824 ŠPICBERKY A SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH

Popis

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 824
Cena 79 990 Kč€3 332
Akční cena 62 990 Kč€2 624
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 32 990 Kč€1 374
Cena pro (od 12 do 17 let) 32 990 Kč€1 374
Objednat plavbu
Váš delegátDominik Číž
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu. Během cesty do přístavu Vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Během cesty do přístavu pro Vás máme připravenu studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem

2.den: Příjezd do přístavu a nalodění - Hamburk, Německo  10:00-19:00

Po příjezdu do přístavu následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

 

3.den: Plavba na moři 

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři. Můžeme se koupat, opalovat, využít vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb.

4.den: Bergen, Norsko 08:00-18:00

Už jste někdy snili o tom, odhalit skryté poklady severského ráje? Bergen čeká právě na Vás! MSC Cruises Vám otevírá dveře do světa, kde se historie prolíná s moderní relaxací, kde každý kousek tradičního jídla a každý doušek místního nápoje oživuje příběhy staletí. Objevte turistické skvosty, které zůstávají mimo běžně známé cesty, a nechte se hýčkat pohledem na panoramata, která Vám vezmou dech. Od prvního momentu, kdy vstoupíte na palubu MSC Cruises, po každou minutu strávenou v malebných uličkách Bergenu, Vás čeká dobrodružství plné kouzel. Proč si jen číst o raritách, když je můžete zažít na vlastní kůži? Přidejte se k nám a zažijte nezapomenutelnou plavbu, která obohatí Váš život novými zážitky. Bergen není jen destinace, je to cesta plná objevů. Nečekejte, připojte se k nám a zažijte svět, o jakém se Vám dosud jenom zdálo!

 

5.den: Molde, Norsko  9:00-18:00

v norském kraji Romsdal se nachází městečko Molde, které leží na severním břehu Romsdalsfjordu na stejnojmenném poloostrově. Městečko má velmi příjemné a mírné klima a možná jej budete znát i pod názvem „Město růží“. Navštívit můžete Romsdalovo muzeum, nebo se  projet vyhlídkovým vláčkem a kochat se nádhernou přírodou.

 

6.den: Plavba na moři  

Využijeme proto volného dne na moři a navštivme AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek…

7.den: Plavba na moři  

8.den: Longyearbyen, Špicberky   07:00-16:00

Longyearbyen je největší město na Špicberkách u Isfjordu. Leží na největším ostrově Spitsbergen. Má okolo 2 144 obyvatel, z toho většinou Norové a Rusové.  Je to nejseverněji položené město na světě, nedaleko města je také nejseverněji položená vesnice světa Ny-Ålesund. Sídlí zde i guvernér Špicberk Per Sefland (norsky Sysselmannen på Svalbard).  Longyearbyen leží mezi severním polárním kruhem a severním pólem na největším ostrově na Špicberkách Spitsbergen. Nachází se ve výběžku fjordu Isfjorden, na pobřeží fjordu Adventfjorden, pojmenovaného podle slova advent, město se rozkládá jednak na pobřeží, jednak vyplňuje část údolí Adventdalen podél řeky Longyearelva, vytékající ze dvou ledovců. Kvůli Golfskému proudu fjord nikdy nezamrzá. Delegát se účastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

 

9.den: Honningsvag - North Cape, Norsko  23:00-23:59   00:01-05:00

Nordkapp, neboli Severní mys, je oblast s rozlohou 924 km² představující zajímavou a drsnou přírodu na pobřežní Barentsova moře v Norsku na severu Evropy. Nordkapp je místo, kde se setkávají vody Norského moře, části Atlantského oceánu, a Barentsova moře, části Severního ledového oceánu. Celá oblast je vzdálena přibližně 2000 km od severního pólu. Za pojmenování vděčí tato oblast kapitánu Richardu Chancellorovi z roku 1553. V oblasti se nachází obce a turistická střediska Honningsvåg, Nordvågen, Kamøyvær, Skarsvåg, Gjesvær, Repvåg a Skipsfjorden. Nordkapp je obvykle v turistických průvodcích prezentován pouze jako mys, výběžek v severní části Norska a mylně považován za nejsevernější bod kontinentální Evropy. Delegát se účastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

 

10.den: Hammerfest, Norsko 10:00-18:00

Hammerfest není jen další destinace; je to poklad čekající na objevení. Od legendárních míst plných historického bohatství přes ohromující přírodní scenerie až po unikátní chuťové zážitky místní gastronomie – Hammerfest nabízí nezapomenutelné okamžiky pro každého. A co víc, MSC Cruises vám umožní zažít to vše v luxusu a pohodlí, na které jen tak nezapomenete. Připojte se k nám a objevte nejen nespoutanou krásu Hammerfestu, ale také se seznámte s jeho živou historií a kulturou od prozkoumávání starobylých památek po ochutnávku místních delikates.

 

11.den: Tromso, Norsko   07:00-16:00

Daleko za severním polárním kruhem v Norsku se rozkládá město Tromsø, které je největším městem v rozlehlých polárních oblastech Skandinávie. Město leží ve stejné zeměpisné šířce jako severní Aljaška, proto se pyšní několika prvenstvími – nachází se zde nejseverněji položená univerzita, pivovar i katedrála na světě. Město od 20. let 19. století funguje jako námořní přístav v Arktickém oceánu. Právě odtud vyráželi na své polární expedice průzkumníci Amundsen a Nansen.  V současné době žije ve městě okolo 65 tisíc obyvatel a pro svou krásu bývá často nazýváno Paříží severu. Nejvýraznější dominantou města je Ishavsjatedralen, neboli Arktická katedrála. Ta byla postavena teprve v roce 1965 z betonu, podle návrhu architekta Jana Inge Hoviga. Delegát se účastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

 

12.den: Leknes (Lofoty), Norsko  10:00-19:00

Objevte nekonečnou krásu nedotčené přírody, ponořte se do historie a tradic, které jsou v této oblasti živé dodnes. Leknes není jen destinace, je to cesta plná objevů - od úchvatných fjordů, přes historické památky až po neopakovatelné gastronomické zážitky. Pokud hledáte místo, kde se setkává divoká příroda s pohodou, kde každý kousek jídla vypráví příběh a každý doušek nápoje osvěží, Leknes je vaší odpovědí.

 

13.den: Plavba na moři

14.den: Stavanger, Norsko 9:00-20:00

Dříve rybářská vesnička - dnes moderní město ropného průmyslu. Zavítáme do jednoho z největších skanzenů v Norsku. Venkovní architektura rybářských domečků je úžasná, podíváme se do muzea výroby sardinek. Dále se projdeme k nejstarší katedrále v Norsku a kdo bude mít zájem, může navštívit muzeum petrolejářského průmyslu. Delegát vás doprovodí na procházku městem. Možnost samostatného fakultativního výletu ke slavnému přírodnímu útvaru Preikestolen.

  

15. den: Plavba na moři

16.den: vylodění Hamburg, Německo  07.00  

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. V ceně zpáteční přepravy jsou dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda.

 

17.den: Příjezd do ČR

Dle dopravní situace příjezd do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

* poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC

* ubytovaní v kajutě kategorie BELLA

* plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

* nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci

* přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění

* každodenní úklid kajuty

* tématické večery dle programu plavby

* pojištění proti úpadku CK

* animační a zábavné programy na lodi

* divadla, bazény, vířivky, pool servis

* autobusovou přepravu do přístavu a zpět

servisní taxu 12€/os/den

* delegáta CK RIVIERA TOUR

Cena zájezdu nezahrnuje

* fakultativní výlety plavební společnosti v destinacích

* nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích

* nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)

* transfery plavební společnosti v přístavech

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland


Za příplatek nabízíme

* speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři

* kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea a MSC Yacht Club

* kajuty s oknem, balkonové, suite, Yacht club  

* nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou

* internet. balíčky v předprodeji se slevou

* rezervace míst v autobusu za příplatek

*fakultativní výlet s delegátem v Longyearbyen, Tromso a na Nordkappu 

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Preziosa

Čtvrtá loď třídy Fantasia. Kombinuje středomořský styl a způsob života s luxusním designem a pečlivým řemeslným zpracováním každého detailu.        Délka: 333 mKapacita: 4345 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Plavba jednoznačne splnila nad moje očákavanie. Bola to moja prvá plavba ľodou. Velká pochvala patrí Markéte, která všetko zvládla profesionálne na vysokej úrovni. Od nasadia do autobusu v Brne, p...

Přečíst celé

Pár

doprava do přístavuDobrý den,vše bylo výborné,jen cesta autobusem byla strašně zdlouhavá a únavná-špatná klimatizace(nebylo by možné v rámci ceny zajistit transfer z letiště?).Dále se chci zeptat p...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme