Do slavnostního spuštění nejnovější lodi MSC Euribia zbývá už jen jeden den, proto nezbývá nic jiného než prozradit jméno její kmotry – a jak už je u MSC Cruises zvykem, nebude to nikdo jiný než oblíbená italská herečka Sophia Loren (88). Ještě předtím, než zítra večer přestřihne pásku a zahájí provoz už 22. lodi této plavební společnosti, si můžeme připomenout její příběh, který nemanželskou dceru italského markýze přivedl až k pozici ženy, kterou časopis Forbes nedávno označil za „nezkušenější kmotru výletních lodí současnosti“. 

Sophia Loren se narodila 20. září 1934 v Římě. Je nemanželskou dcerou učitelky hry klavíru a příležitostné herečky Romildy Villani a stavebního inženýra Riccarda Scicolone, potomka slavného italského rodu. Ten ji sice uznal za vlastní, s její matkou se ovšem oženit odmítl. I tak se ale Sophia podle své knihy může nazývat markýzou z Licata Scicolone Murillo (mimochodem, její sestra Maria se provdala za Romana Mussoliniho, čtvrtého syna bývalého italského diktátora Benita Mussoliniho).

Svou hereckou kariéru Sophia Loren zahájila v 16 letech rolí otrokyně ve velkofilmu Quo Vadis (1951). Poté se stala hrdinkou tehdy oblíbených fotorománů (fotografií s doplněnými komiksovými bublinami), které ji přinesly nevídaný úspěch. Tehdy si jí všiml o 20 let starší filmový producent Carlo Ponti. Ten jí pomohl získávat menší filmové role. Hollywoodskou slávu jí přinesl film Pýcha a vášeň s Cary Grantem a Frankem Sinatrou, po kterém začala dostávat nabídky skutečně velkých rolí. V roce 1962 získala Oscara za roli ve filmu Horalka. Se svým pozdějším manželem Pontim má dvě děti, Carla a Edoarda. Po smrti manžela žije sama v Kalifornii. V roce 2016 získala čestné občanství Neapole.

Podle časopisu Forbes je slavná italská herečka jednou z „nejzkušenějších“ kmoter výletních lodí současnosti. Od roku 2003, kdy se v italské Neapoli stala kmotrou lodi MSC Lirica, pokřtila dalších 17 lodí společnosti MSC Cruises a ta další, devatenáctá, přibude do její sbírky za pár dnů (kmotrou zatím poslední lodi MSC World Europa se v listopadu 2022 stala Sheikha Hind bint Hamad Al Thani, členka katarská královské rodiny). Nám nezbývá nic než jen držet palce, aby se vše povedlo.

Veškeré dění přímo na nové lodi MSC Euribia pro vás sledujeme v online reportáži na našem Facebooku. A pozor, už zítra od 19:00 začíná mimořádná „křestní“ akce na plavby s touto lodí příští rok, která bude rozhodně bude stát za to. Akce platí do páteční 12:00 nebo do vyprodání volných kapacit.

DOMINIK ČÍŽ

Zdroj: MSC Cruises, Forbes, Wikipedia

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme