RIVIERA NEWSLETTER 1-2021

RIVIERA NEWSLETTER 04 2020

RIVIERA NEWSLETTER 3-2020

RIVIERA NEWSLETETER 2-2020

RIVIERA NEWSLETTER 1-2020

RIVIERA TOUR

23.6.2021 byla RIVIERA TOUR vyhlášena jako nejlepší prodejce MSC CRUISES EMM

Ženeva 23.6.2021

Drobné radosti
Člověk se má radovat z každého úspěchu. My se radujeme z každého klienta, každého zájezdu, plavby.
Není to v současné době jednoduché. Každá plavba, výlet, služba pro klienta je doslova vydřená. Restrikce vše velmi komplikují a brzdí radost, kterou vám chceme na našich zájezdech dopřát.
Přesto RIVIERA TOUR dnes byla opět oceněna jako nejlepší prodejce MSC Cruises EMM.
V konkurenci 142 agentur jsme nejlepší
Není to však žádný obrovský obchod, protože na plavby z 90% jen vypravujeme klienty s poukazy. Nic méně i to je jistota, že o své poukazy nepřijdou.
Děkujeme vám za důvěru, přátelé.
Jsme totiž nejlepší jen a jen díky vám.
Toto je ocenění pro Vás.
A jsme moc hrdi na to, že konečně ČESKÁ REPUBLIKA je na MSC vidět a dávají nás za přiklad jiným.
Moc děkujeme

RIVIERA TOUR jako první cestovní kancelář v Evropě rozjela
post-covidové skupinové zájezdy na výletní lodě MSC CRUISES*organizované zájezdy na plavby v bezpečnostním režimu Covid-19
*pohodlné cestování v menších skupinách, ale s kvalitnějším servisem služeb
*umožňujeme klientům dopřát si skvělé zážitky i v post-covidové době

AKTUÁLNÍ VÍDEO Z PLAVBY

MSC SEASIDE   11.5.2021 SYRACUSY

FOR DOWNLOAD IN ENGLISH

Dnešní den je velmi důležitým mezníkem pro post-covidové zájezdy a plavby, ale i pro samotnou CK RIVIERA TOUR, která získala významná ocenění, které odráží nejen dosavadní činnost cestovní kanceláře, ale především nová inovativní řešení v post-covidové době. V kategorii   BEST PERFORMIG TRAVEL (Nejaktivnější CK) získala CK RIVIERA TOUR úžasné druhé místo a v kategorii BEST INITIATIVE AWARD (Ocenění za iniciativu) dokonce zvítězila. Vzhledem k obrovské konkurenci - více než 2000 prodejců MSC CRUISES marketu EEM, je to doslova úžasná skutečnost, že i cestovní kanceláře z České republiky se dokážou i na zahraničním trhu prosadit. Cestovní kancelář RIVIERA TOUR rozjela opravdu ojedinělý a zcela výjimečný projekt, který v současné covidové době posunuje možnosti skupinového cestování a provozu cestovních kanceláří i v době nutných restrikcí a nařízení ohledně pandemie Covid. Jak takový projekt funguje a co stojí za jeho nápadem, jsme se dotazovali ředitele CK RIVIERA TOUR pana Pavla ČÍŽE.


Dal se covid předpokládat a jak tato situace poznamenala RIVIERA TOUR?
„S covidem nepočítal vůbec nikdo. Ano, již dříve byly možné náznaky pandemií, ale vždy se to dokázalo ukočírovat. Když přišel covid, byla to pro cestovní ruch doslova pohroma. Zastavilo se témě úplně všechno a pro RIVIERA TOUR, která se specializuje na výletní plavby, to bylo o to složitější, že jsme ani přes léto nemohli alternativně reagovat a změnit nabídku služeb. Na sezonu 2020 jsme měli připraveny zájezdy v objemu 140 milionů korun, z čehož se realizovalo cca 10%. Všechny tyto zájezdy se připravovaly i dva roky předem a najednou všechna ta práce byla pryč. První předpoklad byl, že omezení potrvá do září 2020 a tento náš odhad byl správný, protože i MSC Cruises začalo provozovat plavby dle bezpečnostního protokolu na MSC GRANDIOSA a MAGNIFICA právě od konce prázdnin. Na podzim i zimu jsme tak měli zájezdy připraveny a i prodány, ale nerealizovalo se téměř nic a to především díky situaci v České republice, která nás opět posadila na úplné dno zejména díky populistické politice a vládním opatřením.


Kdy přišel ten impuls rozjet znovu plavby s dopravou a delegátem?
Neseděli jsme doma nebo v kanceláři. Jezdil jsem po světě, zjištoval situaci v Řecku, Chorvatsku anebo v Itálii a především na plavbách MSC. Účastnil jsem se několika plaveb na MSC Grandiosa a například plavbou před vánoci jsem byl doslova nadšený. Když jsem viděl tu hrůzu v ČR, co se u nás děje, jak lidé upadají do depresí, zoufalosti až doslova odevzdání, rozhodl jsem se, že s tím musím něco udělat. Že je třeba lidi vrátit na plavby, aby mohli navštívit divadla, restaurace, zajít si na drink do baru, popovídat s přáteli. A tak jsem se rozhodl, že nebudeme čekat, až pandemie skončí a že musíme najít řešení a možnost, jak lidi vrátit na lodě MSC. Musím říci, že obrovským přínosem a oporou mi byla samotná plavební společnost MSC Cruises a zejména podpora a pomoc přímo pana Angelo Capurro, Executive Director, MSC Cruises S.A. Naše společné jednání v Itálii mě doslova „nakoplo“ a dodalo mi odvahu jít do tohoto odvážného projektu.


Co všechno obnášela příprava tohoto projektu a byl tento projekt nákladný ?
V první řadě jsme zpracovávali informace ohledně nařízení a restrikcí v ČR, Itálii a zemích, kde budeme provozovat tranzit. Hned na počátku jsme tak museli z důvodů restrikcí prozatím vyloučit Slovensko, kde nebyl tranzit na nástup klientů možný. Následně jsme situaci řešili s lékaři, abychom pochopili a správně nastavili proces bezpečné přepravy do přístavu a zpět. Následoval pochopitelně i právní rozbor našeho záměru a na základě těchto indicií sestavení a realizace celého projektu. Výrazně nám pomohl i již pracovaný bezpečnostní předpis MSC Cruises, který jsme ještě vylepšili a zdokonalili pro naše podmínky a potřeby klientů. Výrazně nám pomohlo, že dopravu do přístavu zabezpečuje naše sesterská firma RIVIERA TRAVEL a tak jsme mohli autobusy připravit dle nejvyšších standardů včetně desinfekcí, filtrů klimatizace, testování řidičů apod. Nákladově tento projet stál statisíce korun českých.


Měli jste nějakou vizi projektu?
V první řadě jsme se snažili držet pravidla, že vše musí minimálně obtěžovat klienty a z tohoto požadavku jsme vycházeli. Značnou část protokolu tedy připravuje naše cestovní kancelář, aniž by to klient nějak pocítil, byť za cenu zvýšených cestovních nákladů. Z tohoto důvodu jsme museli i cenu plaveb korigovat. I když se vše zpočátku při přečtení podmínek zdá velmi složité, nakonec dodržení všech nařízení není až tak pro klienta obtěžující. Ve finále se tak vlastně ani moc neliší od současných nařízení a opatření současného života v pandemické době.

V čem tedy spočívá projekt bezpečných zájezdů na plavby MSC?
Samotný projet je bezpečnostní proces a je nutné jej rozdělit do několika částí:
Před odjezdem na plavbu-antigenní test
Jedinou věc, kterou po klientovi požadujeme, je zabezpečení antigenního testu v anglickém jazyce 24 hodin před odjezdem. O vše ostatní se již postaráme my anebo plavební společnost. Klienti od nás dostávají v tiskové podobě všechny nutné informace a především tiskopisy nutné pro úspěšný tranzit přes Rakousko a Itálii. Tyto tiskopisy jsou již předepsány a postačí tak doplnit jen jméno a podpis.
Odjezd na plavbu- sanitace a test
Před odjezdem na plavbu pochopitelně probíhá kompletní sanitace autobusů. Všichni řidiči a delegáti na plavbách jsou pravidelně testování. Pro naše klienty máme připraveny nástupní místa po celé ČR, abychom maximálně snížili cestování klientů hromadnou dopravou. Při nástupu do autobusu změříme všem klientům teplotu a provedeme ještě jednou antigenní test přímo na místě. Až na základě výsledku tohoto testu klienta usadíme do autobusu, kde máme pevně stanoven zasedací pořádek. Klienti jsou v buse umístěni dle kajut – to znamená vždy jedna kajuta pohromadě a mezi jednotlivými je vždy volné místo pro zachování bezpečného protokolu. Obsazenost autobusu se tím sníží o cca 50%, čímž pochopitelně značně vzrůstají náklady na dopravu. Během cesty do přístavu v maximální míře omezujeme zastávky a zastavujeme jen na velkých prověřených a bezpečných zastávkách. Klienti jinak mají u nás běžný servis nápojů a občerstvení v buse zdarma
Po příjezdu do přístavu zůstává autobus stát v přístavu a řidiči se nalodí na loď, čímž dosáhneme nepřerušeného řetězce bezpečnostního protokolu celé skupiny včetně řidičů a delegátů. Při nalodění je všem klientům změřena teplota a proveden test na covid. A pokud je vše v pořádku, následuje odbavení na loď.
Zatím to pro klienty není až tak složité, ale co kdyby byl některý klient v přístavu pozitivní?
Všechna tato opatření, která jsou nastavena, vedou ke snížení rizikovosti infekce covid. Nic méně vyloučit infekci covid úplně nelze, to ještě nikdo nedokázal. Pokud by se objevila pozitiva klienta v přístavu, test by se opakoval pro vyloučení chybovosti a pokud by i druhý test potvrdil pozitivitu, všichni cestující na dané kajutě s klientem by byli vyloučeni z možnosti účasti na plavbě. A právě zde oceníte nutnost bezpečných rozestupů a zasedacího pořádku v autobuse, protože v případě dodržení pravidel by ostatní klienti měli být v pořádku. O pozitivního klienta a jeho rodinu se ve spolupráci s MSC pochopitelně postaráme a zajistíme jeho izolaci, transport anebo případnou léčbu. Proto i zde je nutné připojištění na nemoc covid, které vyžadujeme od všech klientů.


A jak je to na lodi, jako jsou restrikce?
Opět je to jako současný život v epidemii. Zkrátka ve společných prostorech se nosí roušky, v divadle musíte mít roušky a při výstupu z lodi a nástupu. Také když půjdete na snídani nebo oběd, změří vám teplotu, ale vše je rychlé a nijak to neomezuje. V barech a restauracích při konzumaci mít roušky nemusíte, což je velmi příjemné při konverzaci se svými přáteli.


Co navštívené destinace a přístavy?
To je asi zatím největší problém našich klientů. Aktuálně je nutné pro návštěvu přístavních destinací využít pouze zabezpečené výlety MSC Cruises. To je velký problém pro naše klienty zejména z důvodů jazykové bariéry, protože výlety v českém jazyce MSC nezabezpečuje. Proto RIVIERA TOUR připravuje pro své klienty speciální zájezdy, kde cena zájezdu již obsahuje zabezpečené výlety MSC Cruises v jednotlivých destinacích a to včetně překladu našeho delegáta do českého jazyka. U dalších plaveb pak dáváme klientům možnost výběru z nabídky výletů plavební společnosti, kde je vždy připraven jeden výlet s delegátem RIVIERA TOUR  a překladem do českého jazyka. Nic méně i zde očekáváme postupně rozvolnění a možnost klientů užít si destinací dle svého svobodného výběru plnými doušky.


Co se stane, pokud by se epidemiologická situace v některé destinaci zhoršila?
Ano i to se může stát a aktuálně se nám to stalo v destinacích na Sicílii. Zdraví je pochopitelně na prvním místě a tak pokud by to epidemiologická situace nedovolila, nebude do destinace umožněn vstup. V takovém případě, pokud je to možné, se upraví itinerář plavby na náhradní destinaci a nebo si klienti užijí pohostinnosti a služeb lodi MSC.     


Co se stane, pokud by klient onemocněl nemocí covid během plavby?
Jak jsem již uvedl, bezpečnostním protokolem veškerá rizika snižujeme na minimum, ale nemůžeme je vyloučit už z toho důvodu, že u některých lidí je od nakažení do indikace a propuknutí nemoci různá doba. Právě proto se provádí měření teploty na lodi a pokud by měl klient příznaky nemoci covid, okamžitě se provedou testy a kompletní vyšetření. V případě pozitivního nálezu se ihned uvedou všichni na kajutě do karantény a započne se s léčbou. Také se ihned vyhodnocuje situace k transportu do nemocnice a následně do ČR. Chci vyzvednout, že pozitivní klient by se přepravoval do ČR separátně na základě příslušných předpisů. I v takovém případě je RIVIERA TOUR nápomocna. I zde upozorňuji na nutnost pojištění.


Jak je to s návratem po plavbě z přístavu do země?
V předposlední den jsou všichni klienti na lodi testování a výsledek testu obdrží v písemném protokolu. Je to dostatečný doklad pro tranzit do České republiky. Pokud by některý klient potřebovat i PCR test, může si jej objednat na lodi za příplatek. Pro vylodění a transfer máme opět pro klienty připraveny všechny dokumenty a po vylodění následuje odjezd do našich domovů. Zpáteční tranzit se řídí obdobnými podmínkami jako odjezd do přístavu.


Jak se vám daří tyto zájezdy naplnit?
Velmi dobře. Vzhledem k bezpečnostnímu protokolu je kapacita busů omezena na 50% a tím pádem u nás převyšuje poptávka nad nabídkou. Proto doporučujeme všem klientům včasnou rezervaci zájezdů.


Jak vidíte nejen možnost plaveb do budoucna?
Ještě před samotnou pandemií byla RIVIERA TOUR největším prodejcem výletních plaveb v České republice a této pozice se nehodláme vzdát. Do konce roku 2021 připravujeme cca       
29 skupin na plavby MSC Cruises a v roce 2022 plánujeme uskutečnění cca 70 skupin.  Budeme se snažit, i do budoucna, připravovat pro naše klienty zájezdy na plavby s kompletním servisem služeb, na vysoké úrovni a zabezpečit tak pro naše klienty „úplně jinou dovolenou“.   Jak říká i pan Aponte, na MSC jsme všichni jedna velká rodina a jsme moc rádi a hrdi na to, že RIVIERA TOUR do této rodiny patří. Jsem přesvědčen, že právě díky spolupráci s MSC Cruises náš čekají lepší zítřky….


Jaká je v současné době situace ohledně výletních plaveb?
Máme to opravdu velmi složité. Na plavbách, za normálních podmínek, během plavebního okruhu vystřídáte i 6 destinací a několik zemí. A to je v současné pandemické situaci obrovský problém. Problém je i skutečnost, že Evropa není jednotná a neplatí jednotná pravidla. Každý stát si stanovuje vlastní pravidla, a tak pro plánování plaveb je v aktuální době velmi těžké predikovat, zda se plavby uskuteční dle plavebních itinerářů. Jednotlivé plavební okruhy se musí upravovat a není to opravdu nic jednoduchého.

Jak je to s vašimi plavbami pro letošní rok?
Museli jsme doslova překopat všechny plavby na léto 2021. Do konce tohoto týdne již budou zveřejněny všechny plavby, které se uskuteční do 30. 9. 2021 s upravenými itineráři plaveb. Během příštího týdne zveřejníme všechny plavby do konce roku 2021. Na začátku června již zveřejníme i všechny plánované plavby na rok 2022, na což spousty klientů netrpělivě čeká.Na našem webu některé plavby aktuálně nejsou uvedeny, ale to je proto, že vzhledem k omezené kapacitě busu jsou již vyprodány, anebo proto, že čekáme na potvrzení plavební společnosti o jejich realizaci.

Čekají klienti až na plavby na rok 2022?
Ano, je to tak. Jsou klienti, kteří chtějí jet na plavbu až budou očkování. Taktéž jsou klienti, kteří si chtějí plavbu užít bez roušek a restrikcí. Po dohodě s MSC Cruises, všem těmto klientům vyhovíme. Proto pokud mají klienti uzavřené cestovní smlouvy s datem uskutečnění v roce 2021, bezplatně jim v případě žádosti přesuneme plavbu na rok 2022 anebo vystavíme poukaz v hodnotě složené zálohy na další plavbu a klienti si tak mohou plavbu odložit na pozdější dobu. 

Jak jste na tom s poukazy za neuskutečněné plavby?
My jsme až na výjimky nevystavovali poukazy LEX VOUCHER. Celý tento projet LEX VOUCHER nebyl z našeho pohledu zrovna nejšťastnější. Za neuskutečněné plavby jsme vystavili našim klientům poukazy s kompenzačním bonusem až 200€. To je velmi solidní odškodnění. Klienti si tak mohou vybrat plavbu dle vlastního výběru.

Poukazy mohou čerpat i na rok 2022?
Ano. Nikdo nepočítal s tím, že se pandemie takto protáhne. Nikdo. Ani my, ani klienti. Na rovinu říkám, že pokud bych věděl, že vývoj situace kolem Covid, a zejména nařízení a restrikce se budou vyvíjet takový směrem, jak jsme doposud měli tu možnost zažít, okamžitě bych s podnikáním skončil. Máme už za sebou obrovský kus cesty, udělali jsme neskutečné množství práce – bez nároku na jakoukoli odměnu a vlastně už více než rok celý provoz CK dotujeme. Teď už to rozhodně nevzdáme. A proto i všechny vystavené poukazy, nehledě na jejich platnost, automaticky prodlužujeme do roku 2022. Klienti si tak mohou vybrat za poukazy plavbu již nyní, anebo v příštím roce. Pokud však chtějí uplatnit kompenzační bonus, je nutno provést rezervaci zájezdu nejpozději do 31. 12. 2021 a to i na plavby v roce 2022 a 2023.

Budete vracet zpět peníze za nevybrané poukazy?
Ne. Nemůžeme si to opravdu dovolit. Poukazy je nutno uplatnit na plavbu.  Vyplacení poukazů bude opravdu obrovský problém zejména u CK, které vystavovali poukazy LEX VOUCHER, protože pokud se letní sezona dobře nerozjede, nemají šanci peníze za poukazy vrátit. Zálohy jsou zaplaceny u hotelů, dopravců – a nikdo tyto zálohy nevrátí zpět. A cestovní kanceláře teď už opravdu nemají prostředky, aby to mohly dotovat se svého. Na víc téměř žádná CK aktuálně nemá šanci dostat třeba překlenovací úvěr. To je začarovaný kruh. Zkrátka zájezdy se musí odjet. Jiné řešení není.

Nemyslíte, že klienti budou cestovky žalovat?
A čeho tím dosáhnou? Cestovky peníze nemají - to je realita, ty zálohy opravdu není z čeho vyplácet. Takže ano, podat žalobu mohou. Ale dosáhnou jen toho, že budou mít za cca 2 roky v ruce rozsudek soudu. Za tu dobu už mohli mít klidně svoji dovolenou odjetu a bez problémů. Pochopitelně některé cestovní kanceláře to může vrhnout i do insolvence, a to už je úplně špatně jak pro cestovku, tak pro klienta. Takže přesto, že je to velmi nepříjemné jak pro klienty, tak pro cestovní kancelář, je opravdu nutno navzájem spolupracovat. Pokud nechci jet letos, odložím dovolenou na pozdější dobu. A pokud bude cestovka fungovat, o své peníze klienti rozhodně nepřijdou, protože poukazy jsou pojištěny proti úpadku CK.

Ale přece, je to už dlouhá doba. Chápou to klienti?
Ano je to dlouhá doba, ale jsem přesvědčen, že se to klientům vrátí. U nás už je to i vidět. Připravujeme pro klienty doplňkové služby, které dříve bývaly za příplatek a snažíme se klientům nabídnout vždy něco na víc, abychom jim i tímto poděkovali za jejich důvěru a trpělivost. Konkrétně u nás je to rozšířený servis v autobusech během přepravy, návštěvy dalších míst a destinací během zájezdů, servis delegátů v destinacích a podobně. Rozhodně se budeme snažit, aby všichni s námi zažili úplně jinou dovolenou. A podobně to mají i kolegové z jiných CK, které zatím situaci zvládli.

Máte nějaké přání?
Ano. Zdraví, rozum a návrat k normálnímu životu. Zdraví opravdu pro všechny a rozum taktéž. Nikdy bych tomu nevěřil, ale ten je taky velmi důležitý. Vždyť to všichni vidíme kolem nás. Každého z nás pandemie nějak poznamenala. Ani si to neuvědomujeme, ale především děti, studenti, starší občané…  Musíme to nějak zvládnout a vzájemně si pomáhat. A taktéž bych osobně chtěl poděkovat každému našemu klientovi a říci mu do očí, jak moc mi na něm záleží.

Takže světlo na konci tunelu…?
Kdo sledoval náš facebook, anebo byl s námi na poslední plavbě MSC SEASIDE , tak viděl, že jsme si to opravdu užívali. Zejména poslední dny. Itálie doslova šlapala. Kavárny, obchůdky, pouliční prodavači, malíři, zmrzlina, pizza – po tom roce to bylo opravdu pohlazení na duši. 
Gianni Onorato, generální ředitel společnosti MSC Cruises informoval o zavedených protokolech a bezpečnosti a ochraně zdraví na palubě lodi MSC Grandiosa

Ženeva 23.4.2021

Grandiosa, která se plavila od loňského srpna jako první výletní loď v Evropě do italských přístavů a maltské Valletty. Do 1. srpna společnost MSC rozšiřuje své výletní plavby z jedné lodi na 10 a bude mít více než 30 000 zakotvení v režimu nalodění a vylodění. Je to nejvíce  že všech plavebních společností.

„Neděláme nic mimořádného.“ Právě restartujeme podnikání, “řekl Onorato pro Cruise Industry News. Lodě se budou plavit v západním a východním Středomoří, ze Spojeného království a kolem něj a do severní Evropy, přičemž MSC bude fungovat různými domovskými porty. Otevírání zemí a potvrzování různých přístavů, které otevírají plavební itineráře nám pomohou postupně rozšířit plavební itineráře“ uvedl Onorato.

„Každý den se děje něco nového, pokud jde o znovuotevření přístavů a vlád,“ řekl. Lodě fungují při plném obsazení, s řadou salónků vyčleněných pro izolační účely podle bezpečnostních a bezpečnostních protokolů MSC. „Můžeme udržovat náš program se sociálními vzdálenostmi až na 80 procent (obsazenost),“ řekl Onorato, „ale od prvního dne toho možná nedosáhneme.“

Za zmínku stojí také to, že společnost začne znovu uvádět na trh na svých hlavních zdrojových trzích, kde se plavby lodí ještě nikdy neuskutečnily. Mezi klíčovými kroky bude nová MSC Virtuosa debutovat ve Velké Británii a nové Seashore se bude plavit v západním Středomoří, když bude debutovat  od 1. srpna. Onorato řekl, že MSC rychle změnila kapacity v Evropě a řekl, že je funkce globální značky výletních lodí s různorodým souborem zdrojových trhů, místo aby se muselo spoléhat na silnou severoamerickou základní cestu.

Společnost je taková jako první na světě, spolupracuje s řadou evropských zemí a vyvíjí přísné zdravotní protokoly, které fungují na celém kontinentu.

MSC je v procesu náboru a nástupu posádky, aby byla připravena na letní sezónu, s přísnými testy a karanténními opatřeními, než aby posádka fungovala na palubě. Společnost bude mít očkovanou i neočekávanou posádku, která dodrží přísné zdravotní a bezpečnostní protokoly, včetně 14denních karantény na palubě, než budou moci pracovat.

Zda pro cestování s MSC je nutno vyžadovat očkování, to je ještě stále otevřeno, uvedl Onorato, že jako rodinná firma chce MSC být schopné přivítat cestující všech věkových skupin bez penalizace rodin. „Každý bude testován před a během plavby,“ řekl. „Rozhodli jsme se umožnit všem absolvovat plavbu.“

Onorato dodal: „Dnes neexistuje žádné nulové riziko. Můžeme mít zmírnění rizika, ale ne nulové riziko  a naše protokoly to dokazují.


MSC CRUISES V SAUDSKÉ ARÁBII

Společnost MSC Cruises podepisuje mezník se společností Cruise Saudi a je připravena  na zahájení plaveb do saúdskoarabských vod

Na tyto plavby bude aktivovány loděí MSC Magnifica a MSC Virtuosa , což jsou dvě z svých nejinovativnějších a nejmodernějších lodí. Tento krok představuje milník v umístění Saúdské Arábie jako předníh světové destinace výletních lodí


Rijád, Saúdská Arábie a Ženeva, Švýcarsko: 21. dubna 2021

Cruise Saudi, 100% podnik ve vlastnictví veřejných investičních fondů, který usiluje o rozvoj saúdskoarabského plavebního průmyslu, a společnost MSC Cruises, největší soukromá plavební společnost na světě oznámila zahájení plavby po Rudém moři v nadcházející zimní sezóně 2021/22.

Fawaz Farooqui, výkonný ředitel společnosti Cruise Saudi, a Pierfrancesco Vago, výkonný předseda společnosti MSC Cruises, podepsali v saúdském hlavním městě Rijádu rámcovou rámcovou dohodu, která je počátkem nového partnerství.

Podle podmínek dohody bude MSC Magnifica domovským přístavem v Džiddě, obchodním uzlu a jednom z největších měst Saúdské Arábie, stejně jako v druhém největším přístavu na Středním východě s historickým centrem, které bylo označeno UNESCO Místo světového dědictví.

Provozující sedmidenní plavby po Rudém moři od listopadu 2021 do března 2022 a lodě navštíví výběr přístavů a destinací v regionu a tři saúdské přístavy, včetně týdenních itinerářů do přístavu AlWajh - brány do seznamu světového dědictví UNESCO AlUla. .

V době, kdy se Království připravuje na zahájení úvodní Velké ceny Saúdské Arábie Formule 1 2021 dne 5. prosince v Džiddě, budou mít hosté MSC Magnifica příležitost sledovat tuto vzrušující globální sportovní událost během své cesty na palubě MSC Magnifica.

Kromě plaveb v Rudém moři na lodi MSC Magnifica zavítá vlajková loď MSC Cruises, MSC Virtuosa na svůj zimní program 2021 v Arabském zálivu obohacený o přístav Dammam a navštíví oázu AlAhsa - další místo světového dědictví UNESCO

Farooqui k podpisu dohody řekl: „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s MSC Cruises, a chceme navázat dlouhodobé partnerství. Těšíme se, až v budoucnu prozkoumáme příležitosti ke zvýšení počtu a velikosti plavidel operujících na saúdských linkách. Saúdská Arábie má návštěvníkům co nabídnout a nová spolupráce otevře dveře neohroženým cestujícím z celého světa, aby byli mezi prvními, kdo zažijí bohaté saúdské dědictví a pohostinnost. Mezitím prostřednictvím prvních turistů do těchto rozvíjejících se destinací vytvoříme  nové zdroje příjmů pro místní komunity. “

Vago řekl: „Poté, co jsem na vlastní oči viděl bohatství místního dědictví, jsem ohromen schopností Saúdské Arábie zachovávat své tradice a kulturu a zpřístupnit je světu. Jsem rád, že MSC Cruises bude moci přispět k otevření Království mezinárodním návštěvníkům tím, že se stanou prvními výletními destinacemi, a těším se, že pomůžu turistům z celého světa i z Království objevit neuvěřitelné zázraky, která tato země nabízí, včetně nedotčené krásy pobřeží a historických památek. “


Obě společnosti očekávají, že během nadcházející zimní sezóny 2021/22 prozkoumají historické, kulturní a přírodní poklady Saúdské Arábie na palubách dvou lodí MSC Cruises celkem až 170 000 hostů. Saúdští obyvatelé také dostanou příležitost strávit dovolenou ve své domovské zemi a objevovat její zázraky z pohodlí, které může poskytnout pouze výletní loď.

Mezinárodní hosté se budou moci dostat do Džiddy přímým leteckým spojením z nejdůležitějších evropských a mezinárodních měst obsluhovaných Saudií, vlajkovým dopravcem Království. Díky vyhrazenému partnerství bude ve prospěch hostů výletních letů upraven letový řád tak, aby odpovídal časům odletu a příletu obou lodí, aby bylo zajištěno plynulejší spojení po celou dobu.

Obě společnosti očekávají, že během nadcházející zimní sezóny 2021/22 prozkoumají historické, kulturní a přírodní poklady Saúdské Arábie na palubách dvou lodí MSC Cruises celkem až 170 000 hostů. Saúdští obyvatelé také dostanou příležitost strávit dovolenou ve své domovské zemi a objevovat její zázraky z pohodlí, které může poskytnout pouze výletní loď.

Mezinárodní hosté se budou moci dostat do Džiddy přímým leteckým spojením z nejdůležitějších evropských a mezinárodních měst obsluhovaných Saudií, vlajkovým dopravcem Království. Díky vyhrazenému partnerství bude ve prospěch hostů výletních letů upraven letový řád tak, aby odpovídal časům odletu a příletu obou lodí, aby bylo zajištěno plynulejší spojení po celou dobu.


LÉTO 2021:

MSC CRUISES NABÍDNOU KLIENTŮM SPOUSTU MOŽNOSTÍ NA DOVOLENOU V RÁMCI NOVÝCH A AKTUALIZOVANÝCH ITINERÁŘŮ VE STŘEDOMOŘÍ A EVROPĚ

  

·       Itineráře jsou upravovány na základě aktuálních informací týkajících se otevření přístavů a dostupnosti turistických atrakcí v destinacích, které lodě navštěvují

·       Jsou k dispozici přidané naloďovací přístavy, které umožňují hostům zkrátit dobu dojíždění, až s 15 naloďovacími přístavy pouze pro středomořské trasy

·       Společnost plánuje další obohacení itinerářů během příštích týdnů ihned jakmile budou dostupné nové přístavy a turistické destinace

·       Nová soukromá pláž v Tarantu v Apulii exkluzivně pro hosty MSC Seaside

 

Ženeva, Švýcarsko – 15. dubna 2021

 MSC Cruises dnes zveřejnily nové a aktualizované itineráře pro Středomoří a Evropu na léto, které nabídnou hostům spousty možností pro jejich dovolenou. Lodě, které tyto potvrzené itineráře budou nabízet, se budou řídit stejným zdravotně-bezpečnostním protokolem, který spolehlivě chránil už přes 60 000 klientů MSC Cruises na lodích ve Středomoří od srpna 2020.

 

Gianni Onorato, výkonný ředitel MSC Cruises, řekl,‘‘Dnes máme jasno v tom, které evropské destinace a přístavy budou začátkem tohoto léta přístupné veřejnosti a podle toho jsme vytvořili první set itinerářů, ať si klienti mohou s jistotou rezervovat svou dovolenou. Celý tým MSC Cruises i já se moc těšíme na přivítání vracejících se i nových hostů našich lodí, kterým poskytneme nezapomenutelnou, relaxační, a především bezpečnou dovolenou.

Věřím, že v dalších týdnech budeme schopni dále rozšířit některé z těchto itinerářů a také přidat další lodě s postupným otevřením více přístavů a destinací veřejnosti, zejména ve Španělsku a Francii.‘‘

 

Následuje kompletní seznam potvrzených letních itinerářů MSC Cruises dostupných k rezervaci.


 

Tři lodě v západním Středomoří s přístavy v Itálii a na Maltě

 

MSC Grandiosa ze začátku prodlouží svůj aktuální itinerář na 7 nocí s italskými přístavy Janov, Civitavecchia (Řím), Neapol a Palermo a Vallettou na Maltě. Španělské přístavy Valencie a Barcelona budou přidány do tohoto itineráře ihned, jakmile bude potvrzená jejich dostupnost.

 

MSC Seaside vypluje 1. května z Janova a bude kotvit v Civitavecchii, ve Vallettě a také v nově uvedených přístavech Syrakusy v Sicílii a Taranto v Apulii. Jakmile to bude možné, k destinacím se přidá francouzský přístav Marseille.

 

MSC Seaside nabídne kromě řady chráněných MSC exkurzí také speciální soukromý plážový zážitek exkluzivně pro hosty této lodi. Den na pláži je důležitou součástí letní dovolené, a tak budou mít hosté možnost relaxovat na písčité pláži u čistých vod Jónského moře.

 

MSC Seashore se nově přidá k flotile MSC Cruises jako vlajková loď na konci července. Od 1. srpna do 31. října nabídne plavby na 7 nocí se zastávkami v Janově, Neapoli a Messině v Itálii, ve Vallettě na Maltě, v Barceloně ve Španělsku a Marseille ve Francii.

 

Tři lodě ve východním Středomoří s přístavy v Itálii, Řecku, Chorvatsku a Černé Hoře

 

MSC Cruises nasadí v regionech východního Středomoří tři lodě s itineráři, které nabídnou nalodění z Terstu, Benátek a Bari v Itálii, z Pireu a Athén v Řecku s dalšími zastávkami na některých z nejkrásnějších Řeckých ostrovů, v Kotoru v Černé Hoře a Splitu a Dubrovníku v Chorvatsku.

 

MSC Orchestra vypluje 5. června s naloděním v Benátkách v sobotu, v Bari v neděli a následně se zastávkami na řeckých ostrovech Korfu a Mykonos a Dubrovník v Chorvatsku.

 

MSC Splendida začne s itinerářem od 12. června s vyplutím z italského Terstu v sobotu a Bari v úterý, se zastávkami Dubrovník v Chorvatsku, Korfu v Řecku a Kotor v Černé Hoře.

 

MSC Magnifica začne od 20. června s naloděním v Benátkách v neděli, Bari v pondělí, v Pireu s Athénami ve středu s dalšími zastávkami Mykonos v Řecku a Split v Chorvatsku.

 

Severní Evropa

 

Domácí plavby pro UK

 

Od 20. května začne vlajková loď MSC Cruises – MSC Virtuosa – svou zahajovací sezónu ve Spojeném království a nabídne mini plavby ze Southamptonu se zastávkami v Portlandu v oblasti Jurského pobřeží. Od 12. června začne její itinerář na 7 nocí ze Southamptonu s naloděním v Liverpoolu, Greenocku pro Glasgow a s dalšími zastávkami Portland a Belfast v Severním Irsku. Tyto plavby jsou výhradně pro britské klienty. Plavby jsou otevřené očkovaným i neočkovaným klientům, z nichž všichni budou muset podstoupit antigenní test před naloděním.

 

Německo a severní Evropa

 

Kvůli aktuální nejisté situaci ohledně zpřístupnění místních přístavů v Německu jsou lodě MSC Cruises nuceny odložit start letní sezóny do 15. června.

Zároveň dnes společnost oznámila, že domovským přístavem MSC Seaview bude Kiel a nahradí tak MSC Virtuosu.

Navíc je v Německu na 21. června plánované vyplutí MSC Preziosa z Hamburku a na 20. června vyplutí MSC Musica z Warnemunde za předpokladu, že budou přístavy otevřeny.

 

Plánuje se, že tyto tři lodě budou nabízet plavby na 7 a více nocí s itineráři buď k norským fjordům, nebo k pobaltským hlavním městům, podle jejich aktuálního harmonogramu.

 

Onorato dále přidal,‘‘Jsme nesmírně pyšní, že jsme v pozici, kdy můžeme na léto našim hostům a partnerům z cestovních agentur nabídnout výběr plaveb do různých destinací ve Středomoří a Evropě. Představíme ty z nejvíce inovativních a moderních lodí naší flotily. Navíc přidáme do itinerářů další přístavy k nalodění, aby bylo nalodění pro naše hosty ještě pohodlnější. Jenom ve Středomoří nabídneme hostům až 15 přístavů pro nalodění.

I přesto, že tyto lodě reprezentují pouze část naší flotily, obsahují dva z našich nejnovějších klenotů, MSC Virtuosu a MSC Seashore, z nichž obě budou uvedeny do funkce v roce 2021. Jejich přítomnost v této fázi návratu na moře v dalších týdnech reprezentuje naši víru v pokračující atraktivitu výletních lodí jako možnosti dovolené pro spotřebitele. Z toho důvodu jsme potvrdili plány na výstavbu dalších lodí v následujících letech a těšíme se na postupný návrat na moře všech lodí naší flotily do zimní sezóny.‘‘

 

‘Klienti, kteří mají vouchery na plavby, které byly zrušeny v důsledku pandemie, trpělivě čekali na dobu, kdy si mohou být jistí tím, které lodě kdy a kam poplují. Těší mě, že se konečně mohou začít s jistotou těšit na skvělou dovolenou na moři na lodích MSC Cruises během tohoto léta nebo v následující zimní sezóně.‘‘

 

MSC Cruises také potvrdily zrušení všech plaveb v Karibiku z přístavů USA až do 30. června.

 

Klienty, kterých se tyto změny týkají, budou kontaktovat jejich cestovní kanceláře nebo MSC Cruises. 


REVOLUCE U VÝLETNÍCH PLAVEB- MSC CRUISES OPĚT ÚPLNĚ JINAK


Společnost Total dodavatelem pro budoucí LNG poháněné lodě MSC Cruises

• LNG pohon výrazně sníží emise z lodí a zlepší tak kvalitu vzduchu ve všech přístavech
• Nové LNG lodě MSC Cruises budou nejvíce technologicky a ekologicky pokročilé na světě

Ženeva, 25. března 2021 –

Společnosti MSC Cruises a Total dnes oznámily dohodu o dodávce na zhruba 45 tisíc tun zkapalněného zemního plynu (LNG) pro nové LNG poháněné lodě MSC Cruises.


Pierfrancesco Vago, výkonný předseda MSC Cruises, řekl: “Tato dohoda reprezentuje další krok v naší cestě ke snížení naší ekologické stopy, pro kterou je LNG pohon zásadní. Během přípravy k uvedení první z celkem tří LNG poháněných lodí v roce 2022 jsme touto dohodou zajistili pravidelný přísun pohonných hmot pro naše ekologicky nejvyspělejší lodě ve Středomoří.” 
LNG při použití jako pohonná hmota lodí výrazně snižuje emise a tím zlepšuje kvalitu vzduchu zejména pro komunity v pobřežních oblastech a přístavních městech. Tato dohoda tím pádem pozitivně ovlivní nejen místo, kde se bude palivo doplňovat, Marseille, ale také všechny ostatní přístavy Středozemního moře, ve kterých budou lodě kotvit.
MSC Cruises lodě poháněné LNG budou mezi technologicky nejvyspělejšími výletními loděmi na světě a přinesou na trh škálu ekologických inovací. Ve vedení bude projekt 50kW LNG poháněné technologie pevných palivových článků, který nabízí potenciál pro snížení emisí skleníkových plynů o dalších 25 % v porovnání s klasickými LNG motory.
Total bude novým lodím MSC Cruises, které se budou plavit po Středomoří, dodávat LNG z lodi na loď za použití své druhé LNG tankovací lodě, která je momentálně ve výstavbě. Tato loď bude splňovat nejpřísnější technologické a ekologické standardy a sama bude využívat LNG jako pohonné palivo a bude tak integrovat úplné opětovné zkapalnění odpařovacích plynů.

LNG jako lodní palivo

Globální nákladní průmysl se snaží adaptovat přísnějším emisním normám a LNG si tak jako lodní palivo získal pozitivní momentum.

Využíván jako plavební palivo, LNG pomáhá redukovat:
 Emise síry o 99%,
 Emise jemných částic o 99%,
 Emise oxidů dusíku až o 85%,
 Emise skleníkových plynů o zhruba 20%.

LNG reprezentuje dostupné a kompetitivní řešení, které přispívá dlouhodobé strategii Mezinárodní námořní organizace (IMO) pro snížení emisí skleníkových plynů z lodí. Trakce v rozvoji infrastruktury pro využití paliva LNG se následně rozšířila s několika předními přístavy a dodavateli, kteří vytvořili klíčové iniciativy a dosáhli významného pokroku v podpoře tohoto vývoje. LNG jako lodní palivo rovněž vytváří základ pro zavedení ekologičtějšího bioLNG v budoucnosti.

O MSC Cruise
MSC Cruises je třetí největší světovou značkou výletních lodí a lídrem v Evropě, Jižní Americe, oblasti Perského zálivu a jižní Afriky s větším podílem na trhu navíc k nasazené kapacitě oproti konkurenci.  Je také nejrychleji rostoucí globální značkou výletních lodí se silným zastoupením na trzích Karibiku, Severní Ameriky a Dálného východu.

Společnost MSC Cruises se sídlem ve švýcarské Ženevě je jednou ze dvou značek, které spadají do Cruise Divize společnosti MSC Group, předního soukromého švýcarského přepravního a logistického konglomerátu s více než 300 lety námořního dědictví. MSC Cruises - současná značka - má moderní flotilu 18 plavidel v kombinaci se značným budoucím globálním investičním portfoliem nových plavidel. Předpokládá se, že do roku 2025 se flotila rozroste na 23 výletních lodí a do roku 2030 bude k dispozici možnost pro šest dalších objednávek plavidel.

Hlavní prioritou společnosti bylo vždy zdraví a bezpečnost klientů a posádky, stejně jako komunit v destinacích, ve kterých kotví. V srpnu 2020 uvedla společnost nový komprehensivní zdravotně-bezpečnostní protokol a stala se tak první velkou plavební společností, která se vrátila na moře. Více informací o bezpečnostně-zdravotním protokolu MSC Cruises najdete zde.

Společnost MSC Cruises se aktivně věnuje péči o životní prostředí s dlouhodobým cílem dosáhnout nulových emisí pro svůj provoz. Také je důležitým investorem v námořních ekologických technologiích nové generace s cílem podpory jejich zrychleného vývoje a dostupnosti napříč celého odvětví. Další informace o závazcích společnosti k ochraně životního prostředí najdete zde.

A nakonec více o MSC Foundation, vlastní nadaci skupiny MSC, která vede a prosazuje konzervační, humanitární a kulturní závazky společnosti, najdete zde.

PLAVBY MSC – LETNÍ DOVOLENÁ JE JÍZDA!


MSC CRUISES, Ženeva 22.3.2021
MSC Cruises dnes oznámila, že nabídne řadu krátkých a týdenních plaveb po Britských ostrovech letos v létě od 20. května 2021, pouze pro britské turisty. Informace, které v současné době máme, jsou oficiální tiskovou zprávou, a ihned jak budeme vědět víc, budeme tyto informace aktualizovat a s vámi sdílet. Nemůžeme se dočkat, až se vrátíme na palubu.

Londýn, Velká Británie – 18. března 2021

Společnost MSC Cruises dnes oznámila, že letos v létě bude od 20. května nabízet speciální řadu krátkých a týdenních plaveb po britských ostrovech, a to pouze pro britské turisty.Při odjezdu z nového terminálu v přístavu Southampton, začnou tyto první plavby sérií krátkých plaveb, a po nich budou následovat plavby na 7 nocí, které navštíví některé z oblíbených britských destinací a nabídnou hostům další přístavy pro nalodění/vylodění.
Antonio Paradiso, výkonný ředitel MSC Cruises pro Spojené království a Irsko uvedl: „Je čas, aby se britští rekreanti vrátili zpět a užili si zaslouženou přestávku od toho, co pro každého bylo v mnoha ohledech velmi náročných 12 měsíců. MSC Cruises je rodinná společnost a naši hosté ji rozšiřují, tak se těšíme, až je a jejich rodiny uvítáme zpět na palubě. Naší nadějí je nabídnout každému typu rekreantů šanci uniknout letos v létě od situace ve světě.  Od prarodičů po dospívající a dokonce i těm nejmenším cestujícím nabízíme nezapomenutelné zážitky.“ A dodává: „Uvítáme očkované i neočkované hosty.“


Všichni hosté budou před naloděním testováni, zatímco neočkovaní hosté budou rovněž povinni předložit důkaz o negativním testu provedeném 72 hodin před naloděním. „Posádka (kromě testu a 14 denní karanténě) před naloděním kromě dalších probíhajících opatření, bude celý týden po nalodění sledována a testována.“
„Od našeho restartu plavebních operací v srpnu loňského roku, kdy byla naše vlajková loď MSC Grandiosa první lodí, která se vrátila na moře a nabídla hostům plné plavby po Středomoří, jsme přepravili více jak 50 000hostů pod ochranou našeho špičkového bezpečnostního protokolu. Je postaven na komplexní strategii, která zahrnuje univerzální testování všech hostů a členů posádky před naloděním a pravidelně během plavby, dále pak pravidelnou sanitací, bezpečnými exkurzemi a mnoha dalšími opatřeními, na které jsme nyní zvyklí v každodenním životě, jako je sociální distancování a nošení ochranných roušek. Plavíme se se sníženou kapacitou, aby měli hosté ještě více prostoru.“
„Náš špičkový protokol byl vyvinut za přispění mezinárodních zdravotnických odborníků-včetně naší vlastní skupiny odborníků Blue Ribbon – a v úzké spolupráci s příslušnými zdravotními, přepravními a bezpečnostními úřady, a byl navržen tak, aby reagoval na kolísavou zdravotní situaci na pevnině. To nám umožnilo podporovat pokračující plavební operace ve Středomoří až do současnosti a my můžeme bezpečně přivítat hosty na palubě z celého schengenského prostoru během různých fází vývoje pandemie v různých zemích.“


„Naši zákazníci ve Velké Británii si mohou být jisti, že budeme pokračovat v přizpůsobování protokolu v souladu s příslušnými požadavky a pokyny, abychom poskytli stejný bezproblémový zážitek, na jaký jste na plavbách zvyklí.“
„Chápeme, jak důležité je toto léto pro rekreanty, a zavázali jsme se poskytovat hostům řadu fantastických aktivit ve zdravém a bezpečném prostředí. Hosté mohou očekávat řadu zábavných a poutavých programů pro děti různých věkových kategorií, prvotřídní kulinářské nabídky, a další.“
„Pracujeme také na programu výletů na pobřeží, aby naši hosté prozkoumali destinace, které navštívíme po úspěšné zkušenosti z loňského léta na jiných trzích, ale to samozřejmě podléhá převládajícím okolnostem a místnímu vedení v době plavby.“


„Věříme, že tato speciální nabídka poskytne britským rekreantům jedinečné letní plavby a bude hlavním cílem rodin a přátel, aby se toto léto spojili a vytvořili nové vzpomínky.“
„Mezitím pokračujeme v jednání ve spolupráci s vládou Spojeného království a se všemi příslušnými úřady. Vždy hodnotíme neustále se měnící cestovní prostředí a připravujeme se na jakékoli potenciální překážky, které by mohly nastat na cestě k restartu. Těšíme se, že brzy přivítáme hosty z Velké Británie na palubě.“
„Další podrobností týkající se našich odjezdů ve Velké Británii budou brzy oznámeny, ale chceme, aby si hosté byli jisti, že poskytování flexibility zůstává naší nejvyšší prioritou, aby se při rezervaci své letní dovolené u společnosti MSC Cruises cítili sebejistě.“
Více informací o plavbách najedete na: https://www.rivieratour.cz/cs/...


Smutná zpráva pro rodinu MSC.
Pátek 12.3.2021
Na Korfu, kde z důvodů pandemie kotví MSC Lirica došlo ve 15: 30 k požáru ve středu lodi v oblasti záchranných člunů. Příčiny požáru nejsou zatím známy, nic méně loď je natolik poškozena, že bude muset jet do doku na opravu. Požár byl uhašen během hodiny.  Je to smutná zpráva. Nic méně nejdůležitější je informace, že nikdo z posádky, která čítá v aktuálním udržovacím režimu 51 osob , nebyl během požáru zraněn. Další informace zjištujeme.
Fotografie převzaty ze zpravodajských kanálů Metro News.

MSC SEASIDE SE VE STŘEDOMOŘÍ PŘIDÁ K MSC GRANDIOSA OD 1. KVĚTNA

NOVĚ VYTVOŘENÝ ITINERÁŘ S PŘÍSTAVY SYRAKUSY, SICÍLIE A TARANTO, APULIE


•MSC Grandiosa také prodlouží svůj aktuální itinerář západním Středomořím do 31. května
•MSC Cruises potvrzují plánované itineráře východním Středomořím od května a západním Středomořím od června


Ženeva, Švýcarsko – 1. března 2021
MSC Cruises dnes oznámily, že MSC Seaside, jedna z jejich nejvyspělejších lodí, poprvé od svého uvedení roku 2017 vypluje z Evropy. Přidá se tak k MSC Grandiosa ve Středomoří od 1. května.
MSC Seaside nabídne zbrusu nový itinerář na 7 nocí s přístavy Janov, Valletta a Civitavecchia včetně nových zastávek Syrakusy, Sicílie a Taranto, Apulie. Nalodění bude možné ve všech italských přístavech.
MSC Seaside se bude pro bezpečí cestujících a posádky řídit špičkovým zdravotně-bezpečnostním protokolem MSC Cruises, který byl zkoušen a testován od srpna 2020. Mezi opatření bude patřit univerzální testování před naloděním a během plavby, testování posádky každý týden, sociální distancování, nošení roušek ve veřejných prostorách, kontrolované exkurze v destinacích a posilnění hloubkového čištění a dezinfekčních procedur.


Aktuální itinerář MSC Grandiosa bude prodloužen do 30. května. Zastávkami jsou italské přístavy Janov, Civitavecchia, Neapol, Palermo a Valletta na Maltě. MSC Grandiosa vítala hosty na dovolené na moři od srpna minulého roku a od té doby se bezpečně a zodpovědně postarala o více než 40 000 klientů.
Itineráře MSC Seaside a MSC Grandiosa jsou momentálně dostupné pro rezidenty Schengenského prostoru a Bulharska, Chorvatska a Rumunska. 


MSC SEASIDE NABÍDNE ZBRUSU NOVÝ ITINERÁŘ
V každé z nových destinací, které MSC Seaside navštíví, nabídnou MSC Cruises řadu chráněných exkurzí, které zaručí, že hosté dostanou možnost prozkoumat oblasti i za dodržení veškerých opatření.


Sicilský přístav Syrakusy debutuje u MSC s nabídkou chráněných exkurzí, na kterých budou mít klienti možnost objevit bohatá historická a archeologická místa v této oblasti jako např. Řecké divadlo v Syrakusách, to největší, jaké bylo kdy na Sicílii vybudováno, nebo si mohou užít krásného venkova a barokních měst, kde byl natočen světoznámý televizní seriál Komisař Montalbano. Pro ty, které zajímají perfektní panoramata, je v nabídce nejvyšší činná sopka Evropy Etna s nezapomenutelnými výhledy a starodávnou nádherou Taorminy.


Jižní město Taranto v Apulii nabídne něco velmi speciálního pro ty, kteří chtějí strávit den odpočinkem, a přitom si plně užít tento historický region. Objevte staré město Taranto, plné kouzelných klikatých ulic, kostelů a paláců a místní Národní archeologické muzeum (MArTA), které vás seznámí s historií jižní Itálie a s kořeny jejich kultury pomocí předmětů, které patřily lidem obývajícím toto území. Také můžete prozkoumat region Apulie a navštívit Alberobello, památku na seznamu světového dědictví UNESCO, která je známá svými vápencovými domky zvanými Trulli, nebo se vydat do krásných barokních měst jako je Martina Franca nebo Grottaglie, známá svou keramikou.

Sat15/5/2021Genoa, Italy
Sat 15/5/2021
-19:00
Sun16/5/2021Day at sea
Sun 16/5/2021
--
Mon17/5/2021Valletta, Malta
Mon 17/5/2021
08:0018:00
Tue18/5/2021Syracuse, Italy
Tue 18/5/2021
07:0017:00
Wed19/5/2021Taranto, Italy
Wed 19/5/2021
09:0018:00
Wed19/5/2021Taranto, Italy
Wed 19/5/2021
23:5900:01
Thu20/5/2021Day at sea
Thu 20/5/2021
--
Fri21/5/2021Civitavecchia, Italy
Fri 21/5/2021
07:0019:00
Sat22/5/2021Genoa, Italy
Sat 22/5/2021
08:00


MSC Seaside přepsala pravidla designu výletních lodí a zkombinovala vnitřní a venkovní prostory tak, aby si klienti mohli užít pobyt na moři více než dříve. Obsahuje velké množství venkovních prostor s otevřenými palubami a bazény. Dokonce i v níže umístěných palubách, jako je např. paluba 8, najdete unikátní nábřežní promenádu lemovanou bary, restauracemi a obchody, kde si můžete také zaplavat a opalovat se. Loď má také MSC Yacht Club pro ty, kteří hledají exkluzivitu a soukromí s vybavením soukromého klubu a celodenní služby komorníka. Tato loď je přizpůsobená teplejšímu počasí a je tedy ideální volbou pro začátek léta ve Středomoří.


AKTUALIZACE K JINÝM ITINERÁŘŮM
MSC Cruises dnes také aktualizovaly itineráře pro začátek letní sezóny jako výsledek zdržení návratu do některých přístavů v Evropě a ruší všechny ostatní itineráře v západním Středomoří na duben a květen. Návrat lodí pro červen poté proběhne podle plánu.


Podobně jsou zrušeny plavby východním Středomořím na duben a restart proběhne podle plánu v květnu.
V severní Evropě jsou zrušeny veškeré itineráře na duben.


Itineráře v Karibiku jsou zrušeny do 31. května.
Klienti, kterých se budou tyto změny týkat, budou mít možnost přesunout si plavbu na jiný termín – včetně nabízených plaveb na MSC Seaside a MSC Grandiosa ve Středomoří – a měli by kontaktovat CK pro aktuální informace specifické pro svou plavbu.


RIVIERA TOUR V PRVNÍ TOP10 


Udržet si postavení na trhu plaveb není nic jednoduchého a proto jsme moc rádi, že i díky Vám byla RIVIERA TOUR v 7. týdnu 2021 na nádherné desáté příčce EEM marketu MSC CRUISES.

VÍTEJTE NA BEZPEČNÉ BUBLINOVÉ PLAVBĚ


RIVIERA TOUR 2.3.2021

MSC Cruises nabízí bezpečnou a bez stresovou dovolenou. Nastoupit na výletní loď MSC je jako vstoupit do bezpečné bubliny. Díky našemu přísnému protokolu o zdraví a bezpečnosti, uznanému italskými i evropskými úřady, nám bylo umožněno přivítat na palubě tisíce hostů, protože jsme 16. srpna 2020 znovu vypluli. Znovu objevte radosti z cestování, objevte svět, show nebo večer v gurmánské restauraci při západu slunce.
Zdokonalená opatření pro ochranu zdraví a bezpečnost jsou navržena tak, aby zajistila, že MSC Cruises zachová zážitek z dovolené od rezervace po palubu. Společnost MSC Cruises průběžně hodnotí vývoj v reakci na situaci COVID-19 a uplatňuje přísná opatření. MSC Cruises podle potřeby přizpůsobí opatření v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti.

REZERVACE PLAVBY
 Proces rezervace bude aktualizován o další informace a nové podmínky dle aktuální situace.
 Požadavek kontaktních údajů pro každého hosta se stane povinným v případě důležitých aktualizací. Vyžadujeme vždy přímý kontakt na klienta.
 Snadné odbavení elektronickou poštou umožní hostům přijímat palubní lístky, cestovní dokumentaci a povinné zdravotní dotazníky: Vše je také zasláno písemně poštou.
 Důrazně doporučujeme rezervovat palubní balíčky a výlety před plavbou, abyste se vyhnuli frontám a zabezpečili si místo
 MSC Cruises vyžaduje, aby všichni hosté měli uzavřenou pojistnou smlouvu, která kryje veškerá rizika související s COVID-19. Hosté si mohou vybrat pojištění MSC  COVID - nový ochranný plán MSC COVID-19, který zajistí pokrytí před, během a po plavbě, včetně zrušení. A stejně jako zdravotní a související náklady na dopravu.

NALODĚNÍ
 48 hodin před naloděním musí hosté, vstupující na italské území ze zahraničí, povinně absolvovat test COVID-19 (RTPCR nebo antigen- dle epidemiologické situace země). Výsledky testů budou vyžadovány při nalodění.
 Zdravotní prohlídka pro všechny hosty před naloděním je povinná, včetně povinného zdravotního dotazníku (zaslaného v cestovním lístku), bezkontaktní kontrola teploty a test COVID-19
 Nově navržené procesy pro nalodění s přiděleným časem příjezdu do přístavu pro správu toku hostů a usnadnění sociálního distancování
 Vylepšená sanitační opatření v terminálu výletních lodí, která dodržují stejně vysoké standardy jako na palubě
 Vstup nebude umožněn hostům vykazujícím známky nemoci, jako je horečka (> 37,5 ° C), kašel, dušnost, zimnice, bolesti svalů / těla, únava, bolest hlavy, bolest v krku a ztráta chuti / vůně nebo v případě možného vystavení podezřelému nebo potvrzenému případu COVID-19, 14 dní před naloděním

STANDARDY SANITACE A ČISTOTY NA PALUBĚ
 Nové sanitační metody včetně elektrostatických postřikovačů pro hubení bakterií a virů a použití nemocničních dezinfekčních prostředků
 Zvýšená frekvence čištění na celé lodi dobře vyškoleným personálem se zaměřením na vysoký provoz a často se dotýkaných oblastí. Veřejné prostory jsou desinfikovány každou noc dezinfekčním prostředkem
 Kabiny denně čištěny s pečlivou pozorností k pravidelně se dotýkajícím se povrchům a dodatečné hloubkové čištění na konci každé plavby
 100% čerstvého vzduchu přiváděného do všech kajut a veřejných prostor a bez zpětné cirkulace vzduchu mezi kajutami nebo uvnitř lodi.


VYLEPŠENÉ ZDRAVOTNICKÉ SLUŽBY KVALIFIKOVANÝMI ZAMĚSTNANCI
 Jedno další testování antigenu COVID-19 pro všechny hosty během plavby kromě denní bezkontaktní kontroly teploty
 V případě příznaků podobných chřipce by hosté měli okamžitě informovat lékařské centrum a bude jim poskytnuta bezplatná léčba
 Zvýšený počet kvalifikovaného zdravotnického personálu na palubě, podporovaný specializovaným lékařským týmem na pevnině, který je vyškolen k léčení COVID-19 a plánem reakce zavedeným u místních úřadů
 Plně vybavené lékařské centrum včetně testovacího zařízení COVID-19 a ventilátorů
 Vyhrazené izolační postupy pro podezřelé případy a vyhrazené izolační zóny se samostatným přívodem vzduchu
 Bezplatný náramek MSC for Me poskytovaný všem hostům a posádce, který usnadňuje sledování blízkosti a kontaktů.

DOBŘE VYŠKOLENÁ, DOBŘE VYBAVENÁ A ZDRAVÁ POSÁDKA
 Kromě častých rozsáhlých zdravotních prohlídek a lékařských prohlídek včetně testování COVID-19 před naloděním
 Testování COVID-19, každodenní monitorování zdraví a kontrola teploty na palubě
 Ochranné pomůcky používané posádkou, jako jsou obličejové masky a rukavice
 Specifický průběžný výcvik pro celou posádku na novém vylepšeném protokolu.

 
NA PLAVBÁCH MSC
MSC Cruises zachová jedinečnost zážitku a zároveň zajistí zdraví a bezpečnost při čemž hosté a posádka jsou chráněni. MSC Cruises uspořádá aktivity, které zajistí, aby  hosté mohli dodržovat zodpovědný společenský odstup. Ve společných prostorách budou vyžadovány roušky, nicméně masky není nutné používat v restauracích, barech, saloncích a na palubě lodi při relaxu. Hosté si budou i nadále užívat jedinečných zážitků, včetně oceněných představení, stolování na světové úrovni, exkurzí, rodinných aktivit, butiků, kosmetických a fitness služeb, poutavých akcí a mnoho dalšího.

RESTAURACE, BARY & SALONY
 Služba bude upravena tak, aby respektovala sociální distancování: budou se podávat všechna jídla a nápoje hostům u jejich stolu. V bufetové restauraci bude dočasně nedostupná samoobsluha a jídlo bude dle výběru servírováno hostům.
 Pro bezkontaktní zážitek budou mít hosté přístup k nabídkám restaurací a barů z jejich mobilních telefonů naskenováním QR kód. Aby se minimalizovala rizika, společnost MSC Cruises přizpůsobila procesy pro objednávání, přípravy, poskytování, konzumace a placení za stravovací a nápojové služby.


 
SHORE EXCURSIONS - VÝLETY V DESTINACÍCH
 Hosté, kteří chtějí navštívit jednotlivé destinace během plavby, mohou učinit pouze za účasti na výletech MSC CRUISES. Svévolné opuštění paluby není možné.
 Výlety jsou připraveny za stejně vysokých standardů ochrany zdraví a bezpečnosti na pevnině jako na palubě.
 Výlety si můžete vybrat předem a zahrnout do ceny plavby anebo dokoupit na palubě lodi.
 U plaveb s dopravou a delegátem CK RIVIERA TOUR bude v každé destinaci připraven speciální výlet s překladem do českého jazykaZÁBAVA A AKTIVITY
 Nově navržené aktivity s menší velikostí skupin budou představeny s tematickými událostmi, zábavné hry, aktivity pro děti a rodiny, talentové show, fitness, tanec a další.
 Široká škála aktivit včetně představení, zábavy a dětského klubu budou k dispozici na základě rezervace bez příplatku.
 Hosté mohou palubní program procházet digitálně pomocí aplikace MSC for Me
 digitální kanály * (mobilní aplikace, inteligentní televize v kabině, interaktivní dotykové obrazovky) a zarezervovat si oblíbené aktivity po telefonu nebo osobně na vyhrazených místech.
 Jelikož se kapacita divadla sníží, aby se zajistilo odpovědné sociální distancování, plán zábavy se prodlouží, takže si všichni naši hosté mohou stále užívat širokou škálu oceněné show v několika opakujících se vystoupení.
 

VENKOVNÍ OBLASTI A BAZÉNY
 Všechny otevřené paluby budou přístupné a budou k dispozici bazény, vířivky a aquapark k dispozici se sníženou obsazeností, aby se zajistilo sociální distancování.
 Lehátka budou oddělena ve shlucích, sanitovány po každém použití a hlubší sanitace bude probíhat každou noc.
 
HOSTITELSKÉ SLUŽBY
 Nové palubní informační centrum bude k dispozici telefonicky v den nalodění, aby zvládly osobní otázky, a předešlo se frontám.
 Doporučeno používat digitální služby k vyhledání informací, jako je MSC for Me * (mobilní aplikace, incabin inteligentní televize, interaktivní dotykové obrazovky).
 Důrazně doporučujeme bezhotovostní platby.

S covidem přišly nové situace a problémy, které si před covidovou situací nikdo nedokázal představit ani v tom nejlepším sci-fi filmu. To, co jsme viděli ve filmech, najednou byla realita.  A nikdo z nás na tuto situaci nebyl připraven a ani s ní nemohl nijak počítat anebo předpovídat. V návaznosti na tuto situaci bylo opravdu nutné, aby se upravily podmínky účasti na plavbách, které v určitých návaznostech mají omezující účinek na klienta samotného anebo jej krátí na jeho právech. Tyto omezení jsou opravdu nutné pro možné zachování výletních plaveb a organizaci zájezdů. Některá ustanovení mohou dle právního názoru být v rozporu s právem v některé ze zemí, kde klienti bydlí anebo si zájezd-plavbu zakoupí. Nicméně respektování a uznání podmínek je podmínkou pro účast klientů na plavbách samotných. Platnost těchto podmínek očekáváme do ukončení pandemické situace.
MSC CRUISES HLÁSÍ 6.MĚSÍCŮ DO SPUŠTĚNÍ NOVÉ LODĚ NA MOŘE - MSC SEASHORE, KTERÁ BUDE ODHALOVAT NOVÉ DESIGNOVÉ DETAILY Z NEJINOVATIVNĚJŠÍCH LODÍ DALŠÍ GENERACE

Navržena speciálně pro teplejší počasí, aby hosté byli blíže moři, MSC Seashore nabízí větší veřejné prostory a venkovní plochy

 • Exkluzivní MSC Yacht Club se stává největším ve flotile s větším venkovním prostorem a novými luxusními apartmány

 • Po inaugurační sezóně, která bude od srpna ve Středomoří, míří v listopadu 2021 MSC Seashore do Miami, kde se bude plavit po Bahamách a Karibiku

Ženeva, Švýcarsko - 18. února 2021 - Zbývá pouhých šest měsíců, než MSC Seashore vstoupí do služby ve Středomoří. MSC Cruises odhlalila nové podrobnosti o jedné z nejinovativnějších lodí nové generace této řady.  MSC Seashore byla vytvořena dle podkladu průkopnického designu lodi třídy Seaside, jejíž cílem je přiblížit hosty k moři. Byla rozšířena a vylepšena řadou zbrusu nových funkcí, prostorů a zážitky pro hosty. Tato třída lodí, proslulá svými okouzlujícími designovými vlastnostmi, je navržena tak, aby si ji hosté co nejvíce užili, převážně ve venkovních prostorech. MSC Seashore to posune dál, na zcela novou úroveň.

Pierfrancesco Vago, výkonný předseda společnosti MSC Cruises, uvedl: „S každou novou lodí, kterou stavíme, pokračujeme v inovaci a posouváme hranice designu. MSC Seashore představuje vývoj třídy Seaside jako rozšířené a více obohacené lodi. 65% veřejných prostor bylo přepracováno, aby pro naše hosty vytvořilo něco skutečně jedinečného. Nový zadní design nám umožnil představit zcela nový salonek Cabaret Rouge, který se rozprostírá na dvou palubách s panoramatickým výhledem na moře a nabízí nový požitek ze zábavy. Zážitek ze speciální restaurace byl kompletně přepracován s Chef’s Court na palubě 8, což z něj dělá cíl pro bary a restaurace. Každý z bazénů byl vylepšen, včetně působivého dvoupodlažního rozšířeného bazénu magrodome a neuvěřitelného nekonečného bazénu na zádi. “


Pierfrancesco Vago pokračoval: „Pokračujeme v inovaci nejen z hlediska našeho designu a zkušeností hostů, ale také s využitím špičkové technologie. MSC Seashore bude první výletní lodí na světě, která má nový systém sanitace vzduchu vyvinutý společností Fincantieri. „Safe Air“ využívá technologii lampy UV-C, která eliminuje 99% virů a bakterií a zaručuje čistý a bezpečný vzduch pro hosty a posádku. V rámci našeho trvalého závazku k životnímu prostředí a naší cesty k úplné dekarbonizaci bude společnost MSC Seashore také vybavena ekologickou technologií nejnovější generace se zlepšením energetické účinnosti, nejnovějšími systémy pro snižování emisí do ovzduší a vyspělou odpadní vodou systém čištění se standardy čištění, které jsou vyšší než většina zařízení na čištění odpadních vod na pevnině. “


Mezi klíčové body nejnovější vlajkové lodi MSC Cruises patří:

• 13 000 m2 venkovního prostoru se širokou nabídkou venkovních barů a restaurací, bazénů a paluby pro odpočinek a opalování

• Šest úžasných bazénů se zvětšenými plochami u bazénu, včetně velkolepého nového bazénu Infinity Pool a dvou nových vířivek Infinity

• Rozsáhlá 540 metrů dlouhá nábřežní promenáda poblíž vody, ideální pro drink a stolování pod širým nebem, nebo pro pouhou procházku, kde si můžete užít čerstvý mořský vzduch

• Největší a nejluxusnější Yacht Club MSC o rozloze 3 000 m2 na čtyřech palubách se dvěma novými palácovými Suites

• 11 různých typů kajut a apartmánů s balkony, včetně prestižních zadních, 50 řadových apartmánů s rozšířenými balkony nabízejícími až 15 m2 soukromé terasy a 32 různých apartmánů s venkovními soukromými vířivkami

Oslava venkovních prostorů s novými designovými funkcemi

MSC Seashore nabízí řadu výjimečných designových prvků, které více spojují hosty s mořem. Nová vlajková loď společnosti s výškou 339 metrů se stane nejdelší lodí ve flotile a bude největší lodí, kterou kdy v Itálii postavila společnost Fincantieri, jedna z největších světových skupin na stavbu lodí a lídrů v oblasti designu a konstrukce výletních lodí.

Mezi výjimečné designové prvky patří velkolepý „Most vzdechů“ se skleněnou podlahou, který se nachází na jedinečném vyhlídkovém bodě 16 - 22 metrů nad Infinity Pool na palubě 8, ohromující panoramatické zadní výtahy a stylové lávky se skleněnou podlahou na obou stranách lodi na nábřežní promenádě.

Dokonalá relaxace u bazénu

Zážitek z bazénů na MSC Seashore byl posunut na zcela novou úroveň s vylepšeními a novými funkcemi pro všech šest bazénů, které nabízejí vše od dobrodružství pro mladší hosty až po stylovou relaxaci u bazénu pro ty, kteří si chtějí odpočinout na palubě. 

 • Ohromující zadní bazén byl přepracován, aby vytvořil nekonečný bazén, který se nyní rozprostírá až na samý konec zadní části, se skleněnou stěnou nabízející nepřerušovaný výhled na oceán. Tento bazén je jedním z největších nekonečných bazénů na moři a nabízí různé hloubky a lehátka zapuštěná ve vodě. Vzhledem k tomu, že bazén je na palubě 8, blízko k vodě, je to ideální místo pro spojení s mořem a nádherným výhledem od východu do západu slunce.

 • • MSC Seashore představuje dvě nové nekonečné vířivé vany - jednu na každé straně venkovní promenády paluby 8 - s 20 sedadly orientovanými k moři, takže si hosté mohou dopřát dokonalé relaxační místo s uklidňujícími vodními tryskami a zároveň si užívat úžasného výhledu na moře.

 • • Na palubě 18 - hlavní bazén - Long Island Pool nabízí dvě různé hloubky, takže si hosté mohou vybrat plavat nebo stát. Nově navržená oblast zahrnuje také 360stupňový ostrov s vodní fontánou uprostřed. Aby bylo možné tuto část lodi dále vylepšit, je Long Island Pool nyní spojen s aquaparkem s tématem Pirate Cove a vytváří tak rozsáhlou vodní plochu. Na palubě 18 jsou také umístěny dětské kluby, což z ní dělá prostor pro celou rodinu.

 • • I když je tato loď navržena pro teplejší počasí, Jungle Pool má větší skleněnou střechu, kterou lze v případě potřeby uzavřít a vytvořit tak krytý bazén. Tato oblíbená oblast byla rozšířena a nyní zahrnuje další palubu nad a kolem prostoru, která poskytuje nové oblasti pro hosty k posezení a relaxaci. Odtud je to jen krátká procházka do nově umístěného bufetu na palubě 16 na polední občerstvení - ideální pro rodiny, které rádi tráví čas u bazénu.

Stravování a pití pod širým nebem

Jako součást vize umožňující hostům užít si venku a přiblížit je k moři, nabízí loď širokou škálu venkovních barů a kaváren s novými zbrusu novými oblastmi.

• MSC Seashore představuje nové místo pro Chef's Court, ve kterém je pět specializovaných restaurací, které budou přesunuty na palubu 8. Toto nové umístění speciálních restaurací umožňuje, aby restaurace měly lepší výhled na moře a steakhouse MSC Cruises, Butcher's Cut nabídne poprvé venkovní posezení a stolování pod širým nebem na ikonické nábřežní promenádě.

• Rozsáhlý bufet MSC Seashore nyní zahrnuje novou venkovní zadní jídelní část a také bar - Sky Bar, který umožňuje hostům vychutnat si jídlo venku nebo večer relaxovat a odpočívat v horní části lodi a nasávat mořský vzduch.

• Hosté Aurea si mohou užít exkluzivní top 19 solárium s elegantním venkovním salonkem a barem.


Největší a nejluxusnější MSC Yacht klub

MSC Yacht Club na MSC Seashore, který se rozprostírá na čtyřech palubách a nabízí široký výhled na moře, se stane největší a nejluxusnější ve flotile MSC Cruises s téměř 3 000 m2 prostoru.

Hosté, kteří hledají prémiový zážitek z plavby all inclusive se soukromým vybavením a 24hodinovou službou komorníka - a přitom si stále užívat rekreačních a zábavních možností, které nabízí zbytek lodi - se mohou rozhodnout pro plavbu v MSC Yacht klubu, MSC Cruises ' exkluzivní koncept lodi v lodi.

• Jedním z prvků, které odlišuje loď MSC Cruises, je elegantní a stylový design interiéru, což lze vidět na nově přepracované oblasti concierge. Vstup do MSC Yacht klubu je ještě působivější a okouzlující, s třípodlažní podsvícenou stěnou Onyx o ploše 46 m2 a jiskřivými schodišti MSC Cruises Swarovski, které spojují čtyři paluby, aby se hosté při vstupu cítili jako skuteční VIP.


• Odpočiňte si v elegantním salonku Top Sail a najděte se v soukromé gurmánské restauraci s krásným výhledem na moře s venkovním prostorem propojeným se salonkem na vrcholu mostu.

• Rozšířená plocha bazénu a sluneční terasa nabízí prostor o ploše 2 000 metrů čtverečních s větším soukromým bazénem a novou panoramatickou vířivkou s osmi sedadly a samostatnými tryskami a standardní vířivkou.

Deluxe ubytování v MSC Yacht klubu byla také navýšena úroveň.  Nyní zahrnuje 131 nádherných apartmá v pěti kategoriích, včetně tradičního interiéru, luxusního a královského apartmá, jakož i 41 nově představených luxusních velkých apartmánů s extra prostorem a šatnou, a dvě zbrusu nová Owner´s apartmá. Owner´s apartmá jsou výškou sofistikovanosti a největšími apartmá na lodi nabízejícími prostor o rozloze 98 metrů čtverečních, s rozsáhlým soukromým balkonem s vířivkou a venkovním obývacím prostorem, panoramatickou skleněnou stěnou pro ohromující výhled na moře a samostatnou jídelnou a obývací částí.

Itineráře Středomoří a Karibiku

V srpnu 2021, po uvedení na trh a strávení úvodní sezóny ve Středomoří, se zastávkami v italských přístavech Janov, Neapol, Messina, Valeta na Maltě, Barcelona ve Španělsku a Marseille ve Francii, vyrazí MSC Seashore do USA, kde bude domovským přístavem Miami.

Od listopadu 2021 bude MSC Seashore plavit po 7 nočních itinerářích východních a západních Karibiků a Baham, včetně zastávek v Ocean Cay MSC Marine Reserve, MSC Cruises nový soukromý ostrov na Bahamách.MSC CRUISES PŘEBÍRAJÍ MSC VIRTUOSU A OBRACÍ SVOU POZORNOST NA BUDOUCNOST

 • Tradiční slavnostní obřad k přivítání nejnovější lodě MSC

 • Tato loď bude jednou z ekologicky nejpokročilejších lodí na moři od začátku svého provozu v dubnu

 • MSC Virtuosa dále rozšiřuje svou nabídku, aby hostům poskytla co nejlepší zážitek z dovolené

Ženeva, Švýcarsko – 1. února 2021 - MSC Cruises dnes převzali MSC Virtuosu – jejich zatím nejvíce inovativní loď šetrnou k životnímu prostředí.

 

Jako tradičně, malý a soukromý slavnostní obřad se odehrál v Chantiers de l’Atlantique v Saint Nazaire, Francii, mezi loděnicí a MSC Cruises. Při tomto obřadu obdržela MSC Virtuosa vlajku a požehnání pro štěstí. Tohoto obřadu se osobně účastnil výkonný předseda společnosti Pierfrancesco Vago, jeho manželka Alexa Aponte-Vago a jejich děti zároveň s dalšími zástupci MSC Cruises týmu specializovanému na nové stavby a zástupci a pracovníci z loděnice.

 

Pierfrancesco Vago, výkonný předseda komentoval, “Já a moje rodina jsme nemohli promeškat příležitost osobně přivítat do flotily naši nejnovější loď. Doručení lodě MSC Virtuosa v takto náročné době pro náš průmysl nám symbolizuje, jak se jako rodinná společnost soustředíme na dlouhodobější výhledy a budujeme svou budoucnost.

Nadále jsme odhodláni k další výstavbě těch nejinovativnějších lodí na světě, co se týče ekologického výkonu za pomoci těch nejpokročilejších technologií na moři. Stejně tak s každou novou lodí posunujeme hranice našich inovativních produktů tak, abychom našim hostům mohli vždy nabídnout nový a unikátní zážitek. Na lodi MSC Virtuosa to bude například první humanoidní barman na světě, který bude hvězdou futuristického a pohlcujícího zážitku za použití špičkových technologií. Naše výjimečná nabídka byla také obohacena o dva nové koncepty restaurací, které ukazují klientům populární mezinárodní kuchyně a dají jim tak jedinečný gastronomický zážitek. Toto je samozřejmě pouze novinka k již bohatému výběru, který nás odlišuje jako například každodenní divadelní představení ve velkém měřítku, oceněné rodinné nabídky, špičkové technologie pro hosty a samozřejmě ikonická promenáda s nádherným 91.8m dlouhým LED stropem, která je sociálním srdcem celé lodi.

 

Laurent Castaing, generální ředitel Chantiers de l’Atlantique, poznamenal: “Jsem hrdý na to, čeho se našim týmům podařilo společně dosáhnout i přes složité hygienické podmínky a opatření. S konstrukcí MSC Virtuosa jsme dosáhli úrovně provedení a výkonu, který budoucím klientům MSC Virtuosa zaručí ty nejlepší možné služby. Díky tomu bude těžké šestnáctou loď, která byla vybudována Chantiers de l'Atlantique pro MSC Cruises, v tomto ohledu překonat.

 

Co se týče životního prostředí, MSC Virtuosa nabízí ty nejpokročilejší technologie dostupné na trhu jako například: hybridní systémy čištění výfukových plynů (EGCS) a špičkové systémy selektivní katalytické redukce (SCR); systémy čištění odpadních vod v souladu s rezolucí MEPC 227 (64) Mezinárodní námořní organizace; elektrické připojení lodi k pevnině v přístavech k tomu přizpůsobených; stejně jako systém kontroly vyzařovaného hluku pod vodou s upravenou konstrukcí trupu a strojovny, které minimalizují akustický zvukový dopad a mimo jiné snižují jejich potenciální účinky na mořskou faunu.

Získala také 11 zlatých perel od Bureau Veritas za řadu inovativních aspektů, včetně ochrany životního prostředí a zdraví a bezpečnosti. MSC Virtuosa je vůbec první výletní lodí na světě, která od společnosti Bureau Veritas obdržela notaci BIORISK jako uznání její schopnosti zmírňovat a zvládat riziko infekčních chorob pro cestující.

Pierfrancesco Vago se vyjádřil, “Naším dlouhodobým cílem je dosáhnout provozu plaveb s nulovým dopadem na životní prostředí a v tomto ohledu se neustále zdokonalujeme. MSC Virtuosa reprezentuje další velký krok v tomto směru zároveň s dalšími investicemi do zrychlujícího se vývoje enviromentální technologie nové generace. Také potvrzuje naše dlouhodobě pevné odhodlání držet se tohoto ambiciózního cíle.”

MSC Virtuosa začne se svým provozem v letní sezóně od 16. dubna ve Středomoří na plavbách na 3, 4 nebo 10 nocí, odkud bude pokračovat s itinerářem v severní Evropě od 8. května.

 

Třída lodí Meraviglia, mezi které patří MSC Virtuosa, jsou charakterizovány ikonickou 101 metrů dlouhou promenádou s nádherným LED stropem jako srdcem lodi. Tento dvoupodlažní prostor je lemován butiky, restauracemi a bary – je ideálním místem, kde můžete strávit svůj čas nakupováním, jídlem a odpočinkem. K večeru se promenáda probouzí s hudbou a zábavou. 

 

MSC Virtuosa je sesterskou lodí MSC Grandiosa, první lodí velké plavební společnosti, která se vrátila na moře během léta a úspěšně ubytovala přes 40 000 klientů pod ochranou špičkového zdravotně bezpečnostního protokolu MSC Cruises na plavbách na 7 nocí západním Středomořím.

 

V roce 2021 se dočkáme dvou nových lodí MSC Cruises nové generace – druhou bude MSC Seashore – tím se flotila MSC Cruises rozšíří na celkem 19 lodí, s doručením dalších 4 lodí plánovaným do roku 2025. MSC Virtuosa a MSC Seashore, která bude uvedena do provozu v srpnu 2021, nabídnou ty nejnovější enviromentální technologie, špičkové technologie pro hosty a celou řadu nových zážitků a funkcí. Každá nová loď MSC Cruises je jiná než ta poslední a tyto lodě jistě nebudou výjimkou - každá z nich reprezentuje další vývoj oproti původním prototypům a nabízí tak více veřejných prostor, více kajut, nové bary, restaurace a mnoho dalších.

 

VÍCE O MSC VIRTUOSA

Zážitek

Inovativní technologie pro hosty

 

Všechny MSC Cruises lodi od roku 2017 mají funkci MSC for Me – služba určená k obohacení zážitku hostů na palubě a k jejich pomoci, aby jim dovolená dala co nejvíce. Tato digitální služba poskytuje klientům informace kdykoli a kdekoli je potřebují, pomáhá jim si naplánovat a zarezervovat služby, o které mají zájem a dává jim plnou kontrolu nad svým zážitkem na palubě. Služba je dostupná skrze MSC for Me aplikaci, v televizi v kajutách a interaktivních tabulích rozmístěných po celé lodi. MSC for Me náramek umožňuje hostům využívat služby na lodi bez nutnosti nošení lodní kartičky sebou – mohou s ním platit, rezervovat různé služby, odemknout dveře své kajuty a také umožňuje trasování kontaktů jako součást současných zdravotně-bezpečnostních opatření.

MSC Yacht Club

MSC Virtuosa bude také mít vylepšený Yacht Club, který nabízí luxus a exkluzivitu soukromého klubu zároveň s rekreačními a zábavními možnostmi, které jsou poskytovány ve zbytku lodi. Hosté mohou využívat 24hodinový servis komorníka a recepčního týmu a také luxusní soukromá zařízení zahrnující gurmánskou restauraci, elegantní salonek, rozlehlé bazénové prostory a odlehlou sluneční terasu.

Oceněná nabídka pro rodiny

Jako rodinná firma si MSC Cruises potrpí na potřeby rodin během plavby a nabízí širokou škálu oceněných služeb k zabavení celé rodiny. Můžete se tak těšit na rozšířené prostory pro děti ve spolupráci s LEGO a Chicco, množství klubů pro děti každého věku, akční program denních aktivit vytvořený na každý den a mnoho dalších služeb.

Inspirující itineráře

Inaugurační sezóna MSC Virtuosa se odehraje v severní Evropě s domovským přístavem v Kielu, Německu a nabídne dva krásné itineráře. Pro ty, které lákají norské fjordy, je připravená plavba se zastávkami v Kodani v Dánsku a Hellesyltu/Geirangeru, Alesundu a Flaamu v Norsku. Hosté, kteří chtějí poznat Pobaltská hlavní města, se mohou účastnit plavby se zastávkami v Kodani (Dánsko), Helsinkách (Finsko), Petrohradu (Rusko) a Tallinnu (Estonsko).

Od konce listopadu stráví MSC Virtuosa zimní sezónu v Perském zálivu a nabídne plavbu na 7 nocí se zastávkami v městech Dubai, Abu Dhabi, Bahrain a Doha.

Životní prostředí

 

Emise: MSC Virtuosa je vybavena hybridními systémy čištění výfukových plynů u všech svých motorů. Tato technologie dosahuje 98% snížení emisí oxidu siřičitého. Loď je také vybavena špičkovými systémy selektivní katalytické redukce (SCR), které snižují emise oxidů dusíku o 90%.

 

Loď je vybavena energetickým připojením od pobřeží k lodi, což jí umožňuje připojení k místním energetickým sítím v přístavech, kde je tato infrastruktura k dispozici. To umožňuje minimalizovat použití motoru v kotvišti, což vede k podstatnému snížení emisí, když jsou lodě blízko městských oblastí.

 

Odpadní vody: Loď bude vybavena pokročilými systémy čištění odpadních vod navrženými v souladu s rezolucí MEPC 227 (64) Mezinárodní námořní organizace se standardy čištění, které jsou vyšší než většina zařízení na čištění odpadních vod na pevnině. Systémy úpravy balastní vody zabrání zavádění invazivních druhů do mořského prostředí vypouštěním balastní vody.

Ochrana mořského života: MSC Virtuosa je vybavena systémem vyzařovaného hluku pod vodou s upraveným designem trupu a strojovny, který minimalizuje akustický zvukový dopad a snižuje jejich potenciální účinky na mořskou faunu, zejména na mořské savce v okolních vodách.

 

Energetická účinnost: Všechny novostavby MSC Cruises obsahují širokou škálu energeticky účinného vybavení, které pomáhá omezit a optimalizovat využití motoru. Patří mezi ně inteligentní ventilace a pokročilé klimatizační systémy s automatizovanými smyčkami rekuperace energie, které redistribuují teplo a chlad za účelem snížení poptávky. Lodě využívají LED osvětlení řízené inteligentními systémy správy, aby dále vylepšily profil úspory energie. Ve spolupráci s loděnicemi jsou všechny nové stavby vybaveny systémy vzdáleného monitorování a analýzy energie, které umožňují pobřežní podporu v reálném čase s optimalizací provozní účinnost na palubě.

 

Rychlá fakta – MSC Virtuosa

 • 19 palub pojmenovaných po skladatelích

 • Loď je 331 metrů dlouhá, je o 16 metrů delší než MSC Meraviglia a MSC Bellissima s více veřejnými prostory a kajutami

 • 21 barů, 4 hlavní restaurace a 5 specializovaných restaurací s 2 novými restauracemi a novým specializovaným barem

 • Divadlo s 945 sedadly a nabídkou představení pro každý večer

 • 12 typů kajut včetně 190 rodinných kajut, které mohou být spojeny do Super Family kajuty s možností ubytování až 6 osob a až 12 osob pro kajutu Super Family Plus

 • 5 bazénů včetně možnosti krytého bazénu při nepříznivém počasí na palubě 15

 • Himálajský most na palubě 19 nabízející zábavnou lanovou dráhu 80 metrů nad vodou

 • 1 168 m2 obchodní plochy s 11 různými butikyPRO PODPORU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

• MSC Virtuosa a MSC Seashore budou vybaveny špičkovou technologií, která bude dále minimalizovat ekologickou stopu společnosti
• MSC World Europa s LNG pohonem se přidá k flotile MSC Cruises v roce 2022, práce na druhé lodi s LNG pohonem začnou v letošním roce
• Společnost MSC Cruises se připojila ke Konsorciu CHEK podporovanému EU a propaguje nízkouhlíkovou dopravu spojením energetických technologií a inovativního designu lodí

Ženeva, Švýcarsko, 28. ledna 2021–

V roce 2021 budou uvedeny do funkce dvě lodě – MSC Virtuosa a MSC Seashore – nejnovější lodě v rámci současného dlouhodobého plánu společnosti pro výstavbu lodí. Jako každá z nových lodí MSC, i tyto lodě budou vybaveny širokou škálou ekologických technologií nejnovější generace a vybavením, které bude minimalizovat jejich dopad.
Obě lodě budou mít hybridní systémy čištění výfukových plynů (EGCS) a nejmodernější systémy selektivní katalytické redukce (SCR), které sníží emise oxidu siřičitého o 98% a emise oxidu dusíku o 90%. Systémy čištění odpadních vod byly navrženy v souladu s rezolucí MEPC 227 (64) Mezinárodní námořní organizace a dosahují standardů čištění, které jsou vyšší než u většiny zařízení na čištění odpadních vod na pevnině. Stejně jako všechny nové lodě společnosti MSC Cruises budou také vybaveny energetickým připojením od pobřeží k lodi, které jim umožní připojení k místním rozvodným sítím v přístavech, kde je tato infrastruktura k dispozici.

Pierfrancesco Vago, výkonný předseda MSC Cruises říká, “Naším dlouhodobým cílem je dosáhnout plavebního provozu s nulovým dopadem na životní prostředí a to je cesta, po které dnes jdeme. Během práce s našimi partnery na identifikaci nových technologií, které nás přiblíží k tomuto cíli u každé nové lodi, kterou postavíme a uvedeme do provozu, pokračujeme ve vybavování našich lodí nejnovějšími a nejúčinnějšími technologiemi na trhu.”
Společnost MSC Cruises zároveň oznámila, že uzavírá partnerství s několika vedoucími představiteli odvětví ve výzkumném projektu, který propaguje nízkouhlíkovou dopravu spojením progresivních energetických technologií a inovativního designu lodí. Vedené univerzitou ve Vaase - konsorcium CHEK zahrnuje také World Maritime University, Wärtsilä, Cargill, Lloyds Register, Silverstream Technologies, Hasytec, Deltamarin, Climeon a BAR Technologies.
Pierfrancesco Vago dále říká, “Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s dalšími lídry ve svých oborech, abychom společně prozkoumali a vyvinuli nová řešení, která podpoří cestu k dekarbonizaci lodní dopravy. Toto je další příklad našeho závazku k urychlenému vývoji ekologických technologií a řešení nové generace. “


Konsorcium je připraveno získat značné financování z programu Horizont 2020 - rámcového programu Evropské unie pro výzkum a inovaci. Projekt bude demonstrovat synergické výhody inovativních technologií (např. vodíkový pohon, ultrazvukový antifouling, hull air-lubrication, systémy přeměny odpadu na energii a plně integrovaný digitalizovaný optimalizační software s cílem maximalizovat účinnost ve všech aspektech provozu lodi). Výsledky budou šířeny na podporu lepší kompetence v celém odvětví.
V roce 2022 bude doručena MSC Europa, první loď společnosti MSC Cruises s LNG pohonem a v letošním roce začně výstavba druhé lodi s LNG pohonem – již páté lodi třídy Meraviglia.
MSC World Europa bude jednou z nejvyspělejších výletních lodí na světě – na trh přinese širokou škálu ekologických inovací. Jednou z nich bude projekt 50 kilowattové technologie pevných palivových článků s LNG pohonem, která nabízí potenciál snížit emise skleníkových plynů o dalších 25% v porovnání s klasickým LNG motorem.
Jelikož jsou udržitelná nefosilní paliva, jako je bio LNG, dostupná v širokém měřítku, společnost MSC Cruises předpokládá jejich rozsáhlé nasazení na svých lodích poháněných LNG, aby dále snížila emise skleníkových plynů.
Linden Coppell, MSC Cruises Ředitel pro udržitelnost, řekl, “Každá nová loď, která se připojí k naší flotile, obsahuje řešení pro minimalizaci naší ekologické stopy. MSC Virtuosa a MSC Seashore nebudou výjimkou. Jakmile budou identifikovány nové technologie, pracujeme také na zdokonalení stávající flotily, zkoumáme možnosti modernizace, zavádíme nová opatření ke snižování energie, intenzivně spolupracujeme s odborníky průmyslu a hledáme alternativní paliva pro dosažení ambiciózních cílů snižování uhlíkové náročnosti našeho průmyslu.“
Více detailů o ekologických technologiích na palubách MSC Virtuosa a MSC Seashore
Emise do ovzduší: MSC Virtuosa a MSC Seashore budou vybaveny hybridními systémy čištění výfukových plynů u všech svých motorů. Tato technologie dosahuje 98% snížení emisí oxidu siřičitého. Stejně jako u MSC Grandiosa budou lodě vybaveny také špičkovými systémy selektivní katalytické redukce (SCR), které snižují emise oxidů dusíku o 90%.
Obě lodě budou vybaveny systémem energetického připojení od pobřeží k lodi, které jim umožní připojení k místním energetickým sítím v přístavech, kde je tato infrastruktura k dispozici. To umožňuje minimalizovat použití motoru v kotvišti, což vede k podstatnému snížení emisí, když jsou lodě v blízkosti městských oblastí.
Odpadní voda: Lodě budou vybaveny vyspělými systémy čištění odpadních vod navrženými v souladu s rezolucí MEPC 227 (64) Mezinárodní námořní organizace s čistícími standardy, které jsou vyšší než většina zařízení na čištění odpadních vod na pevnině. Systémy úpravy balastové vody zabrání zavádění invazivních druhů do mořského prostředí vypouštěním balastové vody.


Ochrana mořského života: Obě lodě budou vybaveny podvodním systémem vyzařování hluku s konstrukcí trupu a strojovny, které minimalizují akustický zvukový dopad a snižují jejich potenciální účinky na mořskou faunu, zejména na mořské savce v okolních vodách.
Energetická účinnost: Všechny nové stavby společnosti MSC Cruises obsahují širokou škálu energeticky účinného vybavení, které pomáhá omezit a optimalizovat využití motoru. Patří mezi ně inteligentní ventilace a pokročilé klimatizační systémy s automatizovanými smyčkami rekuperace energie, které redistribuují teplo a chlad za účelem snížení poptávky. Lodě využívají LED osvětlení řízené inteligentními správními systémy, aby dále vylepšily profil úspory energie. Ve spolupráci s loděnicemi jsou všechny nové stavby vybaveny systémy vzdáleného monitorování a analýzy energie, které umožňují pobřežní podporu v reálném čase a optimalizaci provozní účinnosti na palubě.


PRŮLOMOVÝ ROZSUDEK SOUDU

Z DŮVODU KORONAVIRU MUSÍ ZÁKAZNÍK ZAPLATIT STORNO ZÁJEZDU

AG München - Holubová Advokáti - 25.1.2021

V lednu roku 2020 si žalobkyně, tedy zákaznice, u cestovní kanceláře koupila zájezd ve formě plavby pro celou rodinu. Žalobkyně navíc také uzavřela pojištění pro případ storna. Plavba měla být zahájena koncem června, zákaznice však od smlouvy už začátkem dubna 2020 odstoupila a poté požadovala vrácení všech peněz. Cestovní kancelář to odmítla.              V rozsudku je uvedeno, že zákazník musí zaplatit dohodnutý storno poplatek v případě, že odstoupí od smlouvy o zájezdu tři měsíce před zahájením zájezdu i když se zájezd z důvodu koronaviru nakonec neuskutečnil.
Žalobkyně tvrdila, že ve chvíli, kdy od smlouvy odstoupila se už dalo předvídat, že se plavba z důvodu koronavirové epidemie neuskuteční. Upozorňovala na to, že cestovní kancelář skutečně na konci dubna zájezd zrušila. Také tvrdila, že vzhledem k celosvětovému omezení cestování ani nebyl do některých zemí umožněn vstup. Žalovaná, tedy cestovní kancelář, naopak trvala na svém nároku na storno ve výši 20% z ceny zájezdu. Soud rozhodl, že cestovní kancelář je v právu a nemusí peníze vracet.
Proč se soud postavil v tomto případě na stranu cestovky? Zákazník obecně může kdykoli odstoupit od smlouvy o zájezdu, ale musí zaplatit dohodnutý storno poplatek. Podle českého i německého občanského zákoníku to však neplatí v případě, že v cílové destinace nastanou nevyhnutelné a mimořádné okolnosti, které mají významný dopad na poskytování zájezdu.
Soud uvedl, že samotná existence koronavirové epidemie nestačí k tomu, aby se mohlo odstoupit od smlouvy bez zaplacení storno poplatku. Musí být předem jasné, že ze strany cestovní kanceláře, respektive jejích dodavatelů, dojde k závažnému porušení smlouvy o zájezdu. Jestliže k okamžiku odstoupení na to usuzovat nelze, je důvodné účtovat storno. Skutečnost, že se následně okolností změní na tom nic nezmění. Při opačném výkladu by se měnila právní kvalifikace odstoupení v čase, což nelze připustit.
Omezení cestování bylo zpočátku pouze dočasné. V době odstoupení od smlouvy neexistovala žádná varování či omezení. Soud rozhodl: „Protože v dubnu nebylo možné určit, zda se plavba za tři měsíce uskuteční, zákazník by měl zaplatit storno poplatek.“Ve věci rozhodl AG München. 

"Je to opravdu průlomové rozhodnutí. Každý  den řeším, co všechno cestovní kancelář v době covidové  "musí" , ale nikdo  už neřeší ,jak to má vzhledem k dané situaci udělat. Cestovky dělají maximum  pro zachování zájezdů a i své činnosti. A přesto , že nemohou aktuálně vyhovět klientům  s návratem zaplacených záloh, je pozdržení plateb v zájmu nejen CK, ale taktéž ochrany investic všech klientů. Je opravdu třeba , aby se příslušné orgány touto situací velmi rychle zabývali. Jsem opravdu moc rád, že jsem doposud žádný soudní spor nemusel vést. Dík za to patří především našim klientům." vyjádřil se k dané věci ředitel CK RIVIERA TOUR  Pavel ČÍŽ
 


Pierfrancesco Vago, výkonný předseda společnosti MSC Cruises, byl jmenován na dvouleté funkční období jako globální předseda mezinárodní asociace Cruise Lines (CLIA).


"Jménem celé komunity CLIA, včetně našich zaměstnanců i našich členů, bych rád přivítal pana Vaga a poblahopřál mu k jeho jmenování globálním předsedou CLIA," řekla prezidentka a generální ředitelka CLIA Kelly Craighead. "Pan. Vago je vizionářským lídrem v rámci globální výletní komunity. Budeme nesmírně těžit z jeho nápadů, postřehů a směru, jak se budeme snažit překonat dopady pandemie COVID-19 a podpořit opětovné zahájení plavebního průmyslu na mezinárodní úrovni, zejména ve Spojených státech. “


"Jedná se o vysoce kritický bod pro náš průmysl na celém světě." Jsem poctěn a vděčný za podporu a důvěru mých kolegů, když pracujeme na obnovení podnikání a vytváření nezapomenutelných zážitků pro naše ceněné hosty, jakož i vytváření ekonomického dopadu a pracovních příležitostí ve prospěch milionů lidí na celém světě, kterých se tolik dotýká naším průmyslem, “řekla Vago. "S více než 200 plaveb, které se od loňského léta uskutečnily na různých trzích po celém světě, vše s přísnými opatřeními na podporu veřejného zdraví, jsme prokázali, že návrat k plavbě je možný."

Těším se na spolupráci s vedením CLIA a našimi partnery v tomto odvětví, abychom pokračovali touto cestou a pomohli zajistit živou budoucnost pro všechny, kdo jsou na ní závislí. “
Vago je nástupcem Adama Goldsteina, který nedávno dokončil své druhé funkční období ve funkci globálního předsedy CLIA. Goldstein podle svého prohlášení zůstane zaměstnán svou prací a zapojením do několika technologických startupů a neziskových organizací


Pierfrancesco Vago s majiteli CK RIVIERA TOUR

CESTOVNÍ KANCELÁŘE SDÍLÍ SVÉ ZKUŠENOSTI Z PALUBY MSC GRANDIOSA V NOVÉM VIDEU


• Cestovní kanceláře poskytují zpětnou vazbu z paluby MSC Grandiosa ohledně opatření v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti života na palubě
• Bezpečné tzv. „Plavby v bublině“ dopomáhají hostům, aby si bez komplikací mohli užít nezapomenutelnou dovolenou na lodi


Ženeva, Švýcarsko, 21. ledna 2021:
MSC Grandiosa přivítala hosty zpět na palubu v polovině srpna, od té doby přepravila společnost MSC Cruises více než 30 000klientů, včetně mnoha členů z cestovních kanceláří z celé Evropy. Proto se společnost MSC Cruises rozhodla vydat videonahrávku, v které právě členové cestovních kanceláří sdílejí své zkušenosti. 

  VIDEO Z MSC GRANDIOSA

Zpětná vazba byla velmi dobrá, členové cestovních kanceláří popsali své zkušenosti jako působivé, a cítili se velmi bezpečně, a to hlavně díky protokolu, který zabezpečuje přátelská a profesionální posádka. Nejdůležitější ale je, že zážitek z plavby zůstal zachován. Hosté i členové CK si mohli užívat života na palubě, ať už jde o sledování divadelních představení, stravování v restauracích, relaxaci v lázních nebo o procházky na palubě, v obchodech a buticích. Jeden z členů CK důrazně prohlásil: „Doporučuji plavbu všem. Plavba, plavba, plavba na palubě společnosti MSC!“
Společnost MSC Cruises nabízí hostům bezpečnou dovolenou bez stresu, díky tzv. „Plavbě v bublině,“ a také díky implementaci špičkového protokolu o zdraví a bezpečnosti.
Opatření v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti pokrývají všechny aspekty zážitku hosta, včetně testování na COVID-19 před naloděním, objevováním destinací díky exkurzím na pobřeží, dodržováním hygieny na lodi osvědčenými postupy v oblasti osobní hygieny, sociálním distancováním, nošením roušek na veřejných prostranstvích, větráním lodi 100% čerstvým vzduchem, atd… A to vše je podpořeno proškolenou posádkou ve všech oblastech bezpečnosti.
Všechna tato a další opatření umožňují společnosti MSC  Cruises vytvořit bezpečnou bublinu pro hosty, přičemž prioritou číslo jedna je zdraví hostů a komunit, které jsou během plavby navštíveny. To dává hostům MSC Cruises důvěru, aby si mohli odpočinout a užít si nezapomenutelnou dovolenou.
Kvůli dočasnému pozastavení provozu během vánočních svátků, související s opatřeními v Itálii, zahájí první plavbu MSC Grandioa 24. ledna 2021 z Janova. Bude se jednat o 7noční plavby ve Středomoří.


ZDRAVOTNÍ A BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ:
Celková zpětná vazba je výborná. Členové CK se na palubě cítili neuvěřitelně bezpečně a byli ohromeni vysokou úrovní opatření v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti a bezchybným provedením. „Konečně můžeme začít bezpečně cestovat!“ zněla zpětná vazba od jednoho ze členů plavby. Při popisu palubních zdravotních opatření řekl člen CK: „ Jsem opravdu ohromen“, s ohledem na mnoho zdravotních opatření, jako jsou stanice na dezinfekce rukou, pravidelné mytí rukou, měření teploty a používání roušek u hostů i posádky.
Tato opatření jsou doplňkem řady rozsáhlých opatření, která začínají od okamžiku, kdy se provede univerzální testování všech hostů před naloděním, přes ventilaci systému HVAC, až po sociální distancování.


EXKURZE:
Žádná plavby by nebyla úplná bez exkurze na pobřeží, abyste mohli objevovat krásu navštívených destinací. Další úrovní ochrany jsou všechny návštěvy na pevnině organizovány prostřednictvím exkurzí chráněné společností MSC Cruises, aby se udržela tzv. „Plavba v bublině“, a tím se zajistili stejně vysoké standarty zdraví a bezpečnosti jak na lodi, tak i na pevnině. V praxi to znamená, že během exkurze na pobřeží MSC Cruises jsou transfery řádně dezinfikovány a že existuje dostatečný prostor pro sociální vzdálenost. Průvodci a řidiči podstoupí zdravotní prohlídku před nástupem na exkurzi a budou mít vhodné ochranné pomůcky. Stejně tak budou prověřeny všechny navštívené atrakce a místa, které hosté navštíví.  Bude dohlédnuto na to, aby zde bylo zajištěno bezpečné a hygienické prostředí.


ZKUŠENOSTI NA PLAVBĚ:
Dovolená MSC Cruises byla vždy charakterizována bohatými zážitky, které byly doplněny službami nejvyšší kvality. „Jsem velmi rád, že jsem zpět na palubě výletní lodi. I když existuje mnoho bezpečnostních opatření, dostanete trochu normality zpět,“ komentoval situaci jeden z hostů.
Atmosféra na palubě poskytuje únik od stresu z pandemie na zemi, přičemž členové CK doporučují plavbu  MSC Cruises, a jeden z nich popsal plavbu jako „Bublinu štěstí“.
MSC Cruises byla první hlavní výletní linkou, která se vrátila do provozu po Evropě, podporována implementací přísného komplexního protokolu o bezpečnosti a ochraně zdraví, který byl vyvinut ve spolupráci s externími lékařskými odborníky, a byl formálně schválen příslušnými vnitrostátními a regionálními orgány v Itálii, Maltě a Řecku. V reakci na vyvíjející se pandemii na pevnině společnost tento protokol ještě posílila. Mezi nová opatření patří:
• Další palubní testování pro všechny hosty v polovině jejich plavby (nad rámec existujícího univerzálního testování před nástupem pro všechny hosty)
• Testování všech členů posádky během jejich pobytu na palubě je zvýšeno z dvakrát za měsíc, na týdenní
• Zvýšená frekvence hygieny na palubě, zejména ve veřejných prostorách a ve vysokých dotykových bodech
• Zpřísnění definice blízkého kontaktu pro účely sledování, zkrácení doby, po kterou jsou jednotlivci v kontaktu z 15 minut na 10 minut
MSC Grandiosa bude i nadále nabízet itinerář na 7 nocí v západním Středomoří až do konce března 2021, navštíví mnoho z nejznámějších italských destinací a zastaví  se v mnoha italských přístavech jako je Janov, Civitavecchia, Palermo, a ve Valettě na Maltě. Zatímco MSC Magnifica nabízí plavby na 10 nocí plavící se východním Středomořím od 14. února 2021 do italských přístavů Janov, Livorno, Florencie, Messiny, do řeckého přístavu Pireus a Katakolon. Součástí je také Civitavecchia, odkud se cestuje do Říma.
Více informací najdete na : www.mscpressarea.com


Protokol MSC Cruises je založen na devíti klíčových prvcích, z nichž mnohé byly přijaty jinými společnostmi provozující plavby, průmyslovým sdružením Cruise Lines a mezinárodními leteckými společnostmi a letišti.
1. Testování všech hostů nejméně dvakrát během plavby
2. Testování celé posádky nejméně třikrát před naloděním a každý týden na palubě
3. Pouze ochráněné exkurze na pobřeží organizované „sociální bubliny“
4. Větrání čerstvým vzduchem HVAC
5. Nouzová reakce, která nezatěžuje místní zdravotnické infrastruktury
6. Izolační prostor na palubě a sledování a trasování včetně blízkých kontaktů
7. Masky/roušky
8. Fyzické distancování – podporováno sníženou kapacitou lodi
9. A monitorování prevalence COVID-19


Protokol MSC Cruises s nově aktivovanými opatřeními nadále řídi mezioborová pracovní skupina složená z interních odborníků v oblasti lékařských služeb, veřejného zdraví a hygieny, hotelových služeb, vytápění a ventilace, klimatizace, lodního inženýrství, informační technologie a logistiky.
Společnost MSC Cruises původně angažovala světoznámou odbornou poradenskou společnost Aspen Medical, aby pomohla s počátečním vývojem protokolů a postupů. Dále společnost úzce spolupracuje s odbornou skupinou Blue Ribbon COVID-19.
Skupina se skládá z odborníků:
• Profesor Christakis Hadjichristodoulou (profesor hygieny a epidemiologie na lékařské fakultě a její viceprezident: School of Health Sciences, University od Thessaly, Řecko)
• Profesor Stephan J. Harbarth (nemocniční epidemiolog, specialista na infekční nemoci a vedoucí programu antimikrobiálního dozoru na univerzitách v Ženevě a na lékařské fakultě)
• Doktor Ian Norton (specializovaný pohotovostní lékař s postgraduální kvalifikací v oboru chirurgie, mezinárodního zdraví a tropické medicíny, v současné době generální ředitel společnost Respond Global, bývalý vedoucí programu Iniciativy lékařských týmu Světové zdravotnické organizace od roku 2014 do ledna 2020)
MSC GRANDIOSA SE VRACÍ NA MOŘE 24. LEDNA


• Poslední nařízení italské vlády potvrzuje, že plavby společnosti MSC se mohou vrátit do provozu pod ochranou protokolu o zdraví a bezpečnosti
• Vlajková loď společnosti obnoví plánované týdenní plavby v západním Středomoří po vynucené pauze provozu během vánočních prázdnin


Ženeva, Švýcarsko 18. ledna 2021:
Společnost MSC Cruises dnes oznámila, že MSC Grandiosa se vrátí na moře 24. ledna. Po posledním ministerském nařízení italskou vládou a souvisejících aktualizovaných zdravotních opatření bude vlajková loď společnosti pokračovat v jejich plánovaných týdenních plavbách, které každou neděli odjíždějí z italského Janova a plují do ostatních italských přístavů – Civitavecchia, Neapol, Palermo a Valleta na Maltě. Nalodění bude k dispozici z každého zmíněného přístavu v Itálii.
Poslední ministerský výnos povolil obnovení plavebních operací pod ochranou jedinečného protokolu o bezpečnosti a ochraně zdraví, který byl vypracován a schválen italskými zdravotními, dopravními a bezpečnostními úřady loni v létě. Od této doby společnost MSC Cruises bezpečně přijala více než 30 000hostů na palubě dvou lodí u Itálie.
Během vánočních svátků a koncoročních slavností až do vydání posledního ministerského dekretu byly plavby v Itálii dočasně pozastaveny z důvodů omezující pohyb v zemi stanovený místními úřady.


PROTOKOL O BEZPEČNOSTI A OCHRANĚ ZDRAVÍ U SPOLEČNOSTI MSC CRUISES
MSC Cruises v srpnu 2020 se stala první hlavní výletní linkou, která obnovila plavbu po celosvětovém odstavení tohoto odvětví v březnu způsobeném pandemií na pevnině. MSC Grandiosa, vlajková loď společnosti, vyplula v neděli 16. srpna z italského Janova s hosty na palubě na první ze svých 7nočních cest západním Středomoří.
Toho bylo dosaženo po schválení příslušnými orgány v Itálii, na Maltě a v Řecku s předním průlomovým protokolem o bezpečnosti a ochraně zdraví, který má chránit blaho šech hostů, členů posádky a komunit, které mají být navštíveny. Tento špičkový protokol, který byl od počátku navržen tak, aby se přizpůsobil kolísající zdravotní situaci na pevnině, byl nedávno posílen v souladu se současným vývojem pandemie v kontinentální Evropě.


Mezi další opatření patří:

• Dodatečné testování antigenu na palubě na COVID-19 všech hostů v polovině jejich plavby, které jsou navíc k již existujícímu univerzálnímu testování před nástupem na palubu pro všechny hosty
• Frekvence testování všech členů posádky během jejich pobytu na palubě se zvýšila z dvakrát za měsíc na týdenní, což je navíc k testování před nástupem na palubu u všech členů posádky
• Zvýšená frekvence sanitace na palubě, zejména ve veřejných prostorách a ve vysokých dotykových bodech
• Zpřísnění definice blízkého kontaktu pro účely sledování, zkrácení doby, po kterou jsou jednotlivci v kontaktu z 15 minut na 10 minut

Protokol MSC Cruises je založen na devíti klíčových prvcích, z nichž mnohé byly přijaty jinými společnostmi provozující plavby, průmyslovým sdružením Cruise Lines a mezinárodními leteckými společnostmi a letišti.
1. Testování všech hostů nejméně dvakrát během plavby
2. Testování celé posádky nejméně třikrát před naloděním a každý týden na palubě
3. Pouze ochráněné exkurze na pobřeží organizované „sociální bubliny“
4. Větrání čerstvým vzduchem HVAC
5. Nouzová reakce, která nezatěžuje místní zdravotnické infrastruktury
6. Izolační prostor na palubě a sledování a trasování včetně blízkých kontaktů
7. Masky/roušky
8. Fyzické distancování – podporováno sníženou kapacitou lodi
9. A monitorování prevalence COVID-19

PF 2021 

HLAVNĚ ZDRAVÍ, LÁSKU, SÍLU, ODHODLÁNÍ, VÍRU,VYTRVALOST, POROZUMĚNÍ A SLUŠNOST

RIVIERA TOUR 30.12.2020

Vážení přátelé, kamarádi, kolegové,
byl to těžký rok, ale taky velmi velká zkušenost. Ztráty finanční i lidské a rok plný emocí, pocitů i lásky.
Nejsou další slova.
Začínáme znova, od začátku a nebojíme se toho.
Nevzdáme to - jedeme dál.
Hanka a Pavel ČÍŽOVI a všichni z  RIVIERA GROUP


Dear,
it was a difficult year, but also a very great experience.
Financial and human losses and a year full of emotions, feelings and love.
There are no more words.
We start again, from the beginning and we are not afraid of it.
We don't give up - we move on.
A big hug to all of you from all of us!
Sincerely,
Hanka a Pavel ČÍŽOVI all from RIVIERA GROUPOHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2020

RIVIERA TOUR 29.12.2020


Vážení přátelé poznávacích plaveb,

Moc vás všechny zdravíme na konci tohoto roku.A že to nebyl jednoduchý rok - pro nás pro všechny.Pro nás, v cestovní kanceláři, to byl doslova masakr.Zájezdovou sezonu plaveb připravujeme 2 roky předem a tak vydaná omezení byla doslova zničující.K tomu se připojila nedokonalá a až absurdní legislativa, nesrozumitelná vládní rozhodnutí…

Jen několik čísel, které cestovní kanceláře neradi zveřejňují, ale snažíme se být otevřeni i vám:

 V roce 2020:

 
  
 

Počet připravených zájezdů

115

Objem připravených zájezdů

95.000.000,-Kč

Počet připravených cestovních smluv

Cca 4800

Uskutečněné zájezdy

5%

Zrušené zájezdy

95%

Nově vytvořené a zrušené zájezdy 2020

35

Přeložené zájezdy

80%

Zrušené zájezdy

3%

Vystavené poukazy

17%

Vystavené poukazy Lex voucher

329

Finanční ztráta

-16.970.000 Kč

Podpora státu

1.875.000,-Kč

Propuštěných zaměstnanců

0

 

Čísla doslova šílená. Nic méně, rozhodně, to nevzdáváme. Jedeme dál. V minulých letech jsme měli velmi dobré finanční hospodaření a díky tomu a díky Vám, se držíme nad vodou.

 Pojištění proti úpadku – naše záchranné plavací kolo

V tomto týdnu jsme po 4 měsících jednání získali pojištění proti úpadku na rok 2021 a můžu odpovědně říci, že to byl nejnáročnější a nedůležitější úkol tohoto roku.Bez pojištění bychom nemohli dále provozovat cestovní kancelář, což by bylo likvidační. Cena pojištění díky současné situaci v cestovním ruchu je dvojnásobná. Pojištění proti úpadku na rok 2021 je úžasná zpráva i pro vás - klienty naší cestovní kanceláře, protože můžeme naši činnost provozovat dále a vaše investice jsou tak pojištěny a chráněny i na další období. Moc děkujeme pojištovně Slavia a.s. za vzájemnou spolupráci.

Pro Vaši informaci, pojištění proti úpadku je obrovský problém i pro zdravé firmy. Některé i velké cestovní kanceláře s tím opravdu bojují. Proto, pokud máte zakoupeny zájezdy i u jiných cestovních kanceláří, které ještě nemají pojištění proti úpadku, dejte jim čas na vyřízení. Není to opravdu jednoduché.


POJIŠTĚNÍ PROTI ÚPADKU CK RIVIERA TOUR 2021

 

Jak vidíme rok 2021

  
 

Leden-únor

Slevové akce na sezonu 2021 – doprodej volných míst

Březen

První plavby s dopravou a delegátem v omezeném režimu- budou stále platit opatření

Duben

Představíme nový katalog plaveb na rok 2021-2022-2023

Květen

Očekáváme postupné rozvolňování – nic méně jisté podmínky budeme muset ještě dodržovat.

Červen

Počítáme s plným rozjezdem plaveb současně s částečnými omezeními

Září

Plavby bez omezení

Říjen

Plavby plný rozjezd svět a exotické destinace

 

V roce 2021 očekáváme významné změny i v cestovním ruchu. Spousta cestovních kanceláří a agentur již situaci nezvládlo. V našem oboru výletních plaveb to postihlo cestovní kancelář, která byla v těsném závěsu za námi a velmi nás to mrzí, přestože to byla konkurence, neboť vždy jednali férově a slušně. I zde je vidět, že Covid ničí vše.

Během prvního pololetí 2021 budeme mapovat trh, obnovení prodejních míst a nový způsob prodeje plaveb. Budeme Vás informovat.

Také se změní i prodej a organizace výletních plaveb. Je nuté dodat, že tuto změnu přivítají především klienti „na volné noze“ , kteří nepotřebují plavby s dopravou a delegátem.

 

Co by nám pomohlo?

1/ Podpora státu - zejména legislativní. Vydání LEX VOCHER byl omyl, který naší CK nepomohl. Proto jsme od této praxe upustili. Potřebujeme narovnání podmínek velkých a malých CK a podporu státu, když ne finanční, tak právní a nebo garanční. Pro cestovní kanceláře jsou absolutně nedosažitelné programy COVID I, COVID II, COVID III. Program COVID CK pokryl pouze  úhradu nákladu pojištění proti úpadku. Dosažení úvěrů u bank je absolutně nemožné.   

2/ Jasná pravidla – zejména v zahraničí se setkáváme s jasným nastavením pravidel, která jsou předem prezentována. A tak například od půlky prosince víme, že na plavby můžeme vyrazit až v únoru 2021. Bohužel u nás nevíme, co bude následovat dnes odpoledne.

3/ Vaše pomoc – plavební společnost MSC Cruises zcela nekompromisně nevrací zaplacené zálohy na plavby. Všechny zaplacené zálohy se musí tzv. odjet. Proto je připravena speciální akce pro všechny klienty s vydanými poukazy, která poběží během měsíce ledna 2021. Jejím cílem je přebukování poukazů na konkrétní plavbu za dobrou cenu. Vystavování poukazů a jejich přebukování je náročný proces, který je pro nás velmi složitý a potřebujeme co nejvíce poukazů přesunout na plavby co nejdříve. Již nyní známe obsazenost plaveb a je zcela jasné, že v pozdější době bude cena plaveb vyšší a zejména bude problém s umístěním poukazu. Moc nám pomůžete, pokud si Váš poukaz uplatníte na některou z Vámi vybraných plaveb.

4/ Mediální pomoc – velmi rádi bychom přivítali seriozní mediální pomoc. Zatím se jen dozvídáme co cestovky musí, jaké mají povinnosti a které zkrachovali. Media však už vůbec nezajímá, jaké problémy CK mají, pod jak obrovským tlakem musí pracovat.  

5/ Podpora malých a středních CK – současná situace celkem vyhovuje velkým CK, za kterými většinou stojí velké investiční skupiny , které je „podrží“ nad vodou. Podpora, ale i především společný postup malých a středních cestovních kanceláří, je doslova mizivá a to se musí změnit, pokud chceme dále úspěšně pracovat. Proto i my se budeme v této věci angažovat.   

 

Tímto emailem  jsme Vám chtěli dát na vědomí, že rozhodně nespíme „na vavřínech“. Že pracujeme na plno, i když to není vidět. Že se staráme a připravujeme další zájezdy, že se staráme i o vaše investice.

Chceme se s Vámi podělit i o naše zkušenosti a starosti, protože jsme taky jenom lidé. A taky chceme vykročit do nového roku 2021 s čistým štítem a obrovským odhodláním pracovat na plný plyn a připravovat a hlavně uskutečnit pro vás „úplně jinou dovolenu“¨

 Krásný den z RIVIERA TOUR vám všem  

 SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ DOPIS JEŽIŠKOVI MÁ VÍTĚZE


RIVIERA TOUR 20.12.2020

Vážení přátelé,
zejména v dnešní době je třeba dělat si radost a rozdávat radost.
A přes všechny problémy letošního roku jsme se rozhodli, že soutěž o nejkrásnější dopis Ježíškovi uspořádáme i v letošním roce. Děkujeme za vaše přání, jsou všechna moc hezká.
Ježíšek přemýšlel, vybíral a na konec si vzal pomocníky z naší CK. Bylo to těžké. Ale nakonec jsme vybrali přání, které opravdu přání pro Ježíška je přímo určené. To přání je od malé Sofie. Myslela na druhé, ne na sebe a je vidět, jakou má radost z vánoc. A o tom to vše je.     
A tak přejme Babičce Grossmannové, která nám přání poslala, ať si užijí plavbu 840. Paní Grossmannová tímto vyhrává plavbu pro jednu osobu do Západního středomoří 12.11.2021
NAPIŠ JEŽIŠKOVI A VYHRAJ PLAVBU- leták plavba
Moc gratulujeme a všem zúčastněným moc děkujeme za zaslaná přání a přejeme Vám klidné a pokojné vánoce.
Zde je vítězné přání:
Grossmannova- tento email uvádíme úplně celý
Dobrý večer  pane Číž,
teď na podzim v období Covid děti nechodily do školy a já měla v ten čas, od pondělí do pátku, na starost moji vnučku Sofii.
Minulý týden v  pátek,jako každý pátek, si jí její maminka vyzvedla,aby byly aspoň o víkendu spolu.
V sobotu ráno vstanu, jdu do lednice a oči mi padly na jejích dveřích na něco,co tam přibylo nového ....,
když jsem si to přečetla , dojalo mě to natolik, že se mi zalesklo v očích.....
Moc ráda bych se s Vámi o ten můj "nález" podělila a to její přání Ježíškovi si dovoluji Vám poslat.
Sofii je 9let a vím, že její tajné přání je navštívit Londýn.
Ona v období před Vánoci  říká:" Protože můj tatínek je v nebi, tak mi teď nosí dárky pod stromeček on ".
Snad jí i letos přinese co si přeje!!
Riviéra tour 15.9.2020


Vážení přátelé, cestovatelé, kamarádi,

Nová doba si žádá změny. Nemá smysl čekat až se situace změní, nemá smysl čekat na nějakou podporu státu a nemá smysl sedět a plakat „nad rozlitým mlékem“.  I my jsme v CK RIVIERA TOUR dlouho přemýšleli, jak naložit s aktuální situací.
Naše plavby jsou dočasně pozastaveny a hledali jsme cestu jak situaci zvládnout. Proto si Vám dovolujeme představit náš nový cestovatelský projekt:

POZNÁVÁNÍ- RELAX- POHODA- ZÁBAVA

Vycházeli jsme z naší praxe, poznatků a přání našich cestovatelů, klientů CK RIVIERA TOUR. Z osobních zkušeností a i z rozhovorů s Vámi, víme, co naše klienty zajímá a co jako klienti CK RIVERA TOUR požadujete.
Proto jsme vytvořili úplně novou sekci zájezdů, které se budeme věnovat a rozšiřovat. To však neznamená, že naše plavby končí. Již teď pracujeme ve spolupráci s MSC CRUISES  a první nová nabídka, v nové době, přijde již velmi brzy.
Jaké budou naše nové zájezdy?  V čem budou jiné od konkurence? Čím můžeme překvapit?

1. Cena
Rozhodně naše cena nebude nejnižší na trhu. Vždy bude cena vyšší. Proč? Protože dobře víme, že už se nechcete během zájezdu o nic starat. Protože víme, že dát nejnižší cenu a pak za příplatek nabízet další služby umí každý. My vám dáme vše do ceny zájezdu a to včetně vstupů, různých příplatků, ochutnávek, městských tax a podobně. Vše budete mít v jedné kompletní ceně. Navíc v této ceně budou i další služby, jako je například zdarma občerstvení, svačinky a servis během zájezdu. Také vždy bude v ceně nějaká další služba naší cestovní kanceláře, která bude i jako překvapení během zájezdu a zcela jistě vás potěší. Zkrátka u nás se už nemusíte o nic starat.

2. Poznávání

Je spousta míst, které cestovní kanceláře nabízejí jako poznávací zájezdy a většinou je tzv. jedou jako přes kopírák a to, co vymyslel jeden, doslova kopírují. My však zavítáme i do míst, která možná vůbec neznáte. Všechna navštívená místa a okolí před zájezdem osobně projíždíme a zájezd připravujeme. A proto Vás zavedeme i do míst, která možná nejsou známá, ale jsou zajímavá anebo, dle našeho názoru, stojí za návštěvu.

3. Pohoda
 Na naše zájezdy jezdí spousta starších klientů. Z jejich reakcí víme, co je trápí. Zkrátka už nechtějí nikam spěchat. Chtějí si to místo užít. A jsou vděčni za to, že se tam mohou podívat. A tak v rámci našeho projektu 60+ budeme mít poznávací zájezdy, kde rozhodně nebudeme spěchat. Budeme počítat s tím, že už se vám jde hůře do kopce, potřebujete si odpočinout, že nemusíme za den stihnout 5 památek a u každé mít 30 minutový odborný výklad. Nám bude stačit vidět dvě nebo tři zajímavosti, ale v klidu a v pohodě a dát si u toho kafe, zmrzlinu, vyfotit si zajímavost, nebo nakoupit suvenýry. Líbí se vám tato představa - tak jsme tady pro vás.

4. Zábava
Nechcete jen poznávat. Chcete se i bavit. Víme to. A proto pro vás budeme připravovat speciální programy, kde během zájezdu budou speciální hudební večery, návštěvy divadel a zábavných programů, abyste se nenudili. A to vše bude v ceně zájezdů.

5. Divadla a představení
Nedávno proběhlo velmi příjemné jednání s divadlem Kalich v Praze.  Dohodli jsme se na vzájemné spolupráci mezi CK RIVIERA TOUR  a divadlem KALICH. V rámci této spolupráce Vám nabídneme speciální autobusové zájezdy na divadelní představení divadla KALICH  v Praze, kde budete mít vždy tu výjimečnou možnost se po konci divadelního představení osobně poznat s vynikajícími herci jako je např. Terezka Kostková, Aleš Háma, Nela Boudová, Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Eva Josefíková, Petr Motloch, Michaela Sejnová a další. Kromě toho také komorní divadlo Kalich zavítá se svým představením i k nám na Valašsko, a vy budete pozváni v rámci speciálních programu BENEFIT CLUB RIVIERA TOUR.

6. Nechci být sám-sama
Zejména spousta starších cestovatelů by rádo cestovalo, ale nemá s kým. A od toho jsme tady. Nevadí, že nemáte s kým. Jsme tady pro Vás a od začátku zájezdu bude program sestaven tak, abyste se i během zájezdu osobně poznali s ostatními účastníky zájezdu. Zkrátka, abyste se na zájezdu necítili sami. S tím také souvisí naše aktivity v rámci zábavy a všeobecné pohody během zájezdu. A pochopitelně náš přístup k cestovatelům. Pro nás totiž nejste klienti, ale pro nás jste rodina RIVIERA TOUR, pro nás jste Toník, Jaruška, Míla, Jarek….  Jdete do toho s námi?

7. Nejen za poznáním

V minulosti jsme na vyžádání připravili několik duchovních zájezdů. Tyto zájezdy měly velmi velký ohlas, protože jsme spojili dohromady duchovní stránku navštívených míst a i život obyčejného člověka během zájezdu. Na těchto zájezdech se vždy vytvořila opravdu skvělá skupina cestovatelů. Tyto zájezdy chceme rozšířit a dále se jim věnovat. Tak se můžete těšit na poutní zájezdy do Lurd, Říma, Fátimy….
 
8. Chceme být jiní

Od vzniku CK RIVIERA TOUR udělala obrovský kus práce. Za dobu své existence se dokázala vyšplhat na největšího prodejce plaveb MSC CRUISES v ČR a na Slovensku. Bylo to právě proto, že již před léty jsme přišli s novým modelem cestování a služeb, jaký v ČR nebyl zaveden. Doslova jsme šli hlavou proti zdi. A vyplatilo se. Nyní startujeme nový projekt a ten také bude úplně jiný. Ale věříme si. Víme, co po nás, jako cestovní kanceláři chcete a my budeme dělat vše pro vaši spokojenost.

Na těchto stránkách budeme postupně přidávat speciální zájezdy, které budou plánovány již i na rok 2021. Na začátku prosince vyjde náš nový katalog a tam již kromě plaveb budou zařazeny i tyto nabídky. Během měsíce září bude také upraven i web RIVIERA TOUR k možnosti výběru a objednávek našich nových služeb.

Budeme Vám velmi vděčni za vaši zpětnou vazbu. Napište nám co si o našem novém projektu myslíte?
Moc Vám všem děkujeme

 

RIVIERA TOUR - VELETRHY 2020

I v roce 2020 se RIVIERA TOUR účastnila veletrhů cestovního ruchu, tentokráte v Bratislavě a Praze. V Bratislavě měla naše expozice velmi velký úspěch. Bohužel Prahu už zasáhla částečně problematika s COVID19 a tak naše úsilí a investice doslova propadly "kanálem". Nic méně nevzdáváme se, bude líp...    


RIVIERA TOUR – BEST TOUR OPERATOR MSC CRUISES

Před slavnostním křtem lodi MSC GRANDIOSA v Hamburku proběhlo na lodi MSC GRANDIOSA setkání prodejců plaveb MSC Cruises a jejich partnerů – ALL - STARS ON THE SEA. Za Českou republiku se této prestižní události účastnila i CK RIVIERA TOUR, největší autorizovaný prodejce plaveb MSC CRUISES v ČR. Během velmi příjemného setkání s ostatními kolegy z oboru (SATUR, ORBIS LINK, ONE WORD TRAVEL,…), byly prezentovánány i nové vize a priority plavební společnosti MSC CRUISES.
Pierfrancesco Vago, výkonný předseda společnosti MSC Cruises, uvedl: „Společnost MSC Cruises od svého počátku dbá na životní prostředí a způsoby, jak minimalizovat a neustále snižovat naši ekologickou stopu na moři pomocí inovativních, špičkových a účinných technologií, které se nachází v celé naší flotile. S každou novou lodí snižujeme úroveň vlivu na životní prostředí a naším konečným cílem jsou operace s nulovými emisemi. MSC Grandiosa nás posune o další významný krok vpřed v této naší vizi do budoucnosti.“

Společně s MSC Grandiosa, která byla pokřtěna v německém Hamburku dne 9. listopadu, byl představen systém SCR, který díky pokročilé technologii aktivního snižování emisí pomáhá snižovat oxidy dusíku o 90%. Oxid dusičitý z provozu motoru se odvádí pomocí katalyzátoru - zařízení s vysokou hustotou vyrobeného z ušlechtilých kovů - a přeměňuje ho na dusík a vodu, což jsou neškodné sloučeniny. Loď je rovněž vybavena systémem AWT nové generace. Díky velmi jemné filtraci prochází odpadní voda z MSC Grandiosa komplexním procesem čištění, který ji přeměňuje na téměř stejně kvalitní vodu, jako je z vodovodu. Systém splňuje tzv. „Baltský standard“ a zpracovává odpadní vody na vyšší úroveň než většina standardů pro nakládání s odpady dostupných ve městech po celém světě. Příští vlajková loď společnosti MSC Cruises bude proto dodržovat nejpřísnější ekologické normy na světě stanovené Mezinárodní námořní organizací (IMO), což povede v těchto oblastech k téměř nulovému dopadu. To také umožní certifikaci MSC Grandiosa pro provoz v delikátním prostředí, jako je Baltské moře a Aljaška.
MSC Grandiosa je také vybavena energií z „pobřeží na loď“, která spojuje výletní lodě v kotvišti s místní energetickou sítí přístavu, aby se tak snížily emise do ovzduší v přístavu. Toto je funkce, která je dostupná v celé flotile nových lodí MSC Cruises od roku 2017. A jsme velmi rádi, že RIVIERA TOUR je součástí těchto změn.
V rámci setkání ALL STARS ON THE SEA byli vyhodnoceni a odměněni nejlepší prodejci plavební společnosti MSC CRUISES v několika kategoriích. CK RIVIERA TOUR obhájila své postavení z roku 2016 na trhu výletních plaveb MSC CRUISES v České republice, na Slovensku a Rakousku, kdy získala ocenění BEST GROUP PRODUCER 2016. Právě v Hamburku dne 8. listopadu 2019 převzala ocenění z rukou Angelo Capurra, Executive Director (EEM Market ČR, SLOVENSKO,MADARSKO, POLSKO, RUMUNSKO), ocenění BEST TOUR OPERATOR 2019.
Toto významné ocenění se prozatím podařilo získat v ČR pouze CK RIVIERA TOUR.
„Není to ocenění vymyšleného produktu, marketingové kampaně nebo zaplacené reklamy. Je to ocenění více než patnáctiletého úsilí prodeje plaveb v ČR, je to ocenění především loajálnosti a podpory plavební společnosti MSC CRUISES, je to ocenění našich zaměstnanců v kancelářích, delegátek, řidičů a třeba i uklízeček. Každý má svůj podíl na tomto ocenění, protože svoji práci dělají s obrovským nasazením a navíc s láskou. A právě v tom je RIVIERA TOUR opravdu jiná. Ale toto ocenění je stejnou měrou oceněním i našich klientů za jejich důvěru, vstřícnost a hlavně věrnost.“ řekl Pavel ČÍŽ – ředitel CK RIVIERA TOUR po slavnostním předávání cen.


Gianluigi Aponte
Opravdu velmi milým překvapením bylo setkání se zakladatelem MSC CRUISES panem Gianluigi Aponte, který založil plavební společnost MSC CRUISES v roce 1970. O té doby, kdy začal nákupem jedné lodi, vybudoval doslova světové impérium . V roce 2009 obdržel státní vyznamenání Neapolitan Excellence in the World, v roce 2012 získal ocenění Cruise International Lifetime Achievement Award jako uznání své dlouhodobé činnosti v tomto odvětví. V říjnu 2013 obdržel od italského prezidenta Giorgia Napolitana cenu celoživotního úspěchu organizace Containerization International a také rytířství a Řád za zásluhy o práci.

Sedět, mlčet a poslouchat. S obrouvskou úctou a pokorou příjímat každé slovo, radu, inspiraci tohoto úžasného člověka, který je pro mě obrovským vzorem nejen pro to, co v životědokázal, ale i pro jeho neskutečnou skromnost a pokoru.“ řekl po setkání s Gianluigi Aponte ředitel CK RIVIERA TOUR Pavel ČÍŽ.

Už samotná účast na ALL- STARS ON THE SEA je pro nás velmi významnou událostí a získání ocenění je nejen výsledkem naší práce, ale především závazkem do budoucnosti, abychom si udrželi standart našich služeb a zvládli nároky a požadavky plavební společnosti MSC CRUISES do nás vložené“ ukončil rozhovor ředitel CK RIVIERA TOUR.


VELETRHY CESTOVNÍHO RUCHU 2019


Praha, Brno, Bratislava : leden-únor 2019

V letošním roce se RIVIERA TOUR prezentuje na veletrzích cestovního ruchu v Brně, Bratislavě a Praze. Na všech těchto veletrzích můžete vyhrát plavbu pro celou rodinu na lodi MSC BELLISSIMA. Jsme velmi moc rádi, že je o naše služby zájem a přinášíme Vám několik fotografií, které zachycují atmosféru veletrhu.

VIDEO Z VELETRHŮ -RIVIERA TOUR 2019

VIDEO Z VELERHŮ-RIVIERA TOUR 2019- anglická verze

JEDEME DO PRAHY

Už se nemůžeme dočkat. Jedeme na veletrh do Prahy. přijdete se podívat na model lodi MSC DIVINA, přijděte se poradit a nebo přijděte vyhrát plavbu pro celou rodinu.

Pokud chcete soutěžit právě o zájezd se společností RIVIERA TOUR, je potřeba poslat číslo – kód z vaší vstupenky v sobotu od 13:00 do 15:59. V 16:00 se začne na podiu losovat.

Je nutné, aby jste byla přítomni v této době na Výstavišti, nejlépe u podia v Pravém křídle Průmyslového paláce. Pokud nebudete přímo tam, budeme vám volat, je nutné do pěti zazvonění zvednout telefon a do pěti minut se dostavit k podiu. Pokud se tak nestane, losujeme další vstupenku. Veškeré info je na www.holidayworld. Ve složce zájezdy za milion. Budeme se na Vás těšit.

A jsme v Praze. Vítáme Vás už u vchodu.

První zájemci o plavby s RIVIERA TOUR 

Naše námořnice se rády vyfotily s Petrem Motlem, kterého znáte z televizních seriálů a nebo úžasného divadelního představení DIVADLA V RYTÍŘKÉ ve hře MŮJ NEJLEPŠÍ KAMARÁD.   

MISS PRINCESS CZECH 2018 na stánku RIVIERA TOUR
MISS PRINCESS CZECH 2018 na stánku RIVIERA TOUR
Štastný výherce plavby na lodi MSC BELLISSIMA na plavbě MISS PRINCESS 2019

GO- REGION TOUR BRNO 

GO Brno - startujeme,jsme připraveni

GO Brno - startujeme,jsme připraveni

GO Brno - zájem o plavby MSC s RIVIERA TOUR je značný

GO Brno - zájem o plavby MSC s RIVIERA TOUR je značný

GO Brno - naše managerky v pracovním nasazení

GO Brno - naše managerky v pracovním nasazení
GO Brno- náš tým odvedl opravdu kus dobré práce
GO Brno- náš tým odvedl opravdu kus dobré práce

IFT SLOVAKIA TOUR  BRATISLAVA

IFT SLOVAKIA TOUR BRATISLAVA - jsme připraveni
IFT SLOVAKIA TOUR BRATISLAVA - jsme připraveni
IFT SLOVAKIA TOUR BRATISLAVA - jsme připraveni
IFT SLOVAKIA TOUR BRATISLAVA - jsme připraveni
IFT SLOVAKIA TOUR BRATISLAVA - jsme připraveni
IFT SLOVAKIA TOUR BRATISLAVA - jsme připraveni
Klientů na velerthu je opravdu spousta
Klientů na veletrhu je opravdu spousta

Věnujeme se klinetům RIVIERA TOUR ze všech stran
Věnujeme se klientům RIVIERA TOUR ze všech stran


100.VÝROČÍ ČESKÉ REPUBLIKY RIVIERA SLAVILA V ATLANTICKÉM OCEÁNU28. října 2018 – RIVIERA TOUR – MSC ORCHESTRA –Atlantický oceán

    Každý oslavuje po svém. Při našich cestách, na lodích MSC Cruises, velmi často připomínáme, jak se nám líbí hrdost Italů nebo Španělů na jejich vlastní zemi. Občas se stane, jako bychom se za naši zemi styděli. Ale nemáme za co. Naše, sice malá země je u obyčejných lidí ve světě známá a velmi respektovaná. A jsou to vše osobní zkušenosti. Je krásné, pokud jste na výletě v panamském průplavu a začnete se bavit s jedním z místních obyvatel a ten Vám se zájmem začne vyprávět a vy slyšíte jména jako Forman, Kundera, Hašek, Komenský. Je úžasné, pokud jste na lodi MSC Cruises na zájezdech s RIVIERA TOUR při plavbě na moři a potkáte se s pilotem, který při poruše letadla přistál v New Yorku na řece Hudson. A tento pán zná Českou republiku a zná pana Havla. Je úžasné, když se na lodi bavíte s personálem z Bali a ti kluci okamžitě, když řeknete, že jste z České republiky, vyhrknou: “ Medvěd, Jágr, Novotná a dobré pivo“. A Italové – ti zas obdivují naše krásné dívky a ženy.


    Ve světě o nás zkrátka a jasně vědí a nemáme se za co stydět. A to zcela jasně dala najevo i naše více jak 100 členná skupina klientů CK RIVIERA TOUR, kteří se aktuálně plaví na MSC ORCHESTRA, na krásné plavbě přes Kanárské ostrovy a Madeiru. V den stého výročí vzniku České republiky se všichni pomalovali do trikolory a dokonce zazpívali českou a slovenskou hymnu. Celá loď najednou věděla, že Česká republika je na lodi MSC ORCHESTRA a že právě dnes slavíme, tak krásné výročí vzniku České republiky. A úžasné je i to, že se dalo dohromady přes 100 lidí, kteří neseděli na baru, neleželi na lehátku, ale pospolu oslavovali a byli hrdi na to, že jsou z České a nebo Slovenské republiky. Děkujeme Vám za to.
   Plavby s RIVIERA TOUR, to je „opravdu úplně jiná dovolená“ a my se budeme i nadále snažit, aby naši klienti podobné  pocity a především radost ze života, zažívali i na dalších plavbách.

ČESKÁ HYMNA V PODÁNÍ KLIENTŮ RIVIERA TOUR
 
                                                    

MSC WORLD CLASS

Co zatím víme o lodích MSC Cruises


Autor článku: ČÍŽ DOMINIK

Datum vydání: 2/2018

Publikováno: SVĚTADÍLY.CZ

Už je tomu pár měsíců od května 2017, kdy byla při Předávacím ceremoniálu MSC Meraviglia ohlášena stavba čtyř nových lodí třídy World. Tento rok v červnu nás čeká křest lodi MSC Seaview a jak bývá u MSC Cruises zvykem, nejspíš se během něj dozvíme další novinky o této revoluční třídě výletních lodí. CK RIVIERA TOUR – největší autorizovaný prodejce plaveb MSC CRUISES v České republice Vám bude opět zcela jistě informovat. Pojďme si tedy shrnout, co o ní zatím víme.

MSC World Class
Zdroj: gentedimareonline.it

Technické specifikace

Jak už jsme vás informovali v loňském článku, lodě třídy World budou dlouhé 330 metrů, široké 47 metrů a nabídnou 2 760 kajut pro 6 850 cestujících. Ukazuje se, že poslední číslo, týkající se počtu možných pasažérů, zajistí těmto plavidlům titul největších lodí světa podle počtu cestujících (na Harmony of the Seas (2016), největší loď světa podle váhy, se vejde o 70 pasažérů méně – porovnání v tabulce na konci článku). Web CN Travel připomíná, že před 100 lety byl největší lodí Titanik, na který se vlezlo kolem 2344 osob. Současné lodě jsou tedy třikrát větší. World Class zajistí MSC Cruises vstup mezi skutečné globální hráče na poli námořních plaveb.

MSC World Class
Zdroj: linkedin.com

Změna tvarů lodi ve prospěch cestujících

Není se tedy čemu divit, že na zahraničních zpravodajských serverech zpráva o nových lodích vzbudila značný rozruch. Server Travelmarket poukazuje na revoluční tvar do písmene Y, který umožní výstavu rozlehlé vnitřní i vnější promenády, podle některých zpráv nejdelší na moři. Podle informací z MSC Cruises by měla vypadat jako promenáda nějakého evropského města, s množstvím obchodů a muzeí umění – možná i s obrazy italských mistrů (pomýšlí se i na Michelangela či Raffaela). Díky tomuto tvaru budou po stranách lodě tzv. rodinné vesničky, panoramatické výtahy a bazén s průhlednými stěnami. Zvýší se i počet balkónových kajut a z celé lodi bude krásný panoramatický výhled.

Pozornosti neušel ani změněný tvar přídě. Takzvaný „G-bow“, neboli oblouk ve tvaru písmene G vertikálně pod úhlem 90 stupňů, by měl pomoci zvýšit stabilitu lodě na moři, zlepšit její hydrodynamiku a zajistit větší komfort hostům, jelikož se díky němu nebude loď téměř houpat.

MSC World Class
Zdroj: youtube.com

Loď s nulovým vlivem na životní prostředí 

Známý britský server The Telegraph poukázal rovněž na slova Pierfrancesca Vaga, generálního ředitele MSC Cruises, který během představení lodí řekl: „Mým snem je postavit loď s nulovým vlivem na životní prostředí“. Že jsou jeho slova míněna vážně, dokazuje zatím poslední známá novinka na těchto lodích – LNG pohon. Ve spolupráci se společností ARTA vyvíjí MSC Cruises speciální systém, který umožní čerpání zkapalněného zemního plynu (liquefied natural gas – LNG) do lodí přímo v přístavu (mscfans.it). Lodě poháněné tímto palivem nevypouští téměř žádné škodlivé emise a hodí se tak do ekologické strategie, kterou MSC Cruises už dlouhá léta uvádí do praxe.

MSC World Class
Zdroj: mscfans.it

MSC World Class
Zdroj: power-technology.com

Na Předávacím ceremoniálu MSC Meraviglia (31.5.2017) bylo mezi MSC Cruises a STX France podepsáno memorandum na stavbu dvou lodí této třídy v letech 2022 a 2024. Zároveň byla učiněna předběžná objednávka na stavbu dvou dalších lodí, který by měli být postaveny v letech 2025 a 2026. U podepsání memoranda byl mimo jiné právě zvolený prezident Francie Emmanuel Macron a ministr hospodářství Bruno Le Maire.

MSC World Class
Zdroj: www.rfi.fr

Zatím tedy bylo odhaleno pouze umělecké zpracování lodních exteriérů a pár zásadních informací, na další si nejspíš budeme muset počkat do léta. Máme se ale nejspíš na co těšit, protože podle MSC Cruises mohou budoucí návštěvníci lodí mohou „očekávat neočekávané“.

Prezentace World Class od STX France


MSC WORLD CLASS
zdroj dat: crew-center.com

Na plavby lodí třídy World Class se můžete těšit a vybrat si z nabídky CK RIVIERA TOUR největšího autorizovaného prodejce plaveb MSC CRUISES v České republice, která byla oceněna jako nejlepší skupinový prodejce MSC CRUISES pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko za rok 2016 a v roce 2018 získala na základě ekonomických výsledků certifikát vysoké důvěryhodnosti třídy „AA“, který RIVIERA TOUR řadí do skupiny společností s nejvyšší úrovní kredibility v České republice.

Autor: Dominik ČÍŽROK 2017

POČÁTEK NOVÉ ÉRY PLAVEB NA MOŘI


Autor článku: ČÍŽ DOMINIK

Datum vydání: 1/2018

Publikováno: SVĚTADÍLY.CZ

Už je to téměř měsíc, co jsme vstoupili do roku 2018. Pojďte s námi zavzpomínat na události, které se ve světě plaveb MSC Cruises v roce 2017 staly. Pro nás v Riviera Tour a celý svět plaveb MSC Cruises byl to rok plný změn.

LEDEN: MĚSÍC NOVÝCH VÝZEV

plavby 2017

V lednu MSC oznámilo svou první plavbu kolem světa, kterou podnikne MSC Magnifica v roce 2019. Poté byla ohlášena plavba MSC Seaview do Brazílie, MSC Preziosa na Antilly, návrat MSC Divina do Středomoří a první plavba MSC Musica do Jižní Afriky. Později přibyli ještě první plavby do Grónska a návrat Izraele a Turecka do plavebních itinerářů MSC Cruises. Klienti CK RIVIERA TOUR na tuto plavbu mají privátní přepravu do přístavu v Janově.

Okružní plavby s delegátem

ÚNOR: MINCOVNÍ SLAVNOST MSC SEAVIEW

V tomto měsíci jsme se jako jediná cestovní kancelář z České republiky zúčastnili Mincovní slavnosti nové lodi MSC Seaview. Jedná se o událost, při které jsou do rozestavěného trupu lodi podle námořní tradice vloženy mince, jež mají plavidlu přinést štěstí při jeho plavbách. Také jsou tím oficiálně zahájeny práce na stavbě lodi. MSC Seaview bude dokončena v květnu 2018 a my už se těšíme na její křest v italské Civitavecchii.

plavby 2018
Foto: Ředitel CK RIVIERA TOUR Pavel ČÍŽ a ředitel MSC KREUZFAHRTEN Werner Fankhauser u pouzdra pro mince na mincovním obřadu.

BŘEZEN: PRVNÍ TESTOVÁNÍ MSC MERAVIGLIA

Na přelomu března a dubna 2017 probíhalo v Biskajském zálivu testování, které mělo rozhodnout o budoucím osudu lodi MSC Meraviglia. Kdyby jím totiž loď neprošla a zástupci společnosti s ní nebyli spokojeni, mohli loď vrátit a zakázku za téměř 1 miliardu € zrušit. Loď naštěstí všemi testy prošla a začala se chystat na svou první plavební sezónu ve Středomoří

plavby 2018
Foto: MSC MERAVIGLIA na plavbách s CK RIVIERA TOUR

DUBEN: SPUŠTĚNÍ PROGRAMU MSC FOR ME

Nový program MSC for Me je novinkou v portfoliu služeb MSC Cruises. Poprvé se s ním mohli cestovatelé setkat na MSC Meraviglia. Tato aplikace pro chytré telefony pomocí přijímačů Bluetooth, Wi-Fi a speciální mapy určit polohu pasažéra na lodi a navést ho na jím požadované místo. Také je přes ni možné objednávat divadla a na lodi MSC Meraviglia i speciální představení Cirque de Soleil.

ČERVEN: NOVÁ ÉRA ZAČÍNÁ

Na začátku června byla ve francouzském Le Havre pokřtěna MSC Meraviglia – největší loď, která kdy byla pro evropskou plavební společnost postavena. Je součástí více než desetiletého plánu, ve kterém plánuje MSC Cruises postavit 12 nových megalodí a stát se tak jednou z největších plavebních společností na světě. Pro zajímavost, celý investiční plán této inovace bude stát kolem 9 biliónů euro.

Na novou loď inspirovanou největšími divy světa vyrazili i naši klienti – a to hned na její první plavbu západním Středomořím z italského Janova do Neapole, na Sicílii a Maltu, a pak do Barcelony a Marseille

plavby 2018
Foto: První plavba na MSC MERAVIGLIA její účastníci CK RIVIERA TOUR

Během křtu MSC Meraviglia byla taktéž oznámena stavba čtyř nových lodí třídy World. Jedná se o unikátní koncept lodí pro téměř 7000 pasažérů s výtlakem 200 000 námořních tun. První loď této třídy vypluje v roce 2022.

LISTOPAD: DVOJÍ DŮVOD K RADOSTI

Dalším milníkem v investičním plánu MSC Cruises byl 15. listopad 2017. Tento den proběhly v loděnici STX-France ve francouzském Saint-Nazaire hned dvě velké události: Mincovní slavnost MSC Bellissima a první řez oceli MSC Grandiosa, první ze dvou lodí nové třídy Meraviglia-Plus.

plavby 2018

Na konci listopadu jsme pak byli pozváni na slavnostní spuštění MSC Seaside. Tato ohromující loď s oslnivým designem nás doslova uchvátila. Na velký článek o této lodi se můžete těšit v našem novém katalogu na rok 2019.

Během předání MSC Seaside v Monfalcone bylo oznámena změna dosavadního investičního plánu na stavbu nových lodí. Třetí loď třídy Seaside, která měla být spuštěna v roce 2021, bude nahrazena dvěma úplně novými loděmi třídy Seaside EVO. Nové lodě budou větší, delší a nabídnou pro všechny své hosty ještě více zábavy a odpočinku.

PROSINEC: KŘEST MSC SEASIDE

Poslední měsíc roku 2017 se pak nesl ve znamení křtu MSC Seaside, který proběhl až v dalekém městě Miami na Floridě. MSC Seaside se tak stala první lodí společnosti MSC Cruises pokřtěnou na mimo evropský kontinent. Její kmotrou není nikdo jiný než slavná herečka Sofia Loren.

plavby 2018

Projekt nových lodí MSC CRUISES s CK RIVIERA TOUR

NESPÍME NA VAVŘÍNECH

Ten kdo sleduje naši cestovní kancelář od samotného začátku dobře ví, že naše služby a zejména některé služby jsou doslova postaveny „na hlavu“. Zkrátka jdeme hlavou proti zdi, protože jsme přesvědčeni, že by se služby v cestovním ruchu měli dělat úplně jinak, než na co je trh v naší zemi zvyklý. Jako první jsme začali s myšlenkou zrušení last minute a nabídli jsme klientům nabídku first minute za nejnižší garantovanou cenu, jako první jsme přišli s tištěným katalogem a kompletními informacemi o službách plavební společnosti MSC CRUISES, sloučili jsme všechny příplatky, dopravu a taxy do jedné ceny a naše cena je tak kompletní za celý zájezd, což byla na tu dobu doslova revoluční událost. A jdeme dále. V roce 2018 podstatně zredukujeme provizní prodej. Nechceme mít 1000 provizních prodejců, nechceme mít prodejce snad v každém obýváků, kteří o plavbách vůbec nic nevědí, chceme mít kvalitní prodejce s kamennou prodejnou. Další změnou bude zdravotního pojištění a pojištění storna plavby, které v novém katalogu u všech evropských plaveb bude rovnou v ceně zájezdu a pro naše klienty budeme zabezpečovat kompletní servis při pojistných událostí ve spolupráci s pojišťovnou Slávia. Připravujeme taktéž úplně nový benefitní klub pro naše klienty, který podstatným způsobem bude motivovat naše stálé klienty na našich plavbách s CK RIVIERA TOUR. Připravujeme i další novinky, na které se klienti CK RIVIERA TOUR mohou v roce 2018 těšit.

Autor: Dominik ČÍŽ, CK RIVIERA TOUR


MINCOVNÍ SLAVNOST NA SEAVIEW*****
Autor článku: ČÍŽ DOMINIK

Datum vydání: 1/2018

Publikováno: SVĚTADÍLY.CZ

Stavba nové lodi MSC Seaview byla zahájena. Jedná se už o druhou loď třídy Seaside a je dalším krokem v naplnění investičního plánu MSC Cruises do roku 2026 v hodnotě 243 miliard Kč. Práce na stavbě byly započaty 2. února 2017 mincovní slavností v doku loděnice Fincantieri a Riviera Tour byla při tom.

Známe to všichni. Při každém zahájení stavby významných budov je nejdříve slavnostně poklepán základní kámen. Je to znakem toho, že práce na staveništi jsou započaty a konstrukci budovy už nic nestojí v cestě.

Bohaté námořní tradice nám nabízejí podobný zvyk. Stavby lodí jsou už od nepaměti zahajovány vložením mincí do trupu lodi. Námořníci věří, že tím lodi poskytnou štěstí a požehnání do její služby. Tradice velí, aby se dva dlouholetí zaměstnanci reprezentující loděnici a vlastníka lodi ujali role kmotrů slavnosti a umístili dvě mince do jednoho z bloků trupu nové lodi.

Kmotrami nové lodi MSC Seaview se stala Michela Bullo za loděnice Fincantieri a Loredana Giammusso za MSC Cruises. Po proslovech šéfů svých společností byli mince uloženy do ocelového pouzdra na dílu trupu, který pak byl za zvuků evropské hymny Óda na radost přenesen obrovskými jeřáby na své místo v suchém doku loděnice, který ještě před necelými třemi měsíci hostil stavbu MSC Seaside. Video a fotoreportáž z průběhu akce si můžete prohlédnout pod článkem.

Plavidlo samotné bude mít délku 323 metrů a výtlak 154 000 námořních tun. Maximální kapacita bude 5 179 hostů.

Mottem pro celou generaci Seaside (MSC Seaside a Seaview ) je „The ship that follows the sun“, tedy „Loď následující slunce“. Její význam osvětluje Gianni Onorato, výkonný ředitel společnosti MSC Cruises: „MSC Seaview přenese moře až ke svým hostům, a to zejména díky průkopnickému konceptu beach condo a dalším unikátním designovým a produktovým elementům, které jim umožní užívat si co možná nejvíce teplého počasí. S jedním z největších podílu venkovních prostor na moři si hosté budou moci užívat zvýšeného počtu balkónových kabin, výhledů na moře a venkovních veřejných prostor, které jsou navrženy tak, aby jim nabízeli co nejvíce moře a slunečního svitu."

Nová loď se představí v červnu 2018 v destinacích západního Středomoří. Od září 2018 bude sloužit u břehů Jižní Ameriky v Brazílii.

O MSC Seaview a dalším vývoji hovořil výkonný předseda správní rady Pierfrancesco Vago: „(MSC Seaside) bude také odrážet naši jedinečnou a trvalou snahu přinášet na trh tak inovativně koncipované lodě jako jsou ty z generace Seaside – jíž je MSC Seaview součástí - ve které se představí ještě další převratný prototyp."

Fotoretortáž z mincovní slavnosti:

Program byl zahájen už 1. února prohlídkou sesterské lodi MSC Seaside, právě dokončované na protější straně loděnice. Lodě generace Seaside jsou téměř totožné, takto bude jednou vypadat i MSC Seaview.

Mincovní slavnost Riviéra Tours
Mincovní slavnost Riviéra Tour
Mincovní slavnost Riviéra Tour
Mincovní slavnost Riviéra Tour
Mincovní slavnost Riviéra Tour 

Pokračovala předvedením tzv. mocking-up cabin. Takto budou kajuty generace Seaside vypadat.

Mincovní slavnost Riviéra Tour

„For stronger partnership – Pro pevnější spolupráci“. Ředitel CK Riviera Tour Pavel Číž a Werner Fankhauser, ředitel MSC Kreuzfahrten (rakouská pobočka MSC Cruises), u ocelového pouzdra, do které budou následující den vloženy ony dvě mince. 

Mincovní slavnost Riviéra Tour

Mincovní slavnost byla zahájena dopoledne 2. února. Odehrávala se zčásti ve velkém průhledném stanu vedle suchého doku, kde před necelou stovku novinářů a fotografů z celého světa předstoupil Giuseppe Bono, ředitel loděnic Fincantieri (na fotce u řečnického pultíku vpravo) a Pierfrancesco Vago, předseda správní rady MSC Cruises (vlevo).

Mincovní slavnost Riviéra Tour
Mincovní slavnost Riviéra Tour

Celému dílu nakonec požehnal i kaplan zdejší loděnice Don Lorenzo Boscarol.

Mincovní slavnost Riviéra Tour

Blok trupu byl přenesen obřími jeřáby na své místo v konstrukci MSC Seaview. Stavba může oficiálně začít!

Mincovní slavnost Riviéra Tour
Mincovní slavnost Riviéra Tour

Celou slavnost si můžete prohlédnout i v krátkém video-sestřihu na Youtube:

Autor: Riviera Tour, Okružní plavby lodí s delegátem

Foto: autor Dominik ČÍŽ

MSC MERAVIGLIA*****

největší loď postavena evropskými majiteli

Autor článku: ČÍŽ DOMINIK

Datum vydání: 12/2017

Publikováno: SVĚTADÍLY.CZ

Plavební společnost MSC CRUISES  pokřtila největší loď postavenou evropskými majiteli. MSC Meraviglia přináší zázrak z Le Havre, loď která je připravená pro všechny roční období.

 
MSC MERAVIGLIA*****
Le Havre, Francie, 3. června 2017 – byla pokřtěna MSC Meraviglia, největší div flotily MSC Cruises, kterou pokřtila slavná hvězda filmového plátna, legenda a kmotra všech lodí MSC Cruises, Sophia Loren. Nová loď s výtlakem 167600 tunami a kapacitou hostů 5.714 je  největší lodí postavenou evropskými vlastníky lodi a je také největší lodí plavební společnosti MSC Cruises.


MSC Meraviglia je nová vlajková loď společnosti a je 13. tým přírůstkem do flotily lodí MSC Cruises. Je první z 11 nových lodí MSC Cruises, které mají vstoupit do provozu v průběhu příštích 10 let. I investiční plány plavební společnosti MSC CRUISES v tomto průmyslu vychází na 9 biliónů eur. Nové lodě jsou inspirovány krásami světa. Samotná Meraviglia znamená zázračná a udivující.

Křest lodi probíhal 3. června 2017 ve francouzském přístavu La Havre a na tuto slavnostní a prestižní událost byli pozváni zástupci CK RIVIERA TOUR – největšího prodejce plaveb MSC CRUISES v České republice. Tato CK byla v roce 2016 vyhlášena jako nejlepší skupinového prodejce plaveb MSC CRUISES pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko. Samotný ceremoniálního křtu se účastnila řada významných hostů a umělců z celého světa a publikum bavil Patrick Bruel, který zpívall jeho nejvíce oblíbené písně. Koruním momentem večera však byl průvod důstojníků lodi, po kterém kmotra lodi, Sophia Loren, přestřihla stuhu a MSC Meraviglia tímto byla pokřtěna lahví šampaňského, dle starodávné tradice rozbitého o příd lodě. Paní Loren má velmi blízký vztah s MSC Cruises již více než deset let. Poprvé byla kmotrou lodi MSC Lirica v roce 2003. Jak rostla flotila MSC Cruises, paní Sofia Loren pokřtila každou novou loď MSC Cruises, což se odráží  v duchu jedinečné krásy a elegantního stylu.
Křest MSC MERAVIGLIA  byl ukončen VIP gala večeří od Michelinských hvězd. Jídlo bylo kombinací vysoce kvalitních surovin a kulinářského umění připravené držitelem dvou Michelinských hvězd Héléne Daroze, který se pro menu inspiroval kombinaci chutí z Francie  a vytvořil jednoduchý, ale elegantní gurmánský zážitek pro všechny hosty.


Zcela nová loď společnosti MSC Cruises, která je v provozu od 10.6.2017. Samotné testování lodi bylo zahájeno ve čtvrtek 30. března 2017 v ranních hodinách a probíhalo následujících několik dnů. Sedm měsíců po vyplutí ze suchých doků se tak loď poprvé vypravila na otevřené moře. Během testů se na ní plavilo kolem 350 osob zastupujících loděnici a společnost MSC.
Zkoušky výdrže se konaly v autentických klimatických podmínkách, díky kterým bylo možné v lodi simulovat nárazové vlny energie, aby tím byly otestovány i zatím nevyzkoušené lodní systémy. Pokud by těmito testy neprošla a zástupci rejdařství nebyli s lodí spokojeni, měli by možnost zakázku ukončit a loď za téměř 1 miliardu euro vrátit dodavateli. Ovšem i přes náročnost zkoušek všechny systémy fungovaly tím nejlepším způsobem, takže loď, která je první jednotkou třídy zvané Project Vista, prošla s vyznamenáním.
Jde prozatím o největší loď MSC, kterou tato společnost vybudovala s výtlakem 167 600 námořních tun a je tak osmou největší výletní lodí na světě. Na první pohled vypadá úplně stejně, jako většina lodí MSC, venkovní vzhled ladných křivek s jednoduchým brendem, typický modrý komín s logem MSC CRUISES. Loď má z venku stejnou konstrukci, je bílá s jednoduchým logem a v noci je nasvětlena do modra. Je 65 metrů vysoká a 315 metrů dlouhá. Celková kapacita této lodi je 5 174 cestujících (1 536 tvoří posádka), obsahuje 2 244 kajut a má 19 palub, z toho je 15 přístupných pro klienty. Právě na tuto loď organizuje CK RIVIERA TOUR několik zájezdu s dopravou z České republiky a Slovenska za asistence delegáta CK RIVIERA TOUR.

Samotné překvapení a úžas Vás opravdu čeká až uvnitř lodi. Na lodi MSC MERAVIGLIA, na rozdíl od ostatních lodí, je jedna opravdová TOP kulturní záležitost. Je tu možnost navštívit prestižní světový cirkus CIRQUE DU SELEIL na moři. Tuto úžasnou podívanou můžete zhlédnout během plavby několikrát. Hodinové představení s artistickými výkony, které jsou situovány do krásného příběhu. Celé představení je akční a propracované. Je to neskutečná podívaná, propojení varieté a cirkusové show v kombinaci s nejnovější zvukovou a projekční technikou.
 Dalším exkluzivním místem je nejdelší promenáda na lodi. Tato promenáda s led oblohou má 80 metrů, která navodí báječnou atmosféru 24 hodin denně. Během dne je promenáda pokaždé jiná. Jednou nad sebou máte strop SAGRADA DE FAMILLIA z Barcelony, za půl hodinky strop Římského divadla a zanedlouho rozkvetlou louku, nebo simulace noční oblohy. S ohromujícími efekty je promenáda centrum dění celé lodě. Je zde spousta obchodů s kvalitními italskými potravinami, barů, restaurací, také čokoládovna a mnoho dalšího.
 
MSC MERAVIGLIA- hlavní promenáda
 MSC přináší moderní postupy v technologiích na moři, které jsou navrženy přímo pro klienty a jejich potřeby. Jde o digitální náramky, které jsou nositelné a připojené k zařízení používající různé technologie anebo aplikace ke stažení přímo do vašich mobilů. Jako rodinná společnost MSC Cruises nabízí mnoho aktivit pro děti. Nabízí možnosti zábavy jako je aqua park, bazény, bowling a 4D kino, Doremi studio, letecký simulátor a další. Na lodi nesmí chybět ani Dětský klub. Ten má dokonce svoji vlastní recepci. Děti jsou rozděleny do pěti skupin podle věku a zájmu dětí a každá skupina má své vlastní herny.

 
MSC MERAVIGLIA-dětský klub
 Pro dospělé s touhou po relaxu není nic lepšího, než zavítat do SPA. Masáže všech možných druhů a procedur např. masáž na solném nebo vodním masážním lůžku. Tyto služby jsou za příplatek. Na lodi se nachází divadlo, je však menší, než byste očekávali. Zde je jeden podstatný rozdíl, protože pokud budete chtít navštívit divadlo, musíte se předem objednat. Každý večer se hrají divadla třikrát za sebou. I samotná zábava je řešena odlišně, než na jiných lodích. Na MSC MERAVIGLIA je skvěle koncepčně vyřešen sektor zábavy splynutím herní části a diskotéky. Na diskotéku se v noci promění velká tělocvična v zadní části lodě, která je propojena současně s bary.


Restaurace jsou krásné a dát si dobré jídlo, je zde gurmánským zážitkem. Na lodi je několik restaurací, kde je jídlo již v ceně plavby a můžete si tak užít plavbu plnými doušky. Zajímavě je řešena bufetová restaurace, která je značně prostornější proti jiným lodím a i řešení menších stolů přispěje pohodovému gastronomickému zážitku v bufetové restauraci. Bufet je zde otevřen 18 hodin denně a nabízí Středomořské speciality a mezinárodní kuchyni. Na lodi je několik restaurací, které jsou za příplatek a doslova při procházce lodi Vás budou lákat na místní speciality, steaky anebo luxusní japonskou kuchyni a nebo sushi. Je jen na Vás, zda si tento doslova gastronomický festival chutí užijete. Na MSC Meraviglia si klienti mohou vybrat stravování ve 12 různých restauracích a jídelnách, kde je vždy servírováno čerstvé a autentické jídlo.


A malé doporučení na závěr. Pokud si chcete tuto loď užít, pokud chcete zažít opravdu krásnou neopakovatelnou dovolenou, je třeba investovat i nějaké prostředky na víc během plavby. Počítejte s tím, že celá loď nabízí obrovské množství doplňkových služeb, které Vás lákají doslova na každém kroku užít si „La dolce vita“ – „Sladký život“. Investujte proto do zážitků z této plavby, a když půjdete po promenádě, kupte si zmrzlinu, ochutnejte pravou švýcarskou čokoládu, jejíž vůně Vás doslova láká k rozmazlování Vašich chuťových pohárků. Vyzkoušejte kulinářské umění mistrů kuchařů ve speciálních restauracích, dejte si šampaňské s ústřicemi, projeďte se ve formuli 1, dopřejte si skvělou masáž a rozhodně navštivte alespoň jedno představení cirkusu  CIRQUE DU SOLEIL na moři. O jak velkou investici se jedná, je těžko zkalkulovat, ale v podrobnějších informacích o lodích na www.rivieratour.cz naleznete průměrnou výši cen na lodi MSC MERAVIGLIA a nebo můžete zavolat přímo delegátkám RIVIERA TOUR, které Vám podají podrobnější informace. Nemusíte se obávat, není to příliš horentní suma, kterou byste si nemohli dovolit. Přejeme Vám opravdový zážitek skvělé dovolené na nejmodernější lodi MSC MERAVIGLIA****** s CK RIVIERA TOUR.

Nové trendy lodních plaveb s MSC Cruises

V květnu 2014 MSC Cruises podepsala kontrakt na konstrukci dvou nových výletních lodí. Tyto lodě se přiřadí k flotile dvanácti stávajících. Nový prototyp ponese jméno „Seaside“, půjde o historicky největší výletní lodě vybudované firmou Fincantieri sídlící v Terstu. Bude se jednat o zcela novou generaci lodí, postavených s využitím nejmodernějších technologií.

„Od prvního okamžiku zahájení rozhovorů s firmou Fincantieri jsme měli v úmyslu navrhnout a vybudovat dvě kompletně nová plavidla, revoluční ve své struktuře, taková, která se ještě neobjevila na současném trhu,“pronesl výkonný ředitel MSC Cruises. Pro společnost je to velká výzva. „Bude se jednat o opravdovou revoluci na celosvětovém trhu,“ dodal. Předpokládaná cena se vyšplhá na 700 milionů za každou, dokončení prvního plavidla se plánuje v listopadu 2017, druhého pak v květnu 2018. S délkou 323 metrů, šířkou 41 metrů a výškou 70 metrů budou schopny pojmout na 5 300 pasažérů a 1 413 členů posádky. Inovativní design a nové technologie umožní lodím zakotvení ve všech přístavech světa.

Plavby po Středomoří

Společnost MSC se v současné době zaměřuje především na oblasti Středozemí, Jižní Afriky a Brazílie. Během roku plují výletní lodě do severní Evropy, Atlantického oceánu, Karibiku, Jižní Ameriky, jižní a západní Afriky a Rudého moře. Moderní flotila výletních lodí zahrnuje 12 plavidel různých kategorií. Třída Fantasia - MSC Preziosa (2013), MSC Divina (2012), MSC Splendida (2009) a MSC Fantasia (2008). Jedná se o nejmodernější lodě s váhou 140 000 tun, délkou 333 m a šířkou 38 metrů. MSC Splendida a MSC Fantasia pojmou 4 363 pasažérů, MSC Divina a MSC Preciosa 4 345 osob. Třídu Musica tvoří MSC Magnifica (2010), MSC Poesia (2008), MSC Orchestra (2007) a MSC Musica (2006) vážící 90 000 tun, přepravující na 3 000 pasažérů. Třída Lirica zahrnuje MSC Sinfonia (2005), MSC Armonia (2004), MSC Opera (2004) a MSC Lirica (2003) s váhou 60 000 tun s kapacitou 2 000 hostů.

Filosofií MSC Cruises je zvýšení zodpovědnosti vůči lidskému potenciálu a životnímu prostředí v oblastech jejího působení. Předsevzetím společnosti je také ochrana mořských ekosystémů, tak jako bezpečnost a zdraví pasažérů a zaměstnanců, za což byla také několikrát oceněna. Celková kvalita jak v oblasti služeb, tak i stravování na lodích i v přístavech je podložena certifikáty: ISO 14001 za management v oblasti životního prostředí, ISO 22 000 za catering a OHSAS 18001 za zdraví a bezpečnost na lodích. Za kvalitu a bezpečnost jídla ve všech aspektech ručí certifikát ISO 9001. K ochraně moří společnost přispívá dobrovolným snížením emisí v přístavech na úroveň daleko nižší, než jsou zákony stanovená minima. K ještě většímu prohloubení sociální zodpovědnosti společnost MSC Cruises napomáhá svým partnerstvím s UNICEF (2009). V současnosti se jedná o výpomoc ve výši přes 2 miliony euro. Filosofie společnosti „Středozemní způsob života“ poskytuje unikátní zkušenost pro pasažéry po celém světě. Hodnoty jako „autenticita, lidskost a vřelost“ jsou alfou a omegou plaveb, což pramení jak z pohostinnosti mnohojazyčného personálu, tak z jedinečné kuchyně a způsobů přípravy pokrmů. Dobré jídlo jako filosofie života je o kvalitě a různorodosti, objevování a sdílení. Péče o tělo tvoří pak jeho nedílnou součást - což zaručuje MSC Aurea Spa, wellness a fitness centrum.

Plavby po Středomoří

RIVIERA TOUR - největší autorizovaný prodejce plaveb MSC CRUISES s dopravou a delegátem v České republice

Řekli jsme si, že již za vás nebudeme plánovat dovolenou u moře, jež by byla spojena se stále stejnými aktivitami na jednom místě, ale nabídneme vám neotřelé plavby lodí po více destinacích tak, abyste si užili to nejlepší z mnoha exotických koutů světa. Již nebudete následovat svůj hotel, ale hotel bude následovat vás. A to ne ledajaký hotel, ale rovnou luxusní plovoucí hotel společnosti MSC Cruises, kde se sen stává skutečností. Vybrat si můžete hned z několika vlajkových lodí, mezi něž patří MSC Splendida, MSC Fantasia, MSC Magnifica a další.

Dokážete si představit romantický západ slunce ve Středomoří u skleničky výběrového vína se scenérií v podobě lodi opouštějící přístav? Pokud nikoli, tak si vyberte z nabídky našich plaveb a my vám tuto představu splníme. Přesně taková bude plavba od nás. Na palubě vás totiž nečekají jen gastronomické speciality z celého světa, ale i mnoho zábavných programů či hudebních vystoupení. Každý den si tak zvolíte program přesně podle nálady, už dost bylo pevně daných itinerářů. Nezapomínáme však ani na ty nejmenší, o něž je během plavby také dobře postaráno. V dětském koutku je pro ně připraven opravdu pestrý program. Každý večer tak budete usínat s pocitem klidu v očekávání následujícího dne, kdy poznáte opět kulturu jiného města, země nebo dokonce kontinentu.

Plavby po Středomoří

Jedině s námi zažijete poznání až pěti zemí za pouhý jeden týden, to vše navíc bez toho, abyste se museli kamkoli stěhovat, hotel přece následuje vás. Poznat tak můžete zákoutí Středomoří, ostrovy Chorvatska nebo také prožít romantickou cestu do Ruska. Dále jsou v naší nabídce plavby do mnoha jiných zemí. Plavby po moři jsou naší specialitou, a proto doufáme, že budete s nabídkou zájezdů spokojeni. Snažili jsme se každou plavbu připravit podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí tak, abychom vám nabídli opravdu pouze to nejlepší z dané lokality, protože víme, že spokojený zákazník se rád vrátí.

Poznávací plavba může být taktéž skvělým dárkem pro vaše přátele a známé nebo jako svatební cesta i se svatebním obřadem na palubě lodi. Taktéž skvělá věc jako romantický dárek k výročí svatby nebo dárek k promoci. Zavolejte nám, poradíme vám a připravíme dárkový poukaz. Že tato slova myslíme opravdu upřímně, o tom svědčí i recenze našich klientů, které naleznete na www.rivieratour.cz. Po návratu z plavby se můžete i vy podělit nejen s námi, ale i s ostatními mořeplavci o své dojmy, zážitky a zkušenosti. Navštívit taktéž můžete sekci videa z plaveb, kde se lze inspirovat destinacemi na další plavby po světových mořích.

Počátky CK RIVIERA TOUR začínají malou cestovní agenturou, která postupně získávala zkušenosti nejen s prodejem jiných cestovních kanceláří, ale především přímým kontaktem s klientem. Každá cestovní kancelář má svá pravidla a podmínky, a i zde bylo pro nás obrovské ponaučení, co kdo dělá dobře a naopak, co klientům schází a co by rozhodně přivítali jako dobrou službu. Tyto bohaté zkušenosti jsme pak využili právě při vzniku a reorganizaci CK RIVIERA TOUR. Samotný nápad s prodejem plaveb, v tu dobu pro naše klienty až téměř exotickou dovolenou, vzešel z rodinného prostředí. Služby, zážitky, gastronomie na plavbách bylo to, co na českém trhu doposud chybělo. Naše první správné rozhodnutí bylo, že nechceme jen prodávat plavby, ale dát k tomu přidanou hodnotu služeb. Druhý velmi závažný směr byl, že jsme měli zájem tyto služby zabezpečovat pouze pro jednu plavební společnost. Našim výběrem se tak stala plavební společnost MSC CRUISES a dnes již víme, že to bylo opravdu rozhodnutí správné.

Naskytne se tedy otázka, proč cestovat právě s RIVIERA TOUR?

Jsme jedinou cestovní kanceláří v ČR, která se specializuje výhradně na služby a servis jedné plavební společnosti - MSC Cruises. Tato velmi úzká specializace poskytuje našim klientům perfektní servis. Vše potřebné vyřídíte přímo u nás od palubních lístků, přes velmi pečlivě zpracované pokyny k odjezdu, včetně podrobně zpracovaných destinací až třeba po jídelní lístek v českém jazyce nebo třeba vyřešení reklamace poškozeného zavazadla. Všechny lodě osobně známe, a tak vám můžeme poradit s výběrem kategorie lodi, výběrem kajuty, možnosti stravování, využití různých slev, paketů a podobně.

Jsme autorizovaným a největším prodejcem plaveb MSC Cruises pro Českou republiku a Slovensko. Naše ceny plaveb s vlastní dopravou jsou přímé ceny plavební společnosti MSC Cruises, bez jakékoliv obchodní přirážky. Náš profit je vyplácen přímo plavební společností MSC Cruises.

Jsme jediná CK v ČR, která v oboru prodeje plaveb s dopravou a delegátem zajišťuje dopravu z celé ČR vlastními autobusy. Řidiči našich autobusů jsou našimi zaměstnanci.

Plavby po Středomoří

Jsme rodinná cestovní kancelář. Náš zájem o každého klienta je opravdu upřímný. Snažíme se pro každého klienta vytvořit ty nejlepší podmínky v rámci možností pro jeho dovolenou. Delegáti na plavbách jsou kmenoví zaměstnanci RIVIERA TOUR, a to včetně majitele CK. Na pozice delegátů nenajímáme v žádném případě brigádníky nebo studenty.

Jsme jediná cestovní kancelář v České republice a na Slovensku, která má vlastní internetové stránky propojeny přímo s databází plavební společnosti MSC Cruises. Na našich stránkách naleznete nejen přímé ceny plavební společnosti převedené na české koruny, ale můžete si i ověřit aktuální ceny a dostupné volné kapacity plavební společnosti. Během on-line objednávky si můžete objednat slevové balíčky a pakety, parkování v přístavu nebo třeba zdravotní pojištění. Rezervace on-line systémem je rychlá, pohodlná a jednoduchá. Během dvou minut tak můžete nakoupit plavbu s přímou rezervací.

Jako jediná cestovní kancelář v tomto oboru garantujeme, že se všechny vypsané plavby s dopravou a delegátem uskuteční. Náš marketing prodeje je nastaven tak, že není z naší strany nutné podmiňovat realizaci zájezdu počtem klientů. Proto u nás není stanoven minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu

Neváhejte si proto užít opravdovou dovolenou a svěřte se do rukou CK RIVIERA TOUR.

http://italie.svetadily.cz/clanky/Nove-trendy-lodnich-plaveb-s-MSC-Cruises


Plavební společnost MSC Cruises - hvězdné předávání cen nejlepším tour operátorům

února 2014 se konala opravdu výjimečná akce, kdy MSC Cruises pozvala své nejlepší tour operátory na mimořádnou plavbu, jejíž součástí bylo předávání cen nejlepších tour operátorů MSC Cruises. Akce se účastnili prodejci plavební společnosti z celého světa, mezi nimi i česká CK Riviera Tour.

Na palubě lodi MSC Splendida***** se potkali prodejci z Itálie, Francie, Číny, Japonska, Indie, Kuvajtu, Anglie a dalších cca 40 zemí celého světa. Českou republiku na lodi zastupovaly pouze dvě cestovní kanceláře, z nichž jednou byla právě Riviera Tour. Vyhlašovaly se výsledky v pěti kategoriích: nejlepší individuální prodejce, nejlepší skupinový prodejce, nejlepší internetový prodejce, nejlepší on-line agent a nejlepší iniciativní prodejce.

Plavební společnost MSC Cruises

Již samotné pozvání na tuto mimořádnou událost je velká čest pro pozvané hosty a nominace v jednotlivých kategoriích je obrovským oceněním jejich práce. Je opravdu nutno vyzvednout, že CK Riviera Tour byla nominována v kategorii nejlepší skupinový prodejce plaveb, což svědčí nejen o kvalitě služeb ze strany klientů, ale i ze strany plavební společnosti. MSC Cruises zastupuje na celém světě téměř 12 000 prodejců a propracovat se do úzké nominace, svědčí nejen o kvalitě poskytovaných služeb, ale i dlouholeté, velmi dobré spolupráci mezi prodejci a plavební společností.

Celý ceremoniál pod názvem „All-Stars of the Sea“ trval tři dny a kromě vyhlášení vítězů měl i doprovodný program ve formě obchodních schůzek, jednání a představil se také nový generální ředitel MSC Cruises, pan Gianni Onorato. Právě on představil svým obchodním partnerům nové plány a vize firmy do budoucna, které směřují novými moderními trendy ke skvělým službám pro své klienty. Představen byl i nový marketingový plán do budoucna.

Jak jsme již uvedli, za Českou republiku se „All-Stars of the Sea“ účastnily pouze dvě cestovní kanceláře, kde CK Riviera Tour zastupovali Hana Čížová (product manager) a Pavel Číž, ředitel cestovní kanceláře, s nímž vám jako první nabízíme rozhovor přímo z milánského letiště při návratu domů.

Dobrý den, vracíte se z prestižního udělování cen plavební společnosti MSC Cruises. Jaké jsou Vaše první pocity?

Především jsem opravdu velmi poctěn, že nás plavební společnost na tuto akci vůbec pozvala. Je úžasné právě to, že z cca 12 000 obchodních zástupců jsme byli vybráni právě my - CK Riviera Tour.

Plavební společnost MSC Cruises

Žádné ocenění ale domů nevezete, nemrzí Vás to trochu?

Vůbec ne. Když jsme se na lodi dozvěděli, že jsme byli nominováni v kategorii nejlepší skupinový operátor, už to bylo obrovské ocenění. Navíc tento výběr nebyl jen za Českou republiku, ale i za Slovensko a celý rakouský trh. Nominace v této kategorii je pro nás fenomenální úspěch, protože nám to zcela jasně potvrzuje, že služby, které pro naše klienty poskytujeme, hodnotí kladně nejen naši klienti, ale i plavební společnost. Navíc u kategorie nejlepší skupinový operátor je přesně ta cílová oblast, na kterou se specializujeme. Tedy plavby s dopravou a delegátem a samotné ocenění Stars je důkazem, že tuto práci děláme opravdu dobře.

V čem si myslíte, že pramení úspěch Vašeho produktu - plaveb s dopravou a delegátem?

Standardně bych řekl - v kvalitě služeb, ale bylo by to velmi obecné klišé. Ale ono tomu opravdu tak je. V určitých věcech je Riviera Tour opravdu výjimečná a zde máme obrovský náskok před konkurencí, která se nám snaží buď šlapat na paty - to je v tom lepším případě nebo pak různými podrazy, ba až nutno říci podvody na klienta, což je ta horší varianta.

Říkal jste, že v určitých věcech jste výjimeční, v čem tedy?

Nemůžu pochopitelně zveřejnit všechna pozitiva, to je jako kdybych vám tu dal návod, jak si založit cestovní kancelář. Ale můžu prozradit, že je obrovskou devizou, že již od samotného počátku naší existence spolupracujeme pouze s jednou plavební společností - MSC Cruises. Nejen, že za ta léta máme vybudováno určité postavení, což se mimochodem projevilo i v samotné nominaci, ale známe všechny lodě do posledního detailu, přístavy, destinace a procedury na lodích, a to přináší našim klientům mimořádné služby, které pak dokážou ocenit.

Plavební společnost MSC Cruises

Spokojenost klientů je vidět i na recenzích vašich klientů, mě však zarazila vaše odpověď, kde jste se zmínil o dobré a špatné konkurenci. Můžete to nějak vysvětlit?

Ale ano. Nejprve ta dobrá - zdravá. Nabízí služby srovnatelné nebo podobné a snaží se nám konkurovat. To je ta dobrá konkurence.

Ale to Vám přece musí vadit, ne?

Naopak. Ta nás totiž žene k lepším výkonům, k tomu, abychom neusnuli na vavřínech, abychom neustále inovovali, zlepšovali, doplňovali naše služby. A to je dobře pro klienty, i pro nás.

A co ta druhá, tedy špatná konkurence?

Většinou je založena na klamavé reklamě, na kterou klienti rychle naletí. Proti takové jsme téměř bezmocní a můžu prozradit, že právě tento problém jsme řešili zrovna včera na obchodním jednání.

A jak takovou nabídku může klient odhalit?

To je ten problém, většinou ji nepozná. Alespoň ne na začátku. Problémy přijdou až před odjezdem. Za loňský rok nás kontaktovalo několik desítek klientů s tímto problémem. Výsledkem jednání byla dohoda, že učiníme vše proto, aby se takové případy neopakovaly.

Můžete podvedeným klientům nějak pomoci?

Ano, zcela určitě. Poskytneme jim přímý kontakt na manažera plavební společnosti MSC Cruises zodpovědného za český a slovenský trh, který bude tuto situaci s nimi řešit, ale i my jim pomůžeme odbornou pomocí nebo výběrem náhradní plavby apod.

Plavební společnost MSC Cruises

Pojďme však k příjemnějším záležitostem. Co plánujete nového, jsou u Vás nějaké změny?

Ano, zcela jistě. S rozvojem Riviera Tour bylo nutno reorganizovat celou společnost. Naše cestovní kancelář má od ledna letošního roku nové rozšířené prostory, přijali jsme nové zaměstnance a připravujeme zajímavou novinku, která v dubnu letošního roku rozšíří naši prezentaci a prodej plaveb. Novinkou bude i další katalog plaveb, který již brzy bude k dostání. V souvislosti se změnami, které se na rok 2015 plánují, dojde i ke změně obchodní politiky a marketingu plaveb již na rok 2015. Nechci však nic předbíhat, vše se naši klienti včas dozvědí.

Zmínil jste také změnu obchodní politiky. Budou plavby ještě levnější?

Právě naopak, myslím, že trend půjde jiným směrem. Okružní plavby na rok 2015 rozhodně podraží, a to znatelně. Může za to nejen navýšení kurzu české koruny vůči euru, ale zejména fakt, že bude podstatně méně volných kapacit na lodích, což zvedne cenu plaveb. Již v letošním roce je nabídek Last Minute minimum a skutečnost je taková, že plavby jsou i půl roku předem vyprodány.

Na příští rok se tato hranice tedy zcela jistě posune, kdy tedy nakoupit plavbu?

Nebojte se nakoupit plavbu třeba rok předem - zejména se to týká roku 2015. Pro takové klienty budeme mít i letos zajímavé akce. U CK Riviera Tour máte garanci, že se plavby s dopravou a delegátem opravdu uskuteční, dovolenou si vyberete včas a navíc máte i záruku ceny.

Plavební společnost MSC Cruises

Garance ceny - letos byla skoková změna kurzu koruny vůči euru. Jak to poznamenalo Vaše klienty?

Klienti, kteří již měli uzavřené cestovní smlouvy a zaplacené zálohy, vydělali na tom, že si je nakoupili včas. Těmto klientům jsme ceny nijak neupravovali a zůstaly původní. Pochopitelně to pro nás byla opravdu velká finanční ztráta. Ale přece klientovi, který si u nás nakoupí zájezd rok předem, což je cca 65% klientů, nemůžeme říci “sorry, doplať nám třeba ještě 5 000 Kč“. Tam by se úplně ztratil efekt včasného nákupu plaveb, který propagujeme. Proto i do budoucna plánujeme propagaci nákupu plaveb včasným nákupem za zajímavé ceny a klienti se mohou těšit i na novinky ze strany plavební společnosti, jako je například přestavba lodí Armonia, Lirica a Sinfonia na nový standard ***** lodí, na kterých přibude více než 200 balkonových kajut.

To jsou velmi zajímavé informace, za které děkujeme. Přejeme příjemný let a spoustu spokojených mořeplavců.

Startuje nová sezóna poznávacích plaveb

MSC Cruises

Během těchto plaveb s našimi klienty obeplujeme celou Evropu. Podíváme se do Kielu, Le Havre, Lisabonu, Fátimy, Casablancy, na Kanárské ostrovy, Madeiru, do Barcelony, Gibraltaru, Valencie, na Ibizu, Menorcu, Sardinii, Mallorcu, do Saint Tropez, Nice, Říma, na Maltu, do Tunisu, Izraele, Jeruzaléma, Nazaretu, Haify, Olympie, Athén, Sparty, na Santorini, do Černé Hory, Bari, Istanbulu i Benátek. Destinace jsou to opravdu lákavé! K mání jsou tak poslední volné kajuty na plavbu řeckými ostrovy, do Izraele a západního Středomoří. Není dobré nechávat nákup na poslední chvíli, protože nabídka je velmi omezená a ani ceny už nejsou zrovna nejvýhodnější. Pro plavby na moři platí více než kde jinde pravidlo včasného nákupu!

plavby na lodích

Naši stálí klienti jistě přivítali podstatné změny, které se u CK Riviera Tour uskutečnily během tohoto roku. Tou první je nákup nového autobusu Neoplan Touliner, který našim klientům značně zpříjemní cestování do přístavu. Pro klienty je připraven pohodlný bus s opravdu dostatečným prostorem pro cestování, který je vybaven polohovatelnými anatomickými sedadly, komfortní klimatizací, WC, 3x TV s DVD i servisem teplých nápojů zdarma během celé cesty do přístavu. K dispozici jsou i přikrývky na noční jízdu. Zcela standardní záležitostí je studená večeře v busu a teplá snídaně. Na zpáteční cestě rozšiřujeme nabídku o teplou svačinku.

Skvělou zprávou jistě je, že se rozšířil počet nástupních míst a v roce 2014 povede hlavní trasa autobusu ve směru: Vsetín - Valašské Meziříčí - Frýdek-Místek - Ostrava - Nový Jičín - Hranice - Olomouc - Brno - Břeclav - Bratislava a Vídeň. Zejména Bratislavu uvítají klienti ze Slovenska, kteří tvoří stále početnější skupinu našich klientů. Novinkou je i svoz (transfer) k busu na trase Pardubice - Hradec Králové - Praha - Benešov - Humpolec - Jihlava - Velké Meziříčí - Brno.  

Na rok 2014 se nabídka služeb CK Riviera Tour podstatně rozšíří nejen v počtu plaveb s dopravou a delegátem, ale i v poskytovaných službách naší kanceláře. Na plavby se v roce 2014 vydáváme již v lednu, a to do Karibiku či do Izraele, popřípadě do Casablancy. Taneční plavba je již tradičně téměř vyprodána a v roce 2014 ji uskutečníme v dubnu. Vyrazí na ni opět stejná skupina skvělých “věčných tanečníků“ s úžasným smyslem pro zábavu a nadáním pro tanec. Další plavby v květnu a červnu Vás zavedou do Turecka a zavítáme i na sever - připravována je úžasná plavba norskými fjordy. V podzimní nabídce nechybí plavba kolem Evropy, dále pak plavby do Casablancy, na Madeiru, do Izraele nebo na Santorini. Kompletní nabídku naleznete v sekci plavby s dopravou a delegátem.

plavby na lodích

First Minute - má to smysl? U CK Riviera Tour zcela jistě!  

Možná přemýšlíte, zda to není jen marketingový tah. Koupit si dovolenou rok předem? Proč bych vlastně řešil dovolenou tak v předstihu? Stálí klienti CK Riviera Tour však nic neponechávají náhodě a dobře vědí, že koupit svoji příští plavbu právě nyní se rozhodně vyplatí. Riviera Tour jako jediná cestovní kancelář v tomto odvětví garantuje, že se vypsaná plavba - zájezd opravdu uskuteční. Nejsme limitovaní žádným minimálním počtem klientů. Pokud si zájezd - plavbu u nás koupíte, garantujeme Vám, že se v daném termínu opravdu uskuteční, a to včetně dopravy do přístavu a služeb delegáta. 

Abychom této garance mohli dosáhnout, je nutno zájezdy obsadit minimálním počtem účastníků. A právě proto nabízíme plavby s dopravou a delegátem s ročním předstihem za zaváděcí ceny. Jsou to nejnižší stanovené ceny CK Riviera Tour na vypsaný zájezd. Po úspěšném prodeji minimálního počtu zákazníků se pak již ceny postupně zvyšují až ke katalogovým cenám. Pokud máte vybrán plavební okruh, není vhodné dlouho čekat. Například taneční plavba na MSC Orchestra se letos vyprodala během víkendu a dnes je již v prodeji v katalogových cenách. Cenový rozdíl je značný. Ten kdo nakoupil plavbu v předprodeji, ušetřil až 15.000,-Kč. A to se rozhodně vyplatí, pokud uvážíte, že zálohová platba je jen 10.000,-Kč a zůstatek uhradíte až 40 dnů před odjezdem. Proto neváhejte s nákupem plaveb a kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Kdo je vlastně Riviera Tour?   

Tato cestovní kancelář je rodinnou firmou, což je v dnešním světě gigantických podniků, kde často vše probíhá jako na běžícím pásu, určitě plus. Co se však plaveb s dopravou a delegátem týče, zabezpečuje tato cestovní kancelář svým klientům bezkonkurenční servis na plavbách MSC Cruises. Riviera Tour je autorizovaný prodejce plaveb MSC Cruises pro Českou a Slovenskou republiku a za léta spolupráce s touto plavební společností si získala své postavení a výhody, které klienti na lodi jistě ocení.  

plavby na lodích

Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a snažíme se přizpůsobit jeho návrhům a podmínkám, samozřejmě pokud je to v našich silách. Určitě i díky tomu můžeme říct, že rok 2013 byl pro CK Riviera Tour velmi úspěšný a s radostí se chystáme i na další nadcházející rok 2014. Opět nabídneme spoustu plaveb po zajímavých okruzích na menších nebo větších lodích. Na našich internetových stránkách se můžete seznámit s naší novou nabídkou. Každá plavba má své kouzlo a je specifická navštívenými místy. Snad na každém okruhu naleznete destinaci, kterou jste ještě nenavštívili a rádi byste se do ní podívali. Můžete tak vybírat dle svého přání. Pokud se v zimě přejete ohřát, není problém navštívit Karibik. Pokud máte touhu tancovat a nemáte na to při svém zaměstnání čas, můžete s námi vyjet na taneční plavbu, kde bude jenom pro Vás připravena taneční mistrová. Chcete-li se podívat na nejkrásnější řecký ostrov Santorini a zároveň poznat Athény, Olympii a další památky, také není problém. Nádherný je rovněž Řím, Barcelona, Dubrovník nebo Kotor v Černé Hoře. Každé místo Vás něčím učaruje a nadchne, každé je něčím unikátní.  

Je zvláštní být jeden den v Tunisu a druhý den ve Španělsku, jsou to naprosto jiné země a ten rozdíl je naprosto neuvěřitelný.  Cílem těchto plaveb je, abyste si nejen pořádně užili svou dovolenou, ale zároveň se také něco naučili a poznali. U nás neplatíte peníze za to, že budete celý týden v jednom hotelovém komplexu, na jediné pláži a budete se pálit na žhavém slunci. Plavby Vám dávají o mnoho více. Nejenže se můžete na lodi opalovat, koupat v bazénu, tančit při hudbě, nechat se bavit v divadle a popíjet s rodinou koktejly, ale dostanete se i do několika odlišných destinací. Poté můžete začít srovnávat, jestli se Vám více líbilo na tržišti v Tunisu nebo na La Rambla v Barceloně. Poznejte jaký rozdíl je mezi Korfu a Kefalonií, zjistěte, jestli bylo moře teplejší na Ibize nebo ve Villefranche. Vybrat si můžete z obrovského množství okruhů!

Abychom Vám ušetřili dlouhé hledání, klikněte si na našich internetových stránkách na plavby s dopravou a delegátem. Na těchto zájezdech Vás budeme hýčkat od začátku až do konce. Nemusíte se bát, že nedojedete autem do přístavu nebo že se ztratíte při hledání přístavu a ujede Vám loď. Velkým a pohodlným autobusem Vás dovezeme až do přístavu. Po cestě pravidelně zastavujeme, abyste se mohli protáhnout a dát si kávu, cappuccino nebo třeba čokoládu. Toto Vám nabízíme zdarma po celou dobu cesty do přístavu a pak i na zpáteční cestě domů. Samozřejmě každého našeho cestujícího čeká v autobuse večeře a taktéž ranní snídaně zdarma. To vše od ochotných a zodpovědných řidičů, kteří patří ke stálým zaměstnancům CK Riviera Tour. 

Po celou dobu cesty Vám bude nápomocen delegát. Ten je od toho, aby Vám poskytl bližší informace o průběhu plavby, následně Vám pomohl s naloděním a byl Vám při ruce i po celou dobu pobytu na lodi. Tam bude fungovat jako zprostředkovatel mezi recepcí, restaurací atd., prostě s čím budete potřebovat pomoct, s tím vám rád poradí. Bude Vás také informovat o jednotlivých destinacích, co v daném místě můžete navštívit, kam se vyplatí zajít, a bude s Vámi podnikat procházky do všech přístavů. 

plavby na lodích

Vyhraj plavbu snů s Nivea

Kosmetická společnost Nivea letos nabídla svým zákazníkům soutěž “Vyhraj plavbu snů“. Tato jedna z předních kosmetických společností na světě je v neustálém kontaktu se svými zákazníky a nabízí stále nové a inovativní přípravky, které jsou v souladu s jejich přáními a potřebami. Tato značka se těší důvěře zákazníků po celém světě, je to jedna z celosvětově nejvýznamnějších značek péče o pokožku a pleť na světě. S více než 125 lety zkušeností v oblasti péče o pokožku a jedním z nejmodernějších výzkumných center na světě, je společnost Nivea synonymem inovativních a vysoce kvalitních kosmetických výrobků. Aby byla svým zákazníkům ještě blíž, vyhlásila Nivea soutěž, která probíhala od 8.5. do 30.6.2013 a spočívala v nákupu výrobků Nivea v hodnotě minimálně 149,-Kč a ve zodpovězení soutěžní otázky. 

Nivea pak na základě splněných úkolů vylosovala výherce z České republiky a ze Slovenska, kteří vyhráli plavbu snů. Nivea byla opravdu štědrá - zákazník vyhrál nejen plavbu s plnou penzí na lodi pro 2 dospělé a 2 děti, dopravu do přístavu a zpět, pojištění a servisní poplatek, ale navíc i kapesné v hodnotě 10 tisíc korun.  Výherci si mohli vybrat plavbu po řeckých ostrovech, plavbu přes Lisabon až do Maroka, případně plavbu západním Středomořím například s Barcelonou, Ibizou nebo Mallorcou. CK Riviera Tour se již na tyto výherce moc těší a věří, že plavba na lodích MSC Cruises pro ně bude neopakovatelným zážitkem. Určitě i kosmetická společnost Nivea s napětím očekává, jak budou výherci spokojeni, jelikož to není tradiční dovolená u moře. My však víme, že nejen výherci, ale i ostatní účastníci plavby budou ohromeni impozantností lodí MSC Cruises i velmi příjemným servisem plavební společnosti a cestovní kanceláře. 

plavby na lodích

Závěrem jedno obrovské poděkování klientům CK Riviera Tour za jejich důvěru, kterou projevili nákupem dovolené právě u ní, dále za jejich vstřícnost, pohodu, ochotu a vzájemné porozumění. Poděkování patří také všem více než 1 560 prodejcům CK Riviera Tour po celé České republice a na Slovensku za jejich péči o naše klienty. V neposlední řadě pak vyslovujeme poděkování i všem pracovníkům plavební společnosti MSC Cruises ve Vídni, v Neapoli i na samotných lodích MSC Lirica, MSC Armonia, MSC Sinfonia, MSC Opera, MSC Orchestra, MSC Poesia, MSC Musica, MSC Magnifica, MSC Fantasia, MSC Splendida, MSC Divina a MSC Preziosa.

Autor: Pavel Číž, ředitel CK Riviera Tour


Nové luxusní výletní lodě MSC Cruises s CK Riviera

Při prvním jednání nám manažer MSC Cruises, který měl za plavební společnost MSC na starosti východní trh, představil sice jen v grafické podobě zcela jiné cestování, zcela jiné lodě. Tehdy to byla nová loď MSC Fantasia ****, na kterou byl doslova pyšný a tvrdil nám, že to bude doslova revoluce v námořních plavbách. V našich hlavách myšlenkový proud však vedl k názoru, že každý chce předvést to své nejlepší. Ale na manažerovi bylo vidět, jak je hrdý na novou loď a hlavně i na plavební společnost pro kterou pracuje.

Riviera Tour - plavby na lodi

Uběhly měsíce a na pozvání plavební společnosti MSC Cruises přivážíme do Neapole prvních 50 provizních prodejců z ČR. Pamatuji si, jak moje manželka, která se naloďovala od den dříve v Janově, mi v telefonu sdělila: “To nebudeš chápat, to je neskutečné, co se MSC podařilo, doslova ti spadne brada až na zem, až vstoupíš na novou MSC Fantasia“. A měla pravdu. Do přístavu v Neapoli nepřiplouvala loď, ale obrovské  sídliště - plovoucí město na moři. Při vstupu na loď jsem opravdu nevěřil vlastním očím a při pohledu na technické vybavení jsem dospěl k názoru, že jen těžko lze něco lepšího vymyslet.

MSC Divina *****

Léta běžela, lodě se stavěly a pochopitelně i křtily. Následovala MSC Magnifica a nebo třeba křest MSC Splendida v Barceloně. V loňském roce jsme pochopitelně nemohli odmítnout pozvání na křest nové MSC Divina *****. Má představa byla, že se bude opět jednat o kopii lodě Fantasia, nebo Splendida. Vždyť rozměrově i kapacitně jsou si tak podobné. Opět nastalo překvapení. Architekti si vyhráli s novými nápady a už při vstupu na loď na vás začne působit obrovská lehkost, prostornost a pohoda. Je to způsobeno novými trendy a barevnými odstíny, které se na lodi používají. Kombinují se především světlé barvy - bílá, šedá, odstíny šedi, světle hnědá doplněná chromem, zrcadly apod. Celkový pocit je tak neskutečně příjemný a vnímáte na stejném prostoru obrovskou volnost.

Riviera Tour - plavby na lodi

Po velkolepém ceremoniálu - slavnostním křtu, kterého se opět s úspěchem zhostila Sophia Loren, jsme měli možnost vyzkoušet skvělou italskou gastronomii a perfektní drinky. Znovu přemýšlíte nad tím, co se dá ještě vymyslet lépe. Přeci na lodi máme snad úplně všechno. Fitness, bazény, vířivky, lehátka, sluneční palubu, prosklené bazény s výhledem na moře, restaurace, bary, kasina, 4D kino, trenažér F1, bowling, sport bar, diskotéku, vinárnu, mexickou restauraci, panoramatickou restauraci, obrovské divadlo, kadeřníka, masáže, několik tematických barů, obchody, cestovní kancelář, několik živých kapel a třeba i vlastní lékařskou stanici. Co se dá ještě zlepšit? Po ukončení ceremoniálu jsem si uvědomil, že mé rozhodnutí před lety, že budeme pracovat jen pro plavební společnost MSC Cruises bylo správné. Najednou se objevil pocit hrdosti, že pro MSC můžu pracovat a prodávat jejich plavby a zabezpečovat tyto služby v ČR a na Slovensku. Byl jsem stejně hrdý, jako onen manažer, který nám před lety představoval MSC Fantasia. Plavby s MSC jsou opravdu úžasné.

Pro krásu a luxus této lodě jsme v letošním roce připravili dvě plavby s dopravou a delegátem, kde v březnu obeplujeme z Janova celou Itálii až do Benátek a v květnu 2013 se vydáme na speciální plavbu z Benátek do Turecka na MSC Divina s programem CK RIVIERA TOUR - „Z Benátek do Turecka s taneční noblesou“, kde kromě klasického okruhu bude probíhat již osvědčený taneční kurz pro seniory i dříve narozené s taneční mistrovou Milenou Šmigurovou.

Riviera Tour - plavby na lodi

MSC Preziosa *****

V letošním roce proběhne křest úplně nové lodi MSC Preziosa *****. S CK RIVIERA TOUR máte jedinečnou příležitost, abyste mezi prvními strávili dovolenou na této lodi. Již v květnu máte možnost využít našich služeb a poznávat krásy západního Středomoří. Tato plavba se koná za doprovodu našeho delegáta a je zajištěna také doprava do výchozího přístavu v Janově. Využijte této výhodné nabídky se zaváděcí cenou. 

Nová MSC Preziosa je již 13. lodí společnosti MSC Cruises. Loď se může pyšnit svou délkou 333 metrů a šířkou 38 metrů. Do lodi bylo investováno 550 milionů Euro a bude dokončena na konci března 2013. MSC Preziosa se může pochlubit 1 751 kajutami, 26 výtahy, 18 palubami, z kterých je 14 určeno pro klienty. Při vaší plavbě budete mít na výběr ze 4 hlavních restaurací a 2 tematických restaurací. Budete mít k dispozici 21 barů a kasino. Ve volném čase můžete využít 4 bazénů, 12 vířivek či bowlingu. Milovníci sportu uvítají hřiště a fitness centrum. O vaše nejmenší bude skvěle postaráno v dětském klubu. Pro svůj relax můžete navštívit a využít služeb nádherných MSC lázní. MSC Preziosa patří do třídy Fantasia ship, která zahrnuje lodě MSC Fantasia, MSC Splendida a MSC Divina.

Riviera Tour - plavby na lodi

Poznání: Necestujte za hotelem - hotel cestuje za vámi!

Právě to je neskutečná výhoda plavby na moři. Během plaveb poznáte až 7 destinací, několik zemí, kultur a někdy i kontinentů. Večer se bavíte a užíváte zábavy a ráno se vzbudíte v úplně jiné destinaci, třeba v Barceloně. Zde můžete využít fakultativních výletů plavební společnosti, anebo se vydat sami dle našich itinerářů, které máme pro vás připraveny a obdržíte je v odbavovacích pokynech. Při plavbách s delegátem vám delegát asistuje i v jednotlivých destinacích a rád vám pomůže s výběrem fakultativního výletu plavební společnosti, zakoupením transferu nebo bude asistovat při prohlídce města. Během plavby tedy nejen, že poznáte nové destinace, ale stihnete ještě relaxovat a bavit se. Hotel totiž cestuje s vámi.

Plavby s dopravou a delegátem

Mezi plavební okruhy s dopravou a delegátem patří západní Středomoří, Řecké ostrovy, Středomořím do Izraele, okolo Italské boty, Norské fjordy a další. Výhodou plavby s delegátem je to, že se nemusíte vůbec o nic starat, vše za vás vyřeší právě delegát. Užijete si tak bezstarostnou dovolenou. Během jednoho týdne můžete navštívit několik zemí, míst i kultur. Není proto problém navštívit Itálii, Korsiku, Tunis, Mallorcu i Francii během jednoho týdne. Vzhledem k tomu, že plavební společnost MSC preferuje rodiny s dětmi, jsou plavby speciálně pro děti do 18 let zdarma (mimo prázdninové termíny, kde se hradí taxa 2.990,-Kč). Celá týdenní dovolená tak může vyjít rodinu (2 dospělý a 2 děti) už kolem 25 tisíc korun.

V ceně plavby je samozřejmě rozšířená plná penze. Na rozdíl od klasických hotelových rautů je stravování na lodi výjimečné svou pestrostí. Snídat můžete křupavě čerstvou bagetu s máslem a se šunkou, nebo si můžete naservírovat různé druhy ovoce. Samozřejmě zde nechybí míchaná vajíčka, opečená slanina a všechno, o čem si můžete doma v pracovním shonu nechat zdát. Všechno je čerstvé a doplněné úžasnou vůní. Obsluha vám sama bude dolévat čaj nebo kávu, stačí se jen usmát a přijdou za vámi. Obědy probíhají podobnou formou jako snídaně. Můžete si dát brambory na více způsobů, rýži nebo těstoviny, můžete ochutnat ryby, mořské plody, různé druhy masa. Své jídlo můžete obohatit o různé dresinky a samozřejmě o zeleninu nebo zeleninové saláty.  Každé jídlo je kvalitní a jíst můžete tolik, kolik budete chtít. Součástí siesty po obědě bude určitě dezert nebo čerstvé ovoce. Večeře se od snídaní a obědů liší tím, že jsou podávány v luxusní restauraci a obsluhuje vás váš číšník. Na výběr máte z několika předkrmů, polévek, hlavních jídel a na závěr i dezertů. Výběr je rozmanitý a obrovský, každý si tady přijde na svou chuť.

Riviera Tour - plavby na lodi

Pokud vás skvělá gastronomie ještě nenalákala na plavby, je třeba představit další aktivity na lodi. Každodenní zábavné programy, večerní estrádní programy a večírky, včetně kapitánského, kdy máte možnost se s kapitánem vyfotit a osobně seznámit. Dále pak animační programy od rána do večera, aerobic, strečink, jóga, taneční lekce, fitness centrum, sauny, masáže a péče o vaše zdraví a tělo je doslova lákadlem pro skvělou netradiční dovolenou. Kromě výše uvedených aktivit mají plavby ještě jedno obrovské kouzlo.

Chcete ušetřit? Vyberte si plavby s dopravou a delegátem! 

Myslíte si, že když seženete ve vyhledávačích nejlevnější plavbu, máte vyhráno? Omyl. Už sám Baťa říkal: “Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci.“ A to platí i u plaveb. Je jasné, že každá podezřele nízká cena je něčím kompenzována. Kvalitou služeb, kvalitou ubytování apod. Anebo vás prodejce chce jen nalákat na jeho nabídku, a když už jej kontaktujete, tak vám bez ostychu sdělí, že daná plavba je již prodána, ale…ale má pro vás opravdu super nabídku za skvělou cenu. Takový prodej rozhodně nepodporujeme.

Doprava do přístavu

Zvažujete-li zda koupit samostatnou plavbu, nebo plavbu s dopravou a delegátem, jste na vážkách ohledně ceny? Za dopravu do přístavu a zpět včetně služeb delegáta si CK RIVIERA TOUR účtuje jednotnou taxu 2.990,-Kč.  Co tato taxa obsahuje? Rozhodně to není jen doprava busem tam a zpět. Během cesty do přístavu je připraveno pro naše klienty bohaté občerstvení. Zdarma dostanete během cesty do přístavu kávu, vodu, pivo, ale i večeři. V klimatizovaném a hlavně prostorném buse NEOPLAN TOULINER je zdarma připojení k internetu WIFI, součástí jsou i polštářky a deky na noční přejezd. Riviera Tour nabízí jako jediná CK v České republice a na Slovensku nejširší sít nástupních míst. Odjet na poznávací plavbu tak můžete z Prahy, Hradce Králové, Vysoké Mýto, Litomyšl, Moravské Třebové, Mohelnice, Olomouce, Ostravy, Frýdku Místku, Nového Jičína, Hranic na Moravě, 

Lipníku, Vyškova, Brna, Břeclavi, Bratislavy a Vídně. Všechny naše vypsané plavby jsou garantované - to znamená, že se rozhodně s dopravou a delegátem uskuteční. Pokud zkalkulujete vaši cestu osobním vozem, vezmete v úvahu dálniční poplatky a parkování v přístavu včetně občerstvení během cesty zjistíte, že doprava do přístavu s CK Riviera Tour se vám rozhodně vyplatí. A navíc už se opravdu nemusíte o nic starat. Nasednete do busu a dále se již necháte hýčkat službami cestovní kanceláře.

Riviera Tour - plavby na lodi

Taktéž jistě oceníte služby delegáta již při nalodění a i na lodi samotné. Náš delegát vám pomůže při nalodění a vylodění, každý den bude mít informační schůzky, kde vás bude informovat o dění na lodi a aktivitách plavební společnosti, pomůže vám při vyřizování formalit na lodi, vašich požadavků a přání, pomůže vám při nákupu výletů nebo služeb a v neposlední řadě pomůže při návštěvách v jednotlivých destinacích. Právě letité zkušenosti našich delegátů v destinacích i jejich cenné rady na lodi vám ušetří nemalou finanční částku. Dále obdržíte pro každou destinaci podrobné informace, co vám doporučujeme navštívit, také mapky apod. Využít můžete našich slev, které uplatňujeme hromadným nákupem služeb na lodi i v destinacích. Pochopitelně veškeré pokyny, informace a i jídelní lístky budete dostávat v českém jazyce. Pokud vás právě tyto služby zaujaly, níže si můžete vybrat zajímavé plavby.

14. 3. 2013 MSC DIVINA*****   Okolo italské boty 
9. 4. 2013 MSC OPERA****  Do Portugalska přes Casablancu 
20. 4. 2013 MSC FANTASIA**** Řecké ostrovy a Santorini 
3. 5. 2013 MSC DIVINA***** Z Benátek do Turecka s taneční noblesou 
18. 5. 2013 MSC PREZIOSA*****  Západní Středomoří na nové MSC PREZIOSA 
2. 6. 2013 MSC OPERA**** Norské fjordy a Anglie 
30. 6. 2013 MSC SINFONIA*** Plavba do Saint-Tropez s výukou angličtiny 
1. 9. 2013 MSC SINFONIA***  Za četníkem do Saint-Tropez 
16. 9. 2013 MSC MAGNIFICA****+  Plavba kolem Evropy 
26. 9. 2013 MSC ARMONIA***  Sparta a východní Středomoří 
2. 10. 2013 MSC LIRICA*** Západním Středomořím do Svaté země-Izrael 
19. 10. 2013 MSC POESIA**** Přes Casablancu do Lisabonu 
26. 10. 2013 MSC FANTASIA***** Řecké ostrovy a Santorini 
8. 11. 2013 MSC SPLENDIDA***** Klenoty západního Středomoří

Riviera Tour - plavby na lodi

Zažijte úplně jinou dovolenou - s autorizovaným prodejcem plaveb MSC Cruises v České republice a na Slovensku! Zažijte dovolenou s CK Riviera Tour, www.rivieratour.cz


Výletní plavby na moři s CK RIVIERA TOUR nejsou jen pro bohaté

Vedle destinace a ceny za výletní plavbu hraje hlavní roli také termín. Například v lednu nebo únoru jsou plavby výrazně levnější než v hlavní sezóně. Rozhoduje také, jakou kajutu si vyberete. Nejlevnější jsou ty bez balkonu a bez okna.

Úplně nejoblíbenějšími plavbami jsou plavby západním Středomořím s návštěvami Francie, Španělska, Tuniska, Mallorky a Sicílie. Máme často představu, že dovolenou na luxusní lodi si mohou dopřát jen ti nejbohatší, ale jak dodává majitel CK RIVIERA TOUR Pavel Číž, není tomu tak, a to především kvůli silné koruně a velké konkurenci plavebních společností. 

Proto jsme se vypravili do CK RIVIERA TOUR, abychom získali více informací o plavbách na moři. Naše cesta vedla až na východní Moravu, do města Brumov-Bylnice. Cestou přes Vizovice jsme si vzpomněli na slivovici, o které se v recenzích na webu CK několikrát píše. Plni očekávání parkujeme na náměstí pod Brumovským hradem a míříme si to dle popisu do nové velké žluté budovy přímo na náměstí. Už u vchodu do CK RIVIERA TOUR nás překvapí velký model výletní lodi MSC MUSICA - to víme, že jsme asi správně a proto se tážeme na majitele cestovní kanceláře pana Pavla ČÍŽE. Po několika zdvořilostních frázích zasedáme do pohodlné pohovky, díváme se na propagační video z plavby a za vůně čerstvé kávy se pouštíme do rozhovoru.

Cesta na Valašsko nebyla jednoduchá. Dopravní spojení není nejlepší - tvrdý kraj. RIVIERA TOUR bychom hledali spíše někde ve velkém městě, začínáme náš rozhovor vcelku drze. 

Myslím, že ty doby, kdy bylo důležité mít na vizitce napsáno sídlo firmy Praha 1, jsou už dávno pryč. Dnes v době IT technologií můžete pracovat odkudkoliv, rozhodující je kvalita služeb a Vaše schopnost rychle reagovat na věci kolem Vás.

Plavba na lodi se stává populárnějším způsobem dovolené, přesto spousta lidí má o této zajímavé formě poznávání zemí a měst málo informací. Pro spoustu z nich je plavba na lodi velmi drahým snem a i kvůli tomu se ani nesnaží podívat se na ně podrobněji. Myslí si, že přístavní místa jsou hodně daleko, že jsou celý týden zavřeni na lodi, že se budou nudit, řeší dopravu do přístavu, nebo že se nedomluví jinou řečí. To jsou informace, které nás opravdu zajímají. Ale na začátek, můžete nám představit Vaši CK?

RIVIERA TOUR je cestovní kanceláří, která se věnuje plavbám na výletních lodích. Není však našim zájmem prodávat výletní plavby jako rohlíky v pekařství, nám opravdu jde o spokojeného klienta a proto prodáváme a propagujeme jednu plavební společnost, a to MSC Crociere. Zajišťujeme nejenom nákup kajuty na lodi, ale také dopravu do přístavu, ubytování před naloděním, zajištění dalších služeb na lodi jako je servis pro vozíčkáře a postižené osoby, zajištění speciálních stravovacích režimů pro diabetiky nebo klienty s bezlepkovou dietou. S tím úzce souvisí i náš pilotní produkt, což jsou plavby s dopravou a delegátem. Právě o takové plavby je velký zájem, ne každý z nás se sám pustí autem do přístavu nebo ne každý z nás umí jinou řeč.

O plavbách s dopravou a delegátem jsme spoustu slyšeli a i četli. Recenze máte vynikající. V čem jste jiní, proč se k Vám lidé rádi vracejí?

Je to srdíčkem. 

Tomu nerozumíme, jak to máme pochopit?

Již při příjezdu jste říkali, že se Vám Valašsko zdá jako tvrdý kraj. Opravdu tak tomu je. Drsný a chudobný kraj. Práce tu byla vždy těžká a život tu nebyl lehký. I dnes, byť tabulky statistického úřadu ukazují něco jiného, mzdy průměrných lidí na Valašsku se pohybuje kolem 12-16 Kč čistého. Nemáme na rozhazování, za energie, vodu a další služby. Platíme jako jinde a někdy i více. O to více si však vážíme hodnot života, o to víc si vážíme každého klienta, který nám dal důvěru a koupil si zájezd u nás. O to víc se věnujeme každému klientovi, každé zakázce. Dáváme do toho obrovský kus sebe, svého já, svého srdce a máme tu práci velmi rádi. Lidé to na plavbách poznají, zda máte opravdu zájem o to pro ně během plavby pracovat nebo ne.

To nenahradí žádný kus papíru, to nenahradí žádná sleva nebo bonus. To srdce tam musíte dát a ti lidé to musí cítit a poznat. Pak je vše perfektní, protože i když někdy něco nevyjde, nikdo z nás není neomylný, tak Vám tu chybku s úsměvem prominou.

Vraťme se k plavbám s dopravou a delegátem. Viděl jsem v nabídce, že všechny plavby s dopravou a delegátem garantujete. Není to velké riziko?

Ano, je. Ale vycházíme z našich zkušeností. Neprodáváme plavby prvním rokem. Naše plány jsou obrázkem ekonomických ukazatelů. Za poslední roky a to včetně krizového období jsme nikdy neměli pokles tržeb, ba právě naopak, meziročně stoupáme cca o 25%. Kromě ekonomických výsledků to má pochopitelně vliv i na cenu zájezdu. Proto se snažíme přivést plavby na lodi i do České republiky. Snažíme se, aby se potencionální klienti dozvěděli, že se nemusí bát vydat se do něčeho neznámého. Od toho jsme tady my. U plaveb s dopravou a delegátem oceníte pohodu. Vyzvedneme Vás v blízkosti vašeho bydliště (naše nástupní místa jsou Praha, Pardubice, Moravská Třebová, Olomouc, Vyškov, Brno, Mikulov, svozy pak z Ostravy, Frýdek Místek, Nový Jičín, Vsetín, Hranice), usadíme Vás pohodlně do autobusu, delegát Vám dělá společnost i během noční jízdy do přístavu. Během cesty Vás seznámí s plavbou, jak probíhá a co se bude dít na Vaší dovolené. Ráno Vás už probudí přístavní město a delegát Vás bude korigovat, kam dát zavazadla, jak se nalodit apod. Delegát o Vás pečuje po celou dobu na plavbě, nemusíte ovládat žádný jazyk, náš delegát je Vám k dispozici v každé situaci.

Jak vypadá takový den na lodi? Kafíčka, dortíky, nebo mořská nemoc?

Ráno se probudíte a zajdete si na snídani, mezitím už nastoupí pokojový personál do kajuty, ustele postel, vymění ručníky a uklidí. To stejné probíhá v době večeří, kdy vám zase nachystají lůžka ke spaní. Pokud budete mít štěstí, najdete ve své posteli poskládanou třeba labuť z ručníků. Je to velmi příjemné překvapení. Určitě velmi málo času budete trávit ve své kajutě. Na lodi je pestré vyžití bez nudy. Samozřejmě nemusíte dělat nic a můžete se v horkém počasí koupat v bazénech s mořskou vodou, opalovat se nebo pozorovat dění z vašeho lehátka. U bazénů se půjčují ručníky zdarma. Během dne si můžete s animačním týmem zacvičit, zatancovat, zúčastnit se soutěží, zahrát si bingo, anebo si dát vynikající míchaný nápoj u baru. 

Když chcete mít úplný klid, můžete si zajít na záď, tam si lehnout na lehátko a dívat se, jak rychle s Vámi loď uhání a když budete mít štěstí, můžete spatřit vyskakující delfíny. Součástí ceny za kajutu je rozšířená plná penze, znamená to, že v ceně máte snídani, oběd, odpolední svačinku a večeři. Každá plavba má jednou za týden půlnoční raut, na kterém ochutnáte nejen například sushi, ale Váš zrak určitě padne na ledové sochy. Oběd probíhá podobným způsobem jako snídaně, zajdete si do bufetové restaurace a můžete si nabrat jídlo, jaké budete chtít. Kdo je gurmán nebo dává přednost restauracím s výběrem menu, tak samozřejmě do bufetové restaurace jít nemusí, ale může si zajít do servírovaných restaurací. Určitě doporučujeme večeři v servírovaných restauracích, i když si musíte vzít společenský oděv, večeře o několika chodech stojí za to. Můžete si vybrat, co budete chtít a ochutnat lososa, hovězí, chobotnici nebo krevety. Všechny lahůdky jsou vynikající a výborně ochucené. Večeře je možná i v bufetové restauraci, která funguje formou samoobslužné restaurace. Na co musíme upozornit, že veškeré jídelníčky nejsou v českém jazyce. Pouze pokud si zakoupíte plavbu u nás, součástí vašich pokynů k plavbě bude i kompletně přeložený jídelní lístek. Po večeři určitě zajděte do divadla, jehož představení jsou koncipována tak, aby představením rozuměli všichni. Jsou zde tanečníci, akrobati, kouzelníci, zpěváci atd. Mezi ta nejlepší vystoupení patří určitě španělští tanečníci nebo třeba hadí ženy.  

Čím se ale každá loď liší, je její plavební trasa. Neodmyslitelnou součástí plavby jsou zastávky na pevninách. Nejedná se totiž o to, že strávíte celou plavbu na lodi, ale že můžete poznávat různé země, přesněji několik zemí během plavby. Loď většinou každý den kotví jinde, v jiné zemi. Můžete vystoupit z lodi, podívat se do přístavu, ti odvážnější nebo jazykově zdatnější si můžou zakoupit výlet plavební společnosti MSC CRUISES. Na těchto výletech vás bude doprovázet delegát, který ale není česky mluvící. Tady poznáte výhodu plaveb s naším delegátem, kde máte tento servis českého delegáta v ceně zájezdu. Už záleží pak na Vás, zda si plavbu vyberete podle termínu nebo podle okruhu. Delegát je Vám nápomocný při nalodění, následně při prohlídce lodi, kterou s ním můžete absolvovat, abyste se na lodi lépe zorientovali. Další výhodou českého delegáta je jazyk. Pro většinu českých klientů je velmi těžké se v cizině dorozumět, hlavně když přijde nějaký problém. Od toho je tu Váš delegát. Pokud si budete chtít objednat nápojový paket nebo výlet, pokud si budete chtít půjčit sportovní náčiní nebo objednat masáž, vždycky Vám delegát pomůže. Pokud budete mít zdravotní problém, zajdete s delegátem k lékaři. Delegát s Vámi chodí do všech přístavních měst, takže se nemusíte bát, že někde zabloudíte. Není to klasická prohlídka, ale procházka do míst, které byste jen tak neviděli. Během výletní plavby můžete navštívit i pět různých zemí a všude tady Vás bude doprovázet delegát. Po skončení plavby ve výchozím přístavu Vás samozřejmě dovezeme opět zpět do České republiky. Na druhou stranu je spousta lidí, kteří svou dovolenou řeší individuálně. Pro takovéto klienty není pro nás problém zajistit parkování v přístavu, můžou si u nás objednat výlety, které budou chtít během plavby absolvovat. Pomůžeme jim s výběrem nápojových paketů a určitě jim rádi a ochotně odpovíme na veškeré otázky týkající se plavby. 

A mořská nemoc? Rozhodně Vám nebudeme povídat, že se loď nemůže zhoupnout. To víte, že může, počasí nejde poručit. Ale vzhledem k velikosti lodí, jejich stabilitě a vybavení to není až tak moc problematické. Nejlépe pomůže panáček na baru nebo běžná léčiva.

A proč prodáváte plavby výhradně MSC Cruises?

Všechno má svůj vývoj. I my jsme spoustu let sbírali zkušenosti a sbíráme doposud. Občas se dostanete na rozcestí a přemýšlíte a co dál. Tak tomu bylo i u nás. Důsledně jsme sledovali trh, jak si počíná konkurence. Vyhodnocovali jsme naše zájezdy a plavby a jednoznačně jsme dospěli k závěru, že pokud máme českého suchozemce přesvědčit, že má jet na plavbu na moři, musíme mu dát perfektní informace, že klient musí mít pocit bezpečí, už když se námi mluví na telefonu. A to se nedá zvládnout, pokud prodáváte více plavebních společností. Informací je obrovské množství a na víc se neustále mění. Právě proto jsme si vybrali jen jednu plavební společnost, o které víme téměř vše. Od lodí, které známe podrobně jednu vedle druhé, protože půlka našeho života se odehrává právě na lodích MSC Cruises, přes veškeré služby, výlety nebo navštívené destinace.

Ale proč právě MSC Cruises? 

Je v tom opět kus srdce. Já Itálii miluji již několik let, taktéž moje rodina si nedokáže představit, abychom Itálii alespoň 2x ročně nenavštívili. Skvělé jídlo, víno, temperament lidí a opět to srdíčko. Když si získáte důvěru Italů, je to přátelství na celý život. A pochopitelně služby. Vše, o čem jsem teď mluvil, se přenáší na loď, jídlo, pití, výborná zábava, ale i pohoda a přátelství. Služby jsou opravdu skvělé a navíc MSC Cruises má nový lodní park a každoročně se na moře spouští jedna nová loď. Úžasný design lodí, vynikající vybavení, žádné reklamace. Za celou dobu, kdy pracujeme pro MSC, jsme měli jen dvě reklamace, a to ještě na služby přístavu - ne na služby MSC. Za ta léta na lodích MSC si získáte spoustu přátel a na plavby se pak vracíte. Ne jen jako na další plavbu, ale očekáváte, kdy se na lodi potkáte s Jasminem z Maroka, Francescem z Itálie nebo Tayane z Brazílie. Tím získáváme na lodích perfektní zázemí a v tom máme obrovský náskok před konkurencí. Dokážeme zajistit servis a služby na mimořádné úrovni. Tak se třeba běžně stává, že přesto, že je Česká republika malý trh pro plavební společnost, máme na lodi při plavbách s dopravou a delegátem vlastní hospitanty desk, tedy jakousi kancelář RIVIERA TOUR přímo na lodi, kde se denně setkáváme s klienty a i oni zde mají kompletní informace o dění na lodi. Máme na lodi vlastní výuku angličtiny, lekce společenského tance nebo zumby, máme přednostní odbavení při vylodění a nalodění, vlastní transfery do měst, skupinovou večeři v jedné restauraci s českým jídelním lístkem apod. To jsou obrovské výhody, které klienti ocení až na lodi MSC.  

Zní to jako pohádka, nicméně je v tom vidět i kus odvedené práce

V roce 1992 jsem začínal s půjčkou od spořitelny ve výši 150 tis. Začínal jsem z ničeho a nikdo mi nic zadarmo nedal. Proto, když se teď ohlednu za těch 20 let zpět vidím vzestupy i pády. Byla to nelehká doba a obrovská škola a zkušenost. Naučil jsem se trpělivosti a preciznosti na německých trzích, naučil jsem se, že všechno opravdu nemusíme udělat teď hned, to mě naučili Italové. Po procestování kusu světa jsem se naučil pokory, úcty a lásky k lidem. A je úplně jedno, jestli je to kolega v práci, náš klient, cestující v letedle, Kubánec nebo Eskymák. A je lhostejné, zda mají v kapse 50 Kč nebo milion na kontě. Pro mě jsou všichni na stejné koleji. Jen občas přátelství naruší business a peníze. Taková ztráta přátelství bolí, ale taková je už doba. Velmi tolerantní manželka, skvělé děti a obrovská podpora v rodině jsou tou nejcennější devízou. Práce v turistickém ruchu není lehká, ale děláme ji s láskou.

Vaše webové stránky jsou plné informací o plavbách a je pravda, že tam našinec nalezne snad vše co je nutné k plavbám. Při pohledu na recenze nevěřím svým očím. To si snad píšete po večerech?

Když jsme před lety zavedli recenze a začaly chodit první ohlasy, buďte si jisti, že nás to potěšilo. Po určité době ohlasů přibývalo. A všechny podobného rázu. Abychom se vyhnuli podobným spekulacím, je nutno při vstupu do recenzí zadat Vaše jméno a Váš email. Bez této identifikace není možno recenzi provést. Je to proto, abyste se mohli s klienty, kteří již mají zkušenosti s naší CK RIVIERA TOUR  spojit a konzultovat Vaše problémy nebo zvídavé otázky.

Pokud navštívíte www.rivieratour.cz, dáte mi za pravdu, že mají za sebou obrovskou změnu. Na něm je totiž jediný český on-line vyhledávač plaveb MSC Cruises. Můžete si tak vyhledat Vaši plavbu snů a on-line si ji objednat včetně pojištění, parkování, dopravy a nápojových balíčků na palubě lodi. U nás dnes objednáte plavbu během dvou minut.  

Doposud jsme hodně mluvili o plavbě s dopravou a delegátem. Co když chci jet sám, je to problém?

V žádném případě. Naše pokyny k odjezdu obsahují přes 80 listů informací. Pokud budete cestovat vlastním vozem, naše pokyny Vás navedou do přístavu, k zaparkování vozidla, k nalodění, k pobytu na lodi a vylodění a ke každé navštívené destinaci máte informace, co a kde doporučujeme navštívit, jak a za kolik se tam dostanete apod. Není třeba mít obavy. Ceny takových plaveb se pohybují již od 7.000,-Kč

Neustále samá pozitiva. Je něco co Vám dělá starosti?

Ano. To co se začíná dít na českém trhu s poznávacími plavbami. Je pravda, před lety nás nebylo tolik, ale celkem se ctila kultura prodeje plaveb. Vždy bylo naší zásadou, aby zákazník dostal kompletní cenu za zájezd. To znamená: jedu na plavbu - zájezd mě stojí 20.000 Kč. Tečka, nic víc. Za posledního půl roku doslova expandoval prodej cestovních kanceláří, které začínají prodávat plavby. Ne všechny nabídky jsou však podle našeho gusta.

Jak to myslíte?

Třeba nedávno se mi dostala do rukou nabídka plavby s dopravou a delegátem. Volala mi kamarádka, že jsme moc drazí. Dívám se na nabídku a nevěřil jsem vlastní očím. Ano, cena za plavbu byla velmi nízká, ale k této ceně za plavbu se připočítala doprava, cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku a dokonce i poplatek za služby delegáta byl jako příplatek a ne malý - 500 Kč na osobu!!! Tady už si musí udělat jasno klient.

Nicméně je pravdou, že i my jsme tento obrovský tlak neustáli a museli jsme rozdělit cenu na plavbu bez dopravy a na plavbu s příplatkem za dopravu. Otevřeně říkám, že naše plavby nejsou nejlevnější a ani není našim zájmem prodávat plavby za nesmyslně nízké ceny. My prodáváme plavby na MSC Cruises s CK RIVIERA TOUR - prodáváme cestovní službu klientovi v patřičné kvalitě. Takže si můžete koupit plavbu za pár korun a dostanete do ruky pouze palubní lístek (a zažil jsem spoustu takových případů) nebo si malinko připlatíte a dostanete garantovaný servis služeb. Překlady jídelních lístků, výletů v destinacích, ale i informace o destinacích, které musíte osobně navštívit - to všechno stojí nemalé finanční náklady, které se pak promítnou do ceny zájezdu. Ale toto rozhodnutí už je na každém klientovi, zda chce mít pohodovou dovolenou s patřičným servisem nebo ušetřit tisícikorunu a pak stresovat během celé dovolené.

Tak kam nás pozvete na plavbu?

Rád bych Vás pozval na Taneční plavbu s naší taneční mistrovou Milenou Šmigurovou na MSC Orchestra 5.5.2012, ale tato plavby je již několik měsíců beznadějně vyprodaná. Taktéž vyprodanou máme i MSC Lirica 6.5.2012 v Severním moři. Takže i zde je názorný příklad toho, že u plaveb se nevyplatí s koupí dlouho otálet. 

Můžete tedy s námi vyrazit na prázdninové plavby:

MSC SINFONIA*** 28.6. a 5.7.2012, JANOV-CIVITAVECCHIA (ŘÍM)-SALERNO-TUNIS- IBIZA-MALLORCA-MARSEILLE
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   18.980,-Kč   7nocí/8dnů

MSC ORCHESTRA**** 18.8.2012, západní Středomoří: PISA-LIVORNO-IBIZA-NEAPOL-SICILIE-TUNIS-VALENCIA-NICE-MONACO-FLORENCIE, kromě okruhu je i skvělá loď a návštěva Pisy a Florencie
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   21.990,-Kč   7nocí/8dnů

Na podzim je skvělou volbou Taneční ZUMBA:
MSC ARMONIA*** 27.9.2012, plavba řeckými ostrovy přes Santorini. Santorini je úžasné samo o sobě, čeká Vás horská stezka na oslících nebo návštěva Athén.
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   19.990,-Kč   7nocí/8dnů

Doslova peckou letošního roku je plavba do Izraele, kde kotvíme dva dny. Návštěva Svaté země bude zcela jistě impozantní. Na tuto plavbu máme poslední volná místa.
MSC POESIA**** 17.9.2012
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   24.990,-Kč   11nocí/12dnů

Plavební společnost MSC křtí letos v květnu novou loď MSC DIVINA. A i my budeme mít tu čest být u toho. Na podzim pak na této lodi plánujeme plavbu na Madeiru a Kanárské Ostrovy a Casablanku.
MSC DIVINA ***** 13.11.2012
Cena včetně dopravy k 30.4.2012   19.990,-Kč   11nocí/12dnů

Rozhodnout se je těžké - pro mě, neplavce, ale dobrodružství na lodi mě doslova láká. Po dvouhodinovém povídání o plavbách nabývám přesvědčení, že na plavbu se rozhodně vydám. Je to zajímavý způsob cestování, který je rozhodně třeba vyzkoušet. 

DOVOLENÁ S RIVIERA TOUR


Cestovní kancelář Riviera Tour je rodinná cestovní kancelář, která nabízí netradiční dovolenou na lodi ať už pro jednotlivce, kamarády, manželské páry nebo hlavně pro rodiny s dětmi. Každý z nás může zažít něco nového, něco zajímavého, něco vzrušujícího. Přejděme konečně od předsudků dovolených strávených na přeplněných plážích k pohodlné dovolené na lodi za velmi překvapivé ceny.

Plavba na lodi je velmi zajímavým řešením, jak strávit svou dovolenou výjimečným způsobem. Její forma spočívá v tom, že můžete během pár dnů poznat několik zemí, několik kultur a obyvatele těchto krajů. Nemusíte nikam spěchat, protože Váš hotel Vás následuje, doveze Vás tam, kam si přejete se podívat. Není problém navštívit Itálii, Korsiku, Tunis, Mallorcu a i Francii během jednoho týdne. Taky se můžete vydat z Itálie přes řecké ostrovy do Turecka do Istanbulu a zpět kolem Dubrovníku do Itálie. Opět během jednoho týdne. Plavby nabízí nepřeberné množství navštívených míst. Od Středomoří přes Norské fjordy, Rusko až po Karibik nebo Antarktidu. To vše za velmi příznivé ceny.

Tváří cestovní kanceláře Riviera Tour je Monika Žídková, Miss ČR 1995, Miss Europe 1995 a Miss Tisíciletí. Proč právě ona? Je to člověk s obrovským srdcem, je pohodová, skromná a navíc má 2 děti. Je ideální, aby byla tváří cestovní kanceláře Riviera Tour, která preferuje rodiny s dětmi. Může se stát, že zrovna Vám zpříjemní Vaši plavbu. Monika se zúčastnila nedávno s našimi klienty plavby na lodi Splendida v říjnu 2010. Samozřejmě byla se svým manželem a 2 dětmi. Tato plavba byla velmi úspěšná. Klienti měli zaručené pohodlí mimo jiné i proto, že se zúčastnili speciální plavby s dopravou a delegátem.  Znamená to, že autobus s českým delegátem Vás doveze z České republiky do přístavního města, kde Vám delegát CK pomůže se nalodit a celou dobu plavby bude s Vámi na palubě. Pokud tedy neumíte světové jazyky nebo pokud jen prostě chcete mít u sebe člověka, na kterého se můžete spolehnout, máte další důvod vybrat si cestovní kancelář Riviera Tour. Mezi plavební okruhy, které jsou s delegátem, patří Středomoří nebo i Karibik. Za zvýhodněné ceny letenky a plavby se můžete podívat například na Kajmanské ostrovy, do Mexika nebo do Miami. Jestliže chcete poznat bližší okolí, můžete navštívit s českým delegátem Turecko, Řecko, Norsko a mnoho dalších zemí. Stačí kliknout na naše internetové stránky www.rivieratour.cz.

Vzhledem k tomu, že plavební společnost MSC preferuje rodiny s dětmi, jsou plavby speciálně pro děti do 12 let zdarma, junioři ve věku 12 - 18 let hradí jen přístavní taxu 2 990 Kč.. Celá týdenní dovolená tak může vyjít rodinu (2 dospělý a 2 děti) už kolem 30 tisíc korun.

V ceně kajuty je samozřejmě rozšířená plná penze. Na rozdíl od klasických hotelových rautů je stravování na lodi výjimečné svou pestrostí. Snídat můžete křupavě čerstvou bagetu s máslem a se šunkou nebo si můžete naservírovat různé druhy ovoce. Samozřejmě zde nechybí míchaná vajíčka, opečená slanina a všechno, o čem si můžete doma v pracovním shonu nechat zdát. Všechno je čerstvé a doplněné úžasnou vůní. Obsluha Vám sama bude dolévat čaj nebo kávu, stačí se jen usmát a přijdou za Vámi. Obědy probíhají podobnou formou jako snídaně. Můžete si dát brambory na více způsobů, rýži nebo těstoviny, můžete ochutnat ryby, mořské plody, různé druhy masa, své jídlo můžete obohatit o různé dresinky a samozřejmě o zeleninu nebo zeleninové saláty. Každé jídlo je kvalitní a jíst můžete tolik, kolik budete chtít. Součástí siesty po obědě bude určitě dezert nebo čerstvé ovoce. Večeře se od snídaní a obědů liší tím, že jsou podávány v luxusní restauraci a obsluhuje Vás Váš číšník. Na výběr máte  z několika předkrmů, polévek, hlavních jídel a na závěr i dezertů. Proč neochutnat chobotnici nebo uzeného mečouna? Dopřejte si křehké hovězí, kachnu na pomerančích, polévku z korýšů, nebo jehněčí žebírka, nesmí chybět jako zákusek pravý krém mascarpone, vynikající piškotové řezy nebo výborná zmrzlina. Výběr je rozmanitý a obrovský, každý si tady přijde na svou chuť.

Personál, který Vás obsluhuje nejen v restauraci ale i v barech nebo ve Vašich kajutách, je ze všech koutů světa. Na plavbě ve Středomoří můžete potkat servírku z Brazílie nebo na plavbě v Karibiku potkáte číšníka z Bulharska. Na recepci s Vámi bude mluvit recepční z Itálie a stlát postele vám chodí určitě pokojská z Indonésie. Personál i klienti jsou z různých zemí, přesto se vždycky domluvíte. Stačí hlavně úsměv a klidné jednání a pak to jde samo. I když má personál dlouhou pracovní dobu, vždycky budou příjemní a budou se snažit Vám pomoct, poradit nebo si třeba popovídat. 

Existuje několik plavebních okruhů nebo plavebních cest, existuje ale také několik lodí. Každá loď má svůj plavební okruh, každá loď je fantastická a luxusní. Na každé lodi jsou tematicky zaměřené bary, diskotéka, obchody duty free, kasino, divadelní a koncertní sál, fitness centrum, bazény, vířivka, čistírna. Interiér lodí je podobný, vybavení kajut je taktéž obdobné. Každá kajuta má své vlastní zázemí tedy koupelnu i s toaletou, šatník, manželské postele, popřípadě se postele dají na požádání oddělit. Součástí některých kajut jsou lůžka pro 3. nebo 4. osobu, takže děti můžou být v kajutě s rodiči. Kajuty jsou vnitřní, vnější s oknem nebo s balkonem, apartmány nebo suity. Vnitřní kajuta je nejlevnější, dražší jsou pak kajuty s oknem a dále. Nejmenší lodí plavební společnosti MSC je Melody. Kapacitu má necelých 1500 osob, dlouhá je 205 m a má 8 palub. Přesto zde naleznete vše, co k příjemně strávené dovolené potřebujete. Další lodě Armonia, Sinfonia, Lirica a Opera jsou kapacitně zhruba stejné, pojmou asi 2100 osob, jsou dlouhé asi 250 m a mají 9 palub. Přesto, že tyto lodě jsou menší, nabízí velmi zajímavé plavební okruhy a přímo na lodi se snadno a rychle zorientujete.

Nádherným zážitkem je divadlo, které je součástí lodí, jsou tu jak pěvecké tak akrobatistické nebo i kouzelnické vystoupení. Lodě Musica, Orchestra, Poesia a Magnifica jsou s kapacitou asi 3010 osob, jsou dlouhé 294 m a mají 13 palub. Zajímavostí je, že například na Orchestře je sushi bar nebo klub pro milovníky doutníků. Na lodi Magnifica je 8 restaurací s různým kulinářským zaměřením. Na těchto lodích si můžete zahrát mini golf, na lodi Musica a Poesia si můžete zaběhat přímo na okruhu určenému pro běhání. Největšími loděmi jsou Fantasia a Splendida. Tyto lodě pojmou necelých 5 tisíc osob, dlouhé jsou 333 metrů, široké 38 m a mají 13 palub. Největší zajímavostí mimo jiné je přítomnost simulátoru formule 1 pro zábavu. Na těchto dvou lodích je možnost využití Yacht clubu. Je to exkluzivní část lodi určená pouze pro VIP. Jako člen Yacht clubu máte přednost odbavení a uvítání, k dispozici jsou vám profesionální komorníci, hosté Yacht clubu si mohou vybírat z bohaté nabídky exkluzivních lahůdek a vybraných pokrmů podle jídelních lístků i z nabídky nápojů.

Speciálním balíčkem, který si můžete dokoupit ke každé plavbě na kterékoliv lodi, je svatební balíček. Dvojice si může vybrat místo obřadu, kde budou oddáni. Tento obřad není platný. V ceně balíčku je mimo jiné kytice pro nevěstu, svatební dort, videozáznam a fotografie.

Pro děti, které cestují se svými rodiči, je připraven Mini club, Junior Club a Teenagers Club.  Rodiče můžou své děti přivést do těchto klubů, kde jim animátoři připravují zábavu, hraní a různé aktivity. I přesto, že Vaše děti nemluví anglicky nebo jiným jazykem, není problém se domluvit. Každé dítě dostane na ruku náramek, kde je uvedena kajuta a jméno dítěte, takže se rodiče nemusí bát, že se dítě ztratí.

Pokud budete chtít, můžete po vplutí lodě do přístavu navštívit avízované země. Ovšem pokud se Vám nebude chtít, nemusíte z lodi vůbec vycházet, můžete se koupat v bazénu na palubě, můžete relaxovat na lehátku, můžete si dát svůj oblíbený drink nebo vynikající kapučíno. Můžete si zasportovat ve fitness centru nebo si zajít na masáž. Večer se můžete zúčastnit zábavných programů nebo si jen tak posedět v baru, kde hraje Vaše oblíbená hudba. Možností je mnoho, záleží jen a jen na Vás, co si vyberete. Riviera Tour chce být součástí Vašich nádherných vzpomínek z Vaší úžasné dovolené.

Pokud se rozhodujete, že byste chtěli plavbu absolvovat, není nic jednoduššího než se podívat na naše internetové stránky CK Riviera tour - plavby na moři, exotické dovolené, popřípadě nás kontaktujte e-mailem [email protected].  Budeme velmi potěšeni, že Vám pomůžeme s výběrem Vaší plavby.


Plavební společnost MSC Cruises - hvězdné předávání cen nejlepším tour operátorům

Startuje nová sezóna poznávacích plaveb MSC Cruises 2014

Dovolená na lodi s CK Riviera Tour

Výletní plavby na moři s CK RIVIERA TOUR nejsou jen pro bohaté

Nové luxusní výletní lodě MSC Cruises s CK Riviera Tour

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme