Dnešní noc se v americké megapoli New York nesl ve znamení tmavě modré barvy MSC Cruises. Italská plavební společnost v tomto městě spustila provoz své nejnovější lodi MSC Seascape, jedné z nejvyšších lodí na moři. Po křtu lodi MSC World Europa, který proběhl v listopadu v katarském hlavním městě Dauhá, se jedná už o druhou loď, která se v roce 2022 připojuje do její flotily. Událost zároveň zdůraznila rostoucí závazky společnosti vůči severoamerickému trhu, který se v posledních letech stává centrem zájmu MSC Cruises.

Foto: MSC Cruises

Nejnovější plavidlo třetí největší a nejrychleji rostoucí plavební společnosti na světě bylo pokřtěno v Manhattan Cruise Terminal. Akce se zúčastnilo více než 3 000 hostů včetně VIP osobností, klíčových partnerů v oblasti cestovního ruchu a globálních médií. Jedním z vrcholů tradičního námořního ceremoniálu bylo ohromující vystoupení italského zpěváka a skladatele Mattea Bocelliho, synovce slavného tenora Andrea Bocelliho. 

Italská herečka Sophia Lorenová (88), která je od roku 2002 kmotrou všech lodí flotily MSC, se podle serveru Travel Weekly na slavnostním ceremoniálu objevila na dálku v nahraném videu. V něm řekla, že se události nemohla zúčastnit kvůli pandemii. Zároveň ale dodala, že moře mělo vždy zvláštní místo v jejím srdci a že je "docela majetnická" vůči svým "kmotřenkám". O přestřihnutí pásky a zahájení služby lodi proto požádala Alexu Aponte-Vagovou, finanční ředitelku MSC Group. "Moc si na to nezvykej," řekla Lorenová Aponteové. "Jakmile pandemie skončí, těším se, že tu budu osobně křtít mnoho dalších lodí."

Foto: MSC Cruises

"Jedním z vrcholů uplynulých 20 let bylo křtění flotily MSC Cruises, a to nejen proto, že se pro mě Aponteovi stali rodinou, ale také kvůli tomu, že MSC vždy zaujímalo zvláštní místo v mém srdci. Dovolte mi, abych požehnala lodi MSC Seascape, její skvělé posádce a všem jejím cestujícím," řekla ve videu Lorenová.

Po slavnostním ceremoniálu si hosté vychutnali gurmánskou slavnostní večeři a vystoupení držitele mezinárodní ceny Grammy, zpěváka a skladatele Ne-Yo.

Foto: MSC Cruises

Jak už bylo řečeno v úvodu, místo křtu nové lodě nebylo vybráno náhodně. New York symbolizuje nový cíl společnosti, a to konkrétně zvýšení podílu na severoamerickém výletním trhu. Nové celoroční domovské přístaviště v newyorské čtvrti Brooklyn umožní společnosti přístup ke 32 milionům potenciálních zákazníků v okolních amerických státech. "Proč létat na plavbu, když můžete skočit na metro?," shrnuje základní myšlenku prezident společnosti MSC Cruises USA Ruben Rodriguez.

MSC Seascape je 21. lodí flotily MSC Cruises a spolu s MSC World Europa druhou lodí spuštěnou v tomto roce. Brzy ji bude následovat loď MSC Euribia, druhá loď flotily MSC Cruises s pohonem na LNG (zkapalněný zemní plyn). Ta by měla být uvedena do provozu v červnu 2023.

Zdroj: Travel Weekly, MSC Cruises, MSC Cruises Fan Club - Unofficial

DOMINIK ČÍŽ

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme