Oblíbené letovisko La Romana najdete na jihovýchodním pobřeží Dominikánské republiky. Osídleno bylo španělskými kolonizátory v roce 1502. Celý okolní region je významný z hlediska cestovního ruchu, ale také kvůli zpracovávání cukrové třtiny. 

Nedaleko řeky Dulce River naleznete luxusní turistický komplex Casa de Campo, který je považován za jeden z nejlepších v celém Karibiku. Kromě perfektních služeb se může pyšnit například vlastním letištěm, takže transfer do hotelu v tomto případě opravdu žádného strašáka nepředstavuje. Nedaleko tohoto místa najdete historickou vesnici Altos de Chavon. Zde můžete navštívit výtvarnou školu, prohlédnout si archeologické muzeum či kostel St. Stanislaus. Další atraktivní místo v okolí La Romana představuje Bayahibe, jedna z nejznámějších pláží Dominikánské republiky. Na dosah je také poutní místo Viva Windham Dominicus. Jestliže se budete nacházet v destinaci La Romana, tak si rovněž musíte udělat výlet do East National Park, kde žije množství unikátních zástupců z rostlinné a živočišné říše. Tento národní park zahrnuje i překrásné ostrovy Catalina a Saona. Zvláště druhý jmenovaný je díky úchvatné přírodě a skvostným plážím s bílým pískem, které jsou jako stvořeny ke koupání, oblíbeným cílem turistických výprav.

Tam, kde se vyrábí doutníky Don Diego…

Dominikánská republika je rájem nejen pro turisty, ale i pro milovníky kvalitních, ručně dělaných doutníků. Právě zde najdeme továrny, kde se produkují vynikající, ručně dělané  doutníky. Doutníky Don Diego se v současnosti vyrábějí v největší továrně na doutníky na světě. Továrna nese název Tabacalera de Garcia Ltd. a patří doutníkovému kolosu se jménem Altadis. Továrna vznikla izolovaně v La Romaně na jihovýchodním pobřeží Dominikánské republiky. Přibližně pět minut jízdy autem od vyhlášeného, luxusního resortu Casa del Campo, který je obklopen mořem a také golfovým hřištěm.  Továrna se stala postupně srdcem výroby firmy Altadis, ve které se dnes vyrábí velké množství tak zvaných „premium“ doutníků. Mezi oblíbenými značkami zde najdeme například Don Diego, Bock, Santa Damiana a pro především severoamerický trh se tu vyrábí zavedené značky doutníků Romeo y Julieta, H. Upmann, Montechristo, Mendez y Garcia a mnohé další. 


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme