SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ DOPIS JEŽIŠKOVI

Pošlete nám Vaše přání, které chcete poslat JEŽIŠKOVI a vyhrajte plavbu. Vaše přání může mít maximálně 10 vět.

Pište, prosím, od srdce a letos hlavně pozitivně.

 Vybereme přání, které se podle nás bude JEŽIŠKOVI nejvíce líbit a jeden z Vás vyhraje plavbu pro jednu osobu.
Pozor: Vaše přání posílejte výhradně  EMAILEM na adresu:  [email protected] a do předmětu prosím přesně napište "dopis ježíškovi"
Pouze takto zaslaný email s Vašim přáním bude hodnocen. Všechna Vaše přání zde zveřejníme:

Vážení přátelé,

když jsem tuto soutěž vyhlašoval, byl jsem plný očekávání. I já asi před 20 lety napsal Ježíškovi. Hanka- moje manželka se strašně moc chtěla podívat do Číny. Byl jsem na veletrhu v Praze a CK ESO TRAVEL měla v nabídce studijní cestu do Číny. My jim do té doby neprodali vůbec nic. Bylo před vánoci a tak já s mojí citlivou povahou napsal dopis Ježíškovi s přáním, zda bych nemohl poprosit o tuto vysněnou cestu a poslal to na ESO TRAVEL. Jaké bylo moje překvapení, když za pár dnů se mi z cestovky ozvali a říkali "Sice jste nám doposud nic neprodali, ale jsou vánoce.." a my tu studijní cestu dostali. Radost nedokážu popsat. A tak jsem začal znovu věřit na Ježíška. Ale hlavně jsem si uvědomil, že pořád jsou na světě dobří lidé s dobrým srdcem. Takže i teď po asi 20 letech musím říci: "Děkuji ti Ježíšku, děkuji ji Tomáši"  ( majitel CK ESOTRAVEL)

A tak každým rokem chceme rozdat radost i my Vám . Třeba Vám to změní život, třeba Vás to potěší...

Těšíme se na vaše přání

Hanka a Pavel ČÍŽOVI


DOPISY PRO JEŽIŠKA OD VÁS:


Po zaslání Vaše dopisu Ježiškovi na email  [email protected]  s předmětem "dopis ježíškovi" zveřejníme Váš dopis zde. V neděli 20.prosince vybereme vítěze, který od nás dostane plavbu pro jednu osobu s dopravou a delegátem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZUZANA MAR
Milý Ježíšku, nejkrásnější dárek by pro mne byl, aby se uskutečnila příští rok má vysněná plavba kolem Evropy, na kterou jsem se moc těšila a kvůli viru nemohla plout. Pak bych si přála uzdravit všechny, kterým koronavir
,,podrazil nohy" ať se na ně brzy postaví ❤


MICHAL NĚMEC
Ahoj Ježíšku
Sice jsme už velcí kluci, ale napsat ti snad můžem. Dnešní doba je fakt divná. Lidé jsou zlí, podráždění. Zákazy příkazy omezení kam se podíváš.
A tak Tě moc prosím zkus zlikvidovat ten virus, který to vše způsobil. Ať zase zavládne mezi lidmi dobro a láska. Ať jsou všichni zdraví a spokojení. Ať můžeme zase vklidu a společně žít.
Za sebe slibuji, že si toho budu víc vážit a rozhodně to již nebudu brát jako samozřejmost.
P.S. Rivieře prosím dones hodně dobrých klientů, potřebují to.
Děkuji a i Ty Ježíšku buď zdráv ať máš dost sil všechna ta přání splnit
Michal


PETR JANČÍK
Mily Jezisku,
Letos mam jedno obrovske prani - aby byl svet zase normalni tak jako loni.  Uz chci zase normalne zit, dychat a plout. Vsem hlavne hodne zdravi  a lasky
Moc dekuji Petr Jancik


Alice Valehrachová

Milý Ježíšku,

vím, že nám nemůžeš dát zdraví pro Marušku a i ostatním lidem. Ale dej nám sílu aby jsme mohli stále plnit své rčení ,, Na tragický život jsem já pes a co nás nezabije to nás posílí''
Přála bych si aby  lidé byli  vděční za to málo co mají a nehonili se pořád za něčím protože chtějí čím dál  víc a víc. Ale aby se zastavili udělali si čas na své blízké, uvědomili si co mají a že víc nepotřebují protože tak jsou vlastně štastní a nic jim nechybí. A kdyby jsi přeci jen měl maličko přání v zásobě tak bych Marušce moc moc přála kamarádku do života  se kterou by si mohla hrát , chodit na výlety atd.  Pro sebe nic nechci mám vše.
Vám přeji aby Vaše cestovní kancelář přežila všechny ty nástrahy tohoto roku a mohla lidem i nadále  dělat radost krásnou dovolenou.
S přáním pěkného dne.
Alice Valehrachová


Ing. Ivan Nezval


Milý Ježíšku,
 
měl bych veliké přání, ale moc dobře vím, že mi ho nemůžeš splnit, ani mi ho nemůže splnit ruský Děda Mráz nebo americký Santa Claus, jelikož je absolutně nereálné, neboť bych si přál vlastnit živou vodu, kterou bych oživil moje milované rodiče. Jsou pro mě stále nejdůležitější lidé v celém životě, ostatní blízké osoby z mého okolí mě zradili, zklamali, zůstal jsem sám, opuštěn, tak mimo práce a jiné činnosti, cestuji nejen po naší krásné, vlasti, ale i po souši různých kontinentů naší planety, jež se vznešeně nazývá Země, stejně tak občas vyplouvám na moře, kde na luxusních lodích mohu prožívat nevšední, cestovatelské, kulturní i gastronomické zážitky a na velké vzdálenosti mezi kontinenty využívám letadlo.
V letošním roce pouze přežíváme, neboť bez lásky, kultury, bez cestování nelze prožít plnohodnotný život a proto bych si moc přál, aby se celá naše zeměkoule vrátila do normálu, aby pandemie COVID- 19, byla definitivně poražena, abychom opět mohli nastoupit do autobusu, na loď i do letadla, poznávat nové země, krásy přírody a zajímavé lidi.
Všem zaměstnancům cestovní kanceláře Riviera Tour přeji příjemné prožití vánočních svátků, úspěšný vstup do nového roku 2021, hodně lásky, zdraví, štěstí, osobních a pracovních úspěchů….
 
Ing. Ivan Nezval


DAGI TOUR s.r.o.

Milý Ježiško,
ja viem, že mi budeš rozumieť aj v slovenčine 😁.V tomto želaní mám veľa symbolík pekných aj zlých.... presne pred dvomi rokmi som sa odhodlala ísť na "inú dovolenku" v podobe plavby presne v tento dátum 27.11.2018 cez spoločnosť MSC do Dubaja a oboplávať celý Blízky Východ...Doha,Sir Bani Yas, Bahrain, Abbu dhabi. Výlet bol krásny, plný zážitkov no smutný zároveň, pretože mi počas plavby zomrela mamina a keď som sa vrátila, našla som už iba hrob 😭. Vtedy som si povedala, že by bolo dobré si zopakovať plavbu hoci dakde po Europe, len nech sa mi nespája smútok s loďou, ako to mám doposiaľ.
Teraz ten lepší symbol ...dátum zlosovania u nás na Slovensku je 20.12. v kalendári meno Dagmar😅 ...No tak verím milý Ježiško, že mi to vynahradíš a zlosuješ práve mňa a zaznie moje meno, lebo verím, že "SI"
-- .....s pozdravom Dagmar Zachar Kozinková

DAGI TOUR s.r.o.

DROBEK Z BYTOVEK

Dopis Jeziskovi
Proc se lide nemaj radi,
Proc si lzou a nadavaji?!
Je to smutne...
Zacnem znova!?

Proto prani mam,
At neni nikdo sam.
At si lide odpusti,
Spatne skutky,hlouposti.

Pro kazdeho lasku,stesti,
Pod nohama zadne klesti.
Pro vsechny odvahu a viru,
V sebe,v Boha,v co kdo umi..
Pomozme druhym najit tu silu,
Odpustit krivdy,co srdce zlomi.

At kouzlo Vanoc prijde i k Vam,
At nezdrzi se jen jediny den!
At vydrzi dlouha leta!
Vzdyt uplynou jak sen...

Nedodrzela jsem 10vet.. Ale taky je to dopis Jeziskovi ;)


EVA HANZLOVÁ

Milý ježíšku,
už při  tomto oslovení mi připadá, jako by se můj čas vrátil do mých dětských let. Užívám si to, protože za mého dětství se u nás doma dopisy ježíškovi nepsaly a tak je to pro mně v mých 55ti letech premiéra.
Ježíšku, jelikož  plavba za poznáním není pro mě nic nového a absolvovala jsem ji již třikrát a pokaždé jižním směrem, přála bych si pro změnu plavbu, kde by ručička kompasu ukazovala na sever.  Už teď se moc  s manželem na plavbu těšíme, protože jsme se v plavbách na moři našli a moc nás to baví.

Eva Hanzlová

LENKA TALANDOVA
v příloze posílám svůj dopis Ježíškovi. Je o tom, jak bude zase líp a o tom, že ten blázinec už brzo skončí. Aspoň tak se mi o tom zdá. Opatrujte se, držte se, pevné nervy...jednou už zase bude svět normální....


P.S. vět je sice 11, ale jinak by to ani nešlo🤫
mnoho pozdravů posílá Lenka Talandova


MAGDALENA LUKŠÍKOVÁ

Milý Ježíšku,
přestože mám jet příští rok na plavbu s celou rodinou, posílám ti tento dopis. Miluju jízdu autobusem a velice ráda bych se svezla takovým krásným autobusem, jaký má cestovní kancelář Riviera tour. A kdyby k tomu byla i plavba na obrovské lodi, vzala bych na tuto plavbu moji maminku, která se o mě musí starat, protože jsem už přes dva měsíce diabetička.
Kdybych plavbu vyhrála, koupim ti na lodi dort.
Adélka Lukšíková, 3 roky


ŠÁRKA HORÁKOVÁ

Od dětství jsem se toužila podívat  k moři. Myslím si, že jsi o tom Ježíšku musel vědět.
Představovala jsem si, jak jdu po pláži, jak vlny omývají moje nohy, jak moře šumí. Můj sen se splnil v dospělosti,  kdy jsme společně  s manželem a dětmi  v roce 2001 vyrazili na dovolenou  do Chorvatska.
Zavítali jsme i do Dubrovníku, kde jsme se procházeli po hradbách a obdivovali jeho krásu. Zrovna v tu chvíli kotvila nedaleko přístavu obrovská výletní loď. Ten pohled byl fascinující a nezapomenutelný. Vryl se mi do paměti zároveň s přáním být jedním z cestujících. Na obrovské lodi společnosti MSC jsme se společně s manželem plavili v roce 2014 a pro nezapomenutelné zážitky i v roce 2019.
Děkuji Ježíšku za Fantasiu, Seewiev, ale hlavně za nejlepšího muže, který je 35 let mým manželem.
                                                                            Šárka

MOHAPALOVA1

Milý Ježíšku...
je to přání spíše Vám jako majiteli cestovky...
prosím ať už konečně skončí veškeré šílenosti ohledně Covidu ,ať můžeme už všichni na moře!
Byla jsem již několikrát a loni jsem své nejlepší přítelkyní slíbila, že ji k 50tým narozeninám vezmu sebou....Přidalo se k nám dalších 6 žen....Bohužel....Již 2 x zrušeno....
Takže přeji hlavně Vám a nám ať už můžeme "vzhůru na palubu"


Pavel Rýdl


Milý Ježíšku, měl bych jedno přání pro svou milou s kterou sem se seznámíl před určitou dobou. Přál bych si aby v životě zažila aspoň jednou něco výjimečného a krásného jako je plavba po středomoří. V životě zažila spíš sklamání a zradu, tak by to byl pro ní ten nejkrásnější dáreček,  jaký by mohla dostat. Pak by zjistila, že i v životě můžou nastat krásné a nečekané chvíle a že existují  a můžou se stát i dobré věci a skutky.
Teď je situace kdy se bude těžko šetřit pro oba, abych ji to mohl splnit. Pokud se podaří a Ježíšek donese dáreček pro milou, tak bych ji chtěl dát na plavbě zásnubní prsten ať má zážitek který nikdy nezažila, aby to bylo jako z  pohádky,.
Děkuji milý Ježíšku, pro mě sou vánoce stále nejkrásnější obdobím v roce.

Děkuji Pavel


ROMAN VUGRINEC
Milý Ježíšku ,nekouřil jsem,nepil jsem,celý rok jsem nezlobil ,neměl žádný potvory tak mi naděl pod stromek panu s třemi otvory.


Alena Volková Balvínová

Milý Ježíšku,

blíží se advent a doufám, že se blíží i konec druhé vlny pandemie koronaviru, nebo alespoň její zmírnění natolik, abychom už nemuseli být izolovaní.  A tak si přeji hlavně zdraví pro všechny lidi, možnost setkávání se, možnost trávit krásné chvíle pohody s blízkými a příbuznými, aby nikdo z našich přátel a známých nemusel ty vánoční chvíle prožívat sám.
A nejen vánoční chvíle.
Přeji si v koutku duše, aby se už nikdy žádná vlna pandemie neobjevila, aby přestaly veškeré válečné konflikty a utlačování. 
Aby všem lidem na světě nadále zůstala nebo se vrátila možnost svobodně ŽÍT v míru - svobodně se setkávat, svobodně chodit za kulturou i za dobrým jídlem, svobodně sportovat, svobodně cestovat a poznávat cizí i blízké kraje.
Abychom stále mohli mít radost ze života, pokoj v duši i úsměv na rtech. 

WELLS FARGO ONLINE

Mily Jezisku,

přala bych si plout  do Karibiku.Toto prani je zatim jen sen Dekuji ,ze jsem mohla dopis napsat a dat vedet co si preji.Zdena


Růžičková

Zdravím ježíšku,
již třetím rokem posílám přání, snad tentokrát uznáš, že si manžel dovolenou na lodi zaslouží. Kromě toho, že moje nemoc vyžaduje jeho asistenci, navíc jsem si zlomila ruku a po operaci se manžel musel věnovat nejen mě, ale zastat celou domácnost i s nákupy a vařením. Když jsem se dostala z nejhoršího, tak aby toho nebylo málo, tak jeho maminka těžce onemocněla a je v nemocnici. V  současné době nechodí a potřebuje soustavnou péči. Teď zvažujeme co dál. Již jsme měli letos naplánované dovolené, které také díky Covidu-19 a uvedeným skutečnostem, jsme  museli zrušit a sedíme s depkou doma. Je mi líto, že nemohu sdělit nic pozitivního, proto bych ti ježíšku byla vděčná, kdyby aspoń tentokrát nám přálo štěstí.
Měj se moc dobře a s pozdravem
Růžičková


Martina z Přerova

Milý Ježíšku ,
S VELKOU POKOROU V SRDCI BYCH SI TĚ DOVOLILA POPROSIT O SPLNĚNÍ SNU MÉ MAMINCE ,Marie Rauová .
Děkuji jí za celý svůj život ,který ona sama neměla vůbec lehký .
Žije v malé vesničce na Moravě ,co nám zemřel děda stará se 10 let o svoji maminku ,která letos oslavila 90 let .
Za celou tuto dobu ,nemohla na dovolenou ani na pár dní .Miluje Itálii ,kam, když ještě cestovat mohla jezdila velmi ráda .
Také jsme ji vzali do Chorvatska do kempu ,když zjistila ,že budeme spát ve stanu ,začala plakat a říká děcka : tady neteče ve stanu voda :)...do dnes vzpomíná na nezapomenutelné zážitky na pobřeží Jadranu ....
Maminka bude mít v příštím roce životní JUBILEUM 70 LET strašně bych jí přála můj milý Ježíšku ,aby jsi ocenil její starost o naši kapličku v Újezdci o kterou se stará a taky za to jaká je PRACOVITÁ ŽENA ,nikdy si na nic nestěžuje .
VELMI DĚKUJI ZA SPLNĚNÍ OBROVSKÉHO SNU JEŽÍŠKU
PS : Ráda si plavbu dokoupím a strašně ráda pojedu s ní a se sestrou
Letos jsme měly vyplout parta 8 děvčat bohužel ,zatím čekáme a strašně se těšíme

Martina z Přerova s velkou úctou přeji celému Vašemu týmu pane Pavle


Marcela Hillová

Milý Ježíšku,
když jsme si cestovali a plavili se po krásných destinacích, nikdo netušil, že najednou přijde vir - a konec všemu.
Proto si, Ježíšku přeju, kdybys mohl zase lidem vrátit radost, zdraví, lásku. A hlavně pokoru k sobě samotnému, i ostatním lidem.
Ježíšku, prosím, pokus se změnit tuto virovou dobu pro všechny lidi. Pro všechny volnost, žádné zloby.  Vždycky se říká, že vše špatné jednou pomine.  Udělej něco, ať vir zmizí, a jsme to zase my, zdraví a spokojení.
Milý Ježíšku, prosím za RIVIERU, za celou velkou rodinu klientů, taky za sebe. Když to jen troch půjde, budu Ti vděčná, ať máme hezké Vánoce.

Marcela Hillová.

Veronika

Milý Ježíšku,
moc by si přála vyhrát plavbu od RIVIERA TOUR. Darovala bych ji mojí mamince, jako poděkování za vše, co dělá pro své děti, i když už jsou velké :-)))). Letošní Vánoce budou trošku jiné, ne horší, ne lepší oproti minulým, ale budou jiné. Lidé si možná budou více vážit věcí, které doteď brali jako samozřejmost, možná si více užijí možnost být se svými blízkými a vánoční svátky si užijí v tom nádherném prostém vánočním duchu. Plavba od Tebe, milý Ježíšku, by byl prostě bomba dárek!!!
Tak ať i Tvé svátky jsou zalité láskou, klidem a spokojeností.

Veronika


Ladka Vosolova

Milý Ježíšku,
Mám dospělého syna a miluji ho jak jen může matka milovat své dítě. Býval to malý veselý kluk, ale jak plynul čas, vyrostl z něj mladý muž, kterého v životě těší jen málo věcí. Na otázku proč to tak je, neumím odpovědět, i když si s tím lámu hlavu už dlouho…V jeho 14-ti letech jsme s manželem objevili dovolenou na lodi a poprvé vyrazili s Rivierou. Syna to tak uchvátilo, že nás přemluvil na další dvě dovolené na lodi, kde celé dny procházel dlouhé chodby a zkoumal každý dostupný koutek lodě. Miluje vůni lodí MSC a z poslední dovolené si dokonce přivezl parfém MSC, aby si tuto vůni mohl stále připomínat. Už po jiné dovolené netouží, ale….. šetří si na vlastní bydlení a pro nás našetřit peníze pro tři už také není tak jednoduché, jako když syn platil jen cestu do přístavu.
Víme, že doba je nelehká, ale žijeme v naději, že se vše brzy vrátí do starých kolejí a všichni se budeme moci radovat z pořádného nadechnutí bez roušek. 
Moc bych si přála, abychom se zase někdy mohli společně vydat na plavbu a já viděla syna šťastného…
Předem děkuji za splněná přání! 

Hana Rolínková

Milý Ježíšku,
přeji všem pevné zdraví, to je základ. Dále také velké cíle, protože ty jsou v první řadě k tomu, abychom rostli; překážky, neboť ty nás posouvají kupředu a poznání nových lidí, kteří nám budou v našem životě nápomocni.  Přeji všem uvědomění si, že největší dobrodružství, jaké můžeme zažít, je žít svůj vysněný život. Přeji všem jen to nejlepší, neboť my všichni si to zasloužíme za to, jací skutečně jsme. Většina z nás si nikdy nedovolila chtít, co skutečně chce, protože si neumíme představit, že by se to mohlo splnit. I já se učím nebát se přát si velké věci a věřit v jejich splnění.
Děkuji tímto za blahobyt v našich životech a vděčně přijímám tvoje dary.
Hana Rolínková

Petra Čeřovská

Milý Ježíšku !
Přeji si ještě jednou vyplout s RIVIERATOUR  !
Přeji si znovu pocítit to mrazení při vyplutí a bušení srdce za zpěvu Bocelliho !
Přeji si ochutnat ten desátý koktejl, který jsem nestihla !
Přeji si zažít tu srandu, kdy každou noc hledám svůj pokoj a nikdy nevím, jestli jsem na liché nebo sudé půlce !
Přeji si opět přistát v krásném městě , o kterém jsem jenom četla !
Přeji si zase trochu přibrat z těch úžasných dobrot !
Přeji si nechat se obskakovat na gala večeři a cítit se taky gala !
Přeji si dýchat mořský vzduch na palubě  !
Přeji si zažít těch tisíc zážitků a vstřebávat je ještě půl roku !
A poslední přání je pro Vás RIVIERO: co je dokonalé, nesmí skončit a tak Vám přeji znovu vyplout ( no tak se necháme všichni před cestou očkovat !)

Petra Čeřovská Cvikov


Ing. Maria Saláková

Dobrý den!
Nechci vyhrát, ale kdybyste měli málo přání, tak dvě posílám!
Ať se daří!!
 
 
Ježíšku,

prosím Tě, přečti si mé psaní.
Je krátké. Mám k Tobě jen jedno přání:
“Ať jsou všichni v celém roce takoví
 jak na Vánoce! Ať jsou milí, míň se mračí......
Děkuji Ti, to mi stačí.“


Na adventním věnci hořely čtyři svíčky.
Hořely tak tiše, že bylo slyšet, jak spolu hovoří.

První svíčka vzdychla a řekla. Jmenuji se Mír.
Moje světlo sice svítí, ale lidé žádný mír nedodržují.
Její světélko bylo čím dál menší, až docela zhaslo.

Světlo druhé svíčky zakmitalo a svíčka řekla.
Jmenuji se Víra. Jsem ale zbytečná.
Lidstvo nechce vědět nic o Bohu, nemá tedy cenu,
abych svítila. Průvan zavál místností a druhá svíčka zhasla.

Tiše a smutně se ke slovu přihlásila třetí svíčka.
Jmenuji se Láska. Už nemám sílu, abych hořela.
Lidé mne odstavili stranou.
Vidí jen sami sebe a žádné jiné, které by měli mít rádi a
s posledním záchvěvem zhaslo i toto světlo.
       
V tom vešlo do místnosti dítě. Podívalo se na svíčky a řeklo.
Vy musíte přece svítit a ne být zhaslé a začalo plakat.

V tom se přihlásila ke slovu i čtvrtá svíčka a pravila.
Neboj se!  Jmenuji se Naděje. Dokud já svítím, můžeme
zapálit i ostatní svíčky.

Zapálilo dítě od této svíčky zápalku a rozsvítilo znovu ostatní svíčky.

Plamen naděje by neměl nikdy v našem životě zhasnout
A každý z nás by měl plameny Míru, Víry, Lásky a Naděje
neustále udržovat.

Pěkné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2021

přeje  Maria 


Eva Lorenzová

Milý Ježiško,
nadovšetko si prajem, aby prestala na svete strašiť korona. Iste sme si ju svojim nezodpovedným správaním aj zaslúžili, ale už jej bolo viac než dosť. Potrebujeme sa stretnúť s deťmi, vnúčatmi, priateľmi. Sú roztrúsení po svete (moje deti v 3 štátoch, v piatich mestách, už veľmi dávno som ich nevidela) a úplne najlepšie by bolo, keby sa mi splnilo prianie stretnúť sa spolu  na novej  lodi MSC na nádhernej plavbe v Stredozemnom mori..
Prosím, splň mi moje prianie
ing. arch. Eva Lorenzová


Dana Geringová

Milý Riviéra Ježíšku.
Moje přání by bylo pro Dceru a její slečny.
Poprvé byly na plavbě s oslavou 100 let republiky, změna trasy. Pak dcera i vnučka 17 let chodily na brigádu a jely jsme do Svaté země, nedojely odklon do Istanbulu. Pak zase brigády a letošní plavba se nejela vůbec.
Proto jim přeji plavbu bez omezení. Dcera neni zdravotník, ale velkou měrou se podílí na výrobě oblečení pro nemocnice, záchranáře a ostatní složky.
Jinak přejí všem lidem a taky celé báječné Riviéra tours pohodu, porozumění, zdraví a lásku v této nelehké bobě.
Vaše věrná cestovatelka
Dana Geringová /babi Dana /


B.Dobrovolná

Milý Ježíšku,

Zázraky se dějí i v 21.století a to tím, že normálně sedneme v Ostravě na modrý velký autobus Riviera Tour a ten nás odveze do přístavu na loď a ta nás odveze objevovat krásné kouty světa. Už aby to bylo a svět se zase točil správným směrem. Jak jinak než se zase potkávat s běžnými lidmi, se kterými, po lodním výletu s Riviera Tour,  se staneme výbornými kamarády. A to tady jde ...
Milý Ježísku, prosím tě, zařiď, abychom na tu lodˇuž odjeli brzy.
děkuje  B.DobrovolnáKontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme