Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

24 105 PLAVBA Z EGYPTA DO ITÁLIE - vyprodáno

Popis

Foto: Tibor Lezsófi (Pixabay)

Letenka v ceně
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 24105
Cena 46 990 Kč€2 042
Akční cena 32 990 Kč€1 434
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 24 990 Kč€1 086
Cena pro (od 12 do 17 let) 26 990 Kč€1 173
Vyprodáno
Váš delegátMarkéta Strnadová
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odlet do Safagy

Odlet do Egypta

2.den: Safaga, Egypt 11:00-23:59

Přílet do Safagy, odbavení, transfer na loď a ubytování. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

Foto: Marco Federmann (Pixabay)


3.den: Safaga, Egypt 00:01-18:00

Objevíte tu kouzelné široké písečné pláže, průzračné moře s korálovými útesy a bohatý podmořský život. To vytváří skvělé podmínky pro vodní sporty, potápění a šnorchlování. Můžete však také navštívit krásné památky nejen v místě, ale i ve vnitrozemí Egypta. Uvidíte monumentální pyramidy, starobylé chrámy i tradiční muslimské trhy. Najdete tu překrásné bílé pláže a průzračné moře s bohatým podmořským životem. Kromě bílých pláží uvidíte i černé písečné duny, které jsou výborným místem pro všechny vyznavače slunce. Kromě toho zde najdete extrémně slanou vodu, s léčivými účinky na pokožku. Safaga je vhodným místem i pro rodiny s malými dětmi a pro turisty, kteří vyhledávají na dovolené především klid. Chlubí se tu malou promenádou s několika obchůdky, restauracemi a kavárnami. Safaga je také vhodným místem, odkud se dají podnikat výlety za památkami starého Egypta. Nejproslulejší jsou Karnak, Údolí králů a Luxor. Výlety jsou fakultativní.

Foto: Nadine Doerlé (Pixabay)


4.den: Sharm el-Sheikh, Egypt   08:00-19:00

Sharm El Sheikh, živé letovisko ležící na jižním cípu Sinajského poloostrova, patří na žebříčku dovolenkových destinací mezi ty z nejlepších a nejoblíbenějších. A není se čemu divit. Své návštěvníky láká zlatavým pobřežím, průzračnou vodou Rudého moře, nekonečným sluncem, uhrančivou přírodou, dokonalým pohodlím a svým evropským charakterem. Bohatství Sharm El Sheikhu nespočívá jen v krásných plážích, luxusních hotelích a široké nabídce aktivit. Celý Egypt je doslova protkán jedinečnými místy, která rozhodně stojí za vidění, ať už jde o okolní resorty, národní parky, podvodní království, klášter sv. Kateřiny, hlavního město Káhiru, chrámy v Luxoru nebo Abu Simbel či slavné pyramidy v Gíze. Výlety jsou fakultativní.

Foto: Peggy a Marco Lachmann-Anke (Pixabay)


5.den: Akaba (Petra), Jordánsko  07:00-20:00

nejvýznamnější město v jižním Jordánsku a krásné plážové letovisko se rozkládá na okraji Akabského zálivu, obklopené vysokými horami pouště, které se po většinu roku těší velice příjemnému podnebí. Nedaleké přímořské letovisko Tala Bay na jihu města je jordánskou výzvou izraelského Eilatu. Nás však bude zajímat především výlet do Petry. Petra - skalní město vytesané do pískovce, ležící na jihu této země, v údolí Wádí Músa. Své místo si město Petra našlo mezi sedmi divy světa a právem je i významnou položkou na seznamu památek UNESCO. Najdeme ho asi 2 hodiny od Aqaby a v sousedství hlavního města Ammánu. Před okolím je ukryto hradbou až 300 metrů vysokých skal přímo ve středu Šarských hor. Město samotné je pak ve tvaru amfiteátru, od východu na západ má asi 1 kilometr a od severu na jih půl kilometru. Na takto malé ploše však najdete opravdové architektonické skvosty – budovy s prvky egyptského, řeckého, nebo římského stylu. Výlety jsou fakultativní.

Foto: Christel (Pixabay)


6.den: Suezský průplav, Egypt 19:00-19:15

jeden z historicky největších technických počinů se už půl druhého století táhne napříč egyptskou pouštní krajinou. Suezský průplav, který byl otevřen 17. listopadu 1869, představuje mimo jiné důležitou trasu pro dodávky ropy z Blízkého východu. Uměle vytvořená vodní zkratka oddělující Afriku a Asii navždy změnila svět. Umožňuje totiž lodím cestovat ze Středozemního do Rudého moře bez obeplouvání Afriky, čímž zkracuje cestu o bezmála devět tisíc kilometrů.

Foto: Jefe King (Pixabay)


7. den: Suezský průplav, Egypt 15:00-15:15

Obrovská loď se valí pouští – i takový pohled se vám může naskytnout cestou ve vlaku mezi egyptskými městy Ismailia a Port Said. Tankery a nákladní giganti však samozřejmě nekloužou po písku, nýbrž po vodách Suezského průplavu. Spojnice Rudého a Středozemního moře měří úctyhodných 193,3 km, dosahuje hloubky až 24 m a po posledním rozšíření v roce 2010 pojme lodě s šířkou do 77,5 m při ponoru až 12,2 m. Jinými slovy, kanál mohou využít prakticky všechna zaoceánská plavidla, kromě těch nejrozměrnějších. Brázdí jej proto zhruba pět desítek lodí denně, přičemž každá průměrně zaplatí za průjezd v přepočtu 7,4–10 milionů korun.

8.den: Plavba na moři

9.den: Plavba na moři

 

10.den: Plavba na moři

11.den: Civitavecchia, Itálie  08:00-18:00

V časných ranních hodinách připlutí do Civitavecchie, italského přístavního města v provincii Roma v centrální italské oblasti Lazio. Nalézá se u Tyrhénského moře, 80 km západoseverozápadně od Říma. Oblast byla osídlena už v etruském období. V překladu Civitavecchia (doslova "Staré město") představuje prototyp klasického italského sídla s kořeny v dávném starověku (bylo prokázáno, že toto místo bylo osídleno již za dob Etrusků), jež za svou více než tisíciletou existencí prošlo bohatým rozvojem a změnami, jejichž stopy jsou dodnes patrné. Byl to hlavní římský přístav a dodnes zde můžete navštívit přes stovku kostelů.

Foto: Dominik Číž, Riviera Tour


12.den: Itálie, Janov  09:00 vylodění

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. Během zpáteční přepravy máme pro vás připraveny dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda a povídání o lodích a nových destinacích.

 

12.den: Itálie, Verona  14:00-17:30

Je druhé největší město v Benátsku, hned po Benátkách. Historické město ze tří stran obtéká řeka Adige. Pro svoji krásu a bohatství památek je Verona vyhledávána turisty. Anglický dramatik William Shakespeare do ní zasadil děj své slavné tragédie Romeo a Julie. Projdeme se středem historického města podlouhlým tržištěm Piazza delle Erbe (Zelný trh) na místě římského fóra, s měšťanskými domy a paláci ze 13.-17. století. Uprostřed náměstí uvidíme Capitello, pavilon na čtyřech sloupech ze 16. století, směrem k SZ je fontána s římskou sochou Madona da Verona a ještě dál sloup s benátským lvem. Na severu náměstí uzavírá renesanční Palazzo Maffei se středověkou věží a podivuhodným točitým schodištěm uvnitř. Centrum města zhruba zachovalo plán římského města s křížem ulic a tak orientace pro nás bude celkem jednoduchá.

Foto: Stefano Reverberi (Pixabay)


13.den: Příjezd do ČR 

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje

*leteckou dopravu do Safagy a transfer na loď

*autobusovou dopravu z přístavu do ČR
*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC
*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA 
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
*každodenní úklid kajuty
*tematické večery dle programu plavby
*pojištění proti úpadku CK
*animační a zábavné programy na lodi
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*autobusovou přepravu do přístavu a zpět 
*delegáta CK RIVIERA TOUR
*speciální výlet do Verony

Cena zájezdu nezahrnuje

*povinný servisní poplatek MSC Cruises 3300 Kč/os, JUNIOR 2-11 let 1650 Kč (informace o povinné servisní taxe - klikněte zde)

*fakultativní výlety plavební společnosti v destinacích

*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)
*transfery plavební společnosti v přístavechPořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Pořadatelem plavby je plavební společnost MSC Crociere S.A., Avenue Eugene Pittard 40, Ženeva, Švýcarsko. Plavba není pobyt na hotelu a proto věnujte pozornost informacím, všeobecným obchodním podmínkám a podmínkám účasti na plavbě naleznete na www.rivieratour.cz  


Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři 

*možnost úhrady servisní taxy předem
*kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea 
*kajuty s oknem, balkonové, family plan, Yacht club  
*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou
*internet. balíčky v předprodeji se slevou
*svozový transfer Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí  990 Kč
*rezervace míst v buse za  příplatek
*fakultativní výlet s delegátem Akaba, Safaga, Sharm el-Sheikh

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci Na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Orchestra

Druhá loď třídy Musica. Kombinuje prostorné a elegantní interiéry s rozmanitostí, kterou je tato třída proslulá. Na této lodi si na své přijde opravdu každý.    

Délka: 251Kapacita: 3013

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Dobrý den. Na plavbě jsme byli poprvé a velice se nám taková dovolená líbila. Určitě se zase někdy zůčastníme, podle našich časových možností. Chtěli bychom velice pochválit obě delegátky Markét...

Přečíst celé

Senior

Vaše cestovní kancelář poskytuje velmi dobré-bezpečné cesty. Plavba lodí ve mne zanechala plno i neočekávaných dojmů. Škoda,že nemohu pro svůj věk nadále cestovat s Vámi. Velmi toho lituji. Děkuji,...

Přečíst celé

Firma

Děkuji delegátkám Terezce a Katce za profesionální přístup na naší dovolené.Skvělé holky,vyřídily,přeložily vše co bylo potřeba.Bez nich by ti kdo mluví jen česky ani nenakoupili a neviděli krásná ...

Přečíst celé

Pár

Arabské emiráty jsou v únoru velmi příjemná destinace. Dovolená byla moc fajn, delegátka byla velmi ochotná s čímkoliv pomoct, vždy měla vše připravené, nechyběly žádné informace. Děkujeme a věříme...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme