Základní informace o lodi

 • Plavební společnost: MSC Cruises Italy
 • Třída: Lirica
 • Počet hostů: 2 548 osob
 • Posádka: zhruba 752 osob
 • Počet kajut: 992
 • Délka lodi: 275 m
 • Šířka lodi: 29 m
 • Výška lodi: 54 m
 • Počet palub: 13
 • Rychlost v uzlech: 20 kn
 • Výtlak: 65 591 BRT
 • Ponor: 6,7 m
 • Rok výroby: 2003
 • Místo spuštění: Neapol, Itálie
 • Registrace lodi: Panama City, Panama


Bazény

MSC Lirica nabízí dva velké bazény se slanou vodou, bary a vířivkami. Pro děti je připraven velký bazén s atrakcemi.

Piráti

Dětská zóna vytvořená ve spolupráci s hračkářstvími LEGO a Chicco, s hernou pro nejmenší a uměleckými a hracími koutky pro větší děti.

Diskotéka

Na MSC Lirica najdete lodní diskotéku s vlastním barem, kde to žije dlouho do nočních hodin.

Pergola

Venkovní krytá jídelna nabízející pizzu, saláty a grillované speciality, včetně hot dogů, hamburgerů a mini kebabů.

Kajuty

Kde budete spát?

Další kajuty

Vybavení lodě

Co si můžete užívat?

V našem případě je to trochu melancholie. Na MSC Lirica začaly naše první plavby s dopravou a delegátem a naše první taneční plavba tuto loď doslova rozhoupala. V čem je jiná?  Je jednou z nejmenších lodí společnosti MSC Cruises, takže pokud preferujete pohodové rodinné prostředí, je pro vás jako stvořená. Není tak luxusní jako lodě třídy Fantasia, na druhou stranu není potřeba chodit někam daleko a pokud se večer s přáteli dohodnete na setkání, určitě je na lodi po chvíli najdete. Cestování na MSC Lirica je tak ještě takovou „pravou plavbou na moři“ ve stylu, který znáte ze starých filmů a fotografií.  V roce 2015 prošla rekonstrukcí v rámci programu Renaissance, v rámci kterého se loď zvětšila a modernizovala, její autentická atmosféra ovšem zůstala zachována.

 

► VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA LODĚ MSC LIRICA ◄


POSLEDNÍ LOĎ NA CESTĚ ZA INOVACEMI

MSC Lirica je třetí lodí třídy Lirica, nejmenšího typu plavidel flotily MSC Cruises. Kromě ní do této skupiny patří lodě MSC Armonia, MSC Sinfonia a MSC Opera. Její stavba probíhala v loděnicích Chanties de l´Atlantique (známých také jako STX France) francouzského přístavu Saint-Nazaire, na vodu poprvé vyplula v srpnu 2002. Provoz slavnostně zahájila v březnu 2003 během ceremoniálu v italské Neapoli. Kmotrou lodě je italská oscarová herečka Sophia Loren. Na krátký sestřih ze zahájení provozu MSC Musica, MSC Opera a MSC Lirica se můžete podívat zde.

Všude na lodi vládne uvolněná atmosféra, umocněná prostorným foyer a výhledem na oceán ze salónků s okny od podlahy až po strop. Na MSC Lirica ovšem najdete i spoustu klidných prostor, jako je elegantní bar Beverly Hills nebo tradiční hospoda Lord Nelson Pub v anglickém stylu, která je ideálním útočištěm pro drink před divadlem.

Samotné lodní divadlo Broadway vás ohromí kombinací tradičních a moderních prvků (pro účast na představeních je nutná rezervace, jak ji udělat vám poradí delegát Riviera Tour na lodi). V rámci programu Renaissance přibyly nové prostorné kajuty s balkony, bazén a dětské kluby pro děti, větší lázně MSC Aurea Spa a nová místa v restauraci a bufetu.

 

RESTAURACE A BARY

Na palubě MSC Lirica se nachází 5 restaurací se středomořskými specialitami a tou nejlepší kuchyní z celého světa. Nabídku alkoholických i nealkoholických nápojů má zase připraveno 5 barů a lounge. Riviera Tour vám doporučuje si tyto možnosti pořádně užít - nikde jinde totiž nemáte možnost zažít autentický zážitek jídla a stolování ze všech koutů světa. A abyste nekupovali zajíce v pytli, pár možností, kam na lodi za jídlem a pitím zajít, vám nyní představíme.

L´Ippocampo Restaurant. Hlavní jídelna na palubě 6, je otevřená pouze na večeři a má kapacitu přibližně 439 hostů.

 

La Bussola Restaurant. Jedna ze dvou hlavních lodních jídelen s velkými okny, otevřená na snídaně, obědy a večeře.

 

Kaito Sushi Bar. Minimalistická restaurace zařízená v japonském stylu s výběrem teplých i studených japonských jídel připravených zkušenými šéfkuchaři.  

 

Le Bistrot Buffet. Bufetová jídelna nabízející snídani, obědy a večeře. 

 

La Pergola Outside Cafeteria. Venkovní krytá jídelna nabízející pizzu, saláty a grillované speciality, včetně hot dogů, hamburgerů a mini kebabů. Při snídani si můžete vybrat z výběru omelet a palačinek.

 

L´Atmosphere Piano Bar. Příjemný piano bar, který se nachází hned vedla kasina na palubě 6, nabízí živou klavírní hudbu a posezení.

 

The Lord Nelson Pub.  Hospoda v anglickém stylu s dlouhými dřevěnými stoly, hudbou a televizními obrazovkami s přenosy vybraných sportovních utkání.

 

The Beverly Hills Bar. Vedle klavírní hudby se zde čas od času konají také zábavné aktivity jako bingo nebo akce uměleckých děl.

  

La Canzone del Mare Bar. Jeden ze dvou barů u lodních bazénů, nabízí řadu nápojů a kopečkovou zmrzlinu.

 

The Coffee Corner. Speciální lodní kavárna s bezplatným pečivem a sušenkami podávanými ke všem zakoupeným nápojům.

 

PROGRAM RENAISSANCE 

MSC Lirica je součástí programu Renaissance, jehož cílem byla v letech 2014 až 2015 renovace nejmenších lodí flotily MSC Cruises, aby splňovaly nároky dnešních klientů. V rámci tohoto programu na lodi přibyly nové prostornější kajuty, dětský bazény a kluby, více místa zabírají lodní lázně i lodní restaurace a bufet. Kromě MSC Lirica se týkal dalších tří lodí - MSC ArmoniaMSC Sinfonia a MSC Opera. Více informací o tomto technologickém zázraku si můžete přečíst v zde.

 

ZÁBAVA A ANIMAČNÍ PROGRAMY

Kromě barů a restaurací můžete na MSC Lirica navštívit několik atrakcí, z nichž některé vám dozajista vezmou dech. Ať už jde o divadlo na přídi lodi, recepční foyer, nebo lodní bazény, všechno předčí vaše očekávání toho, co můžete na zaoceánské lodi dělat. Kromě těchto atrakcí je možné navštívit také lodní kasino, obchody s parfémy, oblečením a suvenýry, i lodní diskotéku.

Le Piscine. Dva lodní bazény s vířivkami. Můžete zde strávit den odpočinkem na lehátku, hraním stolních her či občerstvením ve zdejších barech. 

 

Doremi Spray Park. Nový bazén s atrakcemi pro děti připojený v rámci programu Renaissance. 

 

The Broadway Theatre. Dvoupatrové divadlo pojmenované podle slavné newyorské scény. Konají se v něm představení lodních zpěváků, žonglérů, stínových umělců a akrobatů.

 

Le Cabaret. Zábavní salónek s vlastním barem a tanečním parketem, na kterém si mohou hosté každý večer zatančit na živou hudbu.

 

The Blue Club Disco. Lodní diskotéka s vlastním barem a nádherným výhledem na moře, ve které to žije dlouho do ranních hodin. 

 

Video Games Arcade. Herna se simulátory závodů a arkádových her.

 

Minigolf. Hřiště na minigolf s několika jamkami, na kterém můžete strávit příjemnou část dne během plavby na moři.

 

Shuffleboard. Na této lodi si můžete zasoutěžit na lodním hřišti pro přehazovanou.

 

RELAX A REGENERACE

Plavba na moři není jen o zábavě a gastronomických zážitcích. Po náročném výletě s delegátem Riviera Tour v některé z nádherných destinací jistě oceníte možnost pravé asijské masáže a kosmetické procedury. Během dne na moři lze využít také fitness centrum. Děti si mohou najít nové kamarády v dětském klubu rozděleném podle věkových kategorií.

MSC Aurea Spa. Centrum odpočinku na přídi lodi nabízí sauny, turecké lázně, kadeřnictví, kosmetický salón a řadu léčebných místností.

  

Tělocvična. Součást MSC Aurea SPA na přídi lodi. Nabízí možnost využití posilovacích strojů, běžeckých pásů, rotopedů a oddělených prostor pro skupinová cvičení s výhledem na moře.

 

Relaxation Room. Místnost s relaxační hudbou na přídi lodi s uklidňujícím výhledem na oceán.

 

Top 13 Exclusive Solarium. Exkluzivní solárium na nejvyšší palubě MSC Lirica, kde můžete během slunných dnů nerušeně odpočívat.

 

Power Walking Track. Neznačená dráha pro běh a rychlou chůzi kolem bazénu. V Riviera Tour doporučujeme používat během ranních hodin, zvláště během slunných dnů totiž bývá obsazena lehátky.

 

Dětské kluby. Dětská zóna v pirátském stylu přidaná v rámci programu Renaissance, s hernou pro nejmenší a uměleckými a hracími koutky pro větší děti.

 

KAJUTY

MSC Lirica nabízí ubytování v celé řadě kajut s plochou a vybavením odstupňovaným dle druhu kajuty. Při plavbách s Riviera Tour jsou vám dispozici jsou vnitřní kajuty i kajuty s oknem nebo balkonem. Pro rodiny jsou určena rodinná apartmá nebo možnost propojit více kajut, strádat ale na lodi nebudou ani osoby s tělesným postižením nebo omezenou možností pohybu.

DRUHY KAJUT

Vnitřní kajuta. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Relaxační křeslo, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, lodní telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 12-13 m² (podle druhu kajuty). * kajuty pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou mají pouze samostatná lůžka (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s oknem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Okno s výhledem na moře (u některých kajut může být výhled omezen uspořádáním konstrukce lodi). Relaxační křeslo, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 12-22 m². * kajuty pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou mají pouze samostatná lůžka (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s balkonem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo sofa. Balkon, odpočinkový prostor se sedačkou, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Plocha přibližně 13 m², z toho přibližně 3 m² tvoří balkon.(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Apartmá. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Balkon, prostorný šatník, odpočinkový prostor s pohovkou, koupelna se vanou, hygienickým koutem a fénem. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek), TV, telefon a trezor. Plocha přibližně 23 m², z toho přibližně 5 m² tvoří balkon. (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

SLUŽBY NA KAJUTÁCH

Zážitek z plavby za nejvýhodnější cenu. Balíček Bella poskytují hostům nejvýhodnější dostupné ceny, výběr kajuty ponechává na plavební společnosti. Několik dní před odjezdem jim bude přidělena nejlepší dostupná kajuta v rámci zvolené kategorie. Na plavbách s Riviera Tour zahrnuje přístup k široké škále možností a aktivit na lodi, jako jsou restaurace, bufet, divadelní představení ve stylu Broadway každý večer, zábavu pro děti i dospělé, bazén, panoramatickou posilovnu i sportovní zařízení pod širým nebem. Klientům je po dobu zájezdu k dispozici kvalifikovaný vícejazyčný personál. Změna vybrané kajuty je možná pouze za poplatek, k dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty.

Hosté si sami vybírají kajutu a čas večeře. Balíček Fantastica zahrnuje všechny výhody balíčku Bella, klienti mohou ale navíc využít také flexibilitu při změnách rezervace, přednostní výběr místa k večeři, snídani na pokoji zdarma a 20 % slevu na předplacené balíčky ve specializovaných restauracích. K dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty. V případě změny kajuty z provozních důvodů bude hostům poskytnu vyšší druh kajuty. 

Balkonové kajuty a apartmá na nejlepších místech s nadstandardními výhodami. Balíček Aurea udělá z plavby opravdu nezapomenutelný zážitek, nejen díky možnosti výběru z nejprostornějších balkonových kajut a apartmánů a nejlepších míst na nejvyšších palubách, ale i díky dalším exkluzivním výhodám. Kromě výhod balíčku Fantastica budete mít také možnost přednostního nalodění a vylodění, přivítání proseccem a čokoládou, jejich kajuta bude vybavena vlastními župany, pantoflemi a koupelnovými potřebami. Během dovolené budete mít možnost kdykoliv povečeřet ve vyhrazené restauraci nebo relaxovat na soukromé sluneční terase. Kromě toho můžete zavítat do Termální zóny a odpočívat díky speciálnímu předplacenému balíčku SPA, který vám bude k dispozici se slevou. 

Více informací o kajutách na lodích naleznete na této stránce.

 

► AKTUÁLNÍ POZICE MSC LIRICA ◄

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Články o tématu "MSC Lirica" na webu Riviera Tour:

VŠECH 19 LODÍ SE VRACÍ NA MOŘE (prosinec 2021)

PLÁNEK A ROZMÍSTĚNÍ KAJUT NA MSC LIRICA (v angličtině)

NÁVŠTĚVA LODĚ MSC LIRICA (video Youtube v angličtině)

PROJEKT RENAISSANCE (video Youtube v angličtině)

 

Právní upozornění:

Všechny údaje na webu www.rivieratour.cz jsou informačního charakteru a mají klientům přiblížit vybavení lodí, servis na lodích a služby. Vybavení, služby a servis na lodích se může lišit a během času plavební společnost upravuje a mění služby, ceníky, obsah služeb apod. Služby na lodích, jejich rozsah a cenu určuje vždy plavební společnost. Proto pro uzavření cestovní smlouvy jsou vždy platné údaje a nabídka uvedená v cestovní smlouvě.   

MSC Lirica

pluje na těchto plavbách

S dopravou a delegátem

398 PLAVBA DO SVATÉ ZEMĚ

Odjezd: 02. 11. 2022

Příjezd: 16. 11. 2022

Dnů: 15

Destinace: PLAVBY VE STŘEDOMOŘÍ

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Janov

Akční cena: 29 990 Kč€1 199

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 16 990 Kč€679

Cena pro (od 12 do 17 let): 16 990 Kč€679

Katalogová cena: 39 990 Kč / €1 599

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

110 ZÁPADNÍM STŘEDOMOŘÍM DO MAROKA

Odjezd: 08. 03. 2023

Příjezd: 20. 03. 2023

Dnů: 13

Destinace: PLAVBY VE STŘEDOMOŘÍ

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Janov

Akční cena: 19 990 Kč€799

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 9 990 Kč€399

Cena pro (od 12 do 17 let): 12 990 Kč€519

Katalogová cena: 33 990 Kč / €1 359

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

115 Z BENÁTEK PŘES SANTORINI NA KRÉTU

Odjezd: 14. 05. 2023

Příjezd: 23. 05. 2023

Dnů: 10

Destinace: PLAVBY VE STŘEDOMOŘÍ

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Benátky

Akční cena: 20 990 Kč€839

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 7 990 Kč€319

Cena pro (od 12 do 17 let): 9 990 Kč€399

Katalogová cena: 35 990 Kč / €1 439

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

123 Z BENÁTEK PŘES SANTORINI NA KRÉTU

Odjezd: 23. 07. 2023

Příjezd: 01. 08. 2023

Dnů: 10

Destinace: PLAVBY VE STŘEDOMOŘÍ

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Benátky

Akční cena: 25 990 Kč€1 039

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 12 990 Kč€519

Cena pro (od 12 do 17 let): 12 990 Kč€519

Katalogová cena: 39 990 Kč / €1 599

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

130 Z BENÁTEK PŘES SANTORINI NA KRÉTU

Odjezd: 03. 09. 2023

Příjezd: 12. 09. 2023

Dnů: 10

Destinace: PLAVBY VE STŘEDOMOŘÍ

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Benátky

Akční cena: 23 990 Kč€959

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 7 990 Kč€319

Cena pro (od 12 do 17 let): 9 990 Kč€399

Katalogová cena: 35 990 Kč / €1 439

Více o této plavbě

Kam plujeme

Norské Fjordy – Rusko – Špicberky

Nic Vám nebudeme nalhávat. Základem úspěšné plavby je počasí - hlavně bez mlhy. A v tom případě se jedná o opravdu nádhernou plavbu, kdy Vás okolní scenérie nádherné přírody doslova nutí sednout na palubu lodi, dát si kafíčko, drink nebo čaj a hodiny pozorovat úchvatnou přírodu a díky polárním nocím máte úžasnou možnost tuto aktivitu provozovat skoro 20 hodin denně.

 Skvělé výlet vláčkem do Myrdalu nebo do Muzea sardinek ve Stavangeru budou pro Vás doslova jako třešnička na dortu. 

Pokud se vydáte na plavbu do Ruska, zcela jistě to pro Vás bude zážitek. Překvapí Vás nejen úžasné památky v Rusku, ale nádhernou destinací je i samotný Tallin.   

Plavby v Norské Fjordy – Rusko – Špicberky

Kam plujeme

Africa - Exotika

Pro opravdové cestovatele nabízíme velmi zajímavé plavby snad do všech koutů světa. Můžeme Vám připravit plavbu doslova na míru dle Vašich požadavků a možností.

Naše letité zkušenosti spojené s cestováním po celém světě Vám pomůžou při poznávání krásných destinací a míst.

Afrika je jedním z kontinentů, který jsme si doslova zamilovali. Kromě plavby samotné si můžete prodloužit Vaši dovolenou a poznávat například Kapské město a nebo si udělat výlet na safari.

Plavby v Africa - Exotika

Kam plujeme

PLAVBY VE STŘEDOMOŘÍ

ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ

Pokud se klienti RIVIERA TOUR rozhodnou prom plavby-zpravidla začínají ZÁPADNÍM STŘEDOMOŘÍM. Především Vás zcela jistě lákají velmi zajímavé  a zvučné destinace jako jsou Barcelona, Korsika, Mallorca, Ibiza ,Sicílie, Malta a další.

Další výhodou je i poměrné stále počasí, zejména pokud se jarních a podzimních plaveb týče. A proto spousta mořeplavců využívá zejména zimních plaveb za velmi výhodné ceny a počasí jako stvořené pro poznávání nových míst a destinací.

V letních měsících lákají skvělé pláže na Ibize, Mallorce, Korsice a nebo plavby s možností večerních výletů v Palmě a nebo návštěvě nočních party a diskoték na ostrově Ibiza.

VÝCHODNÍ STŘEDOMOŘÍ

Navštivte kolébku prvních civilizací, zažijte historii jinak. Řím, Olympie, Bari, Dubrovník. Nejenom těmito historickými městy proplouvají naše středomořské plavby. Kdy jindy máte možnost poznat tolik zásadních míst, během jedné dovolené.

Plavby Středomořím organizujeme již několik let. Právě proto vám naši delegáti budou neocenitelným pokladem, který na moři naleznete.

V naší nabídce naleznete i speciální fakultativní výlety za poznáním historie, života místních lidí, náboženství, kultur a přírodních krás.


Plavby v PLAVBY VE STŘEDOMOŘÍ

Kam plujeme

Evropa – Anglie – Skotsko – Island

Musíte milovat moře a je třeba počítat s tím, že počasí může být vrtkavé. Ale to už k poznávání Anglie, Islandu a nebo Skotska rozhodně patří. Odměnou Vám budou úžasné přírodní scenérie, poznání nových destinací, měst a kultury.

Velmi zajímavou novou destinací v rámci plaveb je i okruh Skotsko -Island na MSC PREZIOSA, který přinese cestovatelům nevšední zážitky

Plavba KOLEM EVROPY se kterou jsme začínali v ČR jako první, si již za ta léta získala své příznivce. Jistě zajímavou zkušeností je i plavba na oceánu, která je značně rozdílná od plaveb ve středomoří. Lákavé jsou zejména destinace, kam se během běžného roku mořeplavec nedostane- La Havre, La Coruna...

Zimní plavby na Casablancu, Kanárské ostrovy a Madeiru ve Vás zanechají krásné vzpomínky i překvapení z nově navštívených destinací jako například Malaga, Cadiz nebo Gibraltar.

Plavby v Evropa – Anglie – Skotsko – Island

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme