Carnival Průvody! Kostýmy! Hudba! Párty! Slavný cádizský karneval je upřímně jedním z největších lákadel kulturního kalendáře akcí celého Španělska.

Historie Legenda říká, že nejstarší dosud obydlené město západního světa bylo založeno přímo Herculem. Avšak pravděpodobnější je informace o založení tohoto města Féničany okolo roku 1100 př. n. l. Od té doby uplynula téměř 3000 letá historie osídlení Cádizu, během které se ve městě vystřídaly různé civilizace.

Katedrála Výstavba cádizské na moře hledící katedrály, která se nachází na náležitě pojmenovaném náměstí Plaza de la Catedral, začala na počátku 18. století a následně trvala více než sto let. Této překvapivě velké katedrále, celé postavené výhradně z kamene a v pozdně barokním stylu s neoklasicistními prvky, dominuje charakteristická zlatem pokrytá kupole.

Náměstí, promenády a další místa pro pěší Cádiz je město, které stojí za to díky přímořským promenádám obklopujících město, příjemným parků plných stromů a laviček, starým vydlážděným křivolakým uličkám a krásným náměstím projít celé pěšky. Tak zahoďte mapu a prozkoumejte ho na vlastní pěst!

Pláž Tím, že je Cádiz téměř celý obklopený vodou, tak je skvělým místem pro milovníky pláží. Nejoblíbenějšími plážemi ve městě, také náležitě přeplněnými lidmi, jsou Playa de la Caleta a Playa de la Victoria, a kromě nich se ve městě nebo poblíž něho nachází další písečné pláže.

Podívejte se na vše z ptačí perspektivy! Torre Tavira byla postavena v 18. století a později vyhlášena oficiální vyhlídkovou věží města Cádiz. Kromě úžasného panoramatického výhledu na celé město a záliv se v této věži nachází také speciální "cámera oscura" neboli temná komora, která na podivuhodné obrazovce zprostředkovává přímý přenos aktuálního dění v celém městě. Opravdu zajímavé!

Vyzkoušejte "pescadito frito" Kvůli pobřežní lokalitě Cádizu musíte naprosto určitě ochutnat mořské plody i ryby. Nejtypičtějším pokrmem je "pescadito frito" (malé smažené ryby) a nejlepším místem, kde si tuto specialitu dát je Freidería Las Flores na náměstí Plaza Topete. Jídlo si odtud můžete vzít i s sebou.

Hoďte se do gala! Pokud chcete do Cádizu zamířit během bláznivého karnevalu, tak pro vás bude maska nutností. Španělé do tohoto města hromadně vyrážejí ve vtipných kostýmech, jejichž prostřednictvím narážejí na aktuální události ve Španělsku, utahují si z politiků, celebrit, a nebo institucí. Nikde jinde neuvidíte skupinky jeptišek - mužů popíjejících v ulicích alkohol společně s "kuřaty nakaženými ptačí chřipkou".

Procházka na pláž Popadněte ručník, opalovací krém, knihu a vyrazte se osvěžit na některou z mnoha cádizských pláží. Kromě slunění by vás u moře mohly zajímat také různé vodní sporty a aktivity.

Plavby proplouvájící tímto přístavem

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme