COVID 19 – informace


Aktualizace 7.12.2021

Vážení přátelé,
Na této stránce Vám přinášíme aktualizované informace ohledně restrikcí COVID 19. Informace jsou platné k výše uvedenému datu a upozorňujeme, že se mohou průběžně měnit. Tyto informace jsou součástí uzavřené cestní smlouvy a je nutno se jimi řídit.


PLAVBY NA LODÍCH MSC CRUISES
Plavby na lodích MSC CRUISES jsou opravdu nejbezpečnější formou trávení dovolené v současné pandemické situaci. Všechny procedury před a během plavby jsou stanoveny na maximální ochranu klientů během celé plavby a tento servis vám opravdu nemůže poskytnout vzhledem k přijatým opatřením žádný hotel nebo ubytovací zařízení. Plavby jsou tak v současné době nejbezpečnější možnost trávení dovolené. Především rychlý záchyt a izolace pozitivních osob a jejich další trasování vám zajistí bezpečnou dovolenou v rámci aktuálních možností.


AKTUÁLNÍ ZIMNÍ PLAVBY MSC CRUISES


Současný obrovský nárůst pozitivních se odráží i na změnách opatření v rámci zimních plaveb na lodích MSC.  Zdraví a bezpečnost je vždy prioritou MSC CRUISES a proto od 4.12.2021 pro všechny zimní plavby ve středomoří platí povinnost:

Hosté starší 12 let musí být:

- plně očkovaní (hosté jsou považováni za očkované, pokud dostali celou sadu injekcí COVID-19 více než 14 dní před začátkem své plavby) a během 48 hodin před začátkem plavby podstoupí test na COVID-19 (RT-PCR nebo antigen) před odjezdem lodi.
NEBO
- prodělali nemoc COVID-19 a jsou úspěšně vyléčeni během posledních 6 měsíců + RT-PCR nebo antigenní test do 48 hodin před odjezdem lodi.

- prodělali jste nemoc COVID-19  méně než 14 dnů před naloděním- nemůžete se plavby účastnit

   Hosté mladší 12 let, protože nemají nárok na očkování, budou i nadále vítáni na palubě podle současných opatření (RT-PCR nebo antigenní test do 48 hodin před odjezdem lodi)

Každý stávající host, který nebude plně očkován před datem odjezdu, se může rozhodnout pro obdržení poukazu na pozdější plavbu.


    
Co potřebuji před odjezdem?

Očkování – pokud jste očkování druhou dávkou ( druhá dávka více než 21 dnů před odjezdem)  je nutno jít na antigenní test. Pozor antigenní test nesmí být starší než 48 před naloděním!  K odjezdu potřebujete 2 kopie EU certifikátu o provedeném testu v anglickém jazyce a 2 kopie testu o plném očkování. Certifikát je ke stažení na https://ocko.uzis.cz/


Vstup do Itálie od 6.12.2021 do 15.1.2022- jen očkovaní
Od 6.12.2021-15.1. 2022 bude nutno mít EU COVID-19 certifikát potvrzující výhradně očkování nebo vyléčení z prodělané nemoci COVID-19 pro veškeré společenské, kulturní, sportovní činností v zemi, např. využití lyžařských středisek, vstupy do muzea, restaurací, barů, na kulturní a sportovní události, diskotéky, EU COVID certifikát, který potvrzuje očkování, vyléčení anebo i negativní výsledek testu umožní pouze ubytování v hotelu a stravování výlučně v něm, cestování po železnici a užívání místní veřejné dopravy. Platnost EU certifikátu je snížena na devět měsíců (ze 12). Na děti do 12 let věku se nevztahuje (tj. od 12. narozenin již ano) - tato opatření platí ve všech italských regionech. Doporučujeme proto, aby turisté ve výše zmíněném období navštěvovali Itálii s výše uvedeným EU certifikátem (očkování/uzdravení).


Nejsem očkovaný   – pokud nejste očkovaní, není možno se účastnit zimních plaveb na lodích MSC CRUSES. Při jarních plavbách je nutno jít na antigenní test. Pozor antigenní test nesmí být starší než 48 před naloděním!  K odjezdu potřebujete 2 kopie EU certifikátu o provedeném testu v anglickém jazyce. Certifikát je ke stažení na https://ocko.uzis.cz/


POJIŠTĚNÍ NA COVID 19


Všechny vydané palubní lístky od 23.6.2021 musí mít platné Covid pojištění, které klient předloží před vystavením palubního lístku cestovní kanceláři a při nalodění – MSC CPP nebo vlastní pojistka se stejným krytím. Potvrzení pojištění musí být v anglickém jazyce. CK RIVIERA TOUR Vám pojištění zabezpečí na vyžádání za příplatek.     


CESTUJEME  VLASTNÍ DOPRAVOU CESTUJEME BEZ DELEGÁTA


Před Vaší cestou doporučujeme si vyplnit informační dotazník MZV Itálie - viz kapitola 1 - www.esteri.it - pomůže Vám zkontrolovat požadavky na cestu a rovněž zde najdete požadavky pro cestování do Itálie např. transitem přes jiné země. Aktuálně platí zpřísnění pro cesty z UK, Velké Británie (test-karaténa 5 dní-test). Pokud máte zájezd s dopravou a delegátem, nic vyplňovat nemusíte.


BĚHEM PLAVBY
Očkování-  musí mít platný test na nemoc covid min 48 před naloděním, dále absolvují vstupní test na COVID 19 při nalodění, při vylodění bez testu, při snídani vám změří teplotu, nosí se roušky na společných prostorách
Nejsem očkovaný -  můžete se účastnit až jarních plaveb-zimní sezona není pro neočkované povolena, dále pak absolvují vstupní test na COVID 19 při nalodění i vylodění, při vylodění bez testu, při snídani vám změří teplotu, nosí se roušky na společných prostorách

COVID A MOŽNÉ SITUACE

Zde uvádíme modelové situace ohledně nemoci Covid co by vás mohlo na plavbách potkat.


Pozitivní při nástupu do busu- před nástupem do busu je prováděn antigenní test. V případě pozitivity se provádí další dva náhradní testy. V případě pozitivního testu Vám nebude umožněno odcestovat. V tomto případě plavební společnost ani cestovní kancelář již zaplacené služby zpět nevrací a proto důrazně doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. U pojištovny Slavia, pokud jste pojištěni lze uplatnit storno zájezdu s likvidací až 80% z ceny zájezdu. Více na POJIŠTĚNÍ NA PLAVBY. Důrazně upozorňujeme, že rozhodnutí o vzetí osoby do izolace nebo karantény je plně v moci hygienických orgánů daného státu a cestovní kancelář nemůže do těchto záležitostí nijak zasahovat nebo vstupovat. Naše CK vám však bude maximálně nápomocna při řešení případných obtíží, jazykové bariéry, jednání s pojištovnou a podobně.

Pozitivní při nástupu na loď v přístavu- před nástupem na loď je prováděn PCR  test. V případě pozitivity se provádí další  náhradní testy. V případě pozitivního testu Vám nebude umožněno nalodění a budete umístěni do covidového hotelu v místě nalodění do karantény. Po 5 dnech Vám budou provedeny znovu testy. Pokud jste negativní –můžete odjet domů, v případě pozitivního testu se karanténa prodlužuje o dalších 7 dnů. V tomto případě plavební společnost ani cestovní kancelář již zaplacené služby zpět nevrací a proto důrazně doporučujeme uzavřít cestovní pojištění .Náklady na karanténu a cestu domů hradí pojištovna v případě pojištění u Slavia pojištovna.  U pojištovny Slavia, pokud jste pojištěni NENÍ MOŽNO uplatnit storno zájezdu s likvidací až 80% z ceny zájezdu nebo OŠKODNĚNÍ ZA NEVYUŽITÉ DNY ZÁJEZDU ( lze pouze v případě hospitalizace-ne nařízené karantény) . Více na POJIŠTĚNÍ NA PLAVBY. Důrazně upozorňujeme, že rozhodnutí o vzetí osoby do izolace nebo karantény je plně v moci hygienických orgánů daného státu a cestovní kancelář nemůže do těchto záležitostí nijak zasahovat nebo vstupovat. Naše CK vám však bude maximálně nápomocna při řešení případných obtíží, jazykové bariéry, jednání s pojištovnou a podobně.

Pozitivní během plavby na lodi- covid má až 14 denní skrytou identitu. Nemoc se může projevit až po 14 dnech s aktivním kontaktem s nakaženým ( většinou 5-7 den po kontaktu) . Proto i na lodích jsou prováděny neustále každodenní kontroly a vyhodnocení zdravotního stavu. ( měření teploty, testy…) V případě, že Vám na lodi bude zjištěna pozitivita na nemoc covid, budete ihned uvaleni do karantény. Následně budete ihned přestěhováni do karanténních kajut a hned následující den pokud to bude možno v dalším přístavu budete přesunuti dle zdravotního stavu buď na covidový hotel nebo hospitalizováni do nemocnice. V případě pozitivního testu Vám nebude umožněno odcestovat a budete umístěni do covidového hotelu v místě nalodění do karantény. Po 5 dnech Vám budou provedeny znovu testy. Pokud jste negativní –můžete odjet domů, v případě pozitivního testu se karanténa prodlužuje o dalších 7 dnů. V tomto případě plavební společnost ani cestovní kancelář již zaplacené služby zpět nevrací a proto důrazně doporučujeme uzavřít cestovní pojištění .Náklady na karanténu a cestu domů hradí pojištovna v případě pojištění u Slavia pojištovna.  U pojištovny Slavia, pokud jste pojištěni NENÍ MOŽNO uplatnit storno zájezdu s likvidací až 80% z ceny zájezdu nebo OŠKODNĚNÍ ZA NEVYUŽITÉ DNY ZÁJEZDU ( lze pouze v případě hospitalizace-ne nařízené karantény) . Více na POJIŠTĚNÍ NA PLAVBY. Důrazně upozorňujeme, že rozhodnutí o vzetí osoby do izolace nebo karantény je plně v moci hygienických orgánů daného státu a cestovní kancelář nemůže do těchto záležitostí nijak zasahovat nebo vstupovat. Naše CK vám však bude maximálně nápomocna při řešení případných obtíží, jazykové bariéry, jednání s pojištovnou a podobně.

Trasování a kontakt s pozitivní osobou během plavby-karanténa- je třeba vás upozornit, že i tato situace opravdu může nastat. Na lodích je velmi důkladné trasování. V případě, že dojde ke kontaktu s pozitivním klientem, automaticky jste trasování a budete muset do povinné karantény. V nejbližší možné destinaci budete vylodění a odesláni na covidový hotel, kde bude Vaše povinná karanténa po dobu cca 5 dnů a následně bude proveden test. Pokud jste negativní –můžete odjet domů, v případě pozitivního testu se karanténa prodlužuje o dalších 7 dnů. V tomto případě plavební společnost ani cestovní kancelář již zaplacené služby zpět nevrací a proto důrazně doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. Důrazně upozorňujeme, že rozhodnutí o vzetí osoby do izolace nebo karantény je plně v moci hygienických orgánů daného státu a cestovní kancelář nemůže do těchto záležitostí nijak zasahovat nebo vstupovat. Naše CK vám však bude maximálně nápomocna při řešení případných obtíží, jazykové bariéry, jednání s pojištovnou a podobně.

Náklady na karanténu a cestu domů hradí pojištovna v případě pojištění u Slavia pojištovna.  U pojištovny Slavia, pokud jste pojištěni NENÍ MOŽNO uplatnit storno zájezdu s likvidací až 80% z ceny zájezdu nebo OŠKODNĚNÍ ZA NEVYUŽITÉ DNY ZÁJEZDU ( lze pouze v případě hospitalizace-ne nařízené karantény) . Více na POJIŠTĚNÍ NA PLAVBY

Pomůže Vám nějak CESTOVNÍ KANCELÁŘ?

Cestovní kancelář nemůže nijak zasahovat do nařízení státních orgánů a institucí. Nic méně budeme vám na blízku. Obdržíte od nás telefonní kontakt, kde budeme připraveni řešit Vaše problémy, pomoci s překlady, jazykovou bariérou a podobně. Zajistíme vám i prvotní kontakt s GLOBAL ASSISTANCE , což je servisní agentura pojištovny, která bude zabezpečovat váš pobyt a návrat do vašich domovů.

VÝLETY V DESTINACÍCH
Od nalodění během plavby je možné aktuálně výlety v jednotlivých destinacích absolvovat pouze zabezpečenými výlety plavební společnosti MSC Cruises. U plaveb s dopravou a delegátem je nutno výlety objednat předem. Během plavby není možno aktuálně bez zabezpečených výletů opustit loď.
Ve všech destinacích nebude zatím možné opustit loď a pro návštěvu destinací je nutno využít bezpečné „bublinové“ výlety MSC. Tyto výlety si můžete zakoupit na palubě lodi. Doporučujeme co nejdříve po nalodění.
Protože výlety jsou v cizích jazycích, vybrali jsme pro plavby s dopravou a delegátem cenově přístupné výlety, které nabízíme v předprodeji. U těchto výletů bude vždy delegát RIVIERA TOUR  a bude provádět klientům výklad v ČESKÉM JAZYCE. Výlety jsou většinou v nižších cenových relacích a programy výletu obsahují základní turistice trasy a informace v destinacích bez dalších služeb. (obědy, svačinky…) 
Upozorňujeme, že při návštěvě míst a procházkách není možno se oddělit od skupiny, zajít na nákup suvenýrů nebo zmrzliny a podobně. Klienti se musí držet pohromadě celé skupiny a nesmí dojít ke kontaktu s lidmi mimo skupinu z důvodu zamezení infekce covid 19.Taktéž důrazně upozorňujeme, že výlety organizuje plavební společnost MSC Cruises a cestovní kancelář RIVIERA TOUR zabezpečuje pouze doprovod delegáta a výklad informací v ČESKÉM JAZYCE. Výlety a program výletů se v rámci aktuálních pandemických situací může měnit nebo upravovat a na tyto skutečnosti nemá CK RIVIERA TOUR vliv, nemůže tyto skutečnosti nijak ovlivnit a nenese za program a organizaci výletů žádnou odpovědnost.   


GREEN COVID PASS V ITÁLII

S platností od 15.8.2021 musí mít každý návštěvník, který chce navštívit hotel, restauraci, divadlo, muzeum, památka, kostel… platný GREEN COVID PASS. Toto opatření platí i pro všechny výlety během plavby, kde v rámci programu výletu je zahrnuta návštěva muzea, restaurace, kostela, památky…  V případě, že nemáte platný GREEN COVID PASS, je možno jej získat na lodi provedením kontrolního testu na Covid 19. Tento test je nutno předem vyžádat. Všechny další výlety po ukončení plavby na plavbách s dopravou a delegátem jsou již dle standartních podmínek a zvyklostí.


NÁVRAT DO ČR

Po provedených testech na lodi dostanete potvrzení o provedeném testování, které je platné i v ČR. Podmínky jsou upraveny ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví. Jejich podrobný výklad je k dispozici na stránce Ministerstva zahraničních věcí. Itálie je od 22. srpna zařazena mezi země se STŘEDNÍM rizikem nákazy (ORANŽOVÁ).
Aktuální podmínky pro návrat naleznete zde - https://www.mzv.cz
Cestující z  Itálie musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře,  potvrzení o jeho vyplnění předložit na vyžádání hraniční kontrole. ( NEPLATÍ PRO ZELENOU- Cestující mohou z těchto zemí do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení )
Před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území ČR se podrobit testu na stanovení přítomnosti SARS-CoV-2. Testem na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2 se rozumí:
a) antigenní test, tj. písemné potvrzení poskytovatele zdravotních služeb s oprávněním poskytovat zdravotní služby v dané zemi o negativním výsledku antigenního testu a který není starší než 48 hodin od data provedení
Tento certifikát obdržíte na lodi  zdarma


Upozornění pro leteckou přepravu:

Současně si vás však dovolujeme upozornit na nové opatření týkajících se kontrol. Všem provozovatelům veřejných mezinárodních letišť v České republice (dále jen „provozovatel“) se nařizuje zajistit provádění namátkových kontrol fyzických osob při vstupu na území ČR, pokud jde o splnění jejich povinností souvisejících se vstupem na území České republiky podle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího podmínky vstupu na území České republiky. Obsahem kontroly je prověření, zda fyzická osoba disponuje doklady stanovenými ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví upravujícího podmínky vstupu na území České republiky;AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PRO VSTUP DO ITÁLIE-VŠEOBECNĚ

https://www.mzv.cz/milano/cz/k...


Od 6. prosince platí v Itálii nové nařízení tzv. posílený zelený certifikát/Super Green Pass platný pouze pro osoby očkované nebo uzdravené, který je podmínkou pro využití většiny služeb.

Od 22. 6. 2021 mohou občané ČR cestovat do Itálie na základě dohody EU o usnadnění cestování (EU Digital Covid Certificate Regulations) a to buď s potvrzením o dokončeném očkování nebo s potvrzením o prodělání COVID-19 nebo s negativním testem (molekulární nebo antigenní, formou výtěru) COVID-19 ne starším 72 resp. 48 hod. Výjimku z testování mají děti mladší 6 let. Je nutné rovněž vyplnit příjezdový formulář.

Občané ČR cestující do Itálie musí vyplnit elektronický cestovní formulář, tzv. Digital Passenger Locator Form (DPLF). Původní čestné prohlášení je nadále v platnosti, ale pouze jako tolerovaná náhrada digitální podoby.

Od 6. prosince 2021 platí v Itálii nová pravidla, která se promítnou do lyžařské sezóny. Itálie nadále rozlišuje  čtyři barevné zóny v závislosti na vývoji epidemiologické situace v regionech. Konkrétně pro lyžování v bílé a žluté zóně platí stávající podmínky. Tedy lyžovat mohou všichni držitelé tzv. Green Pass – očkovaní nebo uzdravení nebo negativně testovaní. V oranžové zóně lyžují pouze očkovaní a uzdravení a červená zóna bude znamenat zastavení provozu lyžařských středisek pro všechny.
Rozdělení S Itálie: https://www.mzv.cz/milano/cz/k...

• V bílé zóně je nejmírnější stupeň omezení, jsou otevřeny obchody i služby včetně zpřístupnění kin, muzeí, divadel, sportovišť, sportovních akcí atd. přístup zde s výjimkou obchodů a hotelů mají pouze osoby očkované nebo uzdravené, povinnost nosit ochranu dýchacích cest (chirurgická rouška nebo vyšší ochrana) ve vnitřních prostorách a všude, kde není možné zachovat distanc a dodržovat rozestupy min. 1 m zůstává zachována. Kapacita divadel a kin je 100%, venkovních stadionů 75% a uzavřených sportovišť 50%. Lyžařská střediska a na ně navázané hotelové služby jsou v bílé zóně přístupné držitelům tzv. zeleného certifikátu/Green Pass (očkovaní nebo uzdravení nebo negativní test antigenní ne starší 48 hod. nebo PCR ne starší 72 hod.) Více informací k lyžování naleznete v kapitole k Lyžařské sezóně 2021/22.

• Ve žluté zóně je nízký stupeň restrikcí, jsou otevřeny obchody i služby včetně zpřístupnění kin, muzeí, divadel, sportovišť, sportovních akcí atd. přístup zde s výjimkou obchodů a hotelů mají pouze osoby očkované nebo uzdravené, platí povinnost nosit ochranu dýchacích cest (chirurgická rouška nebo vyšší ochrana) venku i ve vnitřních prostorách a všude, kde není možné zachovat distanc a dodržovat rozestupy min. 1 m. Kapacita divadel a kin je 100%, venkovních stadionů 75% a uzavřených sportovišť 50%. Lyžařská střediska a na ně navázané hotelové služby jsou ve žluté zóně přístupné držitelům tzv. zeleného certifikátu/Green Pass (očkovaní nebo uzdravení nebo negativní test ne starší 48 hod. antigen resp. 72 hod. PCR) Více informací k lyžování naleznete v kapitole k Lyžařské sezóně 2021/22.

• V oranžové zóně je vyšší stupeň restrikcí/omezení pohybu pro neočkované osoby, jsou otevřeny obchody i služby včetně zpřístupnění kin, muzeí, divadel, sportovišť, sportovních akcí atd. přístup zde s výjimkou obchodů a hotelů mají pouze osoby očkované nebo uzdravené, platí povinnost nosit ochranu dýchacích cest (chirurgická rouška nebo vyšší ochrana) venku i ve vnitřních prostorách a všude, kde není možné zachovat distanc a dodržovat rozestupy min. 1 m. Platí zákaz pohybu mimo svou obec/město resp. pouze ve vyjmenovaných případech (zaměstnání, škola, zdravotní a jiné důvody) pro osoby bez očkování a bez prodělání nemoci. Kapacita divadel a kin je 100%, venkovních stadionů 75% a uzavřených sportovišť 50%. Lyžařská střediska a na ně navázané hotelové služby jsou v oranžové zóně přístupné držitelům tzv. posíleného zeleného certifikátu/Super Green Pass (očkovaní nebo uzdravení) Více informací k lyžování naleznete v kapitole k Lyžařské sezóně 2021/22.

• V červené zóně je zaveden částečný lockdown, platný pro všechny, občané se mohou pohybovat mimo bydliště pouze z vyjmenovaných důvodů (zaměstnání, škola, zdravotní a jiné nezbytné důvody, individuální sport) s vyplněným čestným prohlášením.  Dojde k uzavření vybraných ekonomických aktivit včetně většiny služeb, kin, muzeí, divadel, sportovišť atd. Cestování mimo bydliště i mezi regiony bude možné pouze v odůvodněných případech (zaměstnání, škola, zdravotní a jiné důvody návrat domů/k rodině). Lyžařská střediska zůstanou v červené zóně uzavřena.

Zveřejněný přehled na italských stránkách: https://www.governo.it/it/arti...
Tabulka povolených činností od 6. prosince do 15. ledna: https://www.governo.it/sites/g...


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme