Ve čtvrtek 24. února 2022 dosáhla společnost MSC Cruises dalšího milníku v oblasti výletních plaveb. Za přítomnosti zástupců plavební společnosti a konstruktérů totiž v severoitalském Monfalcone proběhla tzv. mincovní slavnost lodě EXPLORA I, prvního plavidla nové třídy, která pro svou výjimečnost získala i vlastní samostatnou značku. 

Kořeny prastarého námořního ceremoniálu sahají do římských dob. Probíhá ve chvíli, kdy je do suchého doku spuštěn první blok konstrukce lodi. Předtím jsou do něj dvěma zaměstnanci loděnice a majitele lodi vloženy mince, které jí mají zajistit požehnání a štěstí během služby. Kmotrami lodě EXPLORA I se staly Alessandra Fontana, marketingová ředitelka Explora Journeys a Ester Fugazzi, vedoucí všeobecných služeb loděnice Fincantieri. 

Akce se zúčastnili také klíčoví manažeři MSC Cruises, včetně výkonného předsedy Pierfrancesca Vaga a Michaela Ungerera, generálního ředitele Explora Journeys. Ungerer během ceremoniálu řekl: „Dnešek znamená další významný milník na naší cestě k rozvoji opravdu určující a velmi lákavé značky luxusního životního stylu. Po naší počáteční investici ve výši dvou miliard eur představuje další pozitivní krok vpřed a ukazuje, že jsme na dobré cestě k tomu nabídnout zážitek z oceánu jako nikdo jiný“.

Divize Explora Journeys se podle MSC Cruises zrodila z dlouhodobé vize Pierfrancesca Vaga, jeho manželky Alexy a rodiny Aponte-Vago, vlastníků skupiny MSC Group. Jejich cílem je spojit více než 300letou rodinou námořní tradici s luxusním stylem dovolené, které cestovatelům umožní uniknout na menší lodě, kde budou moci odpočívat stranou od každodenního shonu. Všech 461 kabin jim totiž nabídne služby srovnatelné s kajutami Yacht Club na lodích MSC Cruises s řadou výhod, včetně neomezeného vysokorychlostního internetu.  

V posledních dnech také vyšly najevo informace, kam první loď luxusní třídy Explora po svém spuštění v květnu 2023 vypluje. Podle serveru LATTE povede její první cesta z Barcelony do Athén, následně navštíví 132 přístavů ve 40 zemích světa, včetně přístavů Kastellorizo v Řecku a Saint Pierre v Martiniku, kam dosud žádná výletní loď nevplula. 

Konstrukce prvního plavidla Explora Journeys začala v červnu 2021 a potrvá do května 2023. Následovat budou lodě EXPLORA II., jejíž stavba začala minulý rok v říjnu v loděnicích Castellmare di Stabia v Neapoli a která vypluje na podzim 2024. Další dvě plavidla postaví loděnice Sestri Ponente v severoitalském Janově, dodány budou v letech 2025 a 2026.

DOMINIK ČÍŽ

Zdroje: Explora Journeys, Latte Luxury News, Cruise and Ferry; foto: Explora Journeys

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme