845 PLAVBA NORSKÝMI FJORDY

Popis

.

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 845
Cena 39 990 Kč€1 535
Akční cena 28 990 Kč€1 113
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 8 990 Kč€345
Cena pro (od 12 do 17 let) 11 990 Kč€460
Objednat plavbu
Váš delegátBc.Katka Barošová
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR
Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu dle nástupních míst. Během cesty do přístavu Vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Během cesty do přístavu pro Vás máme připravenu studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín-Nový Jičín-Frýdek Místek-Ostrava-Hranice-Olomouc-Prostějov-Vyškov-Brno-Velké Meziříčí-Jihlava-Humpolec-Praha-Petrovice

2.den: 10.00-19.00  KIEL-Německo  
V  dopoledních hodinách přijedeme do přístavu. Následuje procedura odbavení a nástup na loď, ubytování, bezpečnostní cvičení, prohlídka lodi s delegátem a osobní volno. Neopakovatelným zážitkem je první vyplutí z přístavu. V podvečerních hodinách nás čeká první servírovaná večeře o několika chodech, která pro vás bude opravdovým gurmánským zážitkem. Ve večerních hodinách zavítáme do lodního divadla na estrádní program, a pokud zůstane ještě dost síly, půjdeme se bavit s animátory

3. den: -Kodaň –Dánsko 09.00-18.00
Kodaň, největší a zároveň hlavní město Dánského království, je hlavním lákadlem turistů téhle nejmenší severské země. Nabízí přehlídku skvostných královských paláců, spoustu možností zábavy v čele se zábavním parkem Tivoli a také si všichni turisty zamíří vyfotit symbol Kodaně, slavnou sošku Malé mořské víly. Kodaň leží na východě největšího dánského ostrova Sjaelland. Sjaelland a region Kodaň jsou dva z celkem pěti dánských regionů. Město má něco málo přes 500 tisíc obyvatel a celá kodaňská metropole pak přes 1 milion. Návštěva tohoto města je vskutku impozantní.

4.den: Plavba na moři
Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři a navštivme AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech. Je možné, že Vás kapitán lodi pozve na skleničku sektu a užijete si tak společně první kapitánský gala večer i se speciální večeří.

5.den: Alesund-Norsko  07.00 - 19.00
je město v Norsku se 45 000 obyvateli rozkládající se na třech ostrůvcích, jež jsou navzájem propojeny mosty. Městský znak je tvořen rybářskou lodí a třemi rybami, což odkazuje na jeho minulost úspěšného obchodního a rybářského města. Je největším rybářským přístavem v Norsku a jedním z největších vývozců solených a sušených ryb. Obyvatelé města často používají frázi: „To jsme ještě od požáru v Ålesundu nezažili“. Myslí tím pohromu, která město postihla z 23. na 24. ledna 1904 během mohutného požáru se 10 000 lidí náhle ocitlo bez přístřeší, ale díky rychlým obětavým záchranným akcím a významné pomoci od německého císaře Viléma II. bylo město během krátké doby obnoveno. Dostalo úplně nový vzhled v podobě tehdejšího stylu Art nouveau. Podoba města se dochovala dodnes, proto je Ålesund světovou raritou secesní architektury. Na vrchu Aksla, vysokém 189 m, je vyhlídka na celé město a okolní ostrovy. Přístup je po silnici, nebo schodišti se 418 schody. V parku je památník Viléma II.

6. den: Olden-Norsko  08.00 - 19.00
Stará vesnička s cca 900 obyvateli vítá všechny návštěvníky výletních plaveb. Právě zde můžete obdivovat pestrou přírodní scenerii v kontrastu s ledovci a pěnivými vodopády. Olden je hlavní vstupní branou na největší ledovec na evropské pevnině-Jostedal. Doporučujeme využít fakultativního výlet MSC Cruises k nejznámějšímu ledovcovému ramenu Briksal nebo projížďku výletním vláčkem po okolí. Nádherná příroda.

7.den: 08.00-18.00 Flaam-Norsko  
Vesnice Flaam leží v údolí, kam se nejlépe dostanete železnicí z Myrdalu nebo autem, či lodí. Flaam je světovým unikátem, ležícím na břehu Aurlandsfjordu, s horským nádražím v Myrdal. Od mořské hladiny až do výšky 865 metrů nad mořem – takovou trasu tvoří dvacetikilometrová železnice s nejprudším stoupáním na světě. Když norští stavitelé naplánovali spojení Bergenské železnice s malebnou vesničkou na břehu ramene největšího norského fjordu, netušili, že železnice se stane vyhledávanou turistickou atrakcí. Proto doporučujeme při návštěvě tohoto města právě tuto projížďku absolvovat.  Cestou mezi Flaam a Myrdal projedete 10ti stanicemi. V letních obdobích vlak s vámi zastaví ve speciální stanici Kjosfossen, abyste mohli obdivovat mohutný vodopád stejného jména. K tomuto vodopádu se dostanete pouze vlakem. V konečné zastávce můžete navštívit místní hotel s občerstvením, anebo se jít projít k nedalekému jezeru. Pro klienty doporučujeme tento fakultativní výlet s delegátem

8.den: Plavba na moři
Užijte si tento den. Dýchejte svěží mořský vzduch, oddávejte se lenošení, odpočinku a relaxování při skleničce skvělého drinku. Můžete sportovat, opalovat se, zaplavat si v bazénech nebo si zatančit a pobavit se s animátory na palubě lodi MSC Cruises .

9.den: 07.00  KIEL -   -vylodění
Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. V ceně zpáteční přepravy jsou dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda.
 
10.den: Příjezd do ČR  -

Příjezd do ČR dle aktuální dopravní situace Brno cca 01.00 hod, Olomouc 03.00, Ostrava 04.00

Upozornění – podmínky zájezdu bezpečnostní protokol Covid 19 k aktuálnímu datu:
Cestující je povinen zabezpečit si antigenní test* nebo test dle aktuálních platných předpisů, který nesmí být starší 48 hodin před naloděním a musí být negativní a to platí i pro děti od 2 let věku. Očekáváme rozvolnění, zrušení této podmínky  a realizaci covid pasů.
Cestující musí mít uzavřené cestovní pojištění, které plně pokrývá rizika a náklady v rámci nemoci  Covid.
V případě pozitivity kteréhokoliv klienta ze skupiny při nalodění, nebude umožněno nalodění celé skupině a plavba bude přesunuta na jiný vhodný termín. V případě zjištění pozitivity klienta během plavby bude pozitivní klient a osoby s ním v těsném kontaktu umístěny do karantény. (Povinné pojištění, které plně pokrývá rizika a náklady v rámci nemoci  Covid).
Restrikce a nařízení Covid 19: Nařízení a pravidla v rámci nemoci Covid 19 se neustále mění a proto CK nemůže nijak předpovídat nařízení a restrikce, které budou v době konání zájezdu platit a není za tyto změny nijak právně ani finančně odpovědná. Každopádně se budeme maximálně snažit, abychom vám co nejlépe zájezd připravili a případné změny co nejvíce zmírnili a  vy měli příjemný zážitek z dovolené.


Podmínky návštěvy jednotlivých destinací během plavby
V jednotlivých destinacích při vyhlášení pandemické situace, není možné svévolně opustit loď z důvodu zachování bezpečnostního protokolu. K návštěvě destinací je možné využít bezpečné výlety MSC CRUISES a nebo výlety, které organizuje pro své klienty CK RIVIERA TOUR splňující podmínky bezpečnostního protokolu. Kvůli předpisům o sociálním distancování bude každému průvodci přidělena malá skupina účastníků. Hosté musí nosit roušku ve vnitřních prostorách (restaurace, autobus, památky) a pokaždé, když nebude možné dodržet sociální odstup alespoň 1 metr. Účastníci zájezdu přijímají a zavazují se dodržovat pokyny a předpisy, které obdrží od průvodce. V případě ohrožení zdraví a bezpečnosti našich hostů bude moci CK přijmout nutná opatření. Berte prosím na vědomí, že klientům, kteří během zájezdu a výletů svévolně opustí skupinu, nebude umožněn přístup zpět na palubu. Očekáváme rozvolnění a zrušení této podmínky.

Nabídka bezpečných výletů MSC CRUISES při vyhlášení pandemické situace s doprovodem a českým výkladem delegáta RIVIERA TOUR.
V případě vyhlášení pandemické situace je nutné respektovat nařízení návštěvy jednotlivých destinací během plavby pouze dle bezpečnostního   protokolu - bezpečné výlety MSC. Pokud k takové situaci dojde, což nelze předem predikovat, bude se účastnit delegát CK RIVIERA TOUR níže uvedených fakultativních výletů MSC CRUISES v anglickém jazyce s překladem do českého jazyka. Tyto výlety je možné zakoupit v tomto režimu pouze u CK RIVIERA TOUR nebo u delegáta na lodi. Klienti si tak mohou vybrat výlet za účasti a služeb delegáta anebo si zakoupit kterýkoliv výlet MSC CRUISES na palubě lodi. Na ostatní výlety, než níže uvedené, se služby delegáta nevztahují. Výlety není možné hradit kartou.  


KODAŇ - MĚSTSKÁ PLAVBA – cena 1890 Kč/os dospělý, 1590 Kč dítě 2-12 let
Pojedeme krátkou okružní prohlídkou kolem klíčových památek města. Budeme obdivovat Christiansborg Palác a budovu Staré burzy, postavené králem Christianem IV..  Pyšní se velkolepou věží s proplétajícími se dračími ocasy. Poté pokračujeme podél pulzujícího nábřežní čtvrti Nyhavn, kdysi oblíbeného místa pro námořníky a dnes okouzlující oblasti lemované 400 let starými sedlovými domy, kavárnou na chodníku a bary. Dále budeme pokračovat krátkou procházkou do paláce Amalienborg a dozvíte se více o této významné památce. V Gammelovi Strande se nalodíme na menší loď a poplujeme po atraktivních kanálech města a fotíme z vody. Vyplujeme přes malebnou kanálovou čtvrť Christianshavn a podíváme se na ultramoderní budovu Black Diamond sídlící v Královské knihovně.
ALESUND - cena 990 Kč/os dospělý, 890 Kč dítě 2-12 let
 je jedním z mála secesních měst na světě, kterému se podařilo si udržet svou architektonickou podobu integrita. Váš průvodce vás doprovodí na dvouhodinovou pěší procházku klikatými ulicemi tohoto nádherně zachovalého města. Můžete se těšit na poznávání historie města, povídání o ničivém požáru z roku 1904 a budete obdivovat architektonické detaily místních budov. Stojí za to vzít si fotoaparát
OLDEN - TRANSFER na  BRISKDAL GLACIER cena 1490 Kč/os dospělý, 1290 Kč dítě 2-12 let
Briksdalsbreen (česky Briksdalský ledovec) je jedním z nejdostupnějších a nejznámějších splazů ledovce Jostedalsbreen. Briksdalsbreen se nachází na území obce Stryn v kraji Vestland v Norsku. Ledovec leží na severní straně ledovce Jostedalsbreen v Briksdalen (údolí Briks), který se nachází na konci údolí Oldedalen, asi 25 km jižně od vesnice Olden. Nachází se v národním parku Jostedalsbreen. Briksdalsbreen končil dříve v malém ledovcovém jezeře Briksdalsbrevatnet, které leží v nadmořské výšce 346 m. Má rozlohu asi 10,4 km2.
FLAAM - výlet vlakem cena 3890 Kč/os dospělý, 2980 Kč dítě 2-12 let
Železnice Flaam je jedním z nejzajímavějších úkazů železniční techniky na světě. Má délku 20km a vede ze stanice Flaam do stanice Myrdal v nadmořské výšce 867m.n.m. Železniční stanice Flaam se nachází v čele Aurlandsfjordu. Vláčkem pojedeme kolem řeky Flaam, která je známá pro chov lososů. Projedeme kolem vodopádu Rjoande s délkou 140m. Jeho nejvyšší část sahá až do výšky 1269m.n.m.  Po průjezdu nejdelším tunelem v Naali se nám ukáže nejúžasnější pohled. Odtud můžeme vidět celou linku vlaku. Uvidíme také starou silnici, která byla postavena v letech 1895 až 1896 v souvislosti s budováním železnice, která spojuje Bergen-Oslo, která byla otevřena v roce 1909. Železniční cesta stoupá po strmých kopcích ve 21 úzkých zatáčkách. U vodopádu Kjosfossen bude krátká zastávka. Vodopád je dlouhý 93 metrů. Poté se dostaneme do cílové stanice Vatnahalsen, což je známé lyžařské středisko, které je oblíbené také během léta a podzimu, kdy lidé chodí pěšky do hor. Po přestávce s občerstvením se vracíme stejnou trasou do železniční stanice Flaam.


Bezpečnostní protokol Covid 19 během plavby k aktuálnímu datu - očekáváme rozvolnění
Před odjezdem na plavbu – den před odjezdem odpoledne musíte jít na antigenní test. Doporučujeme se předem objednat na daný termín. Antigenní testy jsou u nás zdarma. Potvrzení o testu si nechejte vystavit v angličtině. Test musí být negativní. Potvrzení o testu si 3x zkopírujte. Následně po provedení testu doporučujeme vyhnout se kontaktům.
Odjezd na plavbu - budeme se snažit nástupní místa připravit tak, abyste nemuseli téměř nikam cestovat. Před nástupem do busu musíte předložit antigenní test a bude vám změřena teplota, která nesmí přesáhnout 37 stupňů celsia a proveden antigenní slinový test. V buse budete mít přiřazena místa, která se nesmí měnit a dodržovat rozestupy. V buse nás bude cestovat pouze 27 osob z důvodů dodržení zabezpečeného protokolu přepravy. Přestávky během cesty do přístavu budou minimální a cesta tím pádem bude ubíhat velmi rychle. Pochopitelně během cesty budete mít zdarma veškerý servis, včetně večeře a snídaně, nápojů v buse apod.
Při příjezdu do přístavu nám bude změřena teplota, bude nám proveden PCR (test neplatíte). Zde Vás musíme upozornit na důležitou skutečnost. Pokud by byla prokázána nákaza covid u kteréhokoliv cestujícího skupiny, bude vstup infikované osobě na loď odmítnut a osobám v jeho těsné blízkosti. V praxi se tato záležitost od 1.9.2020 stala pouze jednou. Je to vinou špatně provedeného nebo chybného testu před odjezdem. Pevně věříme, že taková situace nenastane. Pokud by se tak stalo, postaráme se o vás a plavební společnost Vám nabídne náhradní termín plavby. Následuje nalodění.
 Během plavby - roušky na lodi se musí nosit ve společných prostorách. V baru, v restauraci anebo na lehátku roušku mít nemusíte. Každý den budete mít připravenu novou roušku na vaší kajutě. Každý den při vstupu na snídani a oběd vám změří teplotu. Je to spíš legrace, než že by vás to obtěžovalo. Pochopitelně na lodi jsou aktivity divadel a i animátorů plně v provozu. Pro vaši lepší informovanost klikněte na www.rivieratour.cz
Výlety v destinacích – asi největší zásah do programu plavby. V jednotlivých destinacích aktuálně není možné svévolně opustit loď z důvodu zachování bezpečnostního protokolu. Snažili jsme se Vám maximálně vyjít vstříc, a proto jsme, ve spolupráci s MSC CRUISES, připravili speciální výlety MSC CRUISES pro naši skupinu RIVIERA TOUR. V případě pandemické situace věnujte pozornost informacím o bezpečných výletech. Očekáváme rozvolnění, zrušení této podmínky.
Vylodění – před vyloděním vám bude proveden antigenní test na covid a obdržíte písemné potvrzení výsledku testu. Je to velmi dobré zejména pro příjezd do ČR. Tento test je zdarma.  Po vylodění následuje cesta busem dle programu. Během cesty bude pro Vás opět připraveno občerstvení a svačinky.
 Restrikce a nařízení – jsou věci, které opravdu ovlivnit nemůžeme a sami se s tím potkáváme na každém kroku. Co platí ráno, odpoledne už neplatí. Proto opravdu nemůžeme nijak předpovídat, jaká situace aktuálně bude a jaké nařízení a restrikce budou v danou dobu existovat. Každopádně se budeme maximálně snažit, abychom vám co nejlépe zájezd připravili a vy měli příjemný zážitek z dovolené.

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC
*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
*každodenní úklid kajuty
*kapitánský gala večer a gala cocktail
*pojištění proti úpadku CK
*animační a zábavné programy na lodi
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*autobusovou přepravu do přístavu a zpět
*delegáta CK RIVIERA TOUR na palubě lodi
* vstupní a  výstupní testy covid19 na lodi – pokud je potřeba

Cena zájezdu nezahrnuje

*fakultativní výlety plavební společnosti
*servisní poplatek MSC Cruises 10 Eur/os/noc
*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino….)
*transfery plavební společnosti v přístavech

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Upozornění:
Dovolujeme si vás upozornit, že tato nabídka je platná k aktuálnímu datu a v současné pandemické situaci může dojít ke změně zájezdu, programu zájezdu anebo jiným okolnostem, dle vládních nařízení jednotlivých zemí anebo dodržení bezpečnostního protokolu. Tyto situace není cestovní kancelář schopna ovlivnit a nepovažují se za vadu zájezdu. V takovém případě se cestovní kancelář vždy bude snažit najít co nejvhodnější řešení dané situace. Děkujeme za pochopení. Věnujte pozornost podmínkám bezpečnostního protokolu plavby.Za příplatek nabízíme

*cestovní a zdravotní pojištění
*možnost úhrady servisní taxy
*kategorii kajut Fantastica,Aurea, kajuty s oknem, balkonové
*nápojové balíčky a pakety
*internet. balíčky, photo balíčky…
*rezervace míst v buse za  příplatek

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance pro všechny klienty

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

 • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
 • členství v klubu MSC CRUISES
 • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Seaview

MSC Seaside je loď, která má přinést pocit klidu a pohody. Má speciálně navrženy designové prvky, díky nimž budete mít možnost nádherných výhledů na oceán a trávit co nejvíce času venku. Díky velkém počtu balkónů a dalších veřejných prostorů uzpůsobených tak, aby lidé mohli jíst, pít a také relaxovat na slunci, je tato loď unikátem. Jedinečným místem je také 360 stupňová prosklená promenáda. Tento prostor je uzpůsoben jako rekreační oblast, kde se mohou hosté procházet, jíst, pít, nakupovat a přitom se kochat nádherným výhledem na oceán.

Délka: 323 mKapacita: 5429 osob

  Více o této lodiCelá flotila MSC

  Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

  Rodina

  Byl to obrovský zážitek. Pavel je moc fajn a připravil nám splněný sen na 1*.Paní Terezku Kostkovou s tatinkem jsme doslova hltali při besedě a moc jsme byli rádi,že jsme je potkávali na lodi i výl...

  Přečíst celé

  Senior

  Moc Vám děkujeme s manželem za krásně prožitou dovolenou při plavbě do Ruska. Perfektní služby po všech stránkách. Jeli jsme na plavbu již po 6, ale poprvé s Vámi a víme že již s nikým jiným Už se ...

  Přečíst celé

  Pár

  Naše sedmá plavba s CK Riveratour, tentokrát do Ruska a po sedmé naprostá spokojenost se službami Riviéry, s plavbou jako takovou (jen MSC Meraviglia, na které jsme pluli po druhé, není a asi nebud...

  Přečíst celé

  Další reference

  Kontaktní formulář

  Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme

  CESTUJTE BEZ RIZIKA - CK RIVIERA TOUR je řádně pojištěna proti úpadku u pojišťovny SLAVIA. Investice do Vaší dovolené je u nás v bezpečí.CESTUJTE BEZ RIZIKA – CK je řádně pojištěnaVíce