24 112 MADEIRA A KANÁRSKÉ OSTROVY

Popis

Letenka v ceně
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 24112
Cena 58 990 Kč€2 457
Akční cena 38 990 Kč€1 624
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 22 990 Kč€957
Cena pro (od 12 do 17 let) 22 990 Kč€957
Objednat plavbu
Váš delegátDominik Číž
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odlet do Funchalu

Svoz transferem RIVIERA TOUR (za příplatek 1390,-Kč) na trase Frýdek Místek – Ostrava – Olomouc – Vyškov – Brno.. a na letiště Praha. Přímý let z Prahy na Madeiru. Přílet do Funchalu, odbavení, transfer do ****hotelu a ubytování. Večeře.

2. den: Madeira, Portugalsko  09:00-17:00

Po snídani odjezd na celodenní výlet po Madeiře s delegátem a místním průvodcem (v ceně zájezdu). Během něj nejprve vyrazíme k nádherným výhledům z Pico do Areeiro (1818m), třetího nejvyššího vrcholu ostrova a současně nejvyššího místa, kam se dá dostat dopravním prostředkem. Pokračovat budeme přes lesopark Ribeiro Frio, s původní vegetací a typickými kanálem leváda v srdci původního vavřínového pralesa Laurissilva, který dnes patří na seznam světového dědictví UNESCO. Poté vyrazíme k typické zemědělské vesnici Faial s hezkými výhledy na terasovitá políčka severovýchodního pobřeží a Orlí skálu (Penha D´Águia). Poté nás čeká návštěva městečka Santana s typickými červenobílými domečky se slámovou střechou a možností oběda. Odpoledne přejedeme na jižní stranu ostrova k výběžku Ponta de S. Lourenco s nádherným výhledem na skály a rozbouřený oceán. Naší poslední zastávkou bude Machico, druhé nejvýznamnější město Madeiry a také místo, kde se v 15. století poprvé vylodili portugalští námořníci.

  

3. den:  Madeira, Portugalsko 

Snídaně v hotelu. Den volna na Madeiře s možností vlastního programu. Můžete vyrazit do blízkého hlavního města Funchalu, na místní pláž nebo na vlastní prohlídku ostrova. V nabídce také výlet západní částí ostrova s delegátem a místním průvodcem (za příplatek, podrobnosti zveřejníme 2 měsíce před odjezdem). Večeře v hotelu.

 

4. den: Funchal (Madeira), Portugalsko   09:00-18:00

Po snídaní odjezd do přístavu a nalodění na loď MSC Opera. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

 5. den:  Santa Cruz de La Palma, Španělsko  11:00-18:00

Santa Cruz de La Palma na stejnojmenném ostrově je známý už od 15. století, kdy sloužil jako významné obchodní středisko mezi Evropou a Novým světem. V 16. a 17. století byl často napadán piráty, což vedlo k vybudování opevnění kolem historického centra. Navzdory těmto problémům přístav nadále vzkvétal, zejména díky prosperujícímu cukrovarnictví a vinařství. Kromě již zmíněných historických památek nabízí také výlety do blízkého národního parku Caldera de Taburiente, obří sopečné kotliny s lesními porosty a brázdami hlubokých roklí, které rozhodně stojí za návštěvu.

 

 6. den: Arrecife de Lanzarote, Španělsko  09:00-18:00

Historie španělského přístavu Arrecife de Lanzarote sahá až do 15. století. Původně se jednalo o malou rybářskou vesnici známou jako El Charco. Přístav měl strategickou polohu, takže byl hlavním cílem pirátů a korzárů. Navzdory častým útokům se přístav díky své strategické poloze postupně rozrůstal a nabýval na významu. Dnes je přístav Arrecife de Lanzarote jedním z nejrušnějších přístavů na Kanárských ostrovech a slouží jako klíčové centrum obchodu a cestovního ruchu v regionu. Nabízí množství kulturních památek, včetně hradu Castillo de San Gabriel a Charco de San Gines, malebné laguny lemované bělostnými rybářskými domky.

   

7. den: Santa Cruz de Tenerife, Španělsko  05:00-22:00

Přístav Santa Cruz de Tenerife byl původně využíván Španěly k přepravě zboží a surovin z nově objevené Ameriky. Postupem času se stal jedním z nejdůležitějších transatlantických námořních uzlů na světě a přitahoval obchodníky z celého světa. Díky své strategické poloze se stal klíčovou spojnicí mezi Evropou, Afrikou a Amerikou. Nabízí spoustu možných aktivit, od prohlídky historických památek, ochutnávky místní kuchyně nebo dobrodružných aktivit, jako je šnorchlování a pěší turistika na Pico de Teide, nejvyšší horu Španělska.

  

8. den: Las Palmas de G. Canaria, Španělsko  06:00-22:00

Historie přístavu Las Palmas de Gran Canaria ve Španělsku sahá až do 15. století. Původně byl známý jako přístav La Luz a byl založen jako klíčová zastávka pro lodě cestující z Evropy do Afriky a Ameriky. Město dnes nabízí směs španělské kultury a krásných pláží, což turistům přináší jedinečné zážitky. Cestující mohou navštívit historickou čtvrť Vegueta, prozkoumat přírodní krásy Kanárských ostrovů v Jardin Canario nebo relaxovat na malebné pláži Las Canteras. Město je oblíbeným cílem také díky rušnému nočnímu životu a vynikající místní kuchyni.


9. den: Puerto del Rosario (Fuerteventura), Španělsko 09:00-22:00

Puerto del Rosario je přístav ve východní části ostrova Fuerteventura. Jedná se o jeho průmyslové, obchodní i dopravní centrum a je výchozím bodem pro výlety po celém ostrově. Jeho hosté si mohou prohlédnout historické památky, nakoupit místní řemeslné výrobky a zboží nebo relaxovat na krásných plážích. Zájemcům o přírodu nabízí nedaleký přírodní park Jandia možnosti pěší turistiky a pozorování ptáků. Ve městě se také během roku konají různé kulturní akce a festivaly, které návštěvníkům umožňují jedinečný pohled na místní tradice a zvyky.

  

10.- 11. den: Arrecife de Lanzarote, Španělsko  08:00 -> 15:00

Dnes se vracíme na ostrov Lanzarote, kde nás čeká rovnou dvoudenní pobyt, při kterém můžete důkladně prozkoumat město i jeho okolí. Můžete například vyrazit do slavného národního parku Timanfaya, tvořeného vulkanickými vyvřelinami, nebo na pláž Playa de Papagayo s bílým pískem a klidnou mořskou hladinou. Odvážlivci mohou vyrazit také k vulkánu Caldera de Los Cuervos uprostřed ostrova, s turistickou stezkou a informačními tabulemi.

  

12. den: Funchal (Madeira), Portugalsko  09:00

Vracíme se do hlavního města ostrova Madeira, kde nás čeká vylodění. Poté možnost výletu s delegátem a místním průvodcem po nejkrásnějších místech Funchalu (za příplatek, podrobnosti zveřejníme 2 měsíce před odletem). Poté cesta přímým letem zpět do Prahy.


Cena zájezdu zahrnuje

* leteckou linkovou dopravu ve třídě Economy** z Prahy

* letištní taxy a palivové příplatky

* transfery letiště-hotel-přístav-letiště

* poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC

* ubytování ve vnitřní kajutě kategorie BELLA

* plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

* přístavní taxy, portýrské služby při nalodění

* každodenní úklid kajuty

* kapitánský gala večer, gala cocktail

* pojištění proti úpadku CK, delegáta CK

* animační a zábavné programy na lodi

* divadla, bazény, vířivky, pool servis

* český delegát po celou dobu zájezdu

* servisní taxy

* 3x ubytování v 4* hotelu: 3x snídaně, 3x večeře

* celodenní výlet s delegátem a místním průvodcem po Madeiře

Cena zájezdu nezahrnuje

* fakultativní výlety plavební společnosti

* transfery plavební společnosti v přístavech

* nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby    

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Upozornění:

**letecká společnost se bude snažit umístit klienty dle ubytování v kajutách, nicméně třída Economy tuto službu nezaručuje. V případě, že požadujete sezení vedle sebe, je nutné zvolit vyšší třídu za příplatek. Upozorňujeme, že přeprava je zajišťována linkovým letem. Není proto možné změnit jméno osoby anebo let bezplatně zrušit. 


Za příplatek nabízíme

* cestovní a zdravotní pojištění, nápojové balíčky a pakety

* kajuty venkovní s oknem a balkonové

* výlet s delegátem a místním průvodcem po Madeiře (západní okruh)

* výlet s delegátem a místním průvodcem ve Funchalu

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci Na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Opera

Druhá loď třídy Lirica. Vytříbený styl, vzácné materiály a smysl pro detail vytváří příjemnou atmosféru. Díky své velikosti může navštívit destinace, do kterých se větší lodě nedostanou.   

 
Délka: 275 mKapacita: 2579 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme