Jednou z prvních otázek, která většinu z nás při objednávání vysněné dovolené zajímá, je to, jak vypadá místo, kde budeme trávit svůj volný čas. Na lodích je tomu trochu jinak - na kajutách většina klientů tráví pouze zlomek času, zbytek dne tráví využíváním nepřeberných atrakcí na palubách lodi nebo prohlídkou přístavů. Výběr kajuty přesto není dobré zanedbat, proto se vás při objednání vaší plavby naši prodejci zeptají, jaký druh kajuty si na své vysněné plavbě přejete během týdne využívat. Tuto stránku jsme vytvořili, abychom vám ulehčili rozhodování mezi jednotlivými druhy kajut. Jejich dostupnost na vámi zvolené lodi si ověříte v profilu plavidla v záložce Lodě. Níže uvedené informace naleznete také v našem katalogu

KAJUTY NA LODÍCH FLOTILY MSC CRUISES

Rozloha kajut se pohybuje v rozmezí přibližně 10–19 m2 u standardních vnitřních a vnějších kajut s oknem, u standardních vnějších kajut s balkonem přibližně 12–23 m2 (balkony přibližně 3–10 m2). Rozměry suitů přibližně 17–48 m2 + balkon/sluneční terasa (vzhledem k rostoucímu počtu lodí s proměnlivou velikostí kajut berte tyto údaje jako orientační hodnoty). Děti jsou ubytovány na přistýlkách. U vnitřních a kajut s oknem je přistýlka koncipována jako sklopné lůžko, u balkonových kajut a suitů je přistýlka řešena samostatně (rozkládací sofa nebo sklopné lůžko). V nabídce jsou i kajuty pro tělesně postižené klienty s veškerým potřebným standardem. Všechny ceny vždy uvádíme za vnitřní kajutu v kategorii Bella. Cenu venkovních a balkonových kajut vám zpracujeme na vyžádání.

Je třeba brát v úvahu, že jste ubytováni na lodi a loď je stroj. Proto je možné, že během plavby ucítíte ve vaší kajutě vibrace, nebo hluk strojů a motorů a je možné, že během plavby se bude provádět servis a údržba lodi. Tuto skutečnost, i když se vyskytuje v minimální míře, je třeba akceptovat a nelze požadovat výměnu kajuty, nebo tuto skutečnost reklamovat, nebo se dožadovat změn, slev a podobně. Na všech kajutách a balkonech je zakázáno kouření.

Dovolujeme si dále upozornit, že rozmístění kajut na lodi provádí plavební společnost a cestovní kancelář tak nemá možnost ovlivnit umístění vaší kajuty na lodi. Pokud vyžadujete určitou kajutu nebo kajuty vedle sebe, je nutno si tuto službu vyžádat. Taková garance kajuty je za příplatek v rámci služeb kategorie Fantastica a Aurea.  

DRUHY KAJUT

Ačkoli se jednotlivé druhy kajut liší, ve všech kajutách vás čeká jednotný standard: postel, WC a sprcha (nebo vana), šatník, TV/Satelit a lodní telefon. Na některých lodích je za poplatek možné připojení k internetu přímo z kajuty (lodní počítače v kajutách nejsou). O vaši pohodu se během plavby stará kajutový steward. Ubytování je možné v následujících druzích kajut:

Vnitřní kajuty

Vnitřní kajuta bez okna je situovaná uvnitř lodi. Okno bývá nahrazeno zrcadlem. Rozloha kajut se pohybuje v rozmezí 13 – 15 m2 u standardních vnitřních. Děti jsou ubytovány na přistýlkách. U vnitřních a kajut s oknem je přistýlka koncipována jako sklopné lůžko. Doporučujeme pro začínající mořeplavce.


Výhody: cenově nejlevnější

Nevýhody: uzavřený prostor, imitace okna může být nahrazena zrcadlem

Vybavení kajuty: kajuta situovaná uvnitř lodi, manželské lůžko (s možností rozdělení na jednotlivá lůžka), možnost přistýlky (na vyžádání, až pro 2 osoby, sklopná lůžka), klimatizace, šatní skříň, WC a koupelna (se sprchovým koutem, osuškami a fénem), televize (na lodích vyšších kategorií interaktivní TV), psací stůl, lodní telefon, bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar (využívání nabídky nápojů za příplatek), trezor, elektrické zásuvky 220 V (není třeba adaptér).

Vnější kajuty s oknem 

Venkovní kajuta s oknem je situovaná oknem k moři. Venkovní kajuta s oknem má pevné okno, které nelze otevřít. Na lodi se nachází kajuty v rozmezí 13-22 m2. Doporučujeme pro středně náročnou klientelu.


Výhody: cenově zajímavá, částečný výhled z lodi

Nevýhody: některé kajuty mají před okny záchranné čluny, výhled může být omezen nebo zcela zakryt záchranným člunem

Vybavení kajuty: kajuta situovaná vně lodi s pevným oknem (nelze otevřít), manželské lůžko (s možností rozdělení na jednotlivá lůžka), možnost přistýlky (na vyžádání, až pro 2 osoby, sklopná lůžka), klimatizace, šatní skříň, WC a koupelna (se sprchovým koutem, osuškami a fénem), televize (na lodích vyšších kategorií interaktivní TV), psací stůl, lodní telefon, bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar (využívání nabídky nápojů za příplatek), trezor, elektrické zásuvky 220 V (není třeba adaptér).

Balkonová kajuta s výhledem na moře

Vhodné především pro ty, kteří si chtějí nejen užít dění na lodi, ale mají také rádi své vlastní soukromí. U tohoto druhy kajut totiž můžete využít balkonu, která vám dá možnost pozorovat západy nebo východy slunce nebo si během dne užívat slunečních paprsků. Na lodích se nachází spoustu balkonových kajut o velikosti zhruba 15 do 18 m2 (balkony 4 – 7 m2). Pokud máte zájem o luxusnější vybavení, volte kajuty se službami Fantastica nebo Aurea, které obsahují například také minisedačku se stolkem.


Výhody: otevřené kajuty s výhledem na moře, čerstvý vzduch, soukromí s výhledem na moře

Nevýhody: obecně nejsou známy, u některých kajut může být výhled omezen kvůli uspořádání konstrukce lodi

Vybavení kajuty: kajuta situovaná vně lodi s balkónem a výhledem na moře, venkovní stoleček a dvě sedačky, manželské lůžko (s možností rozdělení na jednotlivá lůžka), možnost přistýlky (na vyžádání, až pro 2 osoby, sklopná lůžka), klimatizace, šatní skříň, WC a koupelna (se sprchovým koutem, osuškami a fénem), televize (na lodích vyšších kategorií interaktivní TV), psací stůl, lodní telefon, bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar (využívání nabídky nápojů za příplatek), trezor, elektrické zásuvky 220 V (není třeba adaptér).

Na vyžádání možnost objednávky spojených dvou balkonových kajut nebo kajut pro tělesně postižené (vozíčkáře).

Suite

Kajuty s výše uvedeným vybavením, některé mohou být velkoryseji zařízeny (např. vana v koupelně), jedná se o rozlehlejší apartmány většinou s balkonem či rozlehlou terasou, na některých lodích také s vlastní vířivkou. Tyto kajuty doporučujeme klientům, kteří mají zájem si plavbu opravu užít, mají rádi prostor a komfortnější prostředí.


Upozorňujeme, že na různých lodích flotily nejsou všechny vybaveny stejným způsobem. Například venkovní nebo balkonová kajuty s oknem na lodi MSC Armonia či MSC Lirica nejsou většinou stejné jako na lodích MSC Meraviglia nebo MSC World Europa. Není proto možné se spoléhat na to, že když jednou plujete na lodi MSC Cruises, budete mít na další plavbě na jiné lodi kajutu stejnou nebo stejně vybavenou. Základní parametry jsou dodrženy, avšak vybavení kajuty může být rozdílné (tato skutečnost vyniká zvláště ve srovnání jednotlivých tříd lodí).

SLUŽBY NA KAJUTÁCH

Zážitek z plavby za nejvýhodnější cenu. Balíček Bella poskytují hostům nejvýhodnější dostupné ceny, výběr kajuty ponechává na plavební společnosti. Několik dní před odjezdem vám bude přidělena nejlepší dostupná kajuta v rámci zvolené kategorie. Na plavbách s Riviera Tour zahrnuje přístup k široké škále možností a aktivit na lodi, jako jsou restaurace, bufet, divadelní představení ve stylu Broadway, zábavu pro děti i dospělé, bazén, panoramatickou posilovnu i sportovní zařízení pod širým nebem. Klientům je po dobu zájezdu k dispozici kvalifikovaný vícejazyčný personál. Změna vybrané kajuty je možná pouze za poplatek, k dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty.

Balíček služeb Bella je určen pro vnitřní kajuty, vnější s oknem a balkonové kajuty. Tento balíček zahrnuje:

* plavbu ve vámi vybrané kajutě (venkovní a balkonové za příplatek) základní kategorie, zpravidla nižší paluby a kajuty umístěné na přídi a zádi lodi.
* plnou penzi na palubě lodi, stravu v hlavní a samoobslužné restauraci (snídaně, obědy, svačinky, večeře, večerní občerstvení). V případě výletů se náhrada stravy neposkytuje.
* při servírovaných večeřích je možnost výběru sezení omezena volnými kapacitami. První sezení zpravidla kolem 18:00, druhé sezení zpravidla kolem 21:00. Pro naše klienty se snažíme rezervovat první sezení kolem 18. hodiny, v případě zájmu o druhé sezení nás prosím předem informujte při podpisu cestovní smlouvy.
* portýrské služby při nalodění, přeprava zavazadel k vaší kajutě při nalodění a vylodění
* služby kajutové stewarda, dvakrát denně úklid vaší kajuty
* dětský klub, junior klub, vše s programem během celé plavby
* všechny kulturní, společenské a sportovní akce na lodi během plavby (pokud není uvedeno jinak)
* relaxační zařízení ve volně přístupných prostorách na lodi - vířivky, fitness, bazény, lehátka, osušky apod.
* snídaně do kajuty na vyžádání za poplatek 3,5 €, 24 hodinový room servis za poplatek 3,5 €/objednávka

* u kajut s oknem a balkonových kajut může být výhled omezen nebo částečně omezen záchrannými čluny, nebo konstrukcí lodí

Balíček Bella dále zahrnuje:

* dobře vybavenou kajutu
* širokou škálu vynikajících specialit na palubě lodi
* bufet otevřený 16 hodin denně
* zábavu ve stylu Broadway a bohatý program každodenních aktivit
* přístup k bazénu, špičková panoramatická posilovna a venkovní sportovní zařízení
* servírovanou večeři

Další výhody za příplatek:

* snídaně v kabině
* 24hodinová pokojová služba
* speciální akce pro děti

Doporučujeme:

* mladým lidem a zákazníkům bez větších nároků, kteří chtějí poznávat a nemají větší nároky na pohodlí a luxus
* lidem, kteří vidí plavbu především jako svět objevování
* v kategorii Bella mohou zákazníci denně navštěvovat nové destinace a přístavy a stát se tak zdatnými mořeplavci. Při plavbě mezi přístavy si tak mohou užívat pohodlí a služby elegantní výletní lodi.


Hosté si sami vybírají kajutu a čas večeře. Balíček Fantastica zahrnuje všechny výhody balíčku Bella, klienti mohou ale navíc využít také flexibilitu při změnách rezervace, přednostní výběr místa k večeři, snídani na pokoji zdarma a 20 % slevu na předplacené balíčky ve specializovaných restauracích. K dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty. V případě změny kajuty z provozních důvodů bude hostům poskytnu vyšší druh kajuty. 

Balíček služeb Fantastica je určen pro vnitřní kajuty, vnější s oknem a balkonové kajuty. Tento balíček zahrnuje služby balíčku Bella + tyto služby:

* plavbu ve vámi vybrané kajutě (venkovní a balkonové za příplatek) základní kategorie, zpravidla na vyšších palubách a kajuty umístěné uprostřed lodi.
* plnou penzi na palubě lodi, stravu v hlavní a samoobslužné restauraci (snídaně, obědy, svačinky, večeře, večerní občerstvení). V případě výletů se náhrada stravy neposkytuje.
* při servírovaných večeřích možnost výběru času sezení. První sezení zpravidla kolem 18:00, druhé sezení zpravidla kolem 21:00.
* snídaně do kajuty na vyžádání zdarma.
* 24 hodinový pokojový servis, donáška zdarma (za nápoje a objednávku se platí, není možno z paketů).
* speciální zábavné akce pro děti, kuchařský či jazykový kurz v rámci dětského klubu (pozor, není v českém jazyce).
* mimořádná speciální sleva 50% na hodiny placeného fitness, jógy nebo hodiny s trenérem
* možnost změny účastníka až 15 dnů před odjezdem (za poplatek)
* možnost změny plavby až do 35 dne před plavbou (za poplatek). Nová plavba musí začínat později než původní a musí být ve stejné oblasti jako původní. Není možno u plaveb s dopravou a delegátem.

Balíček Fantastica dále zahrnuje:

* dobře vybavenou kajutu
* širokou škálu vynikajících specialit na palubě lodi
* bufet otevřený 16 hodin denně
* zábavu ve stylu Broadway a bohatý program každodenních aktivit
* přístup k bazénu, špičková panoramatická posilovna a venkovní sportovní zařízení
* servírovanou večeři
* zdarma snídani do kajuty na vyžádání (kontinentální)
* priorita při výběru večerního sezení u večeře (podle dostupnosti)
* sleva na jogu nebo osobního trenéra (podle dostupnosti)
* speciální akce pro děti (dětský klub)
* 24hodinová pokojová služba

*u kajut s oknem a balkonových kajut může být výhled částečně omezen záchrannými čluny, nebo uspořádáním konstrukce lodi

Další výhody za příplatek:

• možnost výběru konkrétní kajuty nebo umístění na lodi (pokud je kajuta dostupná), příplatek dle aktuálního ceníku plavební společnosti

Doporučujeme:

* rodinám a zákazníkům, kteří chtějí poznávat, ale zároveň preferují příjemné ubytování
* lidem, kteří vidí plavbu především jako příležitost k objevování 
* v kategorii FANTASTICA mohou zákazníci denně navštěvovat nové destinace a přístavy a stát se tak zdatnými mořeplavci.
Při plavbě mezi přístavy si tak mohou užívat pohodlí a služby elegantní výletní lodi. V případě změny plánů se těmto zákazníkům bude snažit plavební společnost vyjít maximálně vstříc.


Balkonové kajuty a apartmá na nejlepších místech s nadstandardními výhodami. Balíček Aurea udělá z plavby opravdu nezapomenutelný zážitek, nejen díky možnosti výběru z nejprostornějších balkonových kajut a apartmánů a nejlepších míst na nejvyšších palubách, ale i díky dalším exkluzivním výhodám. Kromě výhod balíčku Fantastica budete mít také možnost přednostního nalodění a vylodění, přivítání proseccem a čokoládou, jejich kajuta bude vybavena vlastními župany, pantoflemi a koupelnovými potřebami. Během dovolené budete mít možnost kdykoliv povečeřet ve vyhrazené restauraci nebo relaxovat na soukromé sluneční terase. Kromě toho můžete zavítat do Termální zóny a odpočívat díky speciálnímu předplacenému balíčku SPA, který vám bude k dispozici se slevou. 

Balíček služeb Aurea je určen pro typy kajut balkonových a suity. Tento balíček zahrnuje služby balíčku Fantastica + tyto služby:

* plavbu ve vámi vybrané kajutě základní kategorie, zpravidla na vyšších palubách a kajuty umístěné uprostřed lodi.
* přednostní nalodění
* individuální čas večeře ve vyhrazené části hlavní restaurace
* uvítací koktejl
* sada Wellness kosmetiky na kajutě + župan + pantofle
* přístup na vyhrazenou otevřenou palubu na opalování.

Upozornění:

Dovolujeme si Vás upozornit, že pokud plavební společnost označuje název lodi počtem *, tak zpravidla na všech lodích je základní standart *** služeb. Pokud název lodi označuje více hvězdiček, pak tyto služby jsou garantovány pouze v sektoru MSC YACHT CLUB.

Balíček Aurea dále zahrnuje:

* velmi dobře vybavenou kajutu
* širokou škálu vynikajících specialit na palubě lodi
* bufet otevřený 16 hodin denně
* zábavu ve stylu Broadway a bohatý program každodenních aktivit
* přístup k bazénu, špičková panoramatická posilovna a venkovní sportovní zařízení
* servírovanou večeři
* zdarma snídani do kajuty na vyžádání
* priorita při výběru večerního sezení u večeře (podle dostupnosti)
* sleva na Jogu nebo osobního trenéra (podle dostupnosti)
* speciální akce pro děti v dětském klubu
* 24hodinová pokojová služba
* solárium
* župan, pantofle
* bezplatný přístup na sluneční palubu
* prioritní stravování a zavazadla (v den nalodění)
* stravování ve vyhrazeném stravovacím prostoru

Doporučujeme:

* rodinám a zákazníkům, kteří chtějí poznávat, ale zároveň preferují velmi příjemné ubytování v souladu se současnými trendy pohody
* lidem, kteří vidí plavbu především jako příležitost k objevování, vyhledávající relax, pohodu a klid
* v kategorii AUREA mohou zákazníci denně navštěvovat nové destinace a přístavy a stát se tak zdatnými mořeplavci.

Při plavbě mezi přístavy si tak mohou užívat pohodlí a služby elegantní výletní lodi. V případě změny plánů se těmto zákazníkům bude snažit plavební společnost vyjít maximálně vstříc. Balíček nabízí plavbu v prémiovém ubytování, s privilegovaným přístupem do lodních lázní na palubě lodi.


Ty nejlepší a nejexkluzivnější služby na moři. MSC Yacht Club je novou dimenzí odpočinku a luxusu. Kromě těch nejlepších míst na lodi nabízí svým hostům také další přidané služby:

* přístup do exkluzivních prostor MSC Yacht Club (Top Sail Lounge na přídi lodi, sluneční terasa, soukromé bazény) * přednostní nalodění a vylodění z lodi * celodenní služby osobního komorníka * balíček nápojů Premium Extra (zahrnuje všechny nápoje do 13 € ve všech prostorách lodi) * internetový balíček Premium * služba balení/vybalení zavazadel * noviny doručované přímo do kajuty (na vyžádání) * uvítací balíček (prosecco a čokoláda)

MSC Yacht Club dále nabízí speciální designová apartmá umístěná v prestižní části na přídi lodi. Na většině lodí občerstvení během dne v exklusivním Top Sail Lounge s ohromujícím výhledem na moře nebo v luxusní soukromé restauraci nabízející mimořádný gurmánský zážitek. Hosté MSC Yacht Club mohou taktéž navštěvovat diskrétní, klidnou opalovací palubu s vlastním bazénem, vířivkami, barem a také grilovaným jídlem a občerstvením na horních palubách lodi.

Další výhody MSC Yacht Club:

* Hosté MSC Yach Club si mohou užít exkluzivní přístup k panoramatickému diskrétnímu salonku, kde jsou nápoje a gurmánské chuťovky podávané formou švédského stolu servírovány po celý den. 
* Nádherná Swarowského schodiště.
* Top Sail Restaurace s gurmánskými pochoutkami a panoramatickým výhledem na příď lodi.
* Yacht Club bazén, opalovací palubu a bar
* Soukromou bazénová část, která obsahuje vše, po čem hosté mohou toužit při relaxování na slunci: prostorné solárium, stinné cabanas, vířivky, plně zásobený bar a občerstvení v bufetu s vlastním grillem

V případě zájmu Vám zpracujeme speciální nabídku. Další informace o MSC Yacht Club si můžete přečíst na zvláštní stránce nebo soubor pdf zde.

Právní upozornění:

Všechny údaje na webu www.rivieratour.cz jsou informačního charakteru a mají klientům přiblížit vybavení lodí, servis na lodích a služby. Vybavení, služby a servis na lodích se může lišit a během času plavební společnost upravuje a mění služby, ceníky, obsah služeb a pod. Služby na lodích, jejich rozsah a cenu určuje vždy plavební společnost. Proto pro uzavření cestovní smlouvy jsou vždy platné údaje a nabídka uvedená v cestovní smlouvě.   

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme