"Nic tak neoblaží mysl člověka jako daleká cesta bez důležitého úkolu" Egypťan Sinuhet

Vážení přátelé plaveb,

    v roce 1675 rodina Aponte přivítala první cestující na palubě svých lodí. Od té doby se rozrůstala nejen flotila lodí, ale především jejich zkušenosti. Dnes může být jejich plavební společnost MSC Cruises hrdá na to, že je největší soukromou plavební společností na světě. Naším největším přáním je, aby naši hosté na plavbách s touto společností měli po všech stránkách požitek z pobytu na palubě, aby se cítili příjemně, pohodlně, aby zažili okamžiky, které dávají životu výjimečnost a vychutnali si každý z nich. Chceme Vám nabídnout cesty na zajímavá místa a destinace, abyste společně s námi měli možnost poznávat krásy tohoto světa. Pokud hledáte plavbu za nejlevnější cenu, u nás ji možná nenajdete. K plavbám u nás dáváme přidanou hodnotu ve formě služeb, péče o klienta, delegátů, výletů, benefitů a množstvím dalších nadstandartních služeb, které naši klienti ocení až během plavby, což se pochopitelně projeví i v ceně zájezdu. 

   Právě díky tomu jsme za téměř 20 let vybudovali cestovní kancelář, která je lídrem na trhu plaveb na moři. Riviera Tour byla v roce 2019 oceněna jako nejlepší skupinový prodejce MSC Cruises pro EMM MARKET, o tři roky dříve se stala nejlepším skupinovým prodejcem plaveb MSC Cruises pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko. Od roku 2014 je držitelem certifikátů solventnosti a v roce 2017 jsme získali dokonce certifikát třídy „AA“, což nás řadí mezi úzkou skupinu firem s vysokou důvěryhodností. O našich službách hovoří i recenze našich klientů. Přestože jsme dnes lídři na trhu výletních plaveb v České republice, přistupujeme ke všem klientům s absolutní úctou a pokorou, protože za to, čeho jsme dosáhli, patří náš obrovský díky právě našim věrným klientům.

S obrovskou úctou, Hanka a Pavel ČÍŽOVI   

HISTORIE CK RIVIERA TOUR  

Počátky CK Riviera Tour sahají až do roku 1992. Pavel Číž se svou ženou Hanou tehdy začal své soukromé podnikání, v rámci kterého později začali s malou cestovní agenturou, která postupně získávala zkušenosti nejen s prodejem zájezdů jiných cestovních kanceláří, ale především s přímým kontaktem s klienty. Každá cestovní kancelář má svá pravidla a podmínky, tyto roky tak pro nás byly obrovským ponaučením, co se dá dělat dobře a naopak, co klientům schází a co by přivítali jako dobrou službu. Tyto bohaté zkušenosti jsme pak využili při vzniku a reorganizaci CK Riviera Tour. Samotný nápad s prodejem plaveb na moři, které v té době představovali pro naše klienty až téměř exotickou dovolenou, vzešel z rodinného prostředí. Služby, zážitky a gastronomie na plavbách bylo to, co na českém trhu doposud chybělo. Naše první správné rozhodnutí bylo, že nechceme plavby jen prodávat, ale že k nim chceme přidat hodnotu služeb. Druhým velmi závažným rozhodnutím bylo, že jsme začali tyto služby zabezpečovat pouze ve spolupráci s jednou plavební společností. Náš výběr tehdy padl na plavební společnost MSC Cruises a dnes již víme, že to bylo opravdu správné rozhodnutí.

Naše historie v datech:

2005: založení cestovní agentury, která se během krátkého období stává prodejcem exotických zájezdů pro firmy a podnikatele České republice. 

2008: začátek prodeje plaveb na moři a transformace na cestovní kancelář.

2009: společnost prostřednictvím jednatele zakládá firmu DŮM U SLUNCE s.r.o. věnující se realitní a reklamní činnosti. Společnost nakupuje nebytové prostory za účelem dalšího pronájmu.

2010: testování projektu plaveb s dopravou a delegátem na plavbách MSC Cruises.

2011: osvědčení projektu, Riviera Tour proto jako první cestovní kancelář rozjíždí prodej produkce "plavby s dopravou a delegátem". V témže roce vydává první katalog plaveb a vytváří webovou prezentaci.

2012-2014: Společnost aktivně propaguje plavby MSC Cruises, postupně získává obchodní zastoupení na trhu a vytváří nová prodejní místa. Během tohoto období Riviera Tour uzavírá spolupráci se zhruba 890 provizními prodejními partnery v  České republice na Slovensku.

2014: Riviera Tour získává po auditu certifikát hodnocení důvěryhodnosti třídy „A“.

2015: založení vlastního odvětví autobusové dopravy za účelem zkvalitnění služeb pro klienty a pohodlné přepravu klientů do přístavu. Tato služba je vysoce exklusivní a do dnešní doby je Riviera Tour jedinou společností v České republice a na Slovenku, která zabezpečuje dopravu do přístavu vlastní autobusovou přepravou. Zároveň rozšiřuje své obchodní zastoupení - po celé ČR a na Slovensku se její prodejní tým nyní skládá z 1 127 prodejních míst.

2016: Riviera Tour získává ocenění pro nejlepšího skupinového prodejce MSC Cruises pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko a získává registraci v Registru solventních firem 2016. Vytváří také novou webovou prezentaci a velmi výrazně expanduje na trhu plaveb. Na svých webových stránkách se snaží velmi podrobně a kvalitně prezentovat plavby a služby plavební společnosti MSC Cruises. Nově připravuje kampaň pro rozšíření povědomí o plavbách na mediálním trhu. Prostřednictvím jednatele zakládá firmu NA FORMANCE s.r.o. věnující se gastronomickým službám, kupuje nové nemovitosti za účelem výstavby restaurace a vzniku nového sídla firmy.


2017: Riviera Tour získává po auditu certifikát hodnocení vysoké důvěryhodnosti třídy „AA“, který ji řadí do vysoce exkluzivní skupiny společností, které splňují nejpřísnější kritéria ekonomického hodnocení. Zároveň získává registraci v Registru solventních firem 2017. Zavádí nový rezervační a účetní systém, vydává katalogy, velmi aktivně prezentuje služby v mediích, píše články, vytváří reklamní kampaně včetně aktivit na Facebooku a Instagramu. Společnost dosahuje meziročního nárůstu tržeb přes 38%.

2018: Riviera Tour stabilizuje své postavení na trhu, zaměřuje se především na kvalitu služeb dodávaných klientům. Upravuje taktéž obchodní strategii prodeje do budoucnosti, která má být nově zaměřená především na velmi kvalitní prodejní sít a kvalitu dodávaných služeb. V tomto roce je plánován nárůst tržeb pouze o cca  8-10% a to z důvodu stabilizace firmy, přípravy na další investice a plánované obchodní strategie na rok 2019. Společnost nakupuje nové kvalitní autobusy a zkvalitňuje svůj vozový park, přechází na nový rezervační a účetní systém se zálohou dat a transformuje prodejní sít v reakci na nové pravidla GDPR a nového zákona o cestovním ruchu. I přes původní plán navýšení tržeb o cca 10 % se podařilo tržby navýšit o 29%, za což Riviera Tour získala i ocenění společnosti MSC Cruises. 

2019: Riviera Tour se rozhodla expandovat na trh s plavbami s vlastní dopravou, kde doposud byly velmi velké rezervy. Připravuje aktivaci on-line rezervací plaveb a jejich vyhledávání v českém jazyce. Tuto službu poskytuje jako první na trhu plaveb MSC v České republice. Předpokládaný nárůst tržeb až 21%. Společnost přesahuje roční obrat tržeb přes 100 milionů korun a stává se lídrem na trhu plaveb v České republice a i na Slovensku a největším prodejcem skupinových plaveb ve střední Evropě. Zároveň získává prestižní certifikační hodnocení společnosti Bisnode Top Rating, podle kteréhože obstála v hodnocení rizikového faktoru na nejvyšší možné hodnotě 1 po dobu posledních 12 měsíců.

2020: po skvělém začátku sezóny přichází rána ve formě pandemie Covid-19, který zastavuje cestovní ruch a cestovní kancelář postupně ruší již uzavřené smlouvy a kontrakty v hodnotě přes 80 milionů korun. Za pomoci sesterských firem skupiny RIVIERA GROUP se Riviera Tour s obrovským vypětím všech sil daří situaci ustát.

2021: Riviera Tour ve spolupráci s MSC Cruises vytváří speciální protokol pro plavby v době pandemie a jako první cestovní kancelář v Evropě rozjíždí možnost cestování a trávení dovolené i za přísných pandemických opatření. Za tuto aktivitu získává speciální ocenění MSC Cruises.

2022: Společnost se vrací na otevřený trh plaveb a od počátku se drží na předních pozicích nejúspěšnějších prodejců plaveb MSC Cruises. Společnost se daří po Covidu stabilizovat a listopadu 2022 hlásí rekord v počtu uzavřených cestovních smluv, který je nejvyšší v její historii.

Současnost: Novinky, články, ocenění, historie RIVIERA TOUR

PROČ VYRAZIT NA PLAVBU PRÁVĚ S RIVIERA TOUR?

* jsme jedinou cestovní kanceláří v ČR, která se specializuje na služby a servis výhradně jedné plavební společnosti. Tato velmi úzká specializace poskytuje našim klientům perfektní servis služeb plavební společnosti MSC Cruises.

* přímo u nás vyřídíte vše potřebné, od palubních lístků, přes pečlivě zpracované pokyny k odjezdu, podrobně zpracovaných destinací, až po jídelní lístek v českém jazyce nebo vyřešení reklamace poškozeného zavazadla. Všechny lodě osobně známe, můžeme vám tak poradit s výběrem kategorie lodi, kajuty, možnosti stravování, využití různých slev, paketů a podobně.

* jsme autorizovaným a největším prodejcem plaveb MSC Cruises s dopravou a delegátem pro Českou republiku a Slovensko. Naše ceny plaveb s vlastní dopravou jsou přímé ceny plavební společnosti MSC Cruises, bez jakékoliv obchodní přirážky. Náš profit je vyplácen přímo plavební společností MSC Cruises.

* dopravu do přístavu a zpět z celé ČR zajištujeme vlastními autobusy. Řidiči našich autobusů jsou našimi zaměstnanci.

* jsme rodinná cestovní kancelář. Náš zájem o každého klienta je opravdu upřímný. Snažíme se pro každého klienta vytvořit ty nejlepší podmínky v rámci možností pro jeho dovolenou. Delegáti na plavbách jsou kmenoví zaměstnanci Riviera Tour, a to včetně majitele CK. Na pozice delegátů nenajímáme brigádníky nebo studenty.

* jsme cestovní kancelář, která má vlastní internetové stránky propojené přímo s databází plavební společnosti MSC Cruises. Na našich stránkách tak naleznete nejen přímé ceny plavební společnosti převedené na české koruny, ale můžete si ověřit i aktuální ceny a dostupné volné kapacity plavební společnosti. Během on-line objednávky si můžete přidat slevové balíčky a pakety, parkování v přístavu, nebo třeba zdravotní pojištění. Rezervace on-line systémem je rychlá, pohodlná a jednoduchá. Během dvou minut při ní můžete nakoupit plavbu s přímou rezervací objednávky u plavební společnosti MSC Cruises.

RIVIERA TOUR

PROJEKT "ÚPLNĚ JINÁ DOVOLENÁ..."

Před lety jsme si řekli, že už více nechceme plánovat dovolenou u moře, jež by byla spojena se stále stejnými aktivitami na jednom místě, ale nabídneme vám neotřelé plavby lodí po více destinacích tak, abyste si užili to nejlepší z mnoha exotických koutů světa. Už tak neplatí, že vy následujete svůj hotel, ale hotel následuje vás. A to ne ledajaký hotel, ale rovnou luxusní plovoucí hotel společnosti MSC Cruises, kde se sen stává skutečností. Vybrat si můžete hned z několika luxusních plavidel, mezi něž patří například MSC World Europa, MSC Seashore, MSC Meraviglia, MSC Fantasia, MSC Magnifica a další.     

Dokážete si představit romantičtější pohled, než na západ slunce ve Středomoří u skleničky výběrového vína na lodi opouštějící přístav? Pokud nikoli, tak si vyberte z nabídky našich plaveb a my vám tuto představu splníme. Přesně taková plavba od nás bude. Na palubě vás totiž čekají nejen gastronomické speciality z celého světa, ale i mnoho zábavných programů či hudebních vystoupení. Každý den si zvolíte program přesně podle nálady. Nezapomínáme ani na ty nejmenší, o něž je během plavby také dobře postaráno. V dětském koutku je pro ně připraven opravdu pestrý program. Každý večer tak budete usínat s pocitem klidu a v očekávání následujícího dne, kdy poznáte kulturu dalšího města, země nebo dokonce kontinentu.

S RIVIERA TOUR můžete vyrazit pod vedením zkušených delegátů opravdu do celého světa. Jedině s námi poznáte až pěti zemí za pouhý jeden týden, to vše navíc bez toho, abyste se museli kamkoli stěhovat. Poznat tak můžete skrytá zákoutí Středomoří, ostrovy Chorvatska, nebo prožít romantickou cestu do Ruska. Dále jsou v naší nabídce plavby do mnoha jiných zemí, včetně Spojených států, Karibiku nebo Japonska. Plavby po moři jsou naší specialitou, a proto doufáme, že budete s nabídkou zájezdů spokojeni. Snažili jsme se každou z nich připravit podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí tak, abychom vám dokázali nabídnout to nejlepší z dané lokality. Víme totiž, že spokojený zákazník se rád vrátí.

Poznávací plavba může být také skvělým dárkem pro vaše přátele a známé, nebo jako svatební cesta i se svatebním obřadem na palubě lodi. Hodí se také jako romantický dárek k výročí svatby nebo k promoci. Zavolejte nám, poradíme vám a připravíme dárkový poukaz. Pokud preferujete sociální sítě a nové technologie, kontaktujte nás na Facebooku, na Instagramu nebo  WhatsAppu.

O tom, že tato slova myslíme opravdu upřímně, svědčí i recenze našich klientů. Po návratu z plavby se i Vy můžete s námi, ale i ostatními mořeplavci podělit o své dojmy, zážitky a zkušenosti. Navštívit také můžete sekci videa z plaveb, kde se lze inspirovat destinacemi na další plavby po světových mořích. Na lodích MSC Cruises trávíme převážnou část našeho času a všechny lodě, služby, destinace dobře známe. Skutečnost, že spolupracujeme výhradně se společností MSC Cruises, je pro Vás zárukou dobrých služeb a servisu naší cestovní kanceláře. Každým rokem vypravujeme téměř šedesát organizovaných skupin na plavby na moři, moře je tak naším druhým domovem. Přijměte proto naše pozvání na paluby lodí MSC Cruises a nechte se unášet na vlnách pohody, relaxu a dobré zábavy.

MSC CRUISES

Vše začalo před více než 300 lety, kdy se poprvé na moře vydala rodina Aponte z italského Sorrenta. Na základě zkušeností a odborných znalostí získaných v průběhu staletí tato rodina vlastníků a kapitánů lodí se rozhodla, že založí společnost MSC Cruises, která je nyní největší soukromou výletní společností a celkově třetí největší výletní společností na světě.

Společnost MSC založil Gianluigi Aponte, mladý italský námořník a bývalý bankovní úředník, který v roce 1970 koupil svou první loď Patricia. V roce 1971 si pořídil ještě větší loď, kterou pojmenoval po své ženě Rafaele, a v roce 1972 následovala loď Ilse. Tyto tři nákladní lodě představovaly začátky společnosti MSC, která se od té doby rozrostla a stala se světovou jedničkou v globální kontejnerové přepravě, provozující více než 560 nákladních plavidel, včetně dvou největších kontejnerových lodí světa (stav k roku 2023).

V roce 1988 společnost MSC oznamuje svůj vstup na trh výletních lodí a kupuje ikonickou loď Monterey. Po koupi lodi Monterey převzala společnost MSC struktury výletní linky Lauro, na počest Aponteho mentora , italského lodního magnáta Achille Laura. Po nákupu dalších dvou lodí Rhapsody a Melody byla oficiálně založena společnost MSC Cruises, která od té doby funguje jako dceřiná společnost skupiny MSC Group.

V roce 2003 byl zahájen investiční program v hodnotě 5,5 miliardy dolarů na vybudování nejmodernější výletní flotily na světě. Díky tomu se v této době mohla společnost pochlubit jednou z nejmodernějších a nejdynamičtějších flotil na světě. Během více než deseti let vznikly čtyři krásné lodě třídy Lirica, následovaly čtyři lodě třídy Musica a čtyři lodě třídy Fantasia. Všechny se vyznačují charakteristickým spojením tradiční italské elegance a inovativního designu společnosti MSC Cruises. MSC Cruises byla v roce 2008 první výletní společností na světě, která získala prestižní ocenění „6 zlatých perel“ za vynikající standardy v oblasti ochrany životního prostředí, zdraví a bezpečnosti. Toto bezprecedentní ocenění jí udělila mezinárodní klasifikační agentura Bureau Veritas. Společnost vyhlásila další odhodlání chránit mořské prostředí a zajišťovat svým hostům vynikající kvalitu služeb.

MSC Cruises dnes disponujeme moderní flotilou lodí v kombinaci s rozsáhlým portfoliem budoucích globálních investic do nových lodí, přírodních rezervací i přístavního zařízení. V listopadu 2022 spustila MSC World Europa, jednu z největších výletních lodí světa, a v červnu 2023 MSC Euribia, první komerční plavidlo, které na několik dní dosáhlo bezemisního provozu. Tato plavební společnost je lídrem v Evropě, Jižní Americe, oblasti Perského zálivu a jižní Africe s větším podílem na trhu než kterákoliv jiná plavební společnost. Je také nejrychleji rostoucí globální výletní společností se silným zastoupením na trzích v Karibiku, Severní Americe a na Dálném východě. Sídlí ve švýcarské Ženevě a zaměstnává více než 30 000 zaměstnanců po celém světě.

Achille Staiano, Vice President Global Sales MSC Cruises a Pavel ČÍŽ, ředitel RIVIERA GROUP

FLOTILA MSC CRUISES

V současné době brázdí moře a oceány 22 luxusních výletních lodí, které beze všeho můžeme nazývat plovoucími městy. Tyto plavidla se dělí do 6 konstrukčních tříd. Zázemí lodí společnosti MSC Cruises je natolik rozmanité, že jedna plavba nemůže stačit k jeho důkladnému prozkoumání. Nalezneme zde kryté i otevřené bazény, sportovní a zábavní centra, divadla, kina, kavárny a restaurace i dětské koutky. 

Největší lodí flotily MSC Cruises je v současnosti MSC World Europa, první loď třídy World, představuje zcela novou, průkopnickou platformu, která spojuje inovativní technologie a první konstrukční prvky v oboru, včetně jedinečného tvaru Y. MSC World Europa je první lodí s pohonem na zkapalněný zemní plyn ve flotile MSC Cruises a spolu s MSC Euribia nejpokročilejší lodí z hlediska ochrany životního prostředí. Loď byla spuštěna v listopadu 2022, v roce 2025 ji bude následovat její sesterské plavidlo MSC World America. Třídu poté mezi lety 2026-2027 doplní další dvě zatím nepojmenovaná plavidla.

Druhou velkou třídou lodí MSC Cruises je třída Meraviglia. Do té patří MSC Virtuosa, jedna z nejekologičtějších lodí flotily, která byla spuštěna v roce 2021. S celkovou kapacitou 6 334 cestujících je jednou z největších lodí ve flotile. Její sesterská loď MSC Grandiosa byla uvedena do provozu v listopadu 2019. V této třídě najdete ještě menší sesterské lodě MSC Meraviglia a MSC Bellissima, které byly uvedeny do provozu v letech 2017 a 2019. V roce 2023 se k flotile třídy Meraviglia připojila MSC Euribia, druhá loď flotily poháněná na LNG. 

První lodě třídy Seaside - MSC Seaside (2017) a MSC Seaview (2018) - přepsala pravidla designu výletních lodí a spojují vnitřní a venkovní prostory, aby hosty propojily s mořem jako nikdy předtím. S kapacitou více než 5000 cestujících přinášejí do naší flotily MSC prvek, který mění pravidla hry. Další dvě větší lodě třídy Seaside EVO, které představují další vylepšení a rozšíření tohoto prototypu, mají kapacitu 5632 hostů. První z nich, MSC Seashore, byla dodána na trh v roce 2021. Její sesterská loď MSC Seascape se k ní připojila v prosinci 2022 v New Yorku.

Čtyři lodě třídy Fantasia - MSC Preziosa (2013), MSC Divina (2012), MSC Splendida (2009) a MSC Fantasia (2008) - jsou velké a moderní lodě. MSC Preziosa a MSC Divina pojmou 4 345 hostů, MSC Splendida a MSC Fantasia pak 4 363 hostů.

Lodě třídy Musica, MSC Magnifica (2010), MSC Poesia (2008), MSC Orchestra (2007) a MSC Musica (2006), pojmou každá přibližně 3 000 hostů.

Flotilu doplňují lodě třídy Lirica - MSC Armonia (2001), MSC Sinfonia (2002), MSC Lirica (2003) a MSC Opera (2004) - každá pro přibližně 2 000 hostů. 

Předpokládá se, že do roku 2025 se flotila rozroste na 23 výletních lodí, přičemž do roku 2030 jsou k dispozici opce na objednávku šesti lodí.

Pierfrancesco Vago, Executive Chairman of MSC Cruises a Pavel ČÍŽ, ředitel RIVIERA GROUP


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme