Do spuštění nové průkopnické vlajkové lodi MSC World Europa zbývá už jen šest měsíců. Nejnovější loď společnosti MSC Cruises nabídne svým návštěvníkům dosud nevídaných 22 palub, 2 626 kajut a více než 40 000 m² veřejného prostoru. Podle MSC Cruises tato "ultramoderní městská metropole na moři" posouvá hranice možností toho, co je možné na moři dělat a po svém spuštění v prosinci 2022 nabídne nový standard výletních plaveb. Vy se teď spolu s námi můžete podívat na 9 důvodů, proč na MSC World Europa vyrazit:

1) Promenáda - tepající srdce lodi

Sedmipatrová, 104 metrů dlouhá venkovní promenáda bude jedním z nejpůsobivějších prostorů na lodi. Svým návštěvníkům nabídne dechberoucí výhled na moře ze zádi lodi a bude místem noční zábavy i celodenního stolování. Její největší chloubou bude pozoruhodné architektonické dílo - suchá skluzavka Venom Drop @ The Spiral, jedenáctipatrová atrakce s elegantním křivkami z nerezové oceli. Se svými 74 metry se stane nejdelší suchou skluzavkou na moři a podle MSC Cruises půjde o "nejzábavnější (a nejrychlejší) způsob, jak se dostat z horní části lodi na promenádu". 

S venkovním prostorem bude spojená také krytá promenáda World Galleria o rozloze 303 m², s úchvatným LED a kinetickým stropem, která je ideálním místem k procházení a užívání si mnoha místních barů, restaurací, obchodů a butiků.

2) Vychutnejte si svět s vynikajícími restauracemi, bary a salónky. 

MSC World Europa vezme své hosty na gastronomickou cestu kolem světa. Nabídne jim 33 restaurací, barů a salónků, z nichž každý má svůj osobitý styl a atmosféru. Tvůrci lodních menu sbírali inspiraci po celém světě, která v kombinaci s nepřeberným množstvím kvalitních surovin, připravovaných s vášní a autenticitou, vyústí ve výjimečné zážitky z jídla a pití.

Loď nabídne velkolepou škálu 13 restaurací, včetně 6 speciálních se dvěma zcela novými koncepty Chef´s Garden Kitchen - první hydroponické zahrady na moři, kde jsou suroviny k přípravě jídla, jako bylinky, saláty a přílohy, pěstovány přímo před zraky návštěvníků restaurace, a La Pescaderia - středomořské rybí restaurace s pokrmy z nejčerstvějších plodů moře, s neformální a rodinnou atmosférou.

Hosté se mohou těšit také na další oblíbené podniky, včetně steakhouse Butcher´s Cut, latinskoamerické streetfood restaurace Hola! a asijského Kaito Teppanyaki a Sushi baru. Mezi 20 bary a salónky najdete 7 zcela nových konceptů, včetně prvního lodního minipivovaru, nového gin baru, koktejlového baru řídícím se pravidly mixologie a mnoho dalšího.

3) Úžasná místa pro všechny věkové kategorie

Zažijte zcela novou úroveň zábavy s řadou různých míst, která nabízí velkolepá divadelní představení, strhující akrobatická představení na zádi lodi, interaktivní rodinnou zábavu v Luna Park Aréně, nebo autentické bohémské divadlo pouliční divadlo. Kromě toho se můžete vyřádit také na diskotéce na kolečkových bruslích nebo dát volný průchod svému vnitřnímu dítěti na lodním autodromu.

4) Největší a technologicky nejvyspělejší nabídka rodinné zábavy na lodích MSC Cruises

Dětský klub MSC World Europa bude s více než 766 m² a 7 místnostmi největším ve flotile. Zábava pro děti a mládež bude ještě pestřejší díky originálním formátům her a talentových show, kterých se děti mohou zúčastnit v The Studio, Luna Parku nebo v lodním divadle.

5) Odpočívejte a relaxujte v dokonalé wellness zóně

Ze 7 bazénů a 13 vířivek umístěných v různých částech lodi si vybere každý rekreant, ať už chce relaxovat a odpočívat, nebo si užít vzrušení a dobrodružství. Mezi nejzajímavější místa na MSC World Europa patří: zcela nová klidová Zen Pool zóna na zádi lodi, určená pouze pro dospělé. Nabízí dva bazény, solárium a stinnou odpočívárnu. To vše s nádherným výhledem z paluby 18.

MSC Yacht Club se soukromým bazénem a vířivkou, to vše na dvoupatrové terase, prvními svého druhu ve flotile MSC Cruises.

La Plage, hlavní bazén s 3 474 m² relaxační plochy určenými pro zábavu i opalování.

Akvapark na palubě 20, největší ve flotile MSC Cruises, s dětským bazénem a vířivkou, a bazénová oblast Botanická zahrada se zatahovací střechou, tropickým barem a prostorem pro lenošení.

6) MSC Yacht Club nové úrovně pro prémiové plavby

MSC World Europa nabídne rozšířený a dosud nejluxusnější MSC Yacht Club, který nabídne bezkonkurenční úroveň komfortu, větší veřejné prostory a nová stylová apartmá - to vše ve zcela novém futuristickém designu.

Rozšířené prémiové prostory zahrnou také nově pojatou dvoupatrovou sluneční palubu a dvě zcela nová vlastnická apartmá s mimořádným prostorem, venkovní terasou a službami.

7) Nový inovativní design ubytovacích prostor

MSC World Europa je od jiných lodí uvnitř stejně odlišná jako zvenčí. Nabízí kajuty se zcela novým designem a největší počet balkónových kajut ze všech plavidel flotily. Od luxusních apartmánů v MSC Yacht Clubu přes tradiční kajuty, až po zbrusu nové kabiny s výhledem na venkovní promenádu - kvalitní a pohodlné ubytování uspokojí všechny hosty.

Loď nabídne 7 nových inovativních typů kajut, které nejsou k vidění na žádné jiné lodi MSC Cruises, a také více kajut se soukromou vířivkou. Zajímavostí budou také nové kajuty Infinite Ocean view s panoramatickým posuvným oknem, které se po otevření změní ve skleněné zábradlí.

8) Nejkrásnější okruhy

MSC World Europa stráví svou zahajovací sezónu v Perském zálivu a poskytne hostům dokonalý zážitek ze zemní plavby. Svou činnost zahájí 20. prosince speciální čtyřdenní plavbou z katarského Dauhá do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. 

MSC World Europa pak nabídne 7denní plavby z Dubaje do nedaleké moderní metropole Abú Dhabí a dále na ostrov Sir Bani Yas, kde můžou hosté objevovat exotickou přírodu a vyhřívat se na zdejších nádherných plážích. Program plavby bude obohacen o zastávku v přístavu Damman v Saúdské Arábii, ze kterého mohou hosté vyrazit do oázy Al Ahsa, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Loď zavítá také do Dauhá, futuristického hlavního města Kataru, a poté se vrátí na dvě noci do Dubaje. Na tuto plavbu můžete s Riviera Tour vyrazit v lednu 2023 i s dopravou a delegátem

Na konci března 2023 pak MSC World Europa vypluje z Perského do Středozemního moře, kde bude v létě nabízet sedmidenní plavby do Janova, Neapole a Messiny, dále pak na Maltu, do španělské Barcelony a do Marseille ve Francii. 

9) MSC World Europa bude jednou z ekologicky nejvyspělejších lodí na moři

MSC World Europa bude první lodí s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG) ve flotile MSC Cruises a dosud nejpokročilejším plavidlem z hlediska ochrany životního prostředí. LNG je jedním nejčistších lodních paliv na světě a v budoucnu bude hrát klíčovou roli v dekarbonizaci (nebo přechodu na nulové emise) mezinárodní námořní dopravy. Pohon na LNG prakticky eliminuje lokální emise látek znečisťujících ovzduší, jako jsou oxidy síry, a snižuje emise oxidů dusíku až o 85 %. LNG hraje podle MSC Cruises také klíčovou roli při zmírňování změny klimatu, protože snižuje emise CO2 až o 25 % a připravuje půdu pro zavádění udržitelných nefosilních paliv, včetně vodíku. Pokusný demonstrační palivový článek na MSC World Europa palubě bude testovat účinnosti této technologie jako prostředku k výrobě tepla a elektřiny, až o 30 % účinnější než z klasických motorů.

Kromě toho bude loď MSC World Europa vybavena systémy selektivní katalytické redukce (SCR), elektrickým připojením z břehu na loď, pokročilými systémy čištění odpadních vod, systémy omezující hluk vyzařovaný pod hladinou, a také širokou škálu energeticky účinných zařízení a systému pro optimalizaci využití motorů.

DOMINIK ČÍŽ

Zdroj: MSC Cruises

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme