Na své si zde přijdou zejména milovníci letního odpočinku – lokalita nabízí až 300 slunečných dní v roce, středomořské klima a teplou mořskou vodu v poklidném zálivu. Tomu odpovídá i zaměření místních obyvatel na turistický ruch, který se koncentruje zejména na hlavní promenádě, lemované hotely a restauracemi. Zde si můžete také dopřát typická místní jídla – souvlaki, čerstvé mořské plody a ryby či byrek, kapsu plněnou masem, sýrem nebo špenátem, která se prodává v místních bufetech.

Nedaleko města se nachází další dvě oblíbené lokality – Ksamil s překrásnou pláží a několika malými ostrůvky a Butrint, jedno z největších měst antiky ve Středomoří, které je však dnes prakticky neznámé. Pro svůj význam bylo zapsáno do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO a návštěvníci si zde mohou v poklidu prohlédnout římský amfiteátr, ohromnou byzantskou baziliku či římský chrám s mozaikovou podlahou.

Saranda tak nabízí jak ideální místa pro trávení krásných slunečních dní u moře, tak i zážitky pro ty, kdo hledají památky ještě turistickým ruchem zcela nezasažené a přesto atraktivní.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme