DRUHÁ LOĎ BĚHEM TÝDNE. MSC CRUISES V DUBAJI OFICIÁLNĚ ZAHÁJILO SLUŽBU MSC VIRTUOSA


Riviera Tour 1.12.2021 Dominik ČÍŽ

Dvě lodě spuštěné během jednoho týdne. MSC Cruises pokračuje ve své tradiční listopadové krasojízdě oficiálním zahájením služby MSC Virtuosa, druhého plavidla třídy Meraviglia Plus. Jedné z největších akcí tohoto druhu v oblasti Blízkého východu se zúčastnili vedoucí představitelé Spojených arabských emirátů, včetně člena vládnoucí rodiny šejka Mansoora bin Mohammed bin Rashid Al Maktouma.


 
Jak už bývá u lodí této společnosti zvykem, kmotrou MSC Virtuosa se už posedmnácté stala hollywoodská hvězda italského původu Sophia Loren. Herečka spolu s kapitánem lodi Francescem Venierem slavnostně přestřihla pásku spojenou s lahví šampaňského. Ta se úspěšně rozbila o bok lodi, což zahájilo mohutné oslavy spojené s vystoupením zpěvák Rag´n´bone Mana a velkolepým ohňostrojem.
 
MSC Virtuosa je podle plavební společnosti jednou z nejekologičtějších lodí na světě. Její název pochází z italského slova „virtuoso“, kterým MSC Cruises vzdává čest mistrnosti konstruktérů lodi. Je totiž nejpokročilejší a nejmodernější lodí operující v oblasti Perského zálivu.
Důvodem pro volbu dubajského přístavu jako dějiště ceremonie jsou podle plavební společnosti závazky, které k okolnímu regionu má. Aktuálně je totiž největší plavební společností, která v něm operuje. Vládci emirátů se naopak snaží o posílení pozice Dubaje jako turistického centra.
„Dubaj nadále směřuje k tomu, aby se stala jednou z předních světových turistických destinací a hlavním městem výletních plaveb na Blízkém východě. Neustále tím realizujeme cíl inspirovaný naším vizionářským vedením, aby se Dubaj stala nejoblíbenější, nejnavštěvovanější a nejvíce znovu navštěvovanou destinací,“ uvedl Jeho Excelence Helal Saeed Almarri, šéf dubajského ministerstva hospodářství a cestovního ruchu.


MSC Virtuosa je 331 metrů dlouhá, 43 metrů široká a vysoká je téměř 65 metrů. Objednávku na její stavbu přijala loděnice ve francouzském Saint-Nazaire v roce 2016, před oficiálním uvedením do služby plula na plavbách kolem Velké Británie. Pojme až 6 334 pasažérů, kterým nabízí 10 restaurací, 21 barů, loungeů, 5 bazénů a velký aquapark. Ve futuristickém baru MSC Starship Club se navíc hosté mohou nechat obsloužit jednou z největších atrakcí této lodi, prvním humanoidním robotickým barmanem na moři jménem Rob.


 
Po nedělní oslavě loď vyplula na první plavbu Perským zálivem, kde bude operovat až do dubna 2022. Klienti na ní mohou navštívit Dubaj, hlavní město Emirátů Abu Dhabi, soukromý ostrov MSC Sir Bani Yas Island nebo hlavní město Kataru Dauhá. Plavbu na MSC Virtuosa můžete objednávat u CK Riviera Tour.


Krátký sestřih nedělní slavnosti si můžete prohlédnout zde: https://youtu.be/pz9Lti6e3zc


Zdroje: MSC Cruises, Business – Gulf News, Latte Luxury News, Marine Insight, Cruise Adviser

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme