Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

120 PLAVBA VÝCHODNÍM STŘEDOMOŘÍM DO TURECKA - vyprodáno!

Popis

Foto: İbrahim Mücahit Yıldız (Pixabay)

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 120
Cena 36 990 Kč€1 479
Akční cena 29 990 Kč€1 199
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (od 12 do 17 let) 11 990 Kč€479
Vyprodáno
Váš delegátJana Kristeková
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu dle nástupních míst. Během cesty do přístavu vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Máme pro vás připravenou studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Bratislava. Svozový transfer za příplatek Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí.

2.den: Příjezd do přístavu a nalodění – Terst, Itálie 10:00-19:00

Po příjezdu do přístavu následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít vyplutí z přístavu a první servírovanou večeři se skvělou italskou gastronomií. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

Foto: Gioele Tubaro (Pixabay)


3.den:  Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Je také o volném času pro sebe a pro své přátele. Volný den můžete využít k návštěvě lodních lázní, posilovny a speciálních restaurací. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky v lodních barech.


4.den: Katakolon (Olympie), Řecko 08:00-16:00

Ráno zakotvíme u malinké řecké vesničky Katakolon. Nás však bude daleko více zajímat Olympie, archeologické naleziště asi 40 km od pobřeží, kam vyrazíme na autobusový výlet. Olympie byla svatostánek antického Řecka, nacházející se v Elidě, na východ od Pyrgu. V obecnou známost vešla jako dějiště antických olympijských her. V průběhu 19. a 20. století byly její pozůstatky odkryty a lokalita zpřístupněna veřejnosti. V roce 1961 byl na východním úpatí Kronova pahorku otevřen areál Mezinárodní olympijské akademie. V roce 1989 byl archeologický park zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Počátky osídlení spadají do poloviny 2. tisíciletí před naším letopočtem a pravděpodobně už okolo roku 1000 před naším letopočtem se tu konaly náboženské slavnosti na počest nejvyššího řeckého boha Dia. V roce 776 př. n. l. se tu konaly první olympijské hry, o kterých se dochovaly záznamy. Ty se pak konaly pravidelně jednou za čtyři roky, než je roku 394 zakázal římský císař Theodosius I. Po návštěvě Olympie návrat do přístavu a osobní volno. Tento výlet je za příplatek 790 Kč. Cena výletu nezahrnuje vstup od areálu a muzeí cca 7-9€. Pokud se nebudete účastnit výletu, můžete navštívit vesničku Katakolon nebo místní pláž.

Foto: Antonios Ntoumas (Pixabay)


5.den: Piraeus (Athény), Řecko   07.00-18.00

Řecko nás v ranních hodinách uvítá v přístavu Piraeus.  Opustíme loď a vydáme se fakultativní výlet autobusem do centra města, kde si budeme během cesty povídat o historii Athén. Po příjezdu se podíváme k Akropoli, uvidíme muzea, Konstantinův oblouk, projdeme se kolem Chrámu boha Dia k Stadionu Olympico a během cesty u prezidentského paláce a parlamentu se podíváme na střídání stráží. Taktéž zavítáme do Plaky, kde budete mít možnost nakoupit si suvenýry nebo si dát občerstvení v kavárničce. Individuálně v případě zájmu můžete navštívit vrchol Akropole (vstupné cca 25€). V odpoledních hodinách se vrátíme na loď, kde si vychutnáte pozdní oběd. Večer opěr skvělá večeře, divadla a zábava. Tento výlet je fakultativní za příplatek 790 Kč. 

Foto: Leonhard Niederwimmer (Pixabay)


6.den: Kusadasi, Turecko 07:00-15:00

„Ptačí ostrov” láká svým kouzelným panoramatem typického pobřežního městečka s přístavištěm jachet, tyrkysem obarvenou vodní hladinou a řeckým ostrovem Samos na horizontu. Je vyhlášeným tureckým letoviskem, kam ročně zavítá velké množství turistů, aby si tu užili svou dovolenou. Je také ideální k prozkoumání západní části Turecka, proto je vyhledávaným resortem cestovatelů. Většina turistických atrakcí v Kusadasi se nachází v oblasti přístavu. Můžete si tu prohlédnout mj. některé dobré příklady hrázděných domů z 19. století. Přežívá i brána do starého města. Čtvrť bazarů, překypující množstvím tureckých suvenýrů, začíná přímo u doku. Asi 2 km od města se táhne nejvyhledávanější pás písku Kadinlar Denizi. Z města je také možné vyrazit na fakultativní výlet do starověkého Efezu.

Foto: David Mark (Pixabay)


7.den: Istanbul, Turecko 10:00-23:00

Jen málo měst na světě se může pochlubit tak bohatou historií jako Istanbul. Město na dvou kontinentech, u dvou moří, odvěká křižovatka obchodních cest mez Evropou a Asií. Přes 1 600 let bylo centrem světových velmocí, ať to byla Východořímská a posléze Byzantská říše, nebo říše Osmanská. Dnes je Istanbul pulsujícím velkoměstem, ve kterém žije včetně předměstí na 15 milionů lidí. Přesto je centrum města relativně malé a většina hlavních památek se dá obejít pěšky. Mezi nejznámější památky patří Konstantinův sloup, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Palác Dolmabahce a pochopitelně Hagia Sofia.

Foto: Foundry Co (Pixabay)


8.den:  Plavba na moři

A je to tu zase. Uděláme si čas na své nové přátele z lodi a využijme volného dne na moři. Navštívíme AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo jen tak lenošíme, relaxujeme. 

Foto: MSC Cruises


9.den: Korfu, Řecko  13:00-21:00

Na ostrově Korfu zakotvíme ve stejnojmenném hlavním městě, často nazývaném také Kerkyra. Nejnavštěvovanější částí města je historické centrum se starou vojenskou pevností a krásnou promenádou. Ta krásně kontrastuje s okolními úzkými uličkami a je lemována řadou zajímavých budov. Za promenádou je centrum města o rozloze půl kilometru čtverečního. K němu přiléhá mohutná skála, na které byla v minulosti vystavěna benátská pevnost Palaio Frourio, jeden ze symbolů města.

Foto: MSC Cruises


10.den: Bari, Itálie  07:00-14:00

Hlavní město oblasti Apulie leží na pobřeží Jaderského moře v jižní Itálii. Je sídlem univerzity a významným střediskem průmyslu a obchodu. V roce 465 v něm bylo zřízeno biskupství, které bylo v 10. století povýšeno na arcibiskupství. Od dobytí Itálie byzantskými vojsky v 6. století bylo Bari v držení Byzance, a to až do roku 1071, kdy je jako poslední državu východního císařství dobyli Normané pod vedením Roberta Guiscarda. Roku 1130 se stalo součástí Království obojí Sicílie a od roku 1282 Neapolského království. V 16. až 18. století Bari upadalo, o století později ovšem došlo k jeho novému vzestupu. Bari je také známé jako místo posledního odpočinku sv. Mikuláše.

Foto: MSC Cruises


11.den: Vylodění - Terst, Itálie 09:00

Vstáváme brzy, protože si nemůžete nechat ujít připlutí lodi do přístavu. Ráno snídaně a po vylodění v dopoledních hodinách prohlídka centra města. V odpoledních hodinách odjezd z přístavu do ČR. V ceně zpáteční přepravy jsou dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda.

Foto: Gerhard Bögner (Pixabay)


12.den: Příjezd do ČR

Dle dopravní situace příjezd do Brna cca 01:00, Olomouc 02:30, Ostrava 4:00.

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC
*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
*každodenní úklid kajuty
*tématické večery dle programu plavby
*pojištění proti úpadku CK
*animační a zábavné programy na lodi
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*autobusovou přepravu do přístavu a zpět
*delegáta CK RIVIERA TOUR

Cena zájezdu nezahrnuje

*fakultativní výlety plavební společnosti
*servisní poplatek MSC Cruises 12 eur/osoba/noc
*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus...)
*transfery plavební společnosti v přístavech


Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Pořadatelem plavby je plavební společnost MSC Crociere S.A., Avenue Eugene Pittard 40, Ženeva, Švýcarsko. Veškeré informace, všeobecné obchodní podmínky a podmínky účasti na plavbě naleznete na www.rivieratour.cz 


Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři
*možnost úhrady servisní taxy předem
*kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea …
*kajuty s oknem, balkonové, family plan, Yacht club 
*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou
*internet. balíčky v předprodeji se slevou
*svozový transfer Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí 990 Kč
*rezervace míst v buse za  příplatek

*fakultativní výlet do Olympie 790 Kč

*fakultativní výlet do Athén 990 Kč

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance pro všechny klienty

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Splendida

Druhá loď třídy Fantasia. Překvapuje nejen svou velikostí, ale i dokonalým interiérem a vybavením. Tato loď je vhodná pro klienty všech věkových kategorií.        

Délka: 333 mKapacita: 4363 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Dobrý deň pán Čiž, ďakujem za Váš pozdravný e-mail a tiež Vás chcem srdečne pozdraviť z Bratislavy. Na poznávaciu plavbu MSC Cruises prostredníctvom Vašej CK Riviéra Tour som sa rozhodla ísť na odp...

Přečíst celé

Senior

Dovolená v září 2023 byla krásným prodloužením léta, byla jsem s Rivierou na plavbě již po třetí, vždycky jsem byla spokojená, počínaje servisem před cestou, příjemnou cestou pohodlným autobusem v...

Přečíst celé

Firma

Peckovní plavba s RIVIERATOUR na lodi Preziosa MSC pro mě a spoustu kolegů to byl neskutečný šok jak může vypadat úplně jiná dovolená, kde za tak krátkou dobu člověk procestuje několik zemí.Proto t...

Přečíst celé

Pár

zpráva od "ježíška" všem co jsou na vážkách ,nebo mají strach z plavby doporučuji plavbu po středomoří ,je to neuvěřitelný zážitek který se dá prožít pouze na lodi ,berte plavbu pouze s delegátem ...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme