Souostroví se skládá ze 3 hlavních ostrovů, St. Croix (Sv. Kříže), St. Thomas (Sv. Tomáše) a St. John (Sv. Jana) a najdete ho v Malých Antiláchv Karibském moři, východně od Puerto Rica. V roce 1996 k nim ještě přibyl Water Island (Vodní ostrov), ale patří k němu ještě řada menších ostrovů.
Ostrovy každoročně navštíví téměř 2,5 milionu turistů, a tak výběr ubytování dozajista uspokojí každý váš požadavek. Rekreantům nabízejí své služby hotely, které se tu nacházejí přímo u oceánu, malé penziony, prázdninové apartmány, kempy, i luxusní vily.
Narazíte tady na pláže s pískem jemným jako moučkový cukr, turisté se tu hojně věnují různým vodním sportům a jsou tu i opravdu výborné restaurace (čínské, francouzské, mexické, středomořské, thajské, vegetariánské i italské). Ty tři ostrovy sice působí jako "sourozenci", ovšem každý z oněch tří větších ostrovů vykazuje svou zvláštní osobitost.

St. Croix
Největší z ostrovů, St. Croix, má rozlohu více než 213 km² a s přibližně 51 tisíci obyvateli je to zároveň nejlidnatější ostrov z celého souostroví Americké Panenské ostrovy. Od západu na východ je dlouhý 45 km, šířka je cca 11 km.
Sv. Kříž se vyznačuje pestrou krajinou, najdete tady suché, kaktusy porostlé kopce na východě, i svěží tropické lesy na západě. Pěší turistika, plavba na kajaku a létání na paraglidu jsou zdejší oblíbenou zábavou. Pro golfisty byla na ostrově postavena dvě 18-jamková hřiště.
Někteří potápěči tvrdí, že ostrov St. Croix je jediným místem v celém Karibiku, kde se dá během jediného dne prozkoumat podmořská stěna, útes i vrak lodě. Pronajatými rychločluny a katamarány se dostanete na nedotčené pláže a po dně oceánu můžeme šnorchlovat u liduprázdného útesu Buck Island Reef National Monument.
Najdete zde stará dánská města Christiansted a Frederiksted, kde je zajímavá například pevnost Fort Frederik. Za návštěvu určitě stojí také muzea Whimr Plantation Great House a Carl and Marie Lawaetz Family anebo továrna Cruzan Rum.
Návštěvníci ostrova často podnikají pěší výlety do tropického lesa nebo naopak po stopách tamního kulturní dědictví. Zajímavé jsou také exkurze pod mořskou hladinu. Večer se můžete bavit v jednom z nočních klubů při jazzu, calypso / reggae nebo karaoke.

St. Thomas
Nejznámějším ostrovem Amerických Panenských ostrovů je St. Thomas, kde panuje čilý ruch. Směřuje sem nejvíce turistů, které sem téměř denně přivážejí výletní lodě i obří jachty do místního přístavu Charlotte Amalie.
Charlotte Amalie je také hlavním městem souostroví Americké Panenské ostrovy, nejzajímavější památkou je zde pevnost Fort Christian, kterou nechal v roce 1671 postavit dánský král Christian V.. Za návštěvu určitě stojí také luteránský kostel Frederick, zámek Blackbeard, zahrady Tillet, St. Peter Great House a botanické zahrady.
Specialitou ostrova St. Thomasje obchod. Nejrůznější obchodní aktivity se zde prováděli již od 18. století, kdy tady řádili piráti. Nakoupíte si tu nejrůznější dovezené parfémy, fotoaparáty, hodinky, jemný porcelán a křišťál, všeho je dost a dost.
Americké celní zákony umožňují bezcelní dovoz zboží v hodnotě až 1.600 US dolarů ze souostroví Americké Panenské ostrovy do Spojených států, aniž by bylo zapotřebí platit nějaká cla či daně z obratu.
Nesčetné pohlednice zobrazují zdejší nádherné pláže, jako např. tu snad nejoblíbenější v zátoce Magens Bay. Lidé se tu hodně věnují šnorchlování, potápění, rybolovu na otevřeném moři a výletům na člunech. Na ostrově Sv. Tomáše je k dispozici jedno golfové hřiště, Mahagoni Lief. Je známé svými obtížnými jamkami podél pobřeží, nazývaném "Ďáblův trojúhelník“.

St. John
St. John je nejmenším z trojice ostrovů a je oblíbeným cílem všech milovníků přírody. Dvě třetiny ostrova jsou součástí 4 hektarového národního parku - Virgin Islands National Park. Více než 800 druhů rostlin roste v kopcovitém terénu pokrytém tropickým lesem, jež se pozvolna svažuje k plážím ohraničeným korálovými útesy.
V roce 2001 byl park rozšířen o podmořskou část chráněného území - Virgin Islands Coral Reef National Monument. Na ostrově Sv. Jana narazíte podél celého severního pobřeží na krásné pláže, zatímco na jihu panuje příjemný klid.
Roku 1956 koupil americký miliardář Laurance Rockefeller rozsáhlou část ostrova a vytvořil v ní Saint John National Park. Tak byla na ostrově vytvořena nová pracovní místa a park se stal lákadlem pro turisty.
Mezi místní speciální zajímavosti patří, kromě ruin plantáží cukrové třtiny Annaberg Plantage, pláže a s tím související možnosti k šnorchlování. V zátoce Trunk Bay se nachází jedinečný "Underwater Trail" amerického národního parku.
Klima
Klima na ostrovech je tropické, je ovlivňováno východními větry s nízkou vlhkostí a vyznačuje se pouze malými teplotními rozdíly v průběhu celého roku (26 - 28°C). Období dešťů je obvykle od května do listopadu.
Ostrovy byly vystaveny v uplynulých letech několika tropickým bouřím. Častá jsou zde také období velkého sucha nebo naopak záplav, občas se de může vyskytnout zemětřesení.

Plavby proplouvájící tímto přístavem

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme