Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

148 PRÁZDNINOVÉ NORSKÉ FJORDY - vyprodáno!

Popis

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 148
Cena 39 990 Kč€1 738
Akční cena 35 990 Kč€1 564
s dopravou do přístavu a delegátem
Vyprodáno
Váš delegátVeronika Pagáčová
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu. Během cesty do přístavu Vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Během cesty do přístavu pro Vás máme připravenu studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem.

2.den: Příjezd do přístavu – Warnemunde, Německo  10:00-17:00

Po prohlídce následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Nevynecháme ani první servírovanou večeři, při které si užijete skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a večer zakončíme skleničkou na baru.

Foto: Thomas (Pixabay)

 

3.den:  Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Je také o volném času pro sebe a pro své přátele. Volný den můžete využít k návštěvě lodních lázní, posilovny a speciálních restaurací. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky v lodních barech.

 

4.den: Bergen, Norsko  08:00-18:00

Bergen, jehož neoficiální název zní „brána fjordů“, byl od nepaměti svou polohou předurčen k tomu, aby se stal jedním z hlavních center severu Evropy. V 11. století se stal členem hanzovního spolku měst v oblasti Severního a Baltského moře, který si v době své největší slávy dělal nárok na obchodní monopol v tomto regionu. Jedním z velkých turistických lákadel je výjezd lanovkou, která vás vyveze do 320 metrů nad střechy města. Ocitnete se tak na hoře Fløyen s nádherným výhledem na scenérie fjordu, Bergenu a jeho hornatého okolí. Ve městě najdete i kostel Panny Marie z 12. století či přístavní pevnost Bergenhaus, která byla poničena za 2. světové války, když u jejich hradeb vybuchla německá válečná loď. Zajímavostí je i Muzeum lepry, umístěné v prostorách bývalého sanatoria, v jehož místnostech se tato nemoc léčila ještě ve 20. století. Za návštěvu stojí i místní akvárium nebo rybí trh vyhlášený prodejem velrybího masa.

 

5.den: Eidfjord, Norsko  08:00-17:00

Eidfjord se nachází v kraji Hordaland. Mezi místní pamětihodnosti patří kamenný kostel z roku 1309. Eidfjord je výchozím místem pro návštěvu národního parku Hardangervidda a vodopádu Vøringsfossen. Kaskádovitý vodopád, vysoký 182 m, naleznete na řece Bjoreio v národním parku Hardangervidda. Stéká z náhorní plošiny do hluboce zaříznutého údolí Måbødalen. Je jedním z nejznámějších vodopádů v Norsku a nejnavštěvovanější přírodní atrakcí v zemi. K jeho návštěvě můžete využít fakultativního výletu MSC nebo nabídky dopravy místní MHD přímo z přístavu.

Foto: Dominik Číž, Riviera Tour

 

6.den: Kristiansand, Norsko  12:00-20:00

Páté největší norské město a největší město regionu Sørlandet. Město Kristiansand je druhým největším přístavem v Norsku a má dokonce i své vlastní mezinárodní letiště. Již ve 13. a 14. století se v místě dnešního Kristiansandu, u ústí řeky Otra, nacházel rušný přístav a rybářská osada. V letech 1630 a 1635 místo navštívil dánský král Kristián IV. a v roce v roce 1641 založil na protilehlém písečném břehu Otry (Sanden) město Kristiansand. Bylo založeno v renesančním stylu a jako obchodní středisko, aby podnítilo rozvoj této strategicky důležité oblasti. Král mu také udělil různá privilegia a na 10 let město osvobodil od placení daní. Centrum města se nazývá Kvadraturen podle původního přísně pravoúhlého uspořádání ulic. Během naší procházky městem si můžete prohlédnout Kvadraturen, Posebyen, pevnost Christiansholm, katedrálu Domkirke nebo vychutnat místní speciality jako například carassau – místní chléb, akevitt – tradiční pálenku z brambor, nakoupit si brunost - karamelový sýr, originálně vyráběný z kozího mléka a kdo má rád ryby, tak si dozajista užije uzeného lososa podávaného na tmavém chlebu s máslem. Místní vám nabídnou také Brun saus - omáčku s masovými kroketami, rybími knedlíčky a klobásou nebo Gravetlaks, což je losos marinovaný v soli, cukru, pažitce a koňaku. Tak vítejte v Kristiansandu!


7.den: Oslo, Norsko   08:00-16:00

Historie hlavního města Norska sahá do roku 1048, kdy ho založil král Harald III. Patronem města je svatý Hallvard, který byl synem náčelníka z osady Lier. V novodobých dějinách se Oslo stalo jedním z nejrychleji rostoucích měst světa. Pokud vyrazíte po stopách těch nejvýznamnějších památek Osla, potom se vaším primárním cílem stane Královský palác, který je zároveň oficiálním sídlem norské královské rodiny. Daleko starší stavbou je hrad a pevnost Akerhus v přístavu. Jde o poměrně velký komplex až 65 objektů, včetně Muzea domácího odboje za II. světové války. K zajímavostem Osla dále patří radnice pocházející z roku 1936, kde se pravidelně udílejí Nobelovy ceny míru. Okouzlí vás také budova norského parlamentu označovaná jako Stortinget pocházející z roku 1866. 

Foto: Alexandra von Gutthenbach-Lindau (Pixabay)


8.den: Kodaň, Dánsko  09:00-18:00

Návštěva tohoto města je vskutku impozantní. Zavítáme k malé mořské víle, uděláme si několik fotek s hradní stráží, jejichž klobouky zná celý svět. Víte, že mají váhu až 8 kg? Více od našeho delegáta. Samotná procházka centrem města je velmi půvabná a pohodová.  A vyzkoušet můžete třeba i horskou dráhu v zábavním parku Tivoli (nutný transfer MSC Cruises od lodi do centra města).

Foto: Julian Hacker, Pixabay

 

9.den:  Wardemunde, Německo - vylodění  7:00

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. Během zpáteční přepravy máme pro vás připraveny dvě teplé svačinky na cestu, kávu, čaj, cappuccino a čokoládu a povídání o lodích a nových destinacích. Příjezd do Prahy cca 21:00, Brno cca 23:30

10.den: Příjezd do ČR

Příjezd do Olomouce 01:00, Ostrava 02:00

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC

*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA 
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
*každodenní úklid kajuty
*tematické večery dle programu plavby
*pojištění proti úpadku CK
*animační a zábavné programy na lodi
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*autobusovou přepravu do přístavu a zpět 
*delegáta CK RIVIERA TOUR

Cena zájezdu nezahrnuje

*servisní poplatek MSC  2100 Kč/os, JUNIOR 2-11 let 1050 Kč (informace o povinné servisní taxe - klikněte zde)

*fakultativní výlety plavební společnosti

*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)
*transfery plavební společnosti v přístavech

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Pořadatelem plavby je plavební společnost MSC Crociere S.A., Avenue Eugene Pittard 40, Ženeva, Švýcarsko. Plavba není pobyt na hotelu a proto věnujte pozornost informacím, všeobecným obchodním podmínkám a podmínkám účasti na plavbě naleznete na www.rivieratour.cz  


Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři 
*možnost úhrady servisní taxy předem
*kvalitnější kategorii kajut Fantastica a Aurea
*kajuty s oknem, balkonové a apartmá 
*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou
*internet. balíčky v předprodeji se slevou
*rezervace míst v buse za příplatek

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci Na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Poesia

Třetí loď třídy Musica. Inovativní výletní loď, která kombinuje tradiční řemeslné zpracování a kreativní design. Vstupte na palubu a zažijte něco nového.    

Délka: 251 mKapacita: 3013 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Ahoj Riviero, dorazili jsme právě s cesty na Island lod Preziosa, jeli jsme s Vámi již po třetí, výborné od nasednutí do autobusu,cesty do přístavu, organizace, jídlo, čistota, služby na vysoké uro...

Přečíst celé

Pár

Naše čtvrtá plavba, pokaždé jiná loď. Jestli typově stejná Fantazia po Dubaji byla naše doposud nejlepší loď, tak Preziosa na Island byla bohužel tou nejhorší, co se týče služeb přímo od MSC. Zmate...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme