Strava během plavby je formou plné penze, která se skládá ze snídaně, oběda, odpolední svačinky, večeře, popřípadě občerstvení během dne a večerního bufetu. Voda a některé nealkoholické nápoje z automatů jsou během jídel k dispozici zdarma.Přes den stravování nepodléhá žádným zvýšeným společenským pravidlům.

KATALOG PDF- stravování

Upozornění:
Plavební společnost uvádí u svých lodí klasifikaci třídy lodě podle hvězdiček. Upozorňujeme Vás, že tato klasifikace ve srovnání služeb na hotelích platí pouze při zakoupení standartu balíčku AUREA a nebo YACHT CLUB
.

   Večeře v hlavní restauraci jsou společenskou událostí a dle plánovaného rozpisu vyžadují přiměřené oblečení. Hosté, kteří se formalit rádi vzdají, mohou využít služeb bufetových restaurací. 

Využijte speciálních restaurací během plavby

V některých specializovaných (ala carte) restauracích je vyžadována rezervace předem a platí se rezervační poplatek (cca 20 – 25 EUR). Restaurace na lodích, nebo jejich části, jsou tématicky zaměřeny a proto vám mohou nabídnout širokou škálu kuchyní: klasický bufet pro každého strávníka, lehkou italskou kuchyni, gurmánské požitky s rukopisem francouzských chef de cuisine, exotikou provoněné asijské speciality i šťavnaté steaky z amerických prérií. Postaráno o vás bude i tehdy, rozhodnete-li se strávit den, či jeho část v soukromí vaší kajuty. Pokojový servis (za přípatek) je v provozu 24 hodin.

Kvalitě jídla na MSC věnují náležitou pozornost
     

  Lodní kuchaři nezapomínají ani na strávníky se speciálními požadavky. Na vyžádání lze zajistit například vegetariánskou stravu, bezlepkovou stravu a nebo stravování pro diabetiky. Je třeba vyžádat při uzavírání cestovní smlouvy. Mějte prosím na paměti, že do žádné restaurace není povoleno vstupovat bez obuvi a svrchní části oděvu, tj. vstup do restaurace např. v plavkách je nepřípustný). Orientační doba podávání jídel: snídaně 6.30 – 10.00, oběd 12.00 – 15.30. Podávání večeří je na většině lodí rozděleno do dvou sezení: 1. kolem 18.00 a 2. kolem 21.00 (časy se mohou u jednotlivých společností či lodí lišit, jsou uvedeny v denním programu plavby). Pro naše klienty se snažíme zajistit většinou první sezení, není to však pravidlem. Při zakoupení plavby v kategorii Bella nemáte možnost si vybrat možnost sezení. Tu Vám určí plavební společnost. Večeře jsou podávány ve specializovaných restauracích, jejichž název a čas je uveden na vaší magnetické kartě. Je nutné dodržovat včasný příchod na večeři, ale i společenský bonton. V případě pozdního příchodu nebudete do restaurace vpuštěni.

Klienti RIVIERA TOUR na večeři

U večeří není možné konzumovat nápoje z nápojových automatů. CK RIVIERA TOUR má pro vás v pokynech k odjezdu připraven jídelní lístek, přeložený do českého jazyka. Večeře se konají v italském stylu pohody a vychutnání skvělého jídla a vína a je nutné počítat s dobou večeře cca hodinu a půl. Obecně lze potvrdit, že gastronomie na lodi je opravdu na vysoké úrovni a je třeba si hlídat svoji štíhlou linii. V případě, že opouštíte loď na výlet na celý den, není možné vám připravit stravu na tento váš soukromý výlet. Lze však zakoupit výlety plavební společnosti i s obědem. Během plavby někdy bývají speciální prezentace italské kuchyně spojené s přípravou přímo před očima klientů. Pro většinu našich klientů je stravování na lodi opravdovým gurmánským zážitkem. Výběr je velmi pestrý a uspokojí i náročnější strávníky.  Pokud jsou ryby na Vašem jídelníčku vítány, máte vyhráno. Zdejší rybí speciality a rybí polévky jsou opravdu skvělé.


Během celého dne můžete navštěvovat bufetovou restauraci, která je zpravidla na zádi lodi v horních patrech. Je otevřena většinou od časných ranních hodin až do noci cca 2 hodin, kde si můžete zajít i během pozdního večera na pizzu nebo sendviče. Prakticky platí pravidlo, že na lodi nemůžete mít hlad.

Upozorňujeme, že se jedná o bufetovou restauraci a není zde obsluha anebo tato obsluha je výrazně omezena. Jídlo, nápoje a pochutiny si klient ke stolům zabezpečuje sám

Na snídaně i obědy můžete také využít servírovaných restaurací zpravidla na palubě 5. Při příchodu Vás obsluhující personál usadí ke stolu a vybíráte si z jídelního lístku. Klienti, kteří mají objednány vinné pakety, je obdrží první večer od managera restaurace. O objednání paketů informujte Vašeho obsluhujícího číšníka. Pokud máte narozeniny, lze objednat v restauraci narozeninový dort, jahody v čokoládě, sekt a podobně. Pochopitelně tato služba je za příplatek. Nápoje objednané v restauracích hradíte k tíži Vašeho účtu. Doporučujeme účastnit se večeří v servírovaných restauracích při galavečerech a italském dnu na moři. Přejeme Vám úžasný gurmánský zážitek.

USA-KARIBIK stravování v restauracích

Na všech lodích plujících z domovských přístavů v USA, pouze v oblasti Karibiku, účtován příplatek 5 USD na osobu za jakékoli další požadované jídlo v HLAVNÍ RESTAURACI; první jídlo zůstává zdarma, stejně jako všechny předkrmy a dezerty. Na lodích plujících z domovských přístavů v USA zavádíme mírný příplatek na pokrytí nákladů pro hosty, kteří si v hlavní jídelně objednají další předkrmy. První předkrm zůstává zdarma, stejně jako všechny předkrmy a dezerty. Příplatek 5 dolarů se vztahuje pouze na další hlavní jídla. U plaveb odplouvajících z domovského přístavu v USA: První hlavní jídlo, předkrmy a dezerty jsou pro každého hosta zdarma. Hosté, kteří si budou chtít objednat druhé hlavní jídlo, zaplatí další příplatek ve výši 5 USD.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme