Květnová plavba na Island se ponese v duchu absolutní novinky, kterou pro své klienty Riviera Tour letos připravila v reakci na geologickou situaci na ostrově. Během pár dnů spustíme prodej zcela nového výletu po trase světoznámého Zlatého okruhu, ke kterému nově přidáme návštěvu hned dvou slavných vodopádů a černé pláže na jihu ostrova. Tedy výlet, který během jednoho dne žádná jiná cestovní kancelář nenabízí. Je tak opravdu na co se těšit.

 

Nový výlet jsme v Riviera Tour vytvořili v reakci na aktuální geologickou situaci na ostrově, která znemožňuje návštěvu Modré laguny, která tvořila oblíbenou destinaci naší dvoudenní návštěvy v hlavním městě Reykjavíku. Proto jsme se rozhodli spojit našim klientům dobře známý výlet po Zlatém okruhu, s návštěvou těch nejkrásnějších míst jižní části ostrova, spojený s návštěvou místní restaurace během oběda. Vznikl tak 12 hodinový megavýlet, na kterém během jednoho dne navštívíme ty skutečně největší pamětihodnosti oblasti jihozápadního Islandu.

Náš výlet začne v přístavu Reykjavík, hlavního města Islandu, odkud nejprve vyrazíme na cestu po největších zajímavostech tzv. Zlatého okruhu, kde díky rozmanitému prostředí poznáme všechny podoby islandské krajiny. Nejprve navštívíme Národní park Þingvellir (Thingvellir), oblast s úzkými čedičovými kaňony a množstvím řek, potůčků a malých vodopádů, kde z výšky i zevnitř nahlédneme do předělu mezi Eurasijskou a Severoamerickou deskou (podle časových možností procházka ve zlomu). Následuje příjezd do geotermální oblasti Haukadalur s největším gejzírem světa Geysir, který dal tomuto jevu název. Projížďku Zlatým okruhem ukončíme u vodopádu Gullfoss, jedné z nejmohutnějších vodních kaskád Islandu se 2 úrovněmi a 32 metry výšky. Díky sedimentům má jeho voda na slunci zlatavou barvu, což mu dalo také název.

 

Po obědě (v ceně výletu) vyrazíme do oblasti jižního Islandu, kde naleznete stejně slavné, ale kvůli vzdálenosti od hlavního města méně navštěvované přírodní scenérie. První je slavný vodopád Seljalandsfoss, který lze obejít po skalním převisu za vodopádem a pohlédnout na dechberoucí výhled do kraji zpoza vodního závoje. Následuje blízký vodopád Skógafoss, jedna z hlavních ikon Islandu, s vyhlídkou na vrcholu. Náš výlet pak zakončíme procházkou po slavné černé pláži Raynisfjara se sopečným pískem, impozantními kulisami útesů, jeskyní, skal a svěže zelených luk. Pláž se nachází pod slavnými ledovcovými sopkami Katla a Eyjafjallajökull, která v roce 2010 na dva dny zavřela vzdušný prostor téměř v celé Evropě. Poté se s výhledy na nádhernou islandskou krajinu vrátíme autobusem zpět do přístavu v Reykjavíku.

 

Pokud Vás tento výlet zaujal, příliš neváhejte. Na květnové plavbě na Island přes Skotsko totiž zbývá už jen posledních 6 míst. Více zde:

24 214 PLAVBA NA ISLAND PŘES SKOTSKO - zbývá posledních 6 míst

Termín: 25. 5. - 7. 6. 2024

Trasa: HAMBURK - INVERGORDON (LOCH NESS) - REYKJAVÍK - ISAFJORDUR - AKUREYRI - KIRKWALL (ORKNEJE)

Novinka: od Zlatého okruhu přes vodopády k černým plážím Islandu


Upozornění: doba výletu je cca 12 hodin a povede často méně schůdným terénem, zvažte proto své fyzické a zdravotní možnosti. Výlet probíhá v oblasti s intenzivní geologickou aktivitou, upozorňujeme proto na nutnost dbát pokynů průvodce a delegáta.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme