MSC Seashore získala od mezinárodní společnosti RINA ocenění "Green Star 3". V něm se uznává, že toto plavidlo dosahuje nejvyšší úrovně ekologické kompatibility díky zavedení různých inovativních opatření, které pomáhají snižovat jeho ekologickou stopu. Patří mezi ně mimo jiné systém čištění výfukových plynů, pokročilé čištění odpadních vod, systémy pro prevenci úniku oleje ze strojoven, systém čištění znečištěných vod a plán environmentálního řízení lodi. 

Mezi ekologické systémy na lodi MSC Seashore patří:

Energeticky účinný trup a ekologická konstrukce. U třídy Seaside společnost MSC Cruises zcela přepracovala konstrukci trupu a přehodnotila celkové rozložení palubního prostoru i hmotnosti lodi. Ke změnám došlo také u kormidla a baňaté přídě. Ke změnám došlo také u ventilace, klimatizačních systémů s automatizovanými smyčkami rekuperace energie a u LED osvětlením ovládaného inteligentními systémy řízení. Všechny nové lodě jsou natřeny speciální barvou, která snižují odpor vody. To vše s cílem dosažení optimální hydrodynamiky, aerodynamiky a maximální energetické a palivové účinnosti.

Napájení ze břehu. Spolu s dalšími loděmi MSC Cruises postavenými po roce 2017 disponuje technologií umožňující příjem energie z pobřeží (tzv. "cold ironing" - připojení výletních lodí k místní elektrické síti během kotvení v přístavu). V budoucnu má tato technologie potenciál snížit emise v přístavních oblastech.

Inteligentní systém vytápění, větrání a klimatizace (HVAC). Tento systém bývá obyčejně jedním z největších spotřebitelů energie na palubě, na MSC Seashore je ale navržen tak, aby její spotřebu snižoval. Inteligentně totiž usměrňuje teplo a chlad a je nastaven tak, aby např. přeposílal teplo z prádelny k vyhřívání bazénů nebo jiných částí lodi.

Management podvodního hluku. Systém, který minimalizuje dopad akustického zvuku a snižují jejich potenciální účinky na mořskou faunu, zejména na mořské savce v okolních vodách.

Bezpečný vzduch pro bezpečnější plavbu. MSC Seashore je první výletní lodí na světě, která je vybavena novým systémem sanitace vzduchu Safe Air, vyvinutým společností Fincantieri. Využívá technologii UV-C lampy, která eliminuje 99% virů a bakterií, aby zajistila čistý a bezpečný vzduch pro hosty a posádku. Loď je zásobována 100% čerstvým vzduchem bez recirkulace.

DOMINIK ČÍŽ

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme