Základní informace o lodi

 • Plavební společnost: MSC Cruises Italy
 • Třída: Musica
 • Počet hostů: 3 013 osob
 • Posádka: 987 osob
 • Počet kajut: 1 275
 • Délka lodi: 294 m
 • Šířka lodi: 32 m
 • Výška lodi: 59,7 m
 • Počet palub: 16
 • Rychlost v uzlech: 23 kn
 • Výtlak: 92 409 BRT
 • Ponor: 6 m
 • Rok výroby: 2006
 • Místo spuštění: Benátky, Itálie
 • Registrace lodi: Panama City, Panama

Bazény

MSC Musica nabízí dva bazény se slanou vodou, bary a vířivkami. Pro děti jsou připraveny dětské bazény s atrakcemi.

Lodní knihovna

Lodní knihovna na MSC Musica nabízí přibližně 15 pohodlných míst k sezení, řadu knih v několika světových jazycích spolu se širokým výběrem deskových a karetních her.

Kaito Sushi Bar

Malá příjemná restaurace zařízená v japonském stylu se širokým výběrem teplých i studených pokrmů připravených špičkovými šéfkuchaři.

MSC Aurea Spa

Luxusní wellness s masážemi, saunami, několika vířivkami a kosmetickým salónem je na lodi MSC Musica připraveno právě pro Vás.

Kajuty

Kde budete spát?

Další kajuty

Vybavení lodě

Co si můžete užívat?

MSC Musica nejenže uvedla na trh novou třídu ekologických výletních lodí, ale také novou třídu zážitků z plaveb na moři. Její ladné linie v kombinaci s kreativitou konstruktérů, přírodními materiály, citem pro detail a úžasnou atmosférou zapůsobí na každého návštěvníka a jsou hlavními atributy lodě, jejíž název odkazuje k lásce k hudbě a umění.

 

► VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA LODĚ MSC MUSICA ◄

 

HUDBA NA MOŘI

MSC Musica je první lodí třídy Musica. Její dokončení v roce 2006 znamenalo významný milník v historii společnosti MSC Cruises - jednalo se o druhou třídy lodí postavenou speciálně pro tuto společnost. Oproti svým starším sestrám MSC Lirica a MSC Opera je o necelých 20 metrů delší, o 3 patra vyšší a pojme asi o půl tisíce víc osob.

Stavba MSC Musica probíhala v loděnicích Chaties de l´Atlantique (známých také jako STX France) francouzského přístavu Saint-Nazaire, na vodu poprvé vyplula v říjnu 2005. Provoz slavnostně zahájila v červnu 2006 během ceremoniálu v italských Benátkách. Kmotrou lodě je italská oscarová herečka Sophia Loren. Na krátký sestřih ze křtu MSC Musica, MSC Opera a MSC Lirica se můžete podívat zde.

Příjemný design lodi objevíte hned v okamžiku, kdy vstoupíte na palubu - od třístupňového vodopádu v centrálním foyer až po průhledný klavír, který se vznáší na křišťálové podlaze nad bazénem se třpytivou vodou. Podobně vás osloví i dalším místa na palubě, ať už při tanci v salonku Crystal Lounge, stylovém doutníkovém salonku Havana Club nebo při oslnivém představení v divadle La Scala. 

Z vlastní zkušenosti můžeme v Riviera Tour říct, že jednou z největších předností lodí třídy Musica (a také Lirica) je jejich rodinná atmosféra. Plavidla jsou menší než lodě vyšších tříd, atrakcí a barů je méně, stejně jako hostů a posádky na palubě. Během týdne tak není problém vybudovat si s ostatními hosty i posádkou bližší vztahy, které mohou vydržet i po skončení plavby. Plavby na těchto lodích můžeme jen doporučit.

 

RESTAURACE A BARY

Na palubě MSC Musica se nachází 5 restaurací se středomořskými specialitami a tou nejlepší kuchyní z celého světa. Nabídku alkoholických i nealkoholických nápojů má zase připraveno 12 barů a lounge. Riviera Tour vám doporučuje si tyto možnosti pořádně užít - nikde jinde totiž nemáte možnost zažít autentický zážitek jídla a stolování ze všech koutů světa. A abyste nekupovali zajíce v pytli, pár možností, kam na lodi za jídlem a pitím zajít, vám nyní představíme.

Belle Époque Restaurant. Hlavní jídelna ve francouzském stylu. Najdete ji na palubě 6, je otevřená pouze na večeři a má kapacitu přibližně 714 hostů.

 

L´Oleandro Restaurant. Jedna ze dvou hlavních jídelen na palubě 5 pro přibližně 720 hostů. Podává snídaně, obědy a večeře v pravém italském stylu.

 

Kaito Sushi Bar. Minimalistická restaurace zařízená v japonském stylu s výběrem teplých i studených japonských jídel připravených zkušenými šéfkuchaři. 

 

Gli Archi Cafeteria. Bufetová jídelna nabízející snídani, obědy a večeře. Kapacita přibližně 349 osob.

 

Bar della Cascada. Bar poblíž recepce s kapacitou přibližně 142 míst k sezení, kromě alkoholických a nealkoholických nápojů podává likérové kávy jako espresso martini, ale také americkou kávu, cappuccino nebo horkou čokoládu. Jeho hosté si mohou užívat živou klavírní hudbu z recepčního klavíru.

 

L´Enoteca Wine Bar. Degustační bar s tapas a živou hudbou.

 

The Golden Bar a The Diamond Bar. S přibližně 90 místy po obou stranách lodi jsou tyto dva bary ideálními místy na drink před večeří.

 

Laguna Bar. Jeden ze dvou barů u lodních bazénů, nabízí řadu nápojů a kopečkovou zmrzlinu.

 

ZÁBAVA A ANIMAČNÍ PROGRAMY

Kromě barů a restaurací můžete na MSC Musica navštívit několik atrakcí, z nichž některé vám dozajista vezmou dech. Ať už půjde o ohromné divadlo na přídi lodi, recepci uprostřed lodi, nebo lodní bazény, všechno předčí vaše očekávání toho, co se dá na zaoceánské lodi dělat. Kromě těchto atrakcí je možné navštívit také lodní kasino, obchody s parfémy, oblečením i suvenýry, i lodní diskotéku.

Copacabana Pool Area. Hlavní lodní bazén s vířivkami a velkou obrazovkou inspirovaný světoznámou pláží Copacabana. Můžete zde strávit den ležením na lehátku, hraním stolních her či občerstvením ve zdejším baru. Na podiu uprostřed lodí často potkáte animátory, kteří si pro vás připravují různé zábavné programy.

 

La Spiaggia Pool Area. Druhý lodní bazén s vířivkami a barem.

 

Recepce. Třípatrové srdce lodi s kavárnou a bary. Uprostřed najdete třístupňový vodopád a průhledný klavír, který jako by se vznášel na křišťálové podlaze nad bazénem se třpytivou vodou.

 

Teatro La Scala. Divadlo pojmenované podle slavného milánského uměleckého domu na přídi lodi. Má kapacitu přibližně 1 240 míst a konají se v něm představení lodních zpěváků, žonglérů, stínových umělců a akrobatů.

 

Q32 Disco. Lodní diskotéka s přibližně 172 místy k sezení a vlastním barem, ve které žije dlouho do ranních hodin. 

 

Crystal Lounge. Velký salonek na zádi lodi s přibližně 330 místy k sezení, tanečním parketem a barem. Hosté se zde můžou zúčastnit mnoha aktivit od ukázek kulinářského umění, karaoke, tanečních soutěží až po hudební hry a talentové show. To vše doplňuje široký záběr hudby od jazzu po taneční hudbu.

 

Il Tucano Lounge. Zabavní salonek s přibližně 477 místy k sezení, vlastním barem a tanečním parketem. Zde se konají nejrůznější aktivity od soutěží v sudoku, ukázek uměleckého zpracování ovoce až po aerobik, taneční lekce, bingo a další aktivity.

 

Havana Club Cigar Room. Elegantní kuřácká místnost u hlavní recepce oddělená od hlavních prostor. Hosté si zde mohou odpočinout a vychutnat si doutník nebo cigaretu spolu s kvalitním alkoholickým nápojem.

 

Knihovna a karetní místnost. Lodní knihovna nabízí přibližně 15 míst sezení a řadu knih v různých jazycích, výběr deskových her a karet. Ty můžete využít ve vedlejší karetní místnosti s kapacitou přibližně 28 hráčů.


Cyber Café. Internetová kavárna pro snadné připojení k webu u hlavní recepce.

 

Minigolf. Hřiště na minigolf s několika jamkami, na kterém můžete strávit příjemné odpoledne během plavby na moři.

 

RELAX A REGENERACE

Plavba na moři není jen o zábavě a gastronomických zážitcích. Po náročném výletě s delegátem Riviera Tour v některé z nádherných destinací jistě oceníte možnost pravé asijské masáže a kosmetické procedury. Během dne na moři lze využít také fitness centrum. Děti si mohou najít nové kamarády v dětském klubu rozděleném podle věkových kategorií.

MSC Aurea Spa. Centrum odpočinku na přídi lodi nabízí tři vířivky, dvě sauny, dvě turecké lázně, kosmetický salon s kadeřníkem a kosmetičkou, solárium, relaxační zónu, thalassoterapeutické lázně a řadu léčebných místností.

 

Tělocvična. Součást MSC Aurea SPA na přídi lodi. Nabízí možnost posilovacích strojů, běžeckých pásů a rotopedů s výhledem na moře.


Power Walking Track. Neznačená dráha pro běh a rychlou chůzi kolem bazénu. Riviera Tour doporučuje používat během ranních hodin, zvláště během slunných dnů bývá obsazena lehátky.

 

Dětské kluby. Dětská zóna, s hernou pro nejmenší, pro větší s uměleckými a hracími koutky a videohrami pro teenagery. Nabízí také venkovní hřiště s lezeckým vybavením, skluzavkami a malým bazénem.

 

KAJUTY

MSC Musica nabízí ubytování v celé řadě kajut s plochou a vybavením odstupňovaným dle druhu kajuty. Při plavbách s Riviera Tour jsou vám dispozici jsou vnitřní kajuty i kajuty s oknem nebo balkonem. Pro rodiny jsou určena rodinná apartmá nebo možnost propojit více kajut, strádat ale na lodi nebudou ani osoby s tělesným postižením nebo omezenou možností pohybu.

DRUHY KAJUT

Vnitřní kajuta. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Relaxační křeslo, koupelna se sprchovým koutem a fénem, interaktivní TV, lodní telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 14 m² (podle druhu kajuty). * kajuty pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou mají pouze samostatná lůžka (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s oknem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Okno s výhledem na moře (u některých kajut může být výhled omezen uspořádáním konstrukce lodi). Relaxační křeslo, koupelna se sprchovým koutem a fénem, interaktivní TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 16-18 m². * kajuty pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou mají pouze samostatná lůžka (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s balkonem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Balkon. Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo sofa. Odpočinkový prostor se sedačkou, koupelna s fénem a sprchovým koutem nebo vanou, interaktivní TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Plocha přibližně 15-18 m², z toho přibližně 4-5 m² tvoří balkon. * s výjimkou kajut 15025 mají kabiny pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou mají pouze samostatná lůžka (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Apartmá. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Balkon. Prostorný šatník, odpočinkový prostor s pohovkou, koupelna s fénem a vanou. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek), interaktivní TV, telefon a trezor. Plocha přibližně 26 m², z toho přibližně 4 m² tvoří balkon. (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

SLUŽBY NA KAJUTÁCH

Zážitek z plavby za nejvýhodnější cenu. Balíček Bella poskytují hostům nejvýhodnější dostupné ceny, výběr kajuty ponechává na plavební společnosti. Několik dní před odjezdem jim bude přidělena nejlepší dostupná kajuta v rámci zvolené kategorie. Na plavbách s Riviera Tour zahrnuje přístup k široké škále možností a aktivit na lodi, jako jsou restaurace, bufet, divadelní představení ve stylu Broadway každý večer, zábavu pro děti i dospělé, bazén, panoramatickou posilovnu i sportovní zařízení pod širým nebem. Klientům je po dobu zájezdu k dispozici kvalifikovaný vícejazyčný personál. Změna vybrané kajuty je možná pouze za poplatek, k dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty.

Hosté si sami vybírají kajutu a čas večeře. Balíček Fantastica zahrnuje všechny výhody balíčku Bella, klienti mohou ale navíc využít také flexibilitu při změnách rezervace, přednostní výběr místa k večeři, snídani na pokoji zdarma a 20 % slevu na předplacené balíčky ve specializovaných restauracích. K dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty. V případě změny kajuty z provozních důvodů bude hostům poskytnu vyšší druh kajuty. 

Balkonové kajuty a apartmá na nejlepších místech s nadstandardními výhodami. Balíček Aurea udělá z plavby opravdu nezapomenutelný zážitek, nejen díky možnosti výběru z nejprostornějších balkonových kajut a apartmánů a nejlepších míst na nejvyšších palubách, ale i díky dalším exkluzivním výhodám. Kromě výhod balíčku Fantastica budete mít také možnost přednostního nalodění a vylodění, přivítání proseccem a čokoládou, jejich kajuta bude vybavena vlastními župany, pantoflemi a koupelnovými potřebami. Během dovolené budete mít možnost kdykoliv povečeřet ve vyhrazené restauraci nebo relaxovat na soukromé sluneční terase. Kromě toho můžete zavítat do Termální zóny a odpočívat díky speciálnímu předplacenému balíčku SPA, který vám bude k dispozici se slevou. 

Více informací o kajutách na lodích naleznete na této stránce.


► AKTUÁLNÍ POZICE MSC MUSICA ◄

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Články o tématu "MSC Musica" na webu Riviera Tour:

VŠECH 19 LODÍ SE VRACÍ NA MOŘE (prosinec 2021)

TECHNICKÉ INFORMACE A ROZMÍSTĚNÍ KAJUT NA MSC MUSICA (v češtině; POUZE ORIENTAČNÍ, AKTUÁLNĚ DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ ROZMÍSTĚNÍ KAJUT ZE STRANY LODNÍ SPOLEČNOSTI)

NÁVŠTĚVA LODĚ MSC MUSICA (video v angličtině)

 

Právní upozornění:

Všechny údaje na webu www.rivieratour.cz jsou informačního charakteru a mají klientům přiblížit vybavení lodí, servis na lodích a služby. Vybavení, služby a servis na lodích se může lišit a během času plavební společnost upravuje a mění služby, ceníky, obsah služeb apod. Služby na lodích, jejich rozsah a cenu určuje vždy plavební společnost. Proto pro uzavření cestovní smlouvy jsou vždy platné údaje a nabídka uvedená v cestovní smlouvě.    

MSC Musica

pluje na těchto plavbách

Kam plujeme

Exotické plavby

Plavby v Exotické plavby

Kam plujeme

Exotické plavby

Pro opravdové cestovatele nabízíme velmi zajímavé plavby snad do všech koutů světa. Můžeme Vám připravit plavbu doslova na míru dle Vašich požadavků a možností. Naše letité zkušenosti spojené s cestováním po celém světě Vám pomůžou při poznávání krásných destinací a míst.

Plavby v Exotické plavby

Kam plujeme

Středomoří

ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ

Pokud se klienti RIVIERA TOUR rozhodnou prom plavby-zpravidla začínají ZÁPADNÍM STŘEDOMOŘÍM. Především Vás zcela jistě lákají velmi zajímavé  a zvučné destinace jako jsou Barcelona, Korsika, Mallorca, Ibiza ,Sicílie, Malta a další.

Další výhodou je i poměrné stále počasí, zejména pokud se jarních a podzimních plaveb týče. A proto spousta mořeplavců využívá zejména zimních plaveb za velmi výhodné ceny a počasí jako stvořené pro poznávání nových míst a destinací.

V letních měsících lákají skvělé pláže na Ibize, Mallorce, Korsice a nebo plavby s možností večerních výletů v Palmě a nebo návštěvě nočních party a diskoték na ostrově Ibiza.

VÝCHODNÍ STŘEDOMOŘÍ

Navštivte kolébku prvních civilizací, zažijte historii jinak. Řím, Olympie, Bari, Dubrovník. Nejenom těmito historickými městy proplouvají naše středomořské plavby. Kdy jindy máte možnost poznat tolik zásadních míst, během jedné dovolené.

Plavby Středomořím organizujeme již několik let. Právě proto vám naši delegáti budou neocenitelným pokladem, který na moři naleznete.

V naší nabídce naleznete i speciální fakultativní výlety za poznáním historie, života místních lidí, náboženství, kultur a přírodních krás.


Plavby v Středomoří

Kam plujeme

Dálkové plavby a plavby kolem světa

Zažijte s námi opravdový životní zážitek. Udělejte radost sami sobě a vyrazte odpočívat, poznávat nové místa, nové kultury, světovou kuchyni, skvělé lidi, nádherná místa, památky. Na dálkových plavbách a na plavbě kolem světa s MSC Cruises můžete navštívit až 33 zemí a zavítat až do 52 destinací. Při přípravě této plavby se věnujeme každému zákazníkovi individuálně a připravíme pro Vás plavbu, na které se budeme snažit maximálně vyhovět vašim požadavkům a splnit tak váš životní sen.

Plavby v Dálkové plavby a plavby kolem světa

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme