Opět je nutné si uvědomit, že jsme na plavbě. Nejsme na hotelu, kam může přijet taxi až před vchod recepce. Jsme na lodi a na obrovské lodi. Její zakotvení v přístavu není jednoduchou záležitostí a tak je nutné počítat se skutečností, že v některých destinacích pokud se chceme dostat do města, to bude trochu složitější. Pokud nejste jazykově zdatní a zcestovalí, rozhodně doporučujeme využít plaveb s dopravou a delegátem, kde Vám odpadne spousta starostí s přepravou v destinacích. Ale i tak je nutno počítat s investicí do přepravy v některých přístavech.  

TRANSFERY MSC CRUISES

 V některých přístavech je nutné využít lodních transferů. Jsou to zejména přístavy, které jsou situovány dál od historického centra. Tyto transfery se dají zakoupit až na lodi a není možno je zakoupit u cestovní kanceláře. Ceny těchto transferů jsou cca 8-18 eur/osoba. Děti mají na transfery slevu. Transfery zakoupíte na lodi na Excursion desk na palubě 6 nebo 7.  Z nejčastěji využívaných přístavů je vhodný transfer v Marseille, Salernu, Valencii, Barceloně, Mallorce, Ibize, Goteborgu, Brindisi, Kodani, Malaze a Dubrovníku. V některých přístavech (Civitavecchia, La Spezia, Salerno) je zakázán pohyb po přístavu a od přijímací brány k lodi vás převeze přístavní transfer - shuttle bus. Tato služba je zdarma. Pokud cestujete s dopravou a delegátem o zajištění lístků na transfery se postará Váš delegát.


TENDER

Během plavby jsou přístavy, kde naše loď zakotvit nemůže. Loď proto zůstane zakotvena na moři a na pevninu Vás plavební společnost přepraví zdarma tzv. tendrem. Tender je přeprava z lodi na pevninu buď záchrannými čluny, nebo najatými čluny v přístavu. Zpravidla je při tendru ráno před vyloděním nutné si zabezpečit vyloďovací číslo - tender tickets, který určuje pořadí a čas Vašeho vylodění z lodi.  Pokud cestujete s dopravou a delegátem o zajištění lístků na tender se postará Váš delegát.

VÝLETY V DESTINACÍCH S DELEGÁTEM CK RIVIERA TOUR

Přesto , že je náš delegát prezentován jako technický delegát na plavbě, všechny navštívené destinace s vámi osobně navštíví. Plavbám se věnujeme druhou desítku let a za ta léta nasbíraných zkušeností si myslíme, že Vám opravdu máme co nabídnout. Během plavby máte možnost poznávat nejen krásy a kulturu navštívených destinací, ale třeba místní jídla a nápoje. Zaměstnanci RIVIERA TOUR se cestování věnují již více než 20 let a za tu dobu nasbírali znalosti a místní zvyklosti. Zajímá nás zejména to, co se v průvodcích,v knížkách a na internetu nenajde - tedy obyčejný život, obyčejných lidí v destinacích.  Vzhledem k tomu, že plavby realizujeme opravdu  již druhou desítku let, destinace jsou našim druhým domovem. Proto Vám můžeme poradit, kam se vypravit v destinacích, který výlet plavební společnosti si zakoupit, kam se vydat pěší chůzí, zda si koupit vyhlídkový bus, nebo taxi. Ve všech destinacích se Vám bude věnovat náš delegát, jehož služby zcela jistě oceníte.


   V některých destinacích jsou zajímavá místa a v některých destinacích u lodi samotné, nic není. My většinou již víme, pokud nedojde ke změně itineráře, co Vás na plavbě čeká, zda bude třeba tender z lodi anebo bude třeba využít shutlle bus. To jsou informace k nezaplacení, které Vám pomohou ušetřit hodně peněz. Naši klienti většinou služby delegáta a služby RIVIERA TOUR ocení až po návratu z plavby.
   Již s předstihem máme pro Vás připraveny, ve spolupráci s plavební společností MSC, fakultativní výlety v destinacích, které Vám zpříjemní dovolenou. Tyto výlety mají jednu obrovskou výhodu, kterou ocení zejména klienti, kteří mají jazykovou bariéru. Těchto fakultativních výletů se účastní delegát CK RIVIERA TOUR, který poskytuje nezbytné informace během výletu. Delegát není průvodce na výletu. Pokud je výlet v anglickém jazyce, delegát se bude snažit poskytnout informace, co nejdříve to bude možné - (někdy v případě účasti jiných anglicky mluvících klientů, není překlad výkladu ihned možný). Nabízíme Vám proto nabídku výletů s naším delegátem RIVIERA TOUR. Uváděná cena je cena, za kterou můžete výlet zakoupit při sepsání cestovní smlouvy a naše CK Vám garantuje tuto cenu i v případě jejího navýšení plavební společnosti. V této ceně je i spárovací poplatek a taxy. To znamená, že cena našeho výletu je vždy vyšší než například na lodi nebo v přístavu, ale vždy bude naše skupina dohromady za asistence našeho česky mluvícího delegáta.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM S DELEGÁTEM CK RIVIERA TOUR-klikněte zde

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM- PLAVBA KOLEM EVROPY
DESTINACE

PROGRAM FAKULTATIVNÍHO VÝLETU S DOPRAVOU A DELEGÁTEM RIVIERA TOUR

Výlet je nutno objednat při podpisu cestovní smlouvy. Výlet není možno zakoupit na palubě lodi.

Cena za

osobu v Kč

LISABON

Tuk Tuk autíčka budou čekat přímo v přístavu. Autíčka mají kapacitu pro 6 klientů. Společně vyjedeme z části Alfama, (oblast, kde kotví i naše loď a také místo spojené s tradiční hudbou Fado,) do 12 km vzdálené, nejdochovalejší části Lisabonu – BELEM. Během jízdy budeme míjet Praça do Comércio (v českém překladu Obchodní náměstí), známé také jako Terreiro do Paço (česky Palácové náměstí) a také vidět pouliční umění a moderní street art města. Projíždět budeme kolem královského paláce, při troše štěstí zahlédnete i „hradní stáž“. Naše první zastávka ve čtvrti Belem, bude návštěva impozantní katedrály a kláštera řádu Svatého Jerolýma. Na tomto místě jsou v místní kavárně i bezplatné wc. Po návratu k Tuk Tuk autíčkům Vás pohostíme místní specialitou  - koláčky z listového těsta plněnými žloutkovým krémem a sypanými cukrem a skořicí - Pasteis de Belem, kterou Vám přivezeme z nejvyhlášenější cukrárny v celém Portugalsku. Dále budeme pokračovat k Belémské Věži - Torre de Belem. Nezapomenutelná atmosféra při pohledu na řeku Tejo, most „25.4“ a v povzdálí sochou Ježíše, jako v Brazílii. Poblíž je vojenské muzeum, kopie 1. letadla, které přeletělo Oceán a neodmyslitelně k této atmosféře patří sklenička vína v pojízdné prodejně (Cena cca 4-8 Euro/dle druhu, bílé, červené, růžové, Portské. Plastová sklenička, ve které je podáváno víno, Vám zůstává jako suvenýr. Není v ceně zájezdu) Dále se autíčkama budeme přesouvat k památníku Objevitelů. Po krátké zastávce budeme dále pokračovat na nejvyšší bod Lisabonu s krásnou vyhlídkou na celé město Miradouro Senthora de monte, kde budeme mít foto – zastávku (na tomto místě je wc) Poté nás autíčka dovezou zpátky k přístavu, kde jsme začínali naši exkurzi.  Budeme projíždět kolem Pantheonu. Na vyhlídce nebo u Pantheonu můžete zůstat a individuálně dojít zpět k lodi. Po příjezdu Vám ukáže delegát zkratku do města, která vede ke  katedrále SE. Individuální rozchod a čas k nákupu suvenýrů. Výlet je určen pro všechny věkové kategorie, výlet mohou absolvovat i klienti s různým hendikepem i na vozíčku, je ale nutné nahlásit předem delegátovi Vaše omezení.

1290

VIGO

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Máte jedinečnou možnost po zakotvení ve městě VIGO k návštěvě  Santiago de Compostela, poutního cíle od středověku a jednoho z  nejdůležitějších na světě spolu s Římem a Jeruzalémem. Stovky tisíc turistů navštěvují město každý rok v kteroukoli roční dobu. Jak jeho katedrála, jedna z největších a nejkrásnějších v Evropě, tak její historické centrum, také s velkým kouzlem, byly  od roku 1985 jmenovány světovým kulturním dědictvím pro svou městskou krásu a monumentální integritu. Společně Vás čeká prohlídka poutního města Santiago De Compostela a zároveň město Vigo. Po celou dobu bude k dispozici autobus, který Vás bude chránit před nepřízní počasí. Začneme výletem do Compostely cca 1 hodiny jízdy od města Vigo, u místního parkoviště je wc. Čeká nás pěší tůra, nic náročného, delegát vždy zohlední aktuální zdravotní stav klientů pro tempo prohlídky. Navštívíme všechny 4 náměstí kolem Katedrály – Praza das Praterias, Praza da Quintana, Praza da Inmaculada a Praza do Obradoiro.  Návštěva katedrály (bezplatná) a panoramatická zastávka v parku, odkud je nejkrásnější pohled na katedrálu. Ve městě budete moci ochutnat místní specialitu „mandlové cukroví“ které jsou typické pro město Compostela a sýr Gallegos.  Poté se budeme vracet do města Vigo, budeme projíždět oblastí  rybího trhu  a  loděnice.  Z autobusu můžete vidět   nejdůležitější památky a budovy ve Vigu i  fotbalové hřiště Balaídos , domov místního týmu. Po celou dobu Vám bude delegát překládat do Českého Jazyka veškeré historické, kulturní a ekonomické odkazy na město, které bude vysvětlovat místní průvodce. První foto-zastávka bude rozsáhlá  pláž Samil. Pro milovníky flory a fauny budeme zastavovat v Park Castrelos  (plíce města) a zároveň místní ukázka vesnického panství s překrásnou zahradou, expozici zámku je možné navštívit (je zde wc) a poslední zastávka je panoramatický výhled z hory O Castro.  astávky: Pro klienty CK Riviera Tour je domluven delší čas na zastávkách, než při individuálním výletu mimo CK. Každý pár obdrží turistickou magnetku v rámci výletu. Poté návrat do přístavu, čas na nákup suvenýrů a individuální program v přístavu. Delegát i průvodce může během výletu pozměnit trasu, dle zvážení časových možností pro návrat na loď. Během výletu z paluby autobusu ve Vigu mimo výše uvedené - uvidíte: Náměstí Berbés, Rybářský trh, Loděnici, Galijské námořní muzeum, ulice Europe, automobilka Citroen, fotbalový stadion Balaidos, Náměstí America, ulice Gran Via, Španělské náměstí a ostatní části města.

1390

LA CORUNA

SANTIAGO DE COMPOSTELA

Máte jedinečnou možnost po zakotvení ve městě La Coruňa k návštěvě  Santiago de Compostela, poutního cíle od středověku a jednoho z  nejdůležitějších na světě spolu s Římem a Jeruzalémem. Stovky tisíc turistů navštěvují město každý rok v kteroukoli roční dobu. Jak jeho katedrála, jedna z největších a nejkrásnějších v Evropě, tak její historické, centrum, také s velkým kouzlem, byly  od roku 1985 jmenovány světovým kulturním dědictvím pro svou městskou krásu a monumentální integritu. Společně Vás čeká prohlídka poutního města Santiago De Compostela a zároveň město Vigo. Po celou dobu bude k dispozici autobus, který Vás bude chránit před nepřízní počasí. Začneme výletem do Compostely cca 1 hodiny jízdy od města La Coruňa, u místního parkoviště je wc. Čeká nás pěší tůra, nic náročného, delegát vždy zohlední aktuální zdravotní stav klientů pro tempo prohlídky. Navštívíme všechny 4 náměstí kolem Katedrály – Praza das Praterias, Praza da Quintana, Praza da Inmaculada a Praza do Obradoiro.  Návštěva katedrály (bezplatná) a panoramatická zastávka v parku, odkud je nejkrásnější pohled na katedrálu. Ve městě budete moci ochutnat místní specialitu „mandlové cukroví“ které jsou typické pro město Compostela a sýr Gallegos.  Poté se budeme vracet do města La Coruňa. První zastávkou je zahrada San Carlos Garden s překrásným výhledem na přístav (jsou zde wc) a hrobkou Sira Johna Moore. Přes naproti cestu objevíte Vojenské historické muzeum, vstup zdarma, wc. Záleží jen na Vás, zda se budete kochat výhledem ze zahrady, nebo návštěvou muzea. Poté pojedeme po promenádě Paseo Martitimo, nejdelší v Evropě s více než 13 km trasou. Promenádu lemují červené lampy, vytvořené umělkyní Julii Aresové. Další zastávkou bude Herkulova věž Tower of Hercules. Nejstarší fungující maják na světě. Okolí majáku je lemováno bouřlivým pobřežím s překrásným výhledem. Pro zdatné, možnost vyjít na 59 m vysokou věž majáku (placený vstup 3 Euro/dospělý, 1,5 Euro studenti a senioři 65+). Po návratu do autobusu budeme pokračovat podél pobřeží v oblasti San Pedro a foto zastávku si uděláme u sochy „Chobotnice“, která znázorňuje typické oblíbené jídlo v kraji Galicie. Poslední zastávkou bude kopec Sanint Peter mount, kde si můžete prohlédnou vojenské kanony s délkou 18 m. Poté návrat do přístavu. Doporučujeme individuálně navštívit hlavní náměstí Plaza de Maria Pita a ochutnat místní specialitu chobotnici v jedné z vynikajících restaurací, nebo nákupu keramiky SARGADELOS, která nesmí chybět v žádné místní domácnosti.Zastávky: Pro klienty CK Riviera Tour je domluven delší čas na zastávkách, než při individuálním výletu mimo CK. Každý pár obdrží turistickou magnetku v rámci výletu. Poté návrat do přístavu, čas na nákup suvenýrů a individuální program v přístavu. Během výletu z paluby autobusu mimo výše uvedené, uvidíte: hlavní přístavní ulici Marina Avanue, hrad San Anton, přístavní kontrolní věž, pobřežní promenádu, muzeum, pláž Riazor, stadion Riazor, výtah Milennium, náměstí Pontevedra, zahrady Méndez Núňez a Obelisk Milenium.

Upozornění: v rámci časových možností a včasného návratu na loď, dle dopravní situace, může být trasa ve městě a návštěvy uvedených míst upravena dle zvážení delegáta a průvodkyně.

1390

LE HAVRE

HAV 07- Opustíme přístav Le Havre a pojedeme autobusem cca 2,5 hodiny jízdy přes atraktivní krajinu Normandie do nádherného poutního místa Mont Saint Micel, známého jako „ zázrak západu“ a to díky jedinečnému ostrovnímu prostředí, bohaté historii a krásné architektuře. Počátky opatství sahají až do počátku VIII. Století, kdy se Archanděl Michael objevil biskupovi Avranches a tato vize vedla k výstavbě řady krásných budov a opatství. Po cestě budeme zastavovat na wc. Doporučuji s sebou svačinku a pitíčko. Po příjezdu k Mont Saint Michel vystoupíme na parkovišti a půjdeme společně na místní schuttle bus (zdarma), který nás doveze k opatství. Jedná se o speciální autobusy, které jezdí kyvadlově cca 20 minut na most před hlavní bránu. Po výstupu musíte ujít cca 200 m pěšky. Hned při vchodu je info centrum a wc (placené). Prohlídka je individuální, je zde plno krásných uliček a zákoutí. Budete mít čas prozkoumat malou vesnici nebo navštívit opatství sami, dle Vašeho tempa. Procházka po hradbách nabízí krásný výhled na záliv a zahrady opatství. Doporučuji navštívit i opatství – placený vstup 11 Euro/osoba. Je zde plno kaváren a restaurací, nezapomeňte vyzkoušet místní specialitu vaječnou omeletu. Pro odvážlivce je možné objednat procházku po blatech s průvodcem. Poté společně návrat autobusem do přístavu. Upozornění: Tato prohlídka není vhodná pro hosty s obtížemi chůze, protože zahrnuje chůzi do kopce a na nerovném terénu. Nedoporučuji pro klienty s invalidním vozíkem. Nezapomeňte pláštěnky a deštníky, pohodlnou neklouzavou obuv.

2990

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM-VÝCHODNÍ STŘEDOMOŘÍ

DESTINACE

PROGRAM FAKULTATIVNÍHO VÝLETU S DOPRAVOU A DELEGÁTEM RIVIERA TOUR

Výlet je nutno objednat při podpisu cestovní smlouvy. Výlet není možno zakoupit na palubě lodi.

Cena za

osobu v Kč

BENÁTKY

Po vylodění se přesuneme k přístavu odkud vaporettem (privátní lodí) poplujeme Benátkami až na náměstí Sv.Marka. Během plavby se dozvíte zajímavé informace o životě města na vodě, způsobu dopravy a i pár historických momentek. Po vylodění se přesuneme na náměstí Sv. Marka, kde dle vlastního uvážení můžete mít volný program a nebo navštívit basiliku St. Marco. Podle aktuální situace – dle množství návštěvníků Benátek bude následovat pěší procházka k nejznámějšímu mostu v Benátkách Rialto nebo možný výlet na gondolách. Výlet na gondolách je fakultativní cca 30€/osoba. Následuje nástup na vaporetto a odjezd zpět do přístavu. Výlet není náročný na chůzi. Délka výletu cca 4 hodiny     

890

OLYMPIA

Po vylodění odjezd autobusem do cca 45 km vzdálené historické Olympie. Během cesty budete seznámeni s historií starověké Olympie a historií olympijských her. Po příjezdu do Olympie volný čas (cca 2 hod) na návštěvu starověké Olympie, kde uvidíte stadion, pozůstatky historických staveb i místo, kde se zapaluje oheň, který po tisíce let zahajuje olympijské hry. Následuje odjezd do Katakolonu s možností nákupů suvenýrů a posezení v kavárnách. V ceně není vstupné do areálu a muzeí (cca 10-15 eur dle sezony). Výlet je v českém jazyce. Délka výletu cca 3,5 hodiny, pěší cca 2-3 km.

790

ATHENS

Po vylodění odjezd autobusem do centra Athén. Během cesty budete seznámeni s místy, která máte možnost navštívit a jejich historii. Naše prohlídka začne od autobusového parkoviště po Akropolí, pod kterou budeme procházet okolo chrámu Dia Olympského, Dionýsova divadla, přes Plaku, Hadriánův oblouk, park Zappeion, náměstí Syntagma, Parlament až prezidentskému paláci, kde budeme obdivovat střídání stráží. Na zpáteční cestě ještě zavítáme k Olympijskému stadionu a přes Zappionské zahrady se vrátíme do Plaky, kde budeme mít volný čas na nákupy a nebo občerstvení. Během volného času můžete i navštívit Akropoli (vstup cca 25€ není v ceně výketu) Následuje cesta do přístavu autobusem.

 

790

HAIFA I

JERUZALÉM

Pojeďte s námi 2 hodiny do velmi známého Jeruzaléma, jednoho z nejvíce inspirativních měst na světě a proslulého svým historickým významem, duchovní symbolikou a vizuální krásou. Vaše exkurze začíná zastávkou na Mount of Olives – krásnou vyhlídkou. Návštěva pokračuje pěší procházkou starým městem Jeruzalém. Pass Dung Gate,

Západní zdi – jde o pozůstatky druhého chrámu zničeného Římany v roce 70 nl a neposvátnější židovskou svatyni v Jeruzalémě. Dále projdete částí „Via Dolorosa“ kterou křesťané považují za nejsvatější cestu na světě – cesta, kde byl Ježíš veden k smrti. Můžete také obdivovat kostel svatého hrobu. Nakonec je možnost navštívit obchody se

suvenýry v Jeruzalémě a poté bude následovat návrat do přístavu. Upozornění: Berte na vědomí, že je nutné chodit po nerovném terénu a to 2,5 km, dlažebním terénu, schody a do kopce. Očekávejte prosím přeplněné ulice, doporučujeme pohodlnou obuv a konzervativní oblečení při návštěvě těchto náboženských významných míst.

3790

HAIFA II

 

Křesťanští turisti, kteří mají obecný zájem o teologií a světové dějiny, budou touto exkurzí fascinováni. Čeká Vás hodinová jízda do Nazaretu, největšího města v severní části Izraele a domova Ježíše. Mnoho hostů bude mít zájem si zaplatit pouť do překvapivě moderní „baziliky zvěstování“, kostela postaveného na místě, kde Gabriel oznámil zprávu o Ježíšově narození Panně Marií.  Návštěvníci mohou vidět podzemní jeskyně, kde Marie zvěstování přijala. Druhá část prohlídky vás zavede do Kanaánu, arabského města v oblasti Galileje, kde Ježíš během slavné kanaánské svatby změnil vodu na víno. Poté je návrat do přístavu. Upozornění: tato prohlídka zahrnuje chůzi po nerovném terénu, cca 3km. Pro návštěvy míst náboženského významu se doporučuje konzervativní oděv. Tato prohlídka není vhodná pro klienty na invalidním vozíku. Výlet 5-6 hodin

1990

KUSADASI

Bude zasláno dodatečně

 

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM- NORSKO - RUSKODESTINACE

PROGRAM FAKULTATIVNÍHO VÝLETU S DOPRAVOU A DELEGÁTEM RIVIERA TOUR

Výlet je nutno objednat při podpisu cestovní smlouvy. Výlet není možno zakoupit na palubě lodi.

Cena za

osobu v Kč

ST.PETREBURG

RUSKO

SPT 01- celodenní výlet. Po opuštění přístavu se zúčastníme fascinující vyhlídkové jízdy po tomto důležitém ruském městě. Podíváme se na klíčové atrakce, pak zastavíme, abychom si udělali foto před kostelem Našeho Spasitele na prolité krvi, katedrála nazývaná “Prolitou krví”. Naše exkurze dále pokračuje kolem známého místa  Něvský Prospekt do katedrály Sv. Isaaca, kde se podíváme dovnitř. Po navštívení katedrály nás čeká oběd v podání typické ruské kuchyně. Pak po hodinové jízdě dorazíme do známých Petrových dvorů – jedno z oblíbených letních sídel cara se svým divokým parkem, fontánami a stříhanými zahradami. Delegát se v této destinaci účastní fakultativního výletu. Výlet je v anglickém, nebo ruském jazyce.

3.990

 

FLAAM

NOSKO

Vesnice Flaam leží v údolí, kam se nejlépe dostanete železnicí z Myrdalu nebo autem, či lodí. Flaam je světovým unikátem, ležícím na břehu Aurlandsfjordu, s horským nádražím v Myrdal. Od mořské hladiny až do výšky 865 metrů nad mořem tvoří dvacetikilometrová železnice s nejprudším stoupáním na světě. Když norští stavitelé naplánovali spojení Bergenské železnice s malebnou vesničkou na břehu ramene největšího norského fjordu, netušili, že železnice se stane vyhledávanou turistickou atrakcí. Proto doporučujeme při návštěvě tohoto města právě tuto projížďku absolvovat. Ve Flaamu nastoupíme na vlak , který odjíždí přímo z přístavu. Cesta vlakem nahoru trvá cca 1 hodinu-20 km a dojede se do výšky 669 m.n.m plus cesta zpět. Na zastávce budete mít možnost vystoupit u vodopádu Kjosfossen, úchvatná scenérie s tančícími vílami a hudbou. (mají plat 3000 euro týdně, jsou 2 profi tanečnice, mají tam domeček. Vlak jezdí přes léto 22x denně, ony jezdí 1 ranním. Přes zimu 8 x)máme zajištěn malé občerstvení v místním hotelu Vatnahalsen (čaj, káva, vaflé), možnost volného času na prohlídku okolí. Zip Line 70 Euro, procházka k jezeru, nebo vodopádu. Poté na pokyn průvodčího nastoupit a pokračovat v jízdě cestou dolů (domluvit se na výměně stran). Jelikož budete mít převýšení je možné, že nahoře bude větší zima než v přístavu.  V přístavu je možné také jít do muzea železnice, které je zdarma. Taktéž je možné se jít projít kolem řeky. Možnost nákupů s vrácením DPH. Doporučuji sportovní obuv. Výlet cca 6 hodin

4990

GEIRANGIER

NORSKO

Při výstupu z lodi Vás bude vítat socha trola. Určitě doporučujeme zakoupit výlet, díky kterému se dostanete na vyhlídkové plošiny a budete mít celý fjord i s městečkem jako na dlani. U plaveb s naším delegátem mají klienti možnost si přeobjednat výlet Geiranger kdy se dostanete na nejkrásnější vyhlídky autobusem. Už samotná jízda je zážitkem, kdy budeme projíždět klikaté horské silnice. Nádherná Norská krajina výletu dodá své kouzlo. Výlet je nutné zakoupit při sepsání cestovní smlouvy. Delegát se zúčastní výletu společně se skupinou. V přístavu nás bude již čekat autobus,  se kterým budeme jezdit po celou dobu výletu. Výlet je na cca tři hodiny, tím pádem, budete mít čas ještě na procházku vesničky, kde se kotví a na nákupy. Během výletu budou dvě zastávky na vyhlídkách –Flydalsjuvet a Eagle´s Bend. Naleznete zde místní supermarket, kde můžete zakoupit norské pivo a sobí salámy. Krásná vyhlídka je z Norwegian Fjordcenter, jedná se o muzeum, vstup dospělý 15 Euro, je zde wc a suvenýr shop. K tomuto místu můžete dojít pěšky po hlavní cestě kolem jediného kostelíku ve městě, nebo podél vodopádu po schodech.V pekárně s výbornou kávou a norským pečivem si můžete zde zakoupit i jejich typicky obložený chleba, kteří si místní velice často dávají k obědu- Smorbrod. Doporučujeme marmelády z lesního ovoce a místní produkty, péřové a nepromokavé bundy. Délka výletu cca 3,5 hod.

990

NORTH CAPE

NORSKO

HON01 – CESTA NA SEVERNÍ MYS je umístěn na Mageroyském ostrově a zhruba 1 hodinu jízdy od Honnigsvadu. Ano právě tam leží Severní mys. Nejsevernější část Severní Evropy s mnoha břízovými lesy. Lesy jsou umístěny kolem celé krajiny. Už samotná cesta z přístavu je opravdovým zážitkem. Klikaté cesty, vyhýbání autobusů, okolní cestičky a úžasná panenská příroda Vás opravdu doslova dostanou. Po příjezdu na jedno z nejnavštěvovanějších míst Norska budete mít šanci vidět okolí Pavilonu Severního Mysu, popisující historii oblasti, můžete si nakoupit suvenýry, udělat fotku a nebo se podívat na zajímavý dokument o tomto místě. Následuje cesta zpět do přístavu a volný čas.

2990

NORDFJORDEID

NORSKO

NFD 02 Prozkoumejte překrásnou krajinu okresu Sogn og Fjordane po silnici i na jezeře ne této nezapomenutelné celodenní exkurzi. Autobusem pojedete podél pobřeží ke klidné vesnici Loen. Odsud budete pokračovat k údolí Kjenndal, odkud vyjedete na vyhlídku směrem k ledovci Kjenndalen, rameni obrovského ledovce Josedalsbreen. Poté, co si užijete tento úchvatný výhled, je čas se vrátit do autobusu a pokračovat na horskou chatu Kjenndalen na čaj, kávu a dezert. Po této zastávce se nalodíte na loďku, která Vás přes jezero Lovatnet doveze k Sande. Během necelé hodiny máte čas relaxovat a vychutnávat si nádhernou krajinu. Mimo jiné uvidíte nešťastnou horu Ravnefjellet, kde již dvakrát během tohoto století způsobily sesuvy půdy přílivové vlny, které zničily mnohé z farem umístěných na pobřeží jezera. V Sande nastoupíte na autobus, který Vás zaveze zpátky dolů do vesnice Loen a do přístavu, kde prohlídka končí. Upozornění: Tato exkurze není vhodná pro osoby na invalidním vozíku a osoby s omezenou pohyblivostí, jelikož zahrnuje výšlap po částečně kluzkém terénu k vyhlídce na ledovec. Pořadí zastávek se může lišit – některé skupiny mohou začít itinerář vyjížďkou na jezero, jiné zastávkou s občerstvením a jiné zase procházkou s ledovci. Délka výletu cca 7 hodin

4190

TROMSO

NORSKO

TSO  05-  Díky své poloze cca 350 kilometrů severně od arktického kruhu je město oblíbeným výchozím bodem pro mnoho arktických expedic a také slouží jako brána do Arktidy. Tato zábavná exkurze spojuje návštěvu fascinujícího polárního centra s výletem do farmy se psi husky a okolní divočiny. První zastávka je v polárním centru, kde můžete jít na polární procházku, podívat se na akvária podporující mořský život v polárních oblastech a vychutnat si širokoúhlý film o „životě v mrazáku“. Dále pokračujete do tábora v nádherné divočině s názvem Centrum Wilderness, který provozuje, Tove Sorensen a Tore Albrightsen se svými třemi dětmi. Kemp je také domovem více než 300 aljašských psů husky, které zde v této nedotčené přírodě chovají. Zpáteční cesta do přístavu. Upozornění: omezený počet průvodců v jiném než anglickém jazyce, pokud nebude průvodce ve Vašem jazyce, prohlídka bude pouze v angličtině. Výlet není vhodný pro osoby na vozíku a s pohybovými problémy, protože v centru Wilderness je nerovný terén.

2390

TRONDHEIM

NORSKO

TRM 03 Ohromující krásu norských dramatických výhledů nelze popsat jinak než superlativy. Šance prozkoumat tuto zelenající se krajinu může být Vaše na této pěší túře, která začíná autobusovou projížďkou městem kolem barevných dřevěných domků k rozlehlé a extrémně malebné rekreační oblasti Bymarka s cca 200 km turistických stezek. Vaše 2hodinová túra Vás zavede k Lianu, kde na Vás k zaslouženému odpočinku čeká restaurace s horkou kávou a čerstvě upečenými vaflemi – naprostý ráj! Po veškerém pohybu na svěžím norském vzduchu se zpět do přístavu dopravíte autobusem. Upozornění: Omezený počet průvodců v jiném než anglickém jazyce. V případě, že nebude k dispozici průvodce ve Vašem jazyce, bude prohlídka v angličtině. Exkurze není vhodná pro osoby s problémy s chůzí. Délka výletu 6 hodin

1990

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM - ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ


DESTINACE

PROGRAM FAKULTATIVNÍHO VÝLETU S DOPRAVOU A DELEGÁTEM RIVIERA TOUR

Výlet je nutno objednat při podpisu cestovní smlouvy. Výlet není možno zakoupit na palubě lodi.

Cena za

osobu v Kč

ŘÍM

Po připlutí do přístavu odjezd do Říma, cca 1 hod. Během cesty informace o navštívených místech a historii ŘÍMA. S naší asistencí budete mít možnost vidět slavné Koloseum, Forum Románum, Kapitol, památník Viktora Emauela II, slavnou Fontánu di Trévi, Pantheon, Piazza Navona, kostel s Rubensovými obrazy, Ponte san Angelo, Andělský hrad a procházku zakončíme na Vatikánském náměstí. Dle časových dispozic volný čas cca 1 hodina na Piazza Navona a 45 minut u Vatikánu. Následuje odjezd busem do přístavu. Všechny prohlídky exteriér. Výlet je v českém jazyce, pěší cca 6 km.

1190

PISA

Po vylodění odjezd busem do Pisy. Během cesty Vás budeme informovat o navštívených místech a historii města  Pisa. Po příjezdu přesun výletním vláčkem z parkoviště busů do turistického centra Pisy, doprovod k šikmé věži a Váš volný program k prohlídce těchto zajímavých míst s možností nákupu suvenýrů anebo občerstvení. Volný čas dle časových dispozic cca 2,5 -3 hodiny. Následuje odjezd vláčkem zpět k autobusu a odjezd do přístavu s možností návštěvy tohoto města. Výlet je v českém jazyce. Cena nezahrnuje vstupy do památek. Pěší cca 3 km. Délka výletu cca 6 hodin.

1090

MADEIRA

 

Madeira, neboli „ostrov věčného jara“ Vás nadchne nejen svou přírodou. V přístavu, odkud je krásný výhled na celý ostrov, nás vyzvedne autobus, který Vás vezme společně s českou průvodkyní a delegátem na nezapomenutelnou projížďku Madeirou. Autobusem se dostanete do vesnice Camara de Lobos, kde Vás čeká ochutnávka tradičního nápoje Poncha. Z malebné vesničky budete pokračovat na útes Cabo Giao, který se tyčí 580 metrů nad hladinou moře. Pro odvážlivce se zde nachází i skleněná plošina, kdy pod sebou celý útes krásně vidíte. Z útesu je krásný výhled na oceán a celý ostrov. Po přesunu na kopec Monte, Vás čeká velmi netradiční jízda na sáních. Sáňkování na Madeiře nepotřebuje sníh, stačí jim silnice a určitě na tuto jízdu nezapomenete. Pro zájemce je poté možné při návratu zastavit u nákupní zóny, kde si můžete zakoupit suvenýry, mezi které patří madeirské víno, poncha a další. Poté návrat do přístavu. Celodenní výlet.

1090

LISABON

Tuk Tuk autíčka budou čekat přímo v přístavu. Autíčka mají kapacitu pro 6 klientů. Společně vyjedeme z části Alfama, (oblast, kde kotví i naše loď a také místo spojené s tradiční hudbou Fado,) do 12 km vzdálené, nejdochovalejší části Lisabonu – BELEM. Během jízdy budeme míjet Praça do Comércio (v českém překladu Obchodní náměstí), známé také jako Terreiro do Paço (česky Palácové náměstí) a také vidět pouliční umění a moderní street art města. Projíždět budeme kolem královského paláce, při troše štěstí zahlédnete i „hradní stáž“. Naše první zastávka ve čtvrti Belem, bude návštěva impozantní katedrály a kláštera řádu Svatého Jerolýma. Na tomto místě jsou v místní kavárně i bezplatné wc. Po návratu k Tuk Tuk autíčkům Vás pohostíme místní specialitou  - koláčky z listového těsta plněnými žloutkovým krémem a sypanými cukrem a skořicí - Pasteis de Belem, kterou Vám přivezeme z nejvyhlášenější cukrárny v celém Portugalsku. Dále budeme pokračovat k Belémské Věži - Torre de Belem. Nezapomenutelná atmosféra při pohledu na řeku Tejo, most „25.4“ a v povzdálí sochou Ježíše, jako v Brazílii. Poblíž je vojenské muzeum, kopie 1. letadla, které přeletělo Oceán a neodmyslitelně k této atmosféře patří sklenička vína v pojízdné prodejně (Cena cca 4-8 Euro/dle druhu, bílé, červené, růžové, Portské. Plastová sklenička, ve které je podáváno víno, Vám zůstává jako suvenýr. Není v ceně zájezdu) Dále se autíčkama budeme přesouvat k památníku Objevitelů. Po krátké zastávce budeme dále pokračovat na nejvyšší bod Lisabonu s krásnou vyhlídkou na celé město Miradouro Senthora de monte, kde budeme mít foto – zastávku (na tomto místě je wc) Poté nás autíčka dovezou zpátky k přístavu, kde jsme začínali naši exkurzi.  Budeme projíždět kolem Pantheonu. Na vyhlídce nebo u Pantheonu můžete zůstat a individuálně dojít zpět k lodi. Po příjezdu Vám ukáže delegát zkratku do města, která vede ke  katedrále SE. Individuální rozchod a čas k nákupu suvenýrů. Výlet je určen pro všechny věkové kategorie, výlet mohou absolvovat i klienti s různým hendikepem i na vozíčku, je ale nutné nahlásit předem delegátovi Vaše omezení.

1290

CASABLANCA

V přístavu nás bude čekat autobus, který budeme mít k dispozici po celou dobu exkurze. Tudíž si v něm můžete nechat nepotřebné věci.  Po celou dobu nás bude doprovázet místní průvodce, delegát Riviera tour bude překládat z angličtiny do češtiny. Společně navštívíme mešitu Hassana II jako první zastávku, při vstupu obdržíte pytlík na obuv, po mešitě se budeme pohybovat na boso, lze mít ponožky. Navštívíme berberskou lékárnu s produkty z arganového oleje, prodej je stylem promotion, delegát překládá prezentaci produktů, doporučujeme nákup kosmetiky a koření. Další zastávka bude náměstí Anfa a část města Corniche Ain-Diab, anglický kostel notre Dame de Lourdes, vyhlídková jízda po městě. Návštěva městské radnice a soudu. Tržnice se zastávkou na marockou kávu (není v ceně výletu), příjemné posezení. Poté odjezd k lodi, je možné vystoupit u grand Bazar, tržiště u přístavu. Upozornění: Doporučujeme si dávat pozor na své osobní věci. Výlet je bez občerstvení, doporučujeme vzít pitíčko, nebo svačinku. Není náročný na chůzi. Autobus je k dispozici po celou dobu výletu s místním průvodcem, delegát CK Riviera tour po celou dobu výlet překládá. Buďte prosím opatrní na kabelky. Do mešity je zapotřebí mít zahalené vlasy, ruce po zápěstí, nohy po kotníky, nic průhledného u dam, pánové – povolené trička s krátkým rukávem a kraťasy pod kolena. V mešitě budeme chodit v jedné části bez obuvi.

1590

TANGIER

V přístavu na nás bude čekat autobus, který nás bude doprovázet po celou dobu našeho 4,5 hodinového výletu. Nejdříve pojedeme podél pobřeží přes město Tangier. Projedeme místní čtvrtí, kde pobývá marocký král a „marocká smetánka“. První zastávkou bude CAP SPARTEL, který je na nejvyšším místě města, cca 300 m.n.m., ze kterého za dobrého počasí uvidíme na pobřeží Gibraltaru. Z vyhlídky jde krásně vidět čára, kde se potkává oceán a Středozemní moře. Dále budeme autobusem pokračovat k Herkulově jeskyni, dle legendy na tomto místě Herkules rozsekl Afriku od Gibraltaru. Přírodní otvor v jeskyni vypadá jak Africký kontinent. Je zde možné pořídit fotografii cca za 2 eura s tímto otvorem.  Jsou zde wc, u mítních prodjců si můžete zakoupit tradiční oděv. Další zastávka bude Kasbah, kde se projdeme na místní Medinu ve „starém městě“ Nakoupit budete mít možnost v místní Berberské lékárně, kde se vyrábějí výrobky s arganového oleje. (kosmetika, doplňky pro zdraví) bude to stylem promotion, je to styl prodeje místní kultury. Ostatní suvenýry můžete nakoupit v okolních uličkách. Na tržišti se smlouvá cena. Doporučujeme si dávat pozor na své osobní věci. Výlet je bez občerstvení, doporučujeme vzít pitíčko, nebo svačinku. Není náročný na chůzi. Autobus je k dispozici po celou dobu výletu s místním průvodcem, delegát CK Riviera tour po celou dobu výlet překládá. 

1590

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM-ANGLIE-SKOTSKO-IRSKO-ISLAND-ŠPITSBERKYDESTINACE

PROGRAM FAKULTATIVNÍHO VÝLETU S DOPRAVOU A DELEGÁTEM RIVIERA TOUR

Výlet je nutno objednat při podpisu cestovní smlouvy. Výlet není možno zakoupit na palubě lodi.

Cena za

osobu v Kč

LONGYERYEN

ŠPITSBERKY

JÍZDA SE PSÍM ZPŘEŽENÍM -Dychtivý po jízdě, jistí si v kramflecích – packách.Budete napnuti na čekání až uvidíte vrtící ocásky a vlhké čumáčky pejsků, kteří čekají,  až budou řídit jízduVašeho života. Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Amor, Donner a Blitzen,můžete mít tuto sestavu a nechat se táhnout krajinou. To vše můžete zažít,pokud se k této exkurzi odhodláte. Vaše jízda začne od kotců, odkudvyrazí s Vámi na společnou jízdu. Užijte si krásné scenérie ze sání. Nakonci projížďky se vrátíte zpět do přístavu k Vaší lodi. Upozornění: není vhodné pro osoby s invalidním vozíkem a pro osoby s problémy s chůzí. Důležité je odolné oblečení proti větru, bundy, rukavice.

4790

KIRKWALL

SKOTSKO

KWL 05- Vydejme se na krásné západní pobřeží Orknejské pevniny a hlavní pravěké místo: Skara Brae. Vyhlídková jízda autobusem do tohoto místa, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO - jedné z nejlépe dochovaných neolitických vesnic v severní Evropě, která dokonce předchází Stonehenge - vás provede bohatou zemědělskou půdou, zvlněnými kopci a ostrými rašelinami. Obsazeno c. 3,180 B.C. do 2.500 B.C., Skara Brae zůstala skryta pod velkým pahorkem, dokud těžká bouře v roce 1850 neobjevila obrys několika střechových budov. Sbírka artefaktů Skara Brae vystavených v návštěvnickém centru zahrnuje nástroje, korálky, hrnčířskou hlínu a předměty z kostic, které odrážejí těžkou námořní ekonomiku v regionu. Další zastávka je pak navštěva v nedalekém Skaill House, krásné rezidenci postavené v roce 1620. Také projdete velkou neolitickou stavbou Prsten Brodgar – obrovský kamenný obřadní kruh,tato památka je třetí největší na Britských ostrovech a stará 4500 let, je tvořen 60 kameny a starověké Stones of Stenness, další neolitickou památku, která byla postavena více než 5 000 před lety. Vaše prehistorická prohlídka končí návratem na loď a máte možnost navštívit město individuálně.

2290

INVERGORDON

SKOTSKO

IVG 06- Krátkou jízdou na sever se dostanete přes vesnici Tain a naše první zastávka bude v lihovaru v Glenmorangie, který se vhodně překládá jako „gaelský pokoj“. Palírna vyrábí vysoce hodnocené sladové whisky již od 19. století a dlouhodobě je celosvětovou značkou s prodejem po celém světě. Umělecké destilační umění bylo předáváno generacemi místních rodin, které zde stále pracují. Komentovaná prohlídka Vás seznámí s každým krokem destilačního procesu, na jehož konci můžete dokonce vyzkoušet na konci prohlídky. Další místo, které  navštívíme nás zavede přes Dornoch Firth do města Royal Dornoch z 12. století. Obklopen písečnými dunami a požehnaný výjimečně slunečným podnebím, tento oblíbený resort se může pochlubit hotely, hojností stromů a květin, kilometry písečných pláží a mistrovským golfovým hřištěm. Nejstarší budovy ve městě, včetně impozantní katedrály, lemují prostorné náměstí. Je zde rozchod, který můžete využík k návštěvě katedrály, nebo posedět u místní kavárně. Poté se vrátíme zpět na loď do přístavu.

Po příjezdu do města můžete individuálně projít uličky ne moc velkého města s obchůdky se suvenýry. Zvláštností je místní kostel, který slouží i jako místo, kde členové posádky mohou využít zdarma internet se spojení s rodinami, obdrží zdarma ručně pletenou čepici, nebo šálu, kávu, nebo čaj. Farníci umožnují tuto službu i klientům.

 

2190

GREENOCK

SKOTSKO

GRK 07, doba trvání 9.hodin-Edinburgh není jen hlavním městem Skotska, ale také vaším cílem na tomto celodenním výletě, který začne nejdříve dvou hodinovou relaxační jízdou autobusem. Poté se můžete těšit na okružní jízdu kolem středověké staré části Edinburghu a nové části města z 18. století. Uvidíte krásný výhled na palác Holyrood, edinburskou rezidenci královny Alžběty II., královský park, památník Scott na ulici Princes Street a zahrady Princes Street Gardens. Poté opustíte centrum města a zamíříte na středověký hrad Edinburgh, který byl domovem mnoha skotských monarchů. Po návštěvě hradu budete mít volný čas na procházku po slavné edinburské Roayl Mile nebo na prohlídku krásných zahrad Princes Street Gardens, než znovu nastoupíte do autobusu na zpáteční cestu na loď do Greenocku. Upozornění: omezený počet průvodců v jiných jazycích než v angličtině. Pokud nebude k dispozici průvodce ve vašem jazyce, bude k dispozici pouze v angličtině. Některé oblasti hradu nejsou vhodné pro turisty, kteří mají potíže s chůzí nebo používají invalidní vozík. Všechna místa kromě hradu budou navštěvována zvenčí.

2990

AKUREYRI

ISLAND

AKU 01 Hlavní město severního Islandu", Akureyri je krásné město obklopené majestátními horami a jedinečnou směsí městského, venkovského a mořského života. Uvidme nejlepší přírodní zajímavosti v této oblasti, spojíme cestování po krásné krajině s výletem k velkolepému vodopádu Godafoss, návštěvou botanických zahrad a skanzenem. V přístavu Vás bude čekat autobus, kterým pojedete k Godafossu, „vodopády bohů“, má výšku 12 metrů a jeden z nejúžasnějších vodopádů na Islandu. Počátky tohoto legendárního místa jsou opředeny legendou a sahají až do roku 1 000 nl, kdy byl vrchní náčelník Thorgeir, který přešel na křesťanskou víru nucen vrhnout se do vodopádu jako oběť ze svého pohanského boha. Je to ideální místo pro fotografování vodopádů a okolní krajiny. Další zastávkou je Lidové muzeum Laufas, původně jako statek a fara, které pochází z roku 1866. Muzeum obsahuje dobové domácí a zemědělské nářadí. Vraťte se do Akureyri na krátkou návštěvu do botanických zahrad, které najdete rostliny z celého světa. Poté návrat do přístavu, nebo mžete zůstat v zahradě a projít si zároveň městečko po cestě do přístavu.

2990

REYKJAVIK 1.den

ISLAND

Autobusem cesta do města bus do města, zastávka ve městě je u kulturního domu HARPA. Ve městě si prohlédnete katedrálu Hallgrimskirkja (připomíná startující raketu), Saga vikingské muzeum, skulptura vikingské lodi na view point (u pobřeží), HÖFDI House – dům, kde se setkali prezidenti Gorbačov a Reagan, námořní muzeum a budova radnice. Ve městě narazíte na spoustu soch. Je však nutno se připravit na vysoké ceny čehokoliv, je zde běžné platit- vše kartou, hotovost úplně ojediněle. Po prohlídce návrad na lod busem a nebo krásnou procházkou po pobřeží cca 5 km.

990

REYKJAVIK 2.den

ISLAND

DUBLIN DBL02 – GLENDALOUGH A IRSKÝ VENKOV-Po krátké panoramatické jízdě přes město Dublin budete pokračovat na klidný irský venkov do malebného prostředí klášterních ruin Glendalough. Po prohlídce zamíříte na jih na horu Wicklow, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na tmavě zelené soutěsky a klidnou krajinu irského venkova. Dále pokračujete do hrabství Wicklow, které je právem nazýváno „Zahrada Irska“, kde si můžete vychutnat dech beroucí pohled na neustále se měnící scenérie. Pohltí Vás zde klášterní atmosféra Glendalough, která je uprostřed klidné krajiny vysoko v kopcích s výhledem na dvě jezírka. Dříve zde bylo také jedno z největších irských poutních míst až do poloviny 19 století. Po návštěvě Glendalough se budete vracet do Dublinu přes horu Wicklow. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.

2690

ISAFJORDUR

ISLAND

IFJ 08-Tato zábavná prohlídka začíná malebnou jízdou pobřežním autokarem, která vede k malé, přesto pozoruhodné vesnici Súðavík, kdysi v centru velrybářského průmyslu, na místě několika katastrofických lavin v polovině 90. let a domovu nádherného střediska Arctic Fox Center, které navštívíte. Norská část Súðavíka z 19. století byla z velké části zničena přírodní katastrofou a takzvané „nové město“ bylo znovu postaveno na bezpečnějším místě na úpatí hory Kofri. Po návštěvě dřevěného venkovského kostela, který byl původně postaven v Hesteyri v roce 1899 a později přemístěn na Súðavík, se přesunete na poloostrov Langeyri, kde kdysi stály dvě velrybářské stanice. Zatímco budovy už dávno zmizely, existuje několik velrybích kostí, které byly nedávno zachráněny ze dna fjordu. Trasa vás pak povede pěkným vnitřním fjordem k Arctic Fox Centre.(centrum Artických lišek) Zjistěte více o islandském jediném suchozemském savci ve výzkumném středisku a muzeu a poté si dopřejte přestávku v útulné kavárně, poté cesta do přístavu.

3990

CORK

IRSKO

ORK 05 JAMESON - Návštěva lihovaru Old Jameson/Old Midleton začíná audiovizuální prezentací o historii a výrobě irské whisky. Poté následuje prohlídka samotného lihovaru, během které uvidíte budovy, které jsou centrem tohoto historického dědictví. Mnoho artefaktů Old Midleton – fotografie, restaurované stroje a restaurace, dodávají místu kouzelnou atmosféru. Během návštěvy v Old Midleton budete mít čas na nákup suvenýrů, kde si můžete zakoupit i láhev irské whisky, kterou si odnesete domů. Na konci prohlídky Vás čeká i ochutnávka. Prohlídka končí návratem do přístavu. Po exkurzi návštěva městečka Cork, které je malebné a krásné, hned u přístavu je malé muzeum Titaniku, protože z tohoto města Titanik odplouval úplně jako poslední místo, kde přistupovali pasažéři. Je zde vidět i původní molo, kde Titanik kotvil a naleznete poblíž i památníček obětem katastrofy na Titaniku. Městečko je malé, je zde pěkná promenáda, obchůdky restaurace.*

2790

DUBLIN

IRSKO

DBL 04- Nápoj Guinness se stal symbolem celého Irska a je spojován hlavně s městem Dublin. Pivovar St. James Gate Brewery, se nachází v samém srdci Dublinu a před více než 250 lety poprvé vařil nejtvrdší, nejhladší a zároveň nejslavnější nápoj. Včetně audiovizuální prezentace bude vaše návštěva pokračovat prohlídkou areálu s průvodcem, který vám podá velké množství informací o historii Guinness. Po prohlídce si můžete odpočinout a vychutnat si panoramatický výhled na Dublin v kruhovém baru a přitom ochutnat některý ze slavných nápojů. Opět bude čas navštívit místní obchod a zakoupit si místní speciality. Po prohlídce odjezd do centra Dublinu, prohlídka města kde můžete obdivovat Katedrálu sv. Patrika, Parlament, Radnici, Dublinský hrad a Kristovu katedrálu. Odjezd do přístavu.

2990

BELFAST

IRSKO

Bel 05 - Nejprve zamíříte severně od Belfastu podél krásného pobřeží Antrimu v Severním Irsku. Vydáte se do lesoparku Glenariff nacházející se v nádherné „Queen of the Glens“, klikaté silnice klesají a vám se nabízí nádherný výhled na irské moře a na malé vesničky. Další trasa vás zavede do vnitrozemí k samotnému lesoparku. Tento park je tvořen hlavně lesem, ale tvoří jej také několik malých jezer, rekreačních oblastí a otevřených prostor.  Díky nádherným řekám Inver a Glenariff, které protékají parkem, uvidíte nádherné padající vodopády, klidné bazény a peřeje bílé vody. Poté budete mít šanci užít si nádherný výhled na Glen s čajem nebo kávou a koláčky v Glenariff čajovém domě. Upozornění: omezený počet průvodců v jiných jazycích než v angličtině. Pokud nebude k dispozici průvodce ve vašem jazyce, bude k dispozici pouze v angličtině. Tento výlet není vhodný pro klienty s invalidním vozíkem.

1690

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM-ARABSKÉ EMIRÁTY


DESTINACE

PROGRAM FAKULTATIVNÍHO VÝLETU S DOPRAVOU A DELEGÁTEM RIVIERA TOUR

Výlet je nutno objednat při podpisu cestovní smlouvy. Výlet není možno zakoupit na palubě lodi.

Cena za

osobu v Kč

ABU DHABI

Společně se vydáme na poznávací zájezd po Abu Dhabí, město je nejen hlavním městem Spojených Arabskách Emirátu, ale také místem s nejvíce inspirující architekturou, futuristickými mrakodrapy a nádhernými mešity. Prohlídka začíná v krásné mešitě ZayedShejkh, mistrovské dílo neo-islámské architektury a jedno z největších mešit na světě. Vnější plochy mešity zdobí asi 1000 sloupců s pláty zlata, je zde použito více než 20.000 mramorových panelů, které jsou vykládané polodrahokamy, včetně červeného achátu, ametyst apod.  Dále pojedeme do oblasti Corniche, s panorama města, také označováno jako „ Manhattan z Arabie“ díky svým ultramoderním skleněným mrakodrapům, kde bude i foto zastávka. Uvidíte i nejluxusnější hotel Emirates Palace, kde podávají cappuccino posypané zlatem. Navštívíme i místní trh, kde budete moct ochutnat a zakoupit datle. Poté návrat na loď.

UPOZORNĚNÍ pro vstup do mešity - ženy musí být kompletně zahaleny a šátky na hlavě, aby nešly vidět vlasy. Dlouhé kalhoty, nebo sukni. Rukávy po zápěstí, nic průhledného. Pánové kalhoty a trička, ne tílka. Zákaz polibků na veřejnosti a držení párů za ruce. Pozor také při fotografování. Bude možné si v autobuse oblečení po prohlídce ponechat.

2690

DUBAJ

Po odjezdu z přístavu pojedeme do Dubai Frame, což je rozhledna ve tvaru rámu v Dubaji a pak zavítáme do Pak Miracle Garden, což je zahrada, která se rozkládá na 72 000 metrech čtverečních a v zimním období, mezi říjnem a dubnem, je tu vysázeno přes 100 milionů květin. Květiny zobrazují různé ornamenty, obrazy nebo jsou jimi porostlá auta, či dokonce malá vesnice domečků. Z květů jsou sestavená srdce, lokomotiva, hodiny, v nabídce nechybí ani Eiffelova věž. Naše další zastávka bude fotografická zastávka na Burdž al-Arab-Věž Arabů, kterému se také říká díky jeho tvaru plachetnice. Svým luxusem si dokonce zasloužil i zápis v Guinnessově knize rekordů. Naší poslední zastávkou bude  nevyšší budova světa Burj Khalifa. Tato budova je symbol dubajského úspěchu, měla být pojmenovaná Burj Dubai. Ovšem někdy se i pohádkově bohatý šejk přepočítá. Náklady na stavbu, která probíhala zrovna v době ekonomické krize, jenž se Dubaje dotkla velmi silně, se vyšplhaly až k 1,5 bilionu amerických dolarů. Po návštěvě odjezd do přístavu.

2990

MUSCAT

MCT 05- Po vylodění nasedneme do klimatizovaného autobusu . Náš výlet začne prohlídkou velké mešity (jsou zde i wc, obchod se suvenýry), která se začala stavět v roce 1995 a dokončena v roce 2001. Mešita je obklopena 5 minarety, z nichž každý symbolizuje pět svatých slibů islámu. Poté budeme pokračovat do staré části Muscatu na Mutrah Souk – tržnice. Dlaší zastávka bude muzeum Bait Al Zubair, jde o malý městský dům, který byl přestavěn jako muzeum, nalezneme zde archeologické památky, šaty, šperky, zbraně, je zde zákaz fotografování, je tam i zahrada, kde je vidět tradiční obydlí. Na tomto místě je wc, kavárna, suvenýr obchod. Součástí výletu bude i zastávka u sultánského paláce Al Alam Palac, který je lemován pevností Mirani a Jalali, které postavili Portugalci v 16. Století. Poté se budeme vracet do přístavu.

2790

DOHA

V přístavu Vás shuttle bus sveze přes přístav až k přístavní bráně na parkoviště v blízkosti Islámského muzea. Odkud půjdete po promenádě kolem moře a budete pokračovat k místnímu trhu. Podél promenády se nachází velké množství rybářských lodí, které Vás se skupinou svezou. Lodě mají kapacitu až 60 osob. Loďka vás proveze k panoramatickému výhledu ve městě  Doha. Výlet trvá cca 1 hodinu. Potom se přesuneme po promenádě kolem moře až na první velkou světelnou křižovatku, odkud se dostanete na místní trh. Volný čas a návrat shuttle busem do přístavu.

490

BAHRAIN

Objevte to nejlepší z kulturních skvostů Bahrajnu, od moderního světa  až po starověk. Náš výlet  začíná jízdou autobusem na první zastávku: Bahrain International Circuit – Bahrajský okruh. Stavba stála 180 milionů USD aje to nejmodernější závodní trať na světě. Může se pochlubit bezkonkurenčními vlastnostmi, které ji řadí mezi nejlepší světová místa Formule 1. Navštívíte VIP věž pro nejlepí výhled na trať  okruhu i na mediální centrum, kdysi největší na světě. A pokud se okruh nepoužívá pro nějakou událost, dostanete se dokonce na velínu F1 - místo, kde se během závodu dělají klíčová rozhodnutí. Krok zpět v čase pak následuje v Bahrajnu Fort, Bahrajská pevnost, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Vykopávky zde prováděné od 50. let 20. Století, odhalily zřetelné vrstvy patřící do různých období sahajících až do roku kolem  2300 př. n.l.. Po tradičním Bahrajnském obědu v místní restauraci se přesunete do devíti výstavních hal Bahrajnského národního muzea, které obsahuje dokonce přemístěný hřbitov z roku kolem roku 2800 př. n.l. Poslední zastávkou, než se vrátíte na loď, je návštěva Velké mešity Al-Fateh, jedné z největších na světě s kapacitou více než 7 000 věřících. Impozantní budova, postavená v různých středo-východních architektonických stylech, je korunována největší kupolí ze skleněných vláken na světě. Návrat na loď.

UPOZORNĚNÍ pro vstup do mešity - ženy musí být kompletně zahaleny a šátky na hlavě, aby nešly vidět vlasy. Dlouhé kalhoty, nebo sukni. Rukávy po zápěstí, nic průhledného. Pánové dlouhé kalhoty a trička, ne tílka.

3490

KHASAB

KHS 02-PLAVBA NA FJORDY -  Objevte krásy fjordů Musandamu známé taky jako „Norská Arábie“, spolu s krásnými rybářskými vesničkami a ostrov Telegraph na tradičním arabském plavidle vyrobeného z dřeva – dhow. Poplujete přes krásné, klidné, tyrkysové moře obklopené čistými bílými útesy. Je možnost zahlédnout delfíny, pokud se tak nestane, tak vždycky je nádherný výhled na okolní hory.

2490

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM-KARIBIK A USA

DESTINACE

PROGRAM FAKULTATIVNÍHO VÝLETU S DOPRAVOU A DELEGÁTEM RIVIERA TOUR

Výlet je nutno objednat při podpisu cestovní smlouvy. Výlet není možno zakoupit na palubě lodi.

Cena za

osobu v Kč

JAMAJKA OCHO RIOS

v přístavu bude zajištěn mikrobus, který bude po celou dobu s námi, který nás doveze na Dunn´s River Fall neboli vodopády na řece Dunn jsou jedna z nejznámějších turistických atrakcích na Jamajce. Jde o přírodní park s bohatou faunou, flórou a kaskádovitými vodopády. Dunn's River Falls tvoří pomyslné schodiště vápencových útvarů, které se svažují na pláž, přičemž po něm stéká osvěžující voda. Rozkládá se na více než 183 metrech. Je tu několik oddělených kaskád, Výchozy skály mezi kaskádami jsou pokryty hustými porosty stromů a listí, palmy, bambusy, a kapradiny reprezentují okolní prales. Pod stromy září z podrostu divoké květy - begonie, bromélie, a orchideje. Tyto barevné orgie doplňují ptáci a jiné pestře barevné druhy poletují v korunách stromů. Vodopády vypadají nejlépe v období dešťů od listopadu do března, ale krásné jsou v každém čase. Zde budeme cca 1,5 hodiny, pro zájemce o lezení po vodopádech doporučuji vzít boty do vody, nebo je možné je také zakoupit za 10 USD na místě. Jsou  v barvách jamajské vlajky, zůstanou Vám jako suvenýr. Na místě je možné si pronajmout skříňku na oblečení a osobní věci. Plavky a ručníky nezapomeňte s sebou. Delegát V8s bude následovat s plošin, ze kterých Váš zážitek bude fotografovat. Zážitek je pro všechny věkové kategorie, doporučujeme konzultaci s delegátem, pokud máte obavy, ale i samotný zážitek být na místě je jedinečný. Poté nás autobus poveze na vyhlídku nad město, zde máme foto zastávku s nádherným panorama na přístav. V rámci výletu je  i nákupní zóna, kde je zajištěna ochutnávka rumu, kávy a likérů, delegát Vám bude celou dobu překládat ceny a budeme pokračovat na pláž, kde vyzkoušíte místní specialitu RumPunch, kterou Vám po domácku připraví průvodkyně. Dostanete pásky na ruku pro vstup, na pláži je bar, wc, převlékárny, suvenýry. Poté nás autobus přiveze zpátky na loď. Upozornění: delegát a průvodce mohou pozměnit pořadí trasy dle jejich zvážení.

V ceně nejsou zahrnuty boty do vody-cca 10 USD

2190

KOLUMBIE

CARTAGENA

Po vylodění odjezd autobusem ikonické pevnosti Sv. Filipa De Barajas, kde budete mít krátkou fotografickou zastávku a můžete se vyfotit s místními ženami s typických krojích. Dále se zastavíme na starém tržisti, kde si můžete nakoupit různé suvenýry a kávu. Dále se přesuneme do historického centra Cartageny plné historických domů místní architektury, navštívíme kostel Sv. Dominika,katedrála de Santa Catalina de Alejandria, na Plaza de Bolívar budeme obdivovat místní umělce, zavítáme do kostel San Pedro Claver a od Torre Del Reloj se budeme vracet do přístavu, kde nás budou čekat nádherní barevní papoušci a malá mini zoo. Návrat na loď již individuální. Výlet není náročný na chůzi, cca 5 hodin

1490

PANAMA

COLON

CRI 04 výlet Panama. Na zemi je jen jedno místo, kde cestou od Karibského moře jedete pouze hodinu k Tichému oceánu – PANAMA. Toto město je příjemnou směsí moderní a koloniální architektury spojenou se zajímavou historií. Z Panamy města zahájil Francisco Pizarro dva neúspěšné pokusy o dobytí říše Inků v Peru. Toto město bylo prvně osídleno na pacifické straně Amerického kontinentu v roce 1519. Vyjedeme busem z přístavu a naše cesta městem pokračuje do Casco Antiguo, které je plné historických budov, které zahrnují katedrálu, národní divadlo, a chodník Las Bóvedas. Velmi zajímavá místa „pravého Karibiku“. Po prohlídce následuje odjezd busem na návštěvu Gatun Locks, abyste zjistili, jak funguje Panamský průplav. Uvidíte systém jednotlivých zdvyhů a velkolepost tohoto díla a budete seznámeni se sestavou Panamského průplavu a jeho zajímavostmi. Následuje návrat autobusem na loď. ( cca 1 ,5 hod)

3990

KOSTARIKA

PUERTO LIMON

PLI02 – THE TORTUGUERO CANAL , cca 4,5 hodiny. Po vylodění cesta autobusem přes Puerto Limon ke kanálu Tortuguero. Tak po drobném občerstvení nasedneme do člunů, se kterými budeme plout místní divočinou. Můžeme za výkladů průvodců sledovat místní faunu a floru a především pokud budeme míst štěstí místní divokou zvěř včetně  opic. Cca 25 min jízdy lodí kanálem lemovaným džunglí. Okolní příroda vás přímo nadchne. Budete se nacházet v oblastí zvané Kostarika Amazon – bohatý deštný prales s hojností živočichů a rostlin. Orchideje, lekníny, opice, lenochodi, tukani, krokodýli. Zdarma obdržíte nealko nápoje pivo a tropické ovoce.Na cestu doporučujeme lehké oblečení, sluneční brýle, klobouk, opalovací krém, pohodlnou obuv a repelent a pláštěnku.

1990

ST. THOMAS

ST- 016 Všechno, co byste chtěli a měli zažít v St. Thomas, vše pohodlně zabalené do jednoho výletu - hojnost pláží, velkolepý výhled na ostrov, historické lokality a dokonalé nákupní zážitky zahrnující nejlepší místa na Panenských ostrovech. “ Tato prohlídka poskytuje všechny prvky pro dokonalý den v ráji. Začněte vyhlídkovou jízdou podél Skyline Drive, odkud se budete moci kochat úchvatným výhledem na přístav Charlotte Amalie, Karibské moře, Britské Panenské ostrovy a Magen's Bay. Mnoho turistických časopisů jí označuje jako jedna z deseti nejlepších pláží na světě. Dostanete se na vrchol hory, nejvyšší vrchol Svatého Tomáše, kde se můžete kochat velkolepým výhledem na atlantický pobřežní ostrov s malými ostrovy s výhledem na Magen's Bay ve tvaru srdce, stejně jako na vzdálené britské Panenské ostrovy. Pak pojedete malebnou tepnou sv. Tomáše s nádhernými panoramatickými výhledy, které pokračují dolů k bílým pískům a krystalickým vodám v Magen's Bay kde stráváme dvě hodiny slunce, koupání a zábavy. Pokračujte do historického centra, které se nachází v srdci čtvrti Kongens, a vraťte se do věku námořního obchodu v dánském západoindickém přístavním městě Charlotte Amalie. Představte si minulé obchodníky ostrova, karibské piráty, dopady otroctví a život v pulzujícím přístavním městě při procházce mezi historickými domy z konce 16. století. Návrat na loď je individuální.

1990

SAN JUAN

SJU 06- Vyhlídková jízda klimatizovaným autobusem začíná prohlídkou města Catano a Casa Bacardi, kde se dozvíte o časem prověřeném a vyznamenaném procesu výroby místního rumu. Zjistíte také spoustu informací o historii rodiny Bacardi. Během této exkurze taky tento lahodný rum ochutnáte. Poté budete pokračovat autobusem k okresu známému jako New San Juan, projedete moderní oblast s luxusními hotely a kasíny a dostanete se do Old San Juan. V Old San Juan se nachází starobylé pevnosti a obrovské kamenné zdi, které zde postavili španělští dobyvatelé v 16. století. Z pevnosti San Cristobal je krásný výhled a bude zde zastávka na fotografování. Autobus Vás zaveze zpět do přístavu.

Doporučujeme poté procházku po městě, malé a velice krásné městečko, kde je určitě co objevovat. Délka výletu 4-5 hod.

Upozornění:

Doporučujeme pohodlné vycházkové boty. Lihovar Bacardi je oblíbeným turistickým místem, proto se může stát, že zde bude větší množství lidí. V ceně je zahrnuto vstupné, pamětní pohár Bacardi a welcome drink. Hosté, kteří budou konzumovat alkohol, musí být straší 18let. Je možné si prodloužit pobyt ve výrobně Bacardi, jen se klienti musí dostat na loď na své náklady.

2290

DOMINIKA

PUERTO PLATA

POP 03- Autobus Vás vyzvedne a vezme na příjemnou prohlídku přes město Puerto Plata. Vydáte se na návštěvu historického centra, které bylo prohlášeno za světové dědictví UNESCO, poté bude následovat fotografická zastávka v Plaza Independencia. Další zastávkou je Cabarete, což je krásná pláž, kde se bude podávat oběd s výhledem na moře. Pláž Cabarete patří k nejlepším místům pro windsurfing. Možnost koupání

Upozornění: Doporučuje se, aby si klienti vzali plavky, ručník, opalovací krém a klobouk. Plážové křesla jsou v ceně.

 

1990

ST.MARTEN

SMT04 – PANORAMATICKÁ TOUR PO ST.MAARTEN A NAKUPOVÁNÍ  Nejmenší ostrov sdílený dvěma národy má jedny z nejlepších výhledů v celém Karibiku. Během prohlídky zjistíte jak spolu Francouzi a Nizozemci žijí. Ostrov má 37 čtverečních mil, je populárním a rušným ostrovem. Nejdříve pojedete do hlavního města Philipsburg, založeno bylo roku 1763 Johnem Philipsem (skotským kapitánem holandského námořnictva). Poté zavítáte na druhou stranu ostrova, kde leží francouzské město. Původně to byla rybářská vesnice na bažině, po kterém bylo město pojmenováno Marigot. Zde budete mít volný čas na prozkoumání úzkých uliček, butiků. Po návratu zastavíte ve Philipsburgu, odkud se budete vracet k lodi.

1590

USA - MIAMI

EVERGLADES

SAFARI

MIA 10 Národní park EVERGLADES SAFARI PARK-Naše cesta začíná transferem z Miami Beach do největšího safari bažinového parku na světě. Během cesty můžete pozorovat okolní přírodu a venkov v okolí Miami. Po příjezdu zažijete vzrušující pocit jízdou na vznášedlech po hladině bažin. Budeme pozorovat faunu a floru této panenské přírody. Zcela jistě zahlédnete místní ptactvo a živočichy žijící v bažinách a to včetně aligátorů. Po ukončení prohlídky program v parku s výkladem o aligátorech. Následuje návrat na hotel v Miami Beach. Výlet je v angličtině.

1890

FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM-ARGENTINA-BRAZÍLIE
DESTINACEEE

PROGRAM FAKULTATIVNÍHO VÝLETU S DOPRAVOU A DELEGÁTEM RIVIERA TOUR

Výlet je nutno objednat při podpisu cestovní smlouvy. Výlet není možno zakoupit na palubě lodi.

Cena za

osobu v Kč

ILHABELA

ILA 18 V této kombinované exkurzi navštívíte pláž a uvidíte to nejlepší, co ostrov nabízí. Klimatizované dodávky nebo minibusy vás vezmou k návštěvě vily a centra. Exkurze zahrnuje fotografickou zastávku na vyhlídce Barreiro, kde je krásný výhled na loď. Poté budete pokračovat ke kostelu Nossa Senhora D´Ajuda z roku 1806. Po prohlídce si budete moci užít hodinu a půl koupání a relaxaci na pláži Curral Beach. UPOZORNĚNÍ: Omezený počet sedadel. Exkurze nebude rušena kvůli dešti. Exkurze není vhodná pro hosty s alergií na hmyz. Na pláži jsou přijímány kreditní karty.

1390

RIO DE JANIERO

RIO 06T-Tato exkurze vám nabízí to nejlepší z města Rio de Janeiro. Vyjedeme z přístavu směrem k národnímu parku Tijuca, kde nastoupíme do slavného turistického vlaku, který vás zaveze k slavné soše Krista Spasitele, která je považována za největší sochu Art Deco na světě. Socha měří 39,6m a široká je 30m. Váží 635tun a nachází se na vrcholu hory Corcovado v nadmořské výšce 700metrů nad mořem. Socha se stala symbolem křesťanství a stala se ikonou Ria a Brazílie. Je vyrobena ze želozo-betonu a byla postavena v letech 1922 až 1931. Jakmile se dostanete na vrchol kopce, budete mít nádherný výlet na celé město. Po této vyhlídce proběhne panoramatická prohlídka nejkrásnějších pláží světa, jako jsou Ipanema, Copacabana. Exkurze pokračuje k Sugar Loaf. Lanovkou se dostanete na vrchol kopce a navštívíte obě hory s dalším výhledem na záliv Guanabara a Niteroi. Je to bezpochyby nejlepší exkurze po Brazílii. Upozornění: Tato exkurze bude za každého počasí, trasa se může během doby karnevalu změnit. Vstupenky jsou zahrnuty v ceně exkurze. Upozorňujeme na možné fronty u vlaku. Fronty mohou ovlivnit dobu, kterou strávíme na místech, ale v každém cíli budeme minimálně 30 minut. Klienti dostanou obědovou krabičku.

3990

ILHEUS

ILE 52 Pláž Pé de Serra je novou destinací pro milovníky přírody na jižním břehu Bahie. Cestou prvním latinskoamerickým parkem pojedete přibližně 60 minut a při příjezdu pochopíte, proč je toto místo na všech pohlednicích. Pláž je místo, kde si hosté mohou užít atmosféru neobývaného a nedotčeného prostředí. Pláž je nejen místo s krásným pískem, ale i ideální výchozí bod na túru. Poté co si dostatečně pláž vychutnáte, budete pokračovat ke krásnému vodopádu Tijuipe, kde se v krásně průzračné vodě můžete okoupat. U vodopádu se nachází i restaurace. Doporučujeme si jídlo objednat ihned po příjezdu, jeho příprava může trvat déle. Upozornění: Exkurze nebude zrušena za nepříznivého počasí. Je vhodné vzít si batoh s ručníkem, plavky, opalovací krém a sluneční brýle. Doporučujeme pohodlné boty a oblečení. Hotovost a kreditní karty jsou akceptovány. Během pobytu ve vodě dodržujte pravidla.

1790

SALVADOR

SAL 05 Město se nachází u zálivu Todos os Santos a rozvíjelo se právě kolem něj. Z přístavu se dostanete do regionu Bonfim, kde navštívíte slavný kostel Nosso Senhor do Bonfim. Poté budete pokračovat panoramatickou jízdou kolem centra města a historického trhu Campo Grande a přejedeme do Cidade Alta a Ondina Circuit, kde se koná slavný karneval v Salvadoru. Fotografická pauza bude na místě Farol da Barra s výhledem na město Salvador. Před návratem do přístavu bude volný čas na Mercado Modelo, což je nejznámější řemeslnický trh. Upozornění: Kostel Bonfim není bezbariérový. Během karnevalu se itinerář může měnit. V neděli Mercado Modelo zavírá v 13:00.

1190


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme