Muscat je hlavní, ale také největší město státu Omán. Město nazývané Muscat vzniklo spojením tří částí - Muscatu s opevněním a sultánským palácem, bývalou rybářskou vesnicí Mutrah a komerčním a diplomatickým moderním centrem Ruwi.

Vezmeme-li v úvahu okolní pouštní krajinu, je Muscat neobvykle zelené město. Hlavní třídy jsou lemovány palmami, křovinami a travnatými plochami zdobenými květinami. Muscat je také jedním z nejstarších měst středního východu.

Omán, oficiálně Sultanát Omán je arabský stát v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova, ležící na pobřeží při Arabském moři a Ománském zálivu. Na severu sousedí se Spojenými arabskými emiráty, na jihozápadě s Jemenem a na západě se Saúdskou Arábií. Součástí Ománu jsou též exklávy Madha a Musandam. Ty byly součástí neshod mezi Ománem a Spojenými arabskými emiráty, nicméně v roce 2003 oba státy údajně ratifikovaly a podepsaly smlouvu o konečném ustanovení společných hranic.  Omán je monarchií. 

OMÁN / CESTOVNÍ DOKLADY A VÍZA 

Doklady: Pro vstup do Sultanátu Omán je nutné mít platný cestovní pas a vstupní vízum.
Víza: Občané České republiky mohou od roku 2004 obdržet vstupní víza do Sultanátu Omán na dobu 30 dní na Mezinárodním letišti v Muscatu nebo na ománských hraničních přechodech. Pro získání víza stačí pouze cestovní pas platný min. 6 měsíců po skončení platnosti víza. 
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.  

OMÁN / PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU
Telefon: Místní mobilní síť hovoří o 95% pokrytí země. Stav současných roamingových služeb konzultujte prosím s vaším operátorem.
Internet: Internetové kavárny naleznete ve velkých městech a turistických centrech. Přístup na internet nabízejí také některé hotely.
Pošta: Pošty jsou ve všech větších městech. Známky se kupují na poště, někdy je dostanete i ve větších hotelích. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce. Do ČR jde pošta asi dva týdny.
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení.

OMÁN / STRAVOVÁNÍ
Typická místní jídla lze ochutnat na stáncích, které nabízejí zejména tradiční orientální sendviče (šavarna, falafel, kebab). Vždy předem vyhodnoťte hygienický standard konkrétního podniku a určitě se vyhněte konzumaci salátů a nedostatečně upraveného masa. Typické arabské restaurace najdete hlavně v historických centrech měst. Během ramadánu mají restaurace přes den zavřeno. Doporučujeme kupovat vodu v originálních PET lahvích. 

OMÁN / PODNEBÍ
Na severu země vládne středomořské klimatické pásmo a naopak jižní část se nachází v tropickém a suchém pásmu. Pro Omán jsou výrazně charakteristické vysoké teploty (v létě se mohou teploty pohybovat kolem 38 -50°C), také zde panuje celoročně vysoká vlhkost vzduchu a velká intenzita slunečního záření. Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme