Abu Dhabi je hlavním městem emirátu a i hlavním městem celé federace se sídlem federální vlády. Město tvoří novostavby mrakodrapů a moderních budov, protkaných zelenými zahradami a fontánami, ale i spoustou mešit. Převážná část emirátu je poušť.

Hlavní ulicí je Cornische, která je dlouhá asi 8 km a vede podél pobřeží. Je lemována zelení, která je zde výrazem blahobytu. Dominantou této ulice je hotel Hilton, který je vysoký 156 metrů a je z něj překrásný výhled na celé město.

Cílem turistů se stal palác Al- Husn, postavený v roce 1973, ale od té doby prošel několika přestavbami. V současné době má čistě bílou barvu a proto se mu říká Bílá pevnost. Veřejnosti je však vstup do pevnosti odepřen a je přístupná pouze malebná zahrada. U pevnosti je zasazeno sousoší v bílé barvě, které tvoří charakter zdejší kultury ve tvaru konvice na arabskou kávu s dózou a kadidlem.

Nejstarší částí města je čtvrť nazývající se Batin, která je přístavištěm malých rybářských loděk. Každé ráno zde drobní rybáři přivážejí své úlovky na prodej. I když je město plné vysokých mrakodrapů a moderních staveb, zachovalo si svá původní tržiště. Jedním z nich je Zlatý trh, který má podobu typického arabského bazaru. Při návštěvě Abu Dhabi je možné navštívit tradiční výrobu dřevěných lodí - dhows. 

Další zajímavostí je fontána v Abu Dhabi, která má tvar vulkánu a v noci zde proudící voda osvětlená tak, že působí dojmem vytékající lávy. Dále je možné navštívit muzeum těžby ropy tzv. Petroleumexhibition. Město má za sebou pestrou minulost zahrnující i období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60 let 20 století rychle vyrostlo v jedno z nejmodernějších měst Perského zálivu - se širokými bulváry, vysokými budovami pro úřady a drahými byty. Ze starého Abú Dhabi zůstalo jen málo.

Vyjímku tvoří starý palác, nejstarší městská budova, postavená nad pramenem. Abú Dhabí mělo v 90. letech 20. století i tři moderní paláce, moderní Velkou mešitu a letiště, jež je centrem mezinárodní letecké dopravy. Abu Dhabí je nejzelenějším městem, a to díky propracovanému systému zavlažování, konkurovat mu může snad jen Al Ain, jež je oázou, kde se narodil současný vládce emirátu Abu Dhabi.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme