Základní informace o lodi

 • Plavební společnost MSC Cruises Italy
 • Počet hostů: 4 345 osob
 • Posádka: 1 388 osob
 • Počet kajut: 1 751
 • Délka lodi: 333 m
 • Šířka lodi: 38 m
 • Počet palub: 18
 • Rychlost v uzlech: 23,75 uzlů
 • Výtlak: 139 072 BRT
 • Rok výroby: 2012
 • Místo spuštění: Marseille, Francie
 • Registrace lodi: Panama City, Panama


Zlatý bar

Jazzový bar nabízející řadu prémiových nápojů. U klientů Riviera Tour je oblíben zejména kvůli nepřehlédnutelné kombinaci a stylu barev.

MSC Aurea Spa

Luxusní wellness s masážemi, saunami, vířivkami, relaxační místností, kosmetickým salónem a posilovnou je na lodi MSC Divina připraveno právě pro Vás.

Nekonečný bazén

K jednomu z nejkrásnějších zážitků patří koupání v bazénu na zádi lodě, kdy můžete se sklenkou oblíbeného koktejlu rozhlížet po hladině moře plynoucího kolem vás. MSC Divina nabízí také venkovní a krytý bazén ve středu lodi.

Dóžecí náměstí

Uprostřed lodě najdete benátské náměstí s kamennou dlažbou a hvězdnou oblohou, pod kterou si můžete vychutnat kávu nebo zmrzlinu z nedaleké cukrárny.

Kajuty

Kde budete spát?

Další kajuty

Vybavení lodě

Co si můžete užívat?

MSC Divina je třetí lodí třídy Fantasia. Její vzhled je inspirován italskou herečkou Sophií Loren, kmotrou všech lodí flotily MSC Cruises. Svým hostům tak přináší veškerou eleganci a půvab zlatého věku výletních lodí v novém ekologickém provedení. Na palubě najdete veškerý moderní komfort, řadu sportovních a rekreačních zařízení a prvotřídní zábavu. MSC Divina vás ohromí také opravdovým kamenným náměstím, třípatrovým divadlem ve stylu Broadway, nebo také elegantními schody ze Swarovskiho křišťálů. Na této lodi je skutečně co objevovat.

 

► VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA MSC DIVINA ◄

 

POJMENOVÁNA PODLE SOPHIE LOREN

MSC Divina je třetí velkou lodí plavební společnosti MSC Cruises a spolu se svými sestrami MSC FantasiaMSC Splendida a MSC Preziosa představuje zcela novou úroveň luxusu a služeb. Stavbu nového plavidla třídy Fantasia, které dostalo jméno MSC Fantastica, oznámila společnost MSC Cruises v červenci 2010. Konstrukce MSC Fantastica vycházela ze dvou předchozích lodí této třídy, její velikost však byla zvětšena z 137 936 na 139 072 BRT, přibylo 100 kajut a účinnější a energeticky úspornější mechanické a elektrické systémy. Vzrostl také počet cestujích a posádky. Hlavní rozměry lodi zůstaly stejné jako u předchozích dvou plavidel: délka 333,33 metru, šířka trupu 37,92 metru a ponor 8,45 metru. Loď a vnitřní prostory navrhli italští námořní architekti De Jorio Design International. 

Stavba probíhala v loděnicích Chantiers de l´Atlantique (dříve STX Europe) francouzského přístavu Saint-Nazaire, na moře loď poprvé vyplula v září 2011. Těsně před dokončením lodi společnost MSC Cruises oznámila, že Fantastica bude přejmenována na MSC Divina na počest italské herečky Sophie Lorenové. Lorenová se totiž před časem prezidentovi společnosti MSC Group Gianluigimu Apontemu zmínila, že by si přála, aby některé z lodí nesla její jméno. Aponte souhlasil a jméno MSC Divina (italsky "božská") bylo na světě. Provoz loď slavnostně zahájila v květnu 2012 ve francouzské Marseille. Sophia Loren se stala kmotrou této lodě (na video ze zahájení provozu MSC Divina se můžete se podívat zde). 

Na lodích třídy Fantasia se hostům vůbec poprvé představil koncept MSC Yacht Club, "lodě v lodi", která svým klientům nabízí ještě lepší služby a také výhledy na oceán z přídi lodi. Na MSC Divina si také můžete užít metropolitní atmosféru spolu s gurmánskými a kulinářskými zážitky. Využít můžete i obrovskou škálu sportovních zařízení od tenisového kurtu přes běžeckou dráhu, posilovnu, saunu a podobně. Samozřejmostí je zasouvací střecha bazénu na horní palubě, která zpříjemní pobyt v případě špatného počasí, sluneční paluba Top 18 a nádherné lázně MSC Aurea Spa. Mladší hosty zcela jistě nadchne simulátor Formule 1 a vzrušující 4D kino.

Tím to však nekončí. Na stylové lodi MSC Divina je stále co objevovat.

 

RESTAURACE A BARY

Na palubě MSC Divina se nachází 5 restaurací se středomořskými specialitami a tou nejlepší kuchyní z celého světa. Nabídku alkoholických i nealkoholických nápojů má připraveno 17 barů a salónků. My z Riviera Tour vám doporučujeme si tyto možnosti pořádně užít - nikde jinde totiž nemáte možnost zažít autentický zážitek jídla a stolování ze všech koutů světa. A abyste nekupovali zajíce v pytli, pár možností, kam na lodi za jídlem a pitím zajít, vám nyní představíme.

The Black Crab. Dvoupatrová restaurace otevřená na snídaně, obědy a večeře. Každý den nabízí jiné menu inspirované středomořskou kuchyní s těmi nejlepšími víny. 

 

Villa Rossa. Panoramatická restaurace na zádi lodi nabízející rozmanité středomořské menu, včetně lehkých jídel.

 

Le Muse. Exkluzivní restaurace pro hosty MSC Yacht Club. Na palubě 15 nabízí gurmánské zážitky inspirované italskou a francouzskou kulinářskou tradicí. 

 

Galaxy Restaurant. Stylová restaurace s výhledem na moře a horní paluby lodi, v noci spojená s diskotékou.

 

Manitou & Calumet Buffet. Samoobslužné bufety, které se zabírají téměř na polovinu paluby 14. Fungují nepřetržitě 20 hodin denně. Čaj, káva a voda jsou zde k dispozici po celý den.

 

Golden Jazz Bar. Barevný jazzový bar na palubě 7 nabízí řadu nápojů inspirovaných tímto slavným hudebním stylem, od vzácných whisky, koňaku a grappy až po prémiovou vodku, gin a starou tequilu.

 

Sports Bar. Nabízí široký výběr neoblíbenějších drinků a piv. Najdete v něm také bowlingovou dráhu s deseti kuželkami a televizní obrazovky s přenosy sportovních utkání.

 

Silver Lounge. Lodní foyer bar v hlavním atriu. Je ideálním místem pro aperitiv před večeří.

 

Caffé Italia. Speciální lodní kavárna u lodní recepce, inspirovaná vůní těch nejvybranějších druhů kávy a čokolády.

 

Poseidon & Tritone Bar. Malé bary u hlavního bazénu s nabídkou drinků, kávy a zmrzliny.

 

Top Sail Lounge. Salónek a piano bar s panoramatickým výhledem na příď lodi, dostupný pouze hostům MSC Yacht Club. K posezení podává kontinentální snídani, aperitivy, bufetový oběd a tradiční anglický čaj o páté.

 

The One Bar. Exkluzivní bar pro členy MSC Yacht Club na nejvyšší palubě 17. Nabízí široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, občerstvení a klidnou atmosféru.

 

ZÁBAVA A ANIMAČNÍ PROGRAMY

Kromě barů a restaurací můžete na lodi MSC Divina navštívit několik atrakcí, z nichž některé vám dozajista vezmou dech. Ať už půjde o velké lodní divadlo, akvapark, nebo odpočinek v lázních, všechno předčí vaše očekávání toho, co se dá na výletní lodi dělat. Kromě těchto atrakcí je možné navštívit také lodní kasino, množství obchodů s parfémy, oblečením i suvenýry.

Aqua Park. Hlavní bazénová oblast s téměř dva metry hlubokým bazénem, vířivkami a vodními prvky pro děti. Během dne zde můžete obdivovat 150 fontán, obří LED obrazovku a nádherný design.

 

Le Sirene. Krytý bazénový areál s prosklenou střechou, vířivkami, barem a obchody.

 

The Garden Pool. Bazénový areál na zádi lodi, funguje jako klidová zóna pro dospělé.

 

The One Pool. Krytý bazén na přídi lodi se dvěma vířivkami určený pouze pro členy MSC Yacht Club.

 

Pantheon Theatre. Ohromné třípatrové divadlo na přídi lodi, kde každý večer vystupují lodní zpěváci, tanečníci, akrobati a žongléři. Podle nás jedno z nejhezčích divadel ve flotile.

 

Piazza Del Doge. Náměstí v benátském stylu s dlažbou a hvězdnou oblohou. Najdete na něm cukrárnu a zmrzlinový bar, jejichž produkty si můžete vychutnat za zvuků živé hudby.

 

Recepce. Hlavní atrium uprostřed lodi s recepcí, barem, kavárnou, obchody a živou hudbou. Jeho ozdobou jsou průhledné schody zdobené swarovského krystaly.

 

Black & White Lounge. Velký salónek na zádi lodi s vlastním barem a tanečním parketem, kde každý den probíhají zábavní programy, od soutěží bingo a po animátorské estrády na konci dne.

 

Galaxy Disco. Lodní noční klub s vlastním barem. Během dne se zde konají aktivity jako aerobik a lekce tance.

  

La Caramella. Lodní obchůdek se sladkostmi.

 

MSC Formula Racer. Plnohodnotný simulátor nabízí možnost vyzkoušet si závodění s vozem Formule 1 na nejslavnějších světových okruzích.

 

4D Cinema. 4D kino s deseti pohyblivými sedadly a 3D brýlemi, které umocňují zážitek hostů ze simulovaných průletů letadlem nad městem nebo jízdy na horské dráze.


 

Bowling. Dvě bowlingové dráhy ve sportovním baru na palubě 7.

 

RELAX A REGENERACE

Plavba na moři není jen o zábavě a gastronomických zážitcích. Po náročném výletě s delegátem Riviera Tour v některé z nádherných destinací jistě oceníte možnost zažít pravé asijské masáže a kosmetické procedury. Během dne na moři můžete využít vedlejší fitness centrum. Děti si zas mohou najít nové kamarády v dětském klubu rozděleném podle věkových kategorií.

MSC Aurea Spa. Velké lodní lázně se 4 saunami a 2 parními lázněmi, masážní místností, solárium a relaxační místností.

 

Posilovna. Součást MSC Aurea SPA na přídi lodi. Nabízí možnost posilovacích strojů, běžeckých pásů a rotopedů s výhledem na moře.

 

Vířivky. Na lodi MSC Splendida můžete relaxovat v několika vířivkách rozmístěných po celé lodi, z nichž některé jsou dostupné exkluzivně pro členy MSC Yacht Club.


 

MSC Arena Sport Center. Víceúčelové sportovní hřiště vhodné pro basketbal, tenis, fotbal a volejbal s možností zapůjčení doplňkového vybavení.

Tobogán pro mladé. Skluzavka se dvěma zákruty na pravé straně lodi, jedna z prvních svého druhu ve flotile MSC Cruises.

 

KAJUTY

MSC Divina nabízí ubytování v celé řadě kajut s plochou a vybavením odstupňovaným dle druhu kajuty. Při plavbách s Riviera Tour jsou vám dispozici jsou vnitřní kajuty i kajuty s oknem nebo balkonem. Pro rodiny jsou určena rodinná apartmá nebo možnost propojit více kajut, strádat ale na lodi nebudou ani osoby s tělesným postižením nebo omezenou možností pohybu.

DRUHY KAJUT

Vnitřní kajuta. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Relaxační křeslo, koupelna se sprchovým koutem a fénem, interaktivní TV, lodní telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 10-16 m² (podle druhu kajuty). (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s oknem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Okno s výhledem na moře (u některých kajut může být výhled omezen uspořádáním konstrukce lodi). Relaxační křeslo, koupelna se sprchovým koutem a fénem, interaktivní TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 12-20 m². (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s balkonem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo sofa. Balkon, odpočinkový prostor se sedačkou, koupelna s fénem a sprchovým koutem nebo vanou, interaktivní TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Plocha přibližně 14-19 m², z toho přibližně 3-12 m² tvoří balkon. (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Apartmá. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Prostorný šatník, odpočinkový prostor s pohovkou, koupelna s fénem a vanou. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek), interaktivní TV, telefon a trezor. Plocha přibližně 21-42 m². * V nabídce apartmá s panoramatickým oknem nebo prostornější apartmá s velkým balkonem (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

MSC YACHT CLUB

MSC Yacht Club na přídi lodi MSC Divina je další dimenzí odpočinku a luxusu. Hostům nabízí řadu výhod včetně přednostního nalodění, luxusních kajut, odděleného bazénu, lázeňských koupelí, solária, baru, restaurace a osobního komorníka, který o vás pečuje 24 hodin denně. Velkou výhodou také exkluzivní výhled z exkluzivního lounge a restaurace na přídi lodi. MSC Yacht Club ale není jen o službách a kajutách, další informace o tomto exkluzivním stylu trávení dovolené naleznete na této stránce.

 

KAJUTY MSC YACHT CLUB 

MSC Yacht Club Deluxe Suite. Luxusní apartmá na palubách 15-16. Nabízí celkový prostor přibližně 22-26 m². Jeho hosté si mohou užívat odpočinkového prostoru s pohovkou a křeslem, prostorného šatníku, koupelny se sprchovým koutem nebo vanou, toaletním koutem a fénem. Pro pohodlný spánek klientů Riviera Tour jsou připravena dvoulůžka s možností rozdělení (na vyžádání). Internetové připojení zdarma, interaktivní TV, telefon, trezor a minibar v ceně. Jako hosté MSC Yacht Club si budete užívat i dalších privilegií(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit - v rámci stejné kategorie kajut)

 

MSC Yacht Club Executive & Family Suite. Luxusní vlastnické a rodinné apartmá na palubě 12. Nabízí celkový prostor přibližně 40-51 m². Jeho hosté si mohou užívat odděleného prostoru se sedačkou, velkého panoramatického okna, prostorného šatníku, koupelny se sprchovým koutem nebo vanou, toaletním koutem a fénem. Pro pohodlný spánek klientů Riviera Tour jsou připravena dvoulůžka s možností rozdělení (na vyžádání). Internetové připojení zdarma, interaktivní TV, telefon, trezor a minibar v ceně. Jako hosté MSC Yacht Club si budete užívat i dalších privilegií(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit - v rámci stejné kategorie kajut)

 

MSC Yacht Club Royal Suite. Královská apartmá na palubě 16 ve stylu italské herečky Sophie Loren. Nabízí celkový prostor přibližně 36 m², přibližně 16 m² pak tvoří balkon s jídelním stolem. Jeho hosté si mohou užívat odděleného obývacího pokoje a jídelny, velkých průchozích šatníků, koupelny se sprchou, vanou, toaletním koutem a fénem. Pro pohodlný spánek klientů Riviera Tour jsou připravena dvoulůžka s možností rozdělení (na vyžádání). Internetové připojení zdarma, interaktivní TV, telefon, trezor a minibar v ceně. Jako hosté MSC Yacht Club si budete užívat i dalších privilegií(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit - v rámci stejné kategorie kajut)

 

SLUŽBY NA KAJUTÁCH

Zážitek z plavby za nejvýhodnější cenu. Balíček Bella poskytují hostům nejvýhodnější dostupné ceny, výběr kajuty ponechává na plavební společnosti. Několik dní před odjezdem jim bude přidělena nejlepší dostupná kajuta v rámci zvolené kategorie. Na plavbách s Riviera Tour zahrnuje přístup k široké škále možností a aktivit na lodi, jako jsou restaurace, bufet, divadelní představení ve stylu Broadway každý večer, zábavu pro děti i dospělé, bazén, panoramatickou posilovnu i sportovní zařízení pod širým nebem. Klientům je po dobu zájezdu k dispozici kvalifikovaný vícejazyčný personál. Změna vybrané kajuty je možná pouze za poplatek, k dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty.

Hosté si sami vybírají kajutu a čas večeře. Balíček Fantastica zahrnuje všechny výhody balíčku Bella, klienti mohou ale navíc využít také flexibilitu při změnách rezervace, přednostní výběr místa k večeři, snídani na pokoji zdarma a 20 % slevu na předplacené balíčky ve specializovaných restauracích. K dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty. V případě změny kajuty z provozních důvodů bude hostům poskytnu vyšší druh kajuty. 

Balkonové kajuty a apartmá na nejlepších místech s nadstandardními výhodami. Balíček Aurea udělá z plavby opravdu nezapomenutelný zážitek, nejen díky možnosti výběru z nejprostornějších balkonových kajut a apartmánů a nejlepších míst na nejvyšších palubách, ale i díky dalším exkluzivním výhodám. Kromě výhod balíčku Fantastica budete mít také možnost přednostního nalodění a vylodění, přivítání proseccem a čokoládou, jejich kajuta bude vybavena vlastními župany, pantoflemi a koupelnovými potřebami. Během dovolené budete mít možnost kdykoliv povečeřet ve vyhrazené restauraci nebo relaxovat na soukromé sluneční terase. Kromě toho můžete zavítat do Termální zóny a odpočívat díky speciálnímu předplacenému balíčku SPA, který vám bude k dispozici se slevou. 

Více informací o kajutách na lodích naleznete na této stránce.

 

► AKTUÁLNÍ POZICE MSC DIVINA◄

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Články o tématu "MSC Divina" na webu Riviera Tour:

ROZMÍSTĚNÍ KAJUT NA MSC DIVINA (v angličtině)

VŠECH 19 LODÍ SE VRACÍ NA MOŘE (prosinec 2021)

NÁVŠTĚVA LODĚ MSC DIVINA (video Youtube v angličtině)

 

Právní upozornění:

Všechny údaje na webu www.rivieratour.cz jsou informačního charakteru a mají klientům přiblížit vybavení lodí, servis na lodích a služby. Vybavení, služby a servis na lodích se může lišit a během času plavební společnost upravuje a mění služby, ceníky, obsah služeb apod. Služby na lodích, jejich rozsah a cenu určuje vždy plavební společnost. Proto pro uzavření cestovní smlouvy jsou vždy platné údaje a nabídka uvedená v cestovní smlouvě.

MSC Divina

pluje na těchto plavbách

Kam plujeme

Exotické destinace karibiku

Naše opravdu srdeční záležitost. Kubu zkrátka milujeme a jsme velmi rádi,  že můžeme právě do této destinace pozvat i Vás.

Úplně jiný svět, úžasní lidé, radost ze života, rum a mojito, doutníky a nádherné ženy. Nečekejte luxus, nečekejte nadstandartní služby.

Užijte si opravdu KARIBIK takový jaký opravdu je. A je to vážně zážitek na celý život.

Plavby v Exotické destinace karibiku

Kam plujeme

Středomoří

ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ

Pokud se klienti RIVIERA TOUR rozhodnou prom plavby-zpravidla začínají ZÁPADNÍM STŘEDOMOŘÍM. Především Vás zcela jistě lákají velmi zajímavé  a zvučné destinace jako jsou Barcelona, Korsika, Mallorca, Ibiza ,Sicílie, Malta a další.

Další výhodou je i poměrné stále počasí, zejména pokud se jarních a podzimních plaveb týče. A proto spousta mořeplavců využívá zejména zimních plaveb za velmi výhodné ceny a počasí jako stvořené pro poznávání nových míst a destinací.

V letních měsících lákají skvělé pláže na Ibize, Mallorce, Korsice a nebo plavby s možností večerních výletů v Palmě a nebo návštěvě nočních party a diskoték na ostrově Ibiza.

VÝCHODNÍ STŘEDOMOŘÍ

Navštivte kolébku prvních civilizací, zažijte historii jinak. Řím, Olympie, Bari, Dubrovník. Nejenom těmito historickými městy proplouvají naše středomořské plavby. Kdy jindy máte možnost poznat tolik zásadních míst, během jedné dovolené.

Plavby Středomořím organizujeme již několik let. Právě proto vám naši delegáti budou neocenitelným pokladem, který na moři naleznete.

V naší nabídce naleznete i speciální fakultativní výlety za poznáním historie, života místních lidí, náboženství, kultur a přírodních krás.


Plavby v Středomoří

Kam plujeme

Norské Fjordy – Rusko – Špicberky

Nic Vám nebudeme nalhávat. Základem úspěšné plavby je počasí - hlavně bez mlhy. A v tom případě se jedná o opravdu nádhernou plavbu, kdy Vás okolní scenérie nádherné přírody doslova nutí sednout na palubu lodi, dát si kafíčko, drink nebo čaj a hodiny pozorovat úchvatnou přírodu a díky polárním nocím máte úžasnou možnost tuto aktivitu provozovat skoro 20 hodin denně.

 Skvělé výlet vláčkem do Myrdalu nebo do Muzea sardinek ve Stavangeru budou pro Vás doslova jako třešnička na dortu. 

Pokud se vydáte na plavbu do Ruska, zcela jistě to pro Vás bude zážitek. Překvapí Vás nejen úžasné památky v Rusku, ale nádhernou destinací je i samotný Tallin.   

Plavby v Norské Fjordy – Rusko – Špicberky

Kam plujeme

Karibik a Severní Amerika

Karibik je snem každého cestovatele. Tato destinace není o historii, ale o krásách přírody, potápění, koupání, šnorchlování, opalování, relaxu, karibském rumu a latinskoamerických tancích. Kromě plaveb Karibikem s námi můžete vyrazit také na plavby Severní Amerikou z New Yorku do Kanady. Velkou výhodou jsou v této destinaci přímé lety Vídeň – Miami – Vídeň (u vybraných plaveb).


Plavby v Karibik a Severní Amerika

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme