Užijte si výlety za poznáním toho nejlepšího z každé pozoruhodné destinace. V každé destinaci nabízí plavební společnost MSC Cruises pestrou paletu zájezdů a výletů. Využijte možnosti navštívit ta nejkrásnější místa na zemi v doprovodu průvodců. Výlety jsou v anglickém jazyce.


Ceny výletů se pohybují od 40 do cca 200 eur dle náročnosti výletu a doplňkových služeb. (oběd, vstupy…). Ceny výletů naleznete při objednávce plavby v on-line systému. Výlety si můžete zakoupit v předprodeji v naší cestovní kanceláři anebo na lodi. Zde však hrozí riziko, že Vámi požadovaný výlet bude již vyprodán. Proto doporučujeme výlety zakoupit v předprodeji. Lodní společnost nabízí hostům ve všech přístavech pestrou škálu výletů – od relaxačních, odpoledních s koktejlem v ruce na pláži, přes jízdu na Harley, výlety za historií a přírodou v doprovodu erudovaných průvodců až po adrenalinové zážitky. Cestovatelé, kteří rádi objevují nová místa sami pro sebe, si však také přijdou na své. Rádi bychom upozornili klienty, že se účastníme na plavbě v jiné zemi a priority, chování a zvyky místních lidí jsou rozdílné od našeho života. Je třeba si uvědomit, že my jsme jen hosté a podle toho bychom se taky měli chovat a respektovat místní předpisy, nařízení a zvyklosti.

Upozornění: Všechny informace jsou informačního charakteru. Výlety nejsou v ČESKÉM JAZYCE. . Plavební společnost má právo změny nejen v časech a termínech odjezdu, ale i v navštívených destinacích. Vždy je nutno počítat se změnou nejen počasí ale i politické a bezpečnostní situace v navštívených destinacích. Důrazně upozorňujeme klienty, že může nastat situace, kdy z důvodů špatného počasí a nebo z bezpečnostních důvodů a nebo změny politické situace není možno v destinaci zakotvit a kapitán lodi rozhodne o změně plavebního okruhu. Tato opatření jsou vyjímečná, ale jsou vždy z důvodu zabezpečení bezpečnosti klientů.

Pokud tato situace nastane, zákazník nemá nárok na vrácení peněz nebo jaké–koli kompenzace za již zakoupené výlety a zákazník zakoupením výletu s tímto rizikem souhlasí.CK nenese odpovědnost za případné změny.

Důrazně upozorňujeme klienty, že výlety v destinacích zakoupené u MSC Cruises jsou pořádány místními organizacemi. Veškeré reklamace výletů, pokud neodpovídají předepsanému programu je nutno reklamovat přímo na lodi na excursion desk, která rozhodně o oprávněnosti reklamace a případném odškodnění. Cestovní kancelář nemá možnost jakým koli způsobem program výletů měnit nebo do něho zasahovat. Reklamace výletů po návratu u cestovní kanceláře není možná

Upozornění:

Službu rezervace výletů plavební společnosti MSC Cruises CK RIVIERA TOUR zabezpečuje z důvodů značného zájmu o výlety v jednotlivých destinacích. Velmi často se stává, že výlety jsou již vyprodány před nástupem klientů na palubu lodi v předprodeji. Proto CK RIVIERA TOUR zavedla službu možnosti rezervace výletů v předprodeji.

Dovolujeme si Vás upozornit, že fakultativní výlety nejsou součástí cestovní smlouvy, ale jen rezervace doplňkových služeb během Vaší plavby-zájezdu. Plavební společnost si vyhrazuje právo výlety změnit nebo zrušit a to z důvodů špatného počasí, nepředvídatelných okolností nebo nízkého zájmu zájemců o fakultativní výlet. V případě zrušení výletu Vám bude nabídnuta náhradní alternativa výletu nebo výlet zrušen. V případě zrušení výletů Vám bude již zaplacená cena za rezervovaný fakultativní výlet vrácena na palubě lodi na Váš lodní účet.

V případě požadavků jiného než anglického jazyka je nutné dohodnout se nejlépe již první den na palubě lodi na přepážce výletů. Výlety v jiném jazyce než angličtina jsou možné dle možností plavební společnosti. Informujte se na palubě lodi.

Cestovní kancelář RIVIERA TOUR zabezpečuje pouze rezervaci výletů a neodpovídá za program, skladbu a náplň výletů nebo prezentovaných služeb. Veškeré reklamace je nutno řešit ihned na palubě lodi na přepážce výletů.      

 Prosíme, dodržujte vždy pokyny plavební společnosti.


ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ

AJACCIO

AJA01 – CITY TOR

Prozkoumejte nejatraktivnější části tohoto krásného starého města, domov Napoleona Bonaparte, který se zde narodil v roce 1769. Navštívítekrásné Casone zahrady, jeden z mnoha zelených ploch města. Zastavíte se na troskách janovské věže Tour de la Parata odkud máte krásný výhled na tzv. krvavé ostrovy. Jedná se o malou skupinku ostrovů se strážními věžemi. Prohlídka zahrnuje i historickou čtvrť v Ajacciu.Upozornění: Návštěva historické části zahrnuje procházku na nerovném terénu, doporučujeme nosit pohodlné boty. Tato prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovýmí problémy.

AJA04 – OCHRANNÉ CENTRUM SUCHOZEMSKÝCH ŽELV

Ochranné centrum suchozemských želv je jediné svého druhu v celé Evropě, výlet je ideální pro rodiny s dětmi a milovníky přírody. Využíjte tuto jedinečnou příležitost vidět kolem 3.000 karet a želv, které žijí v prostorném parku o rozloze 2,5 ha. Centrum bylo otevřeno pro veřejnost v roce 1998 a od té doby, se z centra stalo oblíbené turistické místo. Jsou zde k vidění různé typy želv, jako jsou baby želvy měřících jen pár centimetrů na délku.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku. Doporučujeme zvolit pohodlnou obouv a vzít si klobouk.

AJA05 – PROHLÍDKA KOLEM LESU VIZZAVONA

Výlet začíná cestou do vnitrozemí přes nedotčené lesy a hory. Jak opustíte pobřeží ucítíte „maquis“, typické korsické křoviny voňavých rostlin, jako je levandule, myrta, brambořík a divoká máta. Budete cestovat přes město Bocognan, kde robustní šedé domy tohoto města poskytují vítannou úlevu od letních veder, a je oblíbenou letní destinací. Silnice se vine na sever do Col de Vizzavona, kde naleznete lesy buku a borovic. Ze silnice nejdou malé vesnice Vizzavona vidět, neboť jsou chráněné stromy. Budete mít volný čas v tomto klidném, stinném místě před jízdou zpět do Ajaccio.

Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovýmí problémy a pro osoby, kteří trpí závratěmi. Kvůli rozdílným klimatickým podmínkám na hoře, doporučujeme si sebou vzít teplou bundu.

AHA06 – PROCHÁZKA HISTORIÍ & NAPOLEONOVO DĚDICTVÍ

Prohlídka kolem starého města Ajaccio včetně prohlídkou Napoleonova bydliště, Place Foch a katedrála v Ajjacio. Navštívíte muzeum Fesch, budovu pověřenou kardinálem Feshem, strýcem Napoleona I. Toto muzeum je jedním z nejdůležitějších ve Francii po své sbírky, italské malby. Milovníci umění jistě potěší působivé sbírky Tiziano, Veronese a Botticelli, zatímco milovníci historie mohou obdivovat rozsáhlou napoleonskou sbírku.

Upozornění: Návštěva historického centra zahrnuje procházku na nerovném terénu. Doporučujeme zvolit pohodlnou obuv.


BARCELONA (ŠPANĚLSKO)

BCN01 - CITY TOUR 

Návštěva velkolepé katedrály postavené v roce 1298 Jamesem II. ve středověkém stylu “Barrio Gotico”.  Cesta do známé “Sagrada Familia” a “Casa Batlo” (externí návštěva). Čas na návštěvu “Poble Espanyol”, španělské vesnice s akvarely, které zobrazují odlišné národy a kultury ve Španělsku. Zastávka na Montjuich kopci, odkud je krásný výhled na město z “Belvedere del Alcade”, návrat na loď.Upozornění: Přes prázdniny nebo svátky může být návštěva katedrály zrušena, tato exkurze není vhodná osobám s pohybovými problémy.


BCN02 - PANORAMATICKÁ EXKURZE & NÁKUPY

Pojedeme přes hlavní ulice a náměstí Barcelony, krátká zastávka na Montjuich kopci, odkud je krásný výhled na město, pak přesun do “Sagrada Familia” (externí návštěva), nedokončená katedrála Gaudího postavená v neogotickém stylu. Budeme obdivovat katedrálu z venčí a pak si uděláme krátkou zastávku v “Plaza Cataluna” k nákupům.Upozornění: Přes prázdniny bude zastávka k nákupům na “las Ramblas”. Tato exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy, chůze po nerovném povrchu a schodech.

BCN05 - PANORAMIC CITY TOUR & NOU CAMP STADION

Zde nesmí chybět fotbalový fanoušci. Panoramatická exkurze města do “Sagrada Familia” a na “Montjuich” kopec. Dále pak navštívíme “Nou Camp” stadion, jeden z nejznámějších “chrámů” fotbalového světa. Upozornění: Realizace této exkurze záleží na plánu fotbalového klubu a stadion může být kvůli tomu uzavřen, pro tento případ může být zrušena exkurze den předem, není to závislé na lodní společnosti, ale pouze na fotbalovém klubu. Návštěva stadionu zahrnuje chození po schodech, což není vhodné pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíčku. Tato exkurze není v nabídce na lodi Opera.

BCN08 -  MONTSERRAT

Opustíme přístav a pojedeme do Montserratu na návštěvu Benediktínského kláštera, známý pro poutní místo “La Moreneta”, která je patronkou panen Catalonie. Volný čas a návrat do Barcelony. Upozornění: Transfer do Montserratu trvá asi 1 hodinu a 15 minut tam i zpět. Průvodce udělá výklad pouze před katedrálou, hosté můžou navštívit toto místo individuálně. 


BCN10- FLAMENCO SHOW

Během exkurze budete obdivovat krásy některých hlavních ulic Barcelony. Cestou kolem “Paseo de Gracia”, se dostanem na  kopec Montjuich hill odkud je nádherný výhled na město, podíváme se na nedokončené mistrovské dílo Gaudího “Sagrada Familia”. Další zastavka bude v “Puebla Espaňol”, unikátní vytvořená vesnice poidle předlohy španělských vesnic. Zde uvidíte 30 minutovou show flamenca, kterou předvedou místní umělci.Upozornění: Velmi omezený počet míst.

BCN27 – VÝLET PO BARCELONĚ NA ELEKTRICKÉM KOLE

Půl denní výlet, který si klade za cíl představit to nejlepší z Barcelony z různých perspektiv. Pro uskutečnění tohoto výletu  dostanete elektricke kola Mercedes-Bennz eBIKE, které si vyzvednete v histrociké čtvrti Barri Gótic a budete ho používat během jízdy městem až do stanice lanovky na vrcholu kopce Montjuic Hill, který Vám poskytne ten nejlepší výhled na město a na hrad Montjuic z 17. století. Dále uvidíte přístav Barcelony, který přivítal hosty z Olympíjských her v roce 1992. Dále se pokračuje přes  Ciutadella a oblouk Arc de Triomf až k nejslavnějšímu arcihtektonickému provední: Anotini Gaudiho: The Sagrada Família. Zde budete mít chvíli volného času na prozkoumání nedokončeného mistrovského díla, poté se koná přesun do Passeig de Grácia jedno z nejpozoruhodnějších ulic, poté se vrátite do Barri Gótic, kde budete mít krátkou (10min.) procházku na Plaza Cataluña a zpátečné nalodění. Upozornění: Limitovaný počet průvodců v německém jazyce.

BCN33 – SECESE A MODERNA BARCELONY, PALAU DE LA MUSICA

Prohlídka Vás provede mezi architekty jako Gaudí, Domenech i Montaner a Puig i Cadafalch, kteří společně s ostatními dělají Barcelonu světovou metropolý modernismu.  Ve městě vede prohlídka na oblouck Arc de Triomf, postavený v roce 1888 a přes park Citadel. Tento park může být považován za první velký architektonický výraz modernistického hnutí, a to díky vynikajícím pracím v tomto stylu, které můžete v parku zahlédnout. Klenotem modernismu v Barceloně se dá určitě považovat Palau de la Musica Catalana, která byla otevřena v roce 1908, architektem této stavby byl Domenech i Montaner . Je zde jeden z hlavních světových koncertních síní na světě, s vynikajícím příkladem katalánského modernismu. Interiér je vyzdoben z keramické mozaiky a polychromovaným sklem s květinovými motivy. V roce 1997 byl zařazen do světhového dědictví UNESCA. Po prohlídce následuje volný čas a následně návrat na palubu. Upozornění: Exkurze je k dispozici pouze pro hosty na plaubě MSC Divina.


CASABLANCA (Morocco)

CAS01 – CITY TOUR A MEŠITA HASSAN IL´S

Dnešní Casablanca je výsledkem přestavby prováděné po ničivém zemětřesení v roce 1755. Tento výlet po městě Vás vezme na panoramatické turné po hlavních ulicích a náměstích Casablancy s krátkou zastávkou na typickém místním trhu, kde najdete různé drhy zboží nebo na místí přirozené léky.  Poté pujdete navštívit krásnou katedrálu Notre Dame de Lourdes a nakonec uvidíte nádhernou mešitu Hassan, největší měšitu v islámském světě po Mecce. Upozornění: V případě, že výlet bude v den náboženských slavností, bude návštěva měšity pouze zvenčí. Doporučujeme zvolit vhodné oblečení z důvodu možné návštěvy mešity.

CAS02 – MARRAKECH

Město Marrakech, nebo také nazývané jako „ Perla jihu“, se nachází 3 hodiny jízdy od přístavu. Součástí prohlídky města je zdobená Saadská hrobka a palác Bahia společně se zahradou. Během prohlídky bude zastávka na oběd. Po kterém výlet pokračuje na rušné tržiště Jamaa el-Fna.  Tato městská část překypuje životem, jsou zde obchodníci hadů, kejklíři, vypravěči, akrobati, kouzelníci, hudebnící a otrapy fradičních léčivých přípravků. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.

CAS03 – RABAT

Historické pobřežní město Rabat, které je hlavním městem Marockého království, ale také třetí nějvětší metropolí v zemi s populací 650.000 obyvatel. Prohlídka vrcholků hlavního města začíná v Grand Mechouar úředním náměstím a odtud se přesunete do měšity Hassan, která se začala stavit v roce 1195 a o čtyř roky později se stavební práce zastavili, když sultán zemřel. Dodnes jsou zde začátky několika stěn a kolem 300 nedokončených sloupců. Navšítvíte mauzoleum Mohammeda, která obsahuje hroby marockého krále se svými dvěma syny.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy. V případě, že výlet bude v den náboženských slavností, bude návštěva mauzolea pouze zvenčí a může být vynechána v případě, že král Maroka je ve městě. Doporučujeme zvolit vhodné oblečení z důvodu možné návštěvy mešity.

CAS09 – VEČERNÍ SVĚTLA CASABLANCY

Casablanca se nachází v západním Mroku v Atlantském oceánu, město je pozoruhodné během den, ale v noci se město rozsvítí v různých barvách, které Vás ohromí. Během prohlídky se dostanete přes magické noční město s první zastávkou na náměstí Mohamed V, kolem parku Arab League a pokračujete dolu po Moulay Youssef Boulevard, jedna z největších dopravních tepen v Casablance, která je známá svou elegantní Art Deco inspirovanou maurskou architekturou. Druhá zastávka je v mešitě Hassana, která má kapacitu 25.000 lidí uvnitř a 80.000 ve dvoře. V noci je mešita krásně osvícena a vytváří maximální efekt. Po prohlídce noční Casablancy Vás čeká večeře v restauraci s autentickým marockým prostředím s arabskou andaluskou hudbou a břisní tanečnice.  


CADIZ (Spain)


CAD01 – CITY TOUR

Město bylo založeno na malém kousku půdy vybíhající do zálivu. Město Cadiz má krásné úzké uličky a mnoho historických čtvrti. Tato informativní a zábavná prohlídka Vás zavede do města, které je plné kulturních zajímavostí. Pří návště Plazza de España uvidíte místní památník Ústavy z roku 1812, který je poblíž přístavu. Prohlídka města pokračuje do starých městských hradeb až do Oratory v San Felipe. Osvěžující procházka po stinných cestičkách v Janovském parku, Vás dovede až ke katedrále v Cádizu a k muzeum. Katedrála je směs klasických a barokních architektonických stylů se zlatou kopulí, která je orientačním bodem ve městě.Upozornění: V případě bohoslužby bude výklad před katedrálou. Doporučujeme vhodné oblečení pro návštěvníky náboženských mist. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy.


CAD02 – SEVILLE

Celodenní výlet s obědem v ceně začíná po 2 hodinách jízdy od přístavu v Cádiz do města Sevilla s první zastávkou u gotické katedrály, která je označována jako třetí největší kostel. Prohlídka pokračuje pěšky na Barrio de Santa Cruz, kde se nachází židovská čtvrť, která se vyznačuje svými kuriózními, úzkými uličkami a typickými místními terasami. Další zastávka je v Alcázar starobylé středověké tvrze postavené maurskými řemeslníky. V minulosti zde bylo sídlo španělské královské rodiny a nyní se řadí do světového dědictví UNESCO. Posledním úsekem se dostanete do parku Maria Luisa a náměsti Plazza de España, která je obklopena luxusními pavilony, které se datují do latinsko-americké expozice od 1929. Upozornění: Pokud nebude možné navštívit Alcázar, bude prohlídka nahrazena návštěvou Pilato´s House. Prohlídka zahrnuje chůzi na nerovném povrchu a proto není vhodná pro hosty s pohybovými problémy, nebo na vozíku. Doporučujeme vhodné oblečení pro návštěvníky náboženských mist.

CAD03 – JEREZ DE LA FRONTERA, DOMOV SHERRY VÍNA

Jerez je domov sherry vína a proto budeme pít na zdraví po celou dobu tohoto zábavného půldenního výletu. Jerez de la Frontera je malé, hezké městečké vzdálené asi 50km od Cádizu. Během výletu navštívíte vine sklepy, kde ochutnáte několik vzorků vína a kus dobrého sýru a jako bonus k tomu, se dozvíte vice o slavném Jerez  sherry.  Tento zajímavý výlet dokončíte zpáteční cestou do přístavu prohlídkou města Jerez
Upozornění: Tato prohlídka zahrnuje chůzi na nerovném terénu uvnitř sklepů, proto není vhodná prohlídka pro osoby s pohybovými problémy, nebo na invalidním vozíku.

 CAD04 – FLAMENCO SHOW& PANORAMATIC CITY TOUR


Ohromující panoramatická prohlídka Cádizu, nejstarší město v západní Evropě a člen z nejstarších měst Network. Při prohlídce uvidíte krásné náměstí, významné budovy a historické památky. Město se pyšní starověkým římským divadlem a zbytky starých městských hradeb. Budete mít možnost navštívit katedrálu Cádiz, fascinující budovu, která je propojena různými architektonickými styly jakoje baroko, rokoko a prvky klasicismu. Součástí prohlídky je flamenco show, ukazující autentický demonstrativní, andaluský tradiční tanec.Upozornění: V případě bohoslužby průvodce poskytne vysvětlení mimo katedrálu. Doporučujeme vhodné oblečení pro návštěvu náboženských mist.

CAD07 – PĚŠÍ TŮRA PO MĚSTĚ CÁDIZ
Nepochybně nejlepší způsob jak prozkoumat město Cádiz je pěšky. Tato prohlídka začíná v blízkosti přístavu v Plaza de España a postupujete přes Plaza de la Mina až do muzea v Cádiz Calle Ancha. Dálší prohlídkou bude krásné opevnění San Juan de Dios Square, která se nachází v blízkosti moře s nádhernou mramorovou fontánou. Pokračuje se kolem radnice a katedrály, kde následně dostanete volný čas, na samostatnou procházku po městě před návratem do přístavu.
Upozornění: Prohlídka zahrnuje chůzi na nerovném terénu v centru města, proto není vhodný pro osoby s pohybovými problémy, nebo na invalidním vozíku.


CIVITAVECCHIA (ŘÍM)


CIV02 - ŘÍM, BAROKNÍ EXKURZE 

Pojedeme do Říma (1,5 hodiny cesta), město, které je unikátní ve světě pro svůj šarm, historii a umění. Podíváme se na Coloseum, Forum Romanum a na Andělé na Piazza San Pietro, kde budeme obdivovat “Colonnato of Bernini”. Volný čas na obchůzku nebo návštěva basiliky. Po obědě v restauraci pokračujem k Fontáně di Trevi, Panthenonu a Piazza Navona. Oběd je v ceně. Upozornění: Exkurze zahrnuje dlouhé chození, možnost návštěvy Angelus záleží na Vatikánském programu, Angelus není možné navštívit v neděli a v létě. 

CIV03 – ŘÍM NA VLASTNÍ PĚST
 
Autobusový transfer bez průvodce do Říma (1,5 hodiny), kde po celý den můžete obdivovat fascinující město. Dostanete instrukce, jak se pohybovat po městě a mapu, která Vám pomůže najít nejdůležitější památky. Upozornění: Oběd není v ceně exkurze, autobusová zastávka je blízko náměstí sv. Petra, toto je místo příjezdu a odjezdu.

CIV07 - GRAN TOUR ŘÍMA, VĚČNÉ MĚSTO
 
Bus transfer do Říma (1,5 hodiny), naši exkurzi začínáme ve Flaviánském amfiteátru, známé jako Koloseum. Navštívíme toto místo, které pojme až 50 000 lidí, a které bylo využíváno pro gladiátorské zápasy. Pokračujeme do Piazza Navona, Fontana di Trevi a Pantheon, starý chrám postavený k uctívání 7 bohů. Zastávka na oběd v italské restauraci. Po obědě návštěva Náměstí Sv. Petra a volný čas. Upozornění: transfer trvá 1,5 hodiny každou cestu. S průvodcem se potkáte pře příjezdem do Říma, transfer je bez průvodce. Omezený počet míst.
 
CIV08 – ŘÍM & VATIKÁNSKÉ MUZEUM
 
Bus transfer Vás vezme do Říma, kde se setkáte s průvodcem, který vám představí hlavní památky tohoto města. Všechny památky uvidíte pohodlně ze svého místa v autobusu. Pak se dostaneme do Vatikánského muzea, které je jedno z nejznámějších na světě, a kde můžete obdivovat sbírky římských papežů, sbíraně po několi let, jsou zde například Michalangelovi fresky, Sixtínská kaple a mnoho dalších zajímavých kousků. Volný čas na oběd (není zahrnut v ceně), návštěva Náměstí sv. Petra, návrat do přístavu. Upozornění: transfer trvá 1,5 hodiny každou cestu. S průvodcem se potkáte pře příjezdem do Říma, transfer je bez průvodce. Omezený počet míst. Oběd není v ceně exkurze. Tato exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíčku.

CIV09 – ŘÍMSKÉ PAMÁTKY 

Tato exkurze Vám dává příležitost poznat památky Říma pohodlně z Vašeho sezení v autobusu. Panoramatická jízda přes nejhlavnější památky, po této jízdě bude volný čas ve Vatikáně. Návrat do přístavu. Upozornění: transfer trvá 1,5 hodiny každou cestu. S průvodcem se potkáte před příjezdem do Říma, transfer je bez průvodce.

CIV22 – TUSCANIA A TARQUINIA

Výlet začíná 50ti minutovou jízdou přes krásnou krajinu až do vesnice Tuscania. Zde si užijete procházku historickým centrem, které je obklopené středověkými hradbami a věží Lavello s pěkným výhledem na okolí. Při prohlídce vesnice je nejvýznamější památka kostel svatého Petra, kde budete pohlceni pravou italskou atmosférou. Další zastávka je ve vesnici Tarquinia,  která leží v srdci Tuscia území. Během prohlídky Vám průvodce ukáže zajímavý itinerář, který poukazuje na důležitost této vesnice.Upozornění: Tato prohlídka není vhodná pro osoby s omezenou pohyblivostí. Kvůli návštěvám náboženských míst doporučujeme přizpůsobit oblečení.

CIV25 – ANDĚLÉ A DÉMONI

Jedná se o celodenní výlet, který je inspirován knihou Dana Browna, která se odehrává v centru Říma. Stejně jako v knize, tak i Vy společně s průvodcem, začnete sledovat stopy týkající se čtyř prvků: oheň, voda, země a vzduch, kde můžete vidět pozoruhodné umělecké díla a stavby jako jsou Pantheon, Basilica del Popolo, obrazy od Raphael a Caravaggio. Po prohlídce Navona náměsti máte volný čas, který můžete využít na oběd. (Cena obědu není v ceně zájezdu.) Další zastávkou je Andělský hrad (Castel saint Angelo) s monumentální kruhovou stavbou. Původně hrad sloužil jako jakoHadrianovo mauzoleum a později jako pevnost, která chránila úřadující papeže ve středověku. Poslední zastávka je bazilika svatého Petra. Upozornění: Doporučejem přizpůsobit oblečení pro návštěvu náboženských míst. Tato prohlídka není vhodná pro osoby s oemzenou pohyblivostí nebo pro osoby na ivnadliním vozíku. Bazilika svatého Petra může být krátkodobě uzavřena kvůli programu Vatikánu, můžou se zde tvořit dlouhé řady u vstupu. Tato prohlídka není  možna v pondělí.

CIV16 – NÁVŠTĚVA MĚSTA A VOLNÝ ČAS S NÁKUPY

Přibližně po 90ti minutové cestě dojedete do města, kde se potkáte s průvodcem  a společně se vydáte na kopec Aventime Hill z kama máte výhled na baziliku svatého Petra skrz takzvanou klíčovou dírku v působivém areálu Villa del Priorato di Malta. Vaše cesta kolem Říma bude také obsahovat výhled na pyramidy Cestius, lázně Caracalla, Circus Maximus, Colosseum, Bocca della Verita ( Ústa pravdy), kašnu a také římské divadlo a nádhérné náměstí Piazza Barberini a Palazzo Barberini. Po prohlídce historické části Říma následují nákupy v módní čtvrti kolem Piazza del Popolo v ulicích jako Via Frattina, Via Borgogona, Via Condotti. Pokud máte chuť na nákup šperků a luxusní dámskou módu v lesklých maloobchodník prodejnách italských i zahraničních designerů, nebo pouze sbírat inspiraci během procházky, jste zde na správném místě.


ELBA (ITÁLIE)


OLB01 – SOUOSTROVÍ MADDALENA 

Transfer vás odveze z Elby a nejdříve pojedete severně do pobřežního města Palau, nalodíte se na trajekt a ten vás převeze k ostrovu Maddalena, jeden ze 7 hlavních ostrovů, tvořící souostroví Maddalena – umístěné mezi Severo-východní Sardinii a Korsiku.  Ostrov Maddalena hostil flotilu admirála Nelsona a nyní je označován jako národní park. Ostrovní žulové pobřeží poskytuje dobré podmínky pro různé druhy živočichů. Transfer vás proveze okružní jízdou a budete mít volný čas k prozkoumání okolí. Ostrovní scenérie jsou krásné pro pořízení fotografií. Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy a vozíčkáře.

OLB02 – PANORAMATICKÝ VÝLET NA COSTA SMERALDA

Costa Smeralda je jedno z nejexluzivnějších táhnoucích se pobřeží v celé Sardinii a populární prázdninové hřiště. Panoramatický výlet začne scénickou jízdou během které zastavíte u Hotelu cala di Volpe. Je to 15. Nejdražší  hotel. V roce 1977 se zde natáčela bondovka. Dále budete pokračovat k pobřeží Cervo a do Baia Sardinia, překrásná jeskyně s báječnými plážemi a bílým pískem. Můžete strávit krátký čas na pláži před tím, než se vrátíte zpět do Elby a navštívíte kostel sv. Simplicia, který pochází z roku 1200. Budete  mít také svůj volný čas.Upozornění: Do kostela doporučujeme konzervativnější oblečení.

OLB03 – OBJEVOVÁNÍ NURAGHE V SARDINII

Symbol ostrova – Nuraghe- kuželovitá věž, nahrubo opracovaná skála, která byla postavena jako domov nebo místo pro uctívání během období 1900 před Kristem až do roku 730 před kristem. Během tohoto výletu uvidíte také středověký komplex Albucciu nuraghe – umístěné právě kousek severně od Elby. Galerie broznového období je vyhledávaná na Sardinii. Poté budete pokračovat do Luras, jedna z nejlepší ch vesnic v celém Gallurském regionu, nejsevernější část Sardinie. Budete pokračovat v historii, uvidíte a budete žasnout nad nejstaršími stromy Evropy, které jsou staré asi 4000 let.Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy a vozíčkáře.

OLB04 – SV. TEREZA GALLURA A CAPO TESTA

Po opuštění přístavu Olbia, první zastávkou bude San Pantaleo, báječná malá vesnice umístěná v kopcích úžasné Costa Smeralda v Emeraldském pobřeží. Budete potěšeni zastávkou ve vesničce, kde můžete projít malé obchůdky a navštívit ruční dílny. Výlet pokračuje skrz nejsevernější část ostrova Sv. Tereza di Gallura, pobřežní resort. V tomto malém , ale krásném městě budete mít svůj volný čas. Před vrácením se do přístavu ještě navštívíte poslední destinaci: úžasnou Capo testa. Umístěné v nejsevernějším regionu a spojen s hlavním ostrovem.
 

FUNCHAL (Portugal)


FUN01 – PICO DOS BARCELOS
Město Pico dos Barcelos má krásný výhled na ostrov Madeira. Váš výlet pokračuje na Monte, kde navštívite kostel Nossa Senora da Monte. Můžete si zde dopřát sáňkařskou jízdu v proutěném voze v ulicích, v Livramentu navštívíte šicí továrnu. Během Vašeho výletu budete mít možnost uchutnat některé z místních Madeira likérů.
Upozornění: Doporučujeme zvolit pohodlnou obuv a vhoné oblečení kvůli návštěvě mist náboženského významu. Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.


FUN02 – FAIAL
Výlet začíná v přístavu Funchal, hlavního města ostrova Madeira. Prohlídka Vás zavede do Terreiro de Luta, Poiso a Pico de Areeiro a to díky úchvatného výhledu na okolní krajinu. Exkurze pokračuje návštěvou přes místní farmu na pstruhy v Ribeiro Frio, plantáží na cukruvou třtinu až do vesnice Faial, která se nachází podél severního pobřeží Madeiry. Prohlídka pokračuje do Machico, historické rybářské vesnice a do Portela. Během výletu budete mít volný čas na odpočinek a na výborný oběd.
Upozornění: Doporučujeme zvolit pohodlnou obuv a oblečení.


FUN03 – EIRA DO SERRADO, MONTE & CABLE CAR
První zastávka je ve městě Eira de Serrado s nadmořskou výškou 1.026 metrů. Toto místo nabízí nádherný výhled na okolní hory a vesnice. Další zastávkou je město Monte, které je posazeno vysoko v kopcích a jedná se o poutní místo na Nossa Senhora do Monte s kostelem a krásnými zahradami s typickou bujnou vegetací, které se v Madeiře daří díky mikroklima. K dispozici budete mít čas na nakupování, návštěvu místní šicí továrny nebo si zajít na ochutnávku vín.
Upozornění: Doporučujeme pohodlnou obuv a vhodné oblečení z důvodu návštěv mist naboženského významu. Výlet není vhodný pro hosty s pohybovými problémy.


FUN05 – OBJEVOVÁNÍ FUNCHAL
Výlet začíná ve městě Monte prohlídkou kostela Nossa Senhora do Monte, známé náboženské poutní místo. Součástí tohoto kostela jsou i krásné zahrady. Další část výletu je jízda na nové lanovce z Monte na ostrov botanických zahrad. Z lanovky uvidíte záliv Fuchal a řeku João Gomes ve vavřinovo-zalesněné oblasti, která poukazuje na přírodní krásu tohoto místa. Hojnou vegetaci najdete v botanické zahradě, která má vice než 2.000 rostlin. Během výletu navštívíte šicí továrnu, místní památky a místní produkty. Upozornění: Doporučujeme pohodlnou obuv a vhodné oblečení z důvodu návštěv mist naboženského významu. Výlet není vhodný pro hosty s pohybovými problémy. 

 
GEONA (Italy)


GOA02T – AQUARIUM
Vemte svou rodinu na zábavný výlet do oblíbeného janovského akvaria. Jedno z nejlepších evropských akvarií, které je známé pro svou velikost a obrovskou škálu mořských tvorů. Akvárium je přirozenéa šetrné k životnímu prostředí. Během prohlídky uvidíte mnoho tropických ryb, žraloků, přírodních korálů, tučńáků a delfínů.
Upozornění: Uvnitř akvária jsou povoleny pouze kamery a fotoaparáty bez blesku.


GOA03T – HISTORICKÉ CENTRUM


Po krátkém transféru dojedete do Piazza Caricamento k příjemné procházce do historického centra města Janov. Budete se procházet okouzlujícími úzkými uličkami, známe jako Carruggi až k obchodnímu domu Piazza de Ferrari, kde budete obdivovat Palazzo Ducate (pouze externě). Navštívíte Cisterne del Ducate, kde narazíte na buffet s brushettami a foaccia, které jsou typické pro Janov. Pokračujete na externí prohlídku ke katedrále San Lorenzo. Budetemít volný čas ve starém přístavu.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby na ivalidním vozíku.


GOA06T – OKRUŽNÍ JÍZDA OTEVŘENÝM AUTOBUSEM A AKVÁRIUM

Získáte krásný panoramatický výhled na Janov, zatímco budete sedět v komfortním otevřeném autobusu. Z výšky můžete obdivovat hlavní čtvrti a ulice tohoto báječného města. Uvidíte divadlo Carlo Felice a dům Kolumbuse, pojedete podél módních ulic, a ulicí Via Roma, která je přeplněna nejelegantnějšími italskými značkami. Poslední zastávkou bude Janovské akvárium, plné různých druhů sladkovodních i mořských živočichů. Upozornění: Uvnitř akvária jsou povoleny pouze kamery a fotoaparáty bez blesku.

GOA14T – OBJEVOVÁNÍ JANOVA ZE SEGWAY

Objevovte Janov pomocí neuvěřitelné jízdě na Segway. Jízda je velmi zábavná a snadná. Váš průvodce Vám vysvětlí ovládání a jízdu na křižovatkách a chodnících. Během výletu uvidíte historickou část Janova, pojedete kolem vévodského paláce, zvenčí uvidíte dům  Kolomba a Porta Soprana. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy a pro těhotné ženy. Minimální hmotnost je 45 kg a maximální 110kg, minimální věk je 16 let. Prohlídka je pouze v angličtině nebo italštině.

GOA16T – JANOV & PALAZZO DEL PRINCIPE

První zastávka je u Palazzo del Principe, historická budova s frekami, gobelínami a mnoho uměleckých děl. Pokračujete do přístavní čtvrti Janova, akvarium, do kryté haly Fiera del Mare. V centru města budete mít výhled na pamatáky Victoria Square, Piazza de Ferrai a dům Kolomba. Při krátké procházce uvidíte palác Doges, katedrálu St. Lawrence a palác St. George.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby na vozíku.


IBIZA (Španělsko)


IBI01 – EXKURZE OSTROVA 

Autobusem se dostaneme do Las Salinas, původně obrovské jezero a dnes jsou zde malé laguny a jezírka. Toto místo mělo velký historický význam pro římany, kteří chápali význam soli jako tržní zboží. Budeme pokračovat do horské vesnice San José, zde budeme obdivovat kostel z 18.století, dále pak budeme mít zastávku  v San Antoniu, což je stará rybářská vesnice a oblíbená turistická destinace. Potěšíme se pohledem na vesnici, rozkládající se na překrásném nábřeží. Vrátíme se na Ibizu, kde navštívíme staré město Ibizy, „D´Alt Vila“, zapsané na seznamu světových památek UNESCO, kde objevíme úzké uličky a bílé čisté domy. Návrat do přístavu.
 
BI03 – NEZNÁMÁ IBIZA 
  
Této exkurze by se měli zúčastnit začínající malíři a fotografové, kteří zde mohou získat inspiraci, až si jejich srdce získají nejmalebnější místa ostrova Ibiza. Naše exkurze začne transferem do „Es Cubells“, okouzlující, tichá zátoka na jižní části ostrova, odkud můžeme obdivovat nádherný výhled a pohled na vzdálený ostrov Formentera. Další zastávkou bude místo na neuvěřitelný pohled na ostrůvek nazývaný „Es Vedrá“, pak se přesuneme do „Cala Conta“, malebná zátoka s průzračnou modrou vodou. Návrat do přístavu. 

IBI04 – EXKURZE PO JÍŽNÍ ČÁSTI OSTROVA SE SNÍDANÍ

Autobusem opustíme přístav do „Las Salinas“, původně velké jezero, později se zde vytvořily malé laguny a jezírka. Toto místo mělo velký historický význam pro římany, kteří chápali význam soli jako tržní zboží. Toto místo se může také honosit přírodními plážemi lemované borovicovým lesem. Budeme pokračovat do horské vesnice San José, abychom zde mohli obdivovat kostel z 18. století, dále pak budeme mít zastávku v San Antoniu, staré rybářské vesnici a oblíbené turistické destinaci. Naše exkurze také nabízí příležitost posnídat na pobřeží v restauraci, před tím, než se vrátíme do přístavu. Upozornění: Tato exkurze je pouz pro hosty na lodi MSC Orchestra.

IBI05 – PLAYA DEN BOSSA V NOCI

Umístěna v jižní části ostrova blízko letiště Ibiza, zaneprázdněný resort Playa D´en Bossa je vysoce populární turistickou destinací, díky oblíbené dlouhé pláži a rodinno-přátelské atmosféře. Město je dobře známé pro svůj noční život. Nabízí příležitost strávit zábavnou celou noc. Krátký výlet z přístavu, poté mate 3 hodiny k prozkoumání Playa d´en Bossa a mnoha barů, kaváren, hospůdek a obchodů. Mezinárodní party, tanec na Ibize je to, co musíte zažít. Ushuaia a Bora Bora noční kluby jsou exklusivní.Upozornění: Cena tohoto výletu obsahuje transfer tam a zpět z Playa d´en Bossa, nejsou zahrnuty vstupy do klubů. K dispozici pouze pro klienty lodi MSC Orchestra. Tento výlet je pořádán od června do září.

IBI07 – HIPPIE TRH CANAR

Krátká cesta vás přiveze na Hippi trh Es Canar, umístěného na populární turistické destinaci. Vše začalo roku 1973, když management resortu rozhodl, že by byl dobrý nápad, dát místním hippies šanci prodávat jejich jídlo, aby turisté strávili pár dní v Klubu Punta Arabi. V roce 1973 Maggi prodala její báječné koláčky, žena pocházející z Formentera nabídla teplý svetr, další osoba nabídla šperky a dětské hračky. Toto místo se rozvinulo a stalo se turistickou atrakcí na Ibize. Budete mít 2 hodiny, abyste prozkoumali trh a krásy okolí.
Upozornění: Tento výlet pouze pro klienty lodi MSC Orchestra
 


LAS PALMAS (Canary Islands, Spain)


LPM02T – LAS PALMAS & BANDAMA
Pueblo Canario je místo zajímavých domů, které jsou inspirovany podle Kanárské tradiční architektuře. V centru města je náměstí obklopené obchody nabízející sortiment z místních řemesel. Pak budete pokračovat k nejstarší částí Las Palmas nazvaný Vegueta, které je známé jako bludiště z úzkých uliček kolem Plaza Santa Ana. Najdete zde mnoho bronzových soch a katedrál. Druhá část výletu je ve rezideční čtvrti Tafara, kde je veliký sopečný kráter vyhaslé sopky Bandama. Při poslední zastávce v Atlavista budete mít nádhrný panoramatický výhled na Las Palmas, pláž Las Canteras a na přístav. Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohyvovými problémy.

LPM05T – PANORAMATICKÝ VÝLET NA GRAN CANARY
Tento výlet začíná na vyhaslé sopce Crater de Bandama, kde si užijete panoramatický výhled. Další zastávkou bude přesun do Teror, které se nachází v polovině pohoří na severu ostrova Gran Canria . Dozvíte se něco málo o historii města a uvidíte několik významných památek. Ve městě můžete vidět tradiční kanárské bílé domy s dřevěnými balkóny. Navštívíte patrona ostrova, baziliku Virgen del Pino, zemědělské centrum Arucas a Atlavist.Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.
 

LISBON (Portugal)


LIS01 – CITY TOUR
Po opuštění přístavu se přesunete do čtvrti Belém, kde budete obdivovat dvě stavby v portugalském stylu známém jako Manueline. Jedná se o kostel Jeronimo a věž Belém. Navštívite klášterní kostel, ve kterém je hrob Vasco da Gama. Exkurze pokračuje na scénické turné “nového” centra Lisabonu postaveného po ničivém zemětřesení z roku 1755. Budete pokračovat kolem parlamentu, domu premiéra, náměstí Liberdade.  Avenue a Rossio Square - centrum je považováno za srdce Lisabonu.
Upozornění: Doporučejeme zvolit vhodné oblečení z důvodu návštěv náboženských mist.


LIS02 – FATIMA
Zájemci o teologii a náboženskou mysterii se můžou těšit na speciální den ve Fatimě. První zastávka bude u portugalské pláni, kterou navštíví million poutníků ročně. Zde tři pastýři měli vidění Panny Marie. Navštívíte svatyni a kapli, kde se objevila Bohorodička. Budete mit volný čas ve městě na procházku nebo k nákupu suvenýru.V ceně zájezdu je oběd.Upozornění: Doporučujeme zvolit vhodné oblečení z důvodu návštěv náboženských mist.


LIS03 – QUELUZ, SINTRA A LISABON
Před cestou do vnitrozemí portugalského města Queluz budete mít krátkou prohlídku Lisabonu. Ve městě Queluz budete mít prohlídku nádherného paláce s elegantími pokoji a nádherné zahrady, které jsou známé jako portugalské “ Versailles”. Další prohlídka je v nedaleké Sinitry, kde budete mít čas, na prozkoumání tohoto místa, které je na seznamu UNESCO. V Sintře sídlí Národní palác, bývalé sídlo královské rodiny a nejlépe zachovaný středověký královský palác v Portugalsku. Před návratem do Lisabonu se zastavíte v rybářské vesnici Cascais. Při zpáteční cestě bude v Lisabonu zastávka na věži Belém. Oběd je zahrnut v ceně zájezdu.Upozornění: Doporučujeme zvolit vhodné oblečení z důvodu návštěv náboženských míst.


LIS07 – VÝLET PO VINNÝCH SKLEPECH ARRABIDA
Výlet začíná cestou z přístavu, kde pojedene přes most 25.dubna a projedete kolem sochy “Christ the King” odkud budete mít nádherný výhled na Lisabon. Pokračujete do města Azeitao, která je známá svým pečivem a vínu “Moscatel de Setbul” Návštívíte místní zámeček pro degustaci vína a dozvíte se více o tom, jak se toto sladké dezertní víno vyrábí. Dále pokračujete směrem k Národnímu parku “ Parque Natural da Arrabida”, který byl založen k ochraně přírody s krásnou krajinou a bohatou škálou ptáků a volně žijících živočichů. Zpáteční cesta je přes horský hřeben, odkud mate výhled na Setúbal a Tróia. 


MAHON (Baleárské Ostrovy, Španělsko)


MAH01 – OBJEVOVÁNÍ “CIUTADELLA”

Tento výlet nabízí návštěvu krásných měst v Minorca, se speciální zastávkou v městě Ciutadella. Opustíte přístav a pojedete k pláži “Arenal d´en Castell”. Další zastávka bude ve Fornells, které je umístěno v severní části ostrova. Fornells je malá půvabná rybářská vesnička s bílými domy a zelenými okenicemi. Dříve staré hlavní město Minorca a historické město, Ciutadella byla částečně přebudována v 17. a 18. Století. Projdete se po zdejších uličkách tohoto starého náměstí a můžete obdivovat zdejší tradiční architekturu. Exkurze pokračuje na horu Toro, nejvyšší bod ostrova, kde je báječný výhled.Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohyblivými problémy. Výlet je náročný na chůzi.

MAH02 – SEVERNÍ POBŘEŽNÍ PANORAMA

Pojedete severně skrz Puerto de Addaya a Na Macaret, kde se zastavíte pro pořízení krásných fotografií. Dále budete pokračovat do rybářské vesnice Fornells, známou pro guláš z humrů a jedno z nejoblíbenějších míst Winstona Churchilla. Potěšíte se krásným výletem místní krajinou, zahradami Cala Tirant a horou Toro. Tam uvidíte klášter “Nuestra Senora del Toro”, postavený mnichem sv. Augustinem v 17. Století. Vrátíte se zpět do Mahonu, kde strávíte čas v městském centru.

MAH03 – VESNICE MINORCA

Náročná exkurze obsahuje některé vesničky tohot okouzlujícího ostrova. Pojedete do Binibeca, tichého města umístěného na jižní stranu Minorca. Má chráněné zátoky s malými písčitými plážemi. Poté pojedete do spálené vesnice Binidali a na Torralbu, která je známá “taulasem” -  tvarem T kamenných monolitů typické Talayotské kultury z období 2000 let před Kristem. Další zastávkou bude hora Toro, kde budete mít čas na prohlídku kláštera “Nuestra Senora del Toto”, postaveného mnichem v 17. Století.
 

MALAGA (Spain)


MAL01 - PROJÍŽĎKA MĚSTEM

Vaše exkurze začne průvodcovskou prohlídkou hlavních ulic Malagy, přes Alameda Principal, dlouhá ulice lemovaná bujnou vegetací a fikusovými stromy. Návštěva katedrály ze 16. Století, jeden z nejdůležitějších ukázek andaluzské renesance, pak návštěva pevnosti Gibralfaro. Upozornění: Návštěva katedrály a pevnosti Gibralfaro bude přepotvrzena během plavby. 

MAL02 - MIJAS

Naše exkurze začne cestou do Mijasu, typické andaluzské vesnice, kam přijedem po hodině jízdy. Návštěva města a místních obchůdků. Návrat do přístavu.

MAL05 - MARBELA A PUERTO NABÚS

Po hodině jízdy se dostaneme do Marbelly, pravděpodobně nejkrásnější vesnice na Costa del Sol a která se rozkládá mezi horami a mořem. Váš průvodce vám ukáže klíčové body jako je například “Iglisia de la Encarnacion”, postavená v pozdně gotickém stylu. Pokračujeme do Puerto Banus, kde si dáme kafíčko (není v ceně) a podíváme se na mořskou stranu města, známou pro své super jachty.
Upozornění: Všechno uvidíme pouze zvenčí.

MAL06 - JESKYNĚ NERJA

Po hodině jízdy se dostaneme do města Nerja, kde jsou slavné jeskyně, objeveny v roce 1959. Nejkrásnější jeskynní komplex v Evropě, mezi mnoha jeskyněmi je tu například Katastrofická jeskyně, která má 32 metrový sloup. Volný čas, návrat na loď. 
Upozornění: Nerovný terén, proto se nedoporučuje prohlídka osobám s pohybovými problémy.

MAL07 - CHUŤ ANDALUSIE

Exkurze s průvodcem s návštěvou interiérů hradu Gibralfaro, umístěný nahoře hory a postavený ve 14. Století. Pokračujeme do Malaguety, kde probíhají býčí zápasy, dále pak do muzea se španělským folklorem. Ukázka španělského tance flamenca, občerstvení v ceně.Upozornění: V hradě Gibralfaro je mnoho schodů, exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíčku.  

MAL09 – MNOHO KVĚTIN Z MALAGY

Výlet začíná prohlídkou nejznáměších městských památek a pokračujete k hlavnímu trhu v Malate Marcado Atarazanas, nazvaný take jako “monument historicko-uměleckého významu”. Během prohlídky projdete starou bránou, která je připominkou
Maurské minulosti. Příští zastávkou bude klasická španělská kavárna, kde si můžete dopřát výborné španělské sladké delikatesy s hrnkem horké čokolady. Poté pokračujete městem k historické čtvrti, která nese velké jméno Calle Marqués de Larios.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo pro osoby na vozíčku.

MAL10 – ROMATICKÁ MÁLAGA

Objevujte romantická místa tohoto krásného přímořského města, ve kterém se narodil Pablo Picasso. Vaše první zastávka bude na hoře Gibralfaro odkud budete mít úžasný výhled na okolní oblasti. Po návratu do města se budete procházet malebnými uličkami a Váš průvodce Vás bude bavit zajímavými příběhy a útržky z historie o některých známých svatbách v tomto městě. Budete mít možnost si odpočinout v jenom z nejlepších Málaga baru, odkud budete pokračovat do restaurace El Pimpi, kde si můžete vychutnat jídlo a pití doprovázené uklidňující serenádou od skupiny univerzitních studentů známých jako „tuna“. Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.

MAL11  - KOUSEK ANDALUSKÉHO RÁJE

Během Vašeho výletu budete seznámeni s chutí tradičních produktů pěstovaných v tzv. Sunshine Valley. Poté se přesunete na tradiční andaluskou snídani. Poté pokračujete do vesnice Álora, která je situovaná uprostřed třech skalnatých výběžků. Po prohlídce vesnice budete mít možnost vidět úchvatné scenérie El Chorro Gorge a Málaga Lake District s křišťálově tyrkysovou vodou v jezeře, které je obklopené borovými lesy. Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy a pro osoby na vozíčku.

 
MLT01 - VALLETTA A MDINA

Návštěva zahrad Barraka s jejich nádherným výhledem na velký přístav, pak návštěva Katedrály Sv. Johna, která nás dovede zpátky do dob rytířů na Maltě  a jejich pokladů, které obsahují i umělecká díla od Caragaggia. Dále pak navštívíme Mdina, známé jako tiché město, kterému dominuje Katedrála Sv. Pavla v barokním stylu. Pak se projdeme úzkými uličkami tohoto středověkého města a vrátíme se na loď. Upozornění: Návštěva Mdiny je pouze pěšky, kvůli dlouhému chození není exkurze doporučována osobám s pohybovými problémy.

MLT03 – RABAT, MOSTA & MDINA 

Návštěva tichého města Mdiny, procházka středověkými uličkami a obdivování staré městské bašty. Pokračujeme do Rabatu, zastávka na nákup ručně vyráběných suvenýrů. Poslední zastávkou je Mosta, kde navštívíme katedrálu s jeím velkolepým dómem, architektonická památka a třetí největší dóm na světě. Upozornění: Návštěva centra se suvenýry může být přemístěna do továrny na foukané sklo, návštěva Mdiny je pouze pěšky.

MLT04 - PLAVBA & OCHUTNÁVKA VÍN 

Opustíme loď a nalodíme se na motorový člun, kde můžeme relaxovat při plavbě podél Malteského pobřeží přes Senglea a Cottonera a přiblížíme se ke krásnému ostrovu. Exkurze zahrnuje ochutnávku vín u pobřeží Valletty. Upozornění: Realizace exkurze záleží na povětrnostních a mořských podmínkách.

MTL10 - NEOLITICKÉ CHRÁMY & MARSAXLOKK ZÁTOKA
 
Transfer do severovýchodní části na Maltě k objevování chrámů, které jsou na seznamu památek UNESCA a jsou starší než pyramidy. Exkurze pokračuje do zátoky Marsaxlokk, je to druhá největší zátoka na Maltě, kde můžete obdivovat rybářské čluny, které mají na svých člunech namalovány oči.

MLT12 – JEEP TOUR

Tato exkurze je po severní části ostrova. Zastávka v Red Tower v zátoce Ghadira, Mellieha, odkud je krásný výhled na Gozo a Comino. Jízda do zátoky Zlatého písku. Pokračujeme přes vesnice, zastávka na udělání si fotek na Dingli Cliffs a Blue Grotto. Návrat na loď. Upozornění: Počet míst je limitován. Účastníci musí mít nejméně 5 let, musí mít bezpečnostní pás. Nezahrnuje průvodce, pouze safari leader, který udělá výklad pouze v angličtině. Tato exkurze není doporučována osobám s pohybovými problémy


MALTA


MLT14 – DOLPHIN EXPERIENCE
 
Cestujete s dětmi? Tohle je pro ně pravý výlet, náš delfín den. Opustíme molo a půjdeme do Marine parku, kde budeme mít krátké povídání o chování delfínů a naučíme se, jak se komunikuje s těmito inteligentními savci. Pak půjdeme k bazénu s delfíny, kde bude show asi 20 minut. Volný čas v Marine Parku, návrat na loď.

Upozornění: Počet míst je limitován. Exkurze nezahrnuje průvodce. Hosté musí být v dobré fyzické kondici a dobří plavci, aby se mohli zúčastnit této exkurze. Musí být starší 8 let. Nezapomeňte ručníky a plavky.

MLT24 – PANORAMATA OSTROVA

Pokud mate zájem poznat město a krajiny Malty, připojte se k nám na tento panoramatický výlet kolem ostrova. Vaše první zastávka bude staré opevněné město Vittoriosa, které se nachazí na jížní straně ostrova. Byl to první domov rytířů, kteřý přijeli do Malty v roce 1530. Bohaté turistické zajímavosti, včetně nábřeží, kasina, museum Malta Maritime a kostel St. Lawrence. Dále Vás výlet pokračuje do Senglea a na rozlednu Vedette s krásným výhledem na přístav. Pokračujete do rybářské vesnice Marsaxlokk situované na břehu Malty, druhého největšího přírodního zálivu. Budete zde mít možnost zahlédnout tradiční, pestrobarevné rybářské lode “Luzzu”. V neposlední řadě bude mít možnost vídět Blue Grotto, jedná se o mořské jeskyně na jížním pobřeží Malty, východně od rybářského přístavu Wied iz-Zurrieq, ve kterém budete mít nějaký volný čas. Upozornění: Prohlídka není pohodlná pro hosty s pohybovými problémy.


MARSEILLES (Francie)


MRS02 - AIX-EN-PROVENCE

Opustíme přístav v Marseille a za 40 minut budeme v překrásném městě Aix-en-Provence. Exkurze začne návštěvou známé katedrály z 12. století St. Saviour a jejich zahrad. Katedrála byla postavena na základech římského chrámu a je datována z období 11. až 13.století.  Její vchod je v gotickém stylu s vyřezávanými dveřmi, na severní straně se nachází nedostavěná věž. Uděláme si asi 1,5 hodiny dlouhou procházku centrem města než se dostaneme na známé náměstí Mazarino. Volný čas k nákupům. Upozornění: Tato exkurze zahrnuje dlouhé chození po nerovném povrchu, proto tato exkurze není doporučována klientům s pohybovými problemy. Přes prázdniny můžou být obchody zavřeny.

MRS06 - MARSEILLES CITY TOUR

Potěšte se návštěvou důležitého námořního města. Začneme návštěvou katedrály Notre Dame de la Garde, která se honosně vyjímá nahoře na kopci. Katedrála se skládá z nižšího a vyššího kostela a je postavena na starobylé kapli. Pokračujeme podél “Corniche” (pobřežní cesta), kde budeme obdivovat hrad Borely a zahrady (návštěva zvenčí). Exkurze zahrnuje prohlídku památek v centru Marseille a fotek v paláci Longchamps, následuje volný čas ve “Vieux Port” (starý přístav).
Upozornění: Tato exkurze není vhodná pro hosty s pohybovými problémy nebo na vozíčku kvůli mnoha schodům kolem katedrály.

MRS07- AVIGNON A MARSEILLES

Náš výchozí bod pro tuto dlouhou exkurzi je v Marseilles, opustíme přístav a půjdeme ke katedrále Notre Dame de la Garde. Tento neobyzantský kostel stojí na vrcholu kopce a byl postaven architektem Esperandiu mezi 1853 a 1864. Toto místo bylo původně kaplí zasvěcené Panně Marii Strážné, uvádí se i několik poděkování od námořníků, kteří se bezpečně vrátili z plavby. Zastávka pro prohlídku tohoto místa, dále pokračujeme do středověkého města Avignonu. Zde navštívíme Papežský palác, starobylá pevnost bohatá na své sbírky obrazů atd.  Fresky a ručně malované tapiserie v papežských ložnicích a soukromé pokoje přináší svědectví o dřívějším blahobytu v tomto sídle. Volný čas na prohlídku, na oběd (není v ceně) v jedné z typických francouzských restauracích. Návrat do Marseilles.
Upozornění: Procházka po nerovném povrchu. Transfer do Avignonu trvá cca 1,5 hodiny, tato exkurze není doporučována hostům s pohybovými problémy nebo na vozíčku kvůli schodům a kopcům kolem katedrály.

MRS19 – OKOUSLUJÍCÍ ARLES

Arles se nachazí na jihu Francie v regionu Camargue, město bylo dříve hlavní římskou kolonií starověkého Gallia Narbonensis. V letech 1888-1889 zde žil nizozemský post-impresionistický malíř Vincent van Gogh. Během pobytu zde namaloval více než 300 obrazů a kreseb. Panoramatická prohlídka zahrnuje hlavní památky jako je kostél St. Trophime, náměstí Place du Forum, které inspirovalo van Gogha slavný obraz a římské amfiteátru, který byl postaven pro poskytnutí zábavy ve formě závodu, gladiátorských bojů.
Upozornění: není vhodné pro osoby s pohybovými problémy. Doporučujeme zvolit pohodlnou obuv a vhodné oblečení pro návštěvu náboženských míst


PALMA DE MALLORCA (Španělsko)


PMI01 - CITY TOUR 

Prohlídka Palmy a historické gotické pevnosti Bellver. Volný čas v Barrio Gottico, s možností návštěvy gotické katedrály postavené v roce 1230 na základech starobylé mešity. Pokračujeme na Plaze de Toros, kde se uskutečňují býčí zápasy. Možnost navštívit továrnu na výrobu imitací perel.

PMI02  -  DRAČÍ JESKYNĚ 

Tento jeskynní komplex je zajímavým geologickým místem a přírodním fenoménem, je to nejzajímavější jeskynní komplex na světě vytvořený mořskou erozí. 2 km dlouhá jeskyně s jezery, včetně Martel jezera, největšího podzemního jezera na zemi. Poté možnost navštívit továrnu na výrobu imitací perel, návrat na loď.Upozornění: Tato exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy, chůze po nerovném povrchu a schodech, není dovoleno použít fotoaparát nebo video kameru uvnitř jeskyní. Počet míst je limitován.

PMI03 - VEČEŘE A SHOW V “SON AMAR

Son Amar je typický mallorský dům 14 km od Palmy, kde budeme mít večerní show.  Hlavní noční atrakcí bude vyjímečné vystoupení španělského baletu, který se skládá z mezinárodních umělců. Zde nesmíte chybět.Upozornění: Není dovoleno použít fotoaparát nebo video kameru uvnitř jeskyní.

PMI04 - MARINELAND 

Zábava pro celou rodinu v aquaparku s atrakcemi od papoušků po tuleně a show s delfíny. Navštívit můžete i blízkou pláž, před tím než se vrátíte na loď.

PMI05 -  VALLDEMOSA

Opustíme přístav a pojedeme do typické vesnice Valldemosa, kde navštívíme historický klášter Carthusian ze 14.století, starou lékárnu nebo Palác krále Sancha, který byl určen jako zimní sídlo krále Majorky, nejdříve to ale byl klášter, nyní je ukázkou honosnosti a korpulentnosti. Následuje čas pro nákupy.

PMI06 - PALMA NA KOLE 

Pokud svítí sluníčko a máte rádi sport, vemte kolo a objeďte s průvodcem všechny klíčové památky. Upozornění: omezený počet, průvodce je pouze v angličtině nebo ve španělštině, exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy.

PMI07 - EXKURZE NA KATAMARÁNU

Pokud jste raději na vlnách než na souši, můžete pozorovat klenoty Palmy z moderního katamaránu z vody. Poplujeme podél pobřeží, podíváme se na starý přístav, pak přes Cala Mayor, krásné pobřeží kole Illetasu. Volný čas na pláži Portal Vells, návrat na loď. Lehké občerstvení a nápoj bude podáváno při plavbě. Upozornění: omezený počet, průvodce je pouze v angličtině nebo ve španělštině,  exkurze probíhá od června do konce září.

PMI15 – OBJEVOVÁNÍ MAJORKY

Den na objevování krásné Majorky. Pojedete do vesnice Sant Joan, domova Els Calderers, panství, typické Majorcanskou prostotou. Uvidíte život jaký se žil před 200 lety s farmářskými činnostmi, chovem dobytka a smíšených obchodů. Oběd vám bude naservírován v Sa Grut Nova restauraci. Odpoledne budete pokračovat transferem do Coves Dels Hams, umístěného na východní pobřeží Majorky blízko Porta Crista. Poznáte Pedro Caldentey v roce 1905, jeskyně jsou famózní po celém světě pro své unikátní okapnicové formace. Uvidíte spoustu jezer uvnitř přírodních jeskyní, které jsou jedinečné svou krásou a nasvíceny elektrickým světlem. Upozornění: Výlet se koná po nerovné zemi. Výlet je pro klienty MSC Sinfonia.

PMI16 – VALLDEMOSA A LA GRANJA MANSION

Pojedete do Valldemosa, typické Maorcanské vesnice a navštívíte Valldemoský Charterhouse, klášter ze 14. Století. Putování klidným klášterem, mnišskými cely a starou farmacií před pokračováním další architektonické pohledy ze stejného období : královský Sanchský palác. V absolutním kontrastu k pokornému klášteru je palác nádherný a bohatý. Stavba jako zimní residence pro krále Majorky. Vaše návštěva paláce zahrnuje zhruba 10-minutový koncert na piano. Poté budete mít nějaký volný čas na nakupování nebo oběd. Pokračujete do La Granja, ohromující zámek z 10. Století v různých stylech, obklopený zahradou, rybníky a přírodními fontánami. Upozornění: Výlet se koná po nerovné zemi, výlet je pro klienty lodi MSC Sinfonia.

PMI19 – “PASIÓN” SHOW V SON AMAR

Vaše exkurze začne jízdou k hradu Bellver, historická pevnost. Dále pokračujete do Son Amar, typický Majorcanský dům zhruba 14 km od Palma, kde uvidíte báječnou show, která zhruba zahrnuje hodinovou “Pasion” hrdý vrchol Mallorcy s multikulturními kořeny a Moorishský vliv a také vás vezme do krásného světa Flamenca se všemi divokými vášněmi a hrdostí. Španělská kytara, silné a neočekávané dotyky zahrnující světově známe akrobacie, jenž popisují krásný příběh velké vášně. Báječná technologie osvětlení, lejsrů a zvuků, dávají Son Amarskou pověst jako jedno z nejprestižnějších divadel v Evropě přináší únik do této okouzlující show. Okružní výlet po Palma zakončí vaši tůru.


PALERMO (Itálie)


PMO02 – PALERMO A MONREALE

Autobus vás vezme k hlavním památkám Palerma. Zastavíme se na návštěvu v katedrále, která byla postavená v neobvyklém normanském a arabském stylu. Další stavbou je kostel Martorana, který je z 12. Století a je známý pro svou byzantskou mozajku. Monreale je místo vzdálené od Palerma asi 8 km, zde se podíváme ke katedrále se zlatou mozajkou. Volný čas, pak návrat na loď. Upozornění: Několik schodů u katedrály v Monreale, tato exkurze není doporučována osobám s pohybovými problémy. 

PMO04 – CEFALU 

Transfer do Cefalu, malé krásné městečko na cestě z Palerma, které bylo založeno králem Rogerem II. ve 12.stoletím. Navštívíme katedrálu Duomo del Cristo Pantocratore, ukázka románské architektury s byzantskou mozajkou. Volný čas projít si zajímavé uličky, možnost koupit suvenýry.Upozornění: Transfer z Palerma do Cefalu trvá hodin, chození po nerovném povrchu, exkurze není doporučována osobám s pohybovými problémy.

PMO06 – PALERMO A PALATINOVA KAPLE

Procházka skrz ulice a náměstí tohoto sicilského města. Zastávka v Palatinově kaple, která se stavila 8 let od roku 1132 Rogerem II., je to místo plné elegance a dechberoucí mozajkou, která pokrývá strop a klenby. Podíváme se na další architektonické památky jako je normanský palác a katedrála. Nesmíme zapomenou zastavit se na Capo market, což je rybí trh. Návrat do přístavu. Upozornění: Exkurze není doporučována osobám s pohybovými problémy, počet míst je limitován.

PMO07 – SANTA ROSALIA´S GROTTO A MONDELLO

Opustíme přístav a dostaneme se do Monte Pellegrino, kde stojí útočiště Svaté Rosalie, založená v roce 1625, v nedaleké jeskyni byli nalezeny ostatky Sv. Rosalie a nyní jsou uctívány jako náboženské relikvie. Dále pojedem do Mondella, dříve rybářská vesnice, nyní turistické místo. Volný čas. Krátká exkurze po památkách Palerma, návrat do přístavu.Upozornění: Chození po nerovném povrchu. 
 

SAINT CRUZ DE TENERIFE (Canary Islands, Spain)


TEN01 – HORA TEIDE & PUERTO DE LA CRUZ
Cestou do vnitrozemí přes bohatě zalesněnou oblast známou jako La Esperanza dojede do kruhového pohoří Las Cañas, ve kterém se nachází sopečná hora Teide, která je vysoká 3.718 metrů nad mořem. Výlet pokračuje na skálu Mirador, také známou jako el Dedo de Dios překládaná jako „Boží prst“. Další částí Vašeho výletu jsou nádherné botanické zahrady s tropickými rostlinami. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby se srdečními problémy a pro osoby s pohybovými problémy.


TEN02 – PUERTO DE LA CRUZ & OROTAVA
Tenerife je největší ze sedmi Kanárských ostrovů, obdařen mírným klimem a krásnou přirodou, domovem mnoha nádherných přímořských letovisek. Jednou z ních je i město Puerto de la Cruz na severním pobřeží ostrova. Pomocí krátké projížďky přes Tenerife uvidíte krásnou krajinu, až dojedete k první zastávce: údolí Orotava a městečko La Ortotava, které bylo založeno v 15. století. Budete mít možnost absolvovat procházku do centra města. V centru města se nachází třípodlažní objekt Casa de Los Balcones ze 17. století. Casa je typickým příkladem toho, jak vypadali domy Na Kanárských ostrovech v minulém věku. Další zastávka bude v Puerto de la Cruz hlavním centrem cestovního ruchu. Během zkoumání rušných uliček, návštěvou několik obchůdků si můžete dopřát přestávku na nábřeží v kavarně s výhledem na severní Atlantik. Další zastávkou je botanická zahrada s tropickými rostlinami.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo pro hosty na vozíku.


TEN03 – CHUŤ TENERIFE

Po opuštění přístavu pojedete do San Andréss, typické rybářské vesnice. První zastávka bude na pláží Las Teresitas z kama se přesunete do El Baladeiro, nejvyšího bodu ostrova, kde budete mít nádherný výhled na údolí. Dalé pojedete do tohoto údolí, kde narazíte na vesnici Taganana, která je slavná pro své vinice a výrobky s kozího mléka. Před odjezdem do La Laguna ochutnáte místní sýry a víno.Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.
 
TEN04 – DOBRODRUŽSTVÍ JEEPEM

Tento výlet Vám dává možnost prozkoumat odlehlejší části tenerifské, úžasné sopečné krajiny z pohodlí vozidla 4x4. Ty budou k vyzvednutí na mole, kde Vás řidič vezme na krásy ostrova v oblastech, které jsou daleko mimo vyšlapané cestičky. Během cesty si můžete pořídit několik nezapomenutelných snímků. Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy a pro těhotné ženy. Řidič jeepu Vám dá stručné informace pouze v angličtině nebo ve španělštině.


TEN05 – PARK LORO
Během výletu uvidíte bujnou vegetaci tenerifské krajiny v parku Loro. Nachází se na okraji města Puerto de la Cruz a je brán jako jeden z nejdůležitějších parků v Evropě. Původně se otevřel v roce 1972 s cílem vytvořit ráj pro papušky a vytvořit nejrozmanitější sbírku papoušků na světě. Park je take domovem primátů, jaguarů, tygrů, plazů, exotických ryb a mořských koníků, take lachtamů a delfínů. Budete mít dostatek času na samostatnou prohlídku parku a navštívit atrakce jako je lachtaní a delfíní show.


TEN08 – DOJMY Z TENERIFE
Výlet začíná na jednom z nejromantičtějších krajin na severním pobřeží: La Garañona. Nádherný pohled na skalnaté pobřeží a Atlantský oceán. Dále pokračujete do krásné vesničky El Sauzal, osada, která sahá až do pre-hispánské doby. Budete pozorovat portugalské tradice. Jako součástí návštěvy budete mít možnost si prohlédnout kostel St. Petra a také statek z 16. Století bývalého markýze El Sauzal – známý také jako El Marquesado. Další prohlídkou bude zámek v koloniálním stylu s nádhernou terasou, která nejenže poskytuje vznešený výhled na horu Teide, ale je také okouzlující místo k popíjení sklenky španělského sektu Cava. Poslední trasou výletu je zelenající se park Garcia Sanabria v Santa Cruz de Tenerife.
Upozornění:   Prohlídka není vhodná pro osoby na vozíku.


TEN10 – PLAVBA CATAMARANEM A POZOROVÁNÍ DELFÍNŮ
Půl denní výlet na prozkoumání mořského života začíná jízdou do jížní části ostrova do přístavu Puerto Colón, které je výchozím bodem mořského dobrodružství. Nastoupíte na palubu katamaránu a přibližně 3 míle od pobřeží zakotvíte. V tomto úseku mezi Tenerife a La Gomera můžete pozorovat delfíny. Ačkoliv jsou delfíni stěhovavý savci, v místech, kde budete kotvit jsou k vidění neustále, a to díky klidné vodě a hojné potravě. Po úžasném zážitku zakotvíte v chráněné zátoce, kde budete mít čas na odpočinek, opalování a koupání v moři. Při zpáteční cestě budete plout podél pobřeží k přístavu Puerto Colón.Upozornění: Informace budou poskytnuty v angličtině a němčině. Ačkoliv není možné zaručit pozorování delfínu, výskyt je velmi pravděpodobný (více než 90% pravděpodobnosti).


TEN11 – TŮRA NA HORU TEIDE

Přidejte se k nám na výlet, který slibuje okouzlující přírodu Tenerife. První zastávkou bude národní park El Teide pojmenovaný podle světového kulturního dědictví UNESCO. Po prohlídce parku Vás průvodce vezme na dobrodružnou turistiku k obrovskému kráteru krajiny Las Cañadas del Teide. Ve výšce 2000 metrů budete mít jedinečnou možnost obdivovat působivé geologické útvary, jakož i zvláštní vegetaci parku.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo pro osoby na vozíku. Doporučujeme zvolit pevnou trekkingovou obuv a účastník musí mít nejméně 7 let.
 

SALERNO (Itálie)


SLN01 – POMPEJE

Pojedete zhruba 40 minut do Pompejí, první prosperující město, které bylo kompletně pohřbeno lávou, sutěmi a popelem, během katastrofické erupce Vesuvius v roce 79. Byly skryty a uchovány pod tunami vulkanického popela po 1700 let. V polovině 18. Století byly objeveny a poté vyhlubovány. Mnoho artefaktů, které zde byly nalezeny, především nástroje běžného života, takové jako chléb, med, atd. Dávají návštěvníkům příležitost nahlédnout, jak se žilo ve starověku. Upozornění: Exkurze je náročná na chůzi po nerovné zemi. Nedoporučujeme osobám s pohybovými problémy a vozíčkářům.

SLN02 – POBŘEŽÍ AMALFI

Prohlídková jízda podél světově známého pobřeží Amalfi, proslulého pro krásné a malebné pobřežní města. Tyto vesnice jsou něoddělitelně připojené k moři, pro turismus a dovoz, pomáhá pobřežní lokace městům bohatnout. Zastavíte v okouzlující Amalfi, navštívíte krásnou Katedrálu, která dominuje hlavní čtvrti a Klášter Ráje. Budete mít take svůj volný čas.

SLN03 – PAESTUM

Starobylé řecké osídlení Paestum stojí určitě za návštěvu. Nejdříve vás čeká hodinová jízda, mezi starověkými budovami, umístěnými do centra komplexu, jsou 3 chrámy zasvěcené řeckým bohyním Heře a Atheně, ačkoliv byly často přiřazovány římským bohům Neptunovi a Ceresovi během 18.století. Je zde také běžný amfiteátr a římské fórum. Upozornění: Výlet zahrnuje dlouhou chůzi po nerovné pevnině, nedoporučujeme osobám s pohybovými problémy a vozíčkářům.

SLN07 – VÝLET MĚSTEM SALERNEM

Nejdříve vás transfer odveze k hradu Arechi, který je datován zpět do 8.století a vládě Arecha II. Stavba 300 metrů nad mořem na hoře Bonadies, nabízí okázalý výhled na Salerno a jeho okolí. Pojedete zpět do historického centra Salerna, žijícího srdce města a domova několika středověkých kostelů. Projdete si úzké uličky k Salernské Katedrále, věnované městskému patronovi, Apoštolovi sv. Matoušovi( jeden ze 4 evangelistů). Katedrála se začala stavit v roce 1076 Robertem Guiscardem a byla vysvěcena Papežem Gregorym VII v roce 1085. Poté půjdete na okraj historické čtvrti a navštívíte Zahrady Minerva, které byly prvními evropskými zahradami s rostlinami, používanými ke zdravotnictví. Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy a vozíčkáře.

 

ST. TROPEZ


TRZ01 – CANNES A GRASSE

Opustíte přístav a pojedete do Grasse, které je oblíbené díky svým parfémům. Navštívíte továrnu na výrobu parfémů a budete pokračovat do Cannes, města známého svými  filmovými festivaly. Budete mít volný čas na oběd.

TRZ02 – VESNICE PROVINCIE

Exkurze je specializována pro hosty, kteří chtějí objevit malé vesničky této Provincie. Začnete s transferem do Gassin, krásné vesnice na skalnatém vrcholku, 4km od moře. Budete obdivovat  báječné modré moře a zelené lesy a louky kolem. Potěší vás procházka uličkami a poté pokračujete do Grimaud, středověké vesnice, která datuje svou historii zpět do Galsko-římských časů.  Po prohlídce navštívíte poslední vesničku Ramatuelle, kde budete mít procházku a volný čas k brouzdání po obchodech.

TRZ03 – ST. TROPEZ: MOŘE A KRRAJINA

Při výletu objevíte báječné místa tohoto města. Potěší vás 1-hodinová projížďka na plachetnici v zátoce St. Tropez. Poté bude výlet pokračovat procházkou v centru města. Budete mít svůj volný čas před návratem na loď.


VALLETTA (Malta)


MLT03 – RABAT, MOSTA A MDINA

Půl denní výlet po památkách Malty, které musíte vidět.  První cesta začíná v destinaci , středovékého opevněného města Mdina postaveným od maltézských rytířů v druhé polovině 16. století, které bylo dříve hlavním městem Malty.

MLT10 – NEOLITICKÝ CHRÁM A ZÁLIV MARSAXLOKK

Ostrov Malta a nedaleké Gozo jsou domovem zajímavých prehistorických památek, z nihž sedm je zařazen do seznamu světového dědictví památek UNESCO, jako jsou megalitické chrámy na Maltě. Jeden z těchto zajímavých míst je zastávkou půl denního výletu na jihovýchodě ostrova.  Dále se pokračuje do krásné rybářské vesnice Marsaxlokk, která se nachází na pobřeží Malty jako druhá největší přírodní zátoka. K vidění jsou tradiční a zářivé barvy rybářských lodí.
Upozornění: Tato prohlídka není vhodná pro osoby s pohyblivými problémy nebo pro osoby na invalidním vozíku.

MLT24 – VÝLET S VÝHLEDEM NA OSTROV

Panoramatický výlet kolem ostrova, kde první zastávkou je staré opevněné město Vttoriosa nacházející se na jížní straně. Jsou zde atrakce jako kasíno, nábřeží, museum Malta Maritime a kostel svatého Lawrence. Procházka, během které se přesuneme do Senglea a na vež Vedette watch z kama je pěkný výhled na celý přístav. Další zastávkou je rybářský přístav v Masraxlokk, situovaný na pobřeží Malty. Poslední zastávkou tohodle výletu je Blue Grotto ve Wied Iz – Zurrieq. Budete mít příležitost si prohlednout Blue Grotto z vrchu, a následně budete mít volný čas, kde máte možnost  20ti minutové plavby ( není v ceně výletu).
Upozornění: Všechny místa jsou bezbariérové, kromě výhledu na Blue Grotto. Vittroriosa je terén, kde jsou převážně dlažební kostky, a může být nepříjemný pro návštěvníky na invalidním vozíku.  Ivalidní vozík musí být skládací.

MLT04 – PŘÍSTAVNÍ VÝLET A VINÁ DEGUSTACE

Pokud chcete navštívit ostrov z jiného pohledu, nastupte na moderní motorový člun a užívejte si plavbpu podél malebného Maltského pobřeží. Projíždka se koná kolem krásné oblasti Cottonera složené z Senglea, Cospicua a Vittoriosa, které jsou dohromady známé jako Tři města. Cottonera je bohatá na architektonické dědictví. Nejznámější památkou je Valletta waterfront, která je postavena v 18. století, jedná se o barokní architekturu. Druhá část výletu je degustace vín v této jedinečné lokalite. Konec výletu je zpáteční cesta na lod.
Upozornění: Výlet je ovlivněn povětrnostními podmínkami v den výletu. Prohlídka není vhodná pro osoby na invalidním vozíku.

MLT12 – VÝLET NA JEEPU

Výlet je uskutečněn okolo severní části Malty na jeepu. První zastávka je v zálivu Ghadira v blízkosti Mellieha. Zde máte jedinečnou možnost videt čtvercvoou věž St. Agahta´s, která se nazývá červená věž díky své barvě. Vaše cesta dále pokračuje po terenní cestě do zálivu Golden Sands s úžasnou, písečnou pláží. Poslední zastávkou výletu je opevněné město Mdina.
Upozornění: Účastníkům výletu musí být nejméně 5 let, zdůvodu bezpečnosti. Informace během výletu jsou poze v anglickém jazyce. Doporučujeme pohodlné boty a oblečení. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohyblivými problémey. Výlet je celodenní.
 


VILLEFRANCHE (Francie)


VHF01 – NICE A EZE

Opustíte Villefranche a pojedete podél pobřeží, které vám nabízí krásné výhledy na Nice, Villefranche a Cap Ferrat, poté přijedete do středního útesu, do města Eze. Uvidíte zde dvojitou bránu ze 14. století a projdete si točité uličky města. Zastavíte se v obchůdcích, parfumerii Fragonard a naučíte se o výrobě parfémů. Dále budete pokračovat do Nice, hlavního města “Cote d´Azur”. Zde můžete obdivovat známou “Promenadu des Anglais”, legendární “Negresco” hotel s báječnou fasádou rococo a ruskou ortodoxní katedrálu s jasně barevnými a 6 cibulovitými domy. Nakonec navštívíte staré město a budete mít volný čas na atraktivní “Cours Saleya”, barevné náměstí v Nice.Upozornění: výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.

VHF03 – NICE

Pojedete do hlavního města Francouzské riviery – Nice. Zde můžete obdivovat krásnou “promenádu des Anglais”, báječný boulevard lemovaný palmami, legendární “Negresco” Hotel s báječnou fasádou z rokoka a uvidíte ruskou ortodoxní katedrálu s jasně barevnou keramikou a 6 cibulovitými domy. Nakonec navštívíte staré město a budete mít volný čas na atraktivní “Cours Saleya”, barevné náměstí v Nice.

VHF04 – KLENOTY MONAKA A MONTE CARLA

Pojedete podél pobřeží až k St.Jean Cap Ferrat, Beaulieu, Eze-sur-Mer ke knížectví Monaka. První zastávkou bude skála Monaka, kde se dostanete do starého města. Průvodce vás povede skrz úzké uličky, přijdete až k Oceanografickému muzeu, Katedrále, kde jsou pohřbeni Princezna Grace a Princ Rainier III.  Také uvidíte jednu z nejfamoznějších staveb knížectví: legendární monacké kasino, které stojí vedle luxusního hotelu de Paris. Poté se projdete po elegantním náměstí a okolí staveb.

Upozornění: Návštěva a vstup do kasina není zahrnut. Výlet nedoporučujeme osobám s pohybovými problémy.


VÝCHODNÍ STŘEDOMOŘÍANCONA (Itálie)


ANC01 – URBINO
V kuriozních uličkách a na náměstích Urbina najdete umění a estetiku. Opevněné město je na seznamu světového dědictví UNESCO. Váš výlet začíná kolem historického starého města, jedno z nejlépe zachovaných středověkých center v Itálii. Urbino nabízí krásný výhled na zelené údolí. Budete obdivovat palác „Palazzo Ducale“, ve kterém sídlí Národní galerie Marche s nejvýznamnějšími italskými sbírky renesančních maleb.


ANC03 – SKÁLA „Frasassi“
Jízdou přes italský venkov se dostanete do Genga s neuvěřitelnými jeskyněmi Frasassi. Váš průvodce Vás dovede do podzemí mezi stalagmity a stalaktity, které byli objeveny v roce 1948 až 1971. Zažijete bezpečnou cestou přes velkolepé jeskyně s dramatickým osvětení odkud si odnesete ohromující zážitek. Jeskyně se můžou pochlubit také největší evropskou jednotnou jeskyní Grotta Grande Del Vento – jeskyně je tak velká, že by se dovnitř vešla celá katedrála Milan. Pokračujete návštěvou muzea a kláštera Sv. Vittores, který je postaven v románském stylu. Po prohlídce pojedete do vinotéky Battaglia, kde budete mít malou ochutnávku.
Upozornění: Doporučujeme zvolit pohodlnou obuv a vhodnou bundu kvůli teplotě uvnitř skály, která se pohybuje kolem 14 stupňů. Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy, na vozíku, nebo kteří trpí klaustrofobií. Prohlídka katedrály a musea je bez průvodce.


ANC04 – „RIVIERA DEL CONERO“
Po cestě z přístavu Vaše cesta povede přes zelenou krajinu italského regionu Marche. Tento prohlídkový výlet začne v malebné vesničce Sirolo, která má zcela zrestaurované středověké centrum. Půvabné náměstí Piazza Belvedere uprostřed vesnice má nádherný výhled na moře a horu Conero. Ve svém volném čase si můžete udělat prohlídku vesnice a jeho kostela. Poté budete pokračovat do Portonova, další pobřežní vesnice v regionu Marche. Byla zde schována Sv. Maria di Portonova v kláštěře, který byl založen v 11. Století.


ANC06 – PĚŠÍ TŮRA
Po opuštění přístavu pojedete ke katedrále San Ciriaco, který je na vrcholu kopce Guasco a zároveň je dominantou města. Po krátké návštěvy katedrály exkurze pokračuje pěší tůrou kolem historického centra Ancony, které se rozprostírá přes tři vrcholky kopců s výhledem na přírodní přístav. Projděte měst a obdivujte starobylé paláce a kostely, které jsou bohaté na historii a poukazují na celou řadu architektonických stylů. Budete mít volný čas, než se si užijete pohodu a relax v Grand Hotel Palace ve společenské místnosti s krbem při ochutnávce místní svačinky a vína.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku 


BARI (Itálie)


BAR01 – CITY TOUR
Při poklidné procházce města pujdete kolem historické čtvrti „Bari Vecchia“ se středověkou architekturou. Navštívíte baziliku Sv. Nicholas, která je postavena na čest patrona Bari. Bazilika je nyní důležité náboženské poutní místo teměř po ticísiletí. Pokračujete na externí prohlídku normanského hradu. Před návratem na loď budete mít volný čas.


BAR02 – ALBEROBELLO
Po cestě do Alberobello pojedete přes italský venkov až se dostanete do regionu Apulia, kde se město nachází. Apulie tvoří vrchol italské paty na mapě. Město je známé díky kruhových kamenných domů s kužeklovitými střechami, nazývané jako „trulli“ a je přidané na světové dědictví UNESCO. Prohlídka zahrnuje komentovanou procházku po nádherných ulicích této neobvyklé vesnice a návštěva kostel Sv. Antonio, který je jako jediný na světě v „trullo“ stylu. Mnohé z těchto „trullo“ domů jsou zakončeny tzv. „pinnacolo“ – kuželovitou střechou zdobenou bílými znaky, které jsou vysvětlovány jako možné talismany. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby na vozíku.


 BAR04 – MĚSTO MATERA S JESKYNĚMI „SASSI“
Město, které má úžasné jeskyně Sassi, které byly ještě do roku 1952 osídlené. Snad proto, že jeho jedinečná a hmatatelná historie a atmosféra je všude ve vzduchu. Navštívíte zařízené muzejní jeskyni Sassi a jeden skalnatý kostel, který je symbol místní kultury. Mnoho filmových režiserů si vybrali pro své filmy právě město Matera, jako třeba film s Mel Gibson „Umučení Krista“.Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku 


BAR15 – PŘÍSTAVNÍ MĚSTO TRANI A OCHUTNÁVKA OLIVOVÉHO OLEJE
Prohlídka přístavního města Trani s ochutnávkou lahodné místní produkce – olivového oleje, je cíl této exkurze. Město má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do jeho založení v 9. Století. Budete mít možnost si udělat vlastní prohlídku kolem města po naučné stezc. Vaše první zastávka výletu je hrad Svevo, impozantní opevnění ze 13. Století odkud je krásný výhled na moře.  Další prohlídka bude katedrály San Nicola Pellegrino, postavená na počest San Nicola Pilgrim, tato budova v románském stylu je skutečný poklad s ohromujícími vitrážemi a s pozůstatky mozaikové podlahy z 12.století. Prohlídka končí procházkou podel pobřeží po promenádě odkud se přemístíte do staré lisovny, kde budete mít informativní návštěvu o lisování olivového oleje a jeho ochutnávku.


 
DUBROVNÍK (Chorvatsko)


DUB01 – CITY TOUR
Vychutnejte si historický Dubrovník prostřednictvím této exkurze, která vás zavede skrz úzké uličky podél hradeb, které patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Chůzí přes město budete obdivovat katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, která je považována za mistorvké dílo, interiér je zdobený benátskými obrazy. Původní jméno města bylo Dubraca, což mezi Slovany znamenalo háj dubů. Dále budete obdivovat palác Rektor, sídlo vlády a bydliště prince Dubrovnické republiky. Onofrio de la Caba, který zde stavěl budovy v gotickém stylu. Pokračujete návštěvou krásného kláštera Sv. Františka, ve kterém se nachází nejstarší lekárna v Evropě, která byla otevřena v roce 1317. Na konci exkurze budete mít volný čas na prozkoumání starého města.Upozornění: Při návratu ze starého města na loď můžou vznikat fronty na parkovišti.


DUB02 – DUBROVNÍK & TRADICE KONAVLE
Panoramatická projíždka do údolí Konavle kolem Dubrovníka odkud budete mít skvělý výhled na Jaderské moře a krásné tradiční vesnice.  Navštívíte dům rodiny Novakovic odkud vyrazíte na krátkou procházku do okolní krajiny. Poté budete mít živé vystoupení, kde uslyšíte dalmatskou hudbu a zpěv za doprovodu lidových tanečníků v tradičním dalmatském kroji. Ochutnáte místní likéry a víno, dostanete typické jídlo – uzenou šunku, domácí chleb a sýry. Vrátite se do Dubrovníku, kde budete mít krátkou procházku po starém městě.


DUB04 – PLÁŽ SV. JAKUBA
Užíjte si den v Dubrovniku na nejpopulárnějších pláží tohoto města. Vaše exkurze začíná plavbou podél starého města a poté následuje 45 minutová chůze podél městských hradeb. Poté nastoupíte na loď a přesunete se na pláž Sv. Jakuba, kde strávíte svůj volný čas relaxem, opalování na slunci nebo plaváním. V ceně jsou slunečníky, lehátka, přivítací drink a jeden další nápoj.
Upozornění: Exkurze od června do konce záři. Vodní sporty jsou k dispozici na vyžádání. Bar a restaurace jsou k dispozici na pláži.


DUB05 – HISTORICKÝDUBROVNÍK
Váš výlet do historického města začíná u staré bráný do města. Během výletu budete mít šanci se dozvědět vice o historii starověkého “Dubraca” a obdivovat působivou architekturu starého města Dubrovník, který je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Po dechberoucím výhledu na stare město, nedaleký ostrov Lokrum a Jaderské moře pujdete kolem městského opevnění, zamíříte na hlavní ulici města Stradum. Během prohlídky města uvidítě několik pamětihodností, včetně palác Rektor, námořního museum a museum Rupe Ethnographic, které již sídlí v obnovené bývylé sýpce. Upozornění: Exkurze od června do konce záři. Vodní sporty jsou k dispozici na vyžádání. Bar a restaurace jsou k dispozici na pláži
 


KATAKOLON (Greece)


KAT01 – OLYMPIA A NAKUPOVÁNÍ

Vaše výlet začne přes vnitrozemí napříč řeckým venkovem do Olympie, archeologického naleziště antických olympijských her. Olympii postavil podle legendy Zeus, král řeckých bohů. Prohlídka zahrnuje možnost prohlédnout si ruiny chrámu Dia, tělocvičnu, arénu a stadion, který byl postavený pro maximální kapacitu 40.000 diváků. Budete mít volný čas k nakupování.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby na vozíčku. 

KAT04 – OLYMPIA & MUZEUM

Výlet do archeologických pozůstatků Olympi, hostitelem olympijských her. Olympie byla objevena v roce 1766, ale výkopovépráce začaly až v roce 1829 německým archeologickým ústavem. Olympie je zapsána do světového dědictví UNESCO a dá Vám možnost vidět ruiny, chrám Dia, tělocvičnu, Hipodrom a stadion. Součástí prohlídky je i návštěva archeologického muzea v Olympii, které bylo otevřeno v roce 1982, ve kterém je možno vidět ohromující sbírka artefaktů nalezených v průběhu výkopových prací. Mezi nejpozoruhodnější exponáty muzea jsou velmi jemné kolekce nádherných soch a bronzy, stejně jako četné terakotové artefakty a mozaiky. Součástí komplexu je i obchod se suvenýry. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro hosty na vozíku. Použití kamer a fotoaparátu uvnitř muzea povolena pouze bez blesku.

KAT05 – CHUŤ STAROVĚKÉHO ŘECKA

Výlet Vás zavede do vnitrozemí do starověké Olympie, kde uvidíte ruiny chrámu Dia, tělocvičnu, arénu a stadion, který měl kapacitu až 40.000 diváků. Budete mít i malé občerstvení s typickým řeckým folklórním vystoupením v příjemné restauraci. Prohlídka končí návratem na loď.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby na vozíčku.

KAT11 –  STATEK „MAGNA GRECIA“ & OLYMPIA

Starobylé město Olympia je místo, kde se odehrávaly první olympijské hry, tento výlet Vám dává příležitost poznat archeologické pozůstatky tohoto místa. Olympie Vám dáva jedinečný pohled na způsob, jakým žili staří Peršané. Těšit se můžete na ruiny chrámu Zeuse, tělocvičnu, arénu a stadion. Další na řadě je krásný Magna Grecia, rodinný statek, kde se vyrábí víno a olivový olej. Během lidového představení, typického pro tento kraj si můžete vychutnat lehké občerstvení. Před odjezdem do přístavu budete mít prohlídku farmy.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro hosty na vozíku. 
 


MYKONOS (Řecko)


MYK04 – OSTROV DELOS
Během výletu na ostrov Delos prozkoumáte historické pozůstatky a bohatou mytologii tohoto ostrova. Delos je populární poutní místo a stal se jedním z nejbohatších svatyní starověku. Mezi pozůstatky této éry je Avenue of Lions, který je pojmenovaný podle mramorových lvů ze 7. století, kteří původně měli chránit toto místo. Pak můžete završit svůj výlet výjmečným zážitkem, a to výstupem na horu Kynthos, z jehož vrcholu je nádherný výhled. Před zpáteční cestou na loď prozkoumáte některé z mnoha dalších památek ostrova. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


MYK06 – OBJEVOVÁNÍ MYKONOSU PĚŠÍ TŮROU
Mykonos je velmi populární prázdninová destinace od roku 1950 a nabízí cestujícím tradiční řeckou pohostinnost, rušný noční život, úžasné pláže a typické bílé domy. Během pěšího výletu poznáte, co dělá ostrov tak přitažlivým místem. Město má mnoho krásných zákoutí, úzké uličky a obezděné zahrady. Bylo navrženo a postaveno tak, aby se uchránilo a překazilo pirátské útoky. Mykonos má mnoho větrných mlýnu, ve kterých melou pšenici na výrobu typických řeckých chlebů.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


MYK05 – KRÁSNÉ, VIBRUJÍCÍ ŘECKO
Prohlídka začíná panoramatickou vyhlídkou na okouzlující město Mykonos a starý přístav. Během výletu pojdete přes malebné vesnice Agios Ioannis a Kalafatis a přes pláž Ornos. Zastávka bude v srdci Mykonosu návštěvou druhé největší osady, vesnici Ano Mera, v jejiž centru stojí klášter a kostel Panagia Tourliani, který byl postaven pravděpodobně během 16. století a přestavěný v roce 1767. Kláštěr je velikým lákadlem pro cestovatele, kteří příjíždí do tohoto místa. Při návštěvě pohostinství budete mít šanci zkusit typické řecké předkrmy, pikantní dobroty, vychutnat si chuť ouza a přitom si odpočinout. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.
 

PIRAEUS (Greece)


PIR02 – PLAKA, AKROPOLIS & ARCHEOLOGICKÉ MUZEUM

Piraeus je výchozím bodem pro návštěvu řeckého hlavního města a světově proslulého Acropolis, starověká citadela, která sedí na vrcholku skalnatého kopce a tyčí se 150 metrů nad město. Tento seznam světového dědictví UNESCO je nejen domovem pro archeologické pozůstatky několika historických budov, ale také chrám Pantheon, symbol Atén, který byl postaven 432 až 447 př.n.l. Pantheon je symbol starověkého Řecka. Další zastávkou bude archeologické muzeum s archívem vzácných artefaktů. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy.

PIR04 – ATHÉNY & AKROPOLIS

Athény jsou považovány za kolébku západní civilizace a místo narození moderní demokracie. Po prohlídce města se bude pokračovát do Akropolis, které se tyčí v nadmořské výšce 150 metrů odkud budete mít krásný výhled na město. Mezi další příklady klasické řecké architektury je světoznámý Pantheon, obrovský chrám zasvěcený starověké řecké bohyně Athény a jeden z největších světových památek. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy.
 
PIR08 – PANORAMATICKÝ VÝLET DO ATHÉN

Tento výlet je ideální pro ty, kteří nemohou vyjít na Akropoli, ale chějí získat celkový dojem z řeckého hlavního města. Během jízdy z přístavu bude průvodce poukazovat na hlavní památky, včetně oblouku Hadrián, sochy Lord Byron, Náměstí ústavy a hrob neznámého vojína. Výlet bude pokračovat kolem Národních zahrad, stadiónu Panathenaic, akademie, univerity a Národní knihovny. Budete mít možnost vidět z dálky Akropoli.

PIR09 – CESTA DO STAROVĚKÉHO ŘECKA

Po poznávání hlavních ulic a náměstí historického města a po dosažení centra Atén dojdete na slavné Akropole, které jsou situované 150 metrů nad mořem. Akropoly jsou symboly Atén a prohlídka Vám umožní prozkoumat další vzácné díla z řeckého „zlatého věku“. Po výstupu na vrchol Akropole spatříte symbol řeckého národa chrám Pantheon. Po prohlídce Akropolis budete pokračovat pěší zónou do nového muzea Akropolis, kde můžete obdivovat sochy, plastiky a jiné pozoruhodnosti.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy.

PIR016 – DECHBEROUCÍ VÝHLED NA ATHÉNY A PLAKA

Zažít Athény ze dvou zcela odlišných perspektiv: od vznešených výšek Mount Lycabettus, nejvyššího vrcholu v okolí a až k historické čtvrti tzv. Plaka District. Vaše athénské dobrodružství začíní poznáním hlavních památek autokary, po kterých vyrazíte na úpatí Mount Lycabettus odkud budete mít nádherný výhled na Athény a jeho okolí. Během zpáteční cesty se zastavíte v historické čtvrti Plaka, která je charakteristická spletí úzkých uliček, překrásnou neoklasicistní architekturou. Plaka se nachází v těsné blízkosti Akropole, a proto je taky nazýváno jako „sousedství bohů“. Upozornění:  Prohldíka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíčku.


RHODOS (Greece)


ROD02 - LINDOS 

Lindos, založený Doriany, leží 50 km od Rhodosu a je situován na skalnatém výběžku s výhledem na zátoku. Do tohoto místa pojedeme zhruba 1 hodinu autobusem. Navštívíme slavnou Akropoli, citadel, která stojí nad moderním městem Lindos a která nabízí krásný výhled na přístav. V dřívějších dobách, hlavní budova Akropole byla chrámem Atheny Lindia a pochází z roku 300 před Kristem. Zde budete mít volný čas na nákupy. Upozornění: Do Akropole vedou schody, proto tato exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy.

ROD03 – RUINY KAMIROSU

Zhruba hodinový transfer nás čeká, než přijedeme do krásné malé vesnice na západním pobřeží, kde se nachází starobylé město Kamiros. Projdeme zde s průvodcem toto archeologické místo, které zahrnuje chrámy nebo podstavce soch. Tento výlet taky zahrnuje procházku po starých částech města, podél ulice Rytířů, kde budeme obdivovat historické hostely, kde zůstávali kavalíři.Upozornění: Exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy kvůli dlouhému chození.

ROD04 – OBJEVOVÁNÍ MĚSTA RHODOSU

Exkurze je formou příjemné procházky kolem staré části města Rhodos s návštěvou velkolepého paláce Grand Master. Původní palác byl rozsáhle zničen při výbuchu, ale byl znovu postaven ve středověkém stylu v roce 1912, když italové obsadili Rhodos. Projdeme se známou Ulicí Rytířů, kde se nachází hostely, ve kterých zůstávali Rytíři pořádku (kavalíři). Upozornění: Exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy kvůli dlouhému chození.

ROD07 - GRAND MASTER PALÁC & FILERIMOS

Tato exkurze zahrnuje návštěvu středověkého města Rhodos a archeologického místa Filerimos. Filerimos se nachází 15 km od Rhodos, kde se dostaneme asi 30 minutovou jízdou autobusem. Nachází se zde ruiny ze 3. Století před Kristem, jsou zde zbytky chrámů a další. Exkurze dále pokračuje do Rhodosu, kde se podíváme do historických úzkých uliček a projdeme se po Ulici Rytířů. Dále se pak projdeme kolem Paláce Grand Master. Upozornění: Exkurze není vhodná pro osoby s pohybovými problémy kvůli dlouhému chození


NORSKO A SEVER EVROPY


CHERBOURG (Francie)


CHE02 – BARFLEUR & CHERBOURG
Výlet začíná na východním výběžku region Cotentin , kde se vydáte po krásné francouzské krajině v Normandii. Dorazíte do slavného chovného centra ústřic Saint Vaast, které se nachází v přední části ostrova Tatihou. Porakčujete do okouzlujícího přístavu v Barfleur se starověkými domy a úzkými uličkami. V tomto malebném místě dostanete volný čas na procházku, nebo na vychutnání drinku v hezkém přístavu s kavárnami (není v ceně zájezdu). Následně se pokračuje na maják do Gatteville, který je druhý největší ve Francii se 75 metrů s 365 schody a 52 okny. Je to první kontakt pro každou loď, která chce vstoupit do přístavu Le Havre.
Upozornění: Omezený počet průvodců ve francouzském jazyce. Invalidní vozík musí být skládací z důvodu, že zde nejsou žádné rampy nebo výtahy.


CHE06 – CHUTĚ NORMANDIE
Dopřejte si lahodnou chuť v Normandii na tomto půldenním výletu, který začíná 30 minutovou jízdou přes atraktivní krajinu, díky které místní zemědělci můžou vyrábět regionální slavný Calvados nebo jablečný mošt. Táto informativní návštěva Vám dá šanci dozvědět se vše o procesech na výrobu tohoto likéru či jablečné mošty. Další trasa tohoto zajímavého výletu je u výrobce sucharů se známou značkou v tomto region  “Maison du Biscuit”. Výrobce těchto sušenek neustále připravuje své sušenky podle rodinného receptu, který si rodina předává už přes 5 generací. Jejích lahodnou chuť ocení nejeden milovník těchto domácích, ručně dělaných sušenek. Při této přiležitosti budete mít šanci si u tohoto výrobce zakoupit jejich pochutiny.
Upozoznění: Je zde omezený počet mist. Výlet je většinou abslovován ve francouzském jazyce. Invalidní vozík musí být skládací.


CHE07 – VZPOMÍNKÝ VÝLET NA DRUHOU SVĚTOVOU VÁLKU
Turné, které je založené na historii Vás (aspoň obrazně) dostane do boje za osvobození Evropy od nacistického útlaku na plážích Normandie, kde se dříve pod písky zakrývaly smrtící nášlapné miny a další smrtící zařízení. Výlet začíná 75 minut jízdy od Cotentin, kde se dostanete na americký hřbitov s  památnikem, kde budete mít možnost se podívat na pamětní sochy, stěnu Wall of the Missing a hroby s vice než 9.300 vojáky. Po shlednutí se přemístíte na Omaha Beach, kde bylo doaženo vítězství. Poslední zastávkou bude Pointe du Hoc na ostrohu, kde Vám průvodce poskytne veškeré informace o bitvě, které se tu konaly.


CHE08 – SAINTE-MERE-ÉGLISE & PLÁŽ UTAH
Malé město Sainte-Mere-Église, které je známé chovem dobytka je oblast v Normandii. Toto místo se zapsalo do historie, kde američtí vojáci přistáli v červnu 1944, aby pomohli osvobodit Francii od německé okupace. Po prohídce tohoto města se přesunete na klíčové památky, mezi které patří Milestone Zero simbolizující začátek cesty ke svobodě, stejně jako moderní vitrážové okno zobrazující americký padák zdobící kostel. Poté se autobus přesune do vesničky Sainte-Marie-du-Mont, kde se odehrávala další bitva 6. června 1944. Pláž Utah bylo další místo k přistání vojsk. Poslední zastávka je v Crisbecq Baterie, které kdysi hráli roli v německých pobřežních opevnění Atlantického valu. Crisbecq Baterii můžete vidět při zpáteční cestě na loď.
Upozornění: Omezený počet mist na výlet. Pokud nebude k dispozici průvodce ve Vašem rodném jazyce, výklad bude poskytnut ve francouzském jazyce. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy. Doporučejeme zvolit vhodné oblečení z důvodu návštěv náboženských mist.


FERROL (Španělsko)


FER01 – PROHLÍDKA MĚSTA LA CORUÑA, “MĚSTO SKLA”
Historické město se nachází na malémpoloostrovvě jen 45minut jízdy od přístavu. Budete projíždět kolem parku Los Cantones, kolem slavné přístavní galerie s prosklenou fasádou – jeden z důvodů, proč se město nazývá “Město skla”. Dále pojedete kolem Castelo de San Anton, který se nachází na malém ostrůvku v zálivu, ale nyní je spojen s pevninou. Vaše první zastávka bude u věže Hercules z 2. Století, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Druhá zastávka bude na hoře San Pedro s úžasným výhledem na La Coruňu. Vaše exkurze bude pokračovat prohlídkou přes stare město až dojdete k náměstí Maria Pita, které je pojmenováno po ženě, která kdysi pomohla porazit anglickou armádu, uvidíte radnice – elegantní budova z počátku 20. Století. Před návratem na loď se můžete těšit na nákupy.


FER02 – PROHLÍDKA DVOU MĚST: FERROL A BETANZOS
První navštívené město je Betanzos, které bylo založeno roku 1219 a nachází se v údolí blízko Atlantického oceánu. Exkurze bude pokračovat pěší tůrou přes pečlivě zachované starověké centrum města. V historické čtvrti se nachází nádherná historická čtvrť s fotnánami, palace a kostely, včetně kostela ze 14. Století Igrexa de San Francisco a 16. Století Igrexa de Santiago. Poté budete mít volný čas na svou vlastní prohlídku Betanzos. Město Ferrol má centrum, které je známé především díky secesním stavbám a také je centre pro různá průmyslová odvětví, včetně rybolovu, stavby lodi a těžby. Před návratem na loď budete mít projížďku skrz historickou čtvrť Magdalene.

FER03 – FERROL MĚSTO MOŘEPLAVECTVÍ & HRAD SAN FELIPE
Při odchodu z přístavu pujdete do námořního muzea, kde se nachází stará vezeňská budova San Campio, která je součástí vojenského komplexu Arsenal. Námořní museum obsahuje mapy, plachty, nástroje a zbraně používané námořniky v minulosti, stejně jako zbytky vraků a modelů potopenych lodí. Po prohlídce muzea lodí poplujete podél nádherného galicijského pobřeží,  na kterém je nespočet malebných přímořských vesniček. Hrad San Felipe, původně vojenská pevnost byla postavena na konci 16. Století. Odtud budete mít výhled na Ferrol. Zpáteční cesta na lodi k přístavu.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy a vozíčkáře.

 

WARNEMUNDE (Germany)


WAR01 – POZNÁNÍ MĚSTA ROSTOCK

Společně s Vaším průvodcem začnete prohlídku starého hanzovního města Rostock, kde jako první strávíte hodinovou plavbu po řece v Warmenunde, kde budete mít možnost nafotit si krásy tohoto města. Dále přejedete do Rostocku, kde začnete procházkou, která Vás zavede do města s cihlovými domy a hlavních památek města. Navštívíte největší a nejdůležitější pamatku, kostel St. Mary ze 13. století, dále projdete bránou Kropeliner, postavený kolem roku 1900, radnici ze 13. století, univerzity Rostock, která byla založena v roce 1419 a františkánský klášter svatého kříže ze 13. století. Po prohlídkách památek zamíříte do místního pivovaru, kde je součástí i ochutnávka piva. Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy. Prohlídka je poskytnuta v německém jazyce. Doporučujeme zvolit vhodné oblečení kvůli návštěvě míst náboženského významu

WAR02D – BERLIN

Tato prohlídka Vám slibuje to nejlepší z Berlína. Celodenní výlet začíná vyhlídkovou projížďku severního Německa. Při prohlídce se dostanete na zámek Charlottenburg, rozsáhlý komplex v Baroque v rokovém stylu, která sahá až do pozdního 17. století. Dále pojedete přes západ od Berlína a pojedete dolů do Kurfustendamm kolem kostela z 19. století Kaiser Wilhelm Memorial a největšímu německému obchodnímu domu KaDeWe, na východě Berlína pojedete kolem Vítězného sloupu Potsdamer Platz. Poté dostanete chvíli volna kolem Brandenburg brány. Se svým průvodcem se znovu potkáteu nedalekého památníku obětem holocaustu a zpátky se vydáte na východ Berlína kolem Bebelplatz, Gendarmenmarkt Checkpoint Charlie – ikonická připomínka bývalého politického rozdělení, Alexanderplatz s impozantní televizní věží. Během exkurze budete mít možnost se podívat, co zbylo z berlínské zdi.Upozornění: Omezený počet průvodců v jiném než německém jazyce.

WAR04 - HANZOVNÍ MĚSTO LUBECK

Lübeck je hanzovní město nacházející se na pobřeží Baltského moře a hrdý majitel rozsáhlé a skvěle zachované středověké čtvrti, která je zapsána na světovém dědictví UNESCO. Město připomíná hanzovní zlaté časy mezi 11. a 17. stoletím, díky svým krásným starým uličkám, budovám, nádvoří a hlavně kvůli pohádkové bráně Holstentor a sedm věží z Lubeckých pěti kostelů, nemocnicí Ducha Svatého, kostelem  Panny Marie, Stará radnice a Niederegger dům, kde se dozvíte něco o výtvarném umění výrobu marcipánu. Ve volném čase si pak můžete naplánovat poznání města nebo vychutnat si oběd v jedné z mnoha kaváren a restaurací.

WAR07D – TO NEJLEPŠÍ Z HAMBURkU

Hamburk je druhé největší metropol, kde uvidíte nejdůležitější památky. Během prohlídky města budete mít šanci se dozvědět více o historii, uvidíte radnicic a impozantní kostel sv. Michala. Vaše scénický výlet po Hamburku bude pokračovat kolem umělých jezer Alster a Speicherstad.


AKUREYRI ( Island)


AKU01 – VODOPÁDY GODS & MUZEUM LAUFAS

Po odjezdu z přístavu se dostanete do Godafoss „vodopádu bohů“, který je vysoký 12 metrů a je jeden z nejpozoruhodnějších vodopádů na Islandu. Další zastávkou je lidové muzeum Laufas, původně panský statek s farou, která se datuje od roku 1866. V muzeum můžete vidět domácí a zemědělské nářadí. Při zpáteční cestě do přístavu se zastavíte ve městě Akureyri v botanické zahradě, ve které jsou k vidění vysokohorské rostliny z celého světa.

Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby na invalidním vozíčku.

AKU02 – VODOPÁDY V GODFOSS & PROHLÍDKA MĚSTA AKUREYRI

Hlavní město severního Islandu Akureyri je krásné město obklene majestátnými horami a několika městy. Váš výlet je kombinací cestování po krásné krajině, výletem na vodopády Godafoss, návštěvě botnaické zahrady a prohlídka města Akureyri.  Budete obdivovat vodopád Bohů, který je vysoký 12 metrů, projedete historickou čtvrť Akureyri a v nové části města se zastavíte v botanické zahradě, která má k dispozici velký počet místní flóry.

Upozornění: Výlet není vhodný pro hosty na vozíku.

AKU03 – KRÁSNÁ KRAJINA NA SEVERU

Výlet začíná do Godafouss u vodopádu Bohů, kde můžete obdivovat působivé vodopády a dozvědět se více o historii tohoto místa. Další přírodní krásu uvidíte u jezera Myvatn, jedno z nejvíce geologických zajímavých jezer Islandu. Voda v jezeře se vyznačuje vysokou průzračností a je bohatá na živiny, proto jezero přitahuje rozmaitou faunu a vyskytuje se tu četná flóra. Budete obdivovat krátery na Skútustadir a nádhernou okolní krajinu. Vrcholem prohlídy bude geotermální pole plné bublajícího bahna, horkých jezírek, sirných nánosů a kouřících průduchů. Další částí prohlídky bude město Akureyri před návratem na loď. Oběd je v cěne.

Upozornění: Voda na pití je v ceně oběda, další nápoje se platí na místě.

AKU04 – PŘÍRODNÍ KOUPEL V JEZEŘE MYVATN

Jezero se nachází v samém srdci severovýchodního Islandu a jeho okolí patří k největším evropským přírodním bohatstvím. Během výetu budete obdivovat krajinu kolem mělkého jezera, které bylo vytvořeno před tisíciletím opakovanými sopečnými výbuchy. Přírodní koupele se otevřely v roce 2004, kde se můžete ponořit do horké vody nebo se osvěžit v oblacích páry, která se zvedá z puklin hluboko v zemském provruhu. Během zpáteční cestě do Akureyri se zastavíte u vodopádu V Godafoss.

Upozornění: Z hygienických důvodů a v souladu s místními zvyky je povinné se osprchovat před vstupem do laguny. Jsou zde k dispozici oddělené sprchy a šatny pro muže a ženy.


AKU07 – POZOROVÁNÍ VELRYB Z HÚSAVÍK

Nezapomenutelný výlet, který je kombinací pozemních památek a mořskou podívanou na savce žijící v jejich přirozeném prostředí. Poté, co opustíte přístav Akureyri, pojedete přes malebné farmy, až se dostanete k pobřežnímu městu Húsavik. Budete zde mít možnost vidět mimo jiné plejtváky malé, kosatku dravou a keporkaky (plejtváky), a také velké množství jiných mořských savců a mořských ptáků. Během plavby v zátoce uvidíte plavat po boku lodě delfíny a poletovat papuchalky. Budete mít možnost krmit mořské ptáky v zátoce. Po obědě v místní restauraci se můžete těšit na návštěvu oceněného velrybího muzea. Husak Whale Centre Vám prozradí všechno, co jste kdy chtěli vědět o životě těchto majestátních oceánských tvorů. Během výletu budete mít zastávku v Godafoss na vodopády, které jsou vysoké až 12 metrů.

Upozornění: Pozorování volně žijících živočichů není 100% zaručené.  Prohlídka není vhodná pro osoby na vozíku.

AKU – HERRING HEYDAYS

Po odjezdu z přístavu pojedete pobřežní silnicí směrem na sever do města Siglufjörður, které bylo rozkvětové v oblasti průmyslu v polovině 20. století. Na cestě se zastavíte v Dalvik, navštívíte Hvoll Heritage museum, po kterém budete mít možnost udělat několik fotografii v malebném prostředí v Hédinsfjörður. Pokračováním přes Ólafsjörðu odkud se dostanete do Siglufjörður na delikátní lehký oběd v přístavu. Dále budete mít možnost se jít podívat do Herring Era Muzeum, jedná se o rybářské museum, které získalo cenu pro evropské museum. Během výletu budete mít zábavný tanec s živou hudbou a příležitost ochutnant místní žitný chléb s islandskou kořalkou. Pokud budete mít zájem, může si po zpáteční cestě udělat zastávka u ostrova Folk Musice Centre.

 


ALESUND (Norsko)ASD01 – ÚVOD DO ALESUND

Výlet Vás zavede do města Alesund založené v roce 1793 a nyná jedno z nejdůležitějších přístavů v Norsku. Požár zdevastoval centum města v  roce 1904. Město bylo velice rychle přestavěno v secesním stylu. Dnes je město jedním z mála secsních měst na světě,  které se podařilo udržet svou architektonickou celistvost. Váš průvodce Vás veme na zábavnou prohlídku městem, navštívíte muzea pod širím nebem a jedinečnou místní sbírku lodí. Před návratem na loď se zastavíte na vyhlídce v Aksla.

Upozornění: Omezený počet průvodců v jiném jazyce než angličtina. Pokud nebude k dispozici průvodce ve Vašem jazyce, bude prohlídka poskytnuta pouze v angličtině.

ASD02 – OSTROVY GISKE A GODOY

Výlet začíná krátkou prohlídkou Alesund, město, které je známé pro své krásné secesní budovy. Pokračujete přes podvodní tunel na ostrov Giske, místo důležité během éry Vikingů. Celý ostrov má rozlohu 2,67 kilometrů čtverečních a v roce 2010 neměl více než 717 obyvatel. Na ostrově navštívíte mramorovaný kostel z 12. století. Pokračujete na ostrov Godoy do půvabné rybářské vesnice Alnes s krásným majákem.

Upozornění: Omezený počet průvodců v jiném jazyce než angličtina. Pokud nebude k dispozici průvodce ve Vašem jazyce, bude prohlídka poskytnuta pouze v angličtině. Během prohlídky kostela v Giske je povolena kamera bez blesku. Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy a na vozíku. Dopororučujeme zvolit vhodné oblečení pro návštěvu míst náboženského významu.

ASD04 – POHLED NA AKSLA & ATLANTIC OCEAN PARK

První zastávka bude v přímořském akvariu Atlantic Ocean Park, který je považován za jeden z největších interaktivních evropských akvarií.  Akvarium je obložené norským pobřežím a Atlanstkým oceánem, můžete sledovat potapěče, krmit ryby rukou a zkoumat podivné mořské živočichy jako jsou hlemýždi a mušle. Dále budete pokračovat do trajektového přístaviště Stor Fjord, Vaš výlet bude pokračovat relaxační prohlídkou kolem Alesund, jedno z mála secesních měste na světě, které si zachovalo svou architektonickou celistvost. Před návratem do přístavu se dostanete na horu Aksla odkud budete mít nádherný výhled na město a ostrovy.

ASD05 – PROCHÁZKA DO KOPCŮ SUGARTOP

Během výletu projedete secesním městěm Alesund a dostanete se na ostrov Heissa odkud začne výlet po úzké stezce na horu Sukkertoppen. Během výšlapu ze dostanete z výšky 50 metrů nad mořem až do 304 metrů nad mořem s nádherným výhledem na město, na Borgund Fjor a pohoří Sunnmore.

Upozornění: Omezený počet průvodců v jiném jazyce než angličtina. Pokud nebude k dispozici průvodce ve Vašem jazyce, bude prohlídka poskytnuta pouze v angličtině. Doporučujeme zvolit pohodlnou turistickou obuv a oblečeni. 


AMSTERDAM (Nizozemsko)


AMS01T – VĚTRNÉ MLÝNY A HOLANDSKÁ KRAJINA
Nizozemské tradice jsou tématem této exkurze, která vás zavede k větrným mlýnům ve vesnici Zaanse Schans. Název je odvozen od zdí „Schans“, která byla postavena na konci století XVI po válce proti Španělsku. Mnoho z domů, které uvidíte ve vesnici, jsou postaveny ze dřeva a mají zelené pomalované fasády, které jsou typické pro oblast Zaan. Vesnice je domovem tradiční holanské řemeslné výroby, včetně výroby dřeváků, které mimochodem uvidítě jak se vyrábí. Ze Zaanse Schans budete pokračovat přes přírodu do místní sýrařské farmy, kde se dozvíte letitý proces výroby sýrů.


AMS02T – CITY TOUR & MUSEUM VAN GOGH
Opustíte loď a vydáte se na prohlídku historického centra Amstrdamu. Prohlídka povede kolem náměstí Dam a věže Mint až příjdete k náměsti a k Museum slavného Van Gogh. Budete mít dostatečný čas k prohlídce musea, které má největší sbírku práce od holandského mistral. Při prohlídce musea budete mít šanci vidět nějaké poklady jako jsou: diamanty, luxusní produkty, pro které je Amstrdam známý. Užijte si specialní výlet do diamantového obchodu a pokud budete mít zájem, můžete si nějaký nakoupit.


AMS03T – PLAVBA PO KANÁLE
Projíždka kolem náměstí Dam, Royal Palace a Nieuwe Kerk, musejní čtvrti a Rijksmuseum, musea Van Gogh, koncertní síni a čtvrti Leidseplein. Po dosažení srdce města, se budete těšit na plavbu po vodním kanále přes historické centrum, obdivování historických budov jako Anny Frankové, Kostela Wester, Twin domů a historické mosty Amsterdamu. Prohlídka končí návštěvou prodejce diamantů.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


AMS07T – CITY TOUR & DŮM ANNY FRANKOVÉ
Navštivte to, co je možná jedno z nejpalčivějších památek na světě – museum Anny Frankové, kde se odvážná mladá diaristka skrývala se svou rodinou před nacistickým pronásledováním. Před návštěvou muzea budete mít prohlídku přes starý a nový Amsterdam, uvidíte slavné kanály lemované stromy, kde můžete nasávat multikulturní, kosmopolitní atmosféru. Výlet pokračuje do slavného musea Anny Frankové a uvidíte pohyblivou knihovnum která zakrývala přistávbu, kde se Frank se svou rodinou více než 2 roky ukrýval. Během návštěvy se dozvíte více o historii, této pozoruhodné dívky a její rodiny. Po prohlídce můžete navštívit populární květinový trh. Volný čas můžete využít procházkou po městě nebo návštěvou trhu – Bloemenmarkt, který se táhne po celý blok a kde můžete obdivovat širokou škálu rostlin, květin včetně národního Holanského tulipánu.
Upozornění: Stará část domu Anny Frankové není vhodná pro lidi na vozíku.
 

AMS16T – PĚŠÍ TŮRA V ČTVRTI RED LIGHT
Kdo by neznal část v Amstrdamu nazývanou Red Light. Připojte se k nám na výlet po jedné z nejznámějších čtvrtí města. Krátkou projížďkou se dostanete ke čtvrť De Wallen. Užíjte si chůzi přes síť uliček, kde uvidíte několik oknových kabin, které jsou najaté od „slavných dam“ osvětlené červenými světly. Nicméně čtvrť je jedna z nejstarších ze všech obvodů ve městě s architekturou a rozvržením domů typické pro XIV století. Během chůze budete míjet kostel, Zeedijk a Warmoesstraat až objevííte historicky bar nazývaný „In de Waag“, kde si můžete vychutnat drink.


AMS18T – „ANNE“ V AMSTERDAMSKÉM DIVADLE
Divadlo založené na nejprodávanější knize „The Diary of a Young Girl“  v hrané podobě jako „Anne“ -  program divadla je u vody v Amsterdamu, jen kousek od centra města , vypráví se smutný příběh o dospívající autorce Anny Frankové. Kniha známa taky jako „Deník Anny Frankové“, kde autorka popisuje detaily o rodinném životě od června 1942 do srpna 1944, ale dvouhodinové představení osvětluje utěk její rodiny až do její smrti v březnu 1945. Prostřednictvím tabletu, který je připojeny u místa sezení, můžete sledovat hru pomocí překladového systému, který poskytuje buď písemný překlad, nebo osnovu ve svém jazyce scénu po scéně. Průvodce Vás vyzvednete v přístavu a odveze Vás do divadla, a poté Vás znovu po skončení show a odveze do přístavu.
Upozornění: Výlet není vhodný pro velmi mladé děti, doporučený minimální věk je 12 let. Vezměte na vědomí, že show obsahuje grafické scény spojené s druhou světovou válkou a může mít vliv na psychiku. Překladový systém je k dispozici v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, italštině, ruštině a holandštině. Audio verze jsou k dispozici v angličtině a v němčině.

ANC07 – PLÁŽ NUMANA
Po cestě z přístavu pojedete přes krásnou krajinu Marche až k Numana, letoviska nacházejícího se v těsné blískoti národního parku a chráněné přírodní oblasti Mount Conero. Součástí atraktivního starého města a historické čtvrti Numana Alfa a Numana Bassa je rušný přístav. Numana rovněž nabízí návštěvníkům výběr z krásných pláží, z nihž jedna bude Váš cíl tohoto výletu. Váš přímořský pobyt poskytuje ideální podmínky k tomu, co je libo – plavat v modrém moři a ležet na zlatém písku a vychutnávat si slunce.
Upozornění: Tento výlet se pořádá od června do konce září.
 


BERGEN (Norsko)

BER01 – NÁVŠTĚVA BERGEN cca 2 hodiny
Bergen byl založen v roce 1070 a od roku 1830 je město největším městev v zemi, a také centrem pro lodní dopravu. Naše exkurze začíná procházkou přes historickou čtvrť Bryggen s typickými dřevěnými budovami s výhledem na přístav. Exkurze zahrnuje jízdu na slavné lanovce Flobanen na horu Floien odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na Bergen a jeho okolí z horní části. Užíjte si vyhlídkovou cestu po poloostrově Bergen.
Upozornění: Můžou být dlouhé fronty u stanice lanovky.


BER02 – CESTA NA HORU FLOIEN cca 4 hodiny
Kombinace malé prohlídky památek s půl denní zdravou aktivitou jako je pěší tůra přes Bergen a okolní oblast. Výlet začíná krátkou huzí nebo transferem přes město do staré čvrti Bryggen Wharf, kde budete obdivovat tradiční dřevěné budovy s výhledem na přístav. Dále budete pokračovat na lanovou dráhu, která vás vyveze na vrchol hory Floien na 2,5 hodinovou túru. Vychutnnejte si výhled z výšky na Bergen a celý region. Zpáteční cesta do přístavu buď shuttle busem nebo pěší procházkou v závislosti kde loď kotví.
Upozornění: Doporučujeme zvolit sportovní, pohodlnou obuv a tekutiny. Turistická trasa se může změnit podle uvážení průvodce na základě fyzické zdatnosti účastníků. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy. Mužou být dlouhé fronty u stanice lanovky.


BER04 – NORSKO V KOSTCE cca 9 hodin, oběd v ceně
Pojedete kolem historické čvrti Bryggen, hanzovní čtvrti až do vesnice Voss, které je mimo jiné také populárním zimním střediskem a krásnou oblasti s klidným jezerem.  Vlakem se dostanete přes venkovskou krajinu až do Myrdal v horách. Zde nasednete na Flam Line, která je jednou u nejpozoruhodnějších železnic v Evropě a nejstrmějších na světě. Po příjezdu do Flam, který leží na nejdelším norském fjordu Sognafjord budete mít krátkou prezentaci o obci před pokračováním na silnici Stalheimskleivene. Přestávka na oběd v nedalekém hotelu. Po obědě výlet pokračuje autobusem na krátkou fotografickou zatávku k vodopádům Tvinde. Návrat do Bergen přes Voss.
Upozornění: Výlet zahrnuje dlouhou trasu vlakem přes několik tunelů a klikatých zatáček, proto není výlet vhodný pro osoby, které trpí klaustrofobií nebo mají pohybové problémy a používají vozík.


BER07 – PROHLÍDKA PAMATEK V BERGEN cca 2 hodiny
Prohlédněte si památky města Bergen, které bylo do roku 1830 největším městem v Norsku. Vychutnejte si svou jízdu kolem hlavních památek města, historické čtvrti Bryggen z hanzovního období a Haakons Hall, který byl postavený za vlády krále Haakon Haakonsson (1247-1261). Jízda kolem věže Rosenkratz postavené v XIII století a přestavěné roku 1560 na obytnou pevnost. Uvidtíte také kostel Panny Marie jehož historie sahá do XII století a také koncertní sál, který je domovem Bergenského filharmonického orchestru.


BER08 – BERGEN PO SOUŠI I PO MOŘI cca 3,5 hodiny
Komplexní prohlídka Vás zavede do krásného města Bergen, které leží mezi mořem a horami. Bergen v současnosti vzkvéta jako hlavní obchodní centrum v Norsku. Jeho historická minulost může být viděna na německém molu a v Bryggen, tradičníoblasti s příkladem hanzovních budov a sedlových dřevěných domů. V současné době se zde restaurace, módní domy, vkusné obchody se suvenýry a příjemné hospůdky. Dále pokračujete hodinovou jízdou přes Bergen a zelenou norskou přírorodu na cestě na ostrov Lyse, kde se nalodíte na trajekt. Během cesty na ostrov si můžete vychutnat nádherný výhled na takzvané malé Lysefjord a Bergenské souostroví na zpáteční cestě do města. Na výhlídkové plavbě poznáte město z jiného úhlu pohledu.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy.


BER09 – KRÁSNÉ HARDAGERFJORD A VODPÁDY cca 6,5 hodiny
 Začínáte krátkou procházkou kolem rybího trhu, pevnosti Bergenhus a věž Rosenkrantz. Pokračujete mimo město přes krásnou krajinu přes Sorfjord a různá obchodní města do Nordheimsund. Fotografická přestavka u vodopádu Steindalsfossen, kde voda padá přes sklaní převis, za kterým vede cetta, a tak si můžete vodopád prohlednout i z druhé strany. Po absolvování kopce Kvamskogen  sejdete k Tokagjelet Gorge, kde se nachází populární rekreační oblast pro místní obyvatele Bergenu se spoustu chatek a zahradních domků. Prohlídka pokračuje scenerickou jízdou kolem lesíkků, podél břehů Hardangerford v Granvin a vodopádu Skjervefossen. Tato krajina je typická pro západní Norsko, stejně tak jako malé farmičky, které jsou rozeseté po strmých svazích. Po 1,5 jízdy budete mít zastávku ve vesnicy Voss na kafe a typický norský koláč. Váš návrat do Bergenu bude přes horská jezera a několik předměstských obcí. Po příjezdu do Bergen můžete zůstat ve městě nebo se vrátit na loď.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.
 

CORK (Irsko)

ORK01 – PROHLÍDKA MĚSTA CORK & HRAD BLARNEY
Panoramatická prohlídka druhého největšího města Irska. Průmyslové město je rušné a je také hlavní nákupní destinací. Hlavní ulice jsou lemovány módními domy a obchodními domy s kvalitním Irským zbožím. Po absolvování hlavních městských památek včetně university, opery a katedrály sv. Fin Barre výlet pokračuje návštěvou malebné vesničky Blarney s místním hradem.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku. V hradě jsou úzké a strmé chodby a schody.


ORK02 -  NÁVŠTĚVA MĚSTA WATERFORD
Město bylo založeno v roce 914 Vikingy. V 18 století se město stalo hlavním přístavem jihovýchodního Irska a je také známé díky svým sklárnám. Panoramatická prohlídka začíná povídáním o pozůstacích bývalé starobylé zdi, která jasně definuje život Vikingů, stejně tak jako věž Reginald, která je viditelnou vzpomínkou po této osadě. Budete mít čas na prozkoumání staré pěší čtvrti a poté bude výlet pokračovat do nejslavnějšího Waterford Crystal centra, které je umístěno uprostřed města. Průvodce Vás provede každou fází výrobního procesu. Po obědě prohlídka pokračuje do Lismore, kde byl založen v 7 století st. Carthage a dnes je klasifikován jako Irské dědictví. Před odjezdem na loď budete mít přestávku na fotografování u hradu Lismore, který byl kdysi domovem sira Waltera Raleigha a dnes je zde irské bydliště vévody a vévodkyně z Devonshiru.


ORK03 – CORK & ANGLICKÝ TRH
Panoramatická prohlídka Vás zavede do Cork, které je situováno u řeky Lee a jedná se o druhé největší město Irska. Od místních obyvatel je také město také nazývano jako „opravdové hlavní městol Irska“. Cork se v posledních letech stal novodobé nákupní a obchodní centrum na jihu země. Prohlídka zahrnuje zastávku u katedrály sv. Fin Barre, staré soudní budovy, radnice a renomované Zvony Shandon, které jsou v hodinové věži kostela sv. Anny. Pokračujete pěší chuzí do srdce města, kde navštívíte krásný anglický trh, který se datuje od roku 1788 a je znám pro svůj velký výběr tradičních specialit města Cork, jako i čerstvé maso, ovoce, zelenina. Nenechte si ujít tuto příležitost nakupovat na trhu s historickou atmosférou a dopřejte si opravdu jedinečný zážitek z nakupování.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


ORK05 – LIHOVAR OLD JAMESON
Vaše návštěva do lihovaru Old Jameson / Old Midleton začíná audiovizuální prezentací o historii a výrobě irské whisky s následnou prohlídkou palírny a dalších historických budov jako jsou Heritage Centre. Během prohlídky uvidítě několik artefaktů jako jsou fotografie a skvělé obnovené stroje. Během návštěvy palírny Old Midleton budete mít čas na prohlídku obchodu se suvenýry s možnosti koupi irské whisky.Upozornění: Prohlidka palírny je rozsáhla a zahrnuje stoupání po schodech (35 schodů).


ORK07 – JÍŽNÍ IRSKO A ZAHRADY LISMORE
Cesta k zahradám vede přes údoli Blacwater, jedna z nejhezčích částí Irska. Už z dálky uvidíte masivní hranaté věže a cimbuří hradu Lismore a věže katedrály, která vystupuje nad okoní lesy. Zámek, který zde stojí, byl obsazen 6 vévody z Devonshiru a je tomu tak dodnes. Budete mít možnost navštívit zámek a rozsáhlé historické zahrady, ze kterých je nádherný výhled na samotný hrad. Zahrady jsou nejstarší v Irsku a jsou udržovány v originálním jakubovském stylu.
 

KODAŇ (Dánsko)


COP01T / COP01D – CITY TOUR
Po opuštění přístavu pojedete do hlavního města Dánska. Zúčastníte se projíždky kolem nádherného paláce Amalienborg, dánské královské rodinné sídlo. Váš výlet povede kolem dánského parlamentu. Projdete se po čtvrti Nyhavn lemované moderními kavárnami a restauracemi. K dispozici budete mít volný čas do známého zábavného parku Tivoli Gardens.


COP02T / COP02D – VESNICE DRAGON & PROHLÍDKA PAMáTEK PO KODANI
Poznejte město Kodaň a jeho sousední vesnici Dragon na tého příjemné prohlídce, která začíná u hlavních atrakcí krásné Kodani. První zastávkou je u Little Mermaid (Malá mořská víla), která je významným místě v Kodani. Jiná zajímavá místa zahrnují burzovní budovy a kanál ve čtvrti Nyhavn. Po odchodu z města pojedete asi 30minut do Dragon. Zde budete mít možnost se podívat na most, který přímo spojuje Dánsko se Švédskem. Dragon je známe díky historickým, budovám, které jsou doposud dochované. Stará část tvoří labyrint malebných, dlažděných uliček a tradičních pestře malovaných dánských domů.
Upozornění: Prohlídka zahrnuje dlouhé chození po nerovném terénu, proto se výlet nedoporučuje osobám s pohyblivými problémy.


COP12T /COP13D – ZÁMEK ROSENBORG, MĚSTSKÁ JÍZDA & NAKUPOVÁNÍ
Zámek Rosenborg se nachází v klidném zeleném parku a byl navržen a postaven v XVII století za krále Christiana IV, který používal hrad jako letní sídlo. Vaše návštěva bude zahrnovat prohlídky pokojů, které zdůrazňují poklady, jako jsou královské korunovační klenoty a umělecké předměty. Výlet bude pokračovat městskou jízdou kolem hlavních památek jako je parlament, Christiansborg, kostel Naval a Old Stock Exchange. Cestou budete míjet palác Amalienborg, královská zimní residence, kde budte mít krátkou přestávku. Vaše další zastávka bude Stroget, dlouhá pěší nákupní ulice, která je jednou z  nejslavnější hlavních ulic. Váš průvodce Vám řekne veškeré informace, jak Vás vyzvedne zpátky do přístavu, a pak mate možnost nakupovat ve svém volném čase.
Upozornění: Výlet není doporučen pro osoby s pohybovými problémy.


COP15T / COP15D – PROHLÍDKA MĚSTA A PŘÍSTAVU
Vydáte se na krátkou prohlídku hlavních městských památek jako je Christiansborg Palcea Old Stock Exchange. Pokračuje se do čtvrti Nyhavn, kdysi oblíbené místo pro námořníky a dnes půvabná oblast lemovaná dánskými domy. Další zastávkou bude palace Amalienborg, kde se dozvíte vice o této významné památce. V Gammel Strand poplujete na výlet lodí, přes městské kanály, kde můžete shlédnout ultra-moderní Black Diamond budovu a obdivuhodný Opera House.
 


DOVER (Anglie)


DOV01 – LONDON PANORAMA
Hlavní město spojeného království, které Vás uchvátí památkami a zvuky “ The big smoke” pokrývající hlavní atrakce. Můžete se těšit na červené autobusy, nádherné kostely, během exkurze uvidíte Buckingham palace, London Bridge, Westmister Abbey nebo vež s hodinami Big Ben. Dále uvidíte Neo-Gothický parlament umístený majestátně na břehu řeky Temže. Během výletu budete mít volný čas na oběd (není součástí ceny zájezdu), nebo se vydat do města na nákupy.


DOV02 – CATERBURY
Můžete se těšit na den strávený ve středověkém Caterbury, kde Vás uchvátí nejen atmosférou tohoto města, ale také památkami. Jednou z nich je katedrála, která byl postavena v 12. století. Budete mít možnost náhlednout i dovnitř této skvostné památky. Během výletu budete mít i volný čas pro samostatné prozkoumání města.


DOV04 – HRAD LEEDS
Na tomto výletě zažijete historickou Anglii po cestě na zámek Leeds, který se řadí mezi nejromantičtější a starobulý zámek ve Spojeném králoství. Hrad pochází z 12. století je obklopen vodním příkopem a společně se zahradami je tvořen o rozloze 500 akrů. Prohlednete si interiér, kde Vás zaručeně pohltí starověká atmosféra díky vybavení tohoto zámku.


DOV08 – VÝLET NA BÍLÉ ÚTESY
Dover je také slavný kvůli bílým útesům, které stojí jako stráž u brány do Anglie. Tyto slavné křídové plochy byly zvěčněné v mnoha písních, literaturách a umění. Vaše 1,5 hodinová cesta Vás zavede podél útesů a nabídne Vám nádherný výhled a mnoho příležitostí k fotografování. Za jasného dne můžete dokonce vidět útesy francouzského pobřeží.  Procházka Vás zavede na jižní maják Foreland odkud budete mít  krásný výhled na panorama a na východní Kent, Severní moře a kanál LaManche.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.


DOV10 – LONDÝN NA VLASTNÍ PĚST
Tento pobyt je vhodný pro ty turisty, kteří chtějí vidět památky na vlastní pěst, mají radi nakupování a nebo si chtějí užit hlavní město ve své režii a po svém. Z přístavu budete převezení do centra Londýna v blízkosti hlavních nákupních oblastí a turistických atrakcí. Během svého výletu můžete navštívit muzea nebo umělecké galerie například Tate Britain a Tate Modern. Nebo navštívit zajímavé obchody, kavárny, hospůdky a restaurace. Výlet v Londýně končí v opoledních hodinách.
 

DUBLIN (Irsko)


DLB01 – PROHLÍDKA DUBLINU
Panoramatická prohlídka, která začíná kolem starého domu parlamentu (nyní Irská banka), ke katedrále sv. Patrika (největší irský kostel). Prohlídka poskytne pohled na soudní budovu Four Courts, Customs House, která byla postavena v letech 1781-1791 a ztělesnuje velkou éru prosperit a elegance. Prohlídka pokračuje přes řeku Leffey přes most O´Connell, kde následuje ulice O´Connell odkud zamíříte k domu Leinster. Majestátný zámeček s dvěma pokoji pro Irský parlament. Původně byl postaven pro vévodu Leinster v roce 1745. Stavba má dvě velmi odlišné Fasády: boční strana od ulice Kildare je ve stylu velkého městeského domu, zatímco ze zadní strany od náměstí Merrion je stylizovaná ve stylu venskovkého zámečku.


DBL02 – GLENDALOUGH A IRSKÝ VENKOV
Po krátké panoramatické jízdě přes město Dublin budete pokračovat na klidný irský venkov do malebného prostředí kláštěrních ruin Glendalough. Po prohlídce zamíříte na jih na horu Wicklow, kde si můžete vychutnat nádherný výhled na tmavě zelené soutěsky a klidnou krajinu irského venkova. Dále pokračujete do hrabství Wicklow, které je právem nazýváno „Zahrada Irska“, kde si můžete vychutnat dechberoucí pohled na neustále se měnící scénerie. Pohltí Vás zde kláštěrní atmosféra Glendalough, která je uprostřed klidné krajiny vysoko v kopcích s výhledem na dvě jezírka. Dříve zde bylo také jedno z největších irských poutních míst až do poloviny 19 století. Po návštěvě Glendalough se budete vracet do Dublinu přes horu Wicklow. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


DBL03 – HRAD MALAHIDE A IRSKÁ HOSPODA
Blízko přímořského města Malahide stojí obrovský hrad z 12 století. Původní tvrz sloužíla jako okázalý dům pro rodinu Talbot do roku 1973. Návštěva hradu Vám ukáže vynikající příklady irské zručnosti na dubovém nábytku, kameném schodišti, vyřezávaném obložení nebo na dubových trámech hlavní haly. V hradu můžete vidět část sbírky portrétů, které jsou zde zapujčeny z Národní galerie. Na portrétech jsou k vidění rodiny Talbot. Budete mít volnou chvíli na prohlídku zámku a poté budete pokračovat přes město Malahide do vesnice Howth, kde se zastavíte v typické irské hospodě, kde si můžete vychutnat pravou irskou kávu – kombinace whisky, silné černé kávy, šlehačkou a vrchovatou lžíci cukru. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


DBL06 – IRSKÁ PŘÍRODA & MOHERSKÉ ÚTESY
Vaše úžasné dobrodružství přes nádhernou irskou krajinu začíná z Dublinu. Po panoramatické jízdě přes hlavní památky, které zahrnují Customs House, školu Trinity, gruzínskou ulici Merrion a Fitzwilliam. Budete mít krátkou zastávku u katedrály Sv. Patrika a dále pokračujete do krásné přírody přes krajiny Dublinu, Kildare, Laios, Tipperary a Clare. Než budete pokračovat na velkolepé Moherské útesy, budete mít přestávku na irský oběd. Majestátné útesy u Atlantického oceánu sahají do výšky 200 metrů a rozléhají se po délce 8 km. Užijte si návštěvu nového Atlantic Edge – návštěvnícké centrum, které sídlí ve středu podzemní stavby, této obvroské klenuté jeskyně, která obsahuje obrázky a exponáty. Poté budete mít volný čas na procházku podél útesů. Další zastávka je město Limerick, kde strávite noc v hotelu a vychutnáte si večeři o 4 chodech. V návaznosti na snídani druhý den ráno vyjedete z hotelu a budete pokračovat ve svém dobrodružství s prohlídkovou jízdou přes město Limerick. Uvidíte hrad krále Jana, monument Treaty Stone a katedrálu Sv. Marie. Pokračujete do přístavního města Kinsale, které leží mezi kopci, budete zde mít volný čas na prohlídku města a nákupy. Další zastávka je Cork – nákupní metropole na jihu země s krátkou zastávkou u katedrály Sv. Fin Barre.
 

FLAAM (Norsko)

FLA01 – STALHEIM A UNDREDAL cca 3 hodiny
Výlet začíná jízdou z přístavu přes ohromujícíc norskou krajinu do obce Gudvangen a přes úzké údolí do Stalheim, kde budete mít šanci pozorovat krásnou krajinu a také si odpočinout u kávy. Pokračujete zpět do údolí přes nejstrmější silnici Norska Stalheims-kleivi až do malé vesničky Undredal, kde budete mít přestávku, během které si můžete vyfotit neuvěřitelně krásnou a zelenou krajinnu.Upozornění: Prohlídka zahrnuje jízdu přes sérii dlouhých tunelů, takže není vhodný pro hosty, kteří trpí klaustrofobií. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy a na vozíku.


FLA02 – SNĚHOVÁ CESTA DO LAERDAL ca 5 hodin
Výlet začíná z přístavu v Flam a pokračuje jízdou podéle fjordů do vesnice Aurland. Odtud, přes nejdelší tunel na světě pokračuje Vaše cesta do Laerdal. Historické srdce vesnice Laerdal se skládá z památkových budov sahajícíh do XVIII století. Vesnice je vyhlášena v lovu lososů v řece, která je nazvána „ Královna lososových řek“. Ve vesnici dostane volný čas a poté se vrátite do Flaam přes Snow Road (sněžnou silnici), přes kterou se dostane až na horu s nadmořskou výškkou 1309 metrů nad mořem a k dispozici bude krátká přestávka. Součástí výletu je i prohlídka historického dřevěného kostela Borgund Stave. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro klaustrofobiky a osoby s pohybovými problémy.


FLA03 – VODOPÁDY & BÍLE JESKYNĚ cca 3,5 hodiny
Po opuštění přístavu pojedete přes tunel do vesnice Gudvangen odkud budete pokračovat do údolí Naeroy a k vodopádům Tvindefossen, kde si uděláta fotozastávku. „Tvinde“ pochází ze stareho norského slova, které znamená „ dvojitý“ a tudiž se zde nachází dva vodopády, které přes sebe kaskádovitě přepadají. Pokračujete jízdou přes několik tunelů k bílým jeskyním v Gudvangen, kde půjdete přes hlubké jeskyně a podél podzemních jezírek až se dostanete do jeskyní kavárny.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro klaustrofobiky a osoby s pohybovými problémy.


FLA04 – VODOPÁDY NORWEGIAN & ÚCHVATNÉ SCENERIE Z VLAKU cca 6 hodin, oběd v ceně
Jízda přes dlouhé tunely, které Vás zavedou do Gudvangen, kde budete stoupat přes úzké údolí Naeroy. Budete cestova přes horské silnice s ostrými zatáčkami k vodopádů Sivlefossen. Další zastávka je u vodopádů Tvindefossen ,které přes sebe kaskádovitě přepadají. Výlet pokračuje do města Voss situovaného u jezera Vangsvatnet odkud budete dale pokračovat vlakem napříč ohromující krajině až do Myrdal. Zde 867 metrů nad mořem přestoupíte do druhého vlaku a pokračujete do údolí Flaam se světově proslulou Flaam linkou, která bude míjet vodopády Kjosfosse. Oběd v ceně zájezdu.


FLA06 – NAEROYFJORD & STALHEIM cca 4 hodiny
Výlet začíná chůzí z lodě na molo, kde se v přední částí nachazí vlakové nádraží. Odtud se nalodíte na dvou hodinovou plavbu vyhlídkové lodi po Aurlandsfjord a Naeroyfjord. Plavba zahrnuje některé z nejkrásnějších míst Sognefjord, poplujete kolem strmé, zasněžené hory, vodopádům a nádherné krajiny před vyloděním v Gudvangen. Výlet pokračuje autobusem přes úzké údolí Naeroydalen na kávu do hotelu Stalheim situovaného 1237 stop nad mořem.  Dále pokračujete jízdou podél Stalheimskleivi, staré horské silnice a vodopádů Stalheimsfossen a Sivlefossen vysoké 240 metrů. Silnice je strmá s řadou ostrých serpentin. Poslední část je přes několik dlouhých tunelů.Upozornění: Prohlídka není vhodná pro klaustrofobiky. Cesta, po které pojedete je velmi strmá a plná zatáček.


GERIANGER (Norsko)


GER01 – HORA DALSNIBBA cca 3 hodiny
Díky své výjmečné kráse patří vesnice Gerianger mezi nejoblíbenější prázdninové střediska v Norsku. Jízda k hoře Dalsnibba vede přes údolí Oplenske, kolem krásné horské silnice a přes venkovské zemědělské farmy, až k Djupvatn. Poté začíná Váš výstup na vrchol hory Dalsnibba, která je ve výšce 1500 metrů nad mořem s nádherným výhledem na okolní krajinu, ledovce a jezera. Zde bude také krátká zastávka u horské chaty Djupvatn, kde máte možnost navštívit obchod s dárkovými předměty nebo se zajít občerstvit. Upozornění: Výlet není přístupný v květnu. V případě, že bude cesta uzavřena z důvodu oprav, prohlídka povede přes Eagle Road a zastávka bude na vrcholu vyhlídky.


GER03 – „HORSKÁ FARMA HERDAL“ cca 3,5 hodiny
Objevte úžasnou norskou krajinu na tomto příjemném výletě, který začíná vzrušující jízdou v autobuse přes 11 děsivých serpentin na silnici Eagle Road.  Zastávka na Eagle Bend odkud je nádherný výhled na sedm vodopádů a fjordy. Příjemná a scénická 1 hodinová jízda, která Vás zavede do horské farmy, kde můžete vyzkoušet typické norské produkty. Prohlídka končí svým navrátem do Gerianger. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby na vozíku. Prosíme výlet potvrdit ještě jednou na lodi – Exkursions desk. Zvířata jsou do začátku června ukryté, proto hosté místo horské farmy navštíví farmu v údolí. Do začátku června bude prohlídka trvat 3 hodiny.


GER05 – KOUZELNÝ GERIANGER
Výlet začíná podél fjordu přes 11 serpentín před výstupem na vrchol hory Eagle Bend, odkud budete mít fantastický výhled. V dálce můžete zahlednout několik starých farem, které se posázené vysoko nad fjordem. Po celé generace zde žily rodiny, které se ve vysokých pastvinách byly schopny uživit. Dnes je zde vyvinuto velké úsilí tyto farmy obnovit a zachovat jejich historický způsob života. Zpáteční cesta přes několik silnic, které jsou vystavené od roku 1952 a kolem několik farem, které jsou staré i více než 200 let. Při jízdě přes vesnici Gerianger budete míjet dřevěný, osmiboký kostel, který byl postaven v roce 1842  až dorazíte k vyhlídce Flydal Gorge. Zde budete mít možnost poznat krajunu fjordů, která je často používaná v reklamách jako typický příklad krásných fjordů v Norsku. Budete mít čas si užít krásný výhled na okolní krajinu a naši loď, než se vrátíte zpět do přístavu.


GER08 – KAJAKEM NA FJORDY GEIRANGER cca 2 hodiny 45minut
Tento výlet poskytuje zábavu pro každého – i když jste poprvé na kajaku. Za pár minut se dostanete jízdou na základnu s kajaky, kde dostanete krátkou instruktáž, záchranné vesty, které musí mít každý účastník výletu. Poté se nalodíte na Váš kajak a začnete pádlovat. Jedná se bezpochybně o jeden z nejlepších způsobů, jak poznat krásu a velkolepost fjordu v Geiranger se strmými horami a vrcholky, které jsou všude kolem Vás nebo kaskádové vodopády. Během cesty Vám bude průvodce podávat informace o okolní krajině a vypravovat příběhy o obyvatelích Geirangeru. Upozornění: Hosté musí být v dobré fyzické kondici a musí být dobří plavci. Minimální věk pro účast je 6 let. Každý kajak je pro 2 osoby. Informace jsou dostupné pouze v angličtině. Prohlídka není vhodná pro hosty na vozíky.


GOTHENBURG (Švédsko)

GTB01 – MĚSTO  MARSTRAND & PEVNOST CARLSTEN cca 4 hodiny
Po sektání se svým průvodcem zamíříte na sever podél pobřežní silnice do Marstrand, který se nachází na ostrově Marstrandson a je držitelem status města od 13.století. V létě je to ráj několika plážemi, nedotčenou krajinou a s idelními podmínkami pro řadu outdoorových aktivit. Budete mít také šanci na procházku ulicemi tohoto malého města, kde při obdivování okouzlujících domů nasajete příjemnou atmosféru tohoto zvláštního místa. Nachází se zde budova z 19. Století , kde král Oscar II. Pořádal slavností, které stojí za zmínku.  V minulosti bylo město Marstrand námořní základnou západní švédské flotily. Město je chárněno pevností Carlsten situované na nejvyšším místě ostrova, která byla postavena na popud krále Carla Gustava X a dokončena v roce 1860. Návštěva pevnosti Vám dá možnost vychutnat si z vrcholu věžě úchvatný výhled na souostroví.Upozornění: Průvovdců v jiném než anglickém jazyce je omezený počet. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


GTB02 – PROHLÍDKOVÁ TŮRA PO SOUOSTROVÍ cca 4,5 hodiny
Tento výlet Vás zavede na sever podél pobřežní cesty do města Kungalv, do míst, kde se v roce 1100 setkali tři slavní skandinávští králové. Odtud bude turné pokračovat na plvabné Vastra Gatan, zatímco Váš průvodce Vám bude vypravovat dramatické příběhy o minulosti regionu a o králech a jejich bitev. Dále budete mít možnost se projít kolem maslých rybářských komunit a zastavit se v jednom z nich – Skarholmen, kde se můžete dozvědět více o tom, jak, zde rybáři žili.  Váš průvodce Vám poví více o historii a typické švédské architektuře. Poslední zastávka před návratem na loď je město Skarhamn, ve kterém budete mít krátkou přestávku.Upozornění: Průvodci v jiném než anglickém jazyce jsou omezeni.


GTB03 – PANORAMATICKÁ PROHLÍDKA GOTEBORGU & KANÁL cca 3,5 hodiny
Tato prohlídka Goteborgu začíná na náměstí Gustav Adolf, kde Vám průvodce řekně něco o historii města a významu kanálu pro obchoní centrum. Prohlídková trasa zahrnuje park Slottskogen v centru Goteborgu, slavné sochy Poseidona vyřezávané Carlem Milles, stejně tak jako Avenyn Goteborgská největší nákupní třída plan obchodů, hospod a kaváren. Výlet pokračuje kolem švédského expozičníh a kongresového centra, sportovní arény. Váš výlet pokračuje výletní přes známé vodní kanalé, které Vám ukážou parky a město z cela jiné perspektivy. Návrat na loď.


GTB06 - PODZEMNÍ TVRZ V GOTEBORGU cca 4 hodiny
Goteborg byl založen na počátku 17. Století Gustavem Adolfem II. – král, který musel vstoupit do třicetileté války, aby si upevnil švédskou moc. K ochraně města před útočníky byo vybudováno několik bašt, v současné době zůstala pouze jedna tvrz Carolus XI Rex, která je cílem Vašeho výletu. Asi 30 minut jízdy od přístavu začne Váš výlet, během kterého navštívíte podzemní komplex, který Vás zavede krok zpět v čase. K dosažení autentické historické atmosféry slouží středověké pochodně a Váš průvodce poskytne o švédském životě v 17. Století. Během návštěvy bude podávaná sklenka sektu. Upozornění: Prohlídka zahrnuje dlouhou chůzi po nerovném terénu a v uzavřených prostorách. Proto je výlet nevhodný pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku a pro klaustrofobiky. Průvodci v jiném než anglickém jazyce jsou omezeni.


GREENOCK (Skotsko, UK)


GRK01 – PROHLÍDKA PAMÁTEK GLASGOW
Přes velkolepou skotskou krajinu se dostanete do Greenock Glasgow, známé jako „Druhé město britské Říše“. V dnešní době se Glasgow řadí mezí přední evropské finanční centra. Prohlídka začíná v srdci Glasgow v George Square, místo s různými sochy, dále uvidítě impozantní gotickou katedrálu svatého Munga. Další zastávka bude v oblasti známé jako Townhead, kde budete mít krátkou procházku po středověkém Provand Lordship, s nejstarší budovou v Glasgow a muzeum náboženského života a umění. Na cestě do krásné čtvrti známé jako Kelvingrove, uvidíte domy z červených pálených cihel.  Uvidíte umělecké galerie a muzea od skotského architektura Charles Rennie Mackintosh. Pokračujete městem přes hlavní park až k univerzitě, kde budete mít možnost prozkoumat historické budovy zvenčí.


GRK02 – SKOTSKÉ LOCHNESKÉ JEZERO
Jakákoli návštěva Skotska by měla zahrnout nějaký čas strávený na krásách skotských scenérií.  Začátek Vaší cesty je na východ přes řeku Clyde až k Lochneskému jezeru, které je největší sladkovodní skotské jezero. Další zastávka bude v malebné vesnici Luss. Budete mít volný čas na procházku podel břehu jezera nebo si zajít na tradiční drink ve skotské hospodě. Další zastávka je na vyhlídce „Rest and Be Thankful“ odkud budete mít nádherný výhled na skotskou krajinu. Při zpáteční cestě pojedete kolem Loch Fyne, Loch Rock a Holy Loch.


GRK03 – HRAD STIRILING
Vaše první cesta povede na severovýchod přes scénerie venkova na cestě do Stirling procházející Dumbarton a hezkých vesnic Buchlyvie a Amprior. Mezi hlavní atrakce Stirling jsou památník Wallace postavený na vrcholu kopce Abbey Craig ke cti skotského hrdiny sira William Wallace. Díky své výhodné poloze ve středu Skotska měl Stirling obrovský strategický význam v minulosti. Budete mít příležitost navštívit a prozkoumat historický zámek a jeho neuvěřitelnou architekturu. Stejně tak je zajímavý královský palác, který Vás zavede zpět do minulosti díky dekoru a nábytku v královských komnatech. Výlet bude zakončen zastávkou v gobelínovém studiu, kde uvidíte obnovování jednoho z nejlepších přeživajících sad středověkých tapiserií. Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


GRK05 – GLASGOW NA VLASTNÍ PĚST
Tento výlet je perfektní možnost prozkoumat Glasgow na vlastní pěst a navštívit místa, které chcete opravdu vidět. Po hodině jízdy z přístavu se dostanete přes skotskou atraktivní krajinu do Glasgow, kde budete mít krátkou orientační prohlídku města. Mezi zajímavá místa v Glasgow patří City Chambers, impozantní budova postavena v italském renesančním stylu, čajovny Willow, které byly původně navrženy Charles Rennie Mackinstoh, stejně tak jako ultra-moderní most Tradeston Padestrian, který je nazývaný „Squiggly Bridge“.  Váš výlet končí zpáteční cestou do Greenock.


HAMBURG (Německo)


HAM01T – PROHLÍDKA MĚSTA HAMBURK cca 4 hodiny
Výlet po nejznámějších památkách města Hamburk. Návštěva největšího přístavu Německa a druhého největšího města začíná na konci 19. Století přes radnici, pokračujete na nejstarší burzi Německa až do nádherné gotického cihlového skladu v Speicherstadt. Hned vedle se nachází elegantní nákupní zóna Jungfernestieg a ekluzivní čtvrť Außenalster a staré  přístavní molo St. Pauli Landungsbrucken, kde v dávných dobách kotvili plachetnice. Výlet pokračuje do světově proslulé ulice Reeperbahn „míle hříchů“. Název ulice pochází od výrobců lodních lan, kteří zde původně sídlili. Výlet končí kolem pomníku St. NIkolai a kostela svatého Michaela a také procházkou ve čtvrti Krameramtsgasse, která vznikla v 17. Století jako bydlení pro vdovy.Upozornění: Doporučjeme zvolit konzeravitvní oblečení z důvodu návštěv míst náboženského významu. Uvnitř kostela svatého Michaela je povoleno fotografovat pouze bez blesku 


HAM04T – HAMBURK NA PEVNINĚ I NA VODĚ cca 4 hodiny
Svobodné a hanzovní město Hamburk, ve kterém začíná Váš výlet přes luxusní, prostornou přestavbu městské části Hafen City a přilehlý historický sklad Speicherstadt ve čtvrti Hamburku. Po nalodění na rekreační loď pokračujete po Hambruku přes vodní cesty na prohlídku města z jiného úhlu. Po návratu k autobusu cesta pokračuje kolem hlavních památek – včetně radnice, botanického parku Planten un Blomen, čtvrti Reeperbahn a módní čtvrti Junfernstieg. Zastávka u kostela svatého Michaela, který je největší ikonický mezník Hamburku a prohlídka čtvrti Krameramtsgasse.Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby na vozíku. Během jízdy na lodi průvodce neposkytuje žádné informace, hosté budou mít k dispozici sluchátka a přijímat informace v angličtině, španělštině, francouzštině a čínštině.


HAM05T – HAM05D – SNÍMKY Z HAMBURKU cca 2 hoidny
Svobodné a hanzovní město je druhá největší metropole Německá a první největší přístav. Hamburk je elegantní a kosmopolitní město s velkými kancelářskými budovami, nádhernými promenády, prostornými parky, mezinárodními muzikály a samozřejmě se známou čtvrtí Reeperbahn. Váš výlet, včetně krátkých fotografických zastávek, začíná u nádherné radnice z 19. Století, následuje nejstarší burza Německa následně na nejstarší burzu, až se dostanete ke gotickému cihlovému skladu Speicherstadt. Nákupní zóna Jungferntieg se nachází hned vedle Speicherstadt. Na konci výletu se zastavíte ve světoznámém Reeperbahn a kolem starého přístavního mola St. Pauli Landugsbrucken.


HELLESYLT (Norsko)


HEL01 – PŘESUN Z HELLESYLT DO GERIANGER cca 7,5 hodiny, oběd v ceně
V první části výletu se dostanete k jezeru Hornindal, nejhlubší jezero v Evropě s hloubkou 514 metrů a také místo výjmečné přírodní krásy. Další na řadě je malá vesnice Stryn, která se nachází na břehu Nordfjordu. Poté se trasa ubírá přes horu Stryn, kolem vodopádů a jezer až se dostanete k hoře Dalsnibba s nadmořskou výškou 1.500 m. Odtud si můžete pořídit skvěle fotografie, protože budete mít nádherný výhled na úžasný Geirangerfjord, který se táhné 15 kilometrů a je zapsán na světovém dědictví UNESCO. Pokračujete sestupem do Geiranger se zastávkou na vyhlídce Flydal, odkud budete mít překrásný výhled do údolí Geiranger. Tato celodenní prohlídka zahrnuje oběd v místní restauraci.
Upozornění: Pokud bude uzavřena cesta do Dalsnibba kvůli opravám silnice, pojede se přes silnice Eagle Road a zastávka bude na vrcholu vyhlídky. Prohlídka není k dispozici v květnu.


HEL02 – PŘESUN Z HELLESYLT NA LEDOVEC BRIKSDAL cca 8,5 hodiny, oběd v ceně
Výlet začíná jízdou z přístavu přes zelené údolí zemědělské půdy v Norsku, se strmými horami na jedné straně a třpytivých fjordech na straně druhé. Pokračujete podél pobřeží nádherného jezera Olden, až se dostanete k horské Lodge Briksdalu, kde se nachází „základní tábor“ pro následný pěší výlet. 1,5 hodiny chůze po krásné přírodě Vám dá spoustu příležitostí se zblízka poznat s matkou přírodou až se dostanete k ledovci Briksdal, rameno ledovce je největší v Evropě. Po procházce na čertsvém horském vzcuhu budete odměněni vydatným, typicky norským oběděm. Výlet poté pokračuje autobusem přes horskou silnici Stryn, což je stará cesta, která spojuje západní a východní Norsko. Cestou projedete několik tunelů než sestoupite do Geirangeru odkud bude krásný výhled na horské farmy, vodopády a jezera.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy nebo pro starší lidi. Výlet není k dispozici v květnu, na lodích MSC Opera a MSC Musica 8.9.2016.


HELSINKI (Finsko)

HSK01 – ÚVOD DO HELSINEK cca 3 hodiny
Helsinki, známe také jako „Bílé město severu“ kvůli bledé místní žuly, ze které je většina domů ve městě postavena. Tato prohlídka města Vás zavede kolem tržiště pod širým nebem na náměstí, pak na senátní náměstí v historické části centra Helsinek. V pozadí zahlédnete helsinskou katedrálu a památník věnovaný ruskému Alexandru II, který je ve Finsku znám jako „Dobrý car“ a poté se přesunete na hlavní ulici Helsinek Mannerheim. Uvidíte budovu parlamentu, Národní muzeum  20-tého století a super moderní koncertní finskou halu a Olympijský stadion, kde se v roce 1952 konaly letní olympijské hry. Upozornění: Doporučujeme zvolit pohodlnou obuv.

HSK02 – HELSINKY NA KOLE cca 3 – 3,5 hodiny
Připojite se k nám na okružní jízdu po městě, ale na kole. Uvidíte to nejlepší tohoto krásného města, od městksých památek, jízdou přes zelený, listnatý park, kolem hlavního muzea a podél moře. Společnost Vám bude dělát Váš průvodce, který na několika plánovaných mezipřistáních  provede výklad o historii a kultuře Helsinek. Projížďka přes Mannerheim, helsinskou hlavní tepnou, kolem tržiště na Tržním náměstí nebo kolem koncertní haly a Olympijského stadionu. Upozornění: Výlet není určen dětem do 12 let a pro osoby s pohybovými problémy. Povinná ochranná přilba na hlavu.


HSK05 – PEVNOST SOUMENLINNA cca 3,5 hodiny
Soumenlinna je námořní obranná pevnost, rozkládající se na osmi dodnes obydlených ostrovech. Od roku 1991 je na seznamu světového dědictví UNESCO a jedná se o unikátní památku vojenské architektury. Pevnost byla postavena v tehjedším švédském království, kdy Petr Veliký založil Petrohrad a pevnost Kronštadt a začal s tím nárokovat vliv v Baltckém moři. Pro význam byla pevnost často nazývaná Gibraltarem severu.  Soukromý autobus Vás zaveze od přístavu k lodi na 15ti minutovou plavbu kolem pevnosti, během které se můžete dozvědět o historii a také o dnešním životě na ostrově. Zpátky na souši můžete navštívit hlavní pamětihodnosti pevnosti a hradní nádvoří, park Peper a suhý dok. Volný čas na ostrově před návratem na tržní náměsti, kde bude čas na nákupy. Návrat na loď.Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémey a na vozíku.


HSK09 – PŘÍRODNÍ CENTRUM HALTIA & TURISTIKA cca 4 hodiny
Výlet začíná 45 ti minutovou jízdou do finského přírodního centra Haltia, který sídlí v ekologicky šetrné budově, která je ohřívána či chlazena pomocí solární energie a geo-energie. Tento inovativní, dřevěný objekt ukazuje všechny krásy finské přírody pod jednou střechou, společně doprovázené výstavami a expozicemi. Po návštěvě objektu se výlet přesune do Národního parku Nuuksio, kde začne tůra podél snadné stezky Maahisenkierros a Váš turistický průvodce bude poskytovat informace o regionu. Cílový bod je vyhlídka, která Vás odmění vynikajícím výhledem na Národní park a jezero Pitkajarvi. Budete mít také přestávku na kávu připravovanou na otevřeném ohni, finský rohlík s grilovanou klobáskou. Zpáteční cesta do přístavu. Upozornění: doporučujeme vzolit pohodlnou obuv – tenisky. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku. Úroveň turistické trasy je poměrné snadný.


HSK12 – WINTER WONDERLAND „ZIMNÍ ŘÍŠE DIVŮ“ & HELSINKI cca 4 hodiny
Tento půl denní výlet Vám dává možnost navštívit úžasné místo – Zimní říše divů, které je k otevřené po celý rok ve středu finského hlavního města.  Krkátka jízda  z přístavu Vás doveze přímo před iglú hotel s obrovským ledovým barem s jedinečnou příležitostí na husky sáňkování, tandemové lyžování a sáňkování. Po příjezdu se vyzbrojíte termálním oblečením a poté se vydáte přímo do hotelového iglú na drink nebo si prohlednout ledové dekorace. Užijete si spoustu legrace při husky sáňování, kde se setkáte s přátelským psím spřežením anebo při tandemového lyžování ve dvou. Budete mít i dostatek času se podívat na laponské suvenýry než budete pokračovat vyhlídkovou jízdou kolem Helsinek, včetně návštěvy kostela Rock, který je vytesán ve skále a fotozastávce na senátním náměstí. Upozornění: návštěva Winter Wonderland obsahuje chůzi po nerovném terénu a sněhu, proto není prohlídka vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na voziku.


INVERGORDON (UK)

IVG01 – HRAD CAWDOR & BOJIŠTĚ CULLODEN
Prohlídka začíná hodinovou cestou z Culloden s krátkou foto zastávkou na bojišti, kde došlo k důležité bitvě v roce 176. Dále budete pokračovat do obce Caqdoru s hradem Cawdor. Tento krásný tradiční středověký hrad a rezidence je úzce spojena s Hamletem od Shakespeara. Hrad je stále v rukou rodiny Cawdor, po prohlídce budete mít čas na procházku krásné zarady: Severní zahrada se pyšní květinami a ovocnými sady, zeleninou a orchidejemi stejně jako menší Paradise, Knot a Thisle zahrady. Neobdělávané zahrady na břehu Cawdor Burn vedou do Cawdor lesa.
 Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


IVG02 – LOCH NESS NA LODI
Výlet jihozápadně od Invergordon, kde nejdřív budete cestovat podél břehů krásné Cromary Firth via Muir of Ord a kolem ruin bývalého opatství  Beauly až se dostanete k nádhernému jezeru Loch Ness. Nejslavnější jezero, které nese několik příběhů o podivných tvorech včetně nejznámější legendární Loch Ness nestvůry. Můžete se dozvědět vše o Loch Ness geologii, historii a Nessie mytologii během plavby na lodi po jezeře.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


IVG06 – GLENMORANGIE WHISKY & ROYAL DORNOCH
Krátká jízda severně přes vesnici Tain přimo do palírny v Glenmorangie. Lihovar se zabývá výrobou své vysoce hodnocené whisky od 19 století a jejich značka se prodává globálně po celém světě. Umění jemné destilace se dědí z generace na generaci místních rodin, které tvoří specializovanou pracovní sílu. Prohlídka Vás seznámí s každým krokem procesu destilace. Dalšímúsek prohlídky Vás zavede přes Dornoch Firth z 12. Století, kde se nachází Royal Dornoch. Oblíbený resort, který je obklopený písečnými dunami a mimořadně slunečným podnebím se může pochlubit solidními Edwardian hotely s hojnou zelení, golfovým hřištěm a písečnou pláží. Městské nejstarší budovy zahrnují impozantní katedrálu a prostorná náměstí.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.


IVG09 – ROGIE VODOPÁDY & SILVERBRIDGE FOREST WALK
Výlet začíná z Invergordon podél pobřeží Cromarty Fith s pohledem na Severní moře, dále zavítáte do jednoho z nejkrásnějších míst v regionu Inverness, dechberoucího vodopodáy Rogie v blízkosti lázeňského města Strathpeffer. Robustní visutý most přes řeku Black poskytuje nádherný výhled na tyto vodopády. Druhá část výletu je v lese Silverbridge, kde budete pokračovat podél řeky, která se valý přes obrovské balvany a vytváří scenérií peřejí. Během prohlídky bude průvodce poukazovat na některé z místních rostlin a živočichů. Dále projdete kamenným obloukovitým mostem, který překlenují řeku Little Garve a dostanete se na druhou stranu, kde Vás stezka dovede do výchozího bodu. Pokračujete krátkou jízdou po hezkém městečku Strathpeffer, populární lázeňské město ve viktoriánském rozkvětu, kde budete mít nějaký volný čas na prozkoumání města.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.

OLDEN (NORSKO)


ODN01 – LEDOVEC BRIKSDAL cca 4 hodiny
Obec Olden se nachází na břehu Inviklfjorden v ústí řeky Oldeelva, která vyplývá z jezera Oldevatnet. Půldenní výlet začíná v údolí Briskdal, až se postupně dostanete na horu Lodge k okraji kopce, kde se nachází ledovec Briksdal, rameno ledovce Jostedal je největší v Evropě. Během procházky budete mít výhled na kaskádové vodopády, závěrečná část procházky je přes morény, horniny, balvany a další zbytky hornin, které byly unášené ledovcem až k malému jezírku posetému ledovými krami. Během výletu si určitě nezapomenout vzít fotoaparát a kameru pro zachycení okolní krásné krajiny. Po návratu do Lodge budete přivítaní kávou, čajem nebo domácím koláčem. Poté se vrátíte do Olden.
Upozornění: Výlet zahrnuje hodinovou chůzi k ledovci a zpět na štěrkové cestě a není vhodná pro osoby s pohybovými problémy.


ODN03 – ÚDOLÍ LOEN A LEDOVEC KJENNDEL cca 4 hodiny
Po opuštění přístavu v Olden začne Váš půl denní výlet scenerickou jízdou podél pobřeží Innvikfjorden až k vesnici Loen, která je zaklíněna mezi vysokým fjordem a jezerem Lovatnet. Dorazíte k břehu jezera, nalodíte se na loď a vyrazíte na 45minutovou jízdu přes klidné horské jezero, které je obklopené překrásnou přírodou jakou jen může toto kouzelné místo nabídnout. Exkurze zahrnuje přestávku na kávu nebo čaj servírovanou s horkými vaflemi a marmeládou. Dále se pokračuje procházkou po spodním rameni ledovce Kjenndalen. Zpáteční cesta na loď.

ODN09 – PANORAMA NORDFJORD cca 4,5 hodiny
Půl denní výlet začíná podél severního pobřeží na Innvikfjorden, které sousedí s Nordfjorden, budete projíždět krásnými vesnicemi Blaskater, Fjelli a Hopland na cestě do Nos. Zde je naplánovaná foto přestávka na zachycení fjordských panoramat a hor, poté se pokračuje na vrchol Kvalen pro krásnější výhled na okolní krajinu. Po návratu do jezerního města Hennebygda přijedete do hotelu v Nordfjordeid na kávu nebo sladké palačinky. Během zpáteční cesty pojedete kolem Hornindalsvatnetslých břehů a nejhlubšího jezera v severní Evropě s křišťálově průzračnou vodou s tyčícími se vrcholky hor v pozadí.

ODN10 – GEIRANGER A VYHLÍDKA DALSNIBBA celodenní výlet, oběd v ceně
 Výlet do Hornindalsvatnet k nejhlubšímu jezera Evropy začíná jízdou přes atraktivní vesnice Stryn a Loen, které jsou domovem pro nejstarší norské farmáře. Po cestě si můžete vychutnat pohled na toto krásné jezero, než začnete stoupat do horské vesnice Hellesylt až k trajektu u Geirangerfjord. Krátkým přejezdem se dostanete přímo do města Geiranger, domovem ohromující krajiny, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Po výborném norském obědě se přesunete na vyhlídku Flydalsjuvet a dále k hoře Dalsnibba jejíž vrchol má 1 500 metrů. Odtud budete mít výhled na hory, ledovce a fjordy. Pokračujete cestováním podél břehů Djupvatnet k New Strynefjell Road, která má několik dlouhých tunelů. Po krátké fotografické zastávce v údolí Hjelee se vrátíte na loď přes Hornindalsvatnet a Stryn.

Upozornění: Výlet není vhodný pro hosty s klaustrofobií kvůli cestování přes několik dlouhých tunelů. 


ARABSKÉ EMIRÁTY


ABU DHABI (United Arab Emirates)


AUH01 – CITY TOUR PO ABU DHABI cca 4 hodiny

Nachází se na ostrově ve tvaru T v pobřežních vodách Perského zálivu. Abu Dhabí je nejen hlavním městěm Spojených Arabskách Emirátu, ale také místem s nejvíce inspirující architekturou, futuristickými mrakodrapy a nádhernými mešity. Prohlídka začíná v krásné měšitě Zayed Shejkh, mistrovské dílo neo-islámské architektury a jedno z největších měšit na světě. Vnější plochy měšity zdobí asi 1000 sloupců, je zde použito více než 20.000 mramorových panelů, které jsou vykládané polodrahokamy, včetně červeného achátu, ametyst apod. Další část výletu je směřována do Comiche Road a přes hlavní město Abu Dhabí – také označováno jako „ Manhattan z Arabie“ díky svým ultramoderním skleněným mrakodrapům. Při prohlídce Emirates Palace Hotel si můžte pořídit několik fotografii. Návštěva centa Manarat Al Saadiyat nabízí fascinující pohled do vývoje nejbohatšího města na světě.
Upozornění: Doporučujeme zvolit vhodné oblečení kvůli návštěvě náboženských míst (dlouhé kalhoty, dámy budou muset mít šátek k zakrytí hlavy). Pokud bude prohlídka v den náboženských slavností, bude možná návštěva mešity pouze z venku.

AUH04 – DOBRODRUŽSTVÍ V POUŠTNÍCH DUNÁCH cca 3,5 hodiny

Vzrušující jízda přes Arabské písečné duny v moderním autě s pohonem na všechny čtyři kola. Můžete se těšit na prohlídku krásných scenerii z vrcholu nejvyšších písečných dun. Při cestě na poušť budete mít prohlídku ve vesnicích a farmách, které dodnes praktikují tradiční způsob života.
Upozornění: Instrukce jsou podávány v angličtině. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy, pro seniory a pro těhotné ženy. Zvolte pohodlné oblečení a obuv.

AUH06 – AL AIN: MĚSTO AN OASIS cca 6,5 hodiny

Prohlídka začíná v historickém městě A Ain, známé také jako Zahradní město, které se proslavilo díky moderním panoramatům, bujnou vegetací, pouštní oázou a krásnými veřejnými parky. Toto nádherné oázové měste obklopené červeno-zlatými písečnými dunami, bylo vždy důležitou zastávkou pro své tradiční karavanní stezky. Prohlídka města Al Ain začíná procházkou pod palmami až k Sheikh Yayed Palace Museum. Architektonicky jednoduchá budova spojená s odlehlými zahradami a palmami zanechá nesmazatelný dojem. Před zpáteční cestou do hlavního města se zastavíte na známem velbloudím trhu v Al Ain.


 


ABU DHABI (United Arab Emirates)

AUH09 – V ZÁKULISÍ OKRUHU YAS F1 cca 3,5 hodiny

Budete mít možnost se podívat do zákulisí jedné ze světově nejpokročilejších okruhů Formule 1. Prozkoumáte areál z klíčových míst, včetně severní tribuny, Yas Marina, věží Shams, červené budovy a pásu Yas Drag Racing. Prozkoumáte zařízení vyspělích technologií a dostanete jedinečnou příležitost se vyfotit na pódiu jako šampin F1. Uvidíte strukturu Yas Hotelu a spoustu jiných krás a aspektů formule 1, které nejsou za normálních okolností viditelné pro fanošky během závodních víkendů.


AUH15 . SNÍMKY ABU DHABI Z HYDROPLÁNU cca 2 hodiny

Jeden z dálších způsobů jak vidět památky města Abu Dhabí je z výšky. Pomocí hydroplánu budete mít 25 minutový let s nádherným výhledem na město, kde si můžete pořídit několik snímků nebo videí. Po tomto unikátním pohledu přistanete zpět na zem a pojedete zpátky do přístavu. Před vzlétnutím Vám bude poskytnuta krátka instruktáž.
Upozornění: Pilot bude poskytovat informace v angličtině. Doporučujeme zvolit pohodlné oblečení a boty.


AUH23 – PROHLÍDKA MĚSTA & ČAJ V ETIHAD TOWERS cca 4 hodiny

Půl denní výlet začíná vyhlídkovou jízdou podél pobřeží Corniche Road, kde budete mít první zastávku ve skanzenu Abu Dhabi. Toto živé muzeum ukazuje fascinující tradice a zvyky SAE a nabízí k vidění nádvoří, domy, staromódní zavlažovací systém, řemeslné dílny. Výlet Vás poté zavede do Etihad Towers, super moderní komplex 5 mrakodrapů dokončen v roce 2011. V 74. patře budete mít možnost si vychutnat šálek čaje a koláček. Výlet pokračuje kolem paláce až k mešitě Sheikh Zayed Grand Mosque
Oblečení: U mužů – košile s límečkem, případně s krátkým rukávem, dlouhé kalhoty a uzavřené boty. Není povolené žabky, tílka nebo šortky. U žen – dlouhé kalhoty nebo dlouhá sukně, dlouhé rukávy, uzavřené nebo otevřené boty.
Odjezd výletu je v 14:30 hod.
Výlet je možný kombinovat s jedním z následujících prohlídek: AUH01 nebo AUH04.

 


ABU DHABI (United Arab Emirates)


AUH25 – PROJÍŽĎKA JEEPEM & VEČEŘE V POUŠTI cca 7 hodin, večeře v ceně

Po opuštění lodi pojedete přibližně 1,5 hodiny terénním vozidlem do pouště, kde si můžete vychutnat písečné duny. Během přestávky můžete vidět, jak se jezdí na velbloudech nebo si nechat namalovat hennu, v této oblasti velice populární formu pomalování těla. Po příjezdu do obce Vás čeká Arabská večeře formou bufetu uprostřed romantické pouště. Během návštěvy obce uvidítě okouzlujicí břišní taneční show v arabském stylu.
Upozornění: Řidič poskytuje informace v angličtině. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy, těhotné ženy a pro seinory. Doporučujeme zvolit pohodlné oblečení a obuv.

AUH26 – PLÁŽOVÁ ZÁBAVA V PLÁŽOVÉM KLUBU YAS cca 6 hodin

Pokud rádi trávite čas na pláži, tak si sbalte plážovou tašku, vemte sebou blízké nebo kamárady a připravte se využit svůj volný čau na pláži a v plážovém klubu Yas, který se nachází v Abu Dhabi. Místo je vybavené bazený a tematickým Tiki barem s restaurací, kde si můžete objednat něco k jídlu. Během výletu si můžete připlatit za různé vodní sporty.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby na vozíku. Vodní sporty nejsou zahrnuty v ceně zájezdu.


 

BAHRAIN (Bahrain)

BAH01 – PROHLÍDKA BAHRAIN cca 4 hodiny
Prohlídka začíná v městě Manama, hlavní město tohoto ostrova s návštěvou Velké mešity Al-Fateh, která je jednou z největších měšit na světě. V měšitě se prolínají různé architektonické styly typické ze Středního východu, obrovská moderní stavba se může pochlubit největší sklolaminátovou kopulí na světě. Poté pokračujete prohlídkovou jízdou, kde uvidíte Bahrajnské národní muzeum, Bahrain World Trade Centre, finanční přístav a městské pompézní nákupní centrum.  Pokračujete do nedaleké vesnice Janabiyah, kde navštívíte velbloudí farmu. Výlet pokračuje na tržiště Manama Souq, kde naleznete nepřeberné množství oděvů, koření, starožitností, lečivých lektvarů a mnoho dalších věcí. Poslední zastávkou je u Bahrain World Trade Centre.
Konzervativní oblečení pro návštěvu mešity: Dámy musí mít trička s dlouhým rukávem a dlouhé sukně nebo kalhoty.

BAH05 – OBJEVOVÁNÍ BAHRAINU Z VOZIDLA 4x4 A JÍZDA NA ZÁVODNÍM OKRUHU cca 4 hodiny

Vzrušující jízda na vozidle 4x4 na na závodním okruhu v Sakhir poušti. Nejdřív pojedete kolem Velké mešity Al-Fateh, bahrajnského národního muzea, Bahrain World Trade Centre a finančního přístavu. Poté pokračujete na silnici Shaikh Isa Bin Salman odkud pokračujete na závodní okruh, kde se pořádají závody dragsterů a jednou ročně také závody formule 1, který se zde jezdí od roku 2004 a závod GP2.  Dráha byla vystavena za 180 milionů amerických dolarů. Na okruhu je možno vytvořit šest různých variant trati, mezi které patří i testovací ovál a rovinka pro závody dragsterů. Zažijete dechberoucí jízdu v pohodlném Land Roveru se zkušeným řidičem rally, se kterým zažijete jízdu přes přírodní a umělé překážky, jízdu po štěrkových cestách, hrbolech, skalnatém povrchu a vodních tocích. 
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy. Účasntíci budou rozděleny do skupin po 32, v každém jeepu mužou být  3-4 osoby. Děti se nesmí zúčastnit tohoto výletu.

BAH06 – ZÁBAVA A ODPOČINEK NA PLÁŽI cca 6,5 hodiny, oběd v ceně

Kousek od ostrova Muharraq se nachází uměle vytvořené ostrůvky s názvem Amwaj. Na tomto ostrově se nachází pěti hvězdičkovéý Art Rotana Hotel. Tato destinace je cílem Vašeho celodenního výletu. Po příjezdu dostane sklenici čerstvého pomerančového džusu a budete mít na výběr mezi opalováním na lehátku, osvěžení v bazénu nebo v křišťálově průzračném moři. Můžete se jít projít po pobřeží s krásným výhledem na záliv nebo si najít soukromou pláž. Zdarma můžete využívat vybavení 5*hotelu během pobytu na pláži. Užijte si chvíle odpočinku a zábavy na slunci v nejluxusnější destinaci.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.

BAH07 – ČAJ V HOTELU THE RITZ CARLTON cca 4 hodiny
 
Krátkým přejezdem přes město se dostanete k hotelu Ritz Cartlon. Budete mít jedinečnou šanci si odpočinout v luxusním prostředí v jemném sametovém čalounění, kde si vychutnáte odpolední čaj. Veliký výběr sendvičů, miniaturní francouzské dorty a čerstvě upečené koláčky se směsí lesních plodů a šlehačkou, které jsou podávany spolu s čajem nebo kávou podle vašich představ. Po odpočinku v hotelu se přesunete na Manama Souq. Tento prastarý bazar je výbornou příležitostí na nakupování suvenýrů.  Jedná se o spleti uliček, které jsou lemovány stánky podávající vše od oblečení, koření, tradiční medicíně až k starožitnostem. Prohlídka končí zpáteční cestou na loď.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.

DOHA (Qatar)


DOH02 – PROHLÍDKA MĚSTA DOHA cca 4,5 hodin
Jméno Doha pravděpodobně pochází z arabštiny Ad-Dawha „velký strom“ s odkazem na velký strom, který stál na místě, kde původně stála rybářská vesnice. V současné době je Doha považována za „Perlu Kataru“, které kombinuje různé architektruy a kultury. Prohlídka města začíná kolem barevných budov, luxusních center, obytných oblastí a krásného přístavu, kde jsou zakotveny soukromé jachty. Dále zamíříte do části města „Stará Doha“, která je jedna z nejvýznamnějších oblastí města. Část města vznikla z víkendového trhu, kde beduíni obchodovali s masem, vlnou a podobnými produkty. Nyní zde naleznete bludiště úzkých uliček plných obchodů s oblečením, nářadím, železářského zboží, koření, arabské parfémy, cukroví a sušené ovoce.  Další zastávkou bude muzeum islámského umění, které se snaží udržet největší sbírklu islámského umění na světě – umělecké díla se datují od 7.století do 19. Najdete zde rukopisy, keramiku, kov, sklo, slonová kost, textilie, dřevo a drahé kameny ze tří kontitentů. Po návštěvě muzea přijedete zpátky do přístavu.


DOH03 – PLAVBA NA DŘEVĚNÉ LODI & CENTRUM MSHEIREB cca 6 hodin
Relaxační výlet na palubě krásné plachetnice, jedné z nejstarších typů dřevěných lodí, která je stále v provozu a relativně bez velkých změn a úprav za celou dobu. Loď zůstává nedílnou součástí střední a východní kultury. V minulosti se loď používala k rybaření, lovu perel a obchodu mezi Afrikou a Indií. Autobus Vás přepraví do přístavu Doha Dhow, kde se nalodíte a začnete plavbou v zálivu Doha odkud budete mít nádherný výhled na město a také na mrakodrapy města, které postavili ti nejlepší architekti z celého světa a soutěžili o vytvoření nové hranice „State-of-the-art“. Arabské občerstvení je k dispozici na palubě lodi. Pokračujete prozkoumáním minulosti Kataru v centru Msheireb centru ve West Bay, který byl vytvořen Properties Msheireb. Jedná se o vzdělávací centrum, mezník, který poukazuje na minulost Kataru a také na jeho  vytyčené ambice do budoucna. Středisko je v současné době zakoveno v Doha Corniche, v těsné blízkosti nejstarší památky města, Sheraton Hotel, který byl otevřený v roce 1982.
Upozornění: Doporučujeme mít pohodlnou obuv a klobouk. Dodržujte zahalená ramena a kolena.

DOH04 – MUZEUM ŠEJKA FAISAL & AL ZUBARAH cca 8,5 hodiny, oběd v ceně
Výlet začíná 30 minutovou jízdou k rybářské vesnice Al Khor 25 km severně od Doha. Během jízdy se od Vašeho průvodce dozvíte, jak vesnice byla a stále je ovládána Al Muhannadi. Tento kmen je ze 7 beduinských rodin. Odtud pojedete do vesnice Al Thakhira, která je také umístěna v přírodní rezervaci a můžete zde obdivovat mangrovníky a několik druhů ptáku. Výlet pokračuje hodinovou cestou severozápadně, až dorazíte do města Al Zubarah, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. V minulosti bylo město prosperující díky rybolovu a lovu perel a také díky svému přístavu, kde kotvilo hodně obchodníků. V dnešní době se jedná o největší dědictví Kataru, pyšní se impozantními městskými hradbami, starými obytnými paláci a domy, trhy, průmyslové zóny a měsity. Jedná se o jeden z nejlépe uchovaných příkladů z 18 a 19. Století. Po prohlídce města budete mít pauzu na vychutnání tradičníhou katarského obědu, kde můžete nasát autentickou arabskou atmosféru. Druhá etapa výletu je
návštěva muzea šejka Faisal Bin Qassim Al Thani, které se řadí mezi nejunikátnější muzea ve Středním východě s oslnivou kolekci různých předmětů. Zde si najdou své milovníci kultury, historie, umění nebo dobrodruzi. Jedná se o největší soukromé muzeum na světě, bylo založeno v roce 1998 a je postaven z místního kamene, budova je sama o sobě exemplář. Po prohlídce muzea je cesta zpět do přístavu na loď.
 Upozornění: Doporučujeme mít pohodlnou obuv a klobouk. Dodržujte zahalená ramena a kolena.


DOHA (Qatar)


DOH05 – POUŠTNÍ SAFARI & ODPOČINEK NA PLÁŽI cca 8 hodiny, oběd v ceně
Jízda do pouště v autě s pohonem 4x4 začíná jízdou podél pobřeží do Sealine kolem ropných polí, po cestě budete mít zastávku s bechderoucím výhledem na moře a „Khor al Adeid“, který je přírodní hranicí do Saudské Arábie. Panoramatický výhled Vám poskytne nezapomenutelný zážitek na nádherné písečné duny a vnitrzemské moře. Dorazíte do QIA TÁBORU, který se nachází uprostřed Arabských dun v poušti.  Užijte si den na pláži v pouštním resortu, který poskytuje vybavení a zařízení, které uspokojí všechny vaše potřeby a poptávku. Moderně zařízené stany poskytují stín a klimatizaci. Užijte si písek, stravování nebo plavání v zálivu.
Upozornění: Vzhledem k tomu, že prohlídka zahrnuje cestování po nerovném a hrbolatém terénu, je nevhodný pro hosty s omezenou pohyblivostí, krční a srdečními obtížemi a pro těhotné ženy. Vhodný neformální oděv, pohodlné vycházkové boty, klobouk a mít k dispozici ručník a plavky. Atrakce v táboře nejsou zahrnuty v ceně.


 


DUBAI (United Arab Emirates)


DXB01 – NOVÉ DIVY DUBAJE cca 4 hodiny
Tato objevovací prohlídka začíná s fotografickou zastávkou u honosného hotelu Burj Arab, který se pyšní 7 – hvězdičkami. Prohlídka pokračuje na Palm Jumeirah, nádherné umělecké soustroví ve tvaru palmy. Impozantní hotel Atlantis poskytuje také vynikající příležitost si udělat několik snímků. Během výletu se zastavíte v přístavu Dubaj Marine. Předpokládá se, že se jedná o největší umělý přístav na světě. Pokračujete do nóbl Dubajských čtvrtí Emirates Hills a The Springs. Pojedete kolem Sheikh Zayed Road až do Souk Al Bahar, kde budete mít volný čas v bazaru. Souk Al Bahar má více než 100 maloobchodů, které zahrunují i restaurace, kavárny, salonky, rozsáhle tržiště, které je lemované promenádou. Souk Al Bahar odvozuje svůj název od své tradiční architektury – přirodní kamenné chodby, vysoké oblouky a tlumené osvětlení.
Upozornění: Průvodci v jiných jazycích než angličtina jsou velice omezení. Pokud nebude k dispozici průvodce s Vaším rodným jazykem, prohlídka bude pouze v angličtině.

DXB02 – PANORAMATICKÝ VÝLET PO MĚSTĚ & ČAJ V BURJ AL ARAB HOTEL cca 4,5 hodiny
Navštivte památky moderní Dubaje ve velkém stylu a ukončete Vaš výlet s čajem v hotelu Burj Al Arab. Prohlídka začíná podél dunajského přístavu Marine, jeden z největších umělých přístavu na světě. Další na seznamu ikonických míst je s větové proslulé umělé souostroví Palm Jumeirah, jeden z dalších divů Dubaje. Odtud si můžete vychutnat podmanivý výhled na hotel Atlantis, rezidenční vilu a jasně modré moře. Pokračujete do světového 7hvězdičkového hotelu Burj Al Arab, kde si vychutnáte tradiční britský čaj. Stejně jako všechny ostatní památky Palm Jumeirah, tak i hotel Burj Al Arab se nachází na umělém ostrově, další důkaz moderního inženýrství. Po čaji v hotelu výlet pokračuje do Madinat Jumeirah Souk, kde se nachází autentické znovuvytvoření starověké tržnice společně s několika butiky, kavárnami, restauracemi, barů, nočních klubů a luxusních hotelů. Budete mít čas na prohlídku památek a vychutnat si jedinečný zážitek z nakupování.
Upozornění: Průvodci v jiných jazycích než angličtina jsou velice omezení. Pokud nebude k dispozici průvodce s Vaším rodným jazykem, prohlídka bude pouze v angličtině.

DXB03 – VEČEŘE V PÍSEČNÝCH DUNÁCH cca 6 hodin
Dopřejte si vzrušení na celý život na našem dobrodružství v písečných dunách. Vzrušující jízda jako na horské dráze na písečných dunách na Vás čeká z pohodlí moderního auta s pohonem na všechny čtyři kola. Můžete se těšit na prohlížení nádherné písečné scenérie při západu slunce z vrcholu nejvyšší písečné duny. Vrcholem výletu je barbecue veřeče při doprovodu břišních tanečnic – to vše servírované v divoce romantickém a relaxačním prostředí. Během výletu si můžete něchat udělat hennu – umělecké malování na tělo. Nakonci výletu můžete zažít jízdu na velbloudech.
Upozornění: Řidič podává informace pouze v angličtině. Výlet je nevhodý pro osoby s problémy s hrdlem, se zády, s pohybovými, pro těhotné ženy a pro děti mladší 4 let. Doproručujeme zvolit pohodlné oblečení a boty.

DXB06 – DUBAJ CITY TOUR cca 4,5 hodiny
Prohlídka města Dubaj zvýrazňuje v tomto rychle rostoucím městě kontrasty mezi starou a novou části Dubaje. Město je především známé, jako „město obchodníků“, díky své dlouhé obchodní historii. Váš výlet Vás zavede kolem světoznámého 7mi hvězdičkového hotelu Burj Al Arab, k měšitě Jumeirah, která poukazuje na neo-islámskou architekturu. Prohlídka pokračuje do světového obchodního centra, jednoho z dominant města a prvním mrakodrapem v regionu. Po prohlídce nové části Dubaje pojedete do staré oblasti Al-Bastaiya, kde si mužete sami porovnat ten kontrast obou stran. Můžete obdivovat staré domy se svými charakteristickými větrnými věžemi, které ochlazují domy přes teplé dny. Součástí prohlídky je návštěva muzea z 18. století Al Fahidi Fort, prohlídka trhu s aromatickým kořením. Během prohlídky města je i návštěva Gold Souk trhu s drahými kovy, kde můžete najít vynikající zlaté šperky za atraktivní ceny.
Upozornění: Průvodci v jiných jazycích než angličtina jsou velice omezení. Pokud nebude k dispozici průvodce s Vaším rodným jazykem, prohlídka bude pouze v angličtině.

DUBAI (United Arab Emirates)


DXB09 – PLAVÁNÍ S DELFÍNY & AQUAPARK cca 4,5 hodiny

Pokud jste se někdy chtěli spřátelit s delfíny zblízka, je to ideální výlet pro Vás. Prohlídka začiná přes Palm Jumeirah, nádherné umělé souostroví až k Dolphin Bay, kde budete po celou dobu v doprovodu odborníka na vodní savce. Začnete krátkou prezentací o životě delfína, ponaučení o tom, jak se k nim chovat ve vodě. Poté budete mít možnost osobně komunikovat s delfíny v jejich laguně (bez plavání). Prohlídka pokračuje návštěvou přilehlého vodního parku Aquaventure s vodními skluzavkami, osvěžujícími bazény a s krásnou pláží.
Upozornění: Nemůžete používat opalovací krémy, oleje a mít šperky, protože to může poškodit kůži delfínů. Děti musí mít nejméně 4 roky. Výlet je možný absolvovat v pátek ráno.

DXB12 – PANORAMA Z BURJ AL KHALIFA cca 4 hodiny

Prohlídka začíná fotografickou zastávkou na kultovní budově Burj Al Arab 7* hotelu, v moderní části Dubaje. Výlet pokračuje přes Palm Jumeirah, umělého soustroví ve tvaru palmy. Zde se také impozantní hotel nachází. Další zastávka je naplánovaná na Sheikh Zayed Road na nejvelkolepějším bulváru Dubaje. Poslední zatávka je u neuvěřitelné Burj Al Khalifa, která je největší budova světa s výškou 828 metrů. Návštěva vyhlídkové terasy ve 124. patře má fascinující 360 ° výhled na Dubaj.
Výlet je k dispozici pouze v pátek ráno a může být kombinován s DXB02,DXB03,DXB06, DXB19.

 

DUBAI (United Arab Emirates)


DXB14 – VODNÍ DOBRODRUŽSTVÍ NA ATLANTIKU cca 5,5 hodiny
Zažijte vodní dobrodružství v největším vodním parku v regionu. Vyzkoušejte několik adrenalinových skluzavek a tobogánu vysokých 27,5m nebo dvou kilometrové propojené vodní cesty. Pro odvažné se tu najde bazén, ve kterém jsou uměle vytvořené vlny nebo peřeje. Pro nejmenší návštěvníky jsou zde vodní hřiště.
Upozornění: Přineste si vlastní ručník, sluneční brýle, plavky. Výlet není vhodný pro osoby s krčními problémy nebo problémy se zády a pro těhotné ženy.

DXB19 – DUBAJ V NOCI Z BURJ AL KHALIFA cca 4 hodiny
Tato prohlídka Vám umožní vidět dechberoucí krásu Dubaje v noci a Burj Al Khalifa na jeden zátah. Z přístavu pojedete podél Sheikh Zayed Road nejznámější ulici Dubaje až k budově Burj Al Khalifa, která je doposud největší stavbou na světě. Noční výhled ze 124. patra Vám dá fascinující pohled na městské třpytivé světla Dubaje. Prohlídka pak pokračuje do Dubai Mall, největšího světového obchodního centra. Budete mít čas na prozkoumání značkových prodejen a různé další atrakce jako jsou akvaria a podvodní Zoo (vstup do atrakcí není zahrnut v ceně zájezdu). Prohlídka zahrnuje také možnost shlédnout jedinečnou a úžasnou Dubaj fontána show.Upozornění: Výlet je možný pouze v pátek večer, čas odjezdu 19:30.
 DXB20 – OBJEVOVÁNÍ DUBAJE & OBĚD V BURJ AL ARAB cca 9 hodin, oběd v ceně
Prohlídka Dubaje Vám dá šanci objevovat kontrasty mezi starým a novým rychle se rozvíjejícím a živým městem, které je známo také jako město obchodníků, a to především díky své dlouhé historii obchodu. Váš výlet Vás zavede do historické čtvrti Al Bastakiya, která je známá pro své staré domy s charakteristickými větrnými věžemi, které byly navrženy tak, aby chladily budovy. Součásti prohlídky je i návštěva dunajského muzea a aromatického trhu s kořením. Nakonec navštívíte obrovské tržiště se zlatem „Gold Souk“, které nabízí vynikající zlaté šperky za nižší ceny než kdekoliv na světě. Další zastávkou je světoznámý 7*hvězdičkový hotel Burj Al Arab, který je postavený na umělém ostrově. V tomto hotelu budete mít jedinečnou možnost si vychutnat oběd. Dále pokračujete po umělém ostrovu Palm Jumeirah, který je vystaven ve tvaru palmy. Další zastávkou je akvarium Lost Chambers, které je jako bludiště podzemních chodeb a tunelů, kde se můžete tešit na ohromující zobrazení mořského života, včetně klauna, piraně nebo živých barevných korálů. Před návratem na loď budete mít poslední přestávku v Dubaj Mall, v největším nákupním centrem.Upozornění: Tento výlet je možný pouze v pátek a může být kombinován s výletem DXB19. Není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.
DXB25 – EXKLUSIVNÍ DUBAJ: BURJ KHALIFA & OBĚD V BURJ AL ARAB cca 9 hodin, oběd v ceně
Tato exkurze slibuje jedinečné pocity z návštěv ikonických symbol Dubaje. První návštěva na tomto celodenním výletě slibuje neopakovatelný zážitek. První zastávka bude v nákupním centru, kde budete mít dostatečný čas na nákupy. Dále si budete moct vychutnat jeden z nejvíce krásných výhledu na Dubaj z neuvěřitelné budovy Burj Al Khalifa, který drží současný rekor pro nejvyšší budovu světa s výškou 828 metrů. Návštěva vyhlídkové věže ve 124. patře Vám poskytne výhled na celou Dubaj. Poté se přesunete do luxusního sedmhvězdičkového hotelu Burj Al Arab, který je postavený na umělém ostrově. Tento luxusní hotel představuje památník nového tisíciletí. Právě v tomto hotelu si vychutnáte oběd a po něm budete pokračovat po umělém ostrově Palm Jumeirah až dojedete do staré čtvrti Dubaje Al-Baskatia, ve které můžete obdivovat staré domy s větrnými věžemi, které sloužily k chlazení domů. Dalším zastávkou je muzeum, které Vám objasní tradiční způsob života v Dubaji. Po přeplutí řeky v typickém Abra člunu se dostanete na trh s kořením a take na obrovský thr se zlatem Gold Souk – nejlepší místo pro nákup zlatých šperků za nejnižší ceny. Návrat do přístavu.Upozornění: Výlet je možný pouze v pátek. Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy.

 

SIR BANI YAS (United Arab Emirates)


SBY04 – PROCHÁZKA PO PŘÍRODĚ cca 45 minut

Největší přírodní ostrov ve Spojených Arabských Emirátech je domovem obrovského arabského parku s volně žijícími zvířaty. Vydáte se na průzkum podél východní části ostrova společně s průvodcem, který Vám během procházky bude poskytovat informace. Všechny vývojové práce na ostrově jsou ve spolupráci s křehkým ekosystémem. Díky velkým investicím v průběhu několika desítek let přírodní rezervaci hostí velké množství zvířat, a to jak domácích, tak i divokých. Během prohlídky je možné zahlednout například žirafy, antilopy, gazely a mnoho jiných.
Upozornění: Prolídka není k dispozici pro osoby s pohybovými problémy. Doporučujeme zvolit sportovní obuv a opalovací krém s vysokým faktorem.

SBY05 – DOBRUDRUŽSTVÍ JEEPEM V SAFARI cca 70 minut

Nastupte na svůj džíp a pak vyrazte na dobrodružný výlet do krásné přírodní rezervace, která zabírá o něco víc než polovinu ostrova Sir Bani Yas. Na ostrově je zakázan lov a veškeré vývojové práce na ostrově jsou provedeny s ohledem na zachování křehkého ekosystému. Hodinová prohlídková jízda zahrnuje zastávky s možnostmi fotogravot místní faunu a floru. Váš odborný průvodce s bohatými znalostmi destinace Vám poskytne podrobné informace.
Upozornění: Prohlídka není k dispozici pro osoby s pohybovými problémy.

SBY06 – JÍZDA NA KONI PO PLÁŽI cca 30 minut

Výlet je přizpůsoben tak, aby vyhovoval schopnostem každého jezdce od zkušených až po úplné začátečníky. Tento krátký, ale sladký výlet vás zavede z lodi navštívit pláž, největšího přírodního ostrova v SAE. Prvně zamíříte do stáje, abyste si zvolili koně, který bude nejlépe vyhovovat Vašim dovednostem. Na výběr máte paletu různých plemen koní, kteří jsou speciálně vyškoleni. Poté co si jej osedláte budet mít asi 30 minut jízdy po pláži s perfektním výhledem na moře.
Upozornění: Prohlídka není k dispozici pro osoby s pohybovými problémy. Doporučujeme zvolit dlouhé kalhoty nebo džíny (ne šortky) a sportovní obuv.

SBY07 – PLAVBA NA ARABSKÉ PLACHETNICI DHOW cca 1 hodina

Dopřejte si zážitek na palubě jakési tradiční arabské plachetnice známé jako Dhow. Výlet kolem pobřeží ostrova Vám zajistí výhled jak na pobřeží, tak i průzračné moře. Vody kolem ostrova jsou domovem delfínu a mořských želv, takže mějte oči otevřené pro pozorování těchto roztomilých stvoření. Během plavby se bude podávat arabská lahodná káva – příprava je v souladu s místnímí zvyky, společně se sladkými a čerstvými datlemi.
Upozornění: Prohlídka není k dispozici pro hosty s pohybovými problémy. Nelze zaručit pozorování delfínů a mořských želv.


SIR BANI YAS (United Arab Emirates)


SBY08 – PROZKOUMÁNÍ OSTROVA NA KOLE cca 1 hodina

Hodinový výlet na čerstvém vzduchu se spoustou zábavy a nádherným výhledem na celý ostrov. Po opuštění lodi si vyberete kolo, které Vám bude vyhovovat podle Vaších zkušeností.  Začnete svou jízdu po ostrově, který přináší přírodní krásy a nezapomenutelné místa.
Upozornění: Prohlídka není k dispozici pro hosty s pohybovými problémy. Doporučujeme zvolit sportovní obuv a opalovací krém s vysokým faktorem. Hosté musí mít nejméně 8 let.

SBY09 – MINI TŮRA PO OSTROVĚ cca 1 hodinu

Ostrov je přírodní rezervace, ve které je lov zakázán a žije zde mnoho ohrožených a jiných zvířat z celého světa. Lákavá hodinová tůra Vám poukáže dědictví zanechané šejkem Zayedm, která zahrnuje rozvojovou politiku, jejiž hlavní prioritou je podporovat harmonii mezi přírodou a kulturou. Vedle celé řady archeologických nalezišť poskytuje bezpečné prostředí pro řadu volně se pohybujících zvířat, vzácných stromů a další vegetace. Váš výlet zahrnuje zastávky v některých archeologických nalezištích.
Upozornění: Prohlídka není k dispozici pro hosty s pohybovými problémy. Doporučujeme zvolit sportovní obuv a opalovací krém s vysokým faktorem.


SBY10 – JÍZDA NA KAJAKU K MANGROVNÍKŮM cca 45 minut

Ostrov se může pochlubit krajinou, která zahrnuje i mangrovníkovou oblasti s jejich typickými bažinami, rostlinami a živočichy. Je to jedinečná příležitost, jak prozkoumat tyto mokřady z kajaku. Jako první budete informování o tom, jak pracovat se svým jednočlenným nebo dvoučlenným kajakem a poté nic nebrání k tomu, aby jste se mohli vydat po klidné hladině na průzkum této překrásné krajiny.
Upozornění: Prohlídka není k dispozici pro hosty s pohybovými problémy. Doporučujeme zvolit sportovní obuv a opalovací krém s vysokým faktorem. Hoste, kteří chtěji single kajak použijí kod SBY10 SIN a hosté, kteří mají zájem o dvoukajak použijí kod SBY10.
 


MUSCAT (Oman)


MCT01 – PANORAMATICKÁ PROHLÍDKA MUSCAT & NAKHL cca 8 hodin, oběd v ceně

Tato panoramatická prohlídka začíná s návštěvou Velké mešity ( Grand Mosque), která se stavila 6 le od roku 1995 do roku 2001. Měšita je obklopena 5 minarety, z nichž každý symbolizuje pět svatých slibů každého oddaného muslima, aby posílili svou víru ve Všemohoucího. Od měšity pokračuje cesta k pevnosti v Nakhl, který stojí hrdě na vrcholu pahorku jako jeden z nejvyšších pevností v Ománu. Dále pokračujete na Al Tower Oasis, zdroj z přírodních pramenů. Po obědě se vrátíte do Muscat a budete mít možnost vidět zvenčí sultánův palác Al Alam, který je lemovaný pevnostmi Mirani a Jalali.
Upozornění: Průvodci v jiných jazycích než angličtina jsou velice omezení. Pokud nebude k dispozici průvodce s Vaším rodným jazykem, prohlídka bude pouze v angličtině. Žádáme návštěvníky, aby se nedotýkali Koránu (Holy Book) nebo jiné věci náboženského významu uvnitř měšity. Dětem do 10 let není povolen vstup do Velké mešity. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíčku.

MCT02 – PLAVBA NA DHOW cca 2,5 hodiny

Po příjezdu do Marina Bandar Al Rowdha, pokračuje Vaše cesta na tradiční, dřevěné, arabské lodi Dhow. Trasa plachetnice byla pečlivě vybrána tak, aby Vám nabídla celou řadu památek, které odrážejí Omanskou bohatou historii a vývoj z portugalské architektury na Comiche Road do moderních divů Al Alam paláce.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíku.

MTC03 – FASCINUJÍCÍ PEVNOST: NIZWA A HRAD JABRIN cca 8 hodin, oběd v ceně

Tento fascinující výlet Vás zavede do města Nizwa, které bylo kdysi Ománským hlavním městem ve středověku. První zastávkou je Nizwa Fort, jedna z nejpůsobivějších věží, která byla postavena na pevném podkladu skály a byla navržena tak, aby vydržela vibrace z 24 děl. Z vrcholku si můžou návštěvnící  vychutnat nádherný panoramatický výhled na Nizwa a okolní pláně. Odtud výlet pokračuje na hrad Jabrin, který je cca 45km od Nizwa. Hrad byl postaven v 17. století a později se stal sídlem Ománského vzdělávání a učení. Hrad má krásné malované stropy a složité řezby ze dřeva. Na zpáteční cestě do Nizwa budete mít fotografickou zastávku na Bahla Fort, což je nejstarší a první Ománská pevnost postavena v islámském stylu. Po obědě v Falaj Daris Hotel v Nizwa se vrátite na loď.
Upozornění: Průvodci v jiných jazycích než angličtina jsou velice omezení. Pokud nebude k dispozici průvodce s Vaším rodným jazykem, prohlídka bude pouze v angličtině. Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy nebo na vozíčku. Doporučujeme zvolit pohodlné oblečení a obuv.

MCT12 – ODPOČINEK NA PLÁŽI A U HOTELU GRAND HYATT cca 6 hodin, oběd v ceně

Připravte se strávit den opalováním na slunci v Ománském zálivu na Muscat v 5ti hvězdičkovém Grand Hyatt hotelu, který se nachází jen 30minut jízdy od přístavu. Při příjezdu do luxusního střediska dostanete uvítací nápoj, a můžete si vybrat místo, kde strávite čas. Lehátka jsou k dispozici u bazénu, nebo veřejná pláž, kde si můžete zaplavat v moři nebo prozkoumat okolí. Oběd je podáván v luxusním letovisku formou bufetu, podáván v elegantní hotelové restauraci Mokha Café.
Upozornění: Nápoje nejsou v ceně, 1 lehátko/osoba. Prohlídka není vhodna pro osoby na vozíku, pouze anglicky mluvící asistent.
 


KHOR AL FAKKAN (United Arab Emirate)

KLF01 – OBJEVTE POUŠŤ NA VOZE 4X4 cca 4,5 hodiny

Objevtet poušť a vodní toky (ztv. Wadi) SAE v moderním autě s pohonem na všechny čtyři kola. Výlet začíná kolem motorové silnice u Masafi hor, pokračujete přes neustále se měnící duny pouště a přes sezónní vodní toky na cestě k oáze Wadi Shawkah. Během další cesty budete mít zastávku na fotografickou památku na Fossil Rock, udolí znamé pro fosílie, které je staré asi 80 milion let.
Upozornění:Doporučujeme zvolit pohodlné oblečení a obuv. Výlet není vhodný pro osoby s pohybovými problémy a problémy s hrdlem nebo zády, pro těhotné ženy a pro hosty na vozíku. Výlet je závislý na počasí.

KLF02- VÝLET PO VÝCHODNÍM POBŘEŽÍ cca 5 hodin

Vychutnat si nádherný výhled na nedotčené pláže a hory podél východního pobřeží Fujairah a Khor Fakkan na pobřeží Ománského zálivu. Prvním bodem na turistickém výletu je návštěva Fujairah muzea a jeho fascinující sbírku místních archeologických nálezů, včetně exponátů a mincí. Prohlídka pokračuje do místního Skanzenu, který je navržen a a vystaven tak, abyste se vrátili v čase. Najdete zde ukázku pracovních nástrojů a typických zavlažovacích systému a různé druhy práce prováděné před mnoha lety. Budete mít zde příležitost ochutnat místní čaj. Pokračujete do nejstarší měšity v Sae Al Badiya se zastávkou na rybím a zeleninovém trhu.
Upozornění: Průvodci v jiných jazycích než angličtina jsou velice omezení. Pokud nebude k dispozici průvodce s Vaším rodným jazykem, prohlídka bude pouze v angličtině.

KLF03 – VOLNÝ ČAS NA PLÁŽI cca 5 hodin

Pláž se zlatým pískem a modrou vodou s luxusním resortem a krásným výhledem na hory Al Hajar se nachází na břehu Ománského zálivu ležící v blízkosti města Khor Fakkan. Během půldenního výletu budete mít dostatek času se porozhlédnout po resortu, využít bazén, opalovat se nebo prozkoumat oblast.
Upozornění: V ceně zájezdu je 1 slunečník a 1 lehátko pro každé 2 osoby. Výlet je vhodný pro osoby na vozíku.

KLF05 – SETKÁNÍ S MÍSTNIMI cca 3 hodiny

Návštěva cizí země nemůže být úplná bez setkání s místními obyvateli. Tento příjemný výlet Vám dá šanci setkat se s místní rodinou a dozvědět se více o místních tradicích a zvycích v oblasti Emirátu. Dostanete se do místního domu, kde budete přivítáni rodinou a ukážou Vám jejich každodenní činnosti. Vychutnejte si typickou Arabskou kávu a výbornou chuť domácích sladkostí. Po tomto ponoření do místní kultury budete pokračovat do mešity Badiya, jedné z nejstarších měšit v Emirátech.
Upozornění: Prohlídka není vhodná pro osoby s pohybovými problémy a na vozíku.
 

KHASABI (Oman)

KSH01 – CITY TOUR DO KHASAB & BUKHA cca 3,5 hodiny
 
Prohlídka začíná návštěvou malebné pevnosti Fort Khasab postavené v 17. století Portugalci ve snaze kontrolovat námořní obchod v Homuzeském průlivu. Pevnost byla postavena, aby bylo zabráněno útokům z moře. Pevnost byla postavena z indického dřeva Teak a střecha byla vyráběna ze směsi palmových listů a hlíny. V rámci svých nizkých zdí má pevnost velkou centrální věž. Pevnost byla restaurovaná v druhé polovině 20. Století. Poloha Fort Khasab nabízí vynikající výhled. Pokračujete podél pobřežní silnice do Bukhy. Při cestě můžete obdivovat nádhernou krajinu a budete mít několik fotografických zastávek. Fort Bukka je konečná zastávka s krásným výhledem na moře a s pohledem na hory.
Upozornění: Průvodci v jiných jazycích než angličtina jsou velice omezení. Pokud nebude k dispozici průvodce s Vaším rodným jazykem, prohlídka bude pouze v angličtině. Prohlídka není vhodná pro osobu s pohybovými problémy.

KSH02 – PLAVBA PO ARABSKÝCH FJORDECH cca 4 hodiny

Objevte krásu v místních vodách Musandam, známé taky jako „Norsko Arábie“. Během této relaxační plavbě, kterou budete absolvovat na klasických arabskýh loďka ze dřeba Dhow, které jsou poháněné motorem, uvidítě několik rybářských vesnic. Plavba povede přes krásné klidné, tyrkysové vody obklopené bílými útesy. Během kotvení v okolik ostrova Telegraph se můžete osvěžit ve vodě, a pokud budete mít štěstí, potkají Vás přátelští delfíni, kteří Vám budou dělat společnost.
Upozornění: Výlet není vhodný pro osoby na invalidním vozíku.

KSH03 – JÍZDA PO SAFARI A JEBEL HARIM cca 4 hodiny

Během výletu uvidíte tu nejkrásnější krajinu v Ománu – a to vše z osvěžujícího pohodlí moderního auta s pohonem na všechny čtyři kola. Pripravte se na strhující cestu do Jebel Cahrim, který je doslově překládan jako „hora žen“. Nejvyšší bod je vysoký 2.097 metrů a jedná se o nejvyšší vrchol na poloostrově Musandam. Cestou k hoře pojedete kolem horské vesnice s nádherným výhledem, přes akátové lesy a sezonní vodní toky, tzv. wadis, které jsou typické pro region. Další zastávku budete mít v beduínské vesnici  Sayah, která se nachází v nadmořské výšce 914 metrů a je obklopená palmovými háji. Výlet pokračuje do Jebel Hartim, kde budete mít dostatek času obdivovat velkolepé panorama z vrcholku této hory. Při návratu z Jebel Harim pojede směrem k Khawr Najd odkud budete mít výhled na Indický oceán.
Upozornění: Řidič bude poskytovat základní informace v angličtině. Výlet není vhodný pro osoby s krčními problémy a s problémy ze zády, pro těhotné ženy  a pro hosty na vozíku.

  

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme