Práce na projektu Renaissance začaly v srpnu 2014 a představovaly první krok v rámci druhého expanzního plánu společnosti MSC Cruises v hodnotě 5 miliard eur (samotný projekt měl hodnotu 200 milionů eur). Týkal se čtyř nejmenších lodí flotily této společnosti - MSC Armonia, MSC Sinfonia, MSC Lirica a MSC Opera - a trval dva roky. 

Generální ředitel MSC Cruises Gianni Onorato na tiskové konferenci na palubě MSC Lirica řekl, že velká část projektu byla realizována se zvláštním zřetelem na rodiny, proto je nyní na každé lodi nově pět samostatných klubů pro děti do 17 let, včetně dvou navržených a vybavených předními hračkářskými domy Chicco a LEGO. Změny se dotkly i stravování, které je podle Onorata ještě flexibilnější, s rozšířenou nabídkou menu a restaurací a možností bufetového stravování 20 hodin denně. Na lodích došlo také k úpravě kosmetických a wellness služeb: v lázních MSC Aurea Spa přibylo více masážních místností, došlo k úpravám vířivých van a k dispozici je nově lázeňský lékař, který poskytuje diskrétní a vysoce individuální služby. 

Na závěr tiskové konference Onorato řekl: "Renaissance je prvním pilířem druhé fáze růstu společnosti MSC Cruises, zatímco sedm nových lodí nové generace, které uvedeme na trh v letech 2017 až 2022, představují druhý pilíř. Renaissance přinesl čtyři zcela vylepšené lodě, které budou sloužit strategickým segmentům globálního trhu výletních plaveb se standardními zážitky, vybavením a službami, které jsou dnes synonymem pro MSC Cruises."

Zdroj: MSC Cruises

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme