CO JE TO PLAVBA NA MOŘI


S touto otázkou se setkáváme od samého začátku našeho působení v oblasti výletních plaveb. Snažíme se vysvětlit klientům, že plavba není tak drahá, aby si to nemohli dovolit a také, že neplujete jen na moři, ale především poznáváte nová místa, země, kultury, náboženství. To vše s perfektním zázemím, skvělou gastronomií a zábavou. Pokud těmto slovům uvěříte a vydáte se na plavbu, zažijete opravdu jinou dovolenou… A s tímto sloganem jsme přišli na trh.

Působíme na trhu druhou desítku let a jsme přesvědčeni, že máme opravdu dostatek zkušeností, abychom vám mohli zajistit příjemnou dovolenou. Za dlouhou dobu našeho působení na trhu plaveb, jsme zažili tolik zkušeností, tolik vzestupů a pádů, že vám můžeme poskytnout relevantní informace a rady ohledně plaveb. Každá věta, každé slovo v našem katalogu je opřeno příběhem, událostí, poznatky našich klientů. Návratnost našich klientů na plavby je neuvěřitelných 86%. Zkrátka plavby Vás buď chytnou a propadnete jim, nebo už nikdy na plavbu nepojedete. Chceme k vám být upřímní a proto jsme pro vás připravili tuto stránku, která Vás má informovat nejen o tom skvělém, co vás na plavbách může potkat, ale především Vás informovat, že některé procedury, destinace, místa která navštívíte jsou úplně odlišná od našeho způsobu života a mohly by pokazit Vaši dovolenou. Ano víme, že je to jako by vás prodejce auta předem informoval, že jeho auto je sice hezké, má kvalitní motor, ale do kufru nic nedáte. Přesto si natolik vážíme našich klientů, že vás chceme na tyto, dle nás důležité informace, upozornit.      

Přátelé, tyto informace nemají za úkol Vás odradit od plavby, ale naopak chceme Vás předem informovat, co všechno by vás mohlo během Vašich cest potkat. Všechny tyto informace, které zde uvádíme a také ještě podrobněji i ve vašich pokynech jsou dlouholeté zkušenosti z našeho cestování a postupného se vyvarování chyb a krizových momentů. Pevně věříme, že náš záměr oceníte.   


KATALOG PDF-co je to vlastně plavba na moři

CENA PLAVBY

Plavba na moři opravdu jiná dovolená je. Plavbu na moři si buď zamilujete anebo už nikdy na loď nepojedete. Mezi tím nic jiného není. A jsme opravdu moc rádi, že se naši klienti na plavby rádi vracejí. Naše cestovní kancelář začínala od absolutní nuly. Na první plavby se jezdilo osobními auty, první autobusy jsme měli obsazené jen z části. Začátky byli velmi těžké. Ale věřili jsme tomuto způsobu trávení dovolené a především měli jsme jasno v naší obchodní strategii. Nechceme prodávat levné plavby- chceme prodávat plavby se servisem cestovní kanceláře tak, aby si klient opravdu připadal jako na dovolené. Byla to správná obchodní politika. Proto u nás nenajdete plavby s velmi nízkou cenou – protože každá sleva, nízká cena něco stojí. Myslíme si, že nemá smysl jet na plavbu kratší než 5 dnů, protože poměr vynaložených investic, ztrátou času cestováním nepřinese efekt kvalitně strávené dovolené. Naše zájezdy s dopravou a delegátem jsou minimálně na 7 nocí a více.

Rozhodující je i cena plavby. Pokud Vám někdo nabídne plavbu na 7 nocí za 6000 Kč, tak již selský rozum velí nekupovat. Za ty peníze nekoupíte přece dobrou dovolenou. Často se setkáváme s klienty, kteří si koupí plavbu do Karibiku třeba za 20.000 Kč. Opět přemýšlejte selským rozumem, jen letenka do USA stojí podobně, přece za to nemůžete mít i plavbu. Proto u výběru plaveb přemýšlejte a nebo nám zavolejte, rádi se podělíme o naše zkušenosti s vámi.


Vydali jsme několik katalogů, vytvořili několik videí z plaveb, jezdili jsme na veletrhy, přednášky, psali články, reportáže a podobně za jasným cílem – maximálně Vám přiblížit, jaký zážitek můžete na plavbě zažít. A to již od samotného odjezdu z domova až po Váš návrat. V naší nabídce naleznete naše osobní zkušenosti z plaveb nastřádané za posledních deset let. Věříme, že tyto informace přijmete a budou Vám nápomocny na Vaší plavbě s CK RIVIERA TOUR. Plavba na moři pro Vás bude neskutečným zážitkem.


PLAVBA NENÍ POBYT NA HOTELU

Než se však pro plavbu na moři rozhodnete, je třeba si uvědomit základní skutečnost: nejedete na dovolenou v hotelovém komplexu - nejedete na poznávací zájezd.

Jedete na plavbu lodí. S tím jsou spojena některá úskalí, která je nutno brát v úvahu. 

Loď je stroj-jste ubytováni na lodi a loď je stroj. Proto je možné, že během plavby ucítíte ve vaší kajutě vibrace nebo hluk strojů a motorů. Tuto skutečnost i když se vyskytuje v minimální míře, je třeba akceptovat a nelze požadovat výměnu kajuty, nebo tuto skutečnost reklamovat, nebo se dožadovat změn, slev a podobně.

Počasí je počasí - počasí opravdu poručit neumí nikdo a proto se může stát, že pro nepřízeň počasí nemůže loď zakotvit v některém z plánovaných přístavů. Vliv na zakotvení má hlavně vítr a někdy se opravdu stane, že loď z důvodu špatného počasí zakotvit v přístavu nemůže. Plavební společnost může z důvodu počasí anebo i z operativních důvodů změnit původně plánovaný čas kotvení lodi v přístavu. V takovém případě loď pokračuje ve své plavbě dál. Taktéž se může stát, že plavební společnost ví již předem, že danou oblast zasáhne špatné počasí a kapitán se rozhodne změnit plavební kurz a program plavby a to z bezpečnostních důvodů. Upozorňujeme, že v takové případě není nárok na žádnou kompenzaci, slevu z ceny plavby anebo jakékoli jiné nároky z této situace plynoucí.

Kouření na lodi - Požár je jedno z největších rizik při plavbě .Proto  je na plavbě dovoleno kouření pouze ve vyhrazených prostorech. Na lodích většinou bývá Cigar Room pro kouření cigaret a doutníků umístěn na palubách 6-7 a dále je možno kouřit ve vyhražených prostorech na palubě Pool a v baru na zádi lodi Lounge ve vyhrazených prostorech. Kuřácký prostor bývá umístěn i u diskotéky. Důrazně upozorňujeme, že je zakázáno kouřit na kajutách a balkonech !!!   


Itinerář plavebních okruhů - itineráře plavebních okruhů se připravují až 3 roky předem a naše CK vytváří jednotlivé zájezdy cca dva roky před plánovaným vyplutím. Během této doby se může změnit politická a především bezpečnostní situace v regionu. Dovolujeme si Vás upozornit, že plavební společnost a cestovní kancelář RIVIERA TOUR je oprávněna provádět operativně změny programu a poskytovaných služeb před zájezdem a i v průběhu zájezdu, pokud není možné zabezpečit původně dohodnutý program a služby dodržet. Při zájezdech do regionů ve kterých si aktuální bezpečnostní situace může vyžádat úpravu trasy, nebo plavby, nedochází k porušení smlouvy o zájezdu, dojde-li k odchylce v trase plavby nepřesahující 50 % původně plánované trasy plavby. Zákazník bere na vědomí, že každá taková odchylka od původně plánované trasy plavby je prováděna z důvodu zachování jeho bezpečnosti a že je zahrnuta v programu zájezdu. Tato ustanovení platí i na další, na tuto situaci, navazující služby.

Je třeba si uvědomit, že plavba na moři je specifický produkt cestování. Zákazník si plně uvědomuje, že během plavby navštíví několik zemí i kontinentů a mohou nastat situace, které nemá cestovní kancelář možnost žádným způsobem ovlivnit. Jedná se zejména o situace vis maior, o změnu bezpečnostní a zdravotní situace v zemi, živelné přírodní katastrofy, zemětřesení, tornáda, záplavy, infekce, infekce, virové infekce a koronaviry. Taktéž se může stát, že některé země mohou z jakých-koli důvodů zakotvení lodi odmítnout a nebo vyhlásit karanténu a podobně. Tyto situace nemá cestovní kancelář možnost žádným způsobem ovlivnit a zákazník si je těchto situací a rizik plně vědom. V takovém případě nenáleží zákazníkovi jaká-koli možnost slevy z ceny zájezdu, vrácení peněz nebo storna zájezdu. To platí i při zakoupení dílčích služeb, jako jsou například výlety v destinacích

Na loď vždy včas - základní rozdíl mezi dovolenou na hotelu a lodi je, že loď na vás nikdy nepočká. Tuto skutečnost je nutno vždy brát v úvahu. Je opravdu velmi nutné, aby jste se na loď vrátili včas dle pokynů lodní společnosti. Upozorňujeme Vás, že itinerář zaslaný v odbavovacích pokynech a na palubním lístku je jen orientační. Věnujte velkou pozornost informacím uvedených při výstupu z lodi. Nástup na loď je většinou nejpozději 30 minut před vyplutím lodi z přístavu. Pokud nástup na loď zmeškáte, loď na Vás nepočká. V případě, že zmeškáte nástup na loď a loď vypluje bez Vás, nenáleží Vám žádné odškodnění. Veškeré náklady s touto situací spojené, jdou na vrub účtu opožděného zákazníka. Proto je lépe být na lodi o hodinku dříve, než o pět minut později.


Co je to plavba na moři?

Řekli jsme si, že již za vás nebudeme plánovat dovolenou u moře, jež by byla spojena se stále stejnými aktivitami na jednom místě, ale nabídneme vám neotřelé plavby lodí po více destinacích tak, abyste si užili to nejlepší z mnoha exotických koutů světa. Již nebudete následovat svůj hotel, ale hotel bude následovat vás. A to ne ledajaký hotel, ale rovnou luxusní plovoucí hotel společnosti MSC Cruises, kde se sen stává skutečností. Vybrat si můžete hned z několika vlajkových lodí, mezi něž patří MSC WORLD EUROPA,GRANDIOSA, SEASIDE, Splendida, MSC Fantasia, MSC Magnifica a další.     

AKTUÁLNÍ MAPA LODNÍCH TRAS VE SVĚTĚ

Dokážete si představit romantický západ slunce ve Středomoří u skleničky výběrového vína se scenérií v podobě lodi opouštějící přístav? Pokud nikoli, tak si vyberte z nabídky našich plaveb a my vám tuto představu splníme. Přesně taková bude plavba od nás. Na palubě vás totiž nečekají jen gastronomické speciality z celého světa, ale i mnoho zábavných programů či hudebních vystoupení. Každý den si tak zvolíte program přesně podle nálady, už dost bylo pevně daných itinerářů. Nezapomínáme však ani na ty nejmenší, o něž je během plavby také dobře postaráno. V dětském koutku je pro ně připraven opravdu pestrý program. Každý večer tak budete usínat s pocitem klidu v očekávání následujícího dne, kdy poznáte opět kulturu jiného města, země nebo dokonce kontinentu. Jedině s námi zažijete poznání až pěti zemí za pouhý jeden týden, to vše navíc bez toho, abyste se museli kamkoli stěhovat, hotel přece následuje vás. Poznat tak můžete zákoutí středomoří, ostrovy Chorvatska, nebo také prožít romantickou cestu do Ruska.

Dále jsou v naší nabídce plavby do mnoha jiných zemí. Plavby po moři jsou naší specialitou a proto doufáme, že budete s nabídkou zájezdů spokojeni. Snažili jsme se každou plavbu připravit podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí tak, abychom vám nabídli opravdu pouze to nejlepší z dané lokality, protože víme, že spokojený zákazník se rád vrátí. Poznávací plavba může být taktéž skvělým dárkem pro vaše přátele a známé a nebo jako svatební cesta i se svatebním obřadem na palubě lodi. Taktéž skvělá věc jako romantický dárek k výročí svatby, nebo dárek k promoci. Zavolejte nám, poradíme vám a připravíme dárkový poukaz.


To, že tyto slova myslíme opravdu upřímně, svědčí i recenze našich klientů, které naleznete na RECENZE KLIENTŮ Po návratu z plavby se můžete i Vy podělit s námi, ale i ostatními mořeplavci o své dojmy, zážitky a zkušenosti. Navštívit taktéž můžete sekci videa z plaveb, kde se lze inspirovat destinacemi na další plavby po světových mořích.


NA CO SI DÁT POZOR

JAK SI VYBRAT PLAVBU

DESTINACE

Pokud jste nikdy plavbu neabsolvovali a přemýšlíte na plavbou, doporučujeme rozhodně začít s plavbou s dopravou a delegátem. Plavby jsou opravdu jiný druh trávení dovolené a s vašim delegátem to vše bude pohodové bez nutnosti přemýšlení co a jak, procedurami a podobně . O to vše se postarají naši delegáti. Pokud vybíráte poprvé plavbu, tak doporučujeme východní nebo západní Středomoří. Nabídku naleznete zde.  Ale pozor. Pokud přemýšlíte o exotických destinacích, věnujte důraznou pozornost informacím o destinacích- uvedených níže 

VIDEA Z PLAVEB

Pokud chcete vidět, jak to na lodích MSC vypadá, jaké jsou procedury na lodích , podívejte se na NAŠE VIDEA. Některé jsou již staršího data, nic méně pro vaši základní informaci o procedurách a životě na lodích jsou dobrým vodítkem a představou, co Vás na plavbě čeká. Naše instruktážní video z plavby v českém jazyce- naleznete zde.


ZDRAVOTNÍ OMEZENÍ


Plavba na moři není pobyt na hotelu. Všechny služby na sebe časově navazují a v případě špatného vyhodnocení situace, zpoždění a podobně, může mít pro klienta nepříjemné následky. Taky je nutné, jelikož se jedná o plavbu na moři, dodržovat určité zásady a nařízení, pro bezpečný průběh plavby.


STARŠÍ OSOBY A JEJICH ZDRAVOTNÍ STAV:
stává se, že si někteří starší cestující nedovedou reálně vyhodnotit svůj zdravotní stav. Plavba na moři má svá specifi ka a zdravotní způsobilost je zárukou pro Vaši bezpečnou plavbu. Z těchto důvodů u všech osob ročníku 1944 a starších vyžadu-
jeme potvrzení zdravotní způsobilosti na plavbě. Potvrzení na tiskopisu předkládáte svému obvodnímu lékaři a zašlete na cestovní kancelář při podpisu smlouvy. Bez dodání potvrzení o zdravotní způsobilosti má právo cestovní kancelář zájezd - plavbu zrušit.


TĚHOTNÉ ŽENY:
Těhotné ženy musí mít vždy potvrzení od lékaře před vstupem na palubu lodi. Loď není adekvátně zařízená pro narození dítěte, nebo pro řešení komplikací během těhotenství. Proto na loď není možné přijmout ženy od 24. týdne těhotenství. Vždy před nástupem na loď by měla těhotná žena konzultovat svůj stav se svým lékařem.

KLIENTI S DIALÝZOU
Hosté s dialýzou mohou cestovat jako běžní klienti, přináší si s sebou na palubu všechny léky a vybavení, které běžně ke svému stavu potřebují. Příslušná lékařská ošetření jsou dostupná prostřednictvím zdravotnických zařízení. Tuto službu je vždy nutno zvlášť vyžádat. Osoby s dialýzou se nemohou účastnit plavby s dopravou a delegátem, pouze plavby s vlastní dopravou.


KLIENTI SE SPECIÁLNÍ DIETOU
Klienti s potravinovou intolerancí nebo alergií jsou žádáni, aby tuto skutečnost uvedli již při rezervaci plavby prostřednictvím formuláře „Special Needs Form“ a poté, aby po nalodění potvrdili své potřeby na recepci nebo s manažerem restau-
race. Pokud tento požadavek vznesete již dopředu, palubní personál Vám ochotně pomůže při výběru pokrmů tak, aby neobsahovali látky, které by Vám mohli způso-
bit alergickou reakci. Klienti s bezlepkovou dietou jistě ocení, že lodě MSC Preziosa, Splendida, Fantasia, Magnifi ca, Musica, Orchestra, Poesia a Divina jsou certifi kovány italskou asociací (AIC) pro přípravu a servírování bezlepkových jídel.

VOZÍČKÁŘI NA PLAVBÁCH
Společnost MSC a její zaměstnanci byli vždy pozorní k potřebám hostů a neustále se snaží nabídnout co nejlepší služby, které splňují mezinárodní standardy přístupnosti. Hosté s různým handicapem mohou své zvláštní požadavky přednést společnosti vyplněním příslušného formuláře (Special Needs form). Tento formulář Vám poskytneme na vyžádání. Je důležité, aby tyto požadavky byly vzneseny již při rezervaci, tak aby mohly být s předstihem zaregistrovány a připraveny. Není možné vyřídit dodatečně. Kajuty pro handicapované, vybavené především pro hosty se zdravotním postižením nebo omezenou schopností pohybu a orientaci, jsou k dispozici na každé lodi. Těchto kajut je na lodi omezený počet. Kajuty pro handicapované jsou větší a prostornější, poskytují více prostoru pro pohyb než běžné kajuty a mají také extra vybavení a zařízení uzpůsobené pro tyto hosty. U plaveb s dopravou a delegátem s leteckou anebo autobusovou dopravou pouze na vyžádání za předpokladu schopnosti nástupu a výstupu z busu a samostatného přesunu na letištích. Max 1 osoba ve skupině.


KLIENTI SE SNÍŽENOU POHYBLIVOSTÍ
Všechny paluby, veřejné prostory a tendry (záchranné čluny) jsou navrženy tak, aby byly co nejdostupnější pro hosty se sníženou pohyblivostí. Z bezpečnostních důvodů může být klient s handicapem požádán o doprovod pečovatele (záleží na konkrétní trase). Invalidní vozíky jsou také k dispozici na všech lodích, pro použití hostů při nalodění a vylodění nebo v případě nouze. U hostů, kteří vyžadují nepřetržité užívání invalidního vozíku, je nutné, aby si jej i potřebné vybavení přivezli s sebou. U plaveb s dopravou a delegátem s leteckou anebo autobusovou dopravou pouze na vyžádání za předpokladu schopnosti nástupu a výstupu z busu a samostatného přesunu na letištích. Max 1 osoba ve skupině.


NEVIDOMÍ KLIENTI
Pro nevidomé klienty jsou 5* lodě jako je Preziosa, Divina, Splendida a Fantasia vybaveny Braillovým písmem ve veřejných prostorách, výtazích a u vchodu do kajut pro jejich lepší orientaci. Hosté s tímto handicapem mohou být požádáni také o doprovod pečovatele nebo vodícího psa, kvůli jejich bezpečnosti. Nevidomí klienti se nemohou účastnit plavby s dopravou a delegátem, pouze plavby s vlastní dopravou.


SLUCHOVĚ POSTIŽENÍ

Klienti se sluchovým postižením musí cestovat vždy s doprovodem nebo pečovateli. Cestující s částečným sluchovým postižením mohou cestovat i sami, ale jen v případě, že požádají o instalaci soupravy TDD ve své kajutě. Tato souprava je k dispozici v omezeném množství na všech lodích – obsahuje světlo a vibrační zařízení, textový telefon a analogový budík. Pro tyto klienty jsou bezdrátové zesilovače a kontrolky k dispozici v divadle, na veřejných prostranstvích a ve výtazích. Sluchově postižení klienti se nemohou účastnit plavby s dopravou a delegátem, pouze plavby s vlastní dopravou.VÝBĚR LODI

Zejména klienti, kteří s námi cestují již třeba po desáté, již nevybírají ani tak plavbu dle destinací, ale podle lodí. Nové lodě MSC jsou opravdu neskutečné kolosy, jsou to plovoucí města, kde nemusíte ani vystoupit za celý týden, projít a užít si loď je opravdu "práce" na celý týden. Jak si vybrat loď dle našeho názoru? 

Třída lodi LIRICA*** - MSC LIRICA, SINFONIA, OPERA

Jsou relativně malé lodě, nejmenší u MSC Cruises. Nejsou tak luxusně vybaveny, ale je to ta pravá námořní plavba. Zkrátka je to dá se říci takové "retro" v plavbách. To co oceníte je skutečnost, že orientace je velmi jednoduchá, žádné vymoženosti a požadavky na aplikace, rezervace a podobně. Moc se vzhledem k velkosti lodi nenachodíte a není na lodi zas tak moc lidí. To co oceníte, bude kamarádská a až rodinná atmosféra na lodi.

Třída lodí MUSICA****- MSC MUSICA, MAGNIFICA, ORCHESTRA, POESIA

Taková střední třída lodí. Milují ji naši delegáti. Velmi hezké lodě, nejsou moc velké, servis na lodích bývá většinou velmi dobrý. A opět, to co oceníte je skutečnost, že orientace je velmi jednoduchá, žádné vymoženosti a požadavky na aplikace, rezervace a podobně. Moc se vzhledem k velikosti lodi nenachodíte a není na lodi zas tak moc lidí. To co opět oceníte, bude kamarádská a až rodinná atmosféra na lodi.

Třída lodí FANTASIA*****- MSC FANTASIA, SPLENDIDA, DIVINA, PREZIOSA

Tak to už máme vyšší level. Krásné lodě, úžasné interiéry, prostorné. Lodě nabízejí spousty dalších aktivit během plavby a jsou takovým top v žebříčku lodí třídy LIRICA  a MUSICA. lodě jsou opravdu větší co velkosti se týče , tak zde již musíte počítat s větším množstvím klientů na palubě lodi, co má vliv na servis na barech při nárazových  akcích ( po divadle...) a při nástupu a výstupu z lodi. Nic méně i na těchto lodí je cestování velmi příjemné.   

Třída lodí MERAVIGLIA*****- MSC MERAVIGLIA, GRANDIOSA, VIRTUOSA, BELLISIMA

Tak to už jsme opravdu úplně někde jinde. Počet hostů cca 6000 klientů a především se dostáváme do třídy lodí nové dimenze cestování na plavbách- zážitková turistika, která se opírá nejen o návštěvu destinací, ale především, aby jste si plavbu užili i na lodi samotné. Loď Vám nabízí velké množství zážitkových restaurací, čokoládovnu, cirkus a podobně. Tyto služby jsou však již za příplatek. Proto Vám doporučujme, pokud si chcete plavbu na takové lodi užít, počítejte s investicí na víc ( zážitkové restaurace cca 30-40€ osoba, speciální vystoupení, cirkusy od 15€ osoba- většinou 2-3 představení během plavby). Na těchto lodích se hodně využívají elektronické rezervační systémy, jídelní lístky a nápojové lístky v aplikacích a podobně. Přesto, že RIVIERA TOUR má tyto záležitosti připraveny i v tiskové podobě, jsou tyto lodě určeny především pro klienty mladších generací s jazykovou vybaveností, ale dají se i zvládnout s asistencí našeho delegáta. Nevýhodou těchto lodí je velmi malý počet volně otevřených barů k sezení       

Třída lodí SEASIDE*****- MSC SEASIDE, SEAWIEW, SEASCHORE, SEASCAPE

navržené speciálně pro teplé počasí. Nabízí spoustu otevřených prostor, ze kterých si můžete dosyta vychutnávat slunce nad mořskou hladinou, na dovolené s dopravou a delegátem s Riviera Tour můžete dosyta vychutnávat slunce nad mořskou hladinou. Hosté si na ní mohou vychutnat celou řadu restaurací, barů a obchůdků. Jedinečným místem je také 360° promenáda, na některých místech dokonce prosklená. Tento prostor po obvodu lodi je uzpůsoben jako rekreační oblast, kde se mohou hosté procházet, jíst, pít, nakupovat a kochat se přitom nádherným výhledy všude kolem sebe. MSC Seaside nabízí také několik různých salonků, včetně exkluzivního MSC Yacht Clubu. Hosté se mohou vybrat také z řady apartmánů a rodinných apartmánů. Změnou v konstrukci, včetně posunutí strojovny do středu lodi, docílili konstruktéři větší stability. MSC Seaside je tak pro posádku lépe manévrovatelná a při plavbě se téměř nehoupe, což klienti Riviera Tour jistě ocení.  Na těchto lodích se hodně využívají elektronické rezervační systémy, jídelní lístky a nápojové lístky v aplikacích a podobně. Přesto, že RIVIERA TOUR má tyto záležitosti připraveny i v tiskové podobě, jsou tyto lodě určeny především pro klienty mladších generací s jazykovou vybaveností, ale dají se i zvládnout s asistencí našeho delegáta. Z našeho pohledu asi nejkrásnější lodě MSC CRUISES

Třída lodí WORLD*****+- MSC WORLD EUROPA, MSC WORLD AMERICA

Cestování budoucnosti. V okamžiku spuštění se totiž, co do počtu pasažérů, stane největší lodí světa. Svým návštěvníkům nabídne dosud nevídaných 22 palub, 2 626 kajut a více než 40 000 m² veřejného prostoru a mnoho dosud nevídaných atrakcí. Podle MSC Cruises tato "ultramoderní městská metropole na moři" posune hranice možností zábavy na moři a po svém spuštění na začátku prosince 2022 nabídne nový standard výletních plaveb. A je to první loď MSC, jejíž provoz je na stačený plyn. Počet hostů cca 7000 klientů a především se dostáváme do třídy lodí nové dimenze cestování na plavbách- zážitková turistika, která se opírá nejen o návštěvu destinací, ale především, aby jste si plavbu užili i na lodi samotné. Loď Vám nabízí velké množství zážitkových restaurací, čokoládovnu, vlastní pivovar, plochu na bruslení a nebo mega skluzavku. Tyto služby jsou však již za příplatek. Proto Vám doporučujme, pokud si chcete plavbu na takové lodi užít, počítejte s investicí na víc ( zážitkové restaurace cca 30-40€ osoba, speciální vystoupení, cirkusy od 15€ osoba- většinou 2-3 představení během plavby). Na těchto lodích se hodně využívají elektronické rezervační systémy, jídelní lístky a nápojové lístky v aplikacích a podobně. Přesto, že RIVIERA TOUR má tyto záležitosti připraveny i v tiskové podobě, jsou tyto lodě určeny především pro klienty mladších generací s jazykovou vybaveností, ale dají se i zvládnout s asistencí našeho delegáta. Nevýhodou těchto lodí je velmi malý počet volně otevřených barů k sezení    

Informace o lodích- klikněte zde


ČTETE CO VÁM PÍŠEME

Máme pro vás připraveno spoustu užitečných informací. Občas se setkáváme s klienty, kteří si stěžují třeba na hotely v USA, ale vůbec si nepřečetli naše informace a nebo pokyny k odjezdu. Proto si myslíme, že je opravdu důležité se věnovat našim pokynům a informacím. Může to zpříjemnit Vaši dovolenou a nebo třeba vybrat úplně jinou destinaci, než kterou jste původně plánovali.


POJIŠTĚNÍ

Kapitola sama o sobě. U všech plaveb nabízíme cestovní pojištění pojišťovny Slavia a.s. a to především proto, že naše pojištění je upraveno právě pro výletní plavby. U většiny pojištoven je letecká záchrana na širém moři vyloučena z podmínek pojištění a nebo je omezena například do 5 mil od pevniny. Takové pojištění je vám pak v případě nouze absolutně k ničemu. V krizovém případě, kdy se musí zajistit transport pacienta z lodi na pevninu letecky je vždy nutné pojištění. Jinak Vám letecká záchranná služba nevzlétne. Proto je i naše pojištění cenově vyšší. Pokud máte pojištění za 200 Kč na celý týden nebo jak často apelují naši klienti-"Já jsem pojištěný na kartě" , tak to je opravdu v případě nouze obrovský problém.  

Lékařské výkony v zahraničí jsou velmi drahé, zejména v USA. Jen pro příklad zápal plic na Madeiře - cca 500.000 Kč, záchrana a léčba infarktu - Francie - cca 4.000.000 Kč, léčba mozkové mrtvice St. Marten - Karibik  7.500.000 Kč. Proto důrazně upozorňujeme na opravdovou nutnost uzavření vhodného cestovního pojištění. Pokud nejste pojištění prostřednictvím naší cestovní kanceláře, budeme před vystavením palubního lístku vyžadovat doložení cestovního pojištění. Uzavřené cestovní pojištění je podmínkou pro možnosti účasti na plavbě. Vše o pojištění - klikněte zde


DELEGÁT NA PLAVBĚ

Máme opravdu zkušené delegáty na plavbách. Máte problémy s komunikací, neumíte dobře komunikovat cizími jazyky, nebo nemáte odvahu cestovat sami do přístavu? Náš delegát je tady pro vás. Co je třeba zdůraznit:

 • delegát není průvodce , ale poskytne vám asistenci v destinacích a seznámí vás se zajímavostmi v destinacích
 • delegát není tlumočník, ale pomůže vám při řešení problémů s jazykovou bariérou
 • delegát není zaměstnanec plavební společnosti, ale pomůže vám při řešení problémů na lodi
 • delegát není reklamační oddělení, ale rád vám pomůže řešit Vaše případné reklamace nebo námitky
 • delegát je jen člověk, který pracuje pro vás a má vás rád, ale nemůže řešit vaše nálady a problémy 
 • delegát má obrovskou odpovědnost za celou skupinu klientů, ale není odpovědný za situace, kdy jeho pokyny neuposlechnete

Více informaci -klikněte zde

DESTINACE- NEŽ SE VYDÁTE DO SVĚTA

      Než vyrazíte na plavbu, jen jeden osobní postřeh z našich zahraničních cest. Po návštěvě více než stovky zemí můžu od srdce říci, že jsem vděčný tomu, kde jsem se narodil a kde žiji. Pokud kdokoli chce prožít opravdu krásnou dovolenou, která má zanechat v jeho srdci krásné vzpomínky, musí si uvědomit, do jaké země právě jede, že ne všude se lidem žije tak dobře jako u nás. Je opravdu třeba trochu pokory a úcty k zemi, kterou právě poznáváte, k lidem, kteří v ní žijí mnohdy nelehkým životem. Ne všechny služby budou kvalitní, ne všechny hotely krásné, ne všechny zvyky, náboženství, státní režimy budou podle Vašeho přesvědčení. Pokud však budete respektovat zemi, kterou poznáváte s láskou a otevřeným srdcem, vrátí se Vám to minimálně ve formě krásných vzpomínek, Je možné, že propadnete stejně jako já doslova mánii poznávat nové země, nové lidi, nové tradice a pro mě nové nepoznané krásy tohoto světa.


ITÁLIE - ŘECKO - ŠPANĚLSKO

Naučte se trochu jinak vnímat čas. Pokud si domluvíte schůzku na 10:00 počítejte s tím, že nezačne dříve než 10:15. Tak to prostě je. tyto země mají na rozdíl od nás trochu jiné vnímání času a způsobu života. Většinou nikdo nikam nespěchá a to platí v restauracích a barech. Buďte trpěliví a pokud pospícháte, vždy využijte vás úsměv a slovíčko prosím. Nikdy, nikdy nezvyšujte hlas a nehádejte se- ničeho nedosáhnete. Lidé jsou však velmi příjemní, usměvaví a rádi Vám pomohou. Mají velmi rádi děti a konverzaci. Taky jsou doslova mistři chaosu  a nepochopitelných opatření, které nic méně celkem dobře fungují. Taktéž počítejte s tím, že tyto země se baví do pozdních večerních hodin. Na večeře chodí až kolem desáté hodiny večer a většinou se vše protáhne hodně přes půl noc. Chcete jít brzy večer spát- nejezděte zde, najděte si jinou destinaci.  

Nemračte se na „bambini“
Děti jsou zde posvátný a chráněný druh. Tvařte se proto mile, i když vám vysypou kyblík písku na hlavu nebo budou vedle vás v restauraci bouchat do talíře. Je to ovšem plus, pokud cestujete se svými dětmi nebo vnoučaty. V Itálii jim projde všechno.  
Do kostela v šortkách
Italové už si na to postupně zvykají, ale stejně se tomu snažte vyhnout – v krátkých šortkách se prostě do kostela nechodí.
Nevěřte navigaci
Čím více na jih v Itálii pojedete, tím častěji začne navigace haprovat. Tedy pokud se, jako my, řídíte mapami google. Kilometry do cílové destinace úplně neodpovídají, jednosměrky v malých městech vedou jinudy, při hledání krásné pláže vás google pošle do zákazu vjezdu nebo na soukromý pozemek. Naštěstí i cesta je cíl.
Nespěchejte
Ať už obdivujete Řím, Florencii nebo Bolzano, nespěchejte. Starobylé památky nikam neutečou, Ital by to také nedělal a tato krásná země za to stojí. 

POZOR -dohled nad dětmi

v Itálii je zákonem zakázáno ponechat bez dozoru děti do věku 14 let včetně; za porušení tohoto zákona hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 5 let; tedy např. nelze nechat dítě bez dozoru a jít si sjet sjezdovku, byť jen na chvilku

Cesta busem:

 • MONCALFONE    odjezd z Brna ve 24:00 PŘÍJEZD příjezd do přístavu cca 9:00
 • TRIESTE    odjezd z Brna ve 24:00 PŘÍJEZD příjezd do přístavu cca 9:00
 • BENÁTKY   odjezd z Brna ve 23:00 PŘÍJEZD příjezd do přístavu cca 9:00
 • JANOV   odjezd z Brna ve 16:30 PŘÍJEZD příjezd do přístavu cca 9:00
 • CIVITAVECCHIA    odjezd z Brna ve 16:30 PŘÍJEZD příjezd do přístavu cca 11:00


DÁNSKO - NORSKO - ŠVÉDSKO

Tyto destinace jsou především o přírodě. Nečekejte obsáhlé historické výklady delegáta- nebudou. Užívejte si přírodu okolo. Plavba fjordy je nekončící kino z paluby lodi. Pořád se je na co dívat a to i v noci. Nalodění většinou v Hamburku nebo Kielu, počítejte s delším naloděním a vyloděním než třeba v Janově. Němci přes svoji organizovanost dokáží být velmi nepříjemní a organizačně opravdu někdy až nepochopitelní. Obrňte se trpělivostí. A pozor u plaveb na severu. Počítej s tím, že pršet zkrátka bude. Takže pláštěnka, náhradní oblečení a boty jsou podmínkou této plavby.

Allemannsrett – je tradiční norský zákon, podle něhož se po neobdělávané půdě může každý volně pohybovat (i na soukromém pozemku) a až dva dny je možno na něm také nocovat. Jen je nutné dodržet pár pravidel a to, že nesmí rušit ostatní lidi, zvířata a musí dodržet minimální vzdálenost 150m od nejbližšího obydleného stavení. 

Neděkujte za vše – v Norsku se v běžné mluvě nepoužívá slovní spojení “Děkuji za vše” (Takk for alt), protože tahle fráze je vyhrazena zejména na pomníky, stuhám na smutečních věncích a nekrologům. Vždy je lepší děkovat konkrétně za určitou věc nebo službu.

Nebuďte nedočkaví – je známo, že norové nemají nikdy naspěch, jak už i norské přísloví zní “Ting tar tid” (Dobré věci chtějí svůj čas), tak se tohoto přísloví drží snad úplně ve všech činnostech.

Nechat si poradit – norové až na vyjímky nejsou příliš sdílní vůči cizincům a všeobecně se nevměšují do plánů a aktivit jiných lidí, nebo svých hostů. Pokud Vám tedy norský domácí byť jen naznační, že není nejlepší nápad vyjet na ryby, anebo se vydat na větší výlet po okolí, tak je dobré se této rady držet, protože nikdo nezná vrtkavé norské počasí, tak dobře jako místní usedlíci.

 Alkohol jako platidlo- nikdy  – v Norsku kde jsou silnější alkoholické nápoje hodně drahé se může našinec ocitnout ve velkém pokušení použít láhev tvrdého alkoholu jako platidlo, nebo k výměnnému obchodu. To ale nemusí být ten nejlepší nápad, zejména pak v jižním a jihozápadním Norsku, kde si mnoho lidí drží od alkoholu odstup a nabídka vína, nebo pálenky tak není příliš vhod.

 Spropitné – mělo by činit nejvýše 10% z celkové útraty a mělo by být dáno jen při maximální spokojenosti.

Cesta busem:

 • KIEL    odjezd z Brna ve 21:30 PŘÍJEZD příjezd do přístavu cca 10:00
 • HAMBURG odjezd z Brna ve 21:30 PŘÍJEZD příjezd do přístavu cca 10:00
 • WARDEMUNDE   odjezd z Brna ve 23:00 PŘÍJEZD příjezd do přístavu cca 10:00


ARABSKÉ EMIRÁTY


Doba letu cca 6 hodin bez přestupu. Každý rok navštíví velké množství lidí UAE zejména Dubaj. Pokud plánujete navštívit Dubaj za jakýmkoli účelem, je pár věcí, které byste měli vědět, než se sem dostanete. Lidé v Dubaji jsou laskaví, pohostinní a zdvořilí, je to báječné místo k návštěvě. Přestože je to islámská země, řídí se poměrně tolerantní politikou. Od návštěvníků se očekává, že budou respektovat jejich kulturní citlivost. Je třeba vzít v úvahu určité faktory, pokud jde o Dress code a chování, a určitě se budete skvěle bavit. Respektujte zákony a hodnoty země a váš pobyt bude mimořádně příjemný. Pokud nehodláte tyto hodnoty respektovat- nejezděte do ARABSKÝ EMIRÁTŮ  a najděte si jinou destinaci.

CO SI VZÍT NA SEBE

I když uvidíte mezi cizinci spoustu žen, které nosí šortky a trika bez rukávů třeba i v nákupních centrech a na jiných veřejných místech, neměli byste předpokládat, že je to přijatelné pro všechny místní. Zatímco jako hostitelé jsou často příliš zdvořilí, než aby turistkám něco vyčítali, většina místních to bere jako neúctu. Navzdory relativnímu liberalismu Spojených arabských emirátů jste v zemi, pro kterou jsou tradice drahé, a pro obyvatele je nepředstavitelné přijímat úplně odlišné hodnoty chování.

Přijít z pláže v plavkách do hotelu je neslušné
Vždy stačí trochu zdravého rozumu, jako například obléci se po odchodu z pláže nebo slušné oblečení v hotelových jídelnách, na ulicích nebo nočních klubech. Přijatelné jsou dlouhé rukávy a běžné sukně pod kolena nebo kalhoty. Žádné zahalování není třeba. Obecně řečeno, přiměřené oblečení má i své výhody. Přitahujete méně pozornosti, dostane se vám vřelejšího přivítání a jednání od místních obyvatel, kteří dokáží ocenit vaši ochotu respektovat jejich zvyky a všechno bude v pohodě.

DUBAJ JE NEJTOLERANTNĚJŠÍ
Bavlněná trička a volné kalhoty nebo sukně vás nejen chrání před neomalenými pohledy mužů, ale také ochrání vaši pokožku před sluncem. Pokud cestujete mimo Dubaj, nezapomeňte, že sociální normy jsou jinde ve Spojených arabských emirátech mnohem konzervativnější. Dubaj je na Blízkém východě jednou z nejbezpečnějších destinací pro ženy, ale ženy v nevhodném oblečení, zvláště ve večerních hodinách, v nočních klubech a barech riskují, že budou považovány místními za prostitutky. Možná vás to udiví, ale ačkoli zde prostituce oficiálně neexistuje, je docela běžná v klubech, barech a na ulicích Deira a Bur Dubai. Převážně se ale tomuto řemeslu věnují ženy z Asie a také z balkánských zemí.

PÁR DOBRÝCH RAD ŽENÁM
I přes ujišťování cestovních agentur i dubajských orgánů, že se v zemi ženy nemusí ničeho obávat, je dobré dodržovat pár základních pravidel, která vám pomohou odvrátit nežádoucí pozornost a usnadní vám jako ženám cestování. Noste snubní prsten, i když jste svobodné. Okamžitě jste pro místní muže „nedostupným“ objektem. Nicméně mohou vás zaskočit nepříjemné otázky, jak jste mohla sama opustit manžela, případně děti. Pokud cestujete s přítelem, označujte jej ve společnosti jako manžela, ne jako přítele. Vyhýbejte se přímému očnímu kontaktu s muži, noste tmavé brýle. V taxíku si nesedejte na přední sedadlo. Pokud potřebujete pomoc nebo radu, zeptejte se nejprve ženy. Oslovit jako žena muže první je dost hrubým prohřeškem.

A zde jsou některé další rady co dělat a co nedělat, na co nezapomenout při návštěvě Dubaje.

Oděv – Buďte skromní ve svém oblékání, zejména v konzervativních oblastech a na veřejných místech. Plavky jsou přijatelné na soukromých plážích a koupalištích. Plavky by se neměly nosit v žádné jiné oblasti mimo pláž, aquaparky nebo bazény. Šortky a trička jsou vhodným oděvem na mnoha veřejných místech. Při návštěvě mešit, starších částí města a náboženských míst je vhodné zakrýt ramena, paže a nohy. Ženy si musí při vstupu do mešity zakrývat hlavu šátkem. Crossdressing není akceptován a může vás zadržet úřady. Jakákoli forma nahoty je přísně zakázána, včetně opalování nahoře bez. Není vhodné, aby muži chodili po ulici nebo v obchodních centrech s odhalenou hrudí.

Gesta - Nikdy na nikoho nemiřte prstem, je to považováno za urážlivé. Chcete -li gestikulovat rukou, použijte celou ruku k tomu, abyste ukázali směr. Obscénní gesta rukou na veřejnosti vás mohou zatknout. Vyhněte se ukazování chodidel nebo překračování nohou, zejména před důležitými hosty.

Pití – Země má politiku nulové tolerance vůči řízení pod vlivem alkoholu. Opíjet se a chovat se špatně, když je člověk opilý na veřejnosti, je nepřijatelné, mohlo by to mít za následek pokutu nebo něco horšího. Požívání alkoholu a jiných nelegálních látek na veřejnosti je zakázáno. V Dubaji je spousta míst, kde si člověk může dopřát pití. Zajděte do baru nebo hospody a budete překvapeni rozmanitostí likéru, který se podává.

Fotografování – Při fotografování buďte ve střehu. Před pořízením snímku rezidenta si vždy udělejte povolení UAE nebo UAE národní, zvláště žena.

Dbejte na svůj jazyk – Explicitní gesta, rušení hlukem, vulgární výrazy a projevy neúcty k islámskému náboženství nebo vůdcům UAE jsou zakázány. Mohly by mít právní důsledky těchto akcí.

Svatý měsíc ramadánu –Muslimové se během tohoto měsíce modlí, postí a přemítají. Člověk by měl dodržovat pravidla vydaná vládou během měsíce půstu. Mnoho lidí by vám doporučilo nenavštěvovat tuto zemi během ramadánu, dodržovat pravidla a dokonce i čas ramadánu může být příjemným pobytem.

Za nezákonné je považováno užívání nebo držení drog, soužití, sex mimo manželství, mimomanželské miminko, cizoložství a homosexualita.


USA A KARIBIK

Kapitola sama o sobě. Buďme k sobě upřímní. Spousta klientů má vysněný sen- Karibik. Dívají se na fotky, propagační materiály, katalogy, filmy. To vše je sice hezké, ale je třeba si uvědomit, že život za velkou louží je plně odlišný od toho našeho a níže se vám budeme snažit vysvětlit některá úskalí, který mohou ovlivnit výběr vaší dovolené. Především je třeba si uvědomit, že neletíte na dovolenou do Egypta, ale na druhou stranu zeměkoule a překonáte časové pásmo s rozdílem 6 hodin.

ZDRAVOTNÍ STAV

Vyhodnoťte správně Váš zdravotní stav. Níže budou důležité informace ohledně letu a místních zvyklostí, které mohou ovlivnit Váš zdravotní stav a nebo sami vyhodnotíte, že Vás z důvodů vašeho zdravotního stavu bude lépe cestovat do jiné destinace.

LETECKÁ DOPRAVA

Předně je třeba si uvědomit, že neletíte do Egypta nebo na Madeiru. Letíte přes půl světa a letecká přeprava je nejnáročnější proces celé Vaší dovolené. 

Let do USA je vždy s přestupem. Za příplatek Vám můžeme zajistit přímý let z Vídně, ten však bude bez asistence delegáta. Standardně musíte počítat s tím, že na letišti k odbavení musíte být připraveni minimálně 3 hodiny před odletem. Odlétá se z Prahy nebo Vídně s přestupem v Paříži a nebo v Londýně. Doba letu cca 2 hodiny. Doba na přestup minimálně 3,5-4 hodiny, někdy i více. Tato doba na přestup je velmi důležitá, protože letadla v Evropě mívají zpoždění a pokud by nám uletěl spoj do USA ,Vaše dovolená končí! Proto je tento časový interval velmi důležitý. Dalším aspektem je i přesun na letišti. U pasových kontrol bývají dlouhé fronty a přestup z gate na gate může trvat i 2,5 hodiny.

Let do USA trvá většinou cca 9-11 hodin podle trasy letu. Vše je ve třídě ekonomy a je třeba předem upozornit, že cestovní kancelář nemá možnost ovlivnit umístění klientů v letadle. Umístění v letadle realizuje až pracovník na letišti při odbavení.  Je to celkem dost velký problém zejména u rodin s dětmi!!! Garantovaná místa, místa u dveří nebo vyšší třídu je možno zajistit za příplatek a je nutné tento požadavek vznést již při podpisu cestovní smlouvy- dodatečně to není možné. Během letu dostanete občerstvení včetně jídla. Důrazně upozorňujeme na možné zdravotní komplikace ( sedíte 11 hodin na jednom místě). Ideální je let zkrátka prospat.

Opět i zpáteční let je realizován podobně s tím, že na letišti musíme být minimálně již 4 hodiny před našim odletem z MIAMI. V USA je odbavuje pod leteckou společností několik letů a to znamená odbavit tisícovku lidi na přepážce. Opět pokud bychom odbavení nestihli a na gate se nedostavili včas, letadlo uletí a to bez možnosti náhrady. Proto je včasný příjezd na letiště extrémně důležitý.

Dále upozorňujeme na striktní dodržení velikosti a především Váhy zavazadla. Při překročení váhy zavazadla třeba jen o půl kg se platím poplatek a ten je někdy dosti vysoký i 100-150 usd.

Podmínky letecké přepravy 

Dovolujeme si klienty důrazně upozornit, že letem mimo EU se výrazně mění podmínky letů a pravomocí leteckých společností. Letecké společnosti celkem často mění předem avizované nabídky letu a v drtivé většině nezbývá cestujícímu nic jiného, než tyto podmínky akceptovat. Reklamovat tyto změny je většinou neúspěšné. Cestovní kancelář nemá možnost tyto změny jak-koli ovlivnit a není za tyto změny odpovědná. Každopádně pokud taková situace nastane, budeme se vám maximální míře pomoci situaci vyřešit.

Pozor- na přestup na dálkové linkové lety je potřeba mít dostatečný čas, proto doporučujeme minimální časový prostor pro přesun na letištích

LONDÝN
PAŘÍŽ
AMSTERDAM
ŽENEVA

3-4 hodny
3 hodiny
2 hodny
1,5 hodiny

ATLANTA
NEW YORK
DUBAJ
DOHA
minimum 3,5-4 hodiny
3 hodiny
3,5 hodiny
4 hodiny


Jaké situace Vás mohou během letu potkat:

Nestihnete přestup na let do MiamiSnažte se přebukovat na nový letZpoždění prvního letu
Umístění v letadle- nejste vedle sebe
Přesun letu na jiný let nebo lety
Rozdělení skupiny na jiné lety
Vybukovaný let- odmítnou Vás přepravit
Požádejte na přepážce o přesun
Snažte se domluvit na přepážce
Může se to stát. 
Dostanete náhradní let
Mimo možnosti CK
Mimo možnosti CK
Budeme Vám nápomocni
Budeme Vám nápomocni

       


IMIGRAČNÍ

V současné době můžete cestovat do USA na víza anebo bez víz v rámci bezvízového styku (programu) ESTA. První možnost jsou "Víza do USA" a druhá možnost "ESTA - Bezvízový styk" obě varianty mají své klady a zápory, pečlivě zvažte, jakou možnost vyberete. Víza do USA mají platnost až 10 let a je možné cestovat opakovaně. Bezvízová registrace ESTA víza USA je platná dva roky ode  dne schválení a po tuto dobu můžete do USA cestovat opakovaně. Estu vám pomůžeme zajisti na vaše vyžádání za příplatek.

Po příletu do USA se po vystoupení z letadla dostavíte k imigrační kontrole. Při imigrační kontrole musíte poskytnout otisky levé i pravé ruky a je možné, že imigrační důstojník bude mít několik otázek ohledně vstupu do USA. Možné dotazy a odpovědi imigračního řízení máme pro vás připraveny v samostatné příloze odbavovacích pokynů. Až k imigračnímu řízení Vás doprovodí delegát. Do imigračního řízení však delegát nesmí zasahovat ani jemu být přítomen. Je možné, že imigrační proces se značně časově protáhne. Většinou býváme odbaveni do cca 2 hodin, ale zažili jsme již situace, kdy jsme museli čekat podstatně déle.  Prosíme o Vaši maximální trpělivost. Delegát a ani cestovní kancelář tyto procedury nemá možnost ovlivnit. Také bude nutné po odbavení vyčkat na příjezd transferu, který je ovlivněn aktuální dopravní situací. Děkujeme za pochopení

Velmi důležité upozornění:

Občan ČR nicméně nemůže do USA cestovat na základě souhlasu v systému ESTA, pokud kdykoliv po 1. 3. 2011 navštívil KLDR, Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii a Súdán. Obdobně nemůže k cestám do USA využít souhlasu v systému ESTA, pokud po 12. 1. 2021 navštívil Kubu. V těchto případech je nezbytné požádat Velvyslanectví USA s dostatečným předstihem o příslušné vízum (např. obchodní vízum kategorie B1 nebo turistické vízum kategorie B2). O vízum musí žádat i cestovatelé, kteří mají kromě českého občanství též státní občanství Kuby, KLDR, Iráku, Íránu, Súdánu a Sýrie.


TRANSFERY V MIAMI

Miami je obrovské, ale zároveň malé. Chceme tím říci, že v Miami v jeden den může kotvit i 7 výletních lodí, což je  cca 30-35.000 klientů. Tito lidé se musím někde ubytovat  a především přepravit. Proto ceny za hotely v Miami jsou na naše poměry astronomické a to samé platí i o transferech a jejich cenách a především dostupnosti. Slovo "tráfic" je asi nejpoužívanější právě u přepravy. Celý problém je spojen s imigračním řízení, jak na letišti, taky při vylodění z lodi, kde opět imigrační probíhá při vylodění na konci plavby. Protože nedokážete odhadnout čas odbavení skupiny na imigračním, nedokážete ani odhadnout čas transferu. Stává se naprosto běžně, že transfery se na plánovaný čas nestihnou  a musí se přeobjednávat a tím pádem i znovu zaplatit.

Proto prosím počítejte s tím, že transfery někdy mohou mít zpoždění i delší než 30 minut a zkrátka budeme na ně muset čekat- tak to prostě v Miami je. Prosíme o vaši maximální trpělivost. Tuto situaci opravdu nijak ovlivnit nemůžeme. Pokud čekat nechcete, můžeme vám za příplatek zajistit privátní dopravu z letiště na hotel za příplatek 50$ na osobu, a taktéž i z hotelu do přístavu příplatek 30$/os a z přístavu na letiště příplatek 40$ za osobu.   

  

TAXI

Pokud chcete objednat taxi, vždy počítejte se značnou časovou rezervou, zejména při cestě na letiště nebo při cestě z Dolphin Mall na letiště. Zdržet se můžete opravdu i více než hodinu. Také počítejte s tím, že Vám taxi nepřijede na Vámi objednaný čas, ale se značným zpožděním.


HOTELY V USA

Tak to je kámen úrazu. Z Evropy jsme doslova rozmlsáni standardy našich hotelů. Cestovatelé po USA mi dají za pravdu, že z vašich nároků musíte hodně, ale hodně snížit. Naše rada zní- škrtněte si tak 2-3 hvězdy u hotelu. Ubytování v Miami je velmi složité a drahé. Naše cestovní kancelář využívá zejména polohy hotelu. Pro naše klienty využíváme služeb hotelu SOUTH BEACH PLAZA HOTEL, vzdáleného cca 100 od pláže Miami Beach. Tento hotel je vhodný zejména pro jeho umístění. V čem jsou hotely v USA jiné a co by vás mohlo překvapit:

klimatizace- klimuje se úplně všude a všechno na teplotu "chladničky -cca 20 st" Doporučujeme vypnout klimu na pokoji

zavřené okna- většina hotelů v Miami této úrovně to tak má. Zkrátka okna jsou zavřena, a pokud jdou otevřít tak maximálně na cca 10 cm. Víc zkrátka ne. Ti, co to nechápou, tak je to z důvodu bezpečnosti. Zavřené okna v kombinaci s klimou není pro nás zrovna dobrá kombinace. V pokojích díky pestrému programu jen přespíme, koupelny jsou většinou s vanou, prostírání postelí čisté. Pokud máte zájem o  lepší hotel, můžeme Vám zajistit hotel dle vašeho výběru za příplatek. Upozorňujeme však , že odjezdy transferů jsou vždy z hotelu SOUTH BEACH PLAZA HOTEL.    

snídaně- zapomeňte na snídaně typu švédských stolů. Spousta hotelů v USA snídaně vůbec neposkytuje. Takovou běžnou snídaní , kterou dostanete i na našem hotelu je káva- překapávaná, bulka, máslo, muffin, marmeláda, jablko nebo pomeranč. Toť vše.

depozit na hotelech - na hotelech se platí kreditní kartou depozit, pokud cestujete s dopravou a delegátem, nic neřešíte, vše vyřeší delegát 


JIDLO

Naproti hotelu je obchod, kde si můžete zakoupit jídlo, pití, nápoje, drogerii a je otevřen 24 hodin denně. Při nákupu alkoholických nápojů musíte mít u sebe pas a lze je nakoupit od 08:00 do 20:00 hodin. Stravování na ulici Vás vyjde na cca 6-15$ osobu za jídlo, v restauracích cca 30-80$ za osobu. Je velký problém, pokud máte alergie. Americké obchody a produkty jsou postaveny na trvanlivosti a "éčka" jsou úplně všude a ve všem. Pozor ! Do USA je zakázáno dovážet jídlo, ovoce a pod. Nejen že vám to zabaví, ale pokuty bývají až 300$


PENÍZE

stodolarovkou se platí velmi těžko a spousta obchodů a restaurací ji vůbec nepřijme. Také, pokud se týká karet, tak se v 90% akceptují pouze kreditní karty. Pozor - u nás máte představu kreditní kartě úplně jinou- kreditní karta je ta, kde máte u banky úvěr a můžete jít na kartě do mínusu !!! 

TIPS

Všude v USA a Karibiku se platí TIPS. Zkrátka je to jejich kultura a je třeba ji respektovat. A pokud jejich kulturu nechcete akceptovat, raději do USA a Karibiku nejezděte. Zpravidla řidičům se dávat 1$ za transfery , průvodcům 1-2$, v restauracích 10% z ceny, taktéž taxikářům 10%, na hotelu a podobně. Tak to zkrátka je. Během vaší plavby budete na TIPS potřebovat cca 5-10 $ na osobu na TIPS. Nedáš TIPS- zbytečně si zaděláš na problém.    

KLIMATIZACE

Tak na to opravdu pozor. Letíte do Karibiku, letíte za teplem. A v Americe se klimatizuje úplně všechno. Náš organismus na to opravdu není zvyklý. Obchody, restaurace, taxíky, autobusy, letiště, letadla - to vše se klimatizuje na neskutečných 20 stupňů. Pokud vyjdete z rozpálené ulice, kde je přes třicet stupňů do vychlazeného obchodu a uděláte to takto několikrát za sebou máte zaděláno na pěknou v lepším případě rýmu, většinou to sedne na hlasivky. Proto doporučujeme do letadla nebo busů lehký svetřík a čepici nebo šátek na hlavu. Klima v letadle a busech fouká po celou dobu. Na hotelech doporučujeme klimu raději vypnout.      


NAŠE DOBRÉ RADY

Nezapomeňte vyplnit cestovní registraci ESTA
Před cestou do USA nemusíte nutně žádat o vízum – nepřekročí-li doba vašeho pobytu 90 dní a cestujete-li v rámci obchodní cesty nebo na dovolenou, stačí vyplnit a zaplatit cestovní registraci ESTA. Schválená ESTA v žádném případě nezaručuje povolení ke vstupu na americké území, ale opravňuje vás k cestě do USA. Oficiálně se doporučuje vyplnit ji alespoň 72 hodin před odletem, ačkoliv k vyhodnocení dojde během několika minut. Odjedete-li na letiště bez vyplněné ESTY, s největší pravděpodobností nebudete vpuštěni do letadla.

Udělejte si kopie všech rezervací

Letenky, jízdenky, rezervace hotelů, cestovní doklady a smlouvy o sjednaném pojištění mějte vždy v několika kopiích. Nejlepší variantou je, když má každý z cestujících k dispozici jednu kopii všech dokumentů, včetně např. cestovního pojištění jiného účastníka zájezdu.

Bojíte se kvůli své angličtině imigračního pohovoru? Připravte se dopředu!

Po přistání na prvním letišti v USA musíte povinně absolvovat pohovor s imigračním úředníkem. Ten rozhodne, zdali vás vpustí do země, nebo vás nejbližším letadlem pošle zpátky domů (velmi nepravděpodobné).Imigrační pohovor můžete obvykle absolvovat ve skupince spolu s vašimi spolucestujícími. Máte-li přesto kvůli své angličtině obavy, nechte si napsat odpovědi na jednotlivé otázky na papír a ten poté předložte úředníkovi.

Zkontrolujte si svou kreditní platební kartu
Jestliže jste doposud nepoužili svou platební kartu v zahraničí, ověřte si u své banky, že s ní můžete v cizině platit. Ačkoliv to zní v dnešní době neuvěřitelně, vím o případu, kdy platební karta jedné české spořitelny v USA nefungovala. Při placení se nenechte zmást pojmenováním credit card, v Americe se v drtivé většině nakupuje na dluh přes kreditní karty. V Česku se naopak využívají většinou debetní karty, kdy utrácíte své vlastní peníze. Přesto při placení v USA uvádějte, že platíte kreditní kartou, předejdete tak případným komplikacím nebo nemožnosti platby. Více informací se dozvíte ve článku jak v USA platit kartou.

Nezapomeňte se aktivovat roaming
Před odletem si nezapomeňte zkontrolovat aktivovaný roaming do USA – bez něho se vám telefon nepřihlásí do sítě, čili nebudete mít signál a nikdo se vám nedovolá. Někteří mobilní operátoři rozlišují roaming po Evropské unii a mimo ni, pozor na to. Pozor, máte sice aktivovaný roaming- ale ne data, to je nutno přiaktivovat!!!

Připravte se na časový posun
Spojené státy americké se rozdělují celkem do šesti časových pásem, ve srovnání s Českem je v USA od východu na západ o 6 hodin méně. Ruku v ruce s časovým posunem jde pásová nemoc, známá rovněž jako jet lag. Organismus je při ní zvyklý na jiný čas, a tak budete prvních pár dní po příletu do Států tendenci usínat již odpoledne a probouzet se budete v půli noci. Odborníci udávají, že na každou hodinu časového posunu potřebuje tělo jeden den na adaptaci.

Nepodceňte cestovní pojištění

Náklady na zdravotní péči v USA jsou extrémně vysoké, což se odráží i v ceně pojištění do USA. Přesto, anebo právě proto, doporučuji sjednat si před odletem cestovní pojištění s dostatečně vysokými limity. Pro představu – léčba akutního zánětu slepého střeva vyjde ve Spojených státech amerických na 600 000 Kč, průměrné náklady na léčbu pojištěného turisty pak v USA činí 230 000 Kč!

Budete řídit? Požádejte o mezinárodní řidičák a pročtete si pravidla provozu
Pronájem auta je při cestování po USA (snad s výjimkou New Yorku) povinnost. Máte-li v úmyslu v Americe řídit, nezapomeňte si vyřídit mezinárodní řidičák, jenž bývá v půjčovnách vyžadován. Před půjčením auta doporučuji srovnat nabídky vícero společností, s větší pravděpodobností ušetříte. Řidiči nechť si přečtou článek o řízení auta v USA, v praxi se vyskytuje několik odlišností. V USA převládají auta s automatickou převodovkou a semafory jsou až za křižovatkou, na které můžete odbočovat vpravo na červenou. Stačí dát případně přednost vozidlu jedoucímu zleva. Ujistěte se, že znáte maximální povolenou rychlost, ať nejste pokutováni. Pro jistotu si také nastudujte návod, jak natankovat u americké benzínky. Postup se oproti tomu českému zcela liší.

Připravte si zásobu jednodolarovek

Spojené státy americké jsou zemí spropitnému (tip nebo tipping) zaslíbenou. Obsluha restaurací, pokojské na hotelech i řidiči letištních shuttlů jsou placeni tak, že se počítá s dýškem. V restauracích (ne ve fast-foodech) se počítá se spropitným ve výši 15 – 20 %, taxikáři očekávají kolem 10 % a pokojské a portýři se spokojí s jedním nebo dvěma dolary. Doporučuji si jich udělat zásobu. V některých restauracích již bývá spropitné součástí konečné ceny. Stačí hledat vyplněnou kolonku “Service Charge”.

Včas si zjistěte povolenou hmotnost zavazadel

Před každým letem do nebo po USA si zjistěte maximální povolený objem zavazadel. U většina společností bývá v ceně letenky pouze 1 ks odbavovaného zavazadla s hmotností 20 – 23 kg. Při letu směrem do USA doporučuji mít jistou rezervu – počítejte s tím, že na cestě zpět přibalíte množství suvenýrů, dárků nebo levně nakoupeného oblečení a taky že oblečení bude vlhké po plavbě v Karibiku

Kufr nezamykejte, stáhněte ho svorkou na kabely
Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) má na letišti právo otevřít váš kufr a zkontrolovat jeho obsah. Nejde přitom o žádnou výjimku, ale o běžnou praxi – pravděpodobnost, že vás namátkově vyberou, je poměrně vysoká. Bezpečnostní pracovníci navíc mají právo odstranit násilím zámek, o kontrole se dozvíte až z letáčku při převzetí a otevření kufru na cílovém letišti. Vyhnout nakupování nových zámků se můžete dvěma způsoby – buď si pořídíte “TSA approved” zámek, nebo zipy stáhněte svorkami na kabely. Jeden stojí zhruba korunu a pokud přidáte další do kufru, po případné kontrole vám ho opět stáhnou.

Přibalte si adaptér do zásuvky
V Americe je standardem tzv. zásuvka typu A nebo B s napětím 110 V – to je ta se dvěma placatými kolíky. Adaptér si nezapomeňte koupit nebo vypůjčit a zabalit do kufru. Na letištích bývají velmi drahé. Redukci na americké zásuvky koupíte ve většině obchodů s elektrem, nejlevnější sady pořídíte již za 180 Kč.

Kupte si power fort a noste ho s sebou

Power fort je náramně užitečná věc, jde o jakýsi záložní zdroj energie, který nabijete klasickou USB nabíječkou a poté z něj můžete nabíjet libovolné telefony nebo tablety. V závislosti na kapacitě power fortu můžete telefon nabít zhruba jednou až pětkrát. Používáte-li telefon k fotografování nebo navigaci, baterie se rychle vybíjí a power fort je záchrana.

Chleba s řízkem nechte doma
Celní předpisy zakazují dovoz většiny masných a mléčných výrobků včetně salámů, klobás nebo v Česku populárních řízků. Ještě v průběhu letu do USA budete vyplňovat celní deklaraci, ve které musíte uvést, zdali dovážíte některou ze zakázaných potravin. Pokud vyplníte ano, nebo pokud vás odhalí při namátkové kontrole, budou vám dotyčné potraviny zabaveny. Podrobný seznam povolených a zakázaných artiklů najdete v článku Jaké potraviny se mohou dovážet do USA.

Nejlevnější jídlo koupíte ve fast-foodech
Američané se moc a moc rádi stravují ve fastfoodových restaurací, řetězců je nekonečná řada a vsadím se, že o mnohých z nich jste v životě neslyšeli. Subway, McDonalds, Burger King, Wendy’s, Jack in the Box, KFC, Taco Bell, Starbucks, Applebee’s, Domino’s Pizza, White Castle, Hooters, Krispy Kreme, Dunkin’ Donuts, In-N-Out Burger, El Pollo Loco, Pizza Hut… a to jsou jen některé z těch nejznámějších.Ve většině z nich prodávají hamburgery s hranolkami různých tvarů, za menu zaplatíte 6 – 10 dolarů. Preferujete-li zdravější životní styl, doporučuji Subway s čerstvými bagetami dle vlastního výběru. Součástí menu bývá údaj o počtu kalorií a množství obsaženého tuku, jde o součást boje s obezitou. Všechny fastfoodové restaurace nabízí bezplatný refill (doplnění) nápoje z postmixu, kterému se v Americe říká fountain. Kromě sladkých nápojů bývá na výběr omezený sortiment neslazených nápojů, nejčastěji čaje nebo vody. Chcete-li ochutnat něco typicky amerického, natankujte si A&W Root Beer, bylinnou limonádu těžko popsatelné chuti.

Částky na cenovkách jsou bez daně
Ve státech, kde se vybírá, nebývá prodejní daň součástí částky uváděné na cenovce. Z inzerovaných deseti dolarů za pravou americkou housku s mletým masem se tak může vyklubat i necelých 12 dolarů. Při přepočítávání na koruny na tuto odlišenost myslete.

Alkohol v Americe podávají až od 21 let

Nápoje s alkoholem jsou v USA povoleny až od 21 let, mladší osoby si ho nesmí koupit, dovážet ani přechovávat. Na rozdíl od Česka se v Americe toto pravidlo celkem přísně dodržuje, ačkoliv samozřejmě jsou případy, kdy i mladiství pijí. Drtivá většina amerických států zakazuje popíjení na veřejnosti, resp. přenášení a držení otevřených lahví s alkoholem. Paradoxně lze tento zákon obejít tím, že třeba lahev s pivem schováte do papírové tašky a budete popíjet z ní.+

a na závěr:

NEFOTIT POLICISTY, VOJENSKÁ VOZIDLA, VOJENSKÁ LETADLA

NIKDY NEFOŤ NA IMIGRAČNÍM !!!

NIKDY NETELEFONUJ NA IMIGRAČNÍM !!!

NIKDY NEPIJ ALKOHOL NA VEŘEJNOSTI

NIKDY- NIKDY SE NEOHALUJ NA VEŘEJNOSTI !

NIKDY- NEKDAĎ ODPOR POLICII

VŽDY SI HLÍDEJ SVOJE OSOBNÍ VĚCI

VŽDY PASY A PENÍZE NA HOTELU DO TREZORU

VŽDY SI HLÍDEJ KREDITNÍ KARTU

VŽDY ORGANIZOVANĚ VYSLECHNI POKYNŮ "DŮLEŽITÝCH" PRACOVNÍKŮ NA LETIŠTI, IMIGRAČNÍM, LETUŠEK

 

ZÁVĚREM


Přátelé, tyto informace nemají za úkol Vás odradit od plavby, ale naopak chceme Vás předem informovat, co všechno by vás mohlo během Vašich cest potkat. Všechny tyto informace, které zde uvádíme a také ještě podrobněji i ve vašich pokynech jsou dlouholeté zkušenosti z našeho cestování a postupného se vyvarování chyb a krizových momentů. Pevně věříme, že náš záměr oceníte.   

Na lodích MSC CRUISES trávíme převážnou část našeho času a všechny lodě, služby, destinace dobře známe. Skutečnost, že spolupracujeme výhradně se společností MSC CRUISES je pro Vás zárukou dobrých služeb a servisu naší cestovní kanceláře. Každým rokem vypravujeme přes sedmdesát organizovaných skupin na plavby na moři a moře je naším druhým domovem. Přijměte naše pozvání na paluby lodí MSC CRUISES a nechte se unášet na vlnách pohody, relaxu a dobré zábavy.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme