Společnost MSC Cruises minulou středu v Monfalcone oficiálně převzala MSC Seascape, největší výletní loď postavenou v Itálii. Předání proběhlo za přítomnosti nejvyššího vedení plavební společnosti a významných politiků a hodnostářů, včetně místopředsedy italské vlády Mattea Salviniho.

Generální ředitel MSC Cruises Gianni Onorato řekl: „MSC Seascape je druhou lodí, která byla letos uvedena do provozu, čímž se naše moderní flotila rozrostla na 21 lodí. Jsme hrdí na to, že ji můžeme přivítat v naší flotile, protože je to druhá loď třídy Seaside EVO a doplňuje inovativní třídu Seaside. MSC Seascape si klade za cíl spojit hosty s mořem, nabízí spoustu venkovních prostor, které hostům umožní vychutnat si krásnou scenérii Karibiku, kde stráví svou zahajovací sezónu. Výrazný design lodi s téměř 13 000 m venkovních prostor a rozsáhlou postranní promenádou vybízí hosty, aby si užili útěk do Karibiku a odpojili se od světa.“ 

 Jak už bylo řečeno v úvodu, tradičního námořního ceremoniálů v severoitalské loděnici se zúčastnilo velké množství významných italských osobností. Nechyběl už zmíněný místopředseda italské vlády a ministr infrastruktury Matteo Salvini, prezident regionu Friuli-Venezia-Giulia Massimiliano Fedriga, starostka Monfalcone Anna Maria Cisintová, generální velitel italských přístavních úřadů admirál Nicola Carlone, zakladatel skupiny MSC Gianluigi Aponte, její předseda Pierfrancesco Vago a jeho dcera Zoe Africa Vagová, která se stala kmotrou lodi.

Po hvězdně obsazeném slavnostním spuštění, které podle MSC Cruises 7. prosince 2022 přinese osobitý evropský styl a půvab do amerického New Yorku, vypluje MSC Seascape na zahajovací sezónu do Miami. Svým hostům nabídne skutečné spojení s mořem, a to prostřednictvím krásného designu a působivých venkovních prostor, které lze využít k relaxaci, stolování a zábavě. Jedním z nejzajímavějších prvků bude ROBOTRON, robotické rameno, které nabízí dechberoucí vzrušení horské dráhy ve výšce 60 metrů nad mořem v kombinaci s hudbou podle vlastního výběru.

Loď se vyznačuje významnými ekologickými prvky. Mezi ně patří systémy selektivní katalytické redukce na všech čtyřech motorech Wartsila 14V 46F, které snižují emise oxidů dusíku o 90 % přeměnou plynu na kapalinu. Nová konstrukce má také vodní a hybridní systémy čištění výfukových plynů, které by podle MSC Cruises měly z lodních emisí odstranit 98 % síry.

MSC Seascape má na délku 339 metrů, na šířku 41 metrů a na výšku 76 metrů. Loď o výtlaku 170 400 tun pojme 5 632 cestujících a 1 648 členů posádky. Náklady na výstavbu lodi se odhadují na přibližně 1 miliardu eur (při dnešním kurzu zhruba 24,4 mld. Kč).

DOMINIK ČÍŽ

Zdroje: MSC Cruises, Crew Center

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme