Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

100 ARABSKÉ EMIRÁTY NA NOVÉ MSC WORLD EUROPA - vyprodáno!

PopisLetenka v ceně
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 100
Cena 46 990 Kč€1 957
Akční cena 42 990 Kč€1 790
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 21 990 Kč€916
Cena pro (od 12 do 17 let) 21 990 Kč€916
Vyprodáno
Váš delegátMarkéta Strnadová
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odjezd  do Dubaje
Večer setkání na letišti v Praze a odlet do Dubaje. Doba letu cca 6 hodin, časový posun 2 hodiny. Přímý let do Dubaje bez přestupů. Svoz transferem RIVIERA TOUR (za příplatek 1090,-Kč) na trase Frýdek-Místek - Ostrava - Olomouc - Vyškov - Brno a na letiště. 


2. den: Dubaj, Spojené arabské emiráty
Zažijte s RIVIERA TOUR opravdový zážitek. Do Dubaje přiletíme kolem půlnoci. Po odbavení a vyzvednutí zavazadel nastoupíme do přistaveného autobusu, který nás proveze krásnou vyhlídkovou trasou noční Dubají. Po zhruba hodince cesty zamíříme mimo město přímo do pouště, kde nás čeká zajímavé přivítání, program a očekávání východu slunce v poušti, který je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Po východu slunce následuje beduínská snídaně plná čerstvé zeleniny, zdraví prospěšného panenského olivového oleje, sladkého ovoce a pro dochucení bylinky a koření. Vyzkoušet můžete i Mansaf, pokrm připravený z okořeněné rýže a kousků jehněčího masa, připraveného ve fermentovaném jogurtu. 

Po snídani odjezd do přístavu, odbavení a nástup na loď, ubytování, bezpečnostní cvičení, prohlídka lodi s delegátem a osobní volno. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu, je to nezapomenutelný zážitek. Nesmíte chybět také u první servírované večeře, při které si užijete skvělou italskou gastronomii. Večer můžete zavítat do lodního divadla a večer zakončit skleničkou na baru.3. den: Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty  07.00-21.00

Hlavní město Spojených arabských emirátů a metropole stejnojmenného emirátu. Město má 1,5 milionu obyvatel a má za sebou pestrou minulost, včetně období, kdy bylo útočištěm pirátů přepadávajících lodě plující v Perském zálivu. Od 60. let 20. století prošlo město úchvatnou přeměnou v moderní sídlo se širokými bulváry a vysokými budovami. Ze starého města do dnešních dnů zůstalo jen pramálo, výjimku tvoří Starý palác, který reprezentuje jednu z nejstarších budov postavenou nad pramenem. Další velkou památkou je velká mešita šejka Zayeda, jedné z největších v islámském světě. Zaujímá plochu přes 22 tisíc metrů čtverečních a pojme 41 tisíc věřících, ženám je vstup povolen pouze v dlouhém oděvu zakrývajícím hlavu (vlasy), paže i nohy. Je zbudována především z bílého mramoru,  některé výzdobné články jsou zlacené, skleněné lustry dodala firma Swarowski. V sousedství měšity je hrob šejka Zayeda, který stavbu financoval. Delegát se bude účastnit fakultativního výletu s MSC Cruises.  


4. den: Sir Bani Yas Island, Spojené arabské emiráty   8.00-17.00
Zakotvíme na přírodním ostrově vzdáleném zhruba 170 km od hlavního města. Ostrov je největší přírodní rezervací a oblíbenou turistickou destinací. Díky památkové péči a ekologickým investicím se stal domovem tisíců volně se pohybujících zvířat a několika milionů rostlin a stromů. Rezervace byla založena v roce 1977 šejkem Zayed Bin Sultan Al Nahyan. Návštěva toho místa bude úžasným zážitkem především pro milovníky přírody.

Foto: ahab, volná licence Pixabay5.den: Plavba na moři
Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Volný den můžete využít k prohlídce vlajkové lodi MSC Cruises, návštěvě lodních lázní, posilovny a speciálních restaurací. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky v lodních barech.


6.den: Dammam, Saúdská Arábie  07:00-18:00
Saúdská Arábie byla až do nedávna jen tajuplným místem na mapě. Vstup na její území byl povolen pouze muslimským poutníkům do Mekky nebo zahraničním pracovníkům. Země, která zabírá značnou část Arabského poloostrova, se běžným cestovatelům otevřela teprve v září 2019, kdy zřídila vízový režim pro 49 zemí, mezi něž patří i Česko. Saúdská Arábie je absolutistickou monarchií ovládanou výhradně potomky prvního krále Abd al-Azíze ibn Saúda, který se moci chopil v roce 1932. Je to země plná kontrastů: na jedné straně zde najdete ty nejmodernější výdobytky, které si země díky těžbě ropy může dovolit, na straně druhé je zdejší společnost Evropanovi připomíná svými poměry časy dávno minulé.

7.den: Dauhá, Katar  07:00-16:00
Dauhá je moderním přístavem, kulturním a obchodním centrem, zároveň také hlavním městem maličkého arabského státu Katar. Díky letišti a vyspělým telekomunikacím má tato metropole perfektní spojení s okolním světem. Město bylo založeno v roce 1825 pod jménem Al-Bídá, samotné jméno Dauhá je odvozeno z arabského ad-dawha, což znamená „velký strom“. Hlavním městem britského protektorátu bylo Dauhá jmenováno v roce 1916. Milovníky nákupů okouzlí tradiční trh Souq Waqif, stejně jako moderní nákupní centra, kde pořídí všechno, na co si jen vzpomenou: od oblečení přes umělecké a řemeslné výrobky až po exotické koření a výtečné místní speciality. Dominantou města jsou proslulé muslimské mešity. V samotném centru Dauhá naleznete pevnost Al-Kout z roku 1880. V roce 1978 pevnost prošla kompletní rekonstrukcí a v současnosti slouží jako výstavní místo tradičních řemesel. Dalším zajímavým muzeem je také muzeum islámského umění.Transfer v přístavu zdarma.

Foto: Gustav Brandt, volná licence Pixabay


8. den: Dubaj, Spojené arabské emiráty  9.00-23.59

Název Dubaj lze do českého jazyka přeložit jako „místo srazu“. Je jednou ze sedmi částí Spojených arabských emirátů (SAE). Je nejlidnatějším a druhým největším emirátem, hned po emirátu Abú Dhabí. Vládce Dubaje je šejch Mohammed bin Rašíd Al Maktoum, který je viceprezidentem a premiérem SAE (hlavou státu je emír Abú Dhabí). Hlavním centrem emirátu je město Dubaj, jeho největší část zabírá poušť. Emirát se nečlení na žádné nižší správní celky, avšak od roku 1954 působí v rámci emirátu instituce „Obec Dubaj“ (anglicky Dubai Municipality), jež má na starosti běžné záležitosti emirátu, jako jsou zdraví, životní prostředí či územní plánování. 

Volný den k poznávání stejnojmenného hlavního města. Můžete využít spousty fakultativních výletů společnosti MSC Cruises.  Výlety vám zašleme v odbavovacích pokynech. Delegát bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES.


9. den:  Dubaj, Spojené arabské emiráty   00.01

Snídaně, vylodění a transfer na letiště, odlet do Prahy. 

 
* Upozorňujeme, že delegát nesmí provázet skupinu v jednotlivých emirátech. K tomu jsou určeny fakultativní výlet MSC Cruises s odborným licencovaným průvodcem. Delegát bude zajištovat servis výhradně na lodi. V každé destinaci se delegát účastní jednoho výletu plavební společnosti MSC Cruises, kde Vám může být velmi nápomocen, ale není překladatelem. Informace o výletech a cenách naleznete v katalogu.


Cena zájezdu zahrnuje

* leteckou linkovou dopravu ve  třídě  economy** 
* letištní taxy a palivové příplatky
* transfery Dubaj: letiště-přístav-letiště
* poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC 
* ubytování ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
* plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
* přístavní taxy, portýrské služby při nalodění
* každodenní úklid kajuty
* kapitánský gala večer, gala cocktail
* pojištění proti úpadku CK, delegáta CK
* animační a zábavné programy na lodi 
* divadla, bazény, vířivky, pool servis


Cena zájezdu nezahrnuje

  • * fakultativní výlety plavební společnosti
  • * servisní poplatek MSC Cruises 12 eur/os/noc     
  • * transfery plavební společnosti v přístavech
  • * vstupní víza pokud jsou pro navštívenou destinaci zapotřebí
  • * nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby    
  •     za příplatek (sauny, masáže,4D kino….)

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Upozornění:
**letecká společnost se bude snažit umístit klienty dle ubytování v kajutách, nicméně třída Economy tuto službu nezaručuje. V případě, že požadujete sezení vedle sebe, je nutné zvolit vyšší třídu za příplatek. Upozorňujeme, že přeprava je zajišťována linkovým letem. Není proto možné změnit jméno osoby anebo zájezd zrušit.  


Za příplatek nabízíme

*cestovní a zdravotní pojištění 
*možnost úhrady servisní taxy předem 
*kajuty venkovní, balkonové 
*nápojové balíčky a pakety 
*internet. balíčky, photo balíčky

*fakultativní výlety s delegátem ve všech destinacích
*transfer na letiště a zpět za příplatek 1090 Kč-na trase: 

Rožnov-Frýdek Místek-Ostrava-Hranice-Olomouc-Prostějov-Brno

Upozorňujeme Vás, že fakultativní výlety s doprovodem delegáta je nutné objednat při sepsání cestovní smlouvy. Tyto výlety nelze dokoupit na lodi.

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance pro všechny klienty

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC World Europa

První loď třídy World a nejekologičtější plavidlo flotily. Její futuristický design a množství atrakcí překonává všechny představy o prožití dovolené na moři.      


 

Délka: 333 mKapacita: 6774 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Dobrý den "milá riviéro", takto nás vždy zdravila průvodkyně Katka (Barošová), vždy příjemná, usměvavá i se svými velice korektními, někdy štiplavými poznámkami . Když už někdo hodně prudil, tak j...

Přečíst celé

Senior

Velmi chci poděkovat. Snila jsem o lodi snů jak jsem ji viděla v televizi. Mé sny se díky Vám proměnily ve skutečnost. Jsem plna zážitků z těchto krásných dnů. I když jsem na tuto cestu šetřila dlo...

Přečíst celé

Firma

Děkuji delegátkám Terezce a Katce za profesionální přístup na naší dovolené.Skvělé holky,vyřídily,přeložily vše co bylo potřeba.Bez nich by ti kdo mluví jen česky ani nenakoupili a neviděli krásná ...

Přečíst celé

Pár

Arabské emiráty jsou v únoru velmi příjemná destinace. Dovolená byla moc fajn, delegátka byla velmi ochotná s čímkoliv pomoct, vždy měla vše připravené, nechyběly žádné informace. Děkujeme a věříme...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme