24 224 OSLO A NORSKÉ FJORDY - vyprodáno!

Popis

Foto: Danor Aharon (Pixabay)

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 24224
Cena 49 990 Kč€2 082
Akční cena 39 990 Kč€1 665
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 15 990 Kč€666
Cena pro (od 12 do 17 let) 16 990 Kč€707
Vyprodáno
Váš delegátTereza Samiecová
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu. Během cesty do přístavu Vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Během cesty do přístavu pro Vás máme připravenu studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem.

2.den: Příjezd do přístavu – Wardemunde, Německo  10:00-17:00

Po příjezdu do přístavu následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

Foto: Thomas (Pixabay)


3.den: Plavba na moři 

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři. Můžeme se koupat, opalovat, využít vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb.

4.den: Bergen, Norsko  08:00-18:00

Bergen, jehož neoficiální název je „brána fjordů“ byl od nepaměti svou polohou předurčen k místu, kde se bude střetávat obchod severu Evropy. Byl tak v 11. století přibrán do hanzovního spolku měst v oblasti Severního a Baltského moře, která si v době své největší slávy činila nárok na obchodní monopol v tomto regionu. Turistickým lákadlem je výjezd lanovkou, která vás vyveze do 320 metrů nad střechy města. Ocitnete se tak na hoře Fløyen, odkud se vám naskytne nádherná scenérie fjordu, Bergenu a jeho hornatého okolí. Ve městě najdete i kostel Panny Marie z 12. století či přístavní pevnost Bergenhaus, která byla poničena za 2. světové války, když u jejich hradeb vybouchla německá válečná loď. Zajímavostí je i Muzeum lepry, umístěné v prostorách bývalého sanatoria, v jehož místnostech se léčila tato nemoc ještě ve 20. století. Za návštěvu stojí i místní akvárium nebo přístavní rybí trh vyhlášený prodejem i velrybího masa.

Foto: Danor Aharon (Pixabay)


5.den: Eidfjord, Norsko  08:00-17:00  

Eidfjord se nachází v kraji Hordaland. Mezi místní pamětihodnosti patří Kamenný kostel z roku 1309. Eidfjord je výchozím místem pro návštěvu národního parku Hardangervidda a vodopádu Vøringsfossen. Kaskádovitý vodopád Vøringsfossen, vysoký 182 m, naleznete na řece Bjoreio v národním parku Hardangervidda. Stéká z náhorní plošiny do hluboce zaříznutého údolí Måbødalen. Je jedním z nejznámějších vodopádů v Norsku a nejnavštěvovanější přírodní atrakcí v zemi. K jeho návštěvě můžete využít fakultativního výletu MSC.

Foto: Dominik Číž, Riviera Tour


6.den: Kristiansand, Norsko  12:00-20:00

Páté největší norské město a největší město regionu Sørlandet. V celém kristiansandském regionu je pak registrováno celkem 137 572 obyvatel. Město Kristiansand je také druhým největším přístavem v Norsku a má dokonce i své mezinárodní letiště. Již ve 13. a 14. století se v místě dnešního Kristiansandu, u ústí řeky Otra, nacházel rušný přístav a rybářská osada. V letech 1630 a 1635 místo navštívil dánský král Kristián IV. a v roce 1641 založil na protilehlém písečném břehu Otry (Sanden) město Kristiansand. Bylo založeno v renesančním stylu a jako obchodní středisko, aby podnítilo rozvoj této strategicky velice důležité oblasti. Král mu také udělil různá obchodní privilegia a na 10 let město osvobodil od placení daní. Centrum města se nazývá Kvadraturen podle původního přísně pravoúhlého uspořádání ulic. Během naší procházky městem si můžete prohlédnout Kvadraturen, Posebyen, pevnost Christiansholm, katedrálu Domkirke nebo vychutnat místní speciality jako například Carassau – místní chléb, Akevitt – tradiční pálenka z brambor, nakoupit si Brunost což je karamelový sýr, originálně vyráběný z kozího mléka a kdo má rád ryby tak uzený losos podávaný na tmavém chlebu s máslem, Brun saus - omáčku s masovými kroketami, rybími knedlíčky a klobásou nebo Gravetlaks což je losos marinovaný v soli, cukru, pažitce a koňaku. Tak vítejte v Kristiansand.


7.den: Oslo, Norsko   08:00-16:00

Historie hlavního města Norska sahá do roku 1048, kdy došlo k jeho založení. A to konkrétně králem Haraldem III. Patronem města je svatý Hallvard, který byl synem náčelníka z osady Lier. V novodobých dějinách se Oslo stalo jedním z nejrychleji rostoucích měst světa. Pokud vyrazíte po stopách těch nejvýznamnějších památek Osla, potom se vaším primárním cílem stane Královský palác, který je zároveň oficiálním místem žití královské rodiny. Daleko starší stavbou se však stane hrad a pevnost Akerhus. Jde o poměrně velký komplex ukrývající až 65 objektů, včetně Muzea domácího odboje za II. světové války. K zajímavostem Osla dále patří radnice pocházející z roku 1936, kde se mimochodem pravidelně udílejí Nobelovy ceny míru. Okouzlující je budova norského parlamentu označovaná jako Stortinget pocházející z roku 1866. 

Foto: Alexandra von Gutthenbach-Lindau (Pixabay)


8.den: Kodaň, Dánsko  09:00-18.00 

Návštěva tohoto města je vskutku impozantní. Zavítáme k malé mořské víle, uděláme několik fotek s hradní stráží, jejichž klobouky zná snad celý svět. Víte, že mají váhu až 8 kg? Více od našeho delegáta. Samotná procházka centrem města je velmi půvabná a pohodová.  A vyzkoušet můžete třeba i horskou dráhu. (Nutný transfer MSC Cruises)


9.den:  Vylodění - Wardemunde, Německo  09:00

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. Během zpáteční přepravy máme pro vás připraveny dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda a povídání o lodích a nových destinacích. Příjezd do  Prahy cca 21:00, Brno cca 23:30.


10.den: Příjezd do ČR 

Příjezd do Olomouce 01:00, Ostrava 02:00.

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC

*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA 
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
*každodenní úklid kajuty
*tématické večery dle programu plavby
*pojištění proti úpadku CK
*animační a zábavné programy na lodi
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*autobusovou přepravu do přístavu a zpět 
*delegáta CK RIVIERA TOUR

*povinný servisní poplatek MSC Cruises 2100 Kč/os, JUNIOR 2-11 let 1050 Kč (informace o povinné servisní taxe - klikněte zde)

Cena zájezdu nezahrnuje

*povinný servisní poplatek MSC Cruises 2100 Kč/os, JUNIOR 2-11 let 1050 Kč (informace o povinné servisní taxe - klikněte zde)

*fakultativní výlety plavební společnosti v destinacích

*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)
*transfery plavební společnosti v přístavech

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Pořadatelem plavby je plavební společnost MSC Crociere S.A. ,Avenue Eugene Pittard 40, Geneva, Švýcarsko. Plavba není pobyt na hotelu a proto věnujte pozornost informacím, všeobecným obchodním podmínkám a podmínkám účasti na plavbě naleznete na www.rivieratour.cz  


Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři 

*možnost úhrady servisní taxy předem
*kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea, MSC Yacht Club
*kajuty s oknem, balkonové, family plan, MSC Yacht Club  
*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou
*internet. balíčky v předprodeji se slevou
*rezervace míst v autobusu za příplatek

Něco v ceně navíc

Kompletní cena včetně servisních a přístavních tax a poplatků

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Poesia

Třetí loď třídy Musica. Inovativní výletní loď, která kombinuje tradiční řemeslné zpracování a kreativní design. Vstupte na palubu a zažijte něco nového.    

Délka: 251Kapacita: 3013

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Ahoj Riviero, dorazili jsme právě s cesty na Island lod Preziosa, jeli jsme s Vámi již po třetí, výborné od nasednutí do autobusu,cesty do přístavu, organizace, jídlo, čistota, služby na vysoké uro...

Přečíst celé

Pár

Na plavbe sme boli 7 - krát, z toho s Rivierou 5-krát. Veľká spokojnosť. Spokojní sme boli nielen s delegátom p. Čižom ml. ale aj so spoločnosťou MSC. Po našej 6. plavbe touto spoločnosťou si mysl...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme