Ostrov Sír Baní Jás byla nedávno zpřístupněna pro mezinárodní cestovní ruch jako první v rámci projektu rozvoje osmi Pouštních ostrovů (Džuzur as-sahrá’).

Ostrov Sír Baní Jás se nepodobá žádné jiné destinaci v oblasti Perského zálivu a je znám jako jedinečná přírodní rezervace. Vedle přírodních krás tu volně žije nejméně 23 zvířecích druhů, mezi nimi velké stádo ohroženého přímorožce arabského (Oryx leucoryx), dále silně ohrožený poddruh gazely perské Gazella subgutturosa marica (anglicky nazývaná sand gazelle), žirafy a jiné. Zvířata sem byla dovezena a rezervace přispívá k záchraně ohrožených druhů.

Původně byl ostrov soukromou rezervací patřící vládci Abú Zabí šajchu Zájidu bin Sultánovi Ál Nahjánovi (1918–2004), který byl více než třicet let prezidentem Spojených arabských emirátů.

Vedle vyjížděk za zvěří nabízí Sír Baní Jás i řadu dalších lákavých aktivit pod širým nebem na souši i na moři kolem ostrova.

Sír Baní Jás měří 17,5 kilometru od severu k jihu a 9 kilometrů od východu k západu. Holé kopce v centrální části ostrova dosahují výšky 148 metrů.

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme