Základní informace o lodi

 • Plavební společnost: MSC Cruises Italy
 • Počet hostů: 4 363 osob
 • Posádka: 1 370 osob
 • Počet kajut: 1 637
 • Délka lodi: 333 m
 • Šířka lodi: 38 m
 • Počet palub: 18
 • Rychlost v uzlech: 22,99 kn
 • Výtlak: 137 936 BRT
 • Rok výroby: 2009
 • Místo spuštění: Barcelona, Španělsko
 • Registrace lodi: Panama City, Panama


4D kino

Užijte si adrenalinový zážitek ve 4D kině s 10 pohyblivými sedačkami a speciálními efekty.

Bazény

Na MSC Splendida najdete několik bazénových oblastí. Ty vás potěší svou nápaditostí i zatahovací střechou pro případ špatného počasí.

MSC Aurea Spa

Luxusní wellness s masážemi, saunami, vířivkami, relaxační místností, kosmetickým salónem a posilovnou je na lodi MSC Splendida připraveno právě pro Vás.

The Purple Jazz Bar

Jazzový bar nabízející řadu prémiových nápojů. U klientů Riviera Tour je oblíben zejména kvůli nepřehlédnutelné kombinaci a stylu barev.

Kajuty

Kde budete spát?

Další kajuty

Vybavení lodě

Co si můžete užívat?

MSC Splendida je druhou lodí třídy Fantasia. Je stylovou ekologickou lodí nové generace, která spojuje teplo a pohodlí středomořské atmosféry se špičkovým designem. V jejím srdci najdete opravdové kamenné náměstí s espresso barem, který denně podává čerstvě upečené pečivo a pravé italské gelato, kde si můžete odpočinout po nákupech v elegantních buticích bezcelní zóny. Kromě velkolepého divadla a několika salónků je na lodi k dispozici také množství sportovních zařízení, tenisovým kurtem počínaje a bazénovým komplexem na horních palubách konče. 

► VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA MSC SPLENDIDA ◄

 

NÁDHERNÁ LOĎ

MSC Splendida je druhou velkou lodí plavební společnosti MSC Cruises a spolu se svými sestrami MSC FantasiaMSC Divina a MSC Preziosa představuje zcela novou úroveň luxusu a služeb. Její stavba začala v říjnu 2007 v loděnicích Chantiers de l´Atlantique (dříve STX Europe) francouzského přístavu Saint-Nazaire. Na moře poprvé vyplula v červenci 2008, provoz slavnostně zahájila v červenci 2009 ve španělské Barceloně. Kmotrou lodě je italská herečka Sofia Loren (na video ze zahájení provozu MSC Splendida se můžete se podívat zde). 

Na lodích třídy Fantasia se hostům vůbec poprvé představil koncept MSC Yacht Club, "lodě v lodi", která svým klientům nabízí ještě lepší služby a také výhledy na oceán z přídi lodi. Na MSC Splendida si také můžete užít metropolitní atmosféru spolu s gurmánskými a kulinářskými zážitky. Využít můžete i obrovskou škálu sportovních zařízení od tenisového kurtu přes běžeckou dráhu, posilovnu, saunu a podobně. Samozřejmostí je zasouvací střecha bazénu na horní palubě, která zpříjemní pobyt v případě špatného počasí, sluneční paluba Top 18 a nádherné lázně MSC Aurea Spa. Mladší hosty zcela jistě nadchne simulátor Formule 1 a vzrušující 4D kino.

Tím to však nekončí. Na stylové lodi MSC Splendida je stále co objevovat.

 

RESTAURACE A BARY

Na palubě MSC Splendida se nachází 5 restaurací se středomořskými specialitami a tou nejlepší kuchyní z celého světa. Nabídku alkoholických i nealkoholických nápojů má připraveno 17 barů a salónků. My z Riviera Tour vám doporučujeme si tyto možnosti pořádně užít - nikde jinde totiž nemáte možnost zažít autentický zážitek jídla a stolování ze všech koutů světa. A abyste nekupovali zajíce v pytli, pár možností, kam na lodi za jídlem a pitím zajít, vám nyní představíme.

La Reggia. Dvoupatrová restaurace otevřená na snídaně, obědy a večeře. Každý den nabízí jiné menu inspirované středomořskou kuchyní s těmi nejvyhlášenějšími víny. 

 

Villa Verde. Panoramatická restaurace na zádi lodi nabízející rozmanité středomořské menu, včetně lehkých jídel.

 

L´Olivo. Exkluzivní restaurace pro hosty MSC Yacht Club. Na palubě 15 nabízí gurmánské zážitky inspirované italskou a francouzskou kulinářskou tradicí. 

 

Pago Pago & Bora Bora Buffet. Samoobslužné bufety, které se zabírají téměř na polovinu paluby 14. Fungují nepřetržitě 20 hodin denně. Čaj, káva a voda jsou zde k dispozici po celý den.

 

The Purple Jazz Bar. Barevný jazzový bar na palubě 7 nabízí řadu nápojů inspirovaných tímto slavným hudebním stylem, od vzácných whisky, koňaku a grappy až po prémiovou vodku, gin a starou tequilu.

 

Sports Fun Bar. Nabízí široký výběr neoblíbenějších drinků a piv. Najdete v něm také bowlingovou dráhu s deseti kuželkami a televizní obrazovky s přenosy sportovních utkání.

 

L´Aperitivo Bar. Lodní foyer bar v hlavním atriu. Je ideálním místem pro aperitiv před večeří.

 

L´Espresso. Speciální lodní kavárna u lodní recepce, inspirovaná vůní těch nejvybranějších druhů kávy a čokolády.

 

La Prua Piano Bar. Piano a Martini bar s živou hudbou.

 

Tartaruga Bar & Bar Del Riccio. Malé bary u hlavního bazénu s nabídkou drinků a zmrzliny.

 

Top Sail Lounge. Salónek a piano bar s panoramatickým výhledem na příď lodi, dostupný pouze hostům MSC Yacht Club. K posezení podává kontinentální snídani, aperitivy, bufetový oběd a tradiční anglický čaj o páté.

 

The One Bar. Exkluzivní bar pro členy MSC Yacht Club na nejvyšší palubě 17. Nabízí široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, občerstvení a klidnou atmosféru.


 

ZÁBAVA A ANIMAČNÍ PROGRAMY

Kromě barů a restaurací můžete na lodi MSC Splendida navštívit několik atrakcí, z nichž některé vám dozajista vezmou dech. Ať už půjde o velké lodní divadlo, akvapark, nebo odpočinek v lázních, všechno předčí vaše očekávání toho, co se dá na výletní lodi dělat. Kromě těchto atrakcí je možné navštívit také lodní kasino, množství obchodů s parfémy, oblečením i suvenýry.

Aqua Park. Hlavní bazénová oblast s téměř dva metry hlubokým bazénem, vířivkami a vodními prvky pro děti. Během dne zde můžete obdivovat 150 fontán, obří LED obrazovku a nádherný design.

 

L´Equatore. Krytý bazénový areál s prosklenou střechou, vířivkami, barem a obchody.

 

Playa del Sol. Bazénový areál na zádi lodi, funguje jako klidová zóna pro dospělé.

 

The One Pool. Krytý bazén na přídi lodi se dvěma vířivkami určený pouze pro členy MSC Yacht Club.

 

The Strand Theatre. Ohromné třípatrové divadlo na přídi lodi, kde každý večer vystupují lodní zpěváci, tanečníci, akrobati a žongléři. Podle Riviera Tour jedno z nejhezčích divadel ve flotile.

 

La Piazetta. Italské náměstí s dlažbou a hvězdnou oblohou. Najdete na něm cukrárnu a zmrzlinový bar, jejichž produkty si můžete vychutnat za zvuků živé hudby.

 

Recepce. Hlavní atrium uprostřed lodi s barem, kavárnou obchody a živou hudbou. Jeho ozdobou jsou průhledné schody zdobené swarovského krystaly.

 

The Aft Lounge. Velký salónek na zádi lodi s vlastním barem a tanečním parketem, kde každý den probíhají zábavní programy, od soutěží bingo a po animátorské estrády na konci dne.

 

Knihovna. Lodní knihovna s knihami v několika světových jazycích a pohodlnými křesly ke čtení.

 

MSC Formula Racer. Plnohodnotný simulátor nabízí možnost vyzkoušet si závodění s vozem Formule 1 na nejslavnějších světových okruzích.

 

4D Cinema.  4D kino s deseti pohyblivými sedadly a 3D brýlemi, které umocňují zážitek hostů ze simulovaných průletů letadlem nad městem nebo jízdy na horské dráze.


Bowling. Dvě bowlingové dráhy ve sportovním baru na palubě 7.

 

RELAX A REGENERACE

Plavba na moři není jen o zábavě a gastronomických zážitcích. Po náročném výletě s delegátem Riviera Tour v některé z nádherných destinací jistě oceníte možnost zažít pravé asijské masáže a kosmetické procedury. Během dne na moři můžete využít vedlejší fitness centrum. Děti si zas mohou najít nové kamarády v dětském klubu rozděleném podle věkových kategorií.

MSC Aurea Spa. Velké lodní lázně se 4 saunami a 2 parními lázněmi, masážní místností, solárium, relaxační místnosti a vyhřívaným bazénem.

 

Posilovna. Součást MSC Aurea SPA na přídi lodi. Nabízí možnost posilovacích strojů, běžeckých pásů a rotopedů s výhledem na moře.

 

Vířivky. Na lodi MSC Splendida můžete relaxovat v několika vířivkách rozmístěných po celé lodi, z nichž některé jsou dostupné exkluzivně pro členy MSC Yacht Club.

 

MSC Arena Sport Center. Víceúčelové sportovní hřiště vhodné pro basketbal, tenis, fotbal a volejbal s možností zapůjčení doplňkového vybavení.


Tobogán pro mladé. Skluzavka se dvěma zákruty na pravé straně lodi, jedna z prvních svého druhu ve flotile MSC Cruises.

 

KAJUTY

MSC Splendida nabízí ubytování v celé řadě kajut s plochou a vybavením odstupňovaným dle druhu kajuty. Při plavbách s Riviera Tour jsou vám dispozici jsou vnitřní kajuty i kajuty s oknem nebo balkonem. Pro rodiny jsou určena rodinná apartmá nebo možnost propojit více kajut, strádat ale na lodi nebudou ani osoby s tělesným postižením nebo omezenou možností pohybu.

DRUHY KAJUT

Vnitřní kajuta. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Relaxační křeslo, koupelna se sprchovým koutem a fénem, TV, lodní telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 17 m² (podle druhu kajuty). (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s oknem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Okno s výhledem na moře (u některých kajut může být výhled omezen uspořádáním konstrukce lodi). Relaxační křeslo, koupelna se sprchovým koutem a fénem, interaktivní TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 18-21 m². (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s balkonem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo sofa. Balkon, odpočinkový prostor se sedačkou, koupelna s fénem a sprchovým koutem nebo vanou, interaktivní TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Plocha přibližně 19-20 m², z toho přibližně 4-6 m² tvoří balkon. (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Apartmá. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Prostorný šatník, odpočinkový prostor s pohovkou, koupelna s fénem a vanou. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek), interaktivní TV, telefon a trezor. Plocha přibližně 22-41 m². * V nabídce apartmá s panoramatickým oknem nebo prostornější apartmá s velkým balkonem (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

MSC YACHT CLUB

MSC Yacht Club na přídi lodi MSC Splendida je další dimenzí odpočinku a luxusu. Hostům nabízí řadu výhod včetně přednostního nalodění, luxusních kajut, odděleného bazénu, lázeňských koupelí, solária, baru, restaurace a osobního komorníka, který o vás pečuje 24 hodin denně. Velkou výhodou také exkluzivní výhled z exkluzivního lounge a restaurace na přídi lodi. MSC Yacht Club ale není jen o službách a kajutách, další informace o tomto exkluzivním stylu trávení dovolené naleznete na této stránce.

 

KAJUTY MSC YACHT CLUB 

MSC Yacht Club Deluxe Suite. Luxusní apartmá na palubách 15-16. Nabízí celkový prostor přibližně 23-29 m². Jeho hosté si mohou užívat odpočinkového prostoru s pohovkou a křeslem, prostorného šatníku, koupelny se sprchovým koutem nebo vanou, toaletním koutem a fénem. Pro pohodlný spánek klientů Riviera Tour jsou připravena dvoulůžka s možností rozdělení (na vyžádání). Wi-Fi připojení zdarma, interaktivní TV, telefon, trezor a minibar v ceně. Jako hosté MSC Yacht Club si budete užívat i dalších privilegií(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit - v rámci stejné kategorie kajut)

 

MSC Yacht Club Executive & Family Suite. Luxusní vlastnické a rodinné apartmá na palubě 12. Nabízí celkový prostor přibližně 45-53 m². Jeho hosté si mohou užívat odděleného prostoru se sedačkou, velkého panoramatického okna, prostorného šatníku, koupelny se sprchovým koutem nebo vanou, toaletním koutem a fénem. Pro pohodlný spánek klientů Riviera Tour jsou připravena dvoulůžka s možností rozdělení (na vyžádání). Wi-Fi připojení zdarma, interaktivní TV, telefon, trezor a minibar v ceně. Jako hosté MSC Yacht Club si budete užívat i dalších privilegií(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit - v rámci stejné kategorie kajut)

 

MSC Yacht Club Royal Suite. Královské apartmá na palubě 16. Nabízí celkový prostor přibližně 36 m², přibližně 16 m² pak tvoří balkon s jídelním stolem. Jeho hosté si mohou užívat oddělého obývacího pokoje a jídelny, velkých průchozích šatníků, koupelny se sprchou, vanou, toaletním koutem a fénem. Pro pohodlný spánek klientů Riviera Tour jsou připravena dvoulůžka s možností rozdělení (na vyžádání). Wi-Fi připojení zdarma, interaktivní TV, telefon, trezor a minibar v ceně. Jako hosté MSC Yacht Club si budete užívat i dalších privilegií(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit - v rámci stejné kategorie kajut)

 

SLUŽBY NA KAJUTÁCH

Zážitek z plavby za nejvýhodnější cenu. Balíček Bella poskytují hostům nejvýhodnější dostupné ceny, výběr kajuty ponechává na plavební společnosti. Několik dní před odjezdem jim bude přidělena nejlepší dostupná kajuta v rámci zvolené kategorie. Na plavbách s Riviera Tour zahrnuje přístup k široké škále možností a aktivit na lodi, jako jsou restaurace, bufet, divadelní představení ve stylu Broadway každý večer, zábavu pro děti i dospělé, bazén, panoramatickou posilovnu i sportovní zařízení pod širým nebem. Klientům je po dobu zájezdu k dispozici kvalifikovaný vícejazyčný personál. Změna vybrané kajuty je možná pouze za poplatek, k dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty.

Hosté si sami vybírají kajutu a čas večeře. Balíček Fantastica zahrnuje všechny výhody balíčku Bella, klienti mohou ale navíc využít také flexibilitu při změnách rezervace, přednostní výběr místa k večeři, snídani na pokoji zdarma a 20 % slevu na předplacené balíčky ve specializovaných restauracích. K dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty. V případě změny kajuty z provozních důvodů bude hostům poskytnu vyšší druh kajuty. 

Balkonové kajuty a apartmá na nejlepších místech s nadstandardními výhodami. Balíček Aurea udělá z plavby opravdu nezapomenutelný zážitek, nejen díky možnosti výběru z nejprostornějších balkonových kajut a apartmánů a nejlepších míst na nejvyšších palubách, ale i díky dalším exkluzivním výhodám. Kromě výhod balíčku Fantastica budete mít také možnost přednostního nalodění a vylodění, přivítání proseccem a čokoládou, jejich kajuta bude vybavena vlastními župany, pantoflemi a koupelnovými potřebami. Během dovolené budete mít možnost kdykoliv povečeřet ve vyhrazené restauraci nebo relaxovat na soukromé sluneční terase. Kromě toho můžete zavítat do Termální zóny a odpočívat díky speciálnímu předplacenému balíčku SPA, který vám bude k dispozici se slevou. 

Více informací o kajutách na lodích naleznete na této stránce.

 

► AKTUÁLNÍ POZICE MSC SPLENDIDA ◄

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Články o tématu "MSC Splendida" na webu Riviera Tour:

TECHNICKÉ INFORMACE A ROZMÍSTĚNÍ KAJUT NA MSC SPLENDIDA (v češtině; POUZE ORIENTAČNÍ, AKTUÁLNĚ DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ ROZMÍSTĚNÍ KAJUT ZE STRANY LODNÍ SPOLEČNOSTI)

VŠECH 19 LODÍ SE VRACÍ NA MOŘE (prosinec 2021)

NÁVŠTĚVA LODĚ MSC SPLENDIDA (video Youtube v angličtině)

 

Právní upozornění:

Všechny údaje na webu www.rivieratour.cz jsou informačního charakteru a mají klientům přiblížit vybavení lodí, servis na lodích a služby. Vybavení, služby a servis na lodích se může lišit a během času plavební společnost upravuje a mění služby, ceníky, obsah služeb apod. Služby na lodích, jejich rozsah a cenu určuje vždy plavební společnost. Proto pro uzavření cestovní smlouvy jsou vždy platné údaje a nabídka uvedená v cestovní smlouvě.

MSC Splendida

pluje na těchto plavbách

Kam plujeme

Exotické plavby

Pro opravdové cestovatele nabízíme velmi zajímavé plavby snad do všech koutů světa. Můžeme Vám připravit plavbu doslova na míru dle Vašich požadavků a možností. Naše letité zkušenosti spojené s cestováním po celém světě Vám pomůžou při poznávání krásných destinací a míst.

Plavby v Exotické plavby

Kam plujeme

Středomoří

ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ

Pokud se klienti RIVIERA TOUR rozhodnou prom plavby-zpravidla začínají ZÁPADNÍM STŘEDOMOŘÍM. Především Vás zcela jistě lákají velmi zajímavé  a zvučné destinace jako jsou Barcelona, Korsika, Mallorca, Ibiza ,Sicílie, Malta a další.

Další výhodou je i poměrné stále počasí, zejména pokud se jarních a podzimních plaveb týče. A proto spousta mořeplavců využívá zejména zimních plaveb za velmi výhodné ceny a počasí jako stvořené pro poznávání nových míst a destinací.

V letních měsících lákají skvělé pláže na Ibize, Mallorce, Korsice a nebo plavby s možností večerních výletů v Palmě a nebo návštěvě nočních party a diskoték na ostrově Ibiza.

VÝCHODNÍ STŘEDOMOŘÍ

Navštivte kolébku prvních civilizací, zažijte historii jinak. Řím, Olympie, Bari, Dubrovník. Nejenom těmito historickými městy proplouvají naše středomořské plavby. Kdy jindy máte možnost poznat tolik zásadních míst, během jedné dovolené.

Plavby Středomořím organizujeme již několik let. Právě proto vám naši delegáti budou neocenitelným pokladem, který na moři naleznete.

V naší nabídce naleznete i speciální fakultativní výlety za poznáním historie, života místních lidí, náboženství, kultur a přírodních krás.


Plavby v Středomoří

Kam plujeme

Exotické plavby

Plavby v Exotické plavby

Kam plujeme

Severní Evropa

Plavby severní Evropou jsou hlavně pro ty, kteří milují moře a typické severské počasí, které k poznávání Anglie, Islandu a nebo norských fjordů zkrátka patří. Odměnou vám budou úžasné přírodní scenérie, poznání nových destinací, měst a kultury. Velmi oblíbené jsou okruhy Baltským mořem a především plavby kolem Evropy, které si již za ta léta získaly své příznivce. Můžete se těšit také na plavbu na oceánu, které je zcela jiná než v klidných vodách Středomoří.

Plavby v Severní Evropa

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme