ZÁPISKY Z CEST


MSC GRANDIOSA DUBEN 2021

Itálie- MSC GRANDIOSA 17.4.-26.4.2021

Musíte věřit, že to dokážete. Po vice než roce opět na plavbě MSC Cruises se skupinou RIVIERA TOUR. Opravdu úžasní mořeplavci plni dobré nálady a optimismu, radosti ze života a z každého dne. Tak ať se plavba vydaři.😁

Cesta do přístavu byla celkem pohodová, bez problémů, restrikcí a kontrol. Před nástupem všichni klienti musí mít antigenní test. Než nastoupíte do busu proběhne ještě jeden finální test a změříme vám teplotu. Pokud je vše ok-odjíždíte s námi na plavbu.

A to jsme už v přístavu v Janov v Itálii. Tak vysednout a jde se na nalodění.

Opět důkladná kontrola, dvojí testování PCR test z nosu a ještě i slinový. A změřit teplotu. Vše je perfektně organizované, žádné tlačenice, pohoda. Do přístavu jsme přijeli v 10:00 hodin a v 11:30 už jsme byli na lodi.

Na tohle jsme se hodně těšili. Tak šup, šup, jde se na loď MSC GRANDIOSA.

Lodě MSC jsou vždy perfektně připraveny a nabízí velmi vysoký standart služeb.
Užijte si s námi života
Užijte si divadla, koncerty, zábavu stejně jako my dnes s naši skupinou klientů na MSC Grandiosa. Dnešni představeni - ROCK STARS  Přinášime malou ukázku.Vyplouváme z Janova a zitra nás čeká výlet v Civitavecchii. Hezký večer do ČR

Civitavecchia na plavbách s RIVIERA TOUR
Chceme vám dát trošku pozitivní energie. Tu jsme dnes totiž doslova nasávali během našeho výletu v Civitavechii na plavbě MSC GRANDIOSA. Od průvodkyně Pauly už víme, že je tu přes 100 kostelů a že původní název města byl odvozem od domu se sto pokoji. Ale i spoustu jiných zajímavých informací. Ale to hlavní bylo sluníčko a plno lidi kolem nás. Hezký den z Itálie

Dnes vás pozvu na palubu 6 na MSC GRANDIOSA. Najdete tu bary, FRANCOUZSKOU RESTAURACI, ITALSKOU ZMRZLINU, ŠVÝCARSKOU ČOKOLADOVNU, ŠPANĚLSKOU RESTAURACI, OBCHODY, FOTOKOUTEK a DIVADLO. No rozhodně se nudit nebudete.
Aktuálně plujeme z Civitavecchie do Neapole.

Dnes vás zveme do restauraci na MSC GRANDIOSA.
Na lodi je několik restauraci. Gastronomie je opravdu na špičkové úrovni a vychutnat si můžete předevšim ITALSKOU KUCHYNI. Dnes byl hezký den, protože jsme měli na lodi dokonce zásnuby. Tak hodně štěstí.

MALTA má asi 331 slunečných dnů v roce a my se trefime zrovna do toho kdy je déšt na spadnuti, nepřijemně fouká a teplo taky zrovna není. Ale i to jsou plavby. Nic méně měli jsme zajištěny pro klienty dva výlety.

Tím prvním jsme projeli vyhlídkovým busem Maltu opravdu křížem krážem a druhý výlet byl na vyhlídkové lodi, kde jsme obdivovali Vallettu z pohledu od moře. Takže ve finále hezký výlet. Teď už kafička a drinky na palubě MSC GRANDIOSA. Už se nám to krátí

Dobré ráno z Palerma.
Co to je za počasí? Nic takového jsem si neobjednal.Mraky jsou tak nizko, že je máme téměř na 19 palubě. Asi to dnes na opalováni nebude.

Tak plujeme dál. Čeká nás plavba na moři. A testování pro výstup z lodi. 
ZÁPISKY Z CEST - MSC GRANDIOSA UNOR 2021MSC GRANDIOSA V PŘÍSTAVU V JANOVĚ


Než vyrazíme na plavbu

V první řadě je důležité pojištění. To je základ. 48 hodin před naloděním, tedy pro nás v pátek odpoledne jsme si udělali antigenní testy, u nás jsou zdarma a je nutné se předem objednat. Pak už přímo domů, do žádného obchodu, za známýma. Ted je opravdu nutné dodržovat karanténu. Nerad bych přijel do Itálie a byl pozitivní. Testy je nutno si okopírovat a pozor- musí být v angličtině.

 

 

 

Buongiorno Italia

Zdravíme vás přátelé. Nechceme vás prudit, ale je to tu luxusní. Otevřené bary, restaurace a loď se krásně plní cestujícími. Plno dětí a všichni moc příjemní. Je to pohlazeni na duši. Žádné zprávy v TV, žádné deprese. Čeká nás plavba na MSC GRANDIOSA a následně velmi důležité jednáni na MSC. Bude to pracovně náročných 14 dnů, kde budeme pracovat pro vaši další dovolenou.

Taky vám budeme posílat aktuální informace, at je máte z první ruky.

Už toho opravdu bylo dost. Krásnou neděli.

JANOV PŘÍSTAV A MSC MAGNIFICA ČEKÁ NA KLIENTY

 

 

Cesta do přístavu

Cesta do přístavu úplně pohodová. Přes Slovensko - nikde nikdo, v Rakousku hraniční kontrola, pas, test. Cesta přes Rakousko pohodová, sem tam mlhy, v Itálii nám ráno pršelo, ale už se to vybralo. V přístavu v 10.30 a na lodi 11.30 už i po testech. Paráda. Tak pomalu vyplouváme a pro vás par fotek večerního Janova. Vyplutí z přístavu je pro mě vždy emotivní záležitostí a to už těch plaveb mám na svém kontě přes 400. Jinak taky Italii bez kafe si opravdu nedokážu představit. Ráno kafe, lahodná italská brioška…Italské pečivo nemá konkurenci. Ať už je z bílé, nebo z celozrnné mouky, s ořechy, sušenými rajčaty, sýrem anebo olivami, vždy je naprosto skvělé.

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH - kafičko v Itálii

 

 

První den tedy nalodění, rychlý test a za cca 45 minut měli výsledek a ten byl negativní- tedy můžeme na loď. Pokud by jste byli pozitivní, tak se udělá ještě jeden kontrolní test a pokud i ten vyjde pozitivní, máte smůlu, na loď vás nepustí a tak všechny , kdo s vámi cestovali společně v autě a nebo jste na společné kajutě. Zkrátka jinak to nejde a proto je velmi důležité cestovní pojištění. My však jsme už na lodi tak paráda.

 

Lidi já byl v divadle-MSC GRANDIOSA

Bylo to úplně stejné, jako když jsem dostal ještě malý pod stromeček stavebnici Merkur. Takovou radost jsem z toho měl. Jak moc mi to chybí, ty úsměvy, legrace ale i famozně zahrané postavy, kdy to těm hercům opravdu věříte. Jinak do divadla musíte v roušce. V prních řadách se nesmí sedět a musí se dodržovat rozestupy. Ale nijak mě to neomezuje, právě naopak, nikdo se nikam necpe, nikdo neodchází z divadla dříve a taky nikdo nechodí do divadla pozdě. Za mě paráda.

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH - divadlo na MSC GRANDIOSA

 

Nové výlety na plavbách MSC.

Naše plavba je pracovní a tak dnes připravujeme nový výlet během našich plaveb. Jsme v Tuskánii a toto kouzelné městečko Tarquinia bych přejmenoval malé S. Gimiagno. Ve zdejšich věžích dodnes žiji lidé a atmosféra je víc než úžasná. A to vše na plavbě MSC GRANDOISA. Jinak zatím je nutno využívat bezpečné výlety MSC, ale počítáme s tím, že se to brzy rozvolní. Pokud máme plavby s dopravou a delegátem, tak máme připraveny speciální bezpečné výlety s MSC a to včetně překladu do ČESKÉHO JAZYKA.

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH - na výletech v destinacích

 

Neapol-Sorento

Kdo s námi vice kráte plul na plavbách, tak v Neapoli s námi prošlápl vše od Galerie snad až k Vesuvu. A proto možnosti našich výletů rozšíříme o Sorento. Snad na každé lodi najdete námořníka, který zde studoval námořnickou školu. A pomerančů a citronů je tu jako trnek na VALAŠSKU.

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH -na výletech v destinacích SORENTO

 

 

Radost z krásného dne - MALTA

Člověk si musí dělat radosti sám. Ráno mě málem střelilo, když jsem si přečetl, co zas vláda vymýšlí a tak jsem se raději vrhnul do krásného dne na Maltě. Venku krásných 18 stupňů, holky chodí v kraťasech, obchody otevřeny, děti ve školách a my na výletě.Tím vás nechci naštvat, jen podotknout, že asi něco u nás není v pořádku.

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH -na výletech v destinacích MALTA

 

 

Plavba na moři má své kouzlo.

Kromě odpočinku můžete využit nabídky služeb lodi. Pro gurmány je to paráda. Život si musíme zpříjemnit. To je MSC. To je život na lodi.


S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH

 

 

Divadla na lodi a animátoři

Nejen dobré jídlo, ale i skvělá divadelní představeni. Tady to bez problémů jde. První řada prázdná a pak rozestupy mezi sedadly. Odchází se po řadách a musíte mít roušku. Ale jde to. Pravidla jsou nastavena. Dodržuji se. Tak proč to nejde u nás?

Bavím se každý večer a pokud chcete být s námi na MSC GRANDIOSA, mrkněte večer od 20.15 na můj instagram.  Budeme vysílat živě

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH

 

Od rána mě nějak přitahuje. ETNA.

Ano plujeme kolem Messiny do Palerma a Etna je nádherně bílá. Je to obrovský paradox, když tady dole máme už téměř jaro.

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH - ETNA

 

MSC YACHT CLUB

Na novějších lodích MSC je vyčleněna speciální část lodi pro klienty, kteří preferují prvotřídní servis, chtějí mít své soukromí, vice místa....

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH

YACHT CLUB jim přesně tyto služby poskytuje. Pochopitelně je to cenově náročnější, ale také zážitek. Přijměte prosim procházku alespoň ve fotografiích z MSC GRANDIOSA

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH - YACHT CLUB

 

 

PLUJEME NA MOŘI- TESTY

Dnes máme plavbu na moři, ráno trošku větrno, ale to k moři patří. Odpoledne už vyšlo sluníčko a tak je třeba doslova nasávat svěží mořský vánek. Máme za sebou i testy, rychlé a perfektně organizované. Obdrželi jsme výsledek testu písemně a tak máme pro cestu domů připraven antigenní test a nemusíme tedy do karantény…

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH

 

 

CO SE JEŠTĚ KONTROLUJE NA LODI

 

Během plavby vám budou každý den 2x měřit teplotu. Není to nic šíleného, spíš legrace, kolik asi máme. Opět perfektně organizováno, nikde se nečeká a teplota se měří když jdete na snídaní před bufetem a když jdete na večeři před restaurací.

S RIVIERA TOUR NA PLAVBÁCH

 

NĚJAKÉ DALŠÍ OMEZENÍ

 

Roušky se nosí na chodbách, v divadle, při nalodění a vylodění, při výletech a v obchodech. V barech a restauracích se roušky nepoužívají. Nic méně, tak kde se mají nosit, doporučujeme nasadit. Ale opět celkem v pohodě a bez problémů zvládáme.VYLODĚNÍ

před vyloděním jsme se na lodi ještě účastnili antigenního testu a obdrželi jsme i písemné potvrzení o provedeném antigenním testu, což je skvělé pro návrat do ČR.

Přes Itálii a Rakousko potřebujete na přejezd dokument, který obdržíte v pokynech k odjezdu na plavbu. A pak u domů.K naší lítosti se  opět během plavby změnila nařízení vlády ČR, která jsou absolutně nesmyslná.

Itálie je oranžová a některé regiony i v barvě bílé. Nic méně MZ ČR má stále Itálii zařazenu jako červenou. Při příjezdu do ČR je k 15.2.2021 nutno zaregistrovat se v příjezdovém systému jít do 5 denní karantény a následně ještě po 5 dnech PRC Test. 

Ochranné opatření - omezení překročení státní hranice ČR

Ochranné opatření - omezení překročení státní hranice ČR- PDF SOUBOR

AKTUALIZOVANÝ SEZNAM ZEMÍ  

 

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme

CESTUJTE BEZ RIZIKA - CK RIVIERA TOUR je řádně pojištěna proti úpadku u pojišťovny SLAVIA. Investice do Vaší dovolené je u nás v bezpečí.CESTUJTE BEZ RIZIKA – CK je řádně pojištěnaVíce