Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

24 100 RUDÉ MOŘE A SAUDSKÁ ARÁBIE

Popis

Upozornění:

Nutné vstupní vízum do Egypta  a Saudské Arábie.  U této plavby doporučujeme výlety MSC CRUISES s delegátem.


Letenka v ceně
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 24100
Cena 39 990 Kč€1 599
Akční cena 36 990 Kč€1 479
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 26 990 Kč€1 079
Cena pro (od 12 do 17 let) 26 990 Kč€1 079
Vyprodáno
Váš delegátPavel Číž
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odlet do Safagy

Odlet z Vídně do Egypta.

2.den: Safaga, Egypt   11:00-22:00

Přílet do Safagy, odbavení, transfer na loď a ubytování. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

Foto: Marco Federmann (Pixabay)


3.den:  Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři. Můžeme se koupat, opalovat, využít vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech.

 

4.den: Džidda, Saudská Arábie  07:00-22:00

Na konci roku 2019 Saúdská Arábie poprvé v historii začala vydávat turistická víza. Do té doby nebylo možné tuto zemi navštívit. Pro cestovatele se tak otevřela rozlohou 13. největší země světa s mimořádnou historií a přírodními krásami nejvyšší kategorie. Přístav Džidda je určitě zajímavějším vstupním bodem do země než hlavní město Rijád. Má historické centrum s opravenými tradičními domy, nejuvolněnější atmosféru a nejširší škálu restaurací a hotelů v zemi. Mnoho kilometrů pobřeží bylo přetvořeno v rámci projektu „Jeddah Waterfront“ v sérii parků, hřišť, restaurací a různých atrakcí, kterým kraluje fontána Krále Fahda vystřikující do výšky přes 300 metrů. Džidda je příhodně umístěna zhruba v polovině Rudého moře a do svatého města muslimů, nevěřícím zapovězené Mekky, je to jen 65 kilometrů. A protože je Saúdská Arábie opravdu velká země, můžete se z ní vydat na okruh buď na sever, nebo na jih. Oboje zahrnuje několik tisíc kilometrů jízdy a/nebo kombinaci s vnitrostátním přeletem. Pokud byste chtěli prozkoumávat východní provincie země, což je podle mě nejméně zajímavá varianta, je lepším východiskem Rijád nebo i Dubaj. Otevření země turistům bylo doprovázeno změnou oficiálního přístupu k oblékání. Povinností žen je mít pouze zakrytá ramena a kolena a nenosit příliš přiléhavé nebo vyzývavé oblečení. V praxi je ale vhodné mít dlouhé kalhoty i rukávy a alespoň lehký šátek přes hlavu, jinak budete nápadnější než sněhulák. I na mužích jsme kraťasy zahlédli jen v hotelu v Džiddě a na pláži. Rozhodně doporučujeme některý z nabízených výletů. Možnost fakultativního výletu s delegátem rychlovlakem do Mediny, města proroka Mohameda.

Foto: Anonymous Traveller (Pixabay)


5.den:  Plavba na moři

Konečně se můžete jen tak slunit, užívat si skvělé drinky a služby lodi.

6.den: Akaba (Petra), Jordánsko  07:00-20:00

nejvýznamnější město v jižním Jordánsku a krásné plážové letovisko se rozkládá na okraji Akabského zálivu, obklopené vysokými horami pouště, které se po většinu roku těší velice příjemnému podnebí. Nedaleké přímořské letovisko Tala Bay na jihu města je jordánskou výzvou izraelského Eilatu. Nás však bude zajímat především výlet do Petry. Petra – skalní město vytesané do pískovce, ležící na jihu této země, v údolí Wádí Músa. Své místo si město Petra našlo mezi sedmi divy světa a právem je i významnou položkou na seznamu památek UNESCO. Najdeme ho asi 2 hodiny od Akaby a v sousedství hlavního města Ammánu. Před okolím je ukryto hradbou až 300 metrů vysokých skal přímo ve středu Šarských hor. Město samotné je pak ve tvaru amfiteátru, od východu na západ má asi 1 kilometr a od severu na jih půl kilometru. Na takto malé ploše však najdete opravdové architektonické skvosty – budovy s prvky egyptského, řeckého, nebo římského stylu. Výlety jsou fakultativní.

Foto: Christel (Pixabay)


7.den: Sharm el-Sheikh, Egypt  08:00-18:00

Sharm El Sheikh, živé letovisko ležící na jižním cípu Sinajského poloostrova, patří na žebříčku dovolenkových destinací mezi ty z nejlepších a nejoblíbenějších. A není se čemu divit. Své návštěvníky láká zlatavým pobřežím, průzračnou vodou Rudého moře, nekonečným sluncem, uhrančivou přírodou, dokonalým pohodlím a svým evropským charakterem. Bohatství Sharm El Sheikhu nespočívá jen v krásných plážích, luxusních hotelích a široké nabídce aktivit. Celý Egypt je doslova protkán jedinečnými místy, která rozhodně stojí za viděni, ať už jde o okolní resorty, národní parky, podvodní království, klášter sv. Kateřiny, hlavního město Káhiru, chrámy v Luxoru nebo Abu Simbel či slavné pyramidy v Gíze. Výlety jsou fakultativní.

Foto: Peggy und Marco Lachmann-Anke (Pixabay)


8.den: Sokhna Port, Egypt  00:01-19:00

Kdo tráví dovolenou v El Sokhna a nenavštíví památky jako pyramidy v Gíze, Egyptské muzeum, káhirskou citadelu, koptský kostel v Káhiře, islámská Káhiru nebo faraonskou Káhiru - jako by v Egyptě nebyl. Charakter krajiny a skutečnost, že Egypt je doslova protkán historickými památkami, zajímavé výlety za poznáním se doslova nabízejí. V oblasti se nacházejí dva nejstarší kláštery na světě – klášter sv. Antonína a klášter sv. Pavla. Spatřit na vlastní oči můžete také Suezský průplav nebo se s námi vypravit na fakultativní výlet do Káhiry, Gízy a dalších míst starověkých faraonů a jejich slavných hrobek a paláců. Tento výlet rozhodně doporučujeme.

Foto: Nadine Doerlé (Pixabay)


9.den: Safaga, Egypt 11:00-22:00

Dopoledne vylodění transfer na letiště a odlet.

 

* Nabídka fakultativních výletů bude klientům zaslána cca 60 dnů před odjezdem.

Cena zájezdu zahrnuje

*leteckou linkovou dopravu ve třídě economy** 

*letištní taxy a palivové příplatky
*transfery letištěl-přístav-letiště
*poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC 
*ubytování ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*přístavní taxy, portýrské služby při nalodění
*každodenní úklid kajuty
*kapitánský gala večer, gala cocktail
*pojištění proti úpadku CK, delegáta CK
*animační a zábavné programy na lodi 
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*český delegát po celou dobu zájezdu

Cena zájezdu nezahrnuje

*servisní poplatek MSC  2100 Kč/os, JUNIOR 2-11 let 1050 Kč (informace o povinné servisní taxe - klikněte zde)

*fakultativní výlety plavební společnosti

* transfery plavební společnosti v přístavech
*nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby    
*vstupní vízum do SAUDSKÉ ARÁBIE a EGYPTA za příplatek 


Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Upozornění:

Nutné vstupní vízum do Egypta  a Saudské Arábie.  U této plavby doporučujeme výlety MSC CRUISES s delegátem.Upozornění:

**letecká společnost se bude snažit umístit klienty dle ubytování v kajutách, nicméně třída Economy tuto službu nezaručuje. V případě, že požadujete sezení vedle sebe, je nutné zvolit vyšší knihovací třídu za příplatek. Upozorňujeme, že přeprava je zajišťována linkovým letem. Není proto možné změnit jméno osoby anebo let bezplatně zrušit. 

Pořadatelem plavby je plavební společnost MSC Crociere S.A. ,Avenue Eugene Pittard 40, Geneva, Švýcarsko. Plavba není pobyt na hotelu a proto věnujte pozornost informacím, všeobecným obchodním podmínkám a podmínkám účasti na plavbě naleznete na www.rivieratour.cz  


Za příplatek nabízíme

*cestovní a zdravotní pojištění, nápojové balíčky a pakety 

* kajuty venkovní, balkonové
*fakultativní výlety s delegátem v destinacích

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci Na Formance pro všechny

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Orchestra

Druhá loď třídy Musica. Kombinuje prostorné a elegantní interiéry s rozmanitostí, kterou je tato třída proslulá. Na této lodi si na své přijde opravdu každý.    

Délka: 251Kapacita: 3013

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Dobrý den. Na plavbě jsme byli poprvé a velice se nám taková dovolená líbila. Určitě se zase někdy zůčastníme, podle našich časových možností. Chtěli bychom velice pochválit obě delegátky Markét...

Přečíst celé

Senior

Vaše cestovní kancelář poskytuje velmi dobré-bezpečné cesty. Plavba lodí ve mne zanechala plno i neočekávaných dojmů. Škoda,že nemohu pro svůj věk nadále cestovat s Vámi. Velmi toho lituji. Děkuji,...

Přečíst celé

Firma

Děkuji delegátkám Terezce a Katce za profesionální přístup na naší dovolené.Skvělé holky,vyřídily,přeložily vše co bylo potřeba.Bez nich by ti kdo mluví jen česky ani nenakoupili a neviděli krásná ...

Přečíst celé

Pár

Dobrý den, plavba byla velmi příjemná, vybrané destinace okouzlující a vystihující atmosféru. Delegátky velmi příjemné a starostlivé, zodpověděly každou otázku, není co vytknout. I přes všechny opa...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme