Le Havre je francouzské přístavní město v departementu Seine-Maritime v Horní Normandii. Město leží na pravém břehu Seiny při jejím ústí do moře. Při ústí řeky Seiny do moře leží Le Havre, který je dnes jedním z nejdůležitějších francouzských přístavů. Jeho rekonstrukce po druhé světové válce proměnila toto místo v moderní město s avantgardní architekturou. Muzea a památky Le Havru jsou svědectvím jeho bohaté minulosti, jako třeba Uměleckoprůmyslové muzeum André Malrauxe, které uchovává díla Braqueova, Dufyho, Marqueta a dalších.

Zajímavosti:

 Hotel de Ville (radnice) se nachází na jednom z největších náměstí ve Francii. Vnitřek má informace o městě. Je možné vystoupat na věž ,krásná vyhlídka na město

 Kulturní centrum (Volcano)- navrženo architektem Oscarem Neimeyerem- se nachází v centru města.

 Maison de l'Armateur (naproti trajektů) Jeden z mála starých domů, který nebyl zničeny během druhé světové války. Nádherný dům ,5 pater, pěkně upravené a zařízené ve stylu 18. století, kdy patřil do bohatých rodin. Velmi zajímavá návštěva zvláště pokud chcete také navštívit Perretovu –což je vzorový byt v radnici na náměstí ,pochopíte jak se žilo v 50 letech.

Muzeum d'histoire naturelle ... ve staré budově, která jako zázrakem přežila strašlivé útoky na 05.9.1944. Zajímavé muzeum (zdarma), spousta aktivit pro děti.

Katedrála Notre Dame- Uvidíte nápadný kontrast mezi 15. Stoletím,kdy byla katedrála postavena a budov postavených v 50. a 60. letech kolem ní. Základy katedrály jsou nižší než u ostatních budovy, protože byly postaveny na troskách starého města.

Pohled na přístav- (Bassin du Commerce) s jeho krásnými mosty. Na severním nábřeží ... Casino (hazardní hry, výborné restaurace, hotel, wellness).

St Vincent čtvrť je staré čtvrti v blízkosti pláže, která netrpěla příliš od strašných bombových útoků, které  město v roce 1944 srovnalo se zemí a 5000 lidí zemřelo v troskách během několika hodin. Malý kostel a náměstí kolem ní navozuje atmosféru vesnice v jižní Francii. Během sezóny se tu shromaždujímalíři , působí to dojmem "Montmartre".

Normandie je známá pro své jablečného vína a jeho sýrem. Přejděte na "Les Halles" (jižně od centra města v blízkosti pěší zona a tržnice, kde najdete výběr z malých obchodů, které prodávají vynikající produkty (zelenina, sýr, maso, pekárny, víno, jablečný mošt a ... malý supermarket)

Čokolády "La Tour" (věž) Chocolaterie Auzou (u Espace Coty - Coty Mall)

Čerstvé ryby od rybářů (rybí trh), naproti trajektu, v přední části "maison de l'Armateur" na "Quai de l'Ile" (ostrov nábřeží) Quartier St-François nabízí velký výběr různých restaurací (styl, státní příslušnost a ceny). Mnoho "crêperies" (francouzské palačinky).

Plavby proplouvájící tímto přístavem

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme