Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

133 PLAVBA MSC MERAVIGLIA KANADA A USA - vyprodáno!

Popis

Letenka v ceně
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 133
Cena 65 990 Kč€2 749
Akční cena 59 990 Kč€2 499
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 39 990 Kč€1 665
Cena pro (od 12 do 17 let) 42 990 Kč€1 790
Vyprodáno
Váš delegátDominik Číž
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odlet
Svoz transferem Riviera Tour na letiště (za příplatek 1190,-Kč) na trase Frýdek Místek – Ostrava – Olomouc – Vyškov - Brno. Ráno na letišti sraz celé skupiny, odbavení a odlet do USA. Delegát odlétá se skupinou. Cestujeme leteckou linkovou přepravou. Večer dle časových dispozic procházka s delegátem po New Yorku, individuální večeře. Letecky přímý let z Vídně.V podvečer přílet do USA, imigrační řízení a transfer do tříhvězdičkového hotelu, ubytování, nocleh. 

2. den: New York, USA

Volný den nebo dle vašeho uvážení procházka městem s našim delegátem. Nocleh v tříhvězdičkovém hotelu.

Foto: Pexels, volná licence Pixabay

   

3. den: New York, USA   09:00-19:00

Snídaně, transfer do přístavu, nalodění a pozdní oběd. Prohlídka lodi s delegátem. Ubytování a osobní volno. V podvečer bezpečnostní cvičení, slavnostní večeře a vyplutí z New Yorku. Návštěva večerních estrádních programů v divadle, volná zábava.

Foto: David Mark, volná licence Pixabay

  

4. den: Newport, USA   07:00-16:00

Město s bohatou historií spjatou s mořeplavectvím, několikrát se sem plavil i český mořeplavec Richard Konkolski, který zde po emigraci také žil. Výrazně je spjato také s tenisem. Od roku 1954 v klubu Newport Casino sídlí Mezinárodní tenisová síň slávy. V klubu proběhly první ročníky mužského grandslamu US Open a od roku 1976 hostí travnatý turnaj Hall of Fame Open. V letech 1998 až 2009 se zde konal Newportský mezinárodní filmový festival. Ačkoli je Newport jedním z nejctihodnějších měst Nové Anglie, toto „město u moře“ je opravdu kouzelné i co se týče jeho rušného přístavu a živých scén v centru města.


5. den: Boston, USA  08:00-15:00

Boston, to je kousek Evropy na kraji Ameriky. Jde o jedno z mála amerických měst, které i přes svou velikost připomíná takovou větší vesnici, kde studenti chodí každý večer na pivo. Páté největší město USA a také hlavní město amerického státu Massachusetts se nachází na severovýchodě Spojených států při Atlantském oceánu. Již od jeho založení je považováno za centrum vzdělávání, vědy a výzkumu, v současné době je možné zde studovat až na stovce vysokých škol a univerzit, mezi které patří například světově známý Harvard. Ve městě se velmi netradičně a nutno říct, že zdařile, mísí architektura napříč několika stoletími. Výjimkou není situace, kdy se v lesklých stěnách mrakodrapů odráží starodávné kostely, rozeseté po centru města. Boston je také největším městem Nové Anglie, oblasti skládající se ze šesti amerických států, založené anglickými kolonisty. Boston je také městem kultury a sportu. Tomu vládne baseballový tým Boston Red Sox. Pro turisty je v tomto městě připravena jedna lahůdka. Historická pěší trasa s názvem Freedom Trail představuje nejlepší možnost, jak si prohlédnout většinu těch nejdůležitějších bostonských památek naprosto bez mapy.

Foto: David Mark, volná licence Pixabay

  

6. den: Saint John (Nový Brunšvik), Kanada  09:30-17:00

Saint John je největší město v provincii Nový Brunšvik a nejstarší město v Kanadě, založené královskou listinou 18. května 1785, za vlády krále Jiřího III. Přístav je třetím největším kanadským přístavem. Historicky, jako jeden z hlavních kanadských přístavů, byl Saint John centrem přistěhovalectví z celého světa. Město bylo začleněno na konci 18. století poté, co do Saint John přišlo více než 3 300 černošských loajálních uprchlíků spolu s více než 10 000 bílými uprchlíky po americké revoluci. V letech 1815 až 1867, kdy imigrace té doby dosáhla svého vrcholu, přišlo do Saint John více než 150 000 přistěhovalců z Irska, kteří dramaticky změnili město. Město bylo vždy tradičním centrem umění na východním pobřeží a může se pochlubit mnoha významnými umělci, herci a hudebníky, včetně Waltera Pidgeona, Donalda Sutherlanda, Louise B. Mayera a Millera Brittaina.


7. den: Halifax, Kanada  11:00-21:00

Halifax je hlavní město provincie Nové Skotsko. Představuje strategický bod při plavbě mezi Kanadou a Evropou, což bylo hlavně využito nejen v historii, kdy tímto přístavem prošlo mnoho nových přistěhovalců, ale Halifax sehrál svoji důležitou roli i během dvou světových válek. Dokonce se uvádí, že přístavištěm č. 21 (Pier21) v letech 1928–1971 prošlo na milion přistěhovalců. V současné době je přístaviště č. 21 muzeem, kde jsou exponáty týkající se přistěhovalectví do této oblasti. V Halifaxu se nachází také malé historické centrum, mořské muzeum a původní britská pevnost Citadela. V samotném Halifaxu se nachází guvernérský palác, ve kterém vždy sídlil guvernér provincie Nové Skotsko. V roce 1917 zde došlo k tzv. Halifaxskému výbuchu poté, co se zde srazila norská loď Imo s francouzskou nákladní lodí Mont Blanc, mající na palubě přes 2 400 tun výbušnin. Byla to jedna z největších nejaderných explozí v historii.

    

8.den  Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Je také o volném času pro sebe a pro své přátele. Volný den můžete využít k návštěvě lodních lázní, posilovny a speciálních restaurací. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky v lodních barech.

   

9. den: Charlottetown, Canada   07:00-18:00

Hlavní a největší město kanadské provincie Ostrov prince Edwarda. V roce 1720 vybudovali Francouzi na místě dnešního města pevnost Port la Joie. Poté, co nad ostrovem převzali v roce 1763 Britové vládu, byla pevnost pojmenována na počest Charlotty, manželky krále Jiřího. V roce 1864 se zde konala konference o sjednocení Kanady. Město Charlottetown je možná malé, ale překypuje velkou energií a ostrovní pohostinností. Toto přímořské město je historickým centrem plným kultury, festivalů a akcí, řemeslných obchodů, prvotřídních restaurací a mnoha dalšího. Má veškeré kouzlo a pohostinnost, kterými je známé plus kulinářské zážitky a uměleckou a kulturní scénu, která návštěvníky překvapí, tím nejlepším možným způsobem. Ponořte se do romantiky a nostalgie našich pohlednicově dokonalých ulic. Projděte se po promenádě, kde se ukrývají čluny a plachetnice s humry.

  

10. den: Sydney, Kanada   08:00-19:00

Bývalé město a městská komunita na východním pobřeží ostrova Cape Breton v Novém Skotsku bylo založeno v roce 1785 Brity, rozčleněno jako město v roce 1904 a rozpuštěno 1. srpna 1995, kdy bylo sloučeno do regionální samosprávy. Sydney sloužilo jako hlavní město kolonie Cape Breton Island až do roku 1820, kdy se kolonie spojila s Novým Skotskem a hlavní město se přestěhovalo do Halifaxu. K rychlé populační expanzi došlo těsně po přelomu 20. století, kdy se Sydney stalo domovem jedné z hlavních severoamerických oceláren. Během první i druhé světové války to byla hlavní zastávková oblast konvojů lodí směřujících do Anglie. Poválečné období bylo svědkem velkého poklesu počtu lidí zaměstnaných v ocelárně Dominion Steel and Coal Corporation a vlády Nového Skotska a Kanady ji musely v roce 1967 znárodnit, aby zachránily největšího zaměstnavatele v regionu a vytvořily novou státní společnost s názvem Sydney Steel Corporation.  Populace města se od počátku 70. let neustále snižovala a SYSCO bylo nakonec v roce 2001 uzavřeno. Dnes jsou hlavními průmyslovými odvětvími call centra zákaznické podpory a cestovní ruch. Spolu s doly Sydney, North Sydney, New Waterford a Glace Bay tvoří Sydney oblast tradičně označovanou jako Industrial Cape Breton. Turistické lákadlo Sydney je stále více spojeno s jeho kulturním bohatstvím, než s městským srdcem ostrova Cape Breton. Jeho obyvatelstvo je různorodá směs národností, která přispívá k různým kulturním akcím pořádaným po celý rok

 

11. den: Plavba na moři

A je tu opět den na moři, kdy si můžeme udělat čas na své nové přátele a využít volna ke čtení knih a odpočinku. Užijte si tento den, dýchejte svěží mořský vzduch, oddávejte se lenošení, odpočinku a relaxování při skleničce skvělého drinku. Můžete sportovat, zaplavat si v krytém bazénu nebo zatančit a pobavit se s animátory na palubě lodi.

  

12. den: Portland, USA   07:00-19:00

Portland je město ležící na jihu státu Maine ve Spojených státech amerických.  Aglomerace města má víc než půl milionu obyvatel a bydlí zde přibližně jedna třetina obyvatel státu Maine. Zajímavým místem je čtvrť starého přístavu, která je spolu s moderním přístavem města častým cílem turistů. Portland v Oregonu byl pojmenován po Portlandu v Maine. Prvním evropským osadníkem byl anglický kapitán Christopher Levett, který v roce 1623 získal od anglického krále 24 km² půdy v zálivu Casco a postavil prvních deset domů pro kolonisty. Tato kolonizace se ale nezdařila. První stálí obyvatelé přišli v roce 1633 a založili rybářskou vesnici Casco. Vesnice byla několikrát zničena útoky indiánských kmenů. Na konci 18. století dostala vesnice jméno Portland a rozvíjela se jako obchodní centrum. V roce 1820 vznikl stát Maine a Portland se stal jeho hlavním městem, v roce 1832 bylo ale hlavní město přeloženo do Augusty. V roce 1853 po dostavění železnice do Montrealu se Portland stal jedním z hlavních nezamrzajících vývozních přístavů pro Kanadu, později jeho roli převzal přístav Halifax v Novém Skotsku. Ve městě byl založen závod na výrobu lokomotiv. V devadesátých letech 20. století začala revitalizace starého přístavu, která přinesla nové impulzy pro rozvoj města. Vysoká škola Maine College of Art přitahuje studenty z celých Spojených států.

   

13. den: Plavba na moři

Odpočíváme, relaxujeme, bavíme se s animátory a nebo si užíváme masáže, sauny a vířivky v AUREA SPA.

     

14. den: New York, USA   07:00

Po brzké snídani následuje vylodění, imigrační procedura pro vstup do USA, vylodění, transfer na letiště a odlet zpět do Vídně s přestupem.

    

15. den: Přílet do Vídně

Cena zájezdu zahrnuje

*leteckou linkovou dopravu ve třídě economy** s přestupem
*letištní taxy a palivové příplatky
*transfery New York: letiště-hotel-přístav-letiště
*poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC
*ubytování ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*přístavní taxy, portýrské služby při nalodění
*každodenní úklid kajuty
*kapitánský gala večer, gala cocktail
*pojištění proti úpadku CK, delegáta CK
*animační a zábavné programy na lodi
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*2 noci v *** hotelu v New Yorku

Cena zájezdu nezahrnuje

*servisní poplatek MSC  4070 Kč/os, JUNIOR 2-11 let 2090 Kč  

(Informace o povinné servisní taxe - klikněte zde)

*fakultativní výlety plavební společnosti

 *nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích

 *nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)

 *transfery plavební společnosti v přístavech

*vstupní vízum do USA

*stravování během 2 dnů v New Yorku

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Pořadatelem plavby je plavební společnost MSC Crociere S.A. ,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva, Švýcarsko. Veškeré informace, všeobecné obchodní podmínky, podmínky účasti na plavbě naleznete na www.rivieratour.cz 


Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři
*možnost úhrady servisní taxy předem
*kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea …
*kajuty s oknem, balkonové, family plan, Yacht club 
*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou
*internet. balíčky v předprodeji se slevou
*vstupní vízum do USA (ESTA) – příplatek 990 Kč


Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Meraviglia

První loď třídy Meraviglia. Je kombinací dokonalé technologie, designu, komfortu a praktičnosti a v neposlední řadě také lásky k moři.             


Délka: 316 mKapacita: 5386 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Milý Pavle, ráda bych Tobě a Tvojí cestovní kanceláři poděkovala za úžasnou dovolenou v Karibiku. Byla jsem velmi nadšená a spokojená s pečlivostí a precizností, s jakou připravujete plavby. No a v...

Přečíst celé

Senior

Dobrý den, velice kladně hodnotím delegátky Markétku a Verču za milý přístup a velice empatické řešení všech drobných kolizí a navíc s úsměvem. Pro Vaši CK jednoznačně palec nahoru. Co se týče plav...

Přečíst celé

Firma

Vážený pán Číž, čerstvo sme priplávali z Karibiku a tak mi nedá sa veľmi poďakovať opäť za profesiálny prístup Terezky a Katky počas celého pobytu. Terezku sme pred pár rokmi mali ako sprievodkyňu...

Přečíst celé

Pár

Zdravím, právě jsme se vratili.Cest.kancelar Riviera v první řadě ochota pred odjezd ,vytvoreni darkove karty pro manžela dekuji ...byla jsem natesena,cestovni kancelar komunikovala super. Delegatk...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme