Historie města:

Dějiny města nejsou tak dlouhé a bohaté. Zrod Viga se datuje teprve v 18. století. Největší rozvoj města však nastal až v druhé polovině 19. století, kdy přišel velký rozvoj zejména místního rybolovu.

Současnost:

Vigo je hlavně hospodářským a průmyslovým centrem Galicie. Důležitý je zejména rybářský a automobilový průmysl. Největším podnikem ve městě je automobilka Peugeot Citroen. Významné jsou rovněž místní loděnice a velký námořní a rybářský přístav.

Památky, muzea:

Jelikož město nemá dlouhé dějiny, většina budov má eklektický a historizující styl. I když město nemá žádné velmi staré a historicky cenné budovy, má pro změnu řadu nádherných a zajímavých muzeí. Za pozornost určitě stojí Mořské muzeum a Muzeum současného umění, které patří vůbec mezi nejvýznamnější muzea svého druhu v celém Španělsku.

Absence starších historických budov nahrazují sakrální budovy, které jsou nejstaršími stavbami ve městě. Největší kostel je místní šedě mohutná a honosná katedrála Santa Maria de Vigo. Vůbec nejstarší kostely jsou románský kostel Santa Maria de Castelos, kostel Santiago de Bembrive a kostel San Salvador de Coruxo. Všechny tři katolické svatostánky pocházejí z 12. století.

Zajímavosti v okolí:

V bezprostředním okolí Viga jsou nádherně zelené háje olivovníků, kterým vyhovuje zdejší oceánské podnebí. Pohled na tyto krásně zelené háje může být pastvou pro oči pro každého turistu, který do Galicie zavítá.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme