805 SKRYTÉ POKLADY ITÁLIE A ISTANBUL

Popis

Připravili jsme pro vás speciální zájezd, zejména pro naše klienty, kteří s námi procestovali kus Itálie. Víte velmi dobře, že Itálii milujeme a chceme Vám ukázat místa, kam cestovky běžně nejezdí, protože je to tam složitější s dopravou, ubytováním, službami. Jsou to místa, kde jsme se na našich cestách cítili velmi dobře, a věříme, že i vy si zde užijete nejen krásy, ale i neskutečnou atmosféru střední a jižní Itálie. Na této cestě uvidíte venkov i města s obrovskou historií, tradicemi a obrovským nádechem duchovna. Tento zájezd není ani tak poznávacím zájezdem, ale doslova poutí po Itálii. Přijměte pozvání do míst, která milujeme a zažijte s námi úplně jinou dovolenou.  

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 805
Cena 44 990 Kč€1 874
Akční cena 28 990 Kč€1 207
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 16 990 Kč€707
Cena pro (od 12 do 17 let) 16 990 Kč€707
Objednat plavbu
Váš delegátDominik Číž
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odjezd

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu. Během cesty do přístavu Vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Během cesty do přístavu pro Vás máme připravenu studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Bratislava. Svozový transfer za příplatek 990kč:  Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí

 2. den: San Marino  09:00-12:00

Po nočním přejezdu dorazíme do San Marina. Víte, že San Marino není jen tak obyčejný stát, ale je to jedna z nejstarších republik na světě? V tomto malém, ale úchvatném koutku světa se dějiny prolínají s moderní dobou a nabízejí nespočet příběhů, které čekají, až je objevíte. San Marino, oficiálně Republika San Marino, se může pochlubit více než 1700 lety historie. Tento mikrostát, ležící uprostřed Itálie, je domovem pro méně než 34 tisíc obyvatel, ale jeho kulturní a historické bohatství je srovnatelné s mnoha většími národy. Tři pevnosti na vrcholcích Monte Titano, které jsou viditelné téměř z každého koutu země, nejsou jen krásnou panoramatickou atrakcí, ale také symbolem sanmarinské svobody a nezávislosti.

 

2. den: Gradara, Itálie  13:00-15:00

Hrad a pevnost, které dominují panoramatu města, jsou vynikajícími příklady středověké architektury a připomínají dobu, kdy rytíři a šlechtičny procházeli stejnými uličkami, po kterých dnes kráčíte vy. Hrad Gradara, známý především díky tragické lásce Paola a Francescy, kterou zvěčnil Dante ve své "Božské komedii", je skvělým místem pro pochopení, jak hluboko mohou kořeny evropské literatury sahat. Pro milovníky kultury a historie, Gradara nabízí nepřeberné množství zážitků, které rozšíří vaše obzory a zanechají ve vás nezapomenutelné vzpomínky. Ať už jste nadšeným fotografem, hledačem dobrodružství, nebo prostě milovníkem krásy, Gradara vás osloví na každém kroku.

 

2. den: Urbino, Itálie  16:00-17:00

Urbino, město zasazené do zeleně kopcovité krajiny regionu Marche, je jako živé muzeum otevřené pod širým nebem. Jeho historické centrum, zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, je dokonalým příkladem renesanční architektury a urbanismu. Palazzo Ducale, s jeho nádhernými sály a bohatě zdobenými interiéry, je jen jedním z mnoha důvodů, proč Urbino navštívit. Co ale dělá Urbino opravdu speciálním, není jen jeho architektura, ale i duch města, který tu cítíte na každém kroku. Bylo to zde, kde žil a tvořil slavný malíř Raffael, a jeho díla dodnes zdobí městské galerie a paláce. Procházka po městě je jako cesta časem, kde minulost harmonicky splývá s přítomností. Kromě Palazzo Ducale stojí za návštěvu i Dom Raffaela, katedrála sv. Marie, nebo klášter sv. Jakuba. Nezapomeňte ani na Albornozovu pevnost, která nabízí nejen historický zážitek, ale i panoramatický výhled na okolní krajinu.

 

2. den: Večer v Itálii  21:00

Po návštěvě Urbina jistě uvítáte delší přejezd střední Itálii směrem na jih k Bari. Večer ubytování, večeře a nocleh.

3. den: San Giovanni Rotondo, Itálie  08:00-13:00

Ráno po snídani se vydáme do San Giovanni Rotondo. Toto město, známé především díky novodobému světci a mystikovi sv. Pio z Pietrelciny (Otec Pio), nabízí mnohem více než jen duchovní zážitky. Padre Pio, který je známý svými stigmaty a zázračnými uzdraveními, přitahoval a stále přitahuje miliony poutníků z celého světa. Jeho svatyně, která byla navržena slavným architektem Renzem Pianem, je mistrovským dílem moderní architektury a klidného prostoru, promyšleně integrovaného do přírodního prostředí. San Giovanni Rotondo je jedinečná směsice starého a nového, místo, kde každý kámen a každá ulice má svůj příběh. Je to destinace, která nabízí nejen duchovní obohacení, ale i kulturní a historické poznání, zasazené do nádherné přírodní scenérie.

 

3.den: Bari, Itálie 15:00-19:00 nalodění

Registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

 

4.den: Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři. Můžeme se koupat, opalovat, využít vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech.

5.den: Athény,  Řecko  07:00-17:00

Řecko nás v ranních hodinách uvítá v přístavu Piraeus.  Opustíme loď a vydáme se autobusem do centra města, kde si během cesty budeme povídat o historii Athén. Po příjezdu budeme obdivovat Athénskou Akropoli, muzea, Konstantinův oblouk, projdeme se kolem Chrámu boha Dia k Stadionu Olympico a během cesty u prezidentského paláce a parlamentu se podíváme na střídání stráží. Také zavítáme do Plaky, kde budete mít možnost nakoupit si suvenýry anebo si dát občerstvení v kavárničce. Individuálně v případě zájmu můžete navštívit Akropoli (vstupné cca 25€) V odpoledních hodinách se vrátíme zpět na loď, kde si vychutnáte pozdní oběd a můžete relaxovat na palubě lodi. Večer opět skvělá večeře, divadla a zábava.  Tento výlet je fakultativní za příplatek.  

 

6.den: Izmir, Turecko  07:00-15:00

Zavítáme do třetího největšího města Turecka. Díky levantskému a židovskému dědictví se Izmir liší od ostatních částí Turecka. Dominantou Izmiru je jeho typický bulvár. Pěší promenáda – kordon nabízí výběr barů, restaurací a je to místo, kde neustále pulzuje život. Široké náměstí na pěším úseku Cumhuriyet Bulvari je centrem města, jednoduše značeným Konak, kde se nachází osmanská věž s hodinami zbudovaná v roce 1901 na památku korunovace sultána Abdul Hamita II. Naše procházka po nábřeží vás zavede na místní trhy, na posezení u kávičky nebo pohledům na záliv v Izmiru patřící k nejkrásnějším zátokám Egejského moře. Izmir, kdysi nazývaný „perla Egejského moře“, je metropolí západního stylu, průmyslovým a obchodním srdcem celého pobřežního regionu. Za symbol města je pokládána Saat Kuleni – věž s hodinami – na náměstí Konak a také pomník Atatürka na náměstí Cumhuriyet.

 

7.den: Istanbul, Turecko  09:00-21:00

Jen málo měst na světě, možná vůbec žádné jiné, se může pochlubit tak bohatou historií jako Istanbul. Město na dvou kontinentech, u dvou moří, odvěká křižovatka obchodních cest mez Evropou a Asií. Město, odkud se 1 600 let vládlo světové velmoci, ať to byla Východořímská a posléze Byzantská říše, nebo říše Osmanská. Dnes je Istanbul pulsující velkoměsto, ve kterém žije včetně předměstí na 15 milionů lidí. Přesto je centrum města relativně malé a většina hlavních památek se dá obejít pěšky. Mezi nejznámější památky patří Konstantinův sloup, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Palác Dolmabahce a pochopitelně Hagia Sofia.

 

8.den: Plavba na moři

A je to tu zase, lenošíme, relaxujeme. Zasloužíte si to.

9.den: Korfu, Řecko  14:00-21:00 

Na ostrově Korfu se nachází stejnojmenné hlavní město, často také nazývané Kerkyra. Nejnavštěvovanější částí města je historické centrum neboli "Corfu Old Town". V této části je Stará vojenská pevnost a krásná, monumentální promenáda Esplanáda. Pěkně kontrastuje s okolními úzkými uličkami a je lemováno řadou zajímavých budov. Za touhle promenádou je centrum města o rozloze 0,5 x 0,5 km. Na protějším konci náměstí se nachází útes spadající do Jónského moře, na němž byla v minulosti vystavěna benátská pevnost Palaio Frourio – tedy Stará pevnost.

 

10.den: Bari,  Itálie  07:00-12:00

Ráno snídaně a po vylodění prohlídka města. Přístavní město Bari, hlavní město oblasti Apulie, její provincie Bari, leží na pobřeží Jaderského moře v jižní Itálii. Je sídlem univerzity, významným střediskem průmyslu a obchodu. V roce 465 tu bylo zřízeno biskupství, které bylo pak v 10. století povýšeno na arcibiskupství. Od dobytí Itálie byzantskými vojsky v 6. století bylo Bari v držení Byzance, a to až do roku 1071, kdy je jako poslední državu východního císařství dobyli Normané pod vedením Roberta Guiscarda. Roku 1130 se stalo součástí Království obojí Sicílie a od roku 1282 neapolského království. V 16. - 18. století Bari upadalo, o další století později došlo k jeho novému vzestupu. Je zde pohřben Sv. Mikuláš.

 

10. den: Matera, Itálie  13:30-16:00

Představte si město vytesané přímo do skály, kde každá ulička a dům vypráví příběh starý tisíce let. Vítejte v Mateře, jednom z nejstarších měst na světě, které je často opomíjené, ale neprávem. Matera, známá jako "Město ve skále", je umístěna v regionu Basilicata na jihu Itálie. Toto město je unikátní díky svým starobylým jeskynním obydlím zvaným "Sassi", které jsou vyhloubeny přímo ve skalním masivu. Tyto jeskyně byly osídleny již od paleolitu a až do 50. let 20. století sloužily jako domovy pro místní obyvatele, což Materu činí jedním z nejstarších nepřetržitě obývaných měst na světě. Procházka Materou je jako cestování časem. Můžete navštívit rušné náměstí Piazza Vittorio Veneto s jeho moderními kavárnami a obchody, které stojí v ostrém kontrastu s tichými, zákoutnými uličkami Sassi. Nevynechejte ani katedrálu z 13. století, která dominuje městu svou výškou a nabízí nezapomenutelný výhled na okolní krajinu.

 

10. den: Cassino, Itálie  19:00

Příjezd na hotel, ubytování a večeře

11. den: Klášter Montecassino, Itálie  08:00-13:00

Ráno po snídani navštívíme místo, kde se historie prolíná s nesmírnou krásou přírody a kultury. To místo je klášter Montecassino, perla Itálie, která často uniká běžným turistickým trasám. Tento malebný klášter, zasazený na vrchu ve městě Cassino, je nejen důležitým náboženským centrem, ale také místem jedné z nejkrvavějších bitev druhé světové války. Příběh Montecassino je příběhem odolnosti, víry a obnovy. Založený svatým Benediktem z Nursie v roce 529, klášter byl čtyřikrát zničen a čtyřikrát znovu postaven. Jeho současná podoba, obnovena po druhé světové válce, slouží jako maják naděje a ukazuje sílu lidského ducha.


  

11. den: Castel Gandolfo, Itálie  14:30-17:00

Toto malebné městečko ležící jen pár kilometrů od rušného Říma je známé především jako letní rezidence papežů. Zahrnuje úchvatné paláce, zahrady a jezero, které je stejně nádherné, jako je jeho historie bohatá. Ale Castel Gandolfo nabízí mnohem více než jen papežskou historii. Pro milovníky historie, Castel Gandolfo je živým muzeem. Vychutnejte si procházku starobylými uličkami, kde se každá budova a každé náměstí třpytí příběhy z minulosti. Nezapomeňte navštívit také zahrady Barberini, které nabízejí nejen úchvatné výhledy na okolní krajinu, ale také klidný prostor pro odpočinek a rozjímání. Gastronomové a milovníci vína zase ocení autentické italské speciality, které se zde servírují. Od čerstvé mozzarelly po aromatická vína z regionálních vinic – Castel Gandolfo je rájem pro každého gurmána.

 

11. den: Orvieto, Itálie 20:00

Příjezd na hotel, ubytování a večeře.

12. den: Orvieto, Itálie  09:00-13:00

Orvieto, umístěné na strmé vápencové plošině, je město, které překvapí nejen svou architekturou, ale i hlubokou historií sahající do doby Etrusků. Jednou z nejvýznamnějších památek je bezesporu Orvietský dóm, který je považován za mistrovské dílo gotické architektury v Itálii. Jeho fasáda je zdobená nádhernými mozaikami, které oslní každého návštěvníka. Kromě bohaté historie a architektury je Orvieto také rájem pro milovníky jídla a vína. Město je známé svým bílým vínem Orvieto Classico, které se vyrábí z odrůd grechetto a trebbiano. Doporučuji navštívit místní vinařství a ochutnat toto aromatické víno přímo z místa jeho původu. Nezapomeňte také ochutnat tradiční místní kuchyni, jako je „umbricelli“ – druh těstovin podávaných s ragú z divočáka nebo truffely, které jsou v tomto regionu velmi populární.

 

12. den: Padova, Itálie 17:00-19:00

Padova, často zastíněna svými slavnými sousedy Benátkami nebo Veronou, je městem s bohatou historií, neskutečnou kulturou a neopakovatelnými památkami, které si zaslouží mnohem více pozornosti. Pro milovníky historie je tady Bazilika svatého Antonína, místo poutí a úchvatné architektonické dědictví, které ukrývá relikvie jednoho z nejvýznamnějších světců křesťanstva. Ale to není vše – co třeba Prato della Valle, jedno z největších náměstí v Evropě obklopené kanály a sochami významných osobností? Pro ty, kdo milují umění, je zde Scrovegniho kaple s freskami Giotto di Bondone, které jsou považovány za počátek renesančního malířství. Padova je také městem vědy – univerzita založená v roce 1222, jedna z nejstarších na světě, kde učil i samotný Galileo Galilei. Po návštěvě Padovy noční přejezd do ČR.

 

13 den: Příjezd do ČR

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC

*ubytovaní v kajutě kategorie BELLA

*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci

*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění

*každodenní úklid kajuty

*tématické večery dle programu plavby

*pojištění proti úpadku CK

*animační a zábavné programy na lodi

*divadla, bazény, vířivky, pool servis

*autobusovou přepravu do přístavu a zpět

*servisní taxu 12€/os/den

*delegáta CK RIVIERA TOUR

*3x ubytování ve *** hotelu s polopenzí

*výlety navíc při cestě autobusem

Cena zájezdu nezahrnuje

*fakultativní výlety plavební společnosti v destinacích

*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích

*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)

*transfery plavební společnosti v přístavech

*fakultativní výlet v Athénách

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland


Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři

*kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea …

*kajuty s oknem, balkonové, family plan, Yacht club  

*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou

*internet. balíčky v předprodeji se slevou

*svozový transfer Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí  990 Kč

*rezervace míst v buse za  příplatek

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci Na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Sinfonia

Čtvrtá loď třídy Lirica. Vzdává hold symfoniím velkých skladatelů ve zcela moderní interpretaci plaveb na moři.        


Délka: 275 mKapacita: 2546 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Tak to tady čtu a nestačím se divit. Asi jsem byla na jiném zájezdě. Já si to totiž užila stejně jako třeba paní Lída. Zkrátka se vší parádou a tak jak jsme na služby u RIVIERA TOUR zvyklí. A jela ...

Přečíst celé

Senior

Už uplynuly skoro 2 týdny od našeho návratu z této úžasné dovolené a pořád nemůžeme zapomenout na báječné zážitky z plavby. Vše bylo super a na jedničku s hvězdičkou. Hlavně bychom chtěli moc poděk...

Přečíst celé

Firma

Peckovní plavba s RIVIERATOUR na lodi Preziosa MSC pro mě a spoustu kolegů to byl neskutečný šok jak může vypadat úplně jiná dovolená, kde za tak krátkou dobu člověk procestuje několik zemí.Proto t...

Přečíst celé

Pár

Dobrý den, je tomu teprve pár dní od našeho návratu z první plavby na lodi a já bych chtěla moc poděkovat. Byla to opravdu nádherná dovolená na kterou budu vzpomínat celý život, přítel mě požádal ...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme