822 NORSKÉ FJORDY PŘES OSLO

Popis

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 822
Cena 49 990 Kč€2 082
Akční cena 39 990 Kč€1 665
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 20 990 Kč€874
Cena pro (od 12 do 17 let) 21 990 Kč€916
Objednat plavbu
Váš delegátKateřina Kostková
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu. Během cesty do přístavu Vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Během cesty do přístavu pro Vás máme připravenu studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem

2.den: Příjezd do přístavu a nalodění - Warnemunde, Německo   10:00-17:00

Po příjezdu do přístavu následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

 

3.den:  Plavba na moři 

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři. Můžeme se koupat, opalovat, využít vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb.

4.den: Stavanger, Norsko 08:00-18:00

Dříve rybářská vesnička-dnes moderní město ropného průmyslu. Zavítáme do jednoho z největších skanzenů v Norsku. Venkovní architektura rybářských domečků je úžasná, podíváme se do muzea výroby sardinek. Dále se projdeme k nejstarší katedrále v Norsku a kdo bude mít zájem, může navštívit muzeum petrolejářského průmyslu. Delegát vás doprovodí na procházku městem. Možnost samostatného fakultativního výletu ke slavnému přírodnímu útvaru Preikestolen nad zálivem Lysenfjord.

  

5.den: Eidfjord, Norsko 08:00-17:00

Eidfjord se nachází v kraji Hordaland. Mezi místní pamětihodnosti patří Kamenný kostel z roku 1309. Eidfjord je výchozím místem pro návštěvu národního parku Hardangervidda a vodopádu Vøringsfossen. Kaskádovitý vodopád Vøringsfossen, vysoký 182 m, naleznete na řece Bjoreio v národním parku Hardangervidda. Stéká z náhorní plošiny do hluboce zaříznutého údolí Måbødalen. Je jedním z nejznámějších vodopádů v Norsku a nejnavštěvovanější přírodní atrakcí v zemi. K jeho návštěvě můžete využít fakultativního výletu MSC.

 

6.den: Kristiansand, Norsko 12:00-20:00

Páté největší norské město a největší město regionu Sørlandet. V celém kristiansandském regionu je pak registrováno celkem 137 572 obyvatel. Město Kristiansand je také druhým největším přístavem v Norsku a má dokonce i své mezinárodní letiště. Již ve 13. a 14. století se v místě dnešního Kristiansandu, u ústí řeky Otra, nacházel rušný přístav a rybářská osada. V letech 1630 a 1635 místo navštívil dánský král Kristián IV. a v roce 1641 založil na protilehlém písečném břehu Otry (Sanden) město Kristiansand. Bylo založeno v renesančním stylu a jako obchodní středisko, aby podnítilo rozvoj této strategicky velice důležité oblasti. Král mu také udělil různá obchodní privilegia a na 10 let město osvobodil od placení daní. Centrum města se nazývá Kvadraturen podle původního přísně pravoúhlého uspořádání ulic. Během naší procházky městem si můžete prohlédnout Kvadraturen, Posebyen, pevnost Christiansholm, katedrálu Domkirke nebo vychutnat místní speciality jako například Carassau – místní chléb, Akevitt – tradiční pálenka z brambor, nakoupit si Brunost což je karamelový sýr, originálně vyráběný z kozího mléka a kdo má rád ryby tak uzený losos podávaný na tmavém chlebu s máslem, Brun saus - omáčku s masovými kroketami, rybími knedlíčky a klobásou nebo Gravetlaks což je losos marinovaný v soli, cukru, pažitce a koňaku. 

 

7.den: Oslo, Norsko 07:00-16:00

Historie hlavního města Norska sahá do roku 1048, kdy došlo k jeho založení. A to konkrétně králem Haraldem III. Patronem města je svatý Hallvard, který byl synem náčelníka z osady Lier. V novodobých dějinách se Oslo stalo jedním z nejrychleji rostoucích měst světa. Pokud vyrazíte po stopách těch nejvýznamnějších památek Osla, potom se vaším primárním cílem stane Královský palác, který je zároveň oficiálním místem žití královské rodiny. Daleko starší stavbou se však stane hrad a pevnost Akerhus. Jde o poměrně velký komplex ukrývající až 65 objektů, včetně Muzea domácího odboje za II. světové války. K zajímavostem Osla dále patří radnice pocházející z roku 1936, kde se mimochodem pravidelně udílejí Nobelovy ceny míru. Okouzlující je budova norského parlamentu označovaná jako Stortinget pocházející z roku 1866.

 

8.den: Kodaň, Dánsko 09:00-18:00

Návštěva tohoto města je vskutku impozantní. Zavítáme k malé mořské víle, uděláme několik fotek s hradní stráží, jejichž klobouky zná snad celý svět. Víte, že mají váhu až 8 kg? Více od našeho delegáta. Samotná procházka centrem města je velmi půvabná a pohodová.  A vyzkoušet můžete třeba i horskou dráhu. (Nutný transfer MSC Cruises)

 

9.den: Vylodění - Warnemunde, Německo  09:00 

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. Během zpáteční přepravy máme pro vás připraveny dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda a povídání o lodích a nových destinacích. Příjezd do  Prahy cca 21:00, Brno cca 23:30

10.den: Příjezd do ČR 

Příjezd do Olomouce 01:00, Ostrava 02:00


Cena zájezdu zahrnuje

* poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC

* ubytovaní v kajutě kategorie BELLA

* plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

* nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci

* přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění

* každodenní úklid kajuty

* tématické večery dle programu plavby

* pojištění proti úpadku CK

* animační a zábavné programy na lodi

* divadla, bazény, vířivky, pool servis

* autobusovou přepravu do přístavu a zpět

servisní taxu 12€/os/den

* delegáta CK RIVIERA TOUR

Cena zájezdu nezahrnuje

* fakultativní výlety plavební společnosti v destinacích

* nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích

* nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)

* transfery plavební společnosti v přístavech

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland


Za příplatek nabízíme

* speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři

* kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea …

* kajuty s oknem, balkonové, family plan, Yacht club  

* nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou

* internet. balíčky v předprodeji se slevou

* rezervace míst v buse za  příplatek

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Poesia

Třetí loď třídy Musica. Inovativní výletní loď, která kombinuje tradiční řemeslné zpracování a kreativní design. Vstupte na palubu a zažijte něco nového.    

Délka: 251Kapacita: 3013

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Naše účast na plavbě okolo Velké Británie 22.08.2018 - 03.09.2018 se vyznačovala velkou pohodou a skvělým počasím. Skupina účastníků zájezdu byla nevelká, zato samí veselý a hodní lidé. Neřešili js...

Přečíst celé

Pár

Plavba nás nadchla a to i díky obětavosti milé a příjemné delegátky Jany Kristekové. Skotsko a Irsko -nádherná příroda a vše zelené, úžasná pastva pro oči. Netušila jsem, že nás Irsko a Skotsko tol...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme