MSC Cruises, divize výletních plaveb společnosti MSC Group, ve spolupráci s leteckou společností Qatar Airways, minulý týden oznámila, že slavnostní pojmenování nové průkopnické vlajkové lodi MSC World Europa proběhne 13. listopadu v Dauhá, hlavním městě Kataru.

Pierfrancesco Vago, výkonný předseda MSC Cruises, řekl: „Jsme nesmírně hrdí na to, že v Dauhá v listopadu pojmenujeme naši nejinovativnější, nefuturističtější a největší ekologicky zaměřenou výletní loď na světě. MSC World Europa představuje budoucnost plaveb, zcela novou platformu, která svým hostům poskytne nezapomenutelnou plavbu, jakou dosud nikde nezažili. Proto je příhodné, že se tato monumentální událost koná v jednom ze sedmi nových městských divů světa“. 

Podle tiskové zprávy, vydané plavební společností, bude pojmenování lodi okázalou a hvězdnou událostí s řadou zábavných vystoupení, tradičním rozbíjením lahve šampaňského o bok lodi i nádherným ohňostrojem, který ozáří ohromující panorama mrakodrapů katarského hlavního města. Další podrobnosti budou podle MSC Cruises ještě zveřejněny. 

Foto: Woods Bagot, magazín CQ

Výjimečná událost se bude konat ve zbrusu novém Velkém plavebním terminálu s rozlohou 24 000 metrů čtvereční, který denně odbaví až 28 000 cestujících a má kapacitu přijmout v jednom dni až dvě obří výletní lodě. Návštěvníci se v něm mohou těšit mimo jiné na na akvárium a galerii, která se specializuje na islámské umění. 

Loď se vydá na svou první plavbu 20. prosince, předtím bude jako plovoucí hotel hostit návštěvníky Mistrovství světa ve fotbale. Od prosince do března nabídne sedmidenní plavby Perským zálivem z Dubaje, poté se přesune do západního Středomoří. Na plavby v obou těchto destinacích můžete s Riviera Tour vyrazit i s dopravou a delegátem v ceně (pro plavbu Perským zálivem klikněte zde, pro západní Středomoří zde).

Podrobné informace o nové lodi MSC World Europa si můžete přečíst zde.

Zdroje: MSC Cruises, CQ

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme